Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) emleki


emleki
csendes tag

Szeretnék kérdeni tőletek hogy a mindennapi használatra melyik volna jobb Nikon 1 j5 vagy a Olympus E PL6.

(#46352) grigo


grigo
őstag

https://444.hu/2018/03/29/ket-ev-utan-kerult-elo-a-tengerbol-egy-mukodokepes-fenykepezogep-tajvanon

Ennyi. Canon a fényképezőgép, a többi csak ugatja az ipart. :DDD :DDD :DDD

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46353) kovsol válasza grigo (#46352) üzenetére


kovsol
titán

Az érdem szerintem nagy részben a toké amiben volt :)

May the Force be with you!

(#46354) PuMbA válasza kovsol (#46353) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, mivel írják, hogy a tok nem ázott be.

(#46355) hibavissza válasza MrChris (#46345) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem árt azért ezt kicsit kifejteni.
Ügye a garancia hipp-hopp nem vész el, csak lehet tengeren túlra kell küldeni javíttatni. Ami biztosított expressz csomagként sem eget-verő költség a megspórolható százezrekhez képest. Termékfüggő, megéri e.
Abban az esetben lehet bukó, ha a gyár számlával, szerződéssel tudja bizonyítani, hogy jogi személynek értékesítette és garancia nélkül az adott gépet. Én ilyenről még nem hallottam.
A gyárnak széria szám alapján meg kell mondania melyik térségbe szól a garancia.

A helyi kereskedő meg azt ír a honlapjára amit akar és mer.

(#46356) 80hun válasza hibavissza (#46355) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem még gondold át mi is az a szürkeimport és miért ugrik a gyári garid :)

(#46357) grigo válasza kovsol (#46353) üzenetére


grigo
őstag

Persze. Nem gondoltam komolyan. Vicc volt. A tok gyártója helyében felkarolnâm a történetet.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46358) Fotonhámozó válasza grigo (#46357) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Azért Sony gép esetében az akksi lemerült volna! :))

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#46359) Rapid136 válasza Fotonhámozó (#46358) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért ez viccnek is rossz :)
A Minolta 7D-m és a Sony A850 is hónapokig elvolt bekapcsolt állapotban a táskámban. Az A7-et csak azért kell kikapcsolni, mert túl könnyen megnyomódik az expogomb a táskában.
A tizensokéves Sony Mavica (1,44 FDD-re dolgozik 800x600-ban) akkuját még most is fel tudom tölteni és működik vele a gép.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46360) grigo válasza Rapid136 (#46359) üzenetére


grigo
őstag

Jajj nemár. A hangulat oldása miatt raktam fel én is. Ne legyünk már úgy befeszülve, egy kis poén bele kell férjen. Valószínű tovább bírja amúgy mint a mi sonynk. Ahogy pl ha 40D lett volna akkor ideális lett volna a tengerfenéken eléd ugró guppikra 😜

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46361) vihartigris válasza grigo (#46360) üzenetére


vihartigris
őstag

:C

bármi reciproka a semmi

(#46362) philoxenia válasza grigo (#46360) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A koncerten eléd ugró gruppikra az már túl olcsó gép, oda iPhoneX kell nem? :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46363) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Sajnos elloptak a szeretett epl5 gepemet amihez volt ket obim is. Anno vettem az egeszet 120-ert. Sajna ilyen akciok mar nincsenek.
Most megint vennek egy gepet mert nagyon hianyzik.

Amire kell: csaladi fotok, es a kirandulasok megorokitese.
Mindenkeppen MILC-et szeretnek. Nem vagyok markafuggo barmi szoba johet.
Alapvetoen ujat vennek de ha van hasznaltan valami jo ajanlat akkor azt is szivesen veszem, csak nem tudom hogy gepekbol mennyire szabad hasznlatat venni valamint mire kell figyelni.
Keret: max 150 000 objektivekkel egyutt.
Vakuja legyen, de ugy is jo ha kulon csatlakoztathato.

