Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Dorian


Dorian
félisten

Na. :)
Eldöntöttem, megveszem a Pentax KX dupla kitet a DA 50-200 (nem L-es) obival.

Milyen SD kártyát vegyek bele? Van egy csomóféle sebességű, nem követtem mostanában a fejlődést... Mekkorát érdemes? Nyilván minél nagyobbat, de mégis kb? Márkából milyent?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4902) Degeczi válasza Dorian (#4901) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem szükségszerűen
kapsz 16 G kártyát is, de az már többnyire ésszerűtlenül nagy, túl sok kép mehet a levesbe ha netán tönkremegy vagy akár csak logikailag sérül

ha mondjuk nyaralásra nagyon sok hely kell, akkor emiatt jobb választás több kisebb kártya (2, 4 vagy 8 G)

a biztonság miatt mindenképpen jónevű legyen (pl. Sandisk Ultra II nagyon bevált típus) és hivatalos forgalmazótól, mert egyébként sok a hamis példány

(#4903) Dorian válasza Degeczi (#4902) üzenetére


Dorian
félisten

Azt hiszem 4 GB-os elég lesz.
És SD vagy SDHC?

Aksi+töltő ügyben pedig majd olvasgatok még. Valami Eneloop vagy mi rémlik, h olyan kell hozzá...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4904) Degeczi válasza Dorian (#4903) üzenetére


Degeczi
nagyúr

automatikusan SDHC, a sima SD-nél 2G a gyakorlati határ
(ugyan létezett pár típus 4G-val, de rossz kompatibilitással, el is tűntek)

igen
normál AA akkut csak olyan eszközbe érdemes venni, amit rendszeresen használsz, és pár hetente úgyis töltened kell

egy profi számára ilyen a kamera is - otthoni használatban azonban sokan csak hétvégeken vesszük elő a gépet, így ott (és pláne egy még ritkábban használt külső vakunál) zavaró a normál akkuk magas önkisülése, ami miatt használat nélkül is lemerülnek

az Eneloop jellegű akkuk ezt küszöbölik ki, azoknál elhanyagolható az önkisülés

(#4905) Dorian válasza Degeczi (#4904) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi.
Töltőileg fontos mikroprocesszorvezérelt drága csodát venni, vagy elég egy "sima"?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4906) Degeczi válasza Dorian (#4905) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha teheted, mindenképpen jobb egy komolyabb töltő, ami kisütni, regenerálni is tud
de az önmagában 8-10e Ft körüli (igaz, egy gyári akku is van annyi, egy ilyen töltő pedig máshoz is hasznos otthon, nem csak a kamerához)

(#4907) Dorian válasza Degeczi (#4906) üzenetére


Dorian
félisten

Haveromnak, aki a szomszédom is, van ilyen töltője, úgyh majd amikor lehet átjárok :D
Utazáskor meg töltöm hagyományosról, ami nekem van.

Sigma 55-200 F4-5,6 DC obiról mi a véleményetek?
Pentax 50-200 helyett ez lenne...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4908) Mercutio_ válasza Dorian (#4907) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felejtsd el, sokkal gyengébb :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4909) BiriBum válasza Dorian (#4907) üzenetére


BiriBum
őstag

Sigma 55-200 F4-5,6 DC obiról mi a véleményetek?
Pentax 50-200 helyett ez lenne...

:Y :W :W :W

(#4910) Dorian válasza BiriBum (#4909) üzenetére


Dorian
félisten

Szóval azt inkább ne?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4911) rumos14 válasza BiriBum (#4909) üzenetére


rumos14
nagyúr

mindannyiunk kedvenc tesztoldalán amúgy egész jókat írnak róla: [link]
amikor telét vettem, körüljártam a témát és a Tamron 55-200-ról jobb volt az általános vélekedés, bár az tudtommal Pentax-ra nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#4912) Szten Márs válasza rumos14 (#4911) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jahh, a Tamron szvsz abszolút ajánlható lenne, de az valóban nincs Pentax véggel. Így viszont egyértelműen a Pentax a jobb választás. Mindenki kedvenc tesztoldaláról meg már leírtam a véleményem, de úgy látszik az érdeklődő meg sem hallotta.

