Hirdetés

2024. április 10., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) jjeahh válasza ImACeltic (#41541) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Újabb milc vs dslr vitát érzek a levegőben :D
Hogy bonyolítsam a dolgot: helyedben a csúcskompaktokat is meglesném, pl. Panasonic lx100, lx15, Sony rx100 sorozat.
Belépő milc fronton talán most a Panasonic gx80 a best buy, dslr fronton meg kezdésnek én inkább Nikon D3xxx szériával szemeznék.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41552) Neck válasza Throme (#41550) üzenetére


Neck
veterán

Írta, hogy helyzetfüggő, de legalább tudja a funkciót.

Én pl tükröst nem vennék, mivel túl nagy nekem, nem vinném magammal, de ismerek olyat, aki pont a nagy gépet szereti.

Van, akit az óriási obipark vonz (CaNikon), van akit a jó videós képességek (Pana), van, akit a stabi (Oly) stb.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#41553) xXxian válasza Neck (#41552) üzenetére


xXxian
senior tag

És most kész szerencse, hogy a Pana összehozta a jó videó képességeket és az 5-axis stabit! :) :C

G80 előtt nekem nem volt "tökéletes" MILC. Legalábbis megfizethető kategóriában nem. Ebbe most jól belepakoltak mindent. Szenzor kicsit koros, de azt írják AA filter elhagyásával kissé javultak a képességei. DSLR-like is, por/cseppálló is, rengeteg feature - beleszerettem. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#41554) Throme válasza Neck (#41552) üzenetére


Throme
veterán

Persze, most már helyzet függő, de előtte a "helyzet" csak a n d800 volt :K ... csak akkor még a milc-esek nem ismerték.
Amúgy én is olvastam az írásait, még a nikon éra után is. Megtehette, hogy több mindent kipróbált, amit mi nem igazán tehetünk/teszünk meg ilyen-olyan okokból, és jó volt más aspektusból is látni a dolgokat.

Azzal szerintem nincs baj, ha valaki ezért-azért szereti valamelyik rendszert (meg tudja indokolni). Az a rossz amikor hozzá teszi valaki, hogy a tükröst, csak azok veszik akik "menő fotósnak" akarnak tűnni... vagy hasonló okossággal "beszól" a másik ligának, és vice versa.

Tükröst használok általánosságban, de nálam is jött a helyzet, és van most már egy pici, belépő milcem is.
Most főleg azt használom. El kell ismerni, hogy vannak olyan dolgok, vagy funkciók, amik szimpik (pl a panoráma kép készítés egyszerűsége) és örülnék, ha tükrösben is lenne, de nem lesz...

(#41555) tvamos válasza Throme (#41554) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem is milc-em van, de azért, ha a kezemben foghatom a kollégám D750-ét az 50/1.4 arttal, akkor én is "nagy fotósnak" érzem magam, és elfog az az azonnali vásárlás vágya, ami semmi más géppel sem. Nem, a Sony A7-2-vel sem. De persze ésszel tudom, hogy nem vagyok nagy fotós, és, hogy nincs rá szükségem, nem tudnám a nagy szenzort etetni üveggel.

De, mindig élvezettel olvasom a milc kontra dslr vitát. Nosza!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41556) jjeahh válasza tvamos (#41555) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én milc-es vagyok a kezdetektől és eddig amikor egy dslr került a kezembe inkább olyan érzésem volt mintha időgépben visszarepültem volna cirka 20 évet. Pedig alapvetően a tükörrel semmi gondom nincs, csak képtelenek haladni a korral a dslr gyártók... tisztelet a kivétel, ha hozzám vágnának pl. egy d500-at fényerős telével és egy normális uwa üveggel, valszeg a jelenlegi milc-emet beraknám a fiókba és nagyon sokáig nem venném elő :D
Az meg, hogy kinek mi dobbantja meg a szívét szubjektív, nekem pl. az olympus-ok, minden más, amit eddig próbáltam, számomra csak célszerszámnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41557) Throme válasza tvamos (#41555) üzenetére


