Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) nyunyu válasza nyunyu (#1649) üzenetére


nyunyu
félisten

El sem hiszem, elsore mukodik. :Y

Sot, meg a korabbi beallitasaimat is atvette. (Aztan persze az UberOptions nana, hogy felulirta :O )
Win restart utan is ugy inicializalodott az egerkurzor sebessege, AHOGY BE VAN ALLITVA. (Eddig a SetPoint szaja ize szerint csinalta...)

Ugy tunik, Logitecheknek vegre sikerult egy epkezlab egerdrivert osszerakniuk.
Mondjuk meg mindig nem ertem, miert 57MB a telepitoje, meg miert zabal 30MB ramot, mikor az MS billzet+eger drivereinek telepitoje egyutt alig 21MB, aztan keveesebb, mint 10MB ramot esznek...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1652) nyunyu válasza Lajkó (#1645) üzenetére


nyunyu
félisten

Azon kívül, hogy nagyon kiesik a görgő előtti gomb.

MX700-on, MX1000-en is kenyelmesen el lehetett erni a gorgo elotti/utani gombokat az ujj hegyevel. (MX700 quick switch, MX Revo kereso gombjat viszont egyaltalan nem)
Ennek meg a formaja 90%-ban MX1000, kiveve a gorgo, mert az inkabb MX700-ra emlekeztet.

Mukodeserol/hasznalhatosagarol persze gozom sincs, mivel klonozouzemekkel nem foglalkozom.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1653) Lajkó válasza nyunyu (#1652) üzenetére


Lajkó
őstag

Pedig engem pontosan az érdekelne, mert lehet hogy ezt az olcsóbb (6000Ft.) +oldást választanám, nempedig 1 Copperhead-et.(9550Ft.)

(#1654) sutyi^ válasza Lajkó (#1653) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nagyon rossz nem lehet, elvileg egész normális optikai szenzor van benne, szerintem bepróbálhatod nyugodtan.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1655) s@nyiii válasza Lajkó (#1653) üzenetére


s@nyiii
tag

Vegyél egy normális optikait, és felejtsd el a lézert. Amugy meg nem 3000 Ft-on kéne spórolni, gondolom nem akarsz fél-1 év múlva új egeret venni..

(#1656) s@nyiii válasza s@nyiii (#1655) üzenetére


s@nyiii
tag

Ha mindenáron Razer, akkor: Razer Diamondback 3G. Check out!

(#1657) whYz válasza Lajkó (#1653) üzenetére


whYz
addikt

hát először is: geniust soha!
másodszor: ch felejtős!
harmadszor: inkább egy da!
mondjuk jó a lézer is de nem az ilyen ocska 5k-s vacakoknál

(#1658) s@nyiii válasza whYz (#1657) üzenetére


s@nyiii
tag

Mondj már olyan lézert (kerüljön amibe kerül) ami jó?! :W

(#1659) whYz válasza s@nyiii (#1658) üzenetére


whYz
addikt

ikari
saját tapasztalat

(#1660) Lajkó


Lajkó
őstag

Értem.
Akkor lila gőze sincs senkinek, hogy milyen lehet élőben az Ergo 525. Ami mellesleg lézeres!

(#1661) s@nyiii válasza whYz (#1659) üzenetére


s@nyiii
tag

Hát ezt hiszem, ha látom, gotfrag fórumon szinte csak negatív kritika van róla, persze én azt sem veszem készpénznek, igyekszek mihamarább kipróbálni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#1662) s@nyiii válasza Lajkó (#1660) üzenetére


s@nyiii
tag

Csak halvány elképzelésem van: sz*r! :DDD

(#1663) Lajkó válasza s@nyiii (#1662) üzenetére


Lajkó
őstag

Igyekszem ,de ez nem olyan 1szerü lóvé nélkül. :( . Mondjuk a halvány elképzelés, az nem sok semmi. Ha esetleg valaki olyan olvassa ezt a topikot akinek van, vagy volt már akkor díjaznám ha +írná a véleményét. Ty

(#1664) whYz válasza s@nyiii (#1661) üzenetére


whYz
addikt

hát épp, hogy nem :DD
olvasgasd kicsit és tapasztalatokat is... rájössz hogy durva kis egér
attól még hogy bemesélték neked h a lézer szar nem biztos h igy is van :C

(#1665) Lajkó válasza whYz (#1664) üzenetére


Lajkó
őstag

Dobnál nekem 1 linket, ahol művelődhetnék Ergo 525 témában?

