Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) MrChris válasza StLui (#41041) üzenetére


MrChris
nagyúr

Úgy látszik beesetek az első genes omd árak, van egy em5 68e-ért.

(#41052) 80hun válasza MrChris (#41051) üzenetére


80hun
addikt

De hiányzik róla a vaku. :)

[ Szerkesztve ]

(#41053) Studi válasza MrChris (#41051) üzenetére


Studi
addikt

Azt más okból kell hirtelen áruba bocsátania az eladónak, a többi cucca is nagyon korrekt áron van. :( Azért egy E-M5 (E-M10, GX7) szerintem simán megér még ma is 80-85pénzt.

(#41054) MrChris válasza 80hun (#41052) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ez borzasztó! :D
Studi: jó helyzetben van aki mostanság keresett ilyen vázakat mert válogathat.

(#41055) Studi válasza MrChris (#41054) üzenetére


Studi
addikt

Ja, ezek mindig hullámban törnek a piacra valamiért. :K Én is gondolkoztam, hogy áruba bocsátom a 4/3-os 12-60-amat, erre hétvégén felbukkant egy eladó.

szerk: jó vételek ezek szerintem 80-ért. Nagyon jók. :K

szerk2: igazából el se akartam adni azt az E-M5-öst, csak jött egy nagyon jó ajánlat E-M5mII-re. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41056) inyuska válasza Muerte68 (#41047) üzenetére


inyuska
tag

Még egy láma kérdés,hogyan tudom kiolvasni az expo számot?

[ Szerkesztve ]

(#41057) Muerte68 válasza inyuska (#41056) üzenetére


Muerte68
addikt

Hát azt a Sony topicban jobban meg tudják mondani ilyen gépem nem volt :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41058) konyi79 válasza inyuska (#41056) üzenetére


konyi79
addikt

(#41059) inyuska válasza konyi79 (#41058) üzenetére


inyuska
tag

Köszönöm egy isten vagy :R

(#41060) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Elhatároztam, hogy szeretnék venni egy komolyabb fényképezőgépet, és félredobni a telefonom kameráját. Egy teljesen kezdő, 15 éves fiú vagyok, nem túl nagy igényekkel fotózási szempontból. Mivel még nem vagyok annyira benne a témában, ezért szeretném kérni a segítségeteket fényképezőgép vásárlása miatt. :))

- Gépre szánt összeg?

Max: 110.000Ft, nagyon max 130.000Ft

- Felhasználás?

Hát igazából mindenre szeretném használni, tudom nem a legjobb válasz erre a kérdésre, de igazából most
szeretném kitapasztalni, hogy mire is lesz szükségem a továbbiakban. Ezért is szeretnék inkább egy
DSLR gépet, mintsem egy MILC-et, mert a későbbiekben jó lenne minél jobb objektíveket vásárolni, és
tudtommal DSLR gépekhez nagyobb a választék objektívek terén, és valamivel olcsóbbak is.

- Méret számít?

Ez igazából teljesen mindegy.

- Videóra szükség van ?

Igen, jó lenne, ha minél jobb minőségben tudna videót rögzíteni, legalább 1920x1080p-ben. Sokat
használnám ezt a funkcióját is.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

Új gépet szeretnék vásárolni.

- Egyéb kívánság, speciális igények?

Nincsenek. Talán egy mégis lenne: Jó lenne, ha lenne fókuszgyűrű(?) az objektíven, videózás közbeni
fókuszváltásokhoz. :U Vagy ez minden gépen rajta van?

