Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) TeeJay válasza máyköl (#4246) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg belépőszinten semmiképp se vennék Canon-t mert egy Nikon D3000 vagy D5000 szerintem sokkal kényelmesebb szebb mint egy Canon 1000D vagy 450D
az 500D már azért jól sikerült, viszont mivel magamnak kinéztem a Nikon D90-t így maradok is annál :D az már középkategória, és bár tudom hogy egy 40D vagy 50D többet tud, nekem mégis a Nikon tetszik fogásra is meg objektívkínálatra is, úgyhogy nálam az a befutó :)

1x taperoltam végig Saturnban a Canon belépő DSLR gépeket, hát majdnem kiesett a kezemből a 450D annyira keskeny a markolat, ellenben a Nikon D40 nagyon pofás darab :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4252) Szten Márs válasza TeeJay (#4251) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"egy Nikon D3000 vagy D5000 szerintem sokkal kényelmesebb szebb mint egy Canon 1000D vagy 450D az 500D már azért jól sikerült"

Én nem látok túl sok különbséget a 450D és az 500D váza között: [link]

(#4253) ottkar válasza TeeJay (#4251) üzenetére


ottkar
addikt

"D5000 szerintem sokkal kényelmesebb szebb mint egy Canon 1000D "

Autóról beszélsz?

(#4254) TeeJay válasza ottkar (#4253) üzenetére


TeeJay
félisten

a fogásáról beszélek... :U
nagy kezemnek sokkal kellemesebb volt a Nikon fogása :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4255) Degeczi válasza TeeJay (#4254) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, nagy kézben is meglepően jók a kis Nikonok

persze azokon föl sem merül kérdésként, hova kerüljön a kisujj, hiszen még a kis tenyerűeknél is csak a váz alá fér el, de oda legalább kényelmesen tehető,
míg a D80/D90-en egy nagyobb kéz kisujja már pont le-lecsúszik a markolatról - de emiatt a váz alá görbíteni sem olyan kényelmes hosszú ideig, mert messzebb van

ha épp nehezebb a váz egy nagyobb obi vagy vaku miatt, ezért is igazán hasznos tud lenni ezeken a portrémarkolat (kirándulásnál viszont inkább anélkül)

(#4256) TeeJay válasza Degeczi (#4255) üzenetére


TeeJay
félisten

meg is venném én is majd a D90-hez a portrémarkolatot ha a Nikon MB-D80 nem 50ezer lenne... kissé pofátlanságnak tartom hogy ilyen drágán adják, más után gyártott cuccot meg neten keresztül nem biztos hogy mernék venni csak ha látom élőben is hogy tényleg jó...
lényeg a lényeg a Nikon D40/D60/D3000 szériának szerintem jobb a fogása mint a Canon 1000D/450D/500D-nek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4257) Degeczi válasza TeeJay (#4256) üzenetére


Degeczi
nagyúr

már 30-ért is pofátlanság volt, különös tekintettel a sok panaszra

az ajánlott Meikét nyugodtan megveheted: egyrészt ha netán mégsem tetszene, bukni sem fogsz rajta, mert csak 12e, így veszteség nélkül el lehet adni; másrészt sokan használják, ezért könnyen ki lehet próbálni vkinél (bár az előbb említett szempont miatt ezt nem értem, miért lenne olyan kritikus)

(#4258) PNP válasza TeeJay (#4256) üzenetére


PNP
őstag

30D-hez Jenis márkájút használtam, semmi baja nem volt. Én vázamhoz 70ezer az eredeti...

(#4259) TeeJay válasza Degeczi (#4257) üzenetére


TeeJay
félisten

itthon nem lehet kapni valahol ilyet csak ebay-en rendelve?
ha tényleg csak 12ezer akkor megfontolom mert külsőre egyezik a Nikon markolattal és egy próbát megér :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4260) #31757056


#31757056
törölt tag

Nekem fogás szempontjából nem igazán vannak panaszaim, de úgy általában egy gépre se, még a kompaktomban sem idegesít hogy kicsi, inkább az, hogy megjelenni nem lehet vele. :) Én eleve a kisebb gépeket kedvelem, meg úgy általában nem csípem, ha egy műszaki eszköz batár nagy... Kivétel ez alól az, ha szükségesen nagy a mérete.

Ezut a D50 kitet 87-ért adják, most írt vissza a srác, 3 nap után...: http://hardverapro.hu/apro/nikon_d50_kittobival_18-55_makulatlan_dobozos_mind/friss.html Szerintetek ez milyen lehet így?

