Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) johnjohn válasza legenda007 (#4450) üzenetére


johnjohn
addikt

A D 3000 abszolút belépőszint, nincs benne motor a régebbi obikhoz, az Oly szerintem kiesik a keresőméret, és az említett fényerős obik miatt. A Sony határeset, ha még kapsz valahol, jól sikerült váz volt.Ezzel az obival már kezdhetsz valamit, de gyors eseményekhez mindenképpen más ajánlott.

(#4452) legenda007 válasza johnjohn (#4451) üzenetére


legenda007
aktív tag

105.000 Ft-ért van egy ilyen Sony Alpha DSLR-A200K 18-70mm objektívvel újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#4453) legenda007 válasza legenda007 (#4452) üzenetére


legenda007
aktív tag

kigeészítésként ezzel az obival: Tamron Minolta/Sony 70-300/F4-5.6 AF LD Di Macro 1:2...

(#4454) johnjohn válasza legenda007 (#4452) üzenetére


johnjohn
addikt

Hmm... Vázat vegyél csak valahol, a Sony kitobi nem túl jó,bár így egyben nem drága. A Tamron használható, de nem mozgó tárgyakhoz, lassú az AF, és legalább f8-as blendénél kezd élesedni . Állatkertben, vadasparkban megfelelhet, sportfotóhoz nem túl jó.Bővebbet Rumos kolégától a Sony topicban tudhatsz meg a dologról.

(#4455) Degeczi válasza hibavissza (#4439) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(mindegy, téves)

[ Szerkesztve ]

(#4456) legenda007 válasza johnjohn (#4454) üzenetére


legenda007
aktív tag

Akkor ez a sony váz jó igaz, már csak obi kell hozzá, esetleg valami ajánlat?

(#4457) johnjohn válasza legenda007 (#4456) üzenetére


johnjohn
addikt

Mi a keret ? (Amit linkeltem Minolta obit azt néha találsz használtan.)

(#4458) legenda007 válasza johnjohn (#4457) üzenetére


legenda007
aktív tag

100-180

(#4459) johnjohn válasza legenda007 (#4458) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem még böngészgess, igazából egy jól használható közepes teleobjektív ami használtan ennyiből kijön. A Canon, vagy a Nikon azért könnyebben bővíthető mint a Sony.
Nem egyszerű !

(#4460) tailor válasza johnjohn (#4457) üzenetére


tailor
őstag

Vaterán épp árulnak egyet: [link]

(#4461) johnjohn válasza tailor (#4460) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez az, csak lehet, hogy lassú lenne az AF a Forma 1 fotózáshoz. :(((

(#4462) Slowman válasza johnjohn (#4459) üzenetére


Slowman
aktív tag

Mindig ez mondják, hogy Canon és Nikon jól bővíthetőek. Ez igaz, de ezzel szembe ezek is a legdrágábbak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4463) johnjohn válasza Slowman (#4462) üzenetére


johnjohn
addikt

Sajnos :U . A DSLR fotózás pénztemető,nagy összegeket lehet(ne) rá elkölteni.

(#4464) hibavissza válasza johnjohn (#4449) üzenetére


hibavissza
veterán

személyeskedésben és butaságok írkálásában, úgy gondolom elég aktív vagy, pl számomra az elmúlt pár mondatodból kiderült, hogy fogalmad sincs a webes megjelenítésről, illetve a különböző szoftverekben rejlő buktatókról. így elég vicces amint engem kóstolgatsz... :C

És kérlek ne reagálj a személyeskedésemre többet ;]

[ Szerkesztve ]

(#4465) johnjohn válasza hibavissza (#4464) üzenetére


johnjohn
addikt

Való igaz, a webes megjelenítést magasról leszarom, magamnak fotózok, illetve a munkahelyemnek, de ez rád nem tartozik.A szoftverekről mesélhetnék, de Neked minek. :O

(#4466) hibavissza válasza johnjohn (#4465) üzenetére


hibavissza
veterán

köszi, hogy megkímélsz :DDD

(#4467) rumos14 válasza legenda007 (#4452) üzenetére


rumos14
nagyúr

csak a váz a Saturn-ban 70k volt még 1 hete. ill. érdemes a használtakat is nézni, amik alapból 3 év garisak voltak.