Throme
veterán

Nincs itt vita ... szerintem :N

(#41558) Terapeuta válasza tvamos (#41555) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nekem nagyobb gépem van, de mióta gyerekfotó a fő profil, nagyon adja magát a MILC. Ez a dolog tényleg felhasználó függő.
Canonosként nekem az a problémám (a váltással, mert canon milc még nem olyan meggyőző), hogy dslr használóként van az embernek egy elég jó referenciája...szóval vagy várok még a canonra (nem tudom, meddig), vagy váltok, de az azért elég sok pénz...

Engem ha mostanában kérdeznek, már szinte mindig a MILC felé terelem az illetőt (általában mindig a telefon mérete a referencia, szóval adja is magát)..

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#41559) m3ss válasza Terapeuta (#41558) üzenetére


m3ss
veterán

en ugy latom pont a gyerekfotozas az, ahol a legnagyobb elony az arcfelismero. persze oriasi elony barmilyen pillanatfotozasnal, de gyerekeknel plane, mert legtobbszor ugy sem igazan beallitott fotok ezek, mert ide-oda maszkal a gyerek. ha nagy a dof, akkor a tukros automata fokuszpont valasztassal valszeg meg effektivebb, reszponzivabb...es a dof miatt a mikrotevesztesek sem veszesek. de kis doffal?
tukrossel vagy ugy fotozol, h lockolod a fokuszt aztan ujrakomponalsz es elkezdesz daralni..na de kozben arrebb mozdul a gyerek, kis doffal azert nem lesz eles. meg van az a lehetoseg is, hogy ugye pont nem jo helyre mert az af, ezert az osszes lock utan lott kep rossz lesz. pont a szoras miatt en tukros geppel kb minden masodik, harmadik foto utan inkabb ujrafokuszaltam statikus temanal is.
ha minden egyes kepnel ujrafokuszalgatsz, kb rangatni fogod ossze-vissza a kamerat es kozben lemaradsz minden jo pllanatrol. raadasul kozelre, nagyobb latoszogu fenyeros uvegekkel necces az ujrakomponalas...vagy meglosz mindent a kozepsovel aztan kep harmadat levagod, ez sem tul elegans.
masik lehetoseg, h pakolgatod a fokuszpontokat vagy mezoket valami jo lefedettsegu tukros geppel, de ez sokkal lassabb meg mindig eltalalni a szemet, eleg munkas, nem olyan effektiv.
ehhez kepest koveto af arcfelismerovel felig lenyomva tartod az expo gombot, az koveti az arcot akar kepszelen is folyamatosan es te kattintasz barmikor, amikor tetszik a pillanat.
valojaban nem ertem, h latszolag csak miert en elvezkedek erre itt a forumon...sztem ez gamechanger barmilyen kis dofos pillanatfotozasban. es akkor a fokuszkonzisztenciarol meg nem is beszeltem.
sony promocios celbol adna par napra eski meg gyerekfotosoknak kamerakat tesztelni, van 1 olyan erzesem kicsit jobbak lennenek az eladasaik..bar az a9 meg az ido valszeg megoldja ezt.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41560) tvamos válasza Terapeuta (#41558) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én csak a sajátom fotózom, és az különb, mint a sportfotó. Van egy 0.5 sec idő ablak az között, hogy a gépért nyúlok, és, hogy pofákat vág... még a N1 is küzd a fókuszért.... :O

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41561) Throme válasza m3ss (#41559) üzenetére


Throme
veterán

Azért látszólag csak te, mert akik gépet vesznek, leginkább általános célra keresnek, nem pedig kimondottan csak gyerekfotózásra (azon belül is közeli, felső test, vagy arc).
Általánosságban egy arc/mosoly/közelebbi szem...nem tudom még milyen - felismerő hiánya nem vág földhöz.
Aki kezdésnek egy tükröst vesz, kitobival, nem hiszem, hogy portrénál izgulnia kéne, hogy a közelebbi szem legyen éles, ne a távolabbi. Nem is biztos, hogy erre akar gyúrni...
Ha ezt elfogadod, akkor nem bosszankodsz, hogy valaki miért nem a milcet keresi/választja.