(#1666) whYz válasza Lajkó (#1665) üzenetére


whYz
addikt

nemhiszem h lenne mivel ez nem tul népszerű egér sztem felejtsd el
ha ilyen low egeret akarsz venni akkor már inkább a4tech...

(#1667) Aranygyerek válasza nyunyu (#1644) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszi
Az ms lesz a nyerő szerintem ,ráadásul 5600-ért megtudom venni.

Privire válaszolni illik.

(#1668) Lajkó válasza whYz (#1666) üzenetére


Lajkó
őstag

Szerintem ezen a linken is látszik hogy annyira nem low ez a kütyü, mert elég jó értékelést kapott elég neves újságoktól

(#1669) harylmu válasza Lajkó (#1660) üzenetére


harylmu
őstag

MS Intelli 1.1 -et vegyéé' :)

(#1670) whYz válasza Lajkó (#1668) üzenetére


whYz
addikt

hát én csak jót akarok... ennél tényleg még egy ms imo1.1a is jobb lenne legalábbis ha gamere használod, ha csak viccből akkor jó a genius is :DD
mondjuk egy ilyennel már kicsit többre mennél

(#1671) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Én csak azt nem értem, hogy miért kell valakinek lézeres egér?

Amikor az optikai jóval olcsóbb és összességében jobb is. Akinek meg nem fontos, hogy pontos legyen, az vegye meg az első útjába kerülű A4Tech-et, Genius-t 3.000-4.000 forintért.

(#1672) s@nyiii válasza whYz (#1664) üzenetére


s@nyiii
tag

Mi az, hogy "bemesélték"????
Akarhány lézeres egeret próbáltam eddig (Copperhead, MX1000, G5, G7, Revolution) mindegyikkel egy nagyobb rántástól vagy a földet vagy az eget csodáltam a játékban...
És igen aljánlom figyelmedbe a gotfrag forumát, ahol igenis **rossz** véleménnyel vannak az Ikrairól, mert ott olyan emberek osztják meg egymással a tapasztalataikat, akik játszanak (gyk: gémerek), nem pedig valami hozzá nem értő "teszter", aki 200-as sensivel kattogtat a windows ikonokra meg a böngészőbe, meg eleve marketingfogásból az egekbe magasztalja az Ikarit.

Nem beszélve arról, hogy a minősége is elég silány, mert nagy számban hibásak.

[ Szerkesztve ]

(#1673) whYz válasza s@nyiii (#1672) üzenetére


whYz
addikt

szted én miről beszéltem? gotfragot olvasgassad szépen aztán majd rájössz
g5-se akad ki csak hogyha a porban huzigálod... az összes lézer alkalmas játékra de még lowsensre is csak kell hozzá a megfelelő felszerelés szal nem pr0 QcK-ra gondolok hanem fizesd meg az sx-et és azon próbáld meg kiakasztani! nagyot fogsz nézni :DD
lézeres is tud 400dpi-t és lesz olyan jó mint egy szuperoptikai 3.0 csak ne 50000dpi-vel próbálj low sensen játszani mint a pr0mesterek :DD

jah amu még az 510 is hibázott(nem akadt ki) nálam(igaz csak elég ritkán) nagyobb ide-oda rángatásoknál viszont az ikari mindent bírt :DD
egyszerűen el kell fogadnod h a lézer behozta az optikait és hiába sirsz, tiltakozol ellene akkor se lesz rosszabb ;)
igaz azt beismerem h vannak lézerek amik kiakadnak de az nem az ikari lesz
hibásodásról meg: enyém most döglött be szal nehogy megvegyétek mert szar az összes!!! kicsit ironikusan

[ Szerkesztve ]

(#1674) Lajkó válasza harylmu (#1669) üzenetére


Lajkó
őstag

Az MS 1.1 pediglen mennyibe fájna? Én kérek elnézést, de nekem nem az számít hogy lézeres legyen, hanem az hogy sok gombn legyen rajta, és hogy pontzos legyen mint a halál. Fear Combatot tolom, és azt nem mondom, hogy nagy sikerel, de benne vagyok az első 10 ben biztos(persze magyar szinten nézve). Ahoz kellene nekem az egérke.

(#1675) sutyi^


sutyi^
senior tag

Hát akkor nem tudom egyesek hogy rángatják az egereiket, mert én ugyan most vettem egy X-750BF-et, és előtte egy sokkal gyérebb MS LM 6k-m volt, ami mint tudjuk nem egy csoda, de azt is hiába rángattam, sose néztem a plafont, se a padlót.

