Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) MrChris válasza PuMbA (#46848) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor már csak azt nem értem miért állandó téma a DSLR fórumokon a front back fókusz probléma. Ilyen milc topikokban nincs, csak olyan, hogy néha máshova gondolja a fókuszpontot a váz mint a fotós és egy-egy fotó így nem sikerül. A front back pedig egyszerűen hibás működés, még a sötét zoomokkal is, nekem csak azok voltak a dslrjeimhez. Ráadásul ami egyik vázon helyesen fókuszált a másikon már nem és fordítva, tetézve a zoom végén atom backes volt az elején pedig nem.

philoxenia: Inkább fordítva kellene lennie, mikor a mattüveg rossz magasságban van és nem éles, míg a szenzoron meg az. Ha mégsem akkor gáz van, rosszul műxik a fókusz rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#46852) Rapid136 válasza MrChris (#46851) üzenetére


Rapid136
őstag

Ja, jól emlékszem hogy komolyabb vázakon már a zoomok két végállását is külön lehet finomhangolni?
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46853) philoxenia válasza Rapid136 (#46850) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mattüvegen nem a tükörről vetített képet látod? Nekem a K10D a tükrös, másfajtát nem használtam. Ha ott a keresőben éles éles szokott lenni a kész képen is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46854) PuMbA válasza MrChris (#46851) üzenetére


PuMbA
titán

"Akkor már csak azt nem értem miért állandó téma a DSLR fórumokon a front back fókusz probléma."

Ezt pont nem tudom :) Én DPReview Canon fórumokat szoktam nézni meg az itteni Canon topikot, mostanában nem láttam ilyen gondot. Közvetlen környezetemben van 2db Canon (mindkettő 77D és mindkettőhöz 2 zoom és 1 fényerős fix obi van, ami az átlagos obi mennyiség egy ilyen alsó-közép géphez) és 4db Nikon DSLR (2db D3400, 1db D3300 zoommal és fényerős fix-szel és egy D850) és egyiknél sincs front back fókusz probléma.

[ Szerkesztve ]

(#46855) Rapid136 válasza philoxenia (#46853) üzenetére


Rapid136
őstag

Szerintem a tükrön nincs éles kép...
Az éles kép az érzékelőn (a tükör mögött), illetve tükrözve az azonos távolságban lévő mattüvegen alakul ki.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46856) philoxenia válasza Rapid136 (#46855) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De a tükör távolsága az érzékelőtől és a mattüvegtől, objektívtól független, nem? Ergo, ha a keresőben éles a kép, az érzékelőn is az, ha fókuszprobléma van, akkor az mindkét helyen jelentkezik, nem? Manuális fókuszálásnál, ha oda teszem a fókuszt, ahová akarom, akkor a kész képen azt kell kapjam, amit a keresőben láttam. Vagy nem jól gondolom?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46857) Rapid136 válasza philoxenia (#46853) üzenetére


Rapid136
őstag

Egy ismerős Samsung GX10-et vett használtan, kicserélték a mattüveget benne mérőékesre. Viszont nem stimmelt a távolság, úgyhogy a mattüvegen látott kép éles volt, az elkészült kép meg életlen...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46858) philoxenia válasza Rapid136 (#46857) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na jó, de az az adott készülék hibája volt a csere miatt. A törőékes fókusz amúgy a legpontosabb lenne, csak gyárilag olyanra kellett volna gyártani. Ez így olyan, mint mikor sufnituningolnak egy kocsit és nagyobb abroncs peresebb gumival, bár ugyanakkora átmérőjű a kerék, mégse jobb a kocsi, sőt...
Érdekes.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46859) Rapid136 válasza philoxenia (#46856) üzenetére