Mondom ezt úgy, hogy pont kis gyerek miatt vettem egy kis milc gépet. Pont, hogy használom az arc felismerőt, meg a sok cucc mellett el tudom vinni a gépet is, vagy egy vacsoránál (nem otthon) nem feltűnő a kis géppel való fotózás.
Szóval egyetértek több mindenben, csak nem mindig veszed/veszitek figyelembe, hogy kinek, milyen gépre lenne szüksége. Mindig kapja a "fícsőr" listákat, ha érdekli, ha nem...

szvsz

(#41562) Terapeuta válasza m3ss (#41559) üzenetére


Terapeuta
őstag

Az eyeAF engem teljesen beőrjített, de pl. nagyon sok videót nézek ezzel kapcsolatban, felénél pontosnak tűnik, felénél meg annyira nem (amennyire ezt fel lehet mérni egy yt videóból...)De pl. látom (végig olvastam a sony topikot úgy 2015-től és pl amit írogattál canon felhasználóként a topikban azt nagyon megjegyeztem :K ), hogy akik MILC-eznek mind nagy megelégedéssel veszik, hogy a sok dslr AF nyűgtől megszabadultak...

vagy meglosz mindent a kozepsovel aztan kep harmadat levagod, ez sem tul elegans
Na én ezt használom :o :DDD
És nagyon szeretném, ha bekövetkezne amit írsz: koveto af arcfelismerovel felig lenyomva tartod az expo gombot, az koveti az arcot akar kepszelen is folyamatosan es te kattintasz barmikor, amikor tetszik a pillanat.

(#41561) Throme :
én nem teljesen értek egyet Veled, bár én kissé elmebeteg vagyok hozzászoktam a jóhoz....ha valaki alap gépet vesz, az szinte biztos, hogy emlékfotókat szeretne készíteni, amely alapvetően egy-több személy lefényképezését jelenti valahol....ha ott az arcfelismerő, akkor tényleg leegyszerűsödik a fényképezés, amely szerintem jó dolog (tudom, az a bika, ha manuálba lő az ember, méri a fényt stb de "igénytelen" automata képeket nézegetni mennyivel menőbb, mint a homályos, vagy el sem készült kép).

Engem egy kicsit feszít az ideg, amikor a fotókönyvbe tenném bele a kroppolt képet, és akkor derül ki, hogy ja, a szeme az pont nem éles....a dolog másik oldala meg az, hogy a 24" monitoron a teljes képen azért fel sem tűnik...

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#41563) Terapeuta válasza tvamos (#41560) üzenetére


Terapeuta
őstag

Az a baj, hogy vagy nálam van a gép és fényképezek, de igen...ilyenkor szinte biztos, hogy lemaradok az igazi őszinte játékról.... vagy megy a játék, de gép nélkül...elég sokszor inkább a másodikat választom (arról nem beszélve, amikor a gép a másik szobába van, vagy nincs benne memkártya stb :)
Ez nálunk azonban a gép méretétől független: ha előkerül a 'zasszony telefonja, akkor is "elszivárog a pillanat".

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#41564) m3ss válasza Throme (#41561) üzenetére


m3ss
veterán

kimondottan a gyermekfotos dolog miatt irtam most, bar nem hobbi felhasznalasra..
de ha mar ezt irod, sotetben hogy fotozol gyereket belteren? tehat akkor is jo ez ha kenytelen vagy kis dofot hasznalni mert egyszeruen nincs eleg feny. ha foliazgatod a vakud akkor is iszonyat utomunka igenyes wb meg minden miatt ha normalis fotot akarsz. az is jol nez ki amikor tobben vannak a kepen es vki be van bukva vki meg ki van villantva...kulso vaku is problemas, idoigenyes...tudom erre jon a valasz, hogy de a kezdonek tok jo az a random wbs bebukott hatteres tulvillant vakus kep is. ja, de ha latna hogy csak expo gomb nyomogatassal sokkal jobbat is tudna...

