Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) air válasza Throme (#41600) üzenetére


air
nagyúr

Mit lehet vitatkozni egy véleményen? :F
Ha más nem így gondolja, szíve joga.
Nem tényt állítottam, így nincs is min vitatkozni. :)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41602) MrChris válasza air (#41599) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó lesz az a cucc. Későbbiekben meglátod mit mennyire használsz, meg mi kéne még. Nekem a nagy tele lenne kérdés, hogy tényleg szükségem van e rá. Méretes a hurcibáláshoz, ez szokott a legnagyobb kerékkötője lenni :D Igaz nekem is végig kellett járnom a létrát, mire kialakult a készlet. Szívesebben javasolnék egy fix portré obit helyette.

Throme: Persze nem a géptől függ, láttam már bridge-el végigfotózott esküvőt. :D Ő volt ott A fotós. Bridgel is lehet jó képet készíteni, de sajnos A fotós erre ott éppen rácáfolt :D Nem a zaj, élesség, vagy mélység élesség volt probléma amit megtekintés nélkül sokan felrónának, hanem a kompozíció, meg próbálkozás egyes lövéssel a pillanatot elkapni, pedig tolhatta volna a sorozatot... Egy profit lehetőleg a technika ne akadályozzon, csak ha lehetetlent, vagy hülyeséget kérnek.
Gépek kategorizálásakor vannak ennek, vagy annak a célcsoportnak készült vázak és objektívek, amit az árazás is tükröz. Nyilván fotózásba belépő is vehet d5-t, legfeljebb otthon hagyja, mert a mobil jobban kéznél van és úgy sem látott nagy különbséget :DDD

(#41603) KawaBazsy válasza ricco25 (#41580) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nemrég én is nézegettem az A5000-t is, végül A6000-t vettem. Ami döntött, az az autofókusz rendszere. Nekem a másfél éves gyerek fotózásához nagyon kell, de most, motoros találkozón is atom volt, h nem kellett gépészkednem a gyorsan mozgó témáknál. Bekapcsoltam a követő AF-et, ráállítottam a témára, s akkor lőttem, amikor csak akartam.. brutál jó. A másik pedig, h eddig sosem használtam a keresőt, csak az LCD-t, ez nem is volt szempont. Most viszont már szinte csak azt használom, ha nem tájat fotózok, erős napfényben, vagy gyorsan mozgó témánál sokkal könnyebb vele.

(#41604) #72797440


#72797440
törölt tag

Sziasztok!

3 MILC gép közül szeretném a legjobbat venni. A jelöltek:
Panasonic GX8
Sony A6300
Fuji X-T20
Valakinek van bármennyi tapasztalata mindhárommal?

(#41605) MrChris válasza #72797440 (#41604) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem egyik sincs, de kibicnek semmi se drága :D
Sony A6300 és Fuji X-T20 közül választanék. Számomra azért esne ki a GX8 mert 4k alatt nincs IS. Ha videóznál, az A6300-al kapcsolatban mostanában egyre többet problémáznak a melegedéssel kapcsolatban, gondolom a nyár miatt szaporodott meg. Ha tényleg sokat videóznál akkor még a G80 jöhetne képbe. Ha inkább fotózol akkor elvileg az XT20 4k videó képessége is elég és fotóban talán jobb a többinél.
Az obi kínálatot is nézd meg, mi kellene és mit bírnál megvenni hozzájuk! Jó obi nélkül félkarú óriás mindegyik.

(#41606) Nippon válasza MrChris (#41605) üzenetére


Nippon
őstag

Most jött ki új firmware az A6300-hoz amivel az A6500 mintájára ki lehet tolni a felvételi időt. Biztos nem a hardver miatt kapcsolt le túl korán eddig se, nem kell tőle félni.

(#41607) #72797440 válasza MrChris (#41605) üzenetére


#72797440
törölt tag

A Sony talán a nagy objektívek miatt esne ki. Ha már kis rendszert akarok talán most ki is zártam a Sony-t. A G80 tényleg egy jó opció, kösz a tippet. A Fuji meg talán a kis markolat esik ki. Marad a GX8 meg a G80. Mintha a GX8-nak jobb lenne az OLED EVF-je. A markolat biztos jobb a G80-on de már lassan DSLR érzésem van tőle.