Rapid136
őstag

A probléma az hogy egy fényerősebb obinál, mondjuk fénytelenebb helyzetben egyszerűen nem látod jól a pontos élességet. főként hogy mondjuk egy portrénál max 0,5-1 cm-ről beszélünk ami pont elég arra hogy a szem életlen legyen.
De egy sötétebb zoomnál sem, mert alapvetően azt várnád hogy az AF rendesen élesre állítson. Szerintem a probléma eleve csak tágabb rekeszen jelentkezik, mert rekeszelve a nagyobb mélységélességbe belefér a élesség eltérése.
A korábbi tükrös vázaimon a zoomok alsó állásban nem voltak pontosak, telében igen. Rászoktam arra hogy tele állásban AF, aztán nyitottam a látószöget. Illetve átálltam fix objektivekre :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46860) philoxenia válasza Rapid136 (#46859) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt a tele állásban fókuszálást én is mindig használom, de a Pentaxomon elég könnyű a fókuszálás. Sötétben nekem meg még kicsi az ISO-m, (800 a max.) így általában ha fókuszálási gondom van, már a gép is bemozdul.
Még egy érdekes írás.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46861) Rapid136 válasza philoxenia (#46858) üzenetére


Rapid136
őstag

Az az igazság hogy ez már elég kevéssé érdekes...
Lassan 4 éve nyúzok egy A7-et és a Altixos obiktól elkezdve a Kieves Heliosig már minden járt a vázon. Az EVF-be belenagyítással meg elég gyorsan lehet élesre állítani és tizedmásodpercek alatt korrigálni mert rögtön vissza is nézed a képet.
A Samsung inkább példa volt arra hogy mennyire preciziós szerkezet a tükrös és hogy mennyire fontos azonos távolságra kell lennie a mattüvegnek és az érzékelőnek. Csakhogy ez megszűnt a MILC-nél, nincs, ahogy a rekeszbeugrasztás sem lesz már érdekes és a keresőben gyakorlatilag az elkészülő képet látod.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46862) philoxenia válasza Rapid136 (#46861) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak gondolom MILC-nél is annyira számít az EVF minősége, mint tükrösnél a keresőé.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46863) Rapid136 válasza philoxenia (#46860) üzenetére


Rapid136
őstag

30 éves Helios-103, becsillan, kontraszttalan? Mégis a kedvenc obim... és tükrösre sose megy fel :)
[kép]
Az A7-tel fotózni olyan mintha kicsit időutaznál, jobbnál jobb manuális obikkal fotózhatsz, csak épp nem kell megvárnod a tekercs végét meg az előhívást :))
Nekem a Nikon APS-C váz keresője rémálom volt a FF Sony keresőjéhez képest, egyszerűen nem tudom hogy lehet képet komponálni vele... oké ezt kisbetűvel kéne irnom, ha valakinek nincs viszonyítási alapja akkor egy bridge gép után nyilván izgalmas az OVF :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46864) Rapid136 válasza philoxenia (#46862) üzenetére


Rapid136
őstag

Nyilván, de folyamatos a fejlődés és a felbontás. Az optikaiban meg nem sok változás látszik, belépő szinten setét pentatükör feljebb meg a pentaprizma, de ott se mindegy a méret. A FF képmérethez nagyobb a kereső is.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46865) MrChris válasza philoxenia (#46856) üzenetére


MrChris
nagyúr

Három távolságot kell összehangolni és egyik sem magától adódik. Az alap táv a bájzistáv. Második, az áteresztő főtükrön és a rajta lévő segédtükrön lemegy a fény az AF szenzorhoz, ennek az útnak meg kell egyeznie az objektívből a szenzorig terjedő úttal. Harmadik pedig a főtükörről a mattüvegre kerülő fény aminél a mattüveg magasságának kell megegyeznie szintén a szenzor (és AF szenzor) irányában megtett fény úttal. Ez a távolság piszok érzékeny, cseréltem törőékesre mattüveget a DSLRemben és papírnál is vékonyabb fóliákkal lehetett behangolni a magasságát, ami pár század mm-t jelent. Már ha igazán pontosra akarod.
Az AF szenzor is mozgatható, gyárban beállítják a helyét. Hogy aztán mi az oka a némely esetben javíthatatlan f/b hibának nemtom. Az enyémet háromszor küldtem vissza és javult, de nem lett tökéletes.