[ Szerkesztve ]

(#4261) Szten Márs válasza #31757056 (#4260) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A link helyesen: [link] ;)

Így pótakkukkal, szögkeresővel (!), táskával együtt szvsz abszolúte megéri :K

(#4262) TeeJay válasza #31757056 (#4260) üzenetére


TeeJay
félisten

ajánlom a mammutban/westendben a saturn vagy media markt üzleteket mert ott a belépőszintű vázakat kirakják és meg tudod fogni hogy milyen. ja és egy kompaktnál lehet nem számít a fogás de egy DSLR fél kilótól indul aztán ha rávágsz egy nagy objektívet meg vakut akkor 1-2kiló is lehet és ott már igencsak nem mindegy hogy letépi-e az ujjad vagy kényelmesen tudod fogdosni órákon keresztül :K

menj be ilyen üzletekbe és tapizd végig a kínálatot
személy szerint nálam a Nikon Sony Pentax vázak fogása bejött viszont a Canon belépőszintűek borzasztóak :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4263) #31757056 válasza Szten Márs (#4261) üzenetére


#31757056
törölt tag

Bocs, elbaltáztam aztán meg nem figyeltem :) Szerintem is ez így eléggé jó szerelés...

(#4264) #31757056 válasza TeeJay (#4262) üzenetére


#31757056
törölt tag

Sajnos vidéki vagyok ezért a feljutás csak külön ezért nagyon körülményes. :(

(#4265) máyköl válasza #31757056 (#4250) üzenetére


máyköl
veterán

450D-t nemigen lehet kapni 100k-ből. Pontosítva használtan szerintem e körül mozognak. De ennyibe mennek a 30D-k is, bár az egy régebbi gép, de szerintem a 450D elbújhat mögötte. :)

(#4266) fezsoo válasza máyköl (#4265) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Nálunk a Photo Hall -ban(Kalocsa) lehet kapni egy Oly e410 -et dupla kit, 1gb kártya, táska, 3 év gari.
Csak sajna bemutató darab, és mindenki fogdossa ahogy csak lehet.
Viszont csak 105k az ára.
Nem tudom, nézegettem, de inkább egy bontatlant majd.
Persze nem ilyent kimondottan.
Viszont fogásra nagyon kellemes volt.
Igaz ez volt az első tükrös gép a praclijaim között :)) :DD
Viszont ez pozitív volt így elsőre... :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#4267) Szten Márs válasza fezsoo (#4266) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jesszum, az E-410 messze a legrosszabb fogású DSLR az összes ma piacon lévő közül :DDD Szóval ha már ez is tetszett, akkor a többit imádni fogod :K

(#4268) fezsoo válasza Szten Márs (#4267) üzenetére


fezsoo
aktív tag

De az ócska kompakt után maga volt a paradicsom :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#4269) sanyixXx válasza #31757056 (#4263) üzenetére


sanyixXx
senior tag

van itt az aprók közt pár jó canon ajánlat is (20D, 30D, 40D). nagyon áron, nagyon jó kiegészítőkkel.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4270) máyköl válasza Szten Márs (#4267) üzenetére


máyköl
veterán

Tény, hogy borzasztó fogású, de meg lehet szokni. Pár percig próbálgattam egyet, és egyből megszoktam, bár az első képeknél úgy éreztem, hogy mindjárt kiesik a kezemből. :DDD

(#4271) sanyixXx válasza sanyixXx (#4269) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nagyon áron, akarom mondani :)
gyors példa

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4272) máyköl válasza sanyixXx (#4271) üzenetére


máyköl
veterán

Ezt lineltem neki ma én is. Nagyon jó ajánlat...

(#4273) PNP válasza máyköl (#4272) üzenetére


PNP
őstag

Bő fél éve ennyiért adtam el a 30D-met. Nem ír expószámot.

(#4274) #31757056 válasza Szten Márs (#4267) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az a baj, hogy nem elsősorban a gépnek, hanem inkább a kezeteknek kéne ergonomikusabbnak lenni :D

(#4275) rumos14 válasza Szten Márs (#4236) üzenetére


rumos14
nagyúr

A K-x-be még biztos hogy nem az A500/550-ben debüzáló 12/14mp-es szenzor van, hanem a korábbi 12 mp-es, ami az A700-ban volt, Nikon vonalon pedig D300/D90/D5000-ben. persze ez nem jelent semmi rosszat.

