Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) tvamos válasza MrChris (#41850) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az egész tükrözést és segédtükrözést csak a szükség szülte. Mennyivel praktikusabb, hogy az élesség, wb, fénymennyiség mérése a képszenzoron történik,
Pont annyi elonye van, mint amennyi hatranya. Ez a kepszenzoron merem a fokuszt, ilyen... svajci bicska, persze, jo ra, de a kulon szenzor meg csak arra van kitalalva, hogy az af-et csinalja, de azt gyorsan, es pontosan. Nem veletlen tesz a Sony sem fazis af pontokat a szenzoraira, nem keves kompromisszum aran. Es igen, teljesen igazad van abban, hogy kontraszt af a szenzoron sokkal pontosabb. Idealis korulmenyek kozott. Ha van eleg feny, meg eleg ido. Abban is igazad van, hogy az slr gepekben piszok sok alkatresz van, es nehez megoldani, hogy pontos legyen a fokusz. Talan ezert van a sok fokusz hiba.
Abban is igazad van, hogy aki a kepernyon komponal, ne vegyen tukroset.
Aki meg tukroset akar, az meg vegye azt...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41852) csacsi77 válasza jjeahh (#41838) üzenetére


csacsi77
senior tag

1920 x 1080 @ 50p / 60 Mbps interpolált videó

Azt honnan tudjuk, hogy interpolált videó van a 200D-ben is?

Öreg fater megoldja!!!!

(#41853) 80hun válasza tvamos (#41851) üzenetére


80hun
addikt

"Nem veletlen tesz a Sony sem fazis af pontokat a szenzoraira, nem keves kompromisszum aran"

Milyen kompromisszumok árán? :)

(#41854) grigo válasza #86322688 (#41847) üzenetére


grigo
őstag

Kicsit nagyon nekikeseredtél. Egész egyszerűen többen vannak itt akik milcre váltottak saját tapasztalat alapján, ők nyilván saját tapasztalat alapján nyilatkoznak. Ettől függetlenül nincs csak jó és csak rossz. Én bár hármas számjegyű canon tulaj voltam, de nem hiszem, hogy nekem tudnak a jövőben olyat ajánlani amiért visszamennék. Max egy nem üzleti alapon összerakott ff milc jó sok kompatibilis üveggel.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#41855) jjeahh válasza csacsi77 (#41852) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudjuk, de szerintem tuti, a canon még a felső kategóriás vázaiba sem rak normális videót, szal nem hiszem a legkisebb géppel kezdené el :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41856) Rapid136 válasza #86322688 (#41847) üzenetére


Rapid136
őstag

én csak ennyit szeretnék hozzáfűzni
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#41857) Throme válasza grigo (#41854) üzenetére


Throme
veterán

" nem hiszem, hogy nekem tudnak a jövőben olyat ajánlani amiért visszamennék"
Nem tudom hogyan állsz családügyileg, de egy (vagy több) gyerek jó "ajánlat" lesz a milc-re. ;)

A tükrös mellett most van egy pici milcem (kitobi + egy fix, nem is kell több), és ez utóbbit viszem csak, ha családdal megyek valahova.
Megszerettem ezt a kis milc dögöt. Arra amire szántam, pont ideális.

(#41858) tvamos válasza 80hun (#41853) üzenetére


tvamos
nagyúr

En azt olvastam az interneten, hogy ahol az af erzekelopont van, ott nincs kep erzekelo, es oda interpolal "valamit".

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41859) csacsi77 válasza tvamos (#41858) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem hinném, hogy ez gond lenne. 24 millió pixrlből csak tud az ember nélkülözni 49-179-425 képpontot az AF-re (nem emlékszem a pontos számokra, de valami hasonlóak).
Amúgy is van szerintem gyárilag egy csomó halott pixel ezeken, csak kimappelik, mielőtt a dobozba kerülne.

Öreg fater megoldja!!!!

