Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) Throme válasza sitto (#41799) üzenetére


Throme
veterán

18-200 mellett nem fogod használni a 18-55-öt, ha csak nem videózol sokat. Nézd meg, hogy milyen a hsználtpiaci szitu.

szvsz

(#41802) sitto válasza Tin_Shield (#41800) üzenetére


sitto
csendes tag

Nekem is ez volt az érzésem.
Ráadásul a 18-140mm kicsit fényerősebb tele állásban.

(#41803) sitto válasza Throme (#41801) üzenetére


sitto
csendes tag

A videózás nem érdekel. Egy fix 35 vagy 50 lesz majd még mellé.
Használt d5300 váz 100 -120e körül van. Hozzá egy 18-140mm vagy 18-200 kb 80.000. Kb ugyanott vagyok. 20.000 megér a 3 év gari

(#41804) bododani válasza sitto (#41803) üzenetére


bododani
senior tag

Jófogáson van fennt egy d5300 18-135-ös obival 140k-ért nagyon kevés expóval. Tőle vettem 18-55-ös kit obival ma egy ugyan ilyen gépet 120-ért, mint első gép :) Szerintem megéri megnézned. :)

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#41805) Throme válasza bododani (#41804) üzenetére


Throme
veterán

A 18-135 egy sötét obi, stabilizátor nélkül. Ezt váltotta a 18-105 vr. Én nem venném meg.

(#41806) energomatt válasza marci06p (#41795) üzenetére


energomatt
senior tag

A belépőszintű vázakat és objektíveket nem hosszútávra szokták vásárolni. Többnyire az eredeti elkézelés bizonyul tévesnek, de vannak akik már előre számolnak ezzel.

(#41807) MrChris válasza energomatt (#41806) üzenetére


MrChris
nagyúr

Belépő szetet ha beválik későbbiekben fejlesztheted. Csak eladod belőle az obit meg a vázat :D

(#41808) bododani válasza Throme (#41805) üzenetére


bododani
senior tag

Akkor jó hogy nem azt vettem. :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#41809) Throme válasza bododani (#41808) üzenetére


Throme
veterán

Optikailag egyformák lehetnek. Csak az a fránya vr. Ezért hozták ki a 18-140 vr obit, mert az átfogás kellemesebb, mint a 18-105.

(#41810) Throme válasza energomatt (#41806) üzenetére


Throme
veterán

Teóriák....
Aki tudatos, minek kezdene belépővel, ha több kell annál?

(#41811) energomatt válasza Throme (#41810) üzenetére


energomatt
senior tag

Mert nem tudja még, hogy mik a különbségek, hiszen sem elméleteben, sem gyakorlatban nem elég felkészült, ha itt kér útmutatást. Emellett, mindig kap olyan tanácsot is, hogy amit választ az éppen jó neki. Holott nekünk, akik tanácsot adunk, éppúgy fogalmunk sincs róla, hogy mire lesz majd igazán szüksége, mint ahogy neki sincs. Természetesen kivételek is vannak ez alól. Előlegezzük tehát meg, hogy most éppen egy ilyennel állunk szemben? Végül is miért ne, hiszen nekünk ez semmibe sem kerül.....

[ Szerkesztve ]

(#41812) tvamos


tvamos
nagyúr

Eddig A7-re, meg D750-re vagytam, de most a Canon 6D Mark II eleg utos ajanlatnak tunik.... Ez az AF rendszer, meg a 4fps LV-ben, AF-fel, meg minden nyalanksaggal, eleg tetszetos. Mondjuk a 2k USA dollarocska eleg huzos.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41813) mazsi70 válasza tvamos (#41812) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#41814) jjeahh válasza mazsi70 (#41813) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont mielőtt ezt a cikket elolvastam, ugyanezekről beszéltem egy haveromnak, szal 95%-ban egyetértek vele :K . Ezek a dslr af rendszerek meg már tényleg ultragázak, pedig meg lehet csinálni azt is jól, a nikon a d500-al már bebizonyította. Kíváncsi vagyok, ha a riválisok kihozzák az újabb gen. belépő fullframe vázakat, amik 100% a földbe döngölik majd a 6d II-őt, akkor ki fogja az elvakult canon hívőkön kívül ezt megvenni ennyiért? :F Sőt ne menjünk messze a d750 több mint 2 évesen kb ugyanezt hozza és olcsóbb, használtan meg majdnem a 6d II árának a feléért ki lehet fogni... :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41815) Studi válasza mazsi70 (#41813) üzenetére


