Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) MrChris válasza #86322688 (#46048) üzenetére


MrChris
nagyúr

KF-ból kihagytad a Pentaxot, pedig elég úttörő volt az olcsónak mondható vázával. ;]

(#46052) #31733248 válasza #86322688 (#46048) üzenetére


#31733248
törölt tag

Manapság kevésbé érdekesek azok a viták, hogy melyik gépnek mennyire szépek a színei. A gépemben van 13 féle stílus és utána jön, hogy finomhangolni lehet mindent, vagy éppen feldolgozni a RAW fájlokat, akár úgy is, hogy egy másik gyártó tetszőleges gépének profilját ráhúzzuk a miénkre.

A portrékhoz például csináltam egy egyszerű presetet a Sony gyári szoftverében (Imaging Edge), amivel a Fujiéhoz hasonló bőrtónusokat lehet kapni, mivel tudtam, hogy sokan buknak erre (a képek nem nyilvánosak, a DPR által közölt RAW-képeit dolgoztam fel). A 13 képmód közül az alapbeállításon hagyott standard helyett több ismerősöm már ezt használja. Egy biztos: a kamerából kiesett képek általában jobban néznek ki raw feldolgozás után, mint amit a vázból kieső jpg hoznak. Érdemes végignézni például a Fuji X-Pro2 tesztképeit, fényévnyivel jobbak a RAW-ból feldolgozott képek, mint a kamerából kiesők.

Nálam a nagy dinamikatartományú jeleneteknél a húzhatóság az érzékeny pont, ahol azért szépen kijönnek a különbségek.

(#46053) #86322688 válasza #31733248 (#46052) üzenetére


#86322688
törölt tag

Soha nem talalom az oldalon hol kell beallitani, csak a normal zajszinteket latom, a bongeszom meg torolte az osszes konyvtarat, orultem neki...csatolnad ide?

(#46054) Matska válasza #31733248 (#46052) üzenetére


Matska
senior tag

Bár csak kikapcsolódás gyanánt olvasom a topikot (ha nem veszi komolyan az ember, akkor olyan mint egy szappanopera), de nem gyakran húz az ember 6 fényértéket, továbbá a teljes hitelesség érdekében praktikus lenne azonos iso-n összehasonlítani.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#46055) Rapid136 válasza #86322688 (#46048) üzenetére


Rapid136
őstag

Fototörténeti szempontból a tükörrendszert a filmes világ hivta életre, amikor túl akartak lépni azon hogy az átnézeti keresős vagy kétlencsés rendszereken nem az ott megjelenő kivágás került a képre. Majd ez hozta magával a beugrórekesz rendszert amivel az exponálásig világos lehetett a kereső.
Ez került át logikusan a DSLR gépekbe, de mind a filmes, mind a digitális vázakon kizárólag a képkivágást lehetett kontrollálni, illetve a tükörbeugrasztással a mélységélességet.
Ehhez képest igen komoly technikai előrelépés a MILC és a közvetlen, gyors kiolvasás az érzékelőből, hiszen itt már gyakorlatilag az elkészülő képet láthatjuk a keresőben, szinhelyesen, mélységélességgel egyetemben (és most tekintsünk el attól sok MILC-ben nincs EVF és a tükrös gépeken is van élőkép, egy keresős MILC-et hasonlitsunk össze tükrös vázzal). Ahogy a kép visszanézéséhez sem kell elvenni a szemünket a keresőről.
A tükrös rendszernek egyenlőre nincs hova fejlődni, nem lehet az élességállítást az érzékelőn végezni anélkül hogy ne csapnánk fel a tükröt, a kész képet és a mélységélességet csak utólag lehet ellenőrizni. Nem tudja a fotós hogy mit fotóz, csak azt tudja mit szeretne (és itt se jöjjünk a profikkal).
És a végtelenségig sem lehet a tükröt csapdosni a 6-7-8-10 kép/mp teljesítményhez.
Emellett egyre kisebbek a gépek tükörház nélkül, ahogy az objektivek is a kisebb bázistávolság miatt és nem kell már gondolkozni hogy a hónom alá csapjam-e esti sétához.
Ahogy máshol, itt is már szoftver szinten lehet bővíteni egy gépet, lehet ezt nem szeretni de sajnos ez a jövő.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46056) #86322688 válasza Rapid136 (#46055) üzenetére


#86322688
törölt tag

Nem én vagyok az egyetlen aki szereti az ovf et, beallitom objektiv fuggvenyeben hogy alul vagy felul exponaljon egy kicsit es kesz,ha raw ban fotozom kicsit tevedhetek. A 70d egesz jol kalkulal.