(#4468) rumos14 válasza johnjohn (#4461) üzenetére


rumos14
nagyúr

májsztró, neked volt A100-ad, jól rémlik?
amúgy nekem az a véleményem, hogy pont költséghatékony árkategóriában, a beépített képstabi miatt jó választás a Sony. a 18-70-es kitobi gyenge, ez tény, ehelyett kell vmi mást keresni. telét viszont le lehet tudni 35k-ból: használt Minolta vagy új Tamron 55-200, a stabival nem kell bajlódni obinként.
olcsó telétől eg persze hogy nem lehet villámvili AF-et elvárni, de nem hinném hogy a Beercan olyan tragikus lenne. anno ez egy közép-felsőkategóriás cucc volt!

(#4469) johnjohn válasza rumos14 (#4468) üzenetére


johnjohn
addikt

Teljesen igaz, itt az egyik felhasználási területként a kolléga a Forma 1 fotózását jelölte meg, ezért variáltam gyors fókuszú zoomok körül.
Volt A 100-as gépem, de akkoriban még alig volt eladó Minolta obi. Szerettem azt a gépet, nagyon jól volt megépítve.A Beercan pedig a hírek szerint nagyon jó, sajnos csak pér kép erejéig volt nálam, így az AF sebességéről nem volt biztos infóm.
De ezek szerint az A 200-Beercan összeállítás kezdésnek jó,valami Minolta alap zoommmal kiegészítve főleg. Az egyik kollégám használ A 200-ast, Tokina ATX PRO 28-70/2.8-as obival, nagyon szép képeket lő vele.

(#4470) Mercutio_ válasza hibavissza (#4464) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a stílust szerintem itt hanyagold :K
Lehet, hogy amerre eddig írkáltál ott bejött, de az itteni társaság és a modik nem kultiválják :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4471) jeni válasza rumos14 (#4467) üzenetére


jeni
félisten

Igen,magam is láttam,hogy obi nélkül akciózzák. de mellé volt téve egy Sigma obi is +50e.Ft-ért. Ezt még a Mammutban árulták Júliusban

[ Szerkesztve ]

(#4472) nesa válasza turisandor (#4428) üzenetére


nesa
veterán

En OLY E510-en tudok kereson keresztul is kivaloan eleseget alitani, bar 1 meroekes uveg jobb ere a celra mint a mattuveg.

A kis keresore meg letezik nagyitos szemkagylo amit mindenki dicser ,sajnos en meg nemtudtam kiprobalni.

De kb 2-3 ora es megszokod a kis keresot PL canon 1000D is csak epphogy nagyobbnak erzodik azis inkabb az oldalaranyok miatt.

(#4473) máyköl válasza Mercutio_ (#4399) üzenetére


máyköl
veterán

Ez teljesen mindegy, az a lényeg, hogy még kapható új 40D garival. Mert ugye ez volt a kérdés... :U Az már egy másik történet, hogy nem éri meg. :)

(#4474) Fryskitt


Fryskitt
addikt

A Canon 1000D és a Sony 330L között vacillálok éppen. Végigolvastam a topicot (az erre vonatkozó részeket) de nem lettem okosabb. Pontosabban úgy tűnik, nincs igazán különbség, csak árnyalatnyi, kinek, mi a fontosabb.
A teszeteken a Sony-t inkább cak a kisebb markolat miatt húzzák le, a Canont meg a lassú LV miatt.
Sajnos a Canonnál megszűnt a 18-55 stabilizátoros kitobi, a Sony meg a vázban rejtegeti...
Valakinek hozzáfűznivalója? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4475) jeni válasza legenda007 (#4452) üzenetére


jeni
félisten

Canon 450D ami jó lene neked,elérhető árban van,és most adja el valaki 100000 Ft-ért.