(#4913) Dorian válasza Szten Márs (#4912) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynem hallottam, azért is kérdezgetek inkább itt. (Én is láttam tesztet a Sigmáról)
Akkor marad az, hogy máshonnan veszem, aki tud hozzá Pentax 50-200-at adni.
A 220 Voltban a WR-es teleobival van duplakitben, ugyanannyiért, mint máshol (pl. Extrem Dig.) az DA-L-essel. (189ezer) Ugyan nem vízálló a váz, de az egyéb különbségek miatt -ha ugyanaz az ár- mégis megéri azzal venni, ugye?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4914) Dorian válasza Dorian (#4913) üzenetére


Dorian
félisten

Vagy a legolcsóbb verzió, amit láttam, a Digitcam-nál 180ezer a duplakit L-es teleobival.
Ha nem ér meg a WR az időjárásállóságon kívül + 10 ezret, akkor ezt veszem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4915) rumos14 válasza Dorian (#4913) üzenetére


rumos14
nagyúr

vigyázz, a vízállóra Szten le fog csapni ;] természetesen szó sincs vízállóságról, csak weather resistant, ami kb. annyit jelent, hogy csepergő esőt kibír, ill. jobb a "tömítése" por ellen.
(szemerkélő esőben simán használtam az abszolút nem időjárásálló cumómat, semmi baja nem lett. persze rendszeresen ezt azért nem játszanám el. egyszer a Római parton egy tahó motorcsónakos lefröcskölte a stégen lévőket, beleértve engem és a cuccomat, azt is túlélte.)

"Simplified weather-resistant construction
The new zoom lenses feature a simplified weather-resistant construction designed to minimize the intrusion of water and moisture into the lens barrel. With these lenses mounted on PENTAX weather resistant digital SLR camera bodies, the user is assured of improved durability and reliability during shooting in rain, fog or mist and at locations subject to a spray or splash of water."

(#4916) Szten Márs válasza rumos14 (#4915) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen nem csak csepergő esőt, de igen kemény esőt is simán kibír, legalábbis jópáran próbálták már és könnyedén vették a Pentax cuccok az akadályt :K
Amúgy természetesen más a vízálló, meg más a cseppálló. Ez pedig cseppálló.

(#4917) Dorian


Dorian
félisten

Még vaku ügyben segítsetek lszi:
Sigma EF 530 DG ST jó válsztás? Igyekeztem költséghatékonyan választani, cserébe lemondtam a wireless-ről...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4918) Szten Márs válasza Dorian (#4917) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sigma vakukról eddig csak rosszat hallottam. Bár nem vagyok túlzottan otthon a vakukban, én azért minimum óvatos lennék, de még inkább kerülném.

(#4919) rumos14 válasza Dorian (#4917) üzenetére


rumos14
nagyúr

bár nincs saját tapasztalatom, de Sigma vakukról én sem feltétlenül jókat hallottam. a legjobban vszleg Pentax vakuval jársz, ha spórolni akarsz akkor Metz-cel.

(#4920) Dorian válasza rumos14 (#4919) üzenetére


Dorian
félisten

Na ezért jó ez a fórum!
Rászánok még 15 ezret és kapok egy ilyent: Pentax AF-360FGZ
Sehol sem találom: tud ez második redőnyre szinkront?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4921) Mercutio_ válasza Dorian (#4920) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha sz*patni akarod magad tedd azt, de én a helyedben inkább Metz 48 AF-1-et vennék.
A 360FGZ-nek kisebb a fényereje, és nem forgatható csak dönthető a feje

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4922) BiriBum válasza Mercutio_ (#4921) üzenetére


BiriBum
őstag

Csak csatlakozni tudok, mint Metz 48 tulaj. Ha nem tudod az 540-es Pentaxot kigazdálkodni, akkor ez vedd. A forgatható fej alapkövetelmény.

(#4923) Dorian válasza Mercutio_ (#4921) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, köszi. Tegnap megvettem a gépet duplakittel, aksikkal, gyorstöltővel, memóriával :))
A vakuval még várok egy kicsit, végülis nem "alapfeltétel"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4924) Marky21


Marky21
aktív tag

Hy!
Egy Canon Eos 300D 15e expóval 18-55mm obival nem (IS) megér 40e?

(#4925) Marky21 válasza Marky21 (#4924) üzenetére


Marky21
aktív tag

Melyik cég gyártja az olcsóbb stabis obikat?

(#4926) rumos14 válasza Marky21 (#4924) üzenetére


rumos14
nagyúr

te nem Sony-t akartál venni? amúgy sztem megér annyit, ennél olcsóbban aligha kóstolhatsz bele a DSLR (íz)világba.
olcsó stabis obit a Canon gyárt, a stabis kitobit használtan sztem 20-25 körül meg lehet venni.