De nem a tukron van a hangsuly, a dslr osszesegeben van jol eltalalva, strapabiro, megbizhato, gyors, magas uzemido, jo a fogasa.

Haveri korbe sony a6000 kijelzo hiba, nekem fuji halt meg, olympusomon a stabi, a regi 70d met 170 ezer expoval adtam el jo aron, hiba nelkul de az osszes canon gepem megbizhato volt,a mostaniba 2700 expo van, vannak ellenpeldak de ahogy az autoipar is, ez is kezd felhigulni.A Pentaxrol csak gondokat hallok.
Mondjuk en ruhellem ha elromlik a fenykepezogepem, persze ki nem.

Korabban a milc javara irtak hogy nincs tukor tovabb birja, turot, az elektronikus zarat kiveve ugyanugy meghalhat.Nem adjak meg az elettartamot meg kiolvasni sem mindegyikbol lehet.

(#46057) Nippon válasza Matska (#46054) üzenetére


Nippon
őstag

Mindegyik váz alap iso-n van...

(#46058) Rapid136 válasza #86322688 (#46056) üzenetére


Rapid136
őstag

Teljesen érdektelen hogy te mit szeretsz és hogy csinálsz (technikai szempontból), amt leírtam nem vélemény hanem a jelenben zajló technikai "forradalom", nézőpontváltás. Ahogy a tükrös gépek elterjedésével sem érdekelt senkit hogy addig a Leica, Contax vagy más távmérős cserélhető obis gépével ki hogy tudott fotózni. Gyakorlatilag nem volt értelme ilyen gépet már tovább gyártani, pedig a Canon, Minolta, Nikon is ilyen vázakkal kezdte.
A nagy átlag vásárlót az érdekli hogy hogy tud kényelmesebben, hatékonyabban fotózni, a gyártók akkor tudnak több gépet, kiegészítőt eladni ha ezt kiszolgálják. Azzal nem lesz bevételük mondjuk objektivből ha az emberek megveszik a tükrös gépet aztán ott áll a sarokban, mert nehéz, meg mert az asszony nem tud vele fotózni és a szettáska külön nyűg. És a tendenciák azt mutatják hogy jön el a MILC, eladható, viszik.
3,5 féle éve használom az első szériás A7-et, kutya baja.
Persze lehet jó az üzemidő, de tökmindegy ha nem viszik sehova a gépet a mérete miatt... egy zsebrerakható MILC-et meg mostanában már powerbankról/szivargyujtóról is tölthetsz. Nem hiszem el hogy 2-400 kép ne legyen elég egy napra, tartalék akkuval meg a duplája. Ha ez ennyire probléma lenne akkor nem nőne a MILC részesedése a piacon. Kompromisszumokat kell kötni mindkét rendszerben.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46059) #86322688 válasza Rapid136 (#46058) üzenetére


#86322688
törölt tag

Mintha az A7 olyan kicsi lenne, fogtam a kezemben, plane adapterrel meg canon obikkal.
Epl sorozat olympustol, az kicsi.