Mit ajanlotok?
Koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46364) jjeahh válasza adamssss (#46363) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használt olympus e-m10 kit :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46365) Throme válasza adamssss (#46363) üzenetére


Throme
veterán

Van itt a ph-n lopott fotós cuccoknak topik. Esetleg oda beírhatnád mit vittek el, szériaszámmal együtt. Nem tudom mennyire segítség, de 0-nál több... hátha horogra akad...

szvsz....

(#46366) adamssss válasza jjeahh (#46364) üzenetére


adamssss
veterán

Van itt egy a ph-n elado de az 220 igy nem nagyon ferne bele a ktg vetesbe.
A sony alpha 6000 ajnlhato?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46367) mazsi70 válasza adamssss (#46366) üzenetére


mazsi70
senior tag

Igen + fix obival

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#46368) jjeahh válasza adamssss (#46366) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az első generációsért a 220 nagyon sok, tudtommal a váz 100 alatt megy, egy kitobi meg 20-25k. A6000 is jó, jobb az af, jobb a szenzor, de nincs szenzorstabi, ha jól emlékszek érintőkijelző sincs és a színek lehet furák lesznek az oly után (szubjektív). Szerintem nézz szét indexen is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46369) 80hun válasza jjeahh (#46368) üzenetére


80hun
addikt

De amit ő látott a Ph-n220-ért az e-m10 +14-140 +20/1.7. (nem az enyém előre szólok :) )

(#46370) itouchfan válasza jjeahh (#46368) üzenetére


itouchfan
senior tag

Így van, nem érintős. Szerintem jó választás lenne, én tegnap próbálgattam ki.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#46371) adamssss


adamssss
veterán

Koszonom a sok segitseget. Mivel nagyon jo aron van az alpha lehet h az lesz kit obival.
Egy bajom van vele h a kit obi 16-rol indul. Anno az oly 14-rol indult es meg sokszor ott is azt ereztem h keves.
Vagy itt az eltero szenzormeret miatt ez mas?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46372) itouchfan válasza adamssss (#46371) üzenetére


itouchfan
senior tag

Igen, mivel a sony Apsc-s, és ott 1,5x-ös a crop faktor. Ami az oly-nál 14 mm volt (ekv.28mm), az a sonynál 16mm, tehát ekvivalens 24 mm, azaz még jobban is jársz.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#46373) #31733248 válasza adamssss (#46371) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ez az átlós látószöget tekintve olyan,mint az Oly 12-ese.

(#46374) adamssss


adamssss
veterán

Akkor teljesen megnyugodtam. Boven eleg lesz a kitobi. Elkezdek hajtani egy jo ajanlatot. :)
Koszonom

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46375) adamssss


adamssss
veterán

Meg egy kerdes:
5-6000 expoval szabad gepet venni, vagy az mar soknak szamit? (Alpha 6000)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46376) DrojDtroll válasza adamssss (#46375) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Az nagyon jónak számit.
Szabad.

(#46377) wms válasza adamssss (#46375) üzenetére


wms
senior tag

Nyugodtan megveheted, ennyi expó ezeknek a gépeknek meg sem kottyan. :K

(#46378) kovsol


kovsol
titán

A6300 és a 6500 nak más gyártótól mik az ellenfelei? Jó videó képességek is számítanak, mert úgy 1/3 részben videóra lesz használva, de a 4K hiánya azért nem kizáró ok, ha 1080p ben jót alkot. Rengeteget utazom így a kis méret se hátrány.

May the Force be with you!

(#46379) #75424128


#75424128
törölt tag

Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni, milyen gépre váltsak. Jelenleg egy Sony a 5000-em van, aminek elértem a határait. Gondolkodtam az a6000-en is, ami volt is nálam pár napig, tettszett is, de az objektívek nagyon drágák a további fejlesztéshez a Sonynál, az adapterezést próbáltam, nem az én formám. Hobby szinten évente 1000-2000 közötti fotót készítek jelenleg, ami bővülhet. Zömmel tájkép és portré a témám. Most hirdeti a Nikon a D7100 at 245000 ért 18-105 objektívvel, kérdezem hosszú távra megéri e, ill. milyen más gépet ajánlatok kb 6-10 évre előre tervezve ebben az összegben. DSLR, MILC mindegy, csak elfogadható árú objektív parkja legyen.