(#4927) máyköl


máyköl
veterán

Ennyiért szvsz megéri. :K

Ezt nem hiszem el! Ahogy belinkeltem, abban a másodpercben érvénytelenítették a hírdetést! :O :W

[ Szerkesztve ]

(#4928) Szten Márs válasza máyköl (#4927) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát pedig a D50 szvsz azért jobban megéri a pénzét, mint a 300D. :K

(#4929) máyköl válasza Szten Márs (#4928) üzenetére


máyköl
veterán

Mindenképpen. :K De a D50 kb. a 350D-vel egyenlő, nem a 300D-vel.

(#4930) Marky21 válasza rumos14 (#4926) üzenetére


Marky21
aktív tag

De úgy volt van is még :DD, csak ráakadtam erre a hirdetésre ;]
még midig Sony A200 keresek:) normális áron

(#4931) priusz válasza Marky21 (#4930) üzenetére


priusz
aktív tag

semmi közöm hozzá csak hátha neked segít :index sony/minolta adok veszek

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#4932) máyköl válasza Marky21 (#4930) üzenetére


máyköl
veterán

Nem tudom mi az A200-nak a korrekt ára, de ezt találtam legolcsóbban: [link]

(#4933) Mercutio_ válasza máyköl (#4932) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van aki jobban szeret keresgélni, mint venni és fotózni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4934) máyköl válasza Mercutio_ (#4933) üzenetére


máyköl
veterán

Miért ismerek magamra? :DDD

(#4935) Joy001


Joy001
tag

Üdv. mindenkinek!

Szeretném a véleményeteket kérni, gépvásárlás előtt.

A versenyzők:
Olympus E520 dupla kit,
Fuji s100fs, s200EXR (kompakt);
Canon SX1 IS (kompakt).

A fő szempont az lenne, hogy rossz fényviszonyok mellett is elfogadható (jó) legyen a képminőség, és ne kelljen fél napig állítgatni, csak ISO állítás mellett aut-ba is lenne használva, pláne eleinte (nem saját részre lenne, hanem ajándékba).

Az E520 dupla kit 130-ért megvásárolható. Ehez plusz obi 90%, hogy nem lenne.
A Fuji s100fs-120ezer, a 200EXR 140ezer. Ezeknek a nagyobb zoom-ja néha biztos jól jönne, de erről nem nehéz lemondani adott esetben a jobb képminőség javára.
Ezeknél a 640*480-as videó sem alternatíva, nem befolyásoló tényező.
A canon SX1 IS videója, sztereó hanggal már csábító, kisebb, könnyebb (fél napig a nyakba biztos jobb), de 130 ezerért a bolhafingnyi érzékelőt kissé fenntartással kezelem. Normális tesztet amire alapozni lehetne még nem láttam.
Nekem S3 IS van és anno mikor vettem az S5 IS képei is rosszabbak voltak (számomra mindenképp), azóta a képérzékelő nagysága nem változott, de képpontok többszörösére nőttek.
Ezen szempontok alapján várnám a javaslatokat. Ha valaki más géptípust is tud esetleg, ami elkerülte a figyelmemet (ebben az árkategóriában), akkor várom a javaslatokat.

Szten Márs véleménye mindenképp érdekelne (mivel róla biztosan tudom, régi motoros)anélkül, hogy bárkit megbántanék.

(#4936) Degeczi válasza Joy001 (#4935) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egyszerű: mindjárt az első szemponttal kilőtted a kompaktokat, maradt az Oly... lehetne más modelleket is nézegetni, de az Olympusok JPG-jei híresen jók, így kezdő, automata használatra valóban jó választás, és árban is nagyon kedvező