Studi
addikt

Sigma MC-11 a megfejtés, különösen FF-re. :K

(#41816) voriae válasza jjeahh (#41814) üzenetére


voriae
tag

Nulláról szerintem egyre kevesebben építenek Canon rendszert. Más a helyzet, ha vannak nagy értékű és bevált objektíveid, amikhez érthetően ragaszkodsz. Ezt a 6DII-t ezer dolcsiért kéne szórniuk, akkor nem minősülne rablásnak.

(#41817) tvamos válasza mazsi70 (#41813) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mar az elso bekezdessel sem ertek egyet, nem tudom, erdemes-e tovabb olvasni. Persze, a fenykepezesben kene fejlodni, de ha elfogadom, hogy sosem fogok ugy kepezni, mint Nanasi Pal, akkor kell egy tuti vaz!
Persze, lehet, hogy csak zert tetszik, mert geek vagyok, es oda van irva, hogy Dual Pixel AF, es az nagyon tetszik.

(#41814) jjeahh válasza mazsi70 (#41813) üzenetére
Biztos, hogy a D750 ilyen gyors LV-ban? En nem tudom / nem emlekszem...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41818) hemaka válasza jjeahh (#41814) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy a Canon mánágerek szerint ki a célcsoport.

Akinek 6D-je van? Minek váltana?

Akinek xx/xxxd-je van? Fx obikat veheti meg, akkor inkább vesz 6D-t, vagy mark3-mat használtan.

Nikon fx-ek kiröhögik, fuji dx-ek szintén.

Mft-ről meg hát szintén nem erre fognak váltani ennyi pénzért.

(#41819) Studi válasza tvamos (#41817) üzenetére


Studi
addikt

...de ha elfogadom, hogy sosem fogok ugy kepezni, mint Nanasi Pal, akkor kell egy tuti vaz...

Amivel szintén nem fogsz úgy képezni, mint Nánási Pál. Pedig nem is úgy képezni nehéz, ha figyelted már, az sokkal inkább szól a helyzetbe kerülésről, és a jó kapcsolatteremtő képességről. A képezés nála inkább egy végtelenített sorozatlövés. Persze a körülmények-fények irányítása mellett.

(#41820) jjeahh válasza tvamos (#41817) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lassan a dualpixel a canonok egyetlen ütőkártyája, de azt sem használják ki rendesen, ráadásul annyit nem ér az a ficsőr, mint amennyivel többe kerül egy d750-nél. No meg egy olyan dslr-en, aminek a videója katasztrófális mai szemmel nézve, a dualpixel nagyrészt gondolom úgyis kihasználatlan marad. Amúgy meg a d750 csak egy példa volt, az a7 II is olcsóbb, okosabb cuccnak tűnik, azon jó a liveview af is, az a7 III meg gondolom minden tekintetben megeszi reggelire majd ezt a 6d-t. No mindegy... a lényeg az, hogy szerintem sem lenne olyan rossz gép a 6d II, de nem ennyiért és normális 4k-val meg autofókusszal.

hemaka: Az öreg 6d már nagyon fapad, arról talán megérné váltani ha videózni nem akar az ember, de ennyiért... kb bárhol máshol többet kap az ember ezért a pénzért.

Szerk: a 200d meg egy külön poénforrás :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41821) hemaka válasza jjeahh (#41820) üzenetére


hemaka
nagyúr

Arról én le is maradtam, bár ahogy a speckót elnézem, nem is baj. :DDD

(#41822) voriae válasza hemaka (#41821) üzenetére


voriae
tag

És ez?

PC-E1 védőkendő

A PC-E1 védőkendő egy egyszerűen és kényelmesen használható bélelt védőkendő, amellyel útközben és a szabadban biztonságban és gyors használatra készen tarthatunk minden belépő szintű EOS fényképezőgépet vagy objektívet. A bélelt védőkendő használata egyszerű és könnyen a fényképezőgép szíjához erősíthető, hogy mindig kéznél legyen. A PC-E1 védőkendő ideális tartozéka a fényképészek úti csomagjának, egyszerű védelmet nyújt, az elasztikus szíjjal pedig könnyedén teljesen be lehet vele borítani a fényképezőgépet.