Eddig két gépet néztem ki magamnak:
-Nikon D3300, 18-55mm VR kit-tel
-Canon EOS 1300d, 18-55mm IS II kit-tel

Kinézetre sokkal jobban tetszik a Canon, de videózás szempontjából a Nikon jobb választás lenne, valamint sokkal többen ajánlják itt is a Nikont.
Eléggé tanácstalan vagyok... :F

Köszönöm szépen előre is a segítséget! :)

S9+

(#41061) Rapid136 válasza Yasuo (#41060) üzenetére


Rapid136
őstag

"DSLR gépet, mintsem egy MILC-et, mert a későbbiekben jó lenne minél jobb objektíveket vásárolni, és
tudtommal DSLR gépekhez nagyobb a választék objektívek terén, és valamivel olcsóbbak is."
Miután a MILC vázak az elmúlt néhány évben terjedtek el igy valóban kisebb a választék. De ez nem lesz sokáig így, már most is van kinálat új objektivekből és működik a használt piac is...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#41062) jjeahh válasza Yasuo (#41060) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem kell félni a milc-ektől sem ma már, egész nagy az obi választék. Az üvegek meg nem drágábbak, hanem egyszerűen milc-ekre nincsenek annyira gyenge minőségű olcsójános darabok mint dslr-re, a jobb üvegek az utóbbiakra is drágábbak valamivel. Mindezt csak azért mondom, mert én dslr-t videóra ma már nem vennék, a milc-ek ebben fényévekkel jobbak. Ha belefér szerintem less meg pl. egy panasonic g6 + 14-42mm kitet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41063) agent_k válasza Yasuo (#41060) üzenetére


agent_k
őstag

Én nagyon tartottam a MILC-től. Még filmes korszakból érkeztem régről. 12 éves korom óta fotózok tükörreflexes géppel, tehát 20 éve. Nekem a fényképező az ami úgy néz ki, mint egy fényképezőgép és olyan a hangja is. Kb fél évig gondolkoztam, nézegettem mi lenne jó cseredarab. Majd 1 hónap intenzív próbálgatás és kérdezősködés után vettem meg az első milcemet. Egyelőre le nem cserélnem semmilyen DSLR-re.
Egyszóval ha ennyire szűkös a keret én semmiképpen sem gondolkoznék DSLR-ben.

[ Szerkesztve ]

(#41064) Yasuo válasza agent_k (#41063) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Hát köszönöm szépen a válaszokat!
Mostmár végképp döntésképtelen vagyok, teljesen összezavarodtam. :D Az az említett Panasonic MILC gép az nagyon jónak tűnik, tetszik az elforgatható képernyője, valamint az, hogy Wi-Fi-t is tartalmaz. Hmm, nem tudom. Tényleg jobb képeket lehet lőni vele, mint például egy Nikon D3300-zal? Csak az zavar még a Panasonicban, hogy semmi teszt, vagy vélemény nincs róla. :(
Én különben úgy tudtam, hogy ilyen árkategóriában már szoktak DSLR-t venni, ezért sem akartam vacakolni a MILC-ekkel.

S9+

(#41065) jjeahh válasza Yasuo (#41064) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A szenzora valamivel gyengébb, mint a d3300-é, de ha tényleg használnád videóra, akkor ezt a hátrányt videó oldalon be fogja hozni :K . Élesebb, részletesebb és sokkal testreszabhatóbb a videója, + amatőr célra az af is használható ilyenkor, nem mint a belépő dslr-eké, no meg a forgatható érintőkijelző és az elektronikus kereső videó módban arannyat ér. Dslr-ben optikai kereső van, ami videó alatt nem használható, muszáj kijelzőn dolgoznod ilyenkor... meg ott a kisebb bázistáv, ha megtetszenének az olcsó régi manuális fókuszos obik, szinte bármit rá lehet adapterezni. Véleményeket ebben a topikban olvashatsz róla, ez itt meg egy magyar teszt :)
Ha mégis dslr mellett döntenél, akkor én a d3300-at venném, 1300d-t semmiképp :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41066) Neck válasza Yasuo (#41064) üzenetére


Neck
veterán

"Én különben úgy tudtam, hogy ilyen árkategóriában már szoktak DSLR-t venni, ezért sem akartam vacakolni a MILC-ekkel."