(#46060) asdf_ válasza #86322688 (#46059) üzenetére


asdf_
veterán

Bakker, full frame, hogy a banatban lenne kicsi? :U

(#46061) Rapid136 válasza #86322688 (#46059) üzenetére


Rapid136
őstag

Ez az A7-esem mellette egy APS-C A77-tel.
Egy 1,5/50-es távmérős obi van rajta, de az 1,4/35-ös Nokton se nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46062) philoxenia válasza Rapid136 (#46058) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt az elektronikus kereső minősége a döntő. Igazából jól hangzik amit írsz, csak két észrevételt tennék. Egyrészt a tükör felcsapása annyira kis időkülönbség, ami a legtöbb fotós reakcióidejénél jóval kisebb. Csak igen nagy sebességű sorozatnál számít. Másrészt azért ne mondjuk azt, hogy ugyanazt a képet látod az evf-en, mint a kész kép. Ha egy húsz megapixeles képről van szó mondjuk, azt azért nem egy az egyben tudod megnézni az evf-en, még ha húsz megapixeles lenne az evf, akkor is képtelenség olyan kis méretben az emberi szem miatt. Már írtam régebben is, hogy videóban nyilván jobb a milc a tükör miatt, de normál fotózásnál ezek elméleti előnyök. Az elektronikus zárnak is vannak nyilvánvaló korlátai sőt bizonyos záridő alatt már az érzékelőnek is, persze a filmnek is volt.
Az evf hátrányait akkor fogod majd érezni, ha romlik(öregszik) a szemed. A kijelző síkjára nehezebb fókuszálni. A tükrösön még nem kell használnom a dioptriakorrekciót, míg az evf-en kellett. Ennek igen egyszerű oka van. Fordíts magaddal szembe egy kijelzőt, amin a kamera képe van, ami Téged vesz, tegyél mellé egy tükröt és nézd meg a két kép között a különbséget. A kijelzőn, ami lehet akár 4k felbontású is, (bár nem tudom van-e evf ilyen felbontással) a kép egy síkon jelenik meg, a tükörben teljes mélységben érzékelsz. Persze egy szemmel nem látsz 3D-ben, (a dupla nézőkés tükrösök meg még nem léteznek ;] ) de egyik szemed behunyva is más lesz a két képen a fókuszsík. Tehát nyilván a legjobb evf jobb, mint a rosszabb tükrök, de azért a drágábbaknál még van különbség. A technikai fejlődés oda mutat, hogy olcsóbb kijelzőt gyártani, mint tükröt és prizmát, tehát ilyen értelemben aláírható, hogy a dslr az olcsóbb kategóriában mindenképp kihal majd előbb-utóbb. Azonban vannak most is a Tesla idejében is igen drága és komoly benzines autók, sőt, némelyiket be sem lehet szerezni, csak nagyon jó kapcsolatok révén... Sőt a lovaglás és a fogathajtás sem halt ki, a mechanikus órákról nem is beszélve, amiknek időmérés céljából szinte semmi értelme...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46063) #86322688 válasza philoxenia (#46062) üzenetére


#86322688
törölt tag

Fujinal folyamatosan azon kaptam magam hogy elveszem a szemem a keresorol hogy megnezzem a celpontot szabad szemmel, aztan lassan tudatosult hogy az elokep jobb a szememnek. Magyarul jobban latok, persze biztos jobb az evf dragabb kategoriaknak.

(#46064) grigo válasza #86322688 (#46056) üzenetére


grigo
őstag

Légyszi ezt ne már.
Ilyen szintre azért ne menjünk már le. Hogy hallottál már kijelző hibáról sonynál, meg volt már olyan oly stabi ami tönkrement, meg fuji tönkrement. De a te Canonod az nem, az ment. Mert eladtad, 170e expoval, ráadásul mennyire megbízható volt, mert csak be kell állítani hogy alul vagy felül exponáljon és kis tévedés is belefér mert egész jól kalkulál a canon 70D.

Legyen, én elfogadom, hogy canon géppel még soha nem volt probléma, és a szervízháttér a világ legjobb melója mert soha nem kell dolgozniuk, ellenben már több oly, fuji, sony géppel volt probléma, csak többet ilyen szintre menjünk le, mert ez a hallottam, hogy más gépekkel már volt gond de az ennyémmel nem, ezért milc=rossz tükrös=jó. Szerintem egy tech fórum szintje alá megy. Ez elmegy a nőklapján, meg facebookon de itt muszáj ezt?