(#41608) MrChris válasza Nippon (#41606) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lehet, friss firmware majd kiderül valóban megoldja e, jó sokat vártak vele. Elég drága cucc, hogy ez a probléma egyáltalán előforduljon. Most óvodában videóztam a panámmal verőfényben, nem állt le, de piszkosul fel tudott melegedni, sokkal jobban mint árnyékban. Tudtommal 4k alatt az a6300 leveszi a fényerőt, meg xavcs-nél is. Lehet ez is a melegedés miatti megoldás, minden esetre nem valami praktikus, főképp most nyáron.

Harcosposta: Nemtudni mire akarod használni. Nézz beléjük, mert csak akkor derül ki jó e az evf. A GX80-nak elég gyenge a kereső optikája.

[ Szerkesztve ]

(#41609) 80hun válasza MrChris (#41608) üzenetére


80hun
addikt

Tán 2x tovább bírja az új fw-el , aztán majd előkerűl vmi teszt is :)

Harcosposta
Hát nem kell agódni , MFT-re is vannak szép nagy darab obik :)

Ha futja az obikra én a fujit választanám.

[ Szerkesztve ]

(#41610) Nippon válasza MrChris (#41608) üzenetére


Nippon
őstag

Majd letesztelik, én soha nem veszek fel hosszabb anyagot egyben, szóval engem szerintem gyári állapotában is kiszolgálna. Nagyobb szenzor, kicsi házban 6K-ról leméretezett 4K-val ez egyelőre ennyit tud, vagy örülsz ennek, vagy nézel olyat ami jobban megfelel az igényeidnek. 4K alatt sajnos tényleg több modell is visszaveszi a fényerőt, ez valóban elég gagyi, legalább lenne választható.

(#41611) denesm


denesm
csendes tag

Sziasztok!

Remélem nem lesz nagyon off, de nem igazán találtam másik olyan aktív topicot, ahol feltehetném a kérdésem. Remélem lesz van itt szakértő :B
Na szóval: Egy Minolta Dynax 5-ös gépet tervezek beszerezni. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mire figyeljek a megtekintésekor. Meg igazából bármilyen tanácsot szívesen fogadok ezzel a géppel kapcsolatban (és a hasonlókkal). Legrosszabb esetben bukok 8000 Ft-ot :))

(#41612) Rapid136 válasza denesm (#41611) üzenetére


Rapid136
őstag

5 vagy 5D?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#41613) MrChris válasza Nippon (#41610) üzenetére


MrChris
nagyúr

A képességeivel nincs is gond, videó fájljait cibáltam, van benne kakaó. Furcsa, hogy majd minden márka vázának van olyan gyenge pontja ami kis szoftveres javítással orvosolható lenne, mégse lépik meg.

(#41614) denesm válasza Rapid136 (#41612) üzenetére


denesm
csendes tag

filmes, sima 5-ös, :DD

(#41615) Muerte68 válasza denesm (#41614) üzenetére


Muerte68
addikt

Van analóg fényképezés topic-ott elég precíz választ szoktak adni filmes gépen mire kell figyelni-az azért teljesen más mint a digitális.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41616) Valzor


Valzor
aktív tag

Sziasztok!

A tesóm szeretne egy DSLR gépet venni. Alapvetően hosszú távra tervezne vele, egyelőre csak a közelgő nagyobb családi eseményeket (pl.: nászút) és kirándulásokat / nyaralásokat fotózná vele. Később bele szeretne kóstolni egy kicsit a videózásba is (nem lenne baj ha lehetne külső mikrofont tenni a géphez), egyelőre fullHD bőven elég maximális felbontásnak.
A keret olyan 120k-150k.
Mit ajánlanátok ezek fényében?

Előre is köszi a válaszokat! :R

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#41617) jjeahh válasza Valzor (#41616) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha viszonylag gyakran videózna és fontos a normális videóminőség, akkor belépő dslr-t én nem ajánlanék, erre bizonyos milc-ek fényévekkel jobbak. Pl. a teljesség igénye nélkül: használt sony a6000, panasonic gh2, g6, utóbbit talán még újan is talál ennyiért.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41618) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy egyszerűbb gép vásárlásán és a segítségeteket kérném a választásban.