(#4937) Slowman válasza Joy001 (#4935) üzenetére


Slowman
aktív tag

Az E520 tuti befutó nálam a 3 közül.
Nekem is volt kompaktom, de soha nem cserélnék el egy DSLR-t egy kompaktra sem. Teljesen más kategória. Az Oly 4/3-os rendszerében is kisebb érzékelő lapul, mint a többi APS-C gépbe, és egy hangyányit magasabb a zajszint, de az ára és az obik minősége, jó JPG motor és használható porleválasztó rendszer, vázba épített stabilizátor kompenzál ebben :K . A másik hátránya talán kis érzékelőből adódó kisebb kereső a többi DSLR-el szemben, de ez csak szem kérdése, hogy hátrány e vagy nem. Én nem szeretem, a kis méretű gépeket, de ha kompaktot is néztél akkor számít a kisebb méret, hordozhatóság egyéb kényelmi szempontok, az E520 viszonylag kicsi, könnyű DSLR (szerintem kb. akkora mint egy jól megtermett kompakt). Eddig akármelyik ismerősöm kérdezte én mindenkinek az E520 duplakitet ajánlottam "egyszerű, otthoni" használatra. Sokan nem akarnak a megvásárláson kívül költeni a gépre (obik stb.), így ez a márka abszolút alkalmas erre mert, a kittobjektívek a többi márkához képest kiemelkedőek. Ha egyszerűbbek az igények valószínű nem fog RAW-ba fotózni és állítólag nagyon jó a JPG motor az Olykba (de ott van a RAW lehetőség ami nem minden kompaktba van meg).
A kompaktokkal nem hasonlítanám, mert nem is ismerem azokat, de az E520 teljesen korrekt, jól összerakott gép akár egyszerűbb használatra, akár később komolyabb használatra is.
De majd még Szten is véleményezi, sztem ő is az Olyt fogja ajánlani ezek közül :K . Vagy egy K-x esetleg ;) , de az már kicsit drágább.

(#4938) arthropod válasza Joy001 (#4935) üzenetére


arthropod
tag

Üdv!

Gyakorlatilag megválaszoltad magadnak a hsz-ben a kérdésedet! Minden kritériumnak tökéletesen megfelel az Oly. Most jó áron van nagyon ráadásul. Gondolkodom rajta én is, bár állítólag januárban még lejjebb csúszik majd. Talán esetleg érdemes rá várni?!

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#4939) Slowman válasza arthropod (#4938) üzenetére


Slowman
aktív tag

Karácsonyi ajándéknál ez nem vigasz :DDD és gondolom ez majd annak készülne.

(#4940) arthropod válasza Slowman (#4939) üzenetére


arthropod
tag

Ha az lesz akkor valóban nem, viszont most sincs rossz árban!

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#4941) Dorian válasza Slowman (#4937) üzenetére


Dorian
félisten

Én is agyaltam az Oly 520-on, de egyebek mellett pont a magas iso-kon is nagyon kis zaj miatt választottam a K-x-et.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4942) Joy001


Joy001
tag

Köszönöm mindenkinek.

A felsoroltakból volt alaklmam kipróbálni, és tesztképeket csinálni a Fuji s200EXR-el, rossz fényviszony mellett, vaku nélkül (szándékosan), és meglepődtem, pozitívan csalódtam (a saját S3 IS-ből indultam ki).
Sajnos az Oly-t sehol nem engedik kipróbálni saját kártyával (már ahol van belőle raktáron).

Néha biztos jól jönne a Fuji a plusz zoom-ja, de nem döntő szempont.
Ha úgy adódik, legfeljebb átusszák a tavat, ha ott van érdekes téma :).

Ajándék lenne, így januárig nem várhat. Sok helyen most is 160 a dupla kit.
Az E420-at is nézegettem, de sok tesztben ugyanolyan körülmények között lényeges különbségek vannak a tesztképeken, így erről letettem. [link]

Ezeknek a tükrösöknek általában a mechanikai (tükörcsapkodás) élettartama mekkora?

Kíváncsi vagyok Szten mit mond, de valószínűsítem, hogy neki is hasonló véleménye lesz.

(#4943) Joy001 válasza Dorian (#4941) üzenetére


Joy001
tag

K-x? Melyik rövídítése? (Bocs ha láma vok).

(#4944) Slowman válasza Joy001 (#4943) üzenetére


Slowman
aktív tag

Pentax K-x a becsületes neve. De ebben az árkategóriába már van Sony A300 és Canon 450D is. ezekre viszont nem teljesen érvényes az előbb leírtak nem annyira jó JPG motor és nincs olyan jó minőségű kitt obi se hozzá ezért idővel érdemes ezeket lecserélni, kompakt helyett az Oly szerintem ideális darab az alábbi érvek miatt. És ITT 130K nem pedig 160K.
Szerk.:
ha nagyon hiányzik neki a tele akkor olyan 100k-ért, de lehet ha utánajársz olcsóbban is találsz egy ilyet. Ezzel már elég messzire ellátsz.