"Ha ezt elfogadod, akkor nem bosszankodsz, hogy valaki miért nem a milcet keresi/választja."
nem bosszankodok, csak probalom ravezetni oket, h miert dontottek rosszul :D

"Szóval egyetértek több mindenben, csak nem mindig veszed/veszitek figyelembe, hogy kinek, milyen gépre lenne szüksége. Mindig kapja a "fícsőr" listákat, ha érdekli, ha nem..."
ja mert nem ertek egyet veled, nem erdekel vkit a suly/meret, nagyobb kereso vagy arcfelismero vagy af pontossag mert ugy is kitobija van? hidd el lesz olyan szitu amikor elony lesz a kisebb meret. valszeg az is meg fog tortenni, hogy vesz vmi fenyeros obit ami pontatlan lesz. keresomeret szted nem fontos, sztem meg kardinalis dolog ha keveset hasznalod a kamerat akkor is. arc/szemfelismero sokaknak akik 1 pontos tukros gepeken meg manual fokuszon szocializalodtak lehet szinten nem fontos, amig ki nem probaljak, de a mai generacio aki tableteken meg telefonokon is ezt latja sztem mashogy gondolja majd..

sztem pont ezek a lenyeges dolgok, jo kereso, h lasd amit fotozni akarsz, tudj jol komponalni. jo fokuszrendszer, hogy elkapd a pillanaokat sotetben, vilagosban. na meg az sem hatrany h akkora fenykepezod legyen, h mindig nalad legyen. ezek kezdoknek is szamitanak. ezert hoztam fel a masik topicban is ezeket az erveket. az kevesbe lenyeges, hogy 12.5 vagy 13.2 ev a nativ dinamika, vagy fel fe-vel jobban turi a zajt.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41565) m3ss válasza Terapeuta (#41562) üzenetére


m3ss
veterán

eye af egy kalap szar, legalabbis en gepeimen, RII-ot nem probaltam meg. nagyon ritkan hasznalom egy ket statikus kozeli portrenal. lassu, korulmenyes, csak af-s-ben megy. es oszinten szolva, felesleges. nagyon jol ki van talalva a sony arcfelismeroje, egy fel alakos kepet barmikor meg tudsz loni arcfelismerovel nyitva barmilyen nativ uveggel, jo helyre mer.

"vagy meglosz mindent a kozepsovel aztan kep harmadat levagod, ez sem tul elegans
Na én ezt használom"
hat igen, az a baj, hogy felbontast vesztesz, na meg hattermosast is, ha bokehmonkey vagy ez is szempont :DDD kis kropp egy 1.8-as kepbol es ott vagy hogy meglohetted volna 3.2-on vagatlanul kisebb targytavval.

"És nagyon szeretném, ha bekövetkezne amit írsz: koveto af arcfelismerovel felig lenyomva tartod az expo gombot, az koveti az arcot akar kepszelen is folyamatosan es te kattintasz barmikor, amikor tetszik a pillanat."
ennyi. es pillanatfotozasnal, vagy csak otthoni gyerekfotozasnal ez mekkora elony? de az is, hogy a kamera valasztja ki a pontot automatikusan, fejprioritassal. latsz egy jo pillanatot felkapod a kamerat es nem kell fokuszpontot valasztani, vegignyomod az expo gombot es mar kesz a kep egy eles fejjel. naon nehez igy lemaradni barmirol. pont emiatt idealis sztem kezdoknek is. ott log a kis kamera a apu nyakaban, es epp amikor ott a donto pillanat csak kattint 3 kepet akar csipobol...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41566) MrChris válasza xXxian (#41553) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az egy jól eltalált gép, minden benne van ami kellhet egy amatőrnek, jó minőségben. Árát picivel lejjebb tornászva 200e-ért már végképp bestbuy is lehetne, de még így is hajaz rá.