(#41823) MrChris válasza voriae (#41822) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lehet, hogy ebben több volt az innováció mint az új vázakban ;]

(#41824) Muerte68 válasza MrChris (#41823) üzenetére


Muerte68
addikt

:K :C :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41825) hemaka válasza voriae (#41822) üzenetére


hemaka
nagyúr

$30, már rendeltem is egyet, nehogy elfogyjon és nekem ne jusson. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41826) tvamos válasza jjeahh (#41820) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom milyen lesz az A7III, de gondolom nem akarnak konkurenciat majd az A9-nek.
Azert, ha elem letennenek egy D750-et, meg egy A7II-t, nem tudom, melyikert nyulnek... Lehet a D750-ert. Annak talan jobb a hasznaltpiaci ara, ha masnap el akarnam adni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41827) jjeahh válasza tvamos (#41826) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nehéz lenne arra focal reducerrel felpattintani a manuáljaidat :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41828) grigo válasza tvamos (#41826) üzenetére


grigo
őstag

Viszont az is sokat elárul, hogy emiatt nyúlnál azért :-P

Trollmode one: amúgy meg egy ismerősöm azt mondta canont kell venni, azok a legjobbak. Tükör nélkül pedig csak játékgépek vannak :D
Trollmode off

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#41829) jjeahh válasza grigo (#41828) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem az égvilágon semmi bajom nincs amúgy a tükörrel, csak a két öreg gyártó, főleg a canon nagyon lehangoló amit művel. Pedig ha odateszik magukat tudnának jót alkotni, a d500 pl. szerintem jó irány, de félő, hogy túl jól sikerült, ezért zsákutca lesz :U . Úgy tűnik szándékosan ülnek a babérokon és megpróbálják a lehető legkevesebb fejlesztéssel ugyanarról a technikáról a lehető legtöbb bőrt lenyúzni. Csak a végén nehogy az legyen a vége mint a Nokiánál...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41830) tvamos válasza grigo (#41828) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Hát van a Nikon, a Canon, meg a többi." :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41831) grigo válasza jjeahh (#41829) üzenetére


grigo
őstag

Ők nem azt nézik, hogy jjeahh kartárs olyan gépet kapjon a kezébe, ami a legjobb áron a legtovább szolgálja és cserébe telepakolják neki minden jóval, hogy örökre szeresse a terméküket. Ők talán nem is nézik a terméket, grafikonokat néznek, termékciklust, kivezetést, bevezetést. Ami téged érdekel ebben az egészben azt ők leszarják, nekik a lényeg, hogy a már megnyert fogyasztóikat magukhoz kössék és a már kifejlesztett technikát addig adják el a legjobb címen, amíg csak tudják és az új technológia életciklusánál szükséges felfutási időt, amikor ugye legnagyobb a kockázat a lehető legkésőbb kelljen elkezdeni. Cserőbe a tükrös technika tetőponti részét a legtovább lapítsák és húzzák el.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#41832) MrChris válasza grigo (#41831) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nemtom miért megy a csodálkozás, Canon mindig így csinálta. Hasonlóan jár el más cég is ami viszonylagos stabilitást ér el. Nokia a rossz példa, mert ott végül elcseszték, de pl intel is amint elgyengült a konkurencia látványosan visszavettek. MS is azokon a területeken újít ahol másképp elveszítené a kuncsaftokat.
Ezeket okosan, profitosan kiszámolták.

(#41833) jjeahh válasza MrChris (#41832) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, lehet csak azért feltűnő most ez, mert a többiek, pl sanyi, gazsi, panni meg oly nagyon nyomják, a6500, a9, e-m1 II, gh5, x-t2 mind brutál vázak és az alsó kategóriában is sokkal okosabb kütyüket csinálnak már, mint egy 200d.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41834) hemaka válasza jjeahh (#41833) üzenetére


hemaka
nagyúr

Tudod jól, hogy amíg a legtöbb ember szemében komoly fényképezőgép = DSLR, addig a fost is el lehet adni. Csak tesznek hozzá egy gagyi táskát, memóriakártyát, már viszik is mint a cukrot.