(#4276) TeeJay válasza rumos14 (#4275) üzenetére


TeeJay
félisten

az is elég király szenzor azért :R
D300-D90 képeket látva mondom ezt, és nem hiába néztem ki magamnak a D90-et
szuper kis gép lesz nekem sok sok évig :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4277) rumos14 válasza TeeJay (#4276) üzenetére


rumos14
nagyúr

az már egyszer biztos is! a szenzor mondjuk csak egy dolog, de azt simán elismerem, hogy a megfizethető kategóriában simán a Nikon a zajbajnok, mármint pozitív értelemben, D5000 pl. nagyon okés :R

(#4279) Szten Márs válasza rumos14 (#4275) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pentaxos körökben (pentaxforums.com) rebesgetik (pontosabban határozottan állítják) azt, hogy bizony az A500 szenzorát kapta a K-x és az eddig látott képek magas érzékenység melletti döbbenetesen alacsony zajszintje ezt látszik alátámasztani.
Miből gondolod, hogy biztos nem az van benne?

(#4280) rumos14 válasza Szten Márs (#4279) üzenetére


rumos14
nagyúr

hmm... nem kizárt, hogy hülyeséget írtam. pár perc gugli alapján nincs egyértelmű igazság.
(amúgy nem biztos, hogy olyan óriási jelentősége van, a korábbi szenzorral is nagyon jól teljesít a Nikon.)

(#4281) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Hellósztok!

Venni szeretnék egy belépőszintő DSLR gépet de még nemigazán tudtam eldönteni ,hogy mit. Most a MediaMarktban van egy akció aminek keretében a Sony A300 109e Ft lenne.(obira majd csak késöbb lesz keret) Igasság szerint ez pont az az ár (-+20e) amit most rátudnék szánni.. jelenleg egy Panasonic Lumix FZ7 -el próbálok "alkotni" több keevsebb sikerrel. És úgy hozta a sors hogy venni kell még egy Gépet (Munka és családi oko eggyaránt) De ha már veszek akkor olyat veszek ami a jövőre nézve is időtállóbb.

Ebben a kategóriában (max 130e) menynire lenne jó döntés? Esetleg milyen alternatívák vannak? Szeretek fényképezgetni.. kisérletezgetni.. és látok magamban ambiciót a komoylabb fényképészet feléé

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#4282) Ijk válasza Hobbbyt (#4281) üzenetére


Ijk
nagyúr

[link]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4283) Hobbbyt válasza Ijk (#4282) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Fél napon keresztül olvasgattam itt.. de valahogy az utolsó 2 oldalt nem láttam meg :D

De én most legfőképp ujjat szeretnék (letudom írni az adóból.. ami azért nem hátrány)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#4284) Szten Márs válasza Hobbbyt (#4283) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"én most legfőképp ujjat szeretnék"

Szervkereskedelem? :DDD ;]

(#4285) rumos14 válasza Hobbbyt (#4281) üzenetére


rumos14
nagyúr

mint a fórum egyik Sony felhasználója a nem túl sokból, az a véleményem, hogy A300-at akkor érdemes venni, ha a live view (élőkép, röviden LV) nagyon fontos, alapvetően azt kívánod használni a kereső helyett. egyedül a Sony csinál olyan gépoeket, ahol az autofocus (AF) ugyanolyan sebességgel működik LV használatánál, mint a kereső használatánál. (ennek a megoldásnak persze vannak hátrányai is, de az már egy másik történet.) a többi gépnél LV-ban az AF csak statikus témáknál használható érdemben.

(#4286) Hobbbyt válasza Szten Márs (#4284) üzenetére


Hobbbyt
őstag

5 éven keresztül hallgattam a magyartanárom lelkesítő beszédét.. "a nyelvtan érettségire a nevedet se írd fel.. a helyesírás miatt úgyis megbuksz" de megvan,átmentem :D

Szóval.. az adó miatt inkább Uj gépben gondolkodok :)

(De ha valaki jópénzt fizet érte.. szivesen eladom a lábaimról a kisujjat.. azokkal úgyis csak a baj van.. akaratom ellenére mindig megtalálják a széklábak) :DDD

rumos14 Igazából nem rosz ha van.. talán túl sokáig használtam kompakt gépeket, és hozzászoktam. Nem is igazán tudom ,hogy ebben az árban még milyen alternatívák lehetnek. De ezt a gépet megfogdostam körbenéztem emelgettem stb.. és úgy megtetszett.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#4287) philoxenia válasza Hobbbyt (#4286) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Új... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4288) Hobbbyt válasza philoxenia (#4287) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Úristen! Tényleg..
Ezt jegyeznem kell.. uj mint amivel bemutatok.. és új mint a vadonatúj :D Fránya magyar :W :O
Hétfő van na