[ Szerkesztve ]

(#41567) vihartigris válasza m3ss (#41565) üzenetére


vihartigris
őstag

Arcfelismerés, követés és hasonló finomságok működnek EVF-en is vagy csak hátsó LCD-n?
Lehet blőd a kérdés, de számomra ez nem egyértelmű.

bármi reciproka a semmi

(#41568) 80hun válasza vihartigris (#41567) üzenetére


80hun
addikt

Természetesen működnek :)

(#41569) Tin_Shield válasza vihartigris (#41567) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Működik persze. Maga a szenzor végzi az autófókuszt, kontraszt, fázis vagy a kettő kombinációjával. Közben folyamatosan van élőkép. Hogy ezt a hátsó LCD-n, vagy az EVF-en keresztül nézed az már mindegy.
Szerk. hopp, megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#41570) vihartigris válasza Tin_Shield (#41569) üzenetére


vihartigris
őstag

és 80hun köszi
DSLR-en ez nem így van, továbbá a különböző gépteszteken is csak az LCD-n lévő dolgokat lehet látni

bármi reciproka a semmi

(#41571) MrChris válasza vihartigris (#41570) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezért is fognak kihalni ;]

(#41572) ImACeltic válasza vihartigris (#41570) üzenetére


ImACeltic
őstag

Tehát egy magamfajta kezdőnek, akinek jöhet a nagyobb méretű gépezet is, megfelelhet a Canon EOS 700D? (150K fölé nem szeretnék menni)

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#41573) Muerte68 válasza ImACeltic (#41572) üzenetére


Muerte68
addikt

meg persze nem rossz gép-ha dslr megnézném a Nikon vonalat is ott jobb a szenzor :K
[link]
pld..

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41574) rumos14 válasza m3ss (#41559) üzenetére


rumos14
nagyúr

ne vagy egyedül, számomra is hasonlóan értékes az arcfelismerő-követő AF.
az A7rII egy kicsivel jobb ebben is, jobb az AF, nagyobb a PDAF terület - amin belül pontosabb a fókusz, és persze az A9 még jobbabb...

(#41575) vihartigris válasza ImACeltic (#41572) üzenetére


vihartigris
őstag

megfelelhet, sok dedikált gomb, érintésérzékeny, kihajtható, forgatható LCD sokszor jól jöhet

bármi reciproka a semmi

(#41576) Terapeuta válasza Terapeuta (#41562) üzenetére


Terapeuta
őstag

Annyit hozzátennék, hogy a gépem egy 10+ éves matuzsálem, tehát nem mai gyerek: a követő fókusza használhatatlan. Vélhetően egy fiatalabb dslr gépben azért ez működik rendesen.
Nagyon kihaltak ebből a topikból a dslr felhasználók :U

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#41577) tvamos válasza Terapeuta (#41576) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze, nem nagyon jönnek ide, mert nem egyszer nagyon csúnyán le vannak oltva.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41578) MrChris válasza tvamos (#41577) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vagy azért mert 6-7 éve csak átszámozás történik.

(#41579) vihartigris válasza Terapeuta (#41576) üzenetére


vihartigris
őstag

fotózni mentek ;)

bármi reciproka a semmi

(#41580) ricco25


ricco25
csendes tag

Sziasztok!

Egy MILC fénykézőgép vásárlását tervezem általános célú felhasználásra (családi képek, kirándulások, városnézés).
Fotózási ismereteim nem igazán vannak, viszont szeretném fenntartani a lehetőséget későbbi bővítésre más objektívekkel (portré-obi, teleobi), ha megtetszene a dolog és belejövök. Emiatt elsősorban az is fontos lenne, hogy auto módban is minőségi képeket tudjak készíteni.