Tényleg elég, ha azt írod, hogy szereted a tükröst, nem szeretnél váltani, jó szívvel ajánlod, meg vagy vele elégedve. Érti mindenki. Néha én is rákívánnék egy 5D típusra de aztán valahogy mégse az lett. Nincs gond a tükrössel, de van akinek kevés és továbblépne és ezért hajlandó feláldozni egyes dolgokat és bizonyos szegmensekben visszalépni, hogy másban nyerjen. Ennyiről van szó. És igen, sokszor első gépes vásárlóknak nem biztos, hogy nagy, nehéz, műanyag, buta belépő dögök sötét ovf-el a legjobb választás.
Amúgy jó dolog hogy ragaszkodsz a gépedhez, és szereted, csak ne ilyen indokokkal, mert ez szerintem méltatlan.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46065) philoxenia válasza grigo (#46064) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

de van akinek kevés és továbblépne
Pont ez érdekelne, hogy miben kevés?
Ténylegesen miben nyújt többet egy hasonló árkategóriájú milc, mint mondjuk a Pentax K70, amire esetleg válthatnék, maradva a Pentaxnál... Na most ugye a Pentaxhoz vannak obijaim...
[kép] :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46066) Rapid136 válasza philoxenia (#46062) üzenetére


Rapid136
őstag

Tudod még az első tükrös gépemnél volt az hogy amikor úgy 40 körül elkezd változni a szem és akik sose hordtak szemüveget megveszik az első olvasószemüvegüket, akkor exponálás után elkezdtem nem látni a képet a hátsó LCD-n. Szemüveges voltam és maradok is és rohadt idegesítő volt hogy eleve folyton el kell vennem a szememet a géptől hogy ellenőrizhessem és aztán kukucskálhatok ki a szemüveg alatt hogy lássam azt amit idáig a szemüvegen át néztem.
Ehhez képest most fotózáskor leveszem a szemüvegem, nyilván ez se ideális, viszont semmi problémám.
Úgyhogy jelen pillanatban csak előnyét érzem és el se tudnám képzelni hogy újra optikai keresőt nézegessek pedig mindhárom tükrösömben pentaprizma volt nem pentatükrös egérmozi :)
Látom az EVF-et és el se kell vennem a szemem a gépről hogy visszanézhessem a képet, belenagyíthassak a részletekért expo előtt és után is.
A feleségem sose volt szemüveges, gyakorlatilag ha nem volt nála olvasószemüveg nem látta mit fotózott, csak otthon tudta megnézni.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46067) philoxenia válasza Rapid136 (#46066) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor hasonló korúak vagyunk?
Persze eleve szemüvegesnek nyilván jobb az evf, a fiam se lát rendesen a tükrösben. (átállítani nem akarja, mert azt én használom.) Nekem így 53 évesen még alkalmazkodik a szemem, csak sokkal tovább tart mint régen.
Ezek szerint a fiam nyilván jobban jár egy milccel. Ő közelre jól lát amúgy, távolra kell neki a szemüveg.
Érdekes, hogy ez a szempont eddig, (legalábbis mostanában) fel sem merült.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46068) grigo válasza philoxenia (#46065) üzenetére


grigo
őstag

Pentaxom soha nem volt. Canon 600D volt, onnan lephettem volna fel esetleg xxD-re vagy jó esetben egy 6D-re. Aztán hallgattam fórumtársra és megfogott az arc felismerés, szemrefókusz, az hogy nem kell alá fölé kalkulálni hogy majd hátha nem kalkulál rosszul mert látom hogy milyen lesz a kép. De a már szóba került fókuszpontok száma is egy áldás volt. Az üzemidőnél viszont be kell kapcsolni a repülő módot és vettem plusz 2-2 aksit. Ja és nem húzza egy nagy tégla a nyakamat egész nap. Valószínű egy 6D-vel is elégedettebb lettem volna de így szerintem totálisan nyertem.