(#41860) vihartigris válasza Rapid136 (#41856) üzenetére


vihartigris
őstag

mekkora reklám :C

bármi reciproka a semmi

(#41861) MrChris válasza tvamos (#41858) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sőt az összes pixel kétharmada interpolált.
A C1 egy ideig az akkoriban megjelent G6 rawjait csak halott pixelekkel tudta megjeleníteni, tele volt sok ezer fekete ponttal. Csak egy újabb verzió oldotta meg. Viszont a Nikon 1-nél csakugyan voltak interpolációs problémák és látható csíkot húzott ahol af szenzor volt. Gondolom ezt azóta orvosolták.

(#41862) asdf_ válasza tvamos (#41858) üzenetére


asdf_
veterán

Ha az objektivprofilbol adodo korrekcio nem zavar senkit, akkor az egy pixelt interpolalunk a korulotte levokbol, na az mocskosul nem fog...

(#41863) Nippon válasza asdf_ (#41862) üzenetére


Nippon
őstag

Hidd el hogy alattomos dolog ez, tudat alatt dolgozik és végül megöli az élményt. :)

(#41864) tvamos válasza MrChris (#41861) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem biztos, hogy jól emlékszem, de mintha a Sony szenzorral ilyen nem lett volna...
De én még okból nem váltok még, soher vagyok, és nekem nagyok a fullframe obik a hétköznapokra.

(#41859) csacsi77 válasza tvamos (#41858) üzenetére
Nem szállnék vitába veled!

(#41863) Nippon válasza asdf_ (#41862) üzenetére
Nálam nem öli meg a tudatalatti az élményt. Karácsonyra vettem magamnak egy D7000-at, (mar eladtam,) és nem akarok akkora pakkot cipelni. Nem a váz a nagy, mer' az elfér, de egy valamire való 70-300... És akkor n beszéltünk még a CX-es 70-300 DX megfelelőjéről. Azt ki cipeli?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41865) #31733248 válasza tvamos (#41844) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Ok, nincs kényelmes helyzetben, annyira... Ennek ellenére, nem hiszem, hogy nagyon kétségbe esetek."

Szerintem pedig komolyan aggódnak a Canikonnál és igazuk is van. Ha az egyik húzópiacon az eladásaik esnek, miközben egy versenytársuk (Sony) jelentős növekedést produkál (ráadásul úgy, hogy a Nikont immár meg is veri), akkor nyilván van miért aggódniuk. A fiatal vásárlóknak korántsem olyan erős a kötődésük ezekhez a márkákhoz, mint az idősebbeknek (akiknek esetleg ott tart a több meglévő obi), ráadásul fogékonyabbak a technológiai újdonságok iránt. Már a csapból is a 4K folyik, erre annak kell(ene) örülni, hogy egy megújított FF gépnek végre nem fix a kijelzője? 2017-ben ez nem ad okot túl nagy bizakodásra...

(#41866) csacsi77 válasza tvamos (#41864) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nyugodtan szállhatsz velem vitába, az értelmes diskurzus viszi előre a világot.

Öreg fater megoldja!!!!

(#41867) MrChris válasza tvamos (#41864) üzenetére


MrChris
nagyúr

Már nem emlékszem melyik váznál, de voltak róla mintaképek, gondolom az első szériánál. Lényeg, hogy pár ezer pixel veszteség már nem okoz problémát.
Ha meglesz az FF vázad tegyél rá kicsi távmérős manuálokat :D

(#41868) seven7


seven7
aktív tag

Sziasztok!

Végül elvetettem a 3000-es és 5000-es sorozatot és inkább beruházok egy D7200-ra.
Ennyiért jó áron van , vagy érdemes várni valami akciót? (Feltételezem ebből még majd lejön a cashback)

Köszi!

(#41869) tvamos válasza csacsi77 (#41866) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos, eddig csak Mediamarktban próbáltam a Sony A7II-t, és azok között a viszonyok között, az AF rendszere, legalábbis sebességre, csúnyán elmaradt a D750-töl. Ezért akarok bérelni egyet, legalább egy éjszaka erejéig. Nekem fontos a gyors AF.