(#41835) tvamos válasza jjeahh (#41833) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezekkel mindegyikkel lehet csodalatos kepeket kesziteni, es feltolteni az internetre. Szoval mind jo valasztas.
Amig a TV-ben Canont, meg Nikont latnak logni a profik nyakaban, az egyszeru ember azt veszi, es jol teszi.
Amugy sem gepeket arulnak mar, hanem eleterzest. Ha megnezed a reklamokat....
Akinek a nagypapaja (hobbi) fotos volt es az a lenyeg, hogy csapodjon a tukor, kattanjon a zar, annak ugyis hiaba magyarazod, milyen fantasztikus az elektronikus zar.
Es igen, ez eleg nekik.
Szerinted erdemes lenne a Canonnak, meg a Nikonnak a maradek, max. 15-20%-ra oszpontositani? Nekik ott a "tobbi" gyarto.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41836) #31733248 válasza Studi (#41819) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Amivel szintén nem fogsz úgy képezni, mint Nánási Pál. Pedig nem is úgy képezni nehéz, ha figyelted már, az sokkal inkább szól a helyzetbe kerülésről, és a jó kapcsolatteremtő képességről."

Ez bizony a legfontosabb és nem csak ezen a területen, hanem máshol, sok más munkában is. Tele van a világ olyan meg nem értett zsenikkel, akik nagyon jók ebben-abban, de a kapcsolataikat nem tudják megfelelően menedzselni, ezért továbbra is - jellemzően növekvő keserűséggel - a meg nem értettek csoportjában maradnak.

(#41837) 1501N


1501N
tag

Helló!
Nem igazán értem a gúnyolódást a 100d, 200d irányába. Valahol olvastam, hogy élőképpel jobb és gyorsabb az élességállítás, mint az optikai keresővel. Na ja, de pont itt olvasom gyakran, hogy a még tükrös fényképezőgépet használók többsége, már rég az élőképet használja. Jó, kicsit "parasztos milc"... De ott vannak a többi gyártó áraihoz képest rendkívül kedvező áron az stm-es üvegek. 24mm, 40mm, 50mm... 10-18... 18-135... Stb. Az árak meg 36.000 forinttól indulnak, a tesztek alapján meg nem is rosszak. Az élőkép is egész komoly, ami az arcfelismerést és követést illeti. Szóval, ha nincs szüksége valakinek az optikai keresőre és bem sportfotós az illető, szerintem egész jó kis rendszer ez. És bármely ef üveg rámegy. Ha olyan obi választék lenne a Sony-nál árban és választékban, mint a Canon stm üvegek...

(#41838) jjeahh válasza 1501N (#41837) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Más rendszerekben is vannak jó ár/érték arányú üvegek, egyikben kevesebb, másikban több, a canon mondjuk a filléres üvegekben erős, de itt most arról volt szó, hogy a vázakat nagyon minimálisan fejlesztik, az innováció nulla, a videójuk nulla, az áruk meg mégis magas. Ha már 200d hasonlítsuk össze mondjuk egy hasonló árú panával, a gx80-al (csak azért mondok panát, mert azokat ismerem a legjobban, panás vagyok jelenleg):

Amit a canontól kapsz:
9 fókuszpont középre zsúfolva + dualpixel ami egy atom technológia, de alsó kategóriában persze szénné butítják
1/4000 zár, no e-shutter
5fps sorozat, követő módban 3,5fps
1920 x 1080 @ 50p / 60 Mbps interpolált videó

Amit a panától kapsz:
49 fókuszpont faltól falig
1/16000 zár, van e-shutter
8fps sorozat, követő módban 6fps
4k @ 25p/24p (?) / 100Mbps tűéles videó
+ fémház (canon biliműanyag), 4,5FÉ szenzorstabi meg tucatnyi egyéb apró ficsőr...