Amúgy szerintem a mai napig nem ismertem ki a vázaimat.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#46069) Rapid136 válasza philoxenia (#46065) üzenetére


Rapid136
őstag

Én pl. 3 évig javarészt Minolta MD obikkal használtam az A7-et :)

Abban változott nagyot a fotózás hogy az embereknek már van választása, idáig valós képet kizárólag a tükrös tudott biztosítani. Most viszont a járulékos előnyök és hátrányok mérlegretételével dönthetnek.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46070) jjeahh válasza #86322688 (#46056) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez most valszeg nálad kiveri a biztosítékot, de nálam eddig egy 60d volt a legmegbízhatatlanabb :DDD . Pl. a két zoom gomb hosszú úton jár és nem érzem mikor nyomtam meg rendesen, ezt még fokozza, hogy nem reagálnak azonnal, tehát megnyomom, nem történik semmi... újra megnyomom, erre kiderül, hogy kétszer nyomtam meg, csak lassan reagálta le. Az ilyesmi meló közben m*rha idegesítő... valamiért egy éve random a kártyára írás is belassulgat, annyira, hogy szinte használhatatlan az egész. A 18-135mm kitobival is vannak gondok mostanság, nagylátószögön a kép egyik oldala homály... gondolom elmozdult egyik lencse. A keresőről a szemkagyló rengetegszer leesett, aztán tavaly végül el is hagytam... a kijelző zsanérja már annyira könnyen jár, hogy szinte magától nyílik, ráadásul kotyog az egész... kopik is a háza rendesen és nem valami szexy módon, mert maga a ház fényes műanyag, amin matt festék van. Ettől még nem mondanám, hogy az összes canon vagy az összes dslr megbízhatatlan, pl. nálam a pana g6 is rakoncátlankodik, pedig más panákkal még sosem volt gondom. Hogy nehogy azt hidd, hogy sosem használtam canont és kamuzok, íme egy ócskavas csoportkép egy 2 évvel ezelőtti melóról :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46071) MrChris válasza philoxenia (#46062) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt valami technikai tévedés, vagy önbecsapás van! OVF-nél a matt üvegen keletkezik a kép, nem térbeli! Ugyan úgy egy síkon jelenik meg mint az EVF-nél. Ha két szemmel néznéd az OVF mattüvegét akkor is 2D-s lenne!

(#46072) #86322688 válasza grigo (#46064) üzenetére


#86322688
törölt tag

Rengeteg elonye van a nagy gepeknek, sokkal stabilabban tartod a kezedben, foleg nagy televel.Egyedul a hordozhatosaga okozhat kenyelmetlenseget de ahogy elkezdesz fotozni megfordul a tortenet.
Ezt a sotet ovf dolgot soha nem ertettem, sotetben sotet van, ez teny, jobb fenyviszonyoknal viszont sokkal jobb.

(#46073) #86322688 válasza jjeahh (#46070) üzenetére


#86322688
törölt tag

Megint nem olvastok, nekem a sok canon kozul eggyel sem volt gond, persze masnal hallottam mert az is elrmolhat de szerintem megbizhato altalanossagban.

(#46074) jjeahh válasza #86322688 (#46073) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ahogy a milc-ek is. Meg kb. az összes fényképező.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46075) Rapid136 válasza #86322688 (#46072) üzenetére


Rapid136
őstag

Ez valami perverzió... én a teleobjektivet tartom/megtámasztom a bal kezemmel és tökmindegy milyen gép van a végén. Ha nem fotózom akkor meg nem a gép markolatánál fogva lógatom.
A kis gépek pont annyira stabilak, ha az egyiket nem tudod kitartani, akkor a másikat se.
A Tamron Adaptallos telém 800 g, háromgyűrűs zoom és még élességet is állítok rajta eközben :)
Basszus baromira nem mindegy egy üvegprizma van az optikai keresődben vagy egy tükör, ahogy az se mindegy hogy ezek mekkorák. És mitől lenne jobb világosban? Bele tudsz nagyítani a képébe, megmutatja a kiégett részeket? Vagy hisztogramot is mutat, esetleg a vizszintet? Mutatja az elkészülő képet, szinhelyesen?
Volt FF Sonym, mellette benéztem a barátnőm 5x00 Nikonjába, azt se tudtam hol vagyok.
Majd a vásárlók eldöntik hogy nekik mi jobb, függetlenül attól hogy neked mi a véleményed...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46076) #86322688 válasza Rapid136 (#46075) üzenetére


#86322688
törölt tag

Leirom a velemenyem ahogy te is, es a vasarlok eldontik....az elso reszevel kicsit sem ertek egyet, nagyteleknel a kis gep csak hatrany lehet.