(#4476) jeni válasza Fryskitt (#4474) üzenetére


jeni
félisten

Tudomásom szerint csak stabis 18-55 obikat hoz ki már tavaly óta a CANON

Ha nekem kéne választani akkor is csak a Canon 450D-t venném meg

[ Szerkesztve ]

(#4477) nesa válasza Fryskitt (#4474) üzenetére


nesa
veterán

Arban lehet hasonlo a 2 gep de kepminosegben eleg nagy a szakadek a ketto kozott, amugy a sonyn kivul van meg 2 marka aminek a vazba van a stabi es atlagossan mind 2 jobb zajtalanabb kepet produkal,sajnos a sony kicsit zajos :K en ettol fuggetlenul ennek tudataban kerestem A200 at jo aron de vegul mas lett, nem bantam meg ,igaz nincs 9 fokuszpontom de meg soha eszembe se jutott ezen babralni .

Deha az LV fontos akkor Sony :K annak eleg gyors ez a megoldasa ,de szerintem nemfogod hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#4478) Fryskitt válasza jeni (#4476) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szia, akárhol érdeklődtem, mindenhol azt mondták, hogy nem stabis (a legtöbb hely mondjuk lerázott azzal, hogy faogalmuk sincs - ennyit a magyar üzletemberekről!!!! :W ), sajnos. Ha az lenne, megvenném....De egy 1000D váz az 110.000.- a stabis obi külön 45. Sajnos erősen behatároltak a pénzügyi lehetőségeim. Használtat meg nem szeretnék (bocsánat, nem bizom senkiben, ezt már megtanultam).

Nesa: Köszönöm, melyik kettőre gondolsz?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4479) sbazsi válasza Fryskitt (#4478) üzenetére


sbazsi
veterán

Használtat meg nem szeretnék
akkor sokat fogsz fizetni.
4 használt obit vettem, mindegyik rendben van. áruk kb az új ár fele.

(#4480) Slowman válasza Fryskitt (#4478) üzenetére


Slowman
aktív tag

Amibe beépített stabi (szenzoreltolásos rendszer) van az a Pentax, Sony, Olympus. A Nikon és Canon gépekbe nincs, ezekhez stabilizátoros objektívek vásárolhatóak, Nikonnál VR, Canonnál IS jelzéssel.

(#4481) Fryskitt válasza sbazsi (#4479) üzenetére


Fryskitt
addikt

Használt vázat nem szeretnék....

Slowman: Igen, ezt tudom, Olympusom (E-500) volt, ezt egy ismerős megvette tőlem, tetszett, csak nem volt stabilizátoros és nagyon drágák voltak az objektívek (konkrétan 3 elérhető árú volt, a többi meg csillagászati, ezt nem engedhettem meg magamnak), a Pentaxokat nem ismerem, a Sony-t a fórumok meg a szakoldalak eléggé dícsérték.
Igazából hobbifotós vagyok, nem is használom ki őket igazán, de egyszer hozzájutottam egyhez (az Oly-hoz), és nagyon megtetszett a gyorsaságuk, a zajtalan képek, a nagylátószögű objektívek etc.

Bosszant, h ugyanazon az áron a Sony sokkal több szolgáltatást nyújt, Canon fan-ként szomorú vagyok, hogy egy kissé le van maradva ezen a téren. A barátnőm miatt meg kell a LV (az igazság, hogy amikor kompktom volt, nekem is nagyon bejött).