- Összeg: 50-70k objektívvel együtt.
- Felhasználás: leggyakrabban bent, órák fotózására, ezenkívül persze általános felhasználásra.
- Méret, súly, egyéb nem számít.
- Videóra nincs feltétlen szükség de nem lenne hátrány.
- Új és használt egyaránt szóba jöhet.

Köszönöm.

(#41619) Nippon válasza MrChris (#41613) üzenetére


Nippon
őstag

Á, biztos csak véletlen. ;]

(#41620) MrChris válasza [KgP].Robot (#41618) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennyiből csak használt, annak is a régi olcsója. Ha órákat szeretnél fotózni, gondolom nem fali vagy templom toronyóra, hanem karóra, azt makró objektívvel tudod megtenni. A szűkös keret miatt váz+kitobi és régi filmes 50-es manuál +adapter+közgyűrű fér talán bele. Esetleg egy ebay-es elektromos közgyűrű 5ezerért amivel talán makrózható a kitobi. Vázat m4/3 vonalon elsőre Olympus PL2-t ajánlanám, elvileg 20-25e lenne az ára ha lenne aprókon. PL5 40e körül, jobb szenzor van benne. Panából G3-at 35e-ért, nagyon jó kis gép. Kitobiból a Pana 14-42 lenne jó általános célra, mert van benne OIS.

(#41621) [KgP].Robot válasza MrChris (#41620) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

Nagyon szepen koszonom a reszletes valszt!
Annyira laikus vagyok a temaban, hogy kb csak a kotoszavakat ertem a valaszodbol :DDD :DDD :DDD
Es igen, valoban karorak fotozasara szannam a gepet.

vaz: maga a gep?
kitobi: zoomolhato objektiv?
régi filmes 50-es manuál +adapter+közgyűrű: ???
közgyűrű: a vaz es az objektiv koze, megnovelve ezzel a kihuzatot. Kozelebb kerulunk az optikaval a temehoz?
OIS: optikai kep stabilzator?
m4/3: szabvany, ami csokkentette a vazak meretet?

Elnezest a tudatlansagomert de tenyleg semmit nem tudok a fotozasrol.

(#41622) jjeahh válasza [KgP].Robot (#41621) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vaz: maga a gep?
Igen, objektív nélkül.
kitobi: zoomolhato objektiv?
Az alap objektív, amit a vázakhoz adnak gyárilag és igen, zoomolható.
régi filmes 50-es manuál +adapter+közgyűrű: ???
Régi analóg gépekhez gyártott filléres optika + adapter, amivel felteheted a digitális gépre + közgyűrű... erre már rájöttél mi az.
OIS: optikai kep stabilzator?
:K
m4/3: szabvany, ami csokkentette a vazak meretet?
Igen, de ma már nem csak erről szól. Egy rendszer, amiből a régebbi vázak bagóért kifoghatók használtan.
MrChris-nek meg +1, a gf1, gx1-et is meglesheted. Ilyen témára állvány is kéne, mondanám, hogy weifeng wf-6662a, mert olcsó, de apró témákra, makrókra a feje nem ideális, más használható állványt meg ami beleférne a keretedbe nem tudok :( .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41623) Ear001 válasza [KgP].Robot (#41618) üzenetére


Ear001
addikt

Óra, és általában apró tárgy fotózáshoz fog még neked kelleni két dolog, amit itt nem írtak. Az egyik egy jó állvány, a másik a fényforrás(ok).

(#41624) MrChris válasza [KgP].Robot (#41621) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jjeahh-tól megkaptad a válaszokat. Lehet, hogy ócsón meg tudod úszni a makrót ha egy elektromos közgyűrűt teszel a kitobi mögé pl ilyet. Ezek ahogy írtam ~5e az ebayen. Persze hátránya is van egy dedikált makró obihoz képest, rövidebb munkatáv, pár centi, talán kevésbé éles. Nézz utánna a focus stackingnak is.
Nemtom mennyire kell igényesnek lenni, mivel statikus a téma és kicsi, ezért papírból tudsz fényterelőket, lágyítást készíteni, majd szűk rekeszen végiglőve, összefűzve elég hatásos kép összehozható. Ahogy írják állvány, de még egy pár ezer ft-os makro sín kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

(#41625) Valzor válasza jjeahh (#41617) üzenetére


Valzor
aktív tag

Köszi a választ! Egyelőre nem lenne gyakori a videó, későbbiekben is még kérdőjeles, hogy bele vág-e egyáltalán ( általában a terv csak terv marad :DDD )

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#41626) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Sziasztok!