(#46077) Rapid136 válasza #86322688 (#46076) üzenetére


Rapid136
őstag

A tegnap esti fototörténeti irásom pont nem vélemény volt hanem tény...
az vélemény hogy az optikai kereső jobb
az viszont tény és nem vélemény hogy az elektronikus keresőben korlátlan lehetőség van a megjelenítendő információ tekintetében, mig az optikai nem tud többet mint 60 éve és egyenlőre az AF pontok megmutatásán kivül nem is fog tudni
te a véleményedet állítod szembe ezekkel a tényekkel... én direkt kerültem a márkákat, nem hoztam fel speciális helyzeteket a fotózásban, kizárólag a technika változásában rejlő lehetőségeket és korlátokat írtam le.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46078) #86322688 válasza Rapid136 (#46077) üzenetére


#86322688
törölt tag

Van vizszintjelzom ovf en 😊

(#46079) PuMbA válasza Rapid136 (#46075) üzenetére


PuMbA
titán

Vízszintet mutatnak a Canonok az optikai keresőbe, villódzás észlelés is van :) Keress rá, hogy mit mutat egy Canon OVF...elég sok mindent. Pont eleget, hogy jól tudj fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#46080) #86322688 válasza PuMbA (#46079) üzenetére


#86322688
törölt tag

Raadasul manual obival chipes adapternel be tudom allitani hogy az af pontok csak akkor jelenjenek meg amikor talalnak, vilagitsanak vagy ne és tű pontos.

(#46081) Rapid136 válasza #86322688 (#46080) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért valljuk be futurisztikus dolog ez a Peak Searchöz képest...
És igen, van vizszintjelzés is, igaz a többiből más semmi. De győzködjetek még :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46082) #86322688 válasza Rapid136 (#46081) üzenetére


#86322688
törölt tag

70d elott nem tetszett a fokusz visszajelzes egyik canonon sem de ez tenyleg megfelel....a focus peaking jo de nem mindegy melyik gepen, sony-n jo, fujin nem tetszett.

(#46083) Aryon87


Aryon87
félisten

Sziasztok! Erdeklodnek, hogy egy Nikon D3300 mennyire jo?
Mobilfotozasbol lepnek e felsobb szintre, meg tudas hijjan vagyok a temat illetoen.
Egy kis okositasnak orulnek.
MM-bol 130k arban ki tudnek hozni egyet ha sikerul.

Osszefoglalot kesobb elolvasom, inkabb a tapasztalatok erdekelnenek most. Koszi.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46084) jjeahh válasza Aryon87 (#46083) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Dióhéjban belépő, néhány szempontból fapados tudású gép kiemelkedően jó szenzorral. Szerintem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46085) Aryon87 válasza jjeahh (#46084) üzenetére


Aryon87
félisten

Fapados tudason mit kell erteni? Nem nagy fotozasom lenne, alapdolgokat, vagy pl egy Gorogorszagi nyaralast orokitenek meg vele.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46086) jjeahh válasza Aryon87 (#46085) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Műanyag ház, kevés fókuszpont, nincs af korrekció, lassú a sorozat meg ilyeneket. Arra amire neked kell, valszeg megfelelne... videózni akarsz amúgy?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46087) vihartigris válasza Aryon87 (#46083) üzenetére


vihartigris
őstag

Nikon topikban több információt kapsz.

bármi reciproka a semmi

(#46088) Aryon87 válasza jjeahh (#46086) üzenetére


Aryon87
félisten

Video nem szempont, arra a mobilom kenyelmesebb (Mate10Pro) megoldasnak tunik, na meg evente 1x ha szoktam:)
Ha nem is az emlitett modellt, akkor mit erdemes meg neznem 130k kornyeken?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46089) philoxenia válasza Rapid136 (#46081) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na most ne menjünk bele abba, hogy hány olyan itt tanácsot kérő van, aki hisztogramot néz fotózás közben. :)
Bele se igen nagyítok a legtöbbször, sőt vissza is ritkán nézek képet. Ha úgy érzem, hogy nem biztosan sikerült egy statikus témát elkapni, akkor igen, de utcán, természetben ritkán. Elrontott képem kevés van, tökéletes meg nyilván egy sem. A két hétig babrálok egy képpel RAW-ból se jellemző rám. Az ilyesmit meghagyom a profiknak és a szenvedélyes amatőröknek. Persze szívesen kipróbálnék egy komolyabb milcet, de abból szinte csak az A6000 lenne elérhető számomra, azt meg nem vehetek, mert itt a topikban azonnal még páriábbá válnék, mint most az őskövület tükrösömmel..... ;] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46090) jjeahh válasza Aryon87 (#46088) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm, újan 130k körül nem tudom, valszeg nincs jobb... esetleg ha használt gép is játszik, akkor ennyiért valamivel komolyabb vázakat is kifoghatsz és jóval nagyobb a választék.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46091) Aryon87 válasza jjeahh (#46090) üzenetére