(#46380) Rapid136 válasza #75424128 (#46379) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem nagyon létezik olcsó objektivpark, ami obi jó az drága. Mondjuk kaptam utófeldolgozásra Canon 1,8/85-tel készült képeket 2,8-as rekesszel, hát az egészalakos képeknél az arc a kép széle felé csúnyán szétesett. Szerintem a 2/85-ös Jupiternek jobb a képe azonos rekeszen :-)
Egy keresős gépen sokkal könnyebb a manuális obik használata, de az is tény hogy az A7-hez képest gyengébb a 6000 keresője. Fotóztam színházban párhuzamosan velük.
A táj nem rohan el, portrézni meg kifejezetten izgalmas manuális obikkal úgy hogy belenagyitva a keresőbe pontosan látod mi lesz éles vagy életlen. Egy 1,4/50-es obit megkapsz 25-30 ezer Ft-ért, a fenti Jupiter meg 30...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46381) #31733248 válasza #75424128 (#46379) üzenetére


#31733248
törölt tag

Semmivel nem drágább a Sonyhoz obit venni, mint más tükör nélkülihez, sőt... Egy A6000 + 16-50 + 55-210 + 50mm f1.8, esetleg egy 35mm f1.8?

(#46382) philoxenia válasza #75424128 (#46379) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pentax? Annál sok adapter nélküli régi és olcsó obi is elérhető. Nekem pár hét múlva tíz éves a K10D-m...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46383) #75424128


#75424128
törölt tag

Rapid 136, Econ, philoxenia köszönöm a válaszaitokat, átrágom még egyszer ezt a kérdést.

(#46384) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, szeretett Sony kompaktomat cserélném újabb gépre. Szerettem, de ki is nőttem, el is avult (közel 10 éves, 20 ezer képet csinált nekem).
Amire kéne: kicsit komolyabb, utómunkázott hobbifotózás és videózás, plusz az átlagnál igényesebb családi és utazós emlékek megörökítése.

Amit eddig tudok/kell:
- MILC (kell a cserélhető obi, de a kicsi váz is)
- 1080p videó ultra alap, de inkább 4K videó
- viszonylag nagy szenzor
- később vennék egy fix, nagy fényerejű obit, de kellene egy nem rossz kit obi is előbb. Aztán még egy zoom obi is szóba jöhet évek múlva szerintem
- ezt is kb. 10 évre tervezem
- EV
- kihajtható LCD
- szeretném 250 ezer alatt megúszni, bár tudom, az igényeimnek nem biztos hogy elegendő
- vakupapucs

Amit néztem: Canon EOS M5 (talán megbarátkoznék a FHD videóval). Viszont nagyon drága, kevés helyen van kit obival, de sok tesztet néztem, nagyon tetszik, főleg hogy van a vázban is OIS. A dual pixel AF már ismerős, plusz pontot ér a Canon mellett.
Viszont találtam egy újdonságot, M50 néven, érdekes módon sokkal olcsóbb, mint az M5, kit obival is beleférne a keretbe. De nem tudok róla sokat. M3 kilőve az EV hiánya miatt.

Ellenben ami kicsit elszomorít, hogy az M-es obik sokkal drágábbak, mint a Canon DSLR obijai.

Nem vagyok elfogult a Canonnal szemben, de többnyire itt találtam olyasmit, ami nekem kellene. De ha valakinek nagyobb rálátása van, szívesen veszem az infót :) :R

(#46385) 80hun válasza Keem1 (#46384) üzenetére


80hun
addikt

Az EOS-M50-et nézted már?

De akár rá is rakhatsz Canon DSLR obikat is az EOS-Mx gépekre.