[ Szerkesztve ]

(#4945) Slowman válasza Joy001 (#4942) üzenetére


Slowman
aktív tag

Amúgy most nézem, hogy a FujiS100fs zoomja 28-400mm (ekv.) az S200EXR pedig 30,5-436mm (ekv.). Alapjába mindkettő Fuji-ba ugyanaz a 7.5-101.5mm optika van csak a különböző méretű szenzorokból adódóan szorzózik ez fel az ekvivalens 35mm kisfilmes formátumra. Egy kis segítség [link] [link]
Az Olyé pedig szenzorából adódóan 2X szorzója van így a kisebbik objektívnek (14-42mm) 28-84mm (ekv.) a nagyé (40-150mm) pedig 80-300mm (ekv.) és nem kicsit jobb a képminősége. Szóval a tényleges átfogása a két objektívnek 28-300mm (ekv.) persze cserélni kell, de nem nagy macera és majdnem ott van mint a Fuji, gondold át. Az előbb linkel telének meg a 140-600mm (ekv.) persze ez 100k-ba fáj.

(#4946) Joy001 válasza Slowman (#4945) üzenetére


Joy001
tag

Köszi neked is.
Tudom, hogy 130-ért is megkapható most (igaz, ezt nem írtam). Éppen azt szerettem volna szemléltetni, hogy sok helyen 160-ért is árulják, így januárban nem biztos ettől már sokkal olcsóbb lesz.

(#4947) Szten Márs válasza Joy001 (#4942) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elnézést, most nem nagyon van és volt időm olvasgatni a forumot, de annyi bizonyos, hogy a tükrös gépek egy teljesen más világot képviselnek, mint az akármilyen puccos kompakt/bridge gépek. Persze, nem mindenkinek kell, sőt nem mindenkinek jobb a tükrös, de amit írtál, gyenge fényviszonyok közötti használatra, ott nem is kérdéses, hogy a tükrös a jobb választás, a kompaktokat élből ki kell ejteni.

(#4948) Joy001


Joy001
tag

Még abban segítenétek, hogy egy ilyen tükrös gép mechanikai élettartama kb. hány expozíció?

Abban a boltban, ahol a reklám arról szól, hogy azért hülye nem vagyok, az egyik eladó azt mondta hogy kb 15000 kép (szerinte bármelyik Fuji sokkal jobban megéri).
Létezik ez?

(#4949) nord_ válasza Joy001 (#4948) üzenetére


nord_
veterán

Üzenem a MediaMarkt vezetőinek, hogy az ilyen eladókat kéne soron kívül kirúgni.

(#4950) Slowman válasza Joy001 (#4948) üzenetére


Slowman
aktív tag

Abba a "boltba" véletlenül nem egy hozzáértő Fuji-s pólós gyerek mondta ezt neked :DDD ? Mert legutóbb vonatvárakozásnál bementem elütni az időt megtaperoltam a 7D-t meg ilyenek.
A lényeg volt ott egy Nikon szaktanácsadó, de ott volt sok más cég képviselet is. Bejött egy csini-bini szőke csajszi és azt mondta, hogy neki kell egy olcsó tükrös gép 100k-s határ, mert nem akar vakuzni, és mire a szappantartója feltámad addigra a gyerek már a világ másik felén jár. A "szaktanácsadó" addig győzködte szegény csajszit - többször is visszament a DSLR-es vitrinhez, hogy neki pedig tükrös gép kéne - , hogy a többi márka gépei egy kalap sz@art sem érnek - és a Nikonnál ugye nem tudott 100k körüli modellt mutatni a helyszínen - meg hogy úgysem tudja majd kezelni, nem lesz az jó neki stb, hogy alanyunk távozott egy 85.000 HUF- értékú újabb flipes, színes, de már Nikon szappantartóval.
Szerintem ehelyett nyugodtan ajánlhatta volna neki az Olympus kisebb kategóriás tükröseit, mert kicsik és erre megfelelt volna szvsz. Érthető, hogy őt azért fizetik, hogy a Nikon márkát promotálja, de kedves eladónkba egy csepp jóérzés sem volt így rátukmált egy újabb valamit amivel szintén nem lesz elégedett a vevő.
Szerintem ez csak egy sztori a sok hasonló közül.
Szerk.:
Következtetés képen ne a MédiaMarktba kér tanácsot. Nézz körbe fórumokon ahol vannak tapasztalatok és ilyesmi, ott tuti tudnak pontos tanácsot adni. Amúgy nem hinném, hogy egy gép gyártási hiba nélkül beadná idő előtt a kulcsot. És ha X-ig is van hitelesítve az nem jelenti azt, hogy kész onnantól lehúzták a redőnyt és reszeltek. A tartós tej sem jár le a szavatossága napján pontba :DDD (van rá esély de nem szokott :)) ).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.