Aryon87
félisten

Garancia miatt maradnek az ujaknal:)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46092) zolko74 válasza Aryon87 (#46091) üzenetére


zolko74
tag

Jó az tanuló gépnek! Ha megtanulsz vele fotózni és elkap a gépszíj, akkor már tudni fogod milyen gép kell neked.

(#46093) Muerte68 válasza Aryon87 (#46091) üzenetére


Muerte68
addikt

Kezdésnek teljesen jó az,a szenzor jó ami lényeg-mobilhoz képest hatalmas előre lépés :K

philoxenia-Az A6000-el nincs baj jó kis gép,szerintem hamar megszeretnéd a plusz funkciókat,PDAF-et stb...A baj azzal van amikor néhány ember az egyetlen létező megoldásnak tartja,és a hibáit nem hajlandó elismerni(ami szintén minden gépnek van-a Sony-nak is)
A te klasszikus fotózási szokásaidhoz szerintem egy Fuji jobban passzolna :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#46094) Aryon87 válasza Muerte68 (#46093) üzenetére


Aryon87
félisten

Kb ez a célom. Nem akarok őrült fotós lenni, hobby fotózás szintjén maradnék, ismerőseim szerint megértem rá, a mobilokat már kimaxoltam (persze annál is megmaradok fotózással, de tudom, hogy egy ilyesmi géppel több kihozható)

zolko: köszi, ez jól hangzik.

Canonoknál mi van hasonló árkategóriában, és esetleg tudásban?
MM-ben ami a Nikon felé billenti a mérleget a 3 év garancia, míg a Canon csak 1 év garist ad.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46095) Rapid136 válasza philoxenia (#46089) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem is érdemes... :)
Minden hozzászólásom arról szól hogy márkafüggetlenül az EVF-ben még komoly kiaknázatlan lehetőségek vannak, míg az optikaiban jelenleg megállt a fejlődés, vagyis legalábbis nem sokat fejlődött az elmúlt években. És ezek az EVF-nél rendelkezésre álló pluszok úgy néz ki számítanak a felhasználóknak a kis méret mellett.
Az egyedi fényképezőgéphasználati szokások nem érdekesek, ezer és egy speciális helyzet van pro és kontra mindkettőnél.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46096) 80hun válasza Aryon87 (#46088) üzenetére


80hun
addikt

Teljesen jó a D3300 kit. Elégedett leszel vele :)
Ha teheted AF-S 18-105mm-es obival vedd a gépet.
A vázra 3év garit ad a nikon az obira meg 1évet.

(#46097) Rapid136 válasza Aryon87 (#46094) üzenetére


Rapid136
őstag

És pl. a Pentax?

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46098) Aryon87 válasza Rapid136 (#46097) üzenetére


Aryon87
félisten

Márka mindegy, a lényeg hogy alapszinten jót és megbízhatót adjon 130k árban. Nem profi fotózást akarok, az hosszú rögös út, egyelőre turista mód lenne :)

80hun: láttam azt is, az kb 40k olusz lenne az obi miatt.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46099) Rapid136 válasza Aryon87 (#46094) üzenetére


Rapid136
őstag

Használtan is kaphatsz garanciás vázat :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#46100) Aryon87 válasza Rapid136 (#46099) üzenetére


Aryon87
félisten

Egyösszegben sajna nem opció a vétel, áruhiteles vásárlást tudok csak megpályázni. Tudom ciki, sajna ez van :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.