Anyit hogy a vázban nincs stabi egy Canon gépben sem , lehet a szoftveres OIS-re gondoltál :)

(#46386) Neck válasza Keem1 (#46384) üzenetére


Neck
veterán

Sony A6000?
Gyors PD autofókusz, APSC szenzor (4k nincs),
stabis, powerzoomos a kitobi. Vagy, ha csak vázat veszel használtan, illetve nézel mellé használtan egy 18-105 f4-et, akkor egész jó kis szett lesz belőle, mondjuk az már neccesen jön ki a keretből.
Fix obik a 35mm f1.8 OSS, 50mm f1.8 OSS.
A vakupapucs, dönthető LCD is megvan, bár magaddal szembe nem fordítható.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#46387) p_adam válasza Keem1 (#46384) üzenetére


p_adam
addikt

Az M50 egyértelműen jobb választás, mint az M5 (legalábbis a jelenlegi áron). Hiába belépő modell, tehát nélkülöz egy-két gombot, mégis többet tud: újabb processzor, jobb AF és kicsit élesebb 1080p videó, a 4k korlátozott, és a forgatható kijelző is jobban használható.

(#46388) hibavissza válasza kovsol (#46378) üzenetére


hibavissza
veterán

Fuji T20, Fuji T2, Panasonic Gx80, Panasonic G80, Olympus Em10 mkIII. Leginkább a stabi meglète, objektívpark, kezelhetősèg és ár mentèn èrdemes dönteni. Kèpminősègre minimális a különbsèg.

(#46389) Mirman válasza hibavissza (#46388) üzenetére


Mirman
őstag

Plusz Olympus E-M1 II , Panasonic G9 ha már az A6500 árkategoria is játszik .

(#46390) hibavissza válasza Mirman (#46389) üzenetére


hibavissza
veterán

Azok már szerintem ár/érték arányban nem annyira jók most. Esetleg valami jó akcióban. Ha el lehet nyújtózni 2000 dodóig akkor egy szürke importos A7 mkIII az abszolút best-buy a piacon minden tekintetben. Ezzel mondjuk picit várnék, nehogy kibukjon valami konstrukciós hiba. Szürke importnál a szokásosnál is fájdalmasabb a gariztatás.
A kérdező kis vázat akar. Videózni akar. Stabi pl. nincs az a6300-ban és az a6500 stabija sem világmegváltó. Egy gimbal se nem kicsi, se nem olcsó. Egy jó minőségű, stabis uwa képes zoom valahol 250 körül kezdődik Sonyéknál. Panasonicra a 12-32 ehhez képest gombokért van.

(#46391) kovsol válasza hibavissza (#46390) üzenetére


kovsol
titán

Köszi. Az A7 III remek gép, de az Sony FE objektívek nem olcsók. Már az APS-C objetívek is úgy a határon van nálam, de az még úgy beleférne.
Pana, Fuji és Oly objektívekkel még egyáltalán nem vagyok képben. Utána kell nézzek.

Pana esetén nem tudom mennyire hátrány, hogy az érzékelő mérete kisebb.

May the Force be with you!

(#46392) windraw


windraw
újonc

Sziasztok! :)

Segítséget szeretnék kérni DSLR fényképezőgép vásárlásával kapcsolatosan.
Eddig telefont használtam fotózási célokra, a tájfotózás és a portréfotózás érdekel a leginkább.
Most szeretnék elmélyedni jobban ebben a világban, azonban nem igazán tudom, hogy merre induljak el gépvásárlás terén.
Esetleg tudnátok nekem ajánlani egy jó kis tanulógépet? A használt gépektől sem riadok vissza.
Nézegettem már gépeket, mint a Nikon D60 vagy a Canon EOS 400D, de nem tudom hogy ezeket még megéri-e megvenni illetve tanulási célra megfelelnének-e vagy már annyira "elavultak", hogy inkább ruházzak be egy újabb masinára.
Maximum 80.000Ft körül tudnék rááldozni.
Az sem nagy baj ha külföldről kellene rendelni.

Előre is köszi a segítséget :DD

(#46393) hibavissza válasza kovsol (#46391) üzenetére


hibavissza
veterán

A Sony A7 szériára nagyanyám törött üvegtermoszát is rátekerheted. Mivel nincs crop faktor a leggazdaságosabban tudsz rá bármit beszerezni. Szinte mindenki gyárt rátehető af-es objektívet. A manuálozás sem rémálom rajta, mivel remek a peaking. Nem feltétlenül kell rá Sony objektív. De a totyikjában kiokosítanak.

