Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) zool1 válasza TayRol (#41348) üzenetére


zool1
őstag

Akkor d7200!!!! Irány a "bolt"....! :DD

(#41352) Muerte68 válasza Studi (#41350) üzenetére


Muerte68
addikt

nem ismertem az előzményt-a Fujit igen az Oly tipusát nem :N így persze valóban nem alternatíva.
Mondjuk ahogy néztem a neki ajánlott gépek "kissé"központos fókuszrendszerét az se űrkorszak :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41353) 80hun válasza Studi (#41350) üzenetére


80hun
addikt

Mi a baj a natív obi választékkal? Csak vékony a pénztárcánk és ennyi :D

(#41354) zool1 válasza Muerte68 (#41349) üzenetére


zool1
őstag

A fentiekkel sincsen fókusz gond, többen örömmel használjuk! Ahol és akinél nincsen ott ne keressünk hibát! ;)

[ Szerkesztve ]

(#41355) Studi válasza 80hun (#41353) üzenetére


Studi
addikt

Nekem semmi, azért raktam trollba. :D

Muerte68: attól függetlenül, hogy kifinomultabb gép (legalábbis szerintem) az E-M1 más szempontból persze előrelépés egy A7, szóval nem elvetendő ötlet az sem. Én használtam az E-M1 mellett 5D Classicot is, az az igazi kőbalta. :K :DDD

(#41356) Muerte68 válasza zool1 (#41354) üzenetére


Muerte68
addikt

a kissé középre koncentrált fókuszpontokra gondoltam de no offense :R

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41357) zool1 válasza Muerte68 (#41356) üzenetére


zool1
őstag

:K :))