MILC gépet keresnék alapobjektívvel egy ismerősömnek, a kerete 150-200 között van.

Ajánljatok párat pls. Köszi!

Szerk.: Újat szeretne hitel opció miatt is, tehát a használatk sajnos kiesnek..

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41627) Tin_Shield válasza kiskaktusz (#41626) üzenetére


Tin_Shield
őstag

ABC sorrendben: Olympus E-M10markII, Panasonic GX80, Sony a6000
De ha később sem tervez hozzá objektíveket akkor megfontolandó a Panasonic LX100 is

[ Szerkesztve ]

(#41628) jjeahh válasza kiskaktusz (#41626) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igények? Mit fotózna? Videózna is? Stb. Amúgy Panasonic gx80, olympus e-m10 II, sony a6000.
Megelőztek... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41629) #72797440


#72797440
törölt tag

Nem akarok lebeszélni senkit az A6000-ről de az EVF abban nagyon gyenge.

(#41630) Nippon válasza #72797440 (#41629) üzenetére


Nippon
őstag

Nem akarsz lebeszélni senkit, de tényként osztod meg a véleményedet. :U

(#41631) 80hun válasza #72797440 (#41629) üzenetére


80hun
addikt

Hát ezzel nem értek egyet, persze nem olyan szintű mint a felsőkategóriás gépekben de azért kezeljük már helyén a dolgokat.

Arról nem is beszélve ha jól gondolom csak próbálgattad és hoszabb ideig nem volt ilyen géped.
De javíts ki ha tévednék :)

(#41632) #31733248 válasza kiskaktusz (#41626) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom, olvassa el az ismerősöd az A6000 ajánlóját, sok hasznos infó van benne.

(#41633) wms válasza #72797440 (#41629) üzenetére


wms
senior tag

Ezt miből gondolod? :F

(#41634) [KgP].Robot válasza jjeahh (#41622) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

(#41622) jjeahh
(#41623) Ear001
(#41624) MrChris

Nagyon köszönöm a segítségeteket. Nem gondoltam, hogy egy, a telefonnál jobb minőségű képhez ennyi minden kelleni fog.
Körbenézek a piacon és valószínűleg még jövök pár tanácsért a kérdéses cuccokkal kapcsolatban.
:R :R :R

(#41635) #72797440 válasza wms (#41633) üzenetére


#72797440
törölt tag

Láttam az Alleeban a Sony üzletben. Akkor még ott volt.

(#41636) #72797440 válasza Nippon (#41630) üzenetére


#72797440
törölt tag

A másik kettővel összehasonlítva bárki megállapíthatja ugyanezt.

(#41637) 80hun válasza #72797440 (#41636) üzenetére


80hun
addikt

Namost én nem csak nézegettem nekem mindhárom volt hosszú ideig. :)

A gx80 és az a6000 keresője egykutya. Nálam az oly vitte a pálmát egy hangyap..ivel.. De ezek részletkérdések és egyéni dolgok hogy kinek mi tetszik.

Egy üzletben nyomkodva és nézegetve meg nem sok tapasztalatot lehet gyűjteni, szinte 0-át. Kb hogy hogy néz ki és milyen kézbe fogni. :)

.

(#41638) Tin_Shield válasza 80hun (#41637) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6000-ben ugyanaz az EVF van mint az E-M5-ben. Nem nevezném használhatatlannak, sőt, tulajdonképpen ezek voltak az első használható EVF-ek. De az is igaz, hogy ma már ettől előrébb tart a technológia, az alacsonyabb kategóriás gépeknél is.

(#41639) 80hun válasza Tin_Shield (#41638) üzenetére


80hun
addikt

Én nem mondtam ilyet hogy használhatatlan .
:F

(#41640) #72797440


#72797440
törölt tag

Aki azt mondja, hogy az A6000 EVF jó annak nincs mit mondanom. Sajnálom.

(#41641) MrChris válasza 80hun (#41637) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez komoly? GX80-nál a felbontást leszámítva sokkal jobb volt a G6-é. Nem csak hogy a 4:3 oldalarányú kijelző jobban kitölti és természetesebb a látótér hanem körbenézve minden irányban élesen látni a dolgokat. Ezek szerint az a6000-be is gx80 minőségű evf optika került? Ilyen apróságon spórolni...