Szal arról van szó, hogy a vázak olyanok kb mint egy időutazás a múltba, miközben az áraik ugyanott vannak mint a riválisoké vagy magasabbak is... no ezért a gúnyolódás. Persze értem én, ha egy 10-18 a canon mellett dönt valaki, de nem lenne jobb, ha ugyanazért a pénzért sokkal fejlettebb technikát, fényévekkel jobb minőségű vázat kapnál, ahogy a többiektől? Meg ha rendes videót is akarsz, 10-18 ide vagy oda, sajnos manapság a canon alapból kiesik... és ha esetleg a videót leszámítva kb. gx80 szintű tudást szeretnél, akkor felsőbb kategóriában kell nézelődni canon fronton, ami már jóval többe fog kerülni mint egy 200d, gyakorlatilag a vázak közti árkülönbözetből már valszeg simán kijön a panára is egy uwa üveg.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41839) grigo válasza 1501N (#41837) üzenetére


grigo
őstag

Igazából a canikon minden évben elsüti az adott évben ráncfelvarrott befizetett teszteken/bemutató cikkekben aláhúzva, nagybetűvel, félkövérrel, hogy és igen, jesssz, most mindenki üljön le, már kihajtható, forgatható a kijelző!!44!4négy!!!! Meg beleraknak egy két hasonlóan egetverő ficsort és jöhet a virág az öltözőbe.
Mások meg azon dolgoznak, hogy dual stabi van, elektromos zár stb. Szóval a canikon vonal tudatosam egy másik idősíkban felejtette magát, hogy fejlesztés nélkül tartsa abban a világban a már megszerzett fogyasztókat, a minimális új dolgokért pedig brutálisan felviszik az árat.
És igen, valaki említette, hogy nem lesz örökké így és jön majd a váltás. Ez tény, egy birodalom sem volt ami nem omlott össze, akár róma, akár a nokia.
Amúgy én sony vonalon sem érzem azt, hogy ne lehetne megtalálni azt a sort amit megálmodtam. De apsc-n is lenne miből válogatni nem vészes árakon.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#41840) tvamos válasza jjeahh (#41838) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azért van kényelmes helyzetben a canikon, mert nincs alternatíva, ahol lehetne lépkedni felfelé. Ha vesz valaki egy panoly-t, akkor mik a lehetőségek? Megveszi a méreg drága f/0.95-öt, és ennyi. Nikonnál, ha megveszi a D3500-at, onnan mehet D7500 felé, vagy a fantasztikus D500, vagy ott a D610/D750. Mindre vannak fényerős fixek, ha vesz agy Sigma Art-ot, az többé-kevésbé jó lesz a legkisebb DX-től a profi FX-ig mindenre.
Akkor csak a Sony marad, mint alternatíva, de azért ott is vannak kompromisszumok!
Az AF problémákról meg annyit, hogy ha az egyszer faszán meg van csinálva, akkor egyelőre még jobb, mint bármi más.
A szélére tett fokuszpontokra nem tudok mit írni... Nekem vannak, mégsem használom őket.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41841) jjeahh válasza tvamos (#41840) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért egy gf7-gx80 és gh5 között vagy e-pl7 és e-m1 II között van pár "apró" különbség :D . De amúgy azzal mi a gond ha már egy alsó kategóriás gx80 vagy e-m10 is olyan jó, hogy már-már csak speckó igények esetén érdemes felfelé váltani? Kevesebb pénzt költesz... Középre rakott fókuszpontok ha nem zavarnak hajrá, én ritkán szeretek középre komponálni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41842) Matska válasza tvamos (#41840) üzenetére


Matska
senior tag

Nem értem mire gondolsz. A fujinál pl váznál is, objektíveknél is lehet lépkedni. Van két remek kit objektív + a pro zoomok. Ott az F2 és F1.4 fix sor. Mi kell még? Jó dolog a kütyü gyűjtögetés, csak nem biztos, hogy van értelme :)

(látom közben jjeahh is válaszolt)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#41843) #31733248 válasza 1501N (#41837) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#41837) 1501N

"De ott vannak a többi gyártó áraihoz képest rendkívül kedvező áron az stm-es üvegek. 24mm, 40mm, 50mm... 10-18... 18-135..."

Ebből a 10-18 valóban kiemelkedő ár-érték arányú, a többi felsoroltnál egyszerűen jobb a Sonyra elérhető kínálat. A vázaknál még inkább ez a helyzet...