Szerintem ne legyél előítéletes a MILCekkel szemben, objektívan (sose gondoltam, hogy ebben a topicban az objektív szót másra is lehet majd használni :DDD ) mérd fel az igényeidet. Nincs tökéletes allrounder gép, a te felhasználási körödre van jobb, és rosszabb. Jelen esetben, videóra, inkább az említett Pana az, amivel "nem vacakolnál"...

Ja, és nézz meg néhány külföldi tesztoldalt is...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#41067) OceanStorm válasza jjeahh (#41012) üzenetére


OceanStorm
tag

Köszönöm, vannak ám árak gimbal téren is ahogy látom.

Állványok közül mit ajánlanátok time lapse videózáshoz ? Fontos lenne a hordozhatóság ám masszív is legyen a terepen, illetve szempont hogy a gépet bármilyen állásba betudjam állítani és rögzíteni. Árkategóriát direkt nem írok, nem akarok senkit se befolyásolni.

Ezen kívül kellene pótakksi is a GX80-hoz de fogalmam sincs hogy milyen kéne hozzá, illetve ahogy látom van mód külső akksi csatlakoztatására is, vagy valami napelemes cuccot lenne érdemesebb rákötni ?

[ Szerkesztve ]

(#41068) MrChris válasza OceanStorm (#41067) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha folytonos, sok órás timelaps, vagy hasonló, akkor lehet kelleni fog egy műakku és arra egy powerbank. Amit én vettem ahhoz még közbe kellett iktatni egy usb átalakítót mert a dummy akkunak kétpólusú tápcsatija van. De talán már létezik ez összeépítve is. ~4000-be került ebayről.

(#41069) tvamos válasza Yasuo (#41064) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem probalj meg a Youtube-on rakeresni a Panasonic G6-ra, esetleg kiegeszitve a review, a test, a video, meg az autofocus szavakkal. Ugyenezt a Nikon D3300-zal is. (Utana meg vegyel egy Sony D5000-ret... ;] Most en voltam az elso Sony-s... :P )

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41070) Rapid136 válasza tvamos (#41069) üzenetére


Rapid136
őstag

Azt is elrontottad :-)
Nincs Sony D5000, csak A5000...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#41071) Manitou


Manitou
addikt

Köszi mindenkinek aki írt a korábbi kérdésemre.

Úgy néz ki szűkült a kör. Most két gép között vacilálok. a Sony RX100 Mark III és a Sony A6000 az alap kitobival (16-50mm).
Azt olvastam ez a 16-50-es gyári obi nem annyira jó. Ha képminőségben nem lennék vele előrébb (hiába a nagyobb szenzor), mint pl az RX100 M3-al, akkor nekem nem érné meg az A6000, mert egyelőre nem tervezek venni hozzá másik obit. Nem olcsók hozzá az objektívek.

A másik, hogy 1 év garival jól sejtem, hogy egyik gépet se érdemes megvenni? Akkor inkább némi felárért kiterjesztett gari (+2-3 év ).

(#41072) Throme válasza Manitou (#41071) üzenetére


Throme
veterán

Pedig azt is nézni kell, hogy milyen obikat tudsz később hozzá beszerezni, és mennyiért.

szvsz

(#41073) #31733248 válasza Manitou (#41071) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom, olvasd el és nézd meg a való világban készült képeket: https://sites.google.com/site/sonya6000ajanlo/

(#41074) Muerte68 válasza Manitou (#41071) üzenetére


Muerte68
addikt

Nincs semmi baj a kit obival szélein kicsit lágyabb de kit obihoz képest nagyon jó képeket lehet csinálni vele A5000 sel csináltam szuper éles képeket ez a nem jó obi csak egy túlliheget legenda

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41075) wms válasza Manitou (#41071) üzenetére


wms
senior tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz, közel sem olyan rossz az a kit obi! :K

(#41076) MrChris válasza Manitou (#41071) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem ahhoz kevés az a kitobi, ha nem akarsz különösebben további objektívekre költeni.

[ Szerkesztve ]

(#41077) törpTata


törpTata
újonc

Sziasztok!