(#41642) Tin_Shield válasza 80hun (#41639) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ja, bocs, nem neked szólt :)

(#41643) 80hun válasza MrChris (#41641) üzenetére


80hun
addikt

Azért írtam hogy egyéne válogatja.
Sztem a gx80-é kb forma forma az a6000-el. A G-s sorozatot még nem próbáltam de a teszteken látom hogy más kialakítású a kereső , gondolom az jobb lehet. :)

De az az igazság hogy így az A7 és A7II használata után sincs semmi gondom egyik gép keresőjével sem.
Én az A6000, GX80 , E-M10 , E-M10m2-ben is jól láttam mindent , nekem megfeleltek tökéletesen és mindegyikkel manuáloztam is :)

Sztem szerethető gép bármelyik :)

(#41644) jjeahh válasza 80hun (#41643) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kb. én is így vagyok ezzel, használtam a7s-t meg egy rövid ideig gh4-et, azokban jó nagy kereső van, de minőségben nem éreztem nagy különbséget más általam próbált evf-ekhez képest (g3, gh2, g6, a6000, a6300), pedig ahány annyiféle technológia, pl. ha nem tévedek az a7s sima lcd, a g3 lcos, a g6 oled... :D . De lehet csak szerencsém volt eddig és elkerültem a gyenge evf-eket (meg a különösen jókat is :D ). Annyit azért észrevettem, hogy manuálozni talán az lcos-al a legkönnyebb, de pici a különbség. A pana amúgy már nem használ egy modelljében sem lcos-t? Sajnálnám, ha hanyagolnák a technológiát, mint anno a multi aszpekt szenzort.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41645) KawaBazsy válasza #72797440 (#41629) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Sztem teljesen jó az EVF-je, engem az szoktatott rá a kukucskálásra, pedig az előző 15 évben csak az lcd-t használtam. Biztos van ennél jobb is, de sztem a kategóriájában nem szarabb, mint bármelyik.

(#41646) MrChris válasza 80hun (#41643) üzenetére


MrChris
nagyúr

Eredményes használatával nekem sincs gondom.
jjeahh: Nekem inkább a kereső optikája, mint a kijelző képessége a zavaró. G6-é nagyon jó és a képernyő 4:3 oldalaránya is igazodik az emberi szem természetes látóteréhez.

(#41647) Neck válasza #72797440 (#41640) üzenetére


Neck
veterán

Te filmet akarsz nézni az EVF-ben? Nekem A6000 van, biztosan nem világbajnok az EVF, de pl az A3000-et agyonveri. Szerintem teljesen használható.

Cserébe a gép szenzora, fókusz sebessége, fogása, kompaktabb kialakítása, dönthető LCD-je nagyon meggyőző. Ár/érték arányban nagyon jó kis gép, ezért ajánlották. Ha tudsz jobbat, lássuk!

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#41648) MrChris válasza Neck (#41647) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az A3000 egy vicc volt már akkor mikor megjelent. Előtte 5 évvel az evf-es kompaktokba tettek olyan keresőt.
Viszont ennek a koncepciónak jegyében kéne megcsinálni a dslr mellé a humorosnak hangzó tükör nélküli dslr-t. Csak próba képpen kidobni a tükröt egy Canon 750d-ből, evf-et a pentatükör helyére, van ott hely is egy jó minőségű lencserendszernek, hogy szép nagy-óriási kijelző látvány legyen. Márkán belül maradva duálpixeles szenzorral és így maradhat az obipark is. Majd jöhetnek a ficsőrök.

(#41649) zolem válasza MrChris (#41648) üzenetére


zolem
aktív tag

Ez lesz...

にんじん

(#41650) jjeahh válasza MrChris (#41648) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Meg persze legyen e-shutter, éles 4k, szenzorstabi benne és minden ficsőr, amikkel a milc-ek egy ideje elhúztak a belépő dslr-ek mellett. Milyen rég megcsinálhatta volna már ezt a két öreg C meg N betűs gyártó, ha akarta volna és ha rendesen odateszik magukat ma a milc piacot szvsz ők uralnák toronymagasan.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.