Persze nem tudom ki milyen felületen használja az egerét, én egy eXactMat control oldalát használom.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1676) Lajkó válasza whYz (#1670) üzenetére


Lajkó
őstag

Amúgy nekem most ilyenem van, és +vagyok vele elégedve(természetesen a korához képest, ami 6év. illetve ahoz hogy képest hogy 100Hzet stabilan viszi.) :B Csak gondoltam beújítok, aztán addig-addig keresgéltem, míg ránem bukkantam az Ergo 525-re, aminek 8gombja van. Mondjuk most tudok egy fél éves Copperhead-et 7kért postával 1ütt.

Jah, és van egy 270 Ft.os egérpadom is, de ahellyett már lerendeltem egy Qck Mini-t.

(#1677) s@nyiii válasza whYz (#1673) üzenetére


s@nyiii
tag

Igen és majd játék közben, 2 percenként takaritgatni fogom az egerem, mert belement egy porszem. Ja meg gagyi aluminiumpadot veszek 23432432 Ft-ért, mert az amugy 2345234324324 Ft-os egerem válógatós és nem müködik minden felületeten! Ez igen! Ez aztán hatalmas előrelépés az optikai egerekhez képest!

(#1678) sutyi^ válasza s@nyiii (#1677) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ha valami fényes asztal felületre rakod a hagyományos értelmeben vett optikai egeret, akkor az is hülyét kap. Ennyi erővel akkor golyós egér ftw. :D

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1679) s@nyiii válasza sutyi^ (#1678) üzenetére


s@nyiii
tag

Igaz, de ezt egy 200 Ft-os egérpad megoldja.

(#1680) sutyi^ válasza s@nyiii (#1679) üzenetére


sutyi^
senior tag

Megoldja az lézer egérnél is, ami meg egy szimpla textil padon nem megy rendesen az máson se fog, mindegy mi pislog az alján.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1681) s@nyiii válasza sutyi^ (#1680) üzenetére


s@nyiii
tag

Ez pontosan így van! Csak sajnos az én QcK egérpadomon nem volt hajlandó eddig egy lézer egér se tökéletesen müködni, ezért vagyok szkeptikus. Kétlem, hogy bármi más "csodapadon" rendesen menne, legyen az Razer, Ms, Logi, Steel...
Különben meg, ha csak *legalább* úgy müködnének, mint egy optikai akkor is hátrányban vannak, mert akkor mi indokolja a drágább, esetenként 2x akkora árat? Semmi.

(#1682) whYz válasza s@nyiii (#1677) üzenetére


whYz
addikt

hát nemkülönösebben érdekel h mit csinálsz de sx-nek nemkülönösebben számít a porszem, tehát egy műanyag padot gyakrabban tisztítottam de gondolom te 2percenként takarítod még a szövetet is... :DD
Égérbe porszem? jó kis egered lehet :DD
Ja amugy mintha az optika működne minden felületen vicc... trust predator 4d sima felütén összevissza ugrál, csak egy példa. Sztem maradj csak a 400dpi-s 3.0-nál és örvendezzél hogy még a sz*rban is huzgálhatod akkor is menni fog :DD nagy előrelépés(pr0?)

ja h még sosem próbáltad? akkor meg minek irogatsz hülyeségeket nemértem.

[ Szerkesztve ]

(#1683) benedekco válasza Lajkó (#1663) üzenetére


benedekco
addikt

használtba vegyél egy diamondback-et, vagy valami aranyos optikai razert :)
nekem már 3 éve van meg és kiváló! imádom, sose tévedett a 100 forintos tesco textilen, most meg egy S&S steel-en megy de szerintem ez egy fos... szal ha van egy jó textil padod akkor nem fog ugrani soha még ha foltos akkor sem... eddig nem nagyon találtam felületet ahol ugrott volna (a csillogo, laminált asztalon ami most van azon ugrik, de otthon a más texturájú ugyanilyen szar asztalon nem ugrott :) ) oszt lehet itt is csak azért ugrott, mert szőrszál volt az optikánál... :)
de textilen soha az életben nem volt baj, padlószőnyegen és más hasonló jellegű dolgokon sem, kulában sem :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#1684) Lajkó


Lajkó
őstag

Na úgylátom sikerült beindítani a topikot. :DD

(#1685) sutyi^ válasza s@nyiii (#1681) üzenetére


sutyi^
senior tag

Uncsiöcsém G5-el gémel Qck Mini-n. :DDD

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1686) Lajkó válasza s@nyiii (#1681) üzenetére


Lajkó
őstag

Ajánlom figyelmedbe ezt, és ezt is. Ezek szerint nem annyira kaka.