(#41865) Econ válasza tvamos (#41844) üzenetére
Ne haragudj, de ha barnulna az alsó a Nikonnál, nem olyan vázat hoznának ki, mint a D7500, pláne nem ennyi zsetonért.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41870) tvamos válasza MrChris (#41867) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha meglesz az FF vázad tegyél rá kicsi távmérős manuálokat
Igen, ez vonz, mint szúnyogot a kék lámpa...
Mondjuk nem tudom, melyik a távmérős, de jó lenne beruházni pár közép formátumú obiba, és azokkat kipróbálni, focal reducerrel! :DDD

(#41865) Econ válasza tvamos (#41844) üzenetére
Azokat a fiatalokat ismerem, és engem is vonzanak a geek dolgok, mint pl. a mini appok, másrészt viszont számít a Nikon heritage is... Most akkor melyiket válasszam? Magad a CX...

(#41868) seven
Lehet, hogy holnapután összeomlik a piac, de ha nem, élvezve a D7500 árát, szerintem nem fog lemenni a D7200 sokat. Gondolom, majd fekete péntekre lesz valami jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41871) Rapid136 válasza tvamos (#41870) üzenetére


Rapid136
őstag

Mondjuk én Jupiter-3 alá helicoidot használok...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#41872) tvamos válasza Rapid136 (#41871) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ne is említsd! Licitáltam egy Zeiss Sonnar-ra, de piszok hosszú lett a vége...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41873) MrChris válasza tvamos (#41870) üzenetére


MrChris
nagyúr

Távmérős, működése. Egy optikai távmérőt használsz benne, azzal állítod az objektívet élesre. Nagyon praktikusan átfedésbe kell hozni két képet. Mivel nincs (még nem volt) tükörház ezért nem volt probléma a bázistávval, kicsi maradhatott a váz.
A tükör által megnőtt bázistáv miatt kell a rövid gyutávú obikat retrofókuszosra tervezni, ami állítólag nem előny, inkább hátrány. Mivel egy FF milc kis bázistávú és a távmérős obik is azok, ezért az adapternek nem kell még távtartóként egy hosszabbító csőként funkcionálni ami valójában a tükörház helye. Így jóval kompaktabb és csinosabban is néz ki, mint egy SLR obi, mint amit Rapid136 is linkelt. Leica, Voigtlander Bessa... Cserébe ezek egy jóval drágább kategóriát képviselnek. De nagyon szépek. Mostanában az A7 bevezetésével ezekre nagyon (még jobban) megugrott a kereslet=ára, korábban tudtommal csak a Leica-nak volt ff milce, meg voltak próbálkozások Voigtlandernek, Epsonnak...

(#41874) Rapid136 válasza tvamos (#41872) üzenetére


Rapid136
őstag

erről a távmérős obiról nem is beszélve...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#41875) tvamos válasza MrChris (#41873) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mivel egy FF milc kis bázistávú Persze!.. utana meg jon a zold maszat, (sensor reflection) mint a az A7-en. A Nikon bazistav a legjobb! :DDD Ha-ha... <TrollOFF>

Kosz az infot! Nagyon erdekes ez a technologia, majd nezem, hatha talalok olcson egy ilyen gepet, es akkor megskubizom. Jol mutatna egy a gyujtemenyben. Sajnos van mar olyan harmonikas gepem, amit nem sikerul osszerakni, a obijat meg ki sem probaltam a N1-en. :(

(#41874) Rapid136 válasza tvamos (#41872) üzenetére
Hat, ez nagyon jo! Tetszik. A legjobb, amit eddig lattam.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41876) tvamos válasza MrChris (#41873) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es lehet is kapni. [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41877) MrChris válasza tvamos (#41875) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Duflex egy magyar különlegesség csak ökör módon kiment a fejemből, hogy az pont a világ első tükörreflexes gépe :D Az az ember egy zseni volt.
Nem azt kellett volna linkelnem, hanem egy Kodakot, Leicat, Hasselbladot, Bronicat, Nikont, Zorkijt, vagy Fedet...

