Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) total90 válasza philoxenia (#46798) üzenetére


total90
veterán

Kb. az összes újabb, közép és felsőkategóriás gépbe.

(#46797) thomasrc

Nem lesz semmi gond, ha úgy akarod, hogy RAW+JPG. Akkor a jpg-t másoltasd a lassabra, mert ott a méret kisebb, így kb. szinkronban lesz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46802) philoxenia válasza total90 (#46801) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erről lemaradtam. Canonnál, Pentaxnál, Sonynál honnan kezdődnek ezek? Milceknél?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46803) total90 válasza philoxenia (#46802) üzenetére


total90
veterán

Canon 5D MII és felfelé, Nikon D7xxx és felfelé, Sony A7x S/Rxx, Fuji X-T2 és felfelé, Pentaxot fogalmam nincs, nem követem őket.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46804) Neck válasza total90 (#46803) üzenetére


Neck
veterán

Tudtommal Sony-ban csak A9 és A7M3...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#46805) philoxenia válasza total90 (#46803) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát azok már inkább felsőkategóriásak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46806) itouchfan válasza total90 (#46803) üzenetére


itouchfan
senior tag

de az a vicc, hogy a D7500-ból kivették...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#46807) total90 válasza Neck (#46804) üzenetére


total90
veterán

A7III tuti és tudtommal SII és RII is.

(#46805) philoxenia

Azért a Nikon D7xxxx messze nem felső kategória és pl. ami nekem van Fuji X-T2 sem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46808) total90 válasza itouchfan (#46806) üzenetére


total90
veterán

... és tényleg :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46809) PuMbA válasza total90 (#46803) üzenetére


PuMbA
titán

7D Mark II és felfelé :)

[ Szerkesztve ]

(#46810) philoxenia válasza total90 (#46807) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nikon és Fuji nem talán, a többi azért...
SDXC kártyákat melyek kezelnek esetleg? (4k videóhoz gondolom kell)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46811) total90 válasza philoxenia (#46810) üzenetére


total90
veterán

4k-hoz V30-s kártya ajánlott, van XD és HC is. Az újabb gépekbe, akár alsóbb kategóriában is mennek az XC-k.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46812) dqdb válasza total90 (#46811) üzenetére


dqdb
nagyúr

És az UHS-II támogatás is megjelent már egy ideje.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46813) Tim82 válasza philoxenia (#46802) üzenetére


Tim82
nagyúr

Utolsó generációs Olympus 4/3 (nem micro 4/3) DSLR-eknél (E420, E520 stb.) is volt ilyen opció (CF + XD kártya).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46814) philoxenia válasza total90 (#46811) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Micro formátumban is?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46815) total90 válasza philoxenia (#46814) üzenetére


total90
veterán

Micro SD kártyára gondolsz? Olyan szerintem nincs egyikben sem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46816) philoxenia válasza total90 (#46815) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig jó lenne, mert adapterezve ugye nem igazi, amúgy meg a többi készülék már régen csak azt eszi... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46817) total90 válasza philoxenia (#46816) üzenetére


total90
veterán

Adapterezni elvileg no-go, de a másik dolog, nem minden gépen másik kártya van? Akkor meg lényegtelen az egész... szerintem.
Pl. a telefonos micro sd-t csak telefonba használom, másik van a goproba és másik a drónba vagy akármibe. Javarészt egyszerre vannak használva.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46818) philoxenia válasza total90 (#46817) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az jó dolog, hogy mindenben van kártya, de azon kívül is vannak kártyáim, mert esetleg valamelyik gépbe még kell plusz tárolás. Sőt most a telefonomban már nincs is kártya. A 4k videó ellenben már igencsak helyigényes. Esetenként több kisebb kártyával célszerűbbnek tűnik hosszú távon, mint egy nagyobbal. Milceknék már elvárnám, hogy használhassak natívan micro kártyákat, 32 gigás kártyám most is van már három . Bizonyos méret fölött amúgy is drágább egy nagy, meg bizonyos méret fölött már nem is kezeli minden, gondolom...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46819) MrChris válasza philoxenia (#46818) üzenetére


MrChris
nagyúr

Microsd-ből 4 is elférne egy középkategóriás vázba. Raidben használva... :DDD
A blackmagic új m4/3-os kamerája meg usb tárra is tud rögzíteni. Lenmének még opciók.