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4482) jeni válasza Fryskitt (#4478) üzenetére


jeni
félisten

Maga a Canon 450D váz az nem stabis
Az objektív ami KIT-ben ami van hozzá kizárólag stabis kivitelben kapható

(#4483) Slowman válasza Fryskitt (#4481) üzenetére


Slowman
aktív tag

Hát azért ezt mérlegelni kell kinek mi kell. Az Oly minőségi objektívjei és jó jpg motor, Sony "életképes" LV-je, Pentax kompatibilitása a régi obikkal stb.
Igazából az árat kell meghatározni és a fontos featureket, hogy mik az igazán fontos dolgok (kihajtható kijelző, LV, zajszint, régi objektívkompatibilitás, keresőméret). Meg kell határozni mi a fontos és valahol áldozatot kell majd hozni, mert szinte tuti, hogy valami rovására megy a dolog.

(#4484) jeni válasza Fryskitt (#4478) üzenetére


jeni
félisten

Itt origináltan kapható
Canon 450D

Canon EFS 18-55mm IS

A lényeg,hogy az objektíven ott legyen az IS jelölés ami a stabilizátorra utal és azon oldalt van a kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#4485) jeni válasza Fryskitt (#4478) üzenetére


jeni
félisten

Ezt keresed origináltan :C

Canon EOS 450D+KIT obi

KIT ben egyértelműen olcsóbb,mint ha külön vennéd :R :C

[ Szerkesztve ]

(#4486) jeni válasza jeni (#4484) üzenetére


jeni
félisten

Nocsak a Digitcam boltban KIT-ben drágább mint a 220volt üzletében majd 40e.Ft-al :W

(#4487) Slowman válasza jeni (#4485) üzenetére


Slowman
aktív tag

Akkor már ez is megfontolandó. Árban ~ugyanott van. Egy kicsit haza is beszéljek :K .
Amúgy tényleg igen korrekt kis gép nem árt megfontolni és ebben már van LV és vázstabi, bár lövésem sincs, hogy milyen hatásfokú az LV. Az tény, hogy a Sony eléggé ott van ebbe a témába.
Szerk: és remélhető, hogy megy lentebb az ára mivel elég friss a masina

[ Szerkesztve ]

(#4488) jeni válasza Slowman (#4487) üzenetére


jeni
félisten

Pontosan igen talán jobb is lenne a Pentax-x,de én úgy vettem ki a dolgot,hogy Canont szeretne venni

(#4489) Fryskitt válasza Slowman (#4487) üzenetére


Fryskitt
addikt

Néztem, de akkor már Nikon d5000. Csak hát a pénz. A Sony csak 133e. B

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4490) Slowman válasza Fryskitt (#4489) üzenetére


Slowman
aktív tag

Hát nem tudom... most ebben nem vagyok biztos ,de abban szerintem nincs AF motor a vázba :F . Nem nagy gond de jobb tudni róla, mert azt hiszem az olcsóbb üvegek döntő többségébe nincs AF motorral ellátva így megint csak egy kevésbé költségkímélő megoldást választottál. Meg nem nagyon értem miért inkább ez a K-x így is 30k-val olcsóbb az azért píz. Annyiból egy dupla kites K-x kijön.

(#4491) jeni válasza Slowman (#4490) üzenetére


jeni
félisten

Egyetértek,ha pedig minden obi AF legyen akkor a Pentax K-x vagy a Canon 450D
Nikon alsóbb kategóriás vázakban nem megy a régebbi obik AF funkcióval,csak manuálisan

(#4492) Fryskitt válasza jeni (#4491) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszönöm nektek, igazából az van, h a régi cuccok eladásából van 120e forintom, és még rengeteg mindenre kell pénz, lehet várok is vele, vagy majd karácsonyra kérek kiegészítést hozzájuk, de nem nagyon tudok hozzátenni. Az 1000D és a Sony az e-bolt (le szabad írni?) 5% kedvezményével egy 10-sel több, az még talán megy a többi nem. Obik meg majd később, ha egyáltalán lesznek....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4493) jeni válasza Fryskitt (#4492) üzenetére


jeni
félisten

Az igazság az,hogy ha valaki vesz egy tükrös gépet nem hinném,hogy spórolás miatt ha nincs + 10-20-30 ezer Ft még rá a legolcsóbbat kell megvenni.