A keret 100-130e Ft lenne a gépre egy kitobival együtt, újat szeretnék.

Már hosszasan elmerültem a hozzászólásokban, ezek alapján a következő típusok tűnnek befutónak:
-Sony Alpha 5000 + 16-50
-Panasonix GF7 + 12-32

Kérdéseim:
1.A kettő gép közül melyik lenne ajánlott és miért? Esetleg más alternatíva?

2.Ebben az árkategóriában lenne-e hasonló tudású gép keresővel? Ki tudnám-e használni a keresőt a fenti felhasználásra?
Ha jól láttam, hogy egy Olympus-t ajánlottatok keresővel mint olcsó alternatíva, melyik típust? Én az E-M10-et találtam de az sokkal drágább.

3.Eggyel nagyobb kategóriában egy Sony Alpha 6000 mennyivel nyújtana többet? Most tudnék egy ilyet venni kb. 170e Ft-ért, miben adna ez pluszt vagy úgysem lenne hatalmas különbség számomra?

Előre is köszönöm!

(#41581) rumos14 válasza ricco25 (#41580) üzenetére


rumos14
nagyúr

A6000:
- sokkal jobb AF
- jobb szenzor
- van kereső
- magasabb felbontású kijelző
- jobb kezelés
- sokkal jobb anyagminőség
- van vakupapucs

hogy Pana vagy Sony, az egyéni preferencia kérdése mint BMW vagy Merci, mindekttő mellett és ellen is lehet érvelni.
portré obi mindkettőre van gyakran (használtan), jó minőségben és megfizethető áron. tele obi is, ott a Sony lényegesen nagyobb lesz (55-210), a Pana/Oly 45-150 kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#41582) Throme válasza ricco25 (#41580) üzenetére


Throme
veterán

GF7-el az AF-re szerintem nem lesz gondod. Villámgyors témára igaz még nem használtam.
A 12-32 elég jól használható obi kezdésnek. Jó a stabilizátora.
Természetesen átfogásban nem egy ultrazoom tudású, de ezért cserélhető obis ez a rendszer....

Anyagminőségre se panaszkodok.

Kicsi, könnyű, még milc szemüvegen keresztül is.

Szubjektív, de szoftveresen is tudja amit kell.

Dedikált gombok elegendőek általános felhasználást tekintve, esetleges hiányosságon némileg enyhít a az érintő kijelző. Pl virtuális FN gombokat ott beállíthatsz (bár ez is korlátozott, hogy mit).

Ami hátrány lehet, hogy nincs kereső.
Egyrészt a hátsó lcd meríti az akksit. Nem tudom mit használtál eddig, de nekem tükröshöz képest kevés kép készíthető 1 feltöltéssel. Szóval pótakksi beszerzése szükséges lehet.
Másik gond, hogy erős napsütésben korlátozott a kijelző használata.

Nekem nincs nagy kezem, de a hátsó tárcsához már párszor hozzáértem akaratlanul. El lehet állítani így a rekesz értéket, vagy a záridőt..stb.

Külső vakut nem tudsz hozzá csatlakoztatni, sem pedig külső keresőt (pl az oly ep-l vázakhoz igen, ha megveszed az alap konfigot, de később - nem kevés pénzért - vehetsz keresőt, ha mégis szükség lenne rá ).

Nincs a vázban stabilizátor. A kitobival ez nem gond, és számos obiban lesz stabilizátorod, de pl fix, fényerős obiknál (ilyet előbb - utóbb úgy is veszel) nem lesz.
Én egy sigma f2.8-ast használok, a 12-32 mellett. Nem szenvedek a stabi hiányától, de jó lenne ha lenne, hogy iso-t "spóroljak".