(#1687) Lajkó válasza sutyi^ (#1685) üzenetére


Lajkó
őstag

Az én cimbim + Copperhead és Qck mini.
Azt mondja soha nem téved!!!

(#1688) s@nyiii válasza sutyi^ (#1685) üzenetére


s@nyiii
tag

Ja, ne értsd félre, nem azt mondtam, hogy meg se mozdul a kurzor, csak, ha játék közben gyorsan rántasz az egeren, akkor nem oda megy ahova kellenne, vagy meg se mozdul (különösen alacsony sensitivitynél).

[link]

Nah, ő nem lézeres egeret használ!

[ Szerkesztve ]

(#1689) Lajkó válasza s@nyiii (#1688) üzenetére


Lajkó
őstag

Uhhh :C nemsemmi!!! mondjuk ha jön az elen, és körbeugrálja akkor mi vn? :W Akkor szétrázza az egeret?

(#1690) Lajkó válasza benedekco (#1683) üzenetére


Lajkó
őstag

Köcce a tippet, de nekem olyan drága murit? :W

(#1691) whYz válasza s@nyiii (#1688) üzenetére


whYz
addikt

hát jah ekkora rántásoktól még az ikari se akad ki.. mondjuk sx-en még gyorsabban is lehet
az h nem oda megy az egér ahova kellene általában negatív gyorsulás miatt van, szal túl nagy a dpi... low sensre tényleg elég mondjuk olyan 400 körüli csak a sok okos akinek véletlenük lézeres egér akad a kezébe egyből 4000dpi-n akar low senselni és nagyokat néz ha jé ez szaaaar. mondjuk én 400dpi-s egérrel nem sokra mennék winfosban vagy ti ott is így rángatjátok? :DD
azért az elég vicces h most használok egy mx510-et és uB3rPr0H16h rántásoknál volt már hogy nem oda ment ahova kellene... szal ennyit az optikairól :DD

ja amugynem nemhinném h attól lesz valaki pr0 h igy rángatja az egeret :))
inkább dronez véleményével értek egyet, low sens kezdésnek jó aztán...

[ Szerkesztve ]

(#1692) sutyi^ válasza s@nyiii (#1688) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ilyen alacsony szensz már inkább showoff, mintsem a még van értelme kategória.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1693) Lajkó válasza sutyi^ (#1692) üzenetére


Lajkó
őstag

Támogatom. :K

[ Szerkesztve ]

(#1694) s@nyiii válasza whYz (#1691) üzenetére


s@nyiii
tag

Az a baj cimbi, hogy nem mindenkinek veszi meg az anyukája az SX padot csak te ezzel nem vagy tisztában. Mondjuk 13 évestől mit várjak? Majd...

A másik dolog, hogy marhaságokat írkálsz, fogalmad sincs arról, hogy mi a "pr0", mondjuk honnan is tudhatnád, mikor azok a játékosok már akkor fps játékokkal játszottak amikor te megszülettél...

(#1695) Lajkó válasza s@nyiii (#1694) üzenetére


Lajkó
őstag

Na az ilyeneket minek kell? Semmi értelme 1mást b.szt.tni, személyeskedni.

(#1696) Zin


Zin
senior tag

Jatekhoz mit ajanlotok?G5 vagy G9?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1697) whYz válasza s@nyiii (#1694) üzenetére


whYz
addikt

azért tényleg ne személyeskedjünk
és attól h nincs igazad nem kell egyből rinyálni, fogadd el :))

(#1698) whYz válasza Zin (#1696) üzenetére


whYz
addikt

biztos h g9 :DD
de ha nem jön be a fogása akkor g5 is ugyanolyan jó

(#1699) harylmu válasza sutyi^ (#1692) üzenetére


harylmu
őstag

Néhány játékban igenis használnak ilyen sensit...

(#1700) s@nyiii válasza whYz (#1697) üzenetére


s@nyiii
tag

Nem rinyálok... csak elmondom a véleményem. Az, hogy korlátozott az agyi kapacitásod a Te bajod. Magánügy.

Megkérdezhetném, hogy hány játékkal játszottál "komolyabb" szinten, de ugyis tudom a választ, meg igazából nem is érdekel...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.