(#41878) tvamos válasza MrChris (#41877) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vonzanak ezek a Magyar dolgok. Kar, hogy mar nincs Gamma muvek. (Oda jartam pitypongozni. Most meg itt vagyok a "hazajaban", ahol jart Forest is.) Amugy ja, ha lesz otosom a lotton, veszek egyy Hasselblad 500EL-t, meg egy digitalis hatlapot hozza...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41879) MrChris válasza tvamos (#41878) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kína?
Érdemes utána olvasni ki is volt Dulovits, átkosban u.n. nemszemély volt, de még most is nagy a hallgatás, pedig nagyon jelentős találmányai, újításai voltak fényképészet terén.

[ Szerkesztve ]

(#41880) fireman123 válasza seven7 (#41868) üzenetére


fireman123
őstag

Szia,

Június 25.-ig volt akció a MM-ben a D7200 vázra: 268k volt akciósan és -22k visszatérítés = 246k-ban állt meg a váz, (+ alig használtan lehet kapni 18-105 obit, 45k-ért) .....biztos lesz még akció később is (főleg, hogy megjelent a D7500, ...bár az horror áron van, nem tudom mennyire viszik majd), de nem biztos, hogy egybeesik egy visszatérítéssel

[ Szerkesztve ]

(#41881) seven7 válasza fireman123 (#41880) üzenetére


seven7
aktív tag

Köszi, még várok pár napot.
Így full újonnan lenne 320k a visszatérítéssel Digitcamből.

Érdemes elgondolkozni a 18-140-es obin inkább? Már nagyon nem akarok feljebb menni az összeggel, ígyis 2x-esénél járok az alapkoncepciónak :N

(#41882) Throme válasza seven7 (#41881) üzenetére


Throme
veterán

Ne menj feljebb. Kezdésnek jó lesz a 18-105 is.
Aztán kitalálod merre tovább.

szvsz

(#41883) j.bravo


j.bravo
addikt

Hölgyek-Urak,
korábban relatíve sokat fotóztam (ha sok-sok évet visszatekertek a képelős topikokban, akkor talán még látni pár képet), mostanában nem nagyon.

Jelenleg egy Nikon d50-em van még 2006-ból, hozzá a mesés (hol fókuszál, hol nem, vsz szalagkábel vagy csati sérült) 18-55, egy 28-80 (filmes kitobi), tamron 55-200, illetve 50/1.8D.
Emellett egy Nikon F75 :) meg egy Praktica MTL-5B, pár hozzá való obival.

Tudom, hogy segíteni tudjatok, először döntsem el mit is akarok, ezt meg is fogom tenni, csak később - egyelőre két alternatívát hagynék nyitva.

a) Nikon vonal megtartása, mert
- már van, használom egy ideje, a lelkivilágát mondhatni ismerem - ez nem releváns ha esetleg azóta a vázak logikája sokat változott.
- legalább egy darab értelmes obim van hozzá (nem képvisel akkora értéket hogy ezen múljon).

b) Milc vonalra váltás (m43 egyelőre szimpibb mint a többi), mert
- kisebb, könnyebben hurcolható, kisebb súlyú, talán ha asszony kezébe adom, könnyebben csinál jó képet vele mint egy dslr-rel
- kipróbálnám, max ha nem tetszik, akkor kis veszteséggel eladom.

a illetve b esetben mi lenne a jelenlegi új, vagy használtan de még garisan kapható cuccokból a best buy?