(#41840) tvamos

Szerintem egyáltalán nincs kényelmes helyzetben a Canikon, a trend ellenük dolgozik.

(#41844) tvamos válasza jjeahh (#41841) üzenetére


tvamos
nagyúr

De az nem előre lépés, hogy veszek egy másik MFT!
Én értem, és megértem, amit ti mondok, de sok embernek, és be kell valljam, nekem is, valójában a 35mm-es az igazi. Az után meg egy Hasselblad. Az az űber frankóság!
Ma jó! N nem akarom széttrollkodni a topicot.

(#41842) Matska válasza tvamos (#41840) üzenetére
Hogyhogy mi kell még? F/1.4 full frame-en. Esetleg f/1.2.

(#41843) Econ válasza 1501N (#41837) üzenetére
Ok, nincs kényelmes helyzetben, annyira... Ennek ellenére, nem hiszem, hogy nagyon kétségbe esetek. Majd csinálnak valamit, vagy eltűnnek. Az is lehet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41845) MrChris válasza tvamos (#41844) üzenetére


MrChris
nagyúr

Rájöttem, hogy neked nem szabad megvenned a nagy vázat, mert akkor oda a boldog vágyakozás ;]

(#41846) tvamos válasza MrChris (#41845) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én is így érzem! Ez lehet a harmadik szegmens. Aki vágyakozik, de valójában nem akarja.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41847) #86322688


#86322688
törölt tag

Elnézést, de egy-két nagyarcú emberke miatt nem kéne átnevezni a topikot, mondjuk " csakis MILC, semmi más" névre?... :W

Eszméletelen ez az elvakultság ami itt megy....csak egy 70D-vel lövöldözöm, nincs front meg back fókusz mert van af korrekció, és stm obikkal, nincs hiba, alig van elcseszett kép, gyorsan reagál, lóg a nyakamba, felveszem és alvó állapotból azonnal tüzelek, iso-t tolhatom 6400-ig még szűrés sem kell igazán, de a 25600 is használható...néhány emberkének itt lövése sincs a dolgokról...

Valaki feljön ide és azonnal le van hurrogva ha dslr-t említ, talán el kellene olvasni azokat a hozzászólásokat más fórumokban, hogy jó néhányan miért váltanak vissza milc-ről dslr-re...nem is kevesen.

Tiszteletem a normális emberkéknek de a többieknek szerintem el kéne kezdeni fotózni végre,hogy némi tapasztalatuk is legyen végre.

(#41848) Muerte68 válasza #86322688 (#41847) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem jópár embernek volt van DSLR-gépe a topicban tudják miről beszélnek-a belépő dslr gépekben pld nincs af korrekció-jópár embernek lett javasolva dslr gép is mostanában az meg hogy a CaNikon 0-innovációt épít a gépeibe az tény.
Nincs csak Milc-és más semmi de a mai világban ár érték arányban méretben meggondolandó a 6400-as iso-t is sok gép tudja és nem mindenkinek futja 70D-re.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41849) Balinov válasza Muerte68 (#41848) üzenetére


Balinov
félisten

Az utolsó betűig hatalmas Pluszegy!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#41850) MrChris válasza #86322688 (#41847) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam csak 3 dslr fordult meg, abból kettő f/b-s volt, de a harmadik is gyanús, de már annyira nem érdekel, hogy kiteszteljem, már nem én használom. Neked és még sokaknak szerencséjük van így nem ismerik ezt a dühítő szívást. Amik nálam voltak azokon nem lehet korrekciózni, csak szervizben. Az egyre nagyobb felbontású szenzorokon még jobban látni.
Le lehet futni a köröket, hogy bármivel lehet képelni csak az a kérdés, melyikkel fotózik örömmel és nem hagyja otthon, mert hogy néha f/b-zik, alagút ovf-ben esélye sincs ellenőrizni, nagy és igazából bele se nez, lcd-vel használja... akkor meg minek a tükör.
Az egész tükrözést és segédtükrözést csak a szükség szülte. Mennyivel praktikusabb, hogy az élesség, wb, fénymennyiség mérése a képszenzoron történik, nem kis segédszenzorokkal, szűken behatárolt területen, amikre pozícionált segédtükrök vetítik a fényt, amiket expókor végül el kell tüntetni a fény útjából.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.