Meglehetősen régóta gondolkodom már fényképezőgép vásárlásán és mivel sokkal jártasabbak vagytok a témában, szeretném kikérni a véleményeteket.

Kezdetben a Nikon d7100-at, majd d7200-at nézegettem, kezdetnek a 18-105-ös kitobival, ennek a gépnek a szolgáltatásai nagyon tetszettek, bár az tény, hogy egyelőre jelentősen meghaladnák a képességeimet :))
Időközben azonban rájöttem, hogy egy kisebb, könnyen hordozható gépet szeretnék, ami útitársam lehet akár a mindennapokban is, így kötöttem ki a tükörnélkülieknél.

Hogy mire keresem a gépet? Elsősorban embereket szeretnék fotózni, illetve utazási, mindennapos élményeket megörökíteni. Ahogy írtam, szeretném, ha nálam lehetne a gép és az utcán elő tudnám kapni bármikor, amikor látok valamilyen érdekes témát. Remélem azért ezzel valamennyire behatárolom a felhasználási területet :DD Nem makrora, távoli állatokra, csillagokra, repülőgépekre, vagy hipergyorsan mozgó tárgyakra szeretnék vadászni és nem is tájképre keresek gépet elsősorban. Ahogyan nem igazán lényeges a video sem.

Az viszont nagyon fontos számomra, hogy beltérben, rossz fényviszonyok mellett is használható képeket készíthessek akár vaku nélkül, illetve kint, szürkület után is tudjak fényképezni. Pontosan a mindennapos utitársi szerepkör miatt nem szeretnék állványt cipelni magammal, jó lenne kézből is elfogadható képet lőni.

A keret olyan 360 ezer lenne obival együtt.

Van esetleg javaslaltotok arra, hogy milyen gépet érdemes vennem, milyen obival?
A low light szituációk miatt jobban megérné egy apsc-s gép (Fuji, Sony), mint a m4/3?

Előre is köszi a válaszokat :R

(#41078) xXxian


xXxian
senior tag

Ha már D7100. :)

Mi lehet ennek a gépnek a legközelebbi MILC "megfelelője"? Tudom, hogy nem lehet egyazegyben átváltani gépeket, de hátha létezik hasonló. Ami esetleg cseppálló, hosszabb az üzemidő, stb. A kifogástalan minőségű képek készítése mellett, természetesen. :)

Tényleg, dual SD slot MILC-eken nem nagyon terjedt el, ahogy látom. Miért? Nem profi felhasználásra szánják a gyártók ezeket a gépeket? Esetleg a kártyák fejlődtek annyit, hogy nem jellemző az adatvesztés? Vagy a recovery progik lettek jobbak?

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#41079) 80hun válasza MrChris (#41076) üzenetére


80hun
addikt

És ezt egy 10x15-ös képen látni fogod? :D

[ Szerkesztve ]

(#41080) jjeahh válasza törpTata (#41077) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Emberek alatt mit értesz? Portrézni akarsz, vagy inkább street, pillanatképek idegenekről, családi képek stb.? Egy nagy szenzoros kompakt nem felelne meg neked? Pl. panasonic lx100, lx15, sony rx100 sorozat vagy fuji x100 sorozat valamelyik újabb tagja...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41081) törpTata válasza jjeahh (#41080) üzenetére


törpTata
újonc

Emberek alatt elsősorban családi képeket és így van, pl utcai pilanatképeket értek. Sokat sétálok és elég sok inger ér az utcán, a 156 éves telómmal néha megpróbálok megörökíteni ezt-azt, de annak a képminősége láttán magzatpózban összekucorodva sírok a sarokban :O

Kompaktoknak jó lenne a mérete, de néztem pár dpeview-s tesztet korábban és kicsit magasabb iso tartományban erősen véreznek. de hálás köszönet a javasoltakért :R este otthon megnézem mindegyiket!
Fuji x100... jajj hát igen, ha hozzám vágnának pl egy Fuji x100 F-et, az ellen nagyon nem tiltakoznék :)) kár h ilyen ára van :(