Támpontok:
- raw+jpg -ben fotóznék, képes legyen a váz szép és jó jpeg-et kiköpni, a manuális raw előhívás nélkül is legyen rögtön vállalható kép. Jó ha megvan későbbre a raw, de amúgy lassú és lusta vagyok, a családnak pedig a képek 99 százaléka kvázi-rögtön kell.
- a témák jellemzően turistáskodás, gyorsan mozgó kutya és/vagy gyerek fotózása; ezekre a kitobikkal vagy olcsó turistazoommal legyen alkalmas; később még mindig vehetek portréobit h kell, vagy akár makrót, de ezek első körben nem olyan fontosak.

akár a), akár b) esetre, akár mindkettőre, külön-külön várok tippeket.
A kettő közül majd választok valahogy :D

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#41884) xXxian válasza j.bravo (#41883) üzenetére


xXxian
senior tag

Nos, Nikon vonalon már nemcsak a D7100, hanem legnagyobb meglepetésemre a D7200 ára is 300k alatt van (jön a D7500). Nekem D7100 volt, imádtam, nálam tökéletesen működött - de jó nagy dög.

Nekem a DSLR-like MILC-ek jönnek be, Panasonic Lumix G80, Fujifilm X-T20, Olympus OMD-E-M5 II-t nézegettem (valószínűleg G80 12-60 lesz), de más ízléssel (és pénztárcával) egyéb modellek is bekerülhetnek. A jpg a Fuji esetében gyönyörű (szerintem), Oly színeit is sokan imádják, ebből a szempontból talán a Pana az utolsó. Viszont itt a legjobbak a videós képességek, egész jó az ergonómia, az anyaghasználat van öttengelyes stabi, s por/cseppálló a váz (már ha ez számít). Fuji-t adják fényerős kitzoom-mal is (pl. itt, a másik 2 márkánál a kitobik (12-60, 14-42, 14-140) setétebbek.

Sony A6xxx szériát is sokan szeretik, nálam ezt a fenti 3 modell bármelyike kiejtette, de a jelek szerint állóképre s videóra sem rossz, sőt! Itt találsz egy összefoglalót, bizonyosan nem elfogulatlan, de talán hasznos lehet.

Szóval, nehéz megmondani mi a bestbuy, ez az elvárásaidtól függ.

Annyi még, hogy Panánál épp tart a cashback akció, komolyabb vázaknál 31k-t is vissza tudsz igényelni.

Dpreview oldalán egyébként össze tudod hasonlítani a típusokat egész jól.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#41885) hemaka válasza j.bravo (#41883) üzenetére


hemaka
nagyúr

MFT jo valsztas lehet, a hasznalt piaca is parades, igy ha esetleg megsem jonne be, minimalis buktaval lehet kiszallni belole. Olympust ki is lehet probalni nemi kp elleneben nalad lehet par napig. :)

(#41886) tvamos válasza j.bravo (#41883) üzenetére


tvamos
nagyúr

1-2-5 év múlva már lehet, hogy sokkal jobbak lesznek a MILC-ek, de ma még egy felsőbb kategóriás Nikonnal te lehetsz az élet császára! DX vonalon a D7200 egy szuper gép, de ha futja rá akkor persze D500. Persze, majd jönnek a fókusz problémákkal, de azt majd ők leírják, én meg csak jó D7100, D7200, meg D750-et fogtam. Biztos igazuk van...
Az MFT-k is biztos jók, (lehet feature buzulni, hogy 4K video, meg hátrafelé is van AF pont, meg mindenféle fókusz segéd manuálozáshoz, meg pencake-kel elfér a zsebedben, némelyuk, és ezek persze jó dolgok, igazuk is van,) de én tuti nem adnám APS-C alá! Amúgy a fele MFT-s kolléga itt Fuji-ra vágyik, vagy Sony A7-re.
Na most akkor a Sony... az meg Sony. Olvass bele a forumába, és megérted!...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41887) Muerte68 válasza j.bravo (#41883) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha nikon 7--- széria abban már van af korrekció ha jól tudom.
Ha M4/3-jó jpg akkor olympos EM10-5-1-amire fussa :) kicsi könnyű olcsó obik,EM10-garisan nagyon jó áron vehető kis keresgéléssel :K
Jó jpg-még a Sony-Fuji-Ha gyors fókusz A6000-6300-6500-de a kitt obikon kívül max a Sigma fix-ek olcsók hozzá.
Ha jó képet akarsz-Fuji :D de itt a legdrágábbak az obik a fókusz lassabb de jó kezelhetőség+retro feeling :)
A sony Fuji-apsc-nagyobb szenzor .