(#46820) Neck válasza MrChris (#46819) üzenetére


Neck
veterán

Egy pár 4k video után 1db-ban vennéd ki őket, össze lenne olvadva az egész.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#46821) philoxenia válasza Neck (#46820) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért nincs ilyen?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46822) MrChris válasza Neck (#46820) üzenetére


MrChris
nagyúr

Dehogy, most videóztam az iskolában egy ünnepséget 3x~15perc egyben, fullasztó osztályteremben. Még sohasem jelzett a gépem túlmelegedést. A buli inkább nagy sebességű rawos sorozatfotónál kezdődne.

(#46823) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Melyik kamerát ajánlanátok panasonic alternatívájaként videózásra, ha 4k nem annyira fontos, Sony túlmelegedés és objektív árai miatt felejtős, meg jó lenne aps-c, hogy a fotózást ne kelljen feladni.
150000 ft.

Csak új.

(#46824) jjeahh válasza ReSeTer (#46823) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én úgy nézek ki, mint aki feladta a fotózást? :DDD . Apsc-nél kisebb szenzorral nyomom napi szinten és igazából úgy érzem 1" szenzoros kompaktal is ellennék, az alá csak a dinamika miatt nem mennék.

Amúgy meg sajnos túl alacsony a kereted szerintem, ennyiért normális videós vázat valszeg nem találsz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46825) ReSeTer válasza jjeahh (#46824) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Sejtettem. Szomorú, mert nem látják még, de ezért csökken az egész iparuk. Ezek az árak max. csak a leggazdagabb országokban működnek.

[ Szerkesztve ]

(#46826) grigo válasza ReSeTer (#46825) üzenetére


grigo
őstag

Igazából pont leszarják kelet-közép európát. Ha valami megy ázsiában, usa-ban, az pont elég. Egy ilyen kelet európai piac annyira nem ér semmit, hogy általában a weboldalakat sem fordítják le a nyelveinkre.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46827) MrChris válasza ReSeTer (#46825) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tiz éve amikor kezdtem a cserélhető objektíves digitális fotózást közel két havi fizetés volt egy alap csereobis kit. Most újonnan egy árufeltöltő kéthavi fizujából a legjobb APSC vázak közül lehet választani, talán még valamelyik FF is belefér. Akinek kevés pénze van kössön kompromisszumot és irány a használtpiac. Én is onnan vettem már az ötödik vázam és az összes tucatnyi objektívem. Az alsó szegmenst levágják a mobilok, ezért is ritkultak meg az olyan olcsó kitek, mint 89e-t pl5 +14-42 +40-150. Összességében, arányaiban most olcsóbban lehet jobb minőséghez hozzájutni, mint a fotós mobilok térhódítása előtt.

[ Szerkesztve ]

(#46828) Rapid136 válasza ReSeTer (#46825) üzenetére


Rapid136
őstag

Haha...
Nézd meg a facebook Sony E csoportját, csak úgy repkednek a drága obik és vázak :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46829) grigo válasza Rapid136 (#46828) üzenetére


grigo
őstag

Mondjuk vannak örök álmodozók. A napokban valaki 150-ért akart Sony Zeiss 55 1.8-at venni. 🙄😳

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46830) D-LAN|FuRioN válasza grigo (#46829) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Arra azt hiszem pont én reagáltam sony fb csoportban, hogy nem lehetetlen. :D Csak szökőévente 1db. :D 182 volt a bontatlan új ára év elején, kár h akkor nem volt rá keret. Most 220. :W

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#46831) grigo válasza D-LAN|FuRioN (#46830) üzenetére


grigo
őstag

Gondoltam beírom hogy b+w polar nd és uv szűrők is legyenek az árban, de aztán inkább jól viselkedtem 😇

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46832) D-LAN|FuRioN válasza grigo (#46831) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

:DDD :DDD :DDD

Egyébként még jó, hogy lehet bérelni. Fotoplus-nál van, még múlt héten le is foglalóztam a nyaralásra. :)) Nekem már csak az 55-ös kéne a készletemhez, de nagyon nehezen adja magát a dolog. Mindig közbejön valami más kiadás. :(

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#46833) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Bele szeretnék vágni kicsit a fényképezés világába, ezért elkezdtem foglalkozni a gondolattal, hogy több más fórumtárshoz hasonlóan beszerezzek egy belépő DSLR gépet. Ahogy olvasgattam, többeknél első választásra a Nikon D5600-as gondolata merült fel. A Nikon termékciklusát nézve viszont lassan aktuális lenne a D5700-as bejelentése. Gondolom abban lesz már valami előrelépés, mert a teszteket olvasgatva ebben az 5600-as szériában oly sok nem történt. Érdemes szerintetek várni ennek a bejelentéséig várhatóen ősz körül? Amiket fotóznék (és videóznék másodsorban) a gyermekeim és tájképek főként. Most a D5600-ast kit-ben 2 objektívvel olyan 230k körül megvásárolható, ez azért nem rossz ár érte. Ebben a kategóriában esetleg jobb ajánlatotok lenne?