Szenzorméret. Az, hogy mi hátrány abszolút felhasználásfüggő. Felesleges ezen molyolni. Ha belefér az A7 III vedd meg. Óriási a használt piaca a rátekerhető objektíveknek. Minimális buktával kipróbálgathatod mi a neked leginkább megfelelő objektív. Tehát a végére lehet a drága lesz az olcsó :) Az mft akkor érdekes, ha feltétlen súlyban akarsz faragni és/vagy vannak speciális igényeid amiket ott kapsz meg legolcsóbban. Én az mft-t inkább haladó fotósoknak ajánlanám. Kezdőként hamar belefutsz idegesítő korlátokba úgy, hogy az igazi előnyeit nem tudod értékelni, mert nincs összehasonlítási alapod. De egy EM10 mkIII vagy akár a Fuji E3 is tökéletes gépek.
Az elsőnek a fókusz rendszere és fHD videója korszerűtlen a másiknak nincs kihajtható kijelzője...

A két Sony apsc is remek gép, de ott jobban észnél kell lenni mert nincs egy igazán jó árú és képminőségű, jól stabilizált alapzoom a rendszerben. A 16-50 elég átlagos darab.

(#46394) philoxenia válasza windraw (#46392) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tanulni a legolcsóbb jó minőségű talán a Pentax. Nagyon régi objektíveket is használhatsz hozzá, amiket tényleg fillérekért kifoghatsz időnként... A K20D már tényleg olcsó. Persze csak ha sikerül találni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46395) hibavissza válasza windraw (#46392) üzenetére


hibavissza
veterán

Az elkészült képed minőségét a témaválasztás, megvilágítás, objektív, utófeldolgozás/jpg motor, alapvetően ergonomikus, state of the art váz befolyásolja. Ebben a sorrendben.
Tehát adott témát, adott megvilágításnál elsősorban az objektív minősége fogja először befolyásolni. Utána a jpg motor, mivel kezdőként utófeldolgozással nem fogsz molyolni. Igazából nem tudod mik az igényeid pontosan ezért azt a rendszert válaszd, ahol az adott keretbe a legjobb minőségű objektív/jpg motor fér bele.
Fuji A1 16-50 kit vagy Olympus EPL5+ Pana 12-32. Szigorúan használtan. Ezeket az öreg dslr gépeket csak akkor érdemes venni, ha valamiért _feltétlen_ kell a gyorsabb követő fókusz.

[ Szerkesztve ]

(#46396) philoxenia válasza hibavissza (#46395) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tehát adott témát, adott megvilágításnál elsősorban az objektív minősége fogja először befolyásolni.
Ezért az objektívek árából érdemes kiindulni. ;)
Tele nélkül nekem félkarú óriás a legjobb gép is. (persze, ha csak egy vázad van) Ezekre mennyiből lehet egy legalább 200ig érő telét venni használtan?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46397) Muerte68 válasza philoxenia (#46396) üzenetére


Muerte68
addikt

Olympus 30-35, Fuji 60-70.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#46398) philoxenia válasza Muerte68 (#46397) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

80 az egész keret, ha jól emlékszem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46399) bendefeco


bendefeco
tag

Sziasztok.

Canon apsc gépre milyen tele obit ajánlanátok? Már aki használt ilyet. Nekem egy tapasztalatom van az 55-250mm isII-vel kapcsolatban. Az nekem nem igazán jött be.
Nézegettem a FF tele obikat is de abból meg viszonylag sok van, egyelőre nem tudok dönteni :)
Köszi

(#46400) PuMbA válasza bendefeco (#46399) üzenetére


PuMbA
titán

Olcsón csakis az 55-250 IS STM. A legnagyobb vétel Canon földön. Nem volt IS II verzióm, de mások tapasztalata alapján az STM sokkal jobb és teszteken is látszik, hogy képminőségben jobb az STM-es verzió, mint például az FF-es 70-300 IS II USM, ami jóval drágább nála. A fókuszálásban viszont az USM gyorsabb és valamivel pontosabb. 250-en is brutális képe van az árához képest, szóval én nagyon meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.