Frissebb LR kell, ha RAW-ot használsz, korábbiak (rev 5 és ettől lefelé, talán korai 6-osok) nem ismerik ennek a váznak a RAW-jait.

Első, vagy fő gépnek én nem javaslom a GF7-et.
Kezdésnek én keresős vázat választanék. Ha van benne stabilizátor a vázban, az még jobb.
Ettől független egy szerethető váz.

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#41583) Tin_Shield válasza ricco25 (#41580) üzenetére


Tin_Shield
őstag

1. Mind a kettő korrekt belépő gép, fogd a kezedbe ha teheted és amelyik szimpatikusabb. A Sony szenzora jobb kicsit, a Panasonichoz pedig jobb minőségű objektívet kapsz.

2. 190e az E-M10mII kit, ebből most kapsz 23e Ft pénzvisszatérítést

3. 170e körül az a6000 jó vétel. Ennek is van Panasonic "párja" a GX80.

Az Olympus imádnivaló gépeket készít, bele lehet szerelmesedni színeibe és a képi világába (még a hülyeségeibe is) de a videó gyenge, ha ez szempont inkább a Panasonic vagy a Sony.

[ Szerkesztve ]

(#41584) ricco25 válasza Throme (#41582) üzenetére


ricco25
csendes tag

Köszi a választ és a részletes leírást a gépről. :)

"Első, vagy fő gépnek én nem javaslom a GF7-et.
Kezdésnek én keresős vázat választanék. Ha van benne stabilizátor a vázban, az még jobb."

Ez alapján akkor mit ajánlanál első gépnek ?
Van keresős és stabilizátoros gép ebben az árkategóriában (100-130e Ft)?

(#41585) ricco25 válasza Tin_Shield (#41583) üzenetére


ricco25
csendes tag

És a fenti két gép kategóriájában van valami ajánlott Olympus?

Köszi

(#41586) Tin_Shield válasza ricco25 (#41584) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én simán javasolnám első gépnek bármelyiket. Bár a kereső jó dolog, de ahány embert én látok belépő DSLR-t hátsó LCD-t használni, el kell fogadni megváltoztak a fényképezési szokások.
Keresős MILC nem lesz ennyiért, csak belépő DSLR.

#41585 Olympus E-PL7 vázstabi, vakupapucs, fém ház, keresővel bővíthető. De a pénzvisszatérítéses E-M10mII mellett nem igazán jó az ár/érték aránya.

[ Szerkesztve ]

(#41587) 80hun válasza ricco25 (#41584) üzenetére


80hun
addikt

Használt Olympus E-M10 . Ennyiből kijön kit obival egy garis példány simán :)

(#41588) Throme válasza ricco25 (#41584) üzenetére


Throme
veterán

Nem mernék milcet ajánlani, mert annyira nem ismerem őket.
Nekem másodváznak kellett, egy adott helyzetben.
Kb ennyit akartam én is rászánni, új állapotra. Így is megfejeltem egy fix lencsével az elképzelést, ja és a tartalék akksi szükségessége is hamar világossá vált.
Erre készülj azért fel, hogy kiegészítőkre is szükséged lesz (mem kártya, táska, kis tisztító szett, esetleg állvány, aztán, ha lesz vakupapucs, akkor külső vaku...stb, és akkor nem vettél még másik obit....).
Általában így indul, hogy, akkor 130k és letudva a dolog... aztán 1 év múlva csak azt látod, hogy már legalább 2-300k-t belepakoltál a buliba.... És akkor még nem utaztál el szép helyekre...

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#41589) tvamos válasza vihartigris (#41579) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ja... Mer' nem beszélnek az af-ről, hanem használják... ;]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41590) Muerte68 válasza ricco25 (#41584) üzenetére


Muerte68
addikt

Garis EM10-kit obival vagy garis sigmával :K
Elsősorban kit obival van zoom - ha nem zavar a láb zoom bármelyik sigma garisan 30-40-ért találni.
A sima kit obi 20-25-az újabb nagyobb 35-szokott lenni a 40-150 30-35000.
a váz 90-95000.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41591) #31733248 válasza ricco25 (#41580) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ajánlom olvasásra, sok hasznos infó van benne a Sonyról és ezen belül az A6000-ről.