(#46866) tvamos


tvamos
nagyúr

Pénteken elmentem megstírölni ezt a kitet: [link], de a boltban bemutató volt, berántott a Canon univerzum: [link].
Szerintetek a Canon miben rosszabb?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46867) grigo válasza tvamos (#46866) üzenetére


grigo
őstag

Én nem mondok semmit, mert nem vagyok egy mérnök alkat. De nagyon mennek a pletykák a Canon új FF Milcéről. Az lehet, hogy arra megint egy új rendszert találnak ki ami megöli az M-et? Bevallom őszintén abban nem bízok, hogy az L-es obikat engednék felrakni az új gépükre mert azzal csak gyorsabban pakolnák a földet a dslr szekcióra. Tehát szerintetek kell majd a Canonnan egy új rendszer az új FF Milcére?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46868) Rapid136 válasza tvamos (#46866) üzenetére


Rapid136
őstag

A Sonynak bejött a váltás, a nulláról indulás, az embereknek meg a MILC rendszer.
A Canon nagyon nem tudja mihez kezdjen ezzel, elég kevés uj featuret tud belerakni a sajátjába amivel át tudná már csábítani az embereket. A Sigma MC11 adaptere meg szinte tökéletes átjárást biztosít a Sony és a Canon obik közt. Hiába van a M rendszerre EOS adaptere a Canonnak ha idáig nem volt rendes keresős MILC váza...
Szóval a stratégia nem nagyon látszik a Canonnál és az idő vészesen telik.
Van jónéhány obija már, nem hinném hogy FF-re ujabb bajonettet indítanának. A Sigma is puffogott hogy a Sony FF MILC-re nem tud obit gyártani, aztán mégiscsak sikerült neki.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46869) Rapid136 válasza tvamos (#46866) üzenetére


Rapid136
őstag

Itt van egy szép táblázat néhány géppel.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46870) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A segítségeteket kérem, ám azzal kezdem... nem vagyok biztos, hogy ez a megfelelő téma, vagy a "kompakt" gépeknek szentelt változat.

Az összefoglaló ismerető részeit elolvastam.

Tizenegynéhány éve egy Fujifilm FinePix A700 kompakt géppel fotózom.

Szeretnék feljebb lépni, és egy ennél komolyabb gépet vásárolni, mert ezt már "kinőttem".

- Minden horgászatomra magammal vittem, és rengeteg természet fotót készítettem. A halak fárasztásának részleteit, a szép fogásokat is ezzel örökítettem meg. Ezen kívül családi utazások, nyaralások, és családi események, valamint gasztronómiai alkotások megörökítésére használtam.

Jó fényviszonyok között nem ritkán egészen kiváló fotókat sikerült alkotni vele, de belső térben, hajnalban, pirkadatkor, sötétben stb. elvérzik, ráadásul csak minimális beállítási lehetőségekkel rendelkezik.

- Mondanám, hogy három árkategória (maximum 50.000/100.000/150.000 forint) legjobb ajánlatait várom, de gondolom, az első ársávban ezekről a gépekről beszélni nincsen értelme.

- A gépet a továbbiakban is a fent említett célra használnám, de szeretném ha sokkal több lehetőségem lenne olyan fényviszonyok és körülmények között is jó fotókat készíteni, amit ez a kis kompakt korábban nem tett lehetővé.

- Ezen kívül szeretném, ha videofelvételt is lehetne készíteni vele, legalább egy jó minőségű SD/HD Ready felbontásban, ha esetleg Full HD, az pedig egyenesen szuper.

- A kényelmes fogás, masszív kivitel és strapabírás is fontos számomra.

- Az energiatakarékos működés is, és hogy egy töltéssel sok száz fotót tudjak készíteni vele. Gondolom praktikusabb ha nem beépített akkus gépet választok, mert az AA aksikat bármikor lehet csereberélni.

Ha a MILC/DSLR kategóriában van megfelelő gép, akkor melyiket ajánlanátok jó szívvel a fenti célokra az egyes megjelölt árkategóriákban?

Köszönettel: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#46871) tvamos válasza Rapid136 (#46868) üzenetére


tvamos
nagyúr

B..szus. Annyira elszoktam tole, hogy nem neztem a keresobe az alatt a 20 perc alatt, amig a kezemben volt az M50. (Sajnos zaras utan 10 percel "kidobtak" az uzletbol.)