(#41082) jjeahh válasza törpTata (#41081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A felsorolt kompaktokban már nem olyan kicsi a szenzor, tehát sokkal jobban bírják a magas iso-t, mint egy átlag random kompakt, sőt egy apsc/m43 milc vagy dslr + kitobi szintjét is simán hozzák, vagy meg is haladják, mivel az obijuk általában pengébb meg sokkal fényerősebb :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41083) m3ss válasza törpTata (#41077) üzenetére


m3ss
veterán

belteren vaku nelkul nem art fenyeros uveg. 360bol szuken/majdnem kijon hasznaltan egy a7+28 f2+50 f 1.8 is. vagy vmi a6000 szett, de ennyiert fujibol meg m43bol is biztos van valasztek.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41084) Muerte68 válasza Manitou (#41071) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]

Ezek kézből A5000-el lőtt képek azzal a rossz kit obival.
Döntsd el mennyire rossz +elég amatőr fotós vagyok :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41085) MrChris válasza 80hun (#41079) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem biztos, csak akkor minek egyáltalán fotógép, mert 10x15-ön egy rendesebb mobil képe is teljesen jó, még magasabb iso esetén is. Szerintem jobban jár a srác a Sony RX100/3-al, mint a másik kombóval.

(#41086) 80hun válasza MrChris (#41085) üzenetére


80hun
addikt

Én is 10x15-be nyomtatok mert nagyobba macerás és drága (bár nekem saját nyomtatóm van). Kevés helyen van hőbszublimációs nyomtató nagy méretben még komolyabb üzletegben is.
A 10x15-ön is király egy mosodás portré v. egy családi kép Tájképet ugyis max nyaralásról nyomtat az ember hogy iott járt.

Nagyon ritka hogy falra akasztható A4 v A3 nyomatot készített az ember :)

Bár lehet én vagyok a régimódi de jobban esik a képeket nézegetni albumokban mint a gépemen vagy a tableten. :D

Persze abban teljesen egyet értünk hogy az RX100m3-al jól járna mert kicsi és jó is :)

(#41087) MrChris válasza 80hun (#41086) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olympus c-1000l-el kezdtem, 0.85MP! Azaz 1024x768 felbontás és sok képet készíttettem 10x13-asban, nem igazán látszik rajtuk az alacsony felbontás. Az Oly E10-esből máig kint lóg a falon 2 db A4-es jó minőségű nyomat és semmi felbontás probléma nem látszik rajtuk, pedig csak 4MP.
Viszont ebben az optikai hibában nem vagyok biztos, hogy ne látszódna, mert a FHD monitoron is elég feltűnően látszik, de majd a legközelebbi nyomtatáskor csináltatok róla papírképet ;)

(#41088) zolem válasza MrChris (#41076) üzenetére


zolem
aktív tag

Ezeken mi a hiba? Egymáshoz vagy bármi máshoz.

にんじん

(#41089) #31733248 válasza MrChris (#41076) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ezen a Sony kitobjektív képe ráadásul szerintem pont a torzítás korrekcióval érintett extrém sarokból származott, mert nem komponáltam pontosan középre. Megnézem majd, ha nem töröltem ki az eredetijét.

(#41090) Nippon válasza Manitou (#41071) üzenetére


Nippon
őstag

Nézegesd meg a kitobival készült képeket és döntsd el, hogy megfelel-e neked vagy sem.

(#41091) Tin_Shield válasza zolem (#41088) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sony nem igazán acélos rajzú a kép szélei felé nagylátószögön és nyitott rekeszen. Ettől persze még abszolút használható, de a legtöbb mai kitobjektív gyártótól függetlenül ettől már többre képes. Az olcsó a5000 mellé szerintem teljesen rendben van ez a minőség, de sokkal komolyabb ligában játszó a6x00 széria egy komolyabbat igazán megérdemelne.