(#46834) PuMbA válasza Squirrel (#46833) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy mi a fontosabb :) Canon oldalon a 800D a kihívó, ami 5 fps helyett 6 fps-t tud sorozatfotóban, fókuszrendszere fejlettebb és videóban pedig nagyon elhúz a Nikon mellett. A Nikon szenzora viszont valamivel jobb, kicsit könnyebb a gép, tovább bírja akksival és a fogása is "kisebb".

Boltban érdemes megfogdosni őket, hogy melyik áll kézre. melyiket könnyebb kezelni, milyen a menüje. Fontos az is, ha veszel egy gépet, akkor az obiparkra maradsz, tehát érdemes megnézni, hogy esetleg, ha még veszel obikat a jövőben azok mennyibe kerülnek az egyik, illetve másik oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#46835) Throme válasza Squirrel (#46833) üzenetére


Throme
veterán

" a gyermekeim és tájképek főként"
Erre szerintem bármelyik 5x00 gép alkalmas, még az én meglévő D5000-rem is :K .

Ha a neten megkeresed milyen újításokkal jöttek ki a széria egyes darabjai, akkor látni fogod, hogy nagyon nem érdemes várni.
Sajnos ami a legégetőbb lenne a belépő kategóriának, azt sosem fogják odaadni, és ez az AF tuning.
Max ha vársz a nikon milcre (nem a nikon 1-re céloztam). Abba már nem kell ez a huncutság...

(#46836) PuMbA válasza Throme (#46835) üzenetére


PuMbA
titán

"Sajnos ami a legégetőbb lenne a belépő kategóriának, azt sosem fogják odaadni, és ez az AF tuning.
Max ha vársz a nikon milcre (nem a nikon 1-re céloztam). Abba már nem kell ez a huncutság..."

Semmi értelme hátrányként felhozni a front / back fókuszt, mert az új gépeknél szinte nincs és ugyanúgy hibázik például egy A6300 is fókuszban, mint egy DSLR. Van róla pár YouTube videó, amikor a Sony jóval több homályos képet csinál egy középkat DSLR-rel szemben. Illetve a Sony A9 csúcs MILC is többet hibázik nagyon kicsi DOF-nál (f/1.4), mint egy Nikon D850, szóval egyik sem jobb a másiknál, csak maximum máshol jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#46837) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!!

Kettő szett közül melyik lenne a jobb választás?

D7200+50 f/1.8 g+ 85 f/1.8 vagy 80d+50 f/1.8+ 85 f/1.8

Amire kell : videó és portréfotózás!!

Válaszokat előre is köszönöm!! :R

(#46838) Acula M.D. válasza PuMbA (#46836) üzenetére


Acula M.D.
tag

Most itt lehet hogy én értek valamit félre, de nem úgy van, hogy front/back focusnál minden egyes képen hibás helyen van a fókuszsík? (persze ha elég a DOF nyilván nem tűnik fel). Azért az nem ugyan az, ha valami egyszer kétszer hibázik(milc), minthogy mindig hibás.

(#46839) thomasrc válasza Sage83 (#46837) üzenetére


thomasrc
tag

Videóra én a kettő közül szvsz a 80D-t venném a 45 pontos cross-type szenzor miatt (D7200-ben a középső 15 cross-type csak) és mivel mert ez elvileg alapból egy "videós váz".

Ha a belső mikrofonját szeretnéd használni, akkor elképzelhető, hogy a Canon 85 f/1.8 USM autófókusza hallatszódni fog felvétel közben, de gondolom videózásra az 50-es STM-et szánod.

(#46840) Rapid136 válasza Acula M.D. (#46838) üzenetére


Rapid136
őstag

De, úgy van :)
És a MILC vázaknál a keresőben belenagyíthatsz a képbe és kontrollálhatod az élességet, a tükrösnél meg csak bizhatsz benne hogy ott éles ahol szeretted volna. Vagy állandóan el-elveszed a szemedtől a gépet és nézegeted a hátsó kijelzőt :)
Egész más a MILC és a tükrös AF rendszer felépítése...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46841) Throme válasza PuMbA (#46836) üzenetére


Throme
veterán

Én nem hiszem, hogy a nikon bármit is javított volna a gyártási szóráson, és most már a gauss görbe csúcspontjában lenne minden vázuk, minden obijuk (nem beszélve a 3rd party obikrol, akik szintén a nikon gyártáshoz igazították volna a minőséget...) :N
Pláne nem a belépő kategóriában, amin kisebb a nyereség.