Az az igazsag, elolvastam parszor Econ MILC ajanlojat, nezegetem az arakat, es elengedtem, hogy FF gepem legyen, mert ha meg meg is tudnek venni egy A7mk2-t, FF obikra nem lenne penzem, es mar az APS-C obikat sincs kedvem hurcibaszni.

A masik lehetoseg, hogy veszek egy ilyet, es nyugton maradok egy darabig...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46872) grigo


grigo
őstag

Aprón még elmehet...
Természetesen az elmaradhatatlan szöveggel, hogy a képalkotásra nincs hatással, meg különben is már az előző tulajdonostól sem makulátlanul lett megvéve (ami ugye mindjárt vonzóbbá teszi egy vásárlónak).

Kihagytam valami örökzöldet az apróhirdetések klisék világából?
Talán még annyi, hogy nehéz szívvel megválok szeretett gépemből :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46873) philoxenia válasza Rapid136 (#46863) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46874) Rapid136 válasza philoxenia (#46873) üzenetére


Rapid136
őstag

Ööö... ezt Kievvel fotózták, szó nincs arról hogy Pentax vázon lenne :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46875) philoxenia válasza Rapid136 (#46874) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De lehetne... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46876) Rapid136 válasza philoxenia (#46875) üzenetére


Rapid136
őstag

Nézd, ha kiszeded a tükröt a Pentaxból és beépited a tükörházba a Kiev bajonettet akkor mindenképp :)
Minden más esetben nem nagyon lesz élességed egyik tükrös vázon se távmérős obival...
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46877) vihartigris válasza PuMbA (#46836) üzenetére


vihartigris
őstag

"ugyanúgy hibázik például egy A6300 is fókuszban, mint egy DSLR" ez egy nagy baromság.
Már csak a két rendszer felépítéséből, működési elvéből sem tud ugyanúgy hibázni.
Az A6300-nak nagyon jó AF rendszere van, messze jobb mint egy középkategóriás DSLR-nek.
Persze azaz AF rendszer sem hibátlan, tökéletes, de sokkal több hibát követ el a user, mint a gép.
Portré fotózásra zseniális a szem AF még követő módban is.

bármi reciproka a semmi

(#46878) PuMbA válasza vihartigris (#46877) üzenetére


PuMbA
titán

[link] :) Egyáltalán nem meggyőző az A6300 fókuszálása...érthetetlen, hogy késik az EVF és nem tudod rendesen követni a gyorsan mozgó objektumot. Megnéztem volna / megnéznék egy A6300-at a Május 1-jei repülő programon vagy a következő Air Race-en az alsó-közép Canon DSLR-emmel szemben, amikor a repülővel 400km/h-val csapatják és pont a közeledben, előtted húz el.

[ Szerkesztve ]

(#46879) vihartigris válasza PuMbA (#46878) üzenetére


vihartigris
őstag

Majdnem elfelejtettem, hogy repülő tárgyat, élőlényt (pl: szarvast) csak Canonnal lehet fotózni.
Minden másra ott a Mastercard :DDD ;]

bármi reciproka a semmi

(#46880) grigo válasza PuMbA (#46878) üzenetére


grigo
őstag

Meg az ugró szarvas a 40D-vel. Az ám a fotográfia.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46881) philoxenia válasza vihartigris (#46877) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor másképp hibázik, oszt' jóvan.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46882) MrChris válasza PuMbA (#46878) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt egy gx80-al fotóztam a partról. Manuális objektívvel. Még videózni is sikerült. Pedig ebbe a belépő evf-es vázba nem a legjobb evf került. Manuál 180/2.8-as obival lőttem az ekvivalens 360mm-es objektívet jelent, ha tényleg lenne érdemleges késés akkor nem tudtam volna lefotózni. Ilyen fényviszonyok között még a pana dfd-nek sincs gondja, éjjel meg nem fotózom repnapon :D

(#46883) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok, érdemes lenne egy Sony A200-as gépet egy EOS 30D-re cserélni?