:R

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#4289) rumos14 válasza Hobbbyt (#4286) üzenetére


rumos14
nagyúr

jól gondold meg. a Sony LV AF rendszere a kihajtható kijelzővel együtt igen praktikus dolog. a keresője viszont kicsi, ezen nincs mit szépíteni. én is kompaktról tértem át és én is szeretem a LV-t.
ebben az árban van még egy pár alternatíva, kb. minden gyártótól 1-2. Nikon D60 vagy D3000, Canon 1000D, Olympus E-520, Pentax K-m, és Sony A200 (kvázi u.az mint az A300, de LV nélkül, cserébe nagyobb keresővel).
Canon-nál és Nikon-nál mindenképp késtabilizátorral rendelkező kit objektívet keress. Oly kit objektíve igen jó, Sony-é max közepes (az új 18-55 már sokkal jobb), Pentax-és pedig erős közepes (kitobi mezőnyben).
személy szerint a Canon fogása, anyaghasználata nálam dealbreeaker (vásárlást meghiúsító tényező), a Nikon borítása nekem nem szimpi, de ez legyen az én bajom, az Oly fogása, anyaghasználata igen jó, de a keresője sztem nem nagyobb mint a Sony A300-é, a Pentax-nál pedig a kezelőszervek-menük útvesztőben tévedek el, persze ez megszokás kérdése. fogásra a Sony amúgy sztem is jó, az A200 anyaga kicsit kopogós, de az A300 belépő szinten teljesen jó.

(#4290) rumos14 válasza philoxenia (#4287) üzenetére


rumos14
nagyúr

philo, a kolléga helyesírására vonatkozó észrevételeket rád hagyom, van még mit javítani...

(#4291) tzimash válasza Hobbbyt (#4288) üzenetére


tzimash
őstag

Amivel bemutatsz az az ujj
:DDD

(#4292) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Sziasztok!!
Lehet nem jó helyen járok; de nem találtam pontos topicot...
Szeretnék fényképezőt venni; kb 140 ezrem van rá; elsősorban kutyámat szeretném fényképezni; életképeket...
Szeretném a segítségeteket kérni hogy melyiket lenne érdemes megvenni? Néztem ezt a nikon d5000 et de drága nagyon nekem:-(

(#4293) Ijk válasza Hobbbyt (#4288) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem belépő kategóriában a Nikon és a Pentax vázai jöttek be. Mivel a Pentaxot nem annyira ismerem, így én a Nikon D3000-et javaslom, mint egyik lehetséges jelölt. Habár jóideje szívfájdalmam, hogy egykor vadi új D40 kitet lehetett 80k-ért kapni, a D3000 pedig több mint másfélszer ennyi:(
Igazából meg kellene nézned őket élőben, mert az dönti el leginkább. Képminőségben minimális a különbség köztük, obit és kiegészítőket is kapsz minden márkához, az árak is nagyjából együtt mozognak. Habár használt piacot tekintve a Nikon és a Canon előnyben vannak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4294) Ijk válasza Lazarus911 (#4292) üzenetére


Ijk
nagyúr

Neked sem játszik a használt cucc? Hát ha ennyire fontos a kutya:), akkor neked is azt mondom, hogy használt d40kit + 35 f1.8.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4295) Lazarus911 válasza Ijk (#4294) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

nem mert árú vásárlási hitelre venném:-S
Használtra olyat nem adnak..

(#4296) Ijk válasza Ijk (#4294) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk ilyen célra praktikusabb d40+55-200vr+35 1.8:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4297) Ijk válasza Lazarus911 (#4295) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk műszaki cikket hitelre biztosan nem vennék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4298) Lazarus911 válasza Ijk (#4294) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Jah és hát a kutyám ilyen: http://gallery.site.hu/d/11179425-1/_13_of_44_.jpg Rokonomnak van egy jó minőségű gépe.. K jó képeket csinál róla ..

(#4299) Byk01


Byk01
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem gondolkozni egy tükörreflexes gép vásárlásán. Még nagyon képlékeny, mit szeretnék fényképezni (természetesen a család ott lesz a képek között), ezért lehet, hogy egy használt gép megfelelőbb lenne. Most egy fuji s5600-ast használok, és ezért képbe került a fuji s3 pro, amit 55 ezerért láttam (csak váz). Tesztet nem találtam magyarul róla, külföldiül meg nem tudok eléggé. Érdekelne, hogy tud-e vki vmit mondani erről a gépről.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#4300) Szten Márs válasza Byk01 (#4299) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem sokat. Már akkor is a dinamika növelésére ment rá a Fuji, így kétféle méretű elemi érzékelőt használnak az érzékelőlapkán. A dinamika jó is lett, de egyéb tekintetben a képminőséget nem szokták az egekig magasztalni. Nikon F bajonettes, tehát bármilyen obival használhatod, amivel Nikonokat is. Többet így hirtelen nem tudok róla, nagyon ritka modell, szóval nem igazán ismerik/ismerjük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.