(#41092) 80hun válasza Tin_Shield (#41091) üzenetére


80hun
addikt

"de a legtöbb mai kitobjektív gyártótól függetlenül ettől már többre képes"
Az az igazság hogy csak pár obival lehet összehasonlítani mert pencake obi.
pana 12-32 (ami az átfogás hiánya miatt sikerült jól)
pana 14-42 PZ
oly 14-42 EZ

És kb ennyi is. :)

De ahogy írtad sztem is teljesen jól használható objektív. :)

Ezt a sarkok figyelését meg a mai napig nem értem, még ha egy dedikált UWA lenne bármelyik nagypénzért érteném ,de csak kitobik. . Az ekv. 24mm meg még éppenhogycsak nagylátó kategóriába esik bele :)

(#41093) Tin_Shield válasza 80hun (#41092) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Persze, erről volt már vita itt, hogy van-e értelme egyáltalán a kitobjekítvek minőségével foglalkozni amikor úgyis mindenki vesz hozzá másikat. Nos nagyon sokan nem vesznek másikat, szóval szerintem van. Legalábbis annyi értelme van, mint hogy ISOcsillión mekkora a zaj, vagy hány FÉ-t lehet felhúzni és hasonlók. Ez egy ilyen technikai fórum :)
Igen a 16-50 a pancake, ez a Sony döntése, nem volt kötelező ezt csinálniuk. Nekem továbbra is az véleményem hogy az a6x00 széria van olyan jó, hogy megérdemelne egy Fuji minőségű kitobjektívet.
A látószög ízlés dolga, nekem a 24mm már épp elég nagylátó, ettől szélesebbel nem is tudok mit kezdeni, szóval nekem számít, hogy hogyan rajzol egy objektív 24mm-en. Mást meg hidegen hagy.
(és nekem az uwa sem elsősorban a tájképezésről és a fűszálakról szól, hanem a perspektíváról. Ez az amit miatt imádok megnézni egy jó uwa képet. És amihez sajnos semmi érzékem, nem "látok" vele)

(#41094) OceanStorm


OceanStorm
tag

Létezik olyan állványfej amin van lehetőség beállítani hogy pl. fél óra alatt forduljon 40 fokot, és ezt meg is teszi bármi kézi segítség nélkül ?

(#41095) MrChris válasza OceanStorm (#41094) üzenetére


MrChris
nagyúr

Létezik, motoros panorámafej. Külnböző képességekkel rendelkezők, különböző árakon. Pl: Rollei ePano II 360.

(#41096) zolem válasza OceanStorm (#41094) üzenetére


zolem
aktív tag

Fél óra alatt vagy félóránként? Szerintem 45° inkább.

にんじん

(#41097) tvamos válasza OceanStorm (#41094) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyesmit szeretnel? [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41098) Manitou válasza Muerte68 (#41084) üzenetére


Manitou
addikt

Igen, néztem ezt is.

Meg persze böngészem flick-en is az alap kitobjektívvel készült A6000-es képeket folyamatosan.

Most gondolkozóba estem, hogy akkor már ha veszek lehet dupla kitobis kombinációra kéne beruháznom.
16-50 és 55-210mm-es ~250e tudnék venni.

(#41099) Throme válasza xXxian (#41078) üzenetére


Throme
veterán

A két kártya hely ugyanúgy egy "fícsőr" , mint a kihajtható lcd.
Ezekben szerintem nem kell kategóriára utaló jeleket keresni.

Rengeteg féle gép van a piacon. Szerencsére. Keresel egyet, amiben a számodra fontos dolgok össze vannak legozva.

De miért pont a d7100 a kiindulópont?

(#41100) zolem


zolem
aktív tag

Hu. Régóta kínlódok mit tegyek. Jelenleg ott tartok, hogy sehol.... Annyira azért már jutottam, hogy milc vagy kompakt,új és 120e környékén veszek gépet. Fotó fontosabb, videó nem annyira. Melyik lenne a bestbuy? Segítsetek! :O

にんじん

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.