(#46842) MrChris válasza PuMbA (#46836) üzenetére


MrChris
nagyúr

"ugyanúgy hibázik például egy A6300 is fókuszban, mint egy DSLR." :DDD

(#46843) 80hun válasza PuMbA (#46836) üzenetére


80hun
addikt

Azért az ilyen YT videóknak ne higgy el mindent , inkább user error az :)

cOxeR-t idézném ha lehet: :)
"Szumma, nem voltam olyan helyzet, ami gondot okozott volna, vagy azt gondoltam volna, hogy az 5d4-el könnyebben meglőhető lett volna, sőt... mivel nem kell szenvedni a fókusz pontosság miatt, igazából nem lehet egy kalap alatt említeni őket. Sokkal okosabb, sokkal több felhasználó barát beállítás van, amit ki is lehet aknázni."

Hozzátenném én amatörként 100-ból max 5 képet rontok el és az is inkább user error mint AF hiba és EF obit használok :)

Erre azt mondanám próbálj ki egy A7m2-t v. A6000-t mondjuk de ne csak pár órára hanem ismerd is meg és utánna már jobban körvonalazódik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#46844) itouchfan válasza 80hun (#46843) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ezt milyen gépre írta?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#46845) 80hun válasza itouchfan (#46844) üzenetére


80hun
addikt

Ha jól emlékszem A7Rm3 van neki.
A régebbiekhez képest fejlettebb az AF redszer de nekem A7m2 van és nincs problémám egyáltalán az AF pontosságával. De még régen A6000-em is volt és ott sem volt gond..

(#46846) Squirrel válasza PuMbA (#46834) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm, megnézem akkor a Canon-t is. Ha a D5700 csinálna jó 4k-s videokat és idén jönne, megvárnám akkor, de eddig semmi infó róla.

(#46847) PuMbA válasza Acula M.D. (#46838) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, de az ilyen géppel nem lehet mit kezdeni. Visszaadod, hogy kösz, ilyen nekem nem kell. Ha egy belépő gép a fix f/1.8-cal jól fókuszál onnantól jó vagy a többi f/4-es stb. obival is. Egy kezdő meg nem fog százezreket költeni f/1.4-es obikra :)

[ Szerkesztve ]

(#46848) PuMbA válasza 80hun (#46843) üzenetére


PuMbA
titán

Ugyanúgy létezik ilyen idézet is: "I own both the D850 and A7RIII. Both are great cameras. Studio work, general photography and wedding receptions the Sony fares well if not better but when it comes to choosing a camera to bring for a crucial shoot i will choose the Nikon D850, the focusing is just more reliable and intuitive."

Ezért mondom, hogy valakinek a D850 fókusza például jobban bejön, hiába van akár A7M3 gépe is, szóval én ezekből azt veszem le, hogy mindkettő itt vagy ott jobb, de összességében semmi nagy előny nincs a MILC-eknél fókuszban még :)

[ Szerkesztve ]

(#46849) philoxenia válasza Rapid136 (#46840) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tükrösnél, ha a tükörben éles, ilyenkor lehet fókuszon kívül a szenzoron? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46850) Rapid136 válasza philoxenia (#46849) üzenetére


Rapid136
őstag

Márhogy ha tükörben fotózol? :)
Hát nemtom, szerintem inkább a mattüvegre vetitett képet néztem idáig, a tükrön még sose néztem... :)

Nekem mindig nagy és világos pentaprizmás keresőim voltak, de néztem Nikon APS-C keresőbe, na ott aztán azt se tudtam mit látok, nemhogy élességet..
Elvben nem, bár volt olyanom hogy picit elmozdult a Sony A850 mattüveg tartókerete, szóval akkor nyilvánvalóan furcsán életlen volt a kép :)
Mindenesetre a kiindulási pont az hogy a BF/FF probléma a tükrös rendszerek sajátossága, a MILC vázakon a működési elvből adódóan nem létezik.
Azt hogy a MILC-nél is előfordult félrefókuszálás az nem az AF rendszer felépítéséből adódik, mig a tükrösnél ha egy obi BF-os akkor azt következetesen teszi.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.