(#46884) total90 válasza Roxx (#46883) üzenetére


total90
veterán

Nem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46885) Rapid136 válasza Roxx (#46883) üzenetére


Rapid136
őstag

2 évvel öregebb a Canon...
Ha vannak obijaid akkor egy ujabb Sony vázat érdemes nézegetni.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46886) #31733248 válasza PuMbA (#46878) üzenetére


#31733248
törölt tag

:))

(#46887) tvamos válasza MrChris (#46882) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon jo felvetel, plane ezen a fokusztavon, manuallal. :R
Kezbol, vagy allvanyrol?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46888) Squirrel


Squirrel
őstag

Minél többet olvasok, annál jobban elbizonytalanodok, hogy egy Nikon D5600-as kit-et (18-55, 70-300 objektívek - gondolom ezek a legolcsóbbak) vagy egy Sony A6300-ast (hozzá adott 16-50-es objektív) vegyek. Az a baj, hogy a többi objektív már igencsak húzós a Sonyhoz. Gyerekek, tájak fotózásához kell nekem egyébként másik objektív? Abszolút kezdő vagyok a témában :-(

(#46889) Tin_Shield válasza Squirrel (#46888) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha Nikon akkor inkább a 18-105/140 kit. Telét akkor vegyél amikor úgy érzed, hogy szükséged van rá, és olyat amilyet szeretnél. Ha beltérben, gyengébb fényviszonyok között is szeretnél gyerekeket fotózni akkor jó eséllyel hamarosan a fényerős objketívek és/vagy a külső vakuk árlistáit fogod böngészni.
Az a6300 ugyanarra a 24Mp-es szenzorra épül, mint a Nikon, képminőségben érdemben nem leszel vele előrébb. Sajnos nincs kitben objektív választék, van a 16-50, eszi, nem eszi, nem kap mást. A Sonysok szeretik mert kicsi és videóra jó, de optikailag nem túl acélos darab. Ha tovább akarsz lépni a nagyobb optikai zoom és a jobb minőség irányában akkor itt is van 18-105 átfogás, a Nikonétól sokkal komolyabb és sokkal drágább. Illetve a tükrös gépekre gyártott objektívek adapterezése jöhet még szóba. A fényerős objektívek és a vakuk árlistáit a Sonynál is érdemes tanulmányozni.
Ha komolyabb videózást is tervezel akkor a Sony jobb választás, ha a fotózás az elsődleges akkor érdemes mindkét gépet a kezedbe venni, hogy el tudd dönteni a DSLR vagy a MILC kialakítás fekszik neked jobban.

[ Szerkesztve ]

(#46890) Squirrel válasza Tin_Shield (#46889) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm, szinte pontosan ez a dilemmám, ahogy összefoglaltad a dolgot. Szerintem kézbe veszem a masinákat, aztán döntök.

(#46891) Roxx válasza Rapid136 (#46885) üzenetére


Roxx
tag

És képminőség terén nem jobb a Canon 30D?

(#46892) #31733248 válasza Squirrel (#46888) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az A6300-zal garantáltan több sikeresem fókuszált fotód lesz - drágább, de sokkal jobb. Nem csak e téren.

(#46889) Tin_Shield

16mm-en, ahol a Sony kis palacsintája nem túl acélos, a Nikon 18-55 nem is működik... Ha meg elég a 18-55, az is van a Sonyhoz és legalább olyan jó, mint a Nikon.

(#46893) itouchfan válasza Roxx (#46891) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerintem teljesen felesleges ilyen korú és fejlettségű dolgokra pénzt kiadni... Ha kevés a keret, akkor is jobban megéri ezt az összeget félretenni, és gyűjteni egy elfogadhatóra...szvsz

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#46894) PuMbA válasza MrChris (#46882) üzenetére


PuMbA
titán

Jó képek :R Szerintem azért ilyen követő képeket könnyebb csinálni egy alsó közép DSLR-rel, mint MILC-cel, ugyanis én is alig bírtam követni és ha ebbe még beleszól a kicsit lomha EVF, akkor még nehezebb.

(#46879) vihartigris: Nem mondtam, hogy csak, hanem hogy könnyebb :) Ezért visznek sokan sportra DSLR-t, hiába van MILC-ük. Egyszerűen jobbak (például a Nikon D500 fókusz rendszere ugyanaz, mint a D850-é), kivétel a legfelső kategóriás MILC-eket.