Ugyanis ez vissza fog ütni valamilyen szinten. mert ha mégsem tetszene és jön majd az a mondat,hogy minek siettem el a dolgot,az jobban tetszik,akkor már nehezebb eladni egy gépet nem tetszés miatt. A többség is amelyet van,hogy a Pentax K-x KIT vagy a Canon 450D KIT gépet vedd. Nikon-l azokat amelyik a régi objektíveket is tudja kezelni AF szerint Még akkor is ha 50e Ft kell még hitelbe fel venned még rá. A tudás miatt és hosszabb távon jobban megérné. Ha jól veszem az írásaidból,hogy plusz objektívet sem fogsz nagyon venni a géphez.

[ Szerkesztve ]

(#4494) máyköl válasza Fryskitt (#4474) üzenetére


máyköl
veterán

Naggyából ennyi. Azt ne felejtsd el, hogy az obiban lévő képstabiért (Canon, Nikon) sajna elég mélyen zsebbe kell nyúlnod, a Sony-nál emiatt nem kell izgulnod. Viszont ha a Canon-t vagy a Nikon-t választod, és egy stabis obit teszel fel a vázra, akkor a keresőképet is stabilizálja az obi képstabija, ez néha nagyon jól jön. :U :K A Canon-nál sokkal nagyobb objektívválasztékod lesz. Hát, használtan az IS-es kitobi egy simánál 10-15k Ft.- al drágább, szerintem nem túl megterhelő lecserélni, de ha mégse menne, a simával is lehet gyönyörű képeket készíteni. A 450D LV- jét nem ismerem, és a Sony fogását sem, erről nem tudok mondani semmit. :( Szerintem jobban jársz a 450D-vel.

(#4495) legenda007


legenda007
aktív tag

Egy utolsó kérdés, már teljesen bele vagyok kavarodva ebbe a DSLR gépekbe. Egy kb. 20-25 optika zoomot, milyen obi-val tudok elérni.

(#4496) Fryskitt válasza jeni (#4493) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szia, elvi kérdés nálam a pénz...

Máyköl: köszönöm....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4497) Slowman válasza máyköl (#4494) üzenetére


Slowman
aktív tag

A 450D LV-jét ne mis fogod ismerni mivel nincs benne :P .
A Sony belépőszintű kategóriás vázain elég pocsék illetve érdekes a fogás. Ha valakinek pont kézre áll akkor jó de ritka. Az megint vitathatatlan tény, hogy a Canon és Nikon a legszélesebb spektrumú objektívválasztékkal rendelkezik de ezzel egyenesarányosságba drágábbak is. Ha ő nem tervezi a komoly fényképezést és megelégszik egy dupla kittel akkor az Olynál nincs is jobb, de erről váltani szeretne gondolom nem akar új Olympus gépet venni ha már eladta a cuccait :N így az kilőve. A Sonyt-t mindenképp az LV miatt ajánlanám ha az nem fontos, akkor inkább Pentax mert azt mondják a Sony kitobija elég csapnivaló. További alternatíva a Canon, Nikon belépői, amiből az utóbbi nem épp ajánlott az AF motor hiány és emiatt az olcsóbb obik nagy része kiesik a repertoárból. Hacsak nem akarna később egy komoly Nikon rendszert a kiépíteni, de azt mondta, hogy hobbi célra lenne.
A másik, hogy csak origit akar venni ez már leírta ;) .

(#4498) Stitch válasza Slowman (#4497) üzenetére


Stitch
őstag

450d-be hogy ne vón' LV. :D

(#4499) Slowman válasza Stitch (#4498) üzenetére


Slowman
aktív tag

Hopp, elnézést pillanatnyi fogalomzavarba szenvedtem és azonosítottam az LV-t a video funkcióval. :DDD
Kicsit leharcol a szakdolgozatírás.

(#4500) máyköl válasza Slowman (#4499) üzenetére


máyköl
veterán

450D-be nincs video? Akkor melyikbe van? Az 500D-be? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.