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41888) MrChris válasza tvamos (#41886) üzenetére


MrChris
nagyúr

"én tuti nem adnám APS-C alá" De hát nikon 1-ed van! ;]

(#41889) hemaka válasza MrChris (#41888) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#41890) tvamos válasza MrChris (#41888) üzenetére


tvamos
nagyúr

De nekem nem azok voltak a szempontjaim, mint neki! Nekem kellett egy cserélhető objektíves gép, ami kicsi, tud használható fotókat, és slow motion videot.
Mond, ilyen feltételekkel te mit választottál volna?
Na tudom, vegyek 100 ezer Euróért egy high speed kamerát, meg egy A7 II-t.
Jogos a 10 point!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41891) jjeahh válasza j.bravo (#41883) üzenetére


jjeahh
nagyúr

E-m5, e-m10, e-m10 II, kicsik, jó a jpeg mocijuk, m4/3-asok. Panát, sonyt neked nem ajánlanék (ezért néhány sonys ki fog nyírni), esetleg fujit, de a fuji fixek nem olcsók, erre számíts.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41892) MrChris válasza tvamos (#41890) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak poénnak szánt ugratás volt.
Sajnos nem tudok olyan gépről. Még az a7s2 is csak 120fpst tud. Nálam meg egy próbánál nem zöld folt hanem ilyen fura lett az a7 om24/2.8-al. Korábban a rawját linkeltem, hátha van rá gyógyszer. Középen az árnyas részen kékes beütés van, felette a lombok között az ég meg alig, de láthatóan lilás rózsaszín. Mivel manuálozáshoz kéne ez nem annyira tetszik, elbizonytalanít. Pedig ~45mm a bázistáv, nem 18-ról terpeszti szét.

[ Szerkesztve ]

(#41893) j.bravo


j.bravo
addikt

Köszi Urak,
új hsz mert egyszerre csak egyre lehetne választ nyomni :)

Mft és aps-c közötti különbség Zack Arias szerint elhanyagolható - mélység, illetve sekélyélességben meg nem mondom hány fényérték ez, mindenesetre lehet vele élni, a zaj meg igazából csak roppant kevés fény mellett éri el az ingerküszöböm. Egy 10 éves apsc dslr (d50) ISO800-on még vállalható tud lenni fogcsikorgatva, 400-on meg simán, egy modern érzékelő gondolom (remélem) 3200-on olyan mint az volt 800-on, szóval nem para.
FF egyelőre megfizethetetlen nekem, kivéve ha valaki alig használt d700-at adna el balekmód olcsón.

Videós képességeken nem gondolkodtam, alapvetően videót vagdosni se számítógépem, se kedvem nagyon, amúgy meg lehet hogy elegendő a mobil - persze ha olyan vázat vennék, lehet h rácuppannék a slo-mo videóra, tudja a görcs. Egyelőre nem szempont.

Sony: ha 2004-2005-ben a Minolta A1-em egyszerűen imádtam, akkor az jó alap a Sony kedveléséhez, vagy azóta nagyon más lett a megközelítés?

Ha létezne egy Minolta A1 egy modern érzékelővel, nem aránytalanul drágán, akkor hiaba nwm cserelheto az obi, tuti vennék egyet.

E-M II és valami alap obi(k) új ára kb az az összeg amit nem fájna kiadni.
Utazom hamarosan a nagy zusába, de még nem döntöttem el, hogy amennyivel olcsóbb, az megéri-e a gari hiányát.
Fuji nemigen férne a keretembe gondolom.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#41894) hemaka válasza jjeahh (#41891) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az új f2-es(23,35,50) sor nem vészes, 110-150 között mozog darabja. Uwanak meg ott a samy szintén 100 körül. Bár tény, hogy használtan nincs belőlük, vagy csak nagyon ritkán.