[ Szerkesztve ]

(#46895) Rapid136 válasza Squirrel (#46890) üzenetére


Rapid136
őstag

Sonyra ott van a Sigma 3db 2,8 fixobija nevetséges áron. Meg vannak olyan apró kényelmi funkciók hogy a keresőben gyakorlatilag az elkészülő képet látod, aztán meg rögtön az elkészítettet. Nem kell állandóan elvenni a szemedtől a gépet hogy visszanézd a képet. Vagy éppen könnyen tudsz úgy fotózni hogy nem emeled fel a gépet csak kihajtod az lcd-t, gyerekfotózásnál ez nagy előny mert rögtön bohóckodni kezdenek ha látják hogy fotózod.
A gép micro usb-n keresztül tölthető akár a kocsiban is, vagy powerbankról.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46896) jjeahh válasza PuMbA (#46894) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha oldalirányban száguld a téma, akkor azt bármivel gyerekjáték lekapni, csak gyakorlás kérdése, de belépő fronton én milc-et választanék erre, nem annyira a gyorsaság, hanem a több és saroktól sarokig szétszórt fókuszpont miatt. Szerintem az rizikós, amikor szembe jön a téma, na olyankor egy átlag milc-el sok homályos fotó is lesz, de szvsz egy belépő dslr-el még több, mert a kevés keresztszenzoros af pont miatt folyton ki fog mászni a téma a fókuszból. Erre már jobb valamilyen gyors követő af-es gép sok fókuszpontal, pl. d500 és társai. Persze ha elég elszánt vagy meg lehet oldani bármivel: [link] [link] [link] [link] :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46897) csacsi77 válasza Squirrel (#46888) üzenetére


csacsi77
senior tag

(#46898) Neck válasza PuMbA (#46878) üzenetére


Neck
veterán

Én gyakrabban fotózok családot, kisgyereket shallow DoF-el, én meg azt nézném meg, amikor egy f1.4 v f1.8-as portrélencsét viszel családi rendezvényre, és ott derül ki, hogy FF vagy BF, az alsó középkategóriás Canonoddal meg nem tudsz utánaállítani, és nyomhatod f4-en a portrékat...

Tökéletes gép nincs, felhasználás-függő, hogy melyik esetre melyik gép megfelelőbb, de hagyjuk már ezt a Canon über alles hozzáállást...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#46899) philoxenia válasza Neck (#46898) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fókuszproblémák helyfüggőek? :Y (Ott derül ki? :F ) Ennyi erővel az is "kiderülhet" ott, hogy a géped nem működik, mert elromlott.
Vagy szép napsütéses időben egy parasztház belsejét fotóznád, de odaérsz és ott derül ki, hogy beborult és mégis kellett volna vakut vinned? ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46900) PuMbA válasza Neck (#46898) üzenetére


PuMbA
titán

"Én gyakrabban fotózok családot, kisgyereket shallow DoF-el, én meg azt nézném meg, amikor egy f1.4 v f1.8-as portrélencsét viszel családi rendezvényre, és ott derül ki, hogy FF vagy BF, az alsó középkategóriás Canonoddal meg nem tudsz utánaállítani, és nyomhatod f4-en a portrékat..."

Ezekről már volt szó korábban :) Azt írtam, hogy ha a DSLR-ünk BF / FF mentes az f/1.8-as fix-szel (ami a legtöbb esetben így van), akkor nem lesz baj azzal a pár obival, amit egy alsó-közép gép mellé veszel (3db általánosan). Ha pedig BF / FF-es, akkor szépen visszaviszed a gépet a boltba, mert nem jó. f/1.4-es obit meg nem igazán vesznek azok akiknek alsó-közép gépük van, mert annyiba kerül az az egy obi, mint a gépük.

"Tökéletes gép nincs, felhasználás-függő, hogy melyik esetre melyik gép megfelelőbb, de hagyjuk már ezt a Canon über alles hozzáállást..."

Így van, én csak azért írtam le ezeket, mert a MILC sem über-alles, hiába nincs BF / FF rajta :)

(#46896) jjeahh: Szembe jövős, illetve eltávolodós fotóim is vannak, de nem vettem észre, hogy rosszabbul vette volna a gépem, mint ezt az oldalit. Ugyanannyi éles fotóm lett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.