(#41592) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Korábban egy SX10-es Canon bridge-em volt.
Azon tanakodunk asszonykámmal, hogy ideje komolyabb gépet venni.
Nem vagyunk profik, a dslr-t most fogjuk tanulni. Nagyon kezdőknek sem mondanám magam, az alapfogalmakkal azért tisztában vagyok.
Nikon D3400 + AFP 18-55 + 70-300 kittel szemezünk.
Ráadásul ezekből 37eFt most vissza is jön.
Szerintetek ezzel bele lehet vágni a fél profik világába?
Előre is köszönöm.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41593) Muerte68 válasza air (#41592) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem rossz gép-ráadásul tele is van hozzá biztos sokkal jobb mint a bridge-gép-a többi már rajtad múlik, :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41594) MrChris válasza air (#41592) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem, de a kezdő amatőrök világába mindenképp jó kiindulás.

(#41595) air válasza MrChris (#41594) üzenetére


air
nagyúr

Mondjuk kezdő amatőrnek még egy bridge is sok, nekik bőven jó egy "vedd-elő-és-kattints" kompakt, vagy egy mobil, de köszi a biztatást.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41596) MrChris válasza air (#41595) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak abból indulok ki, hogy a legalapabb belépő kitobi és telezoom a legkisebb nikon belépő vázzal messze van a félprofinak mondható, pl. d7xxx-es szériától. A d6xx-as is az amatőröknek készített fx váz. Egyfajta belépő a fullframe világba. Vagy ha a d3xxx félprofi akkor a határok, rangsorolások borulnak meg és egy d5 már az istenek játékszere? :D
Lényeg, hogy abból a 24mp-es szenzorból a nikon nagyon jó képeket alkot, nem rajta fog múlni a képminőség. ;)

(#41597) tvamos válasza MrChris (#41596) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azok meg a customer gépek, nem? Azt hittem, fel profi, a D810/D500. (A dupla sd foglalat elhagyásával gondolom pozícionálta is a D7500-at a Nikon.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41598) Throme válasza MrChris (#41596) üzenetére


Throme
veterán

Mindig azt hangoztatjátok, hogy nem a géptől függ, hogy ki profi vagy sem ;) .
Feltételezhető, hogy egyes katégóriákat kiknek szán a gyártó, de ha a kérdező d5–öt vesz, attól nem jön meg a profi tudása.

Ha úgy érzi belépővel lesz fél profi, akkor ne vegyétek el a kedvét. Az a lényeg, hogy örüljön a cuccnak, és szívesen fotózzon vele.

szvsz

(#41599) air válasza Throme (#41598) üzenetére


air
nagyúr

Aki DSLR-rel fotózik, az nekem már félprofi. :D Illetve talán már sejti, hogy éppen mit miért csinál a gépével. Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, mert a saját szempontjaim szerint írtam, amit írtam. Nem tudom, hogy milyen gépnél, tudásnál vagy felhasználásnál kezdődik "hivatalosan" a félprofi kategória.
Persze csak a géptől én sem leszek félprofi, de legalább már lesz eszközöm hozzá, hogy fejlesszem a tudásom és bővítsem az ismereteimet.
A kezdő szettel azért talán elég sokáig elleszek, mert nem mostanában lesz lehetőségem bővíteni.
Családi- és tájképek, nyaraláson és családi eseményeket. Talán 5-600 fotó évente. Erre nem is érdemes drágább szettet venni, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41600) Throme válasza air (#41599) üzenetére


Throme
veterán

Az első mondatoddal lehet páran még vitatkozni fognak. ;) .
Lényeg, hogy jó fényeket az új géphez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.