(#41895) tvamos válasza MrChris (#41892) üzenetére


tvamos
nagyúr

A karacsonyi szunetben boldog tulajdonosa voltam egy Nikon D7k-nak. Ugy ereztem, ez a gepisten-kiralysag, es teljesen "profi fotos"-nak ereztem magam. Tudom, nem vagyok az, ez csak amolyan BMW-hatas. Igen, sokkal-sokkal jobb, mint a Nikon 1. Ha van feny, akkor a bokeh buzulason kivul sok masra nem jo, (oke, ha elkezdunk pixelrol pixelre...) de keves fenynel jobb a kep, kevesebb a zaj, es a fokusz sebessege is osszehasonlithatalan jobb. Meglepoen sokkal jobb az az OVF, manualozni is, mint az N1 kijelzoje, es nem is hianyzott a focus peaking, meg a belenagyitas, bar ezeket csak youtube videokbol ismerem. En ennyit latok belole.
Eladtam, mert nekem nagy volt. Most is sajnalom, de tudom, hogy ugyis csak a fiokban lenne.

Akiben felmerul, hogy ilyen Nikont akar venni, es nem zavarja a meret, annak en meg mindig jo szivvel tudom ajanlani a gepet, mert szerettem, szerintem jo gepek, es a kozvetlen kornyezetemben elegedett Nikonosok vannak. (D7200, D750, es D800) Es igen, sved sznobok, ez nem is kerdes.

(#41893) j.bravo
Mft és aps-c közötti különbség Zack Arias szerint elhanyagolható
Sokak szerint elhanyagolhato, en azok koze tartozom, akik szerint meg nem. Ha eled tesznek egymas utan ket kepet, akkor nem feltetlen latod a kulonbseget, ha meg egymas melle, akkor szerintem latszik. De ennyi erovel, en meg bekapcsolom Nikon 1-en a hattermosas varazsolot, es akkor meg mosottab lesz a hatter, mint FX-en, minden masra meg ott a LR.
ISO-ban meg csak konkret tipusokat kene osszehasonlitani. Pl. a GX80 a D7200-hoz kepest szerintem gyengebb.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41896) Messss


Messss
csendes tag

Sziasztok!

Hobbiként, egyelőre szinte 0 tudással elkezdenék képeket készíteni, ismerkedni a fotózás világával.
Úgy gondoltam első gépként egy Nikon D5300-at vennék 15-55-ös kit objektívvel.
Mennyire lehet ezzel a kit obival értékelhető képeket készíteni?

Később persze, ha még tart a lelkesedés és már tudom, hogy milyen fotókat szeretnék készíteni, akkor beruháznék 1-2 jobb objektívre is.

Mit gondoltok, kezdésnek nem túlzás a D5300?

Előre is köszi!

(#41897) tvamos válasza Messss (#41896) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha megvalaszolnad az osszefoglalo kerdeseit, akkor konyebb lenne segiteni!
[link]
Es legy szives, ne azt ird, hogy mindent akarok fenykepezni, mert tuti, hogy nem akar mindenki mindent!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41898) Messss válasza tvamos (#41897) üzenetére


Messss
csendes tag

Igen, jogos a felvetés...

Szóval, nagyon max 200k körüli összeget tudnék rászánni a projektre jelenleg objektívvel együtt.
Szeretném a gépet használni nyaraláson, túrázáson, de akár családi összejövetelen is.
A méret nem számít, videót elvétve készítenék, tehát az sem szempont.
Új gépet szeretnék.
Köszi!

(#41899) 80hun válasza tvamos (#41895) üzenetére


80hun
addikt

Még Ken Rockwell sem akkora nikon fan mit te lettél az utóbbi időben :D

(#41900) jjeahh válasza tvamos (#41895) üzenetére


jjeahh
nagyúr

D7k és manuálozás ovf-el... meg gépisten? :D Nekem amikor kézbeveszem a svájci bicska pana után olyan mint egy kőbalta, nagy, nehéz, de legalább buta. Persze önmagában nem olyan rossz gép, sőt, de nem mindegy mit használtál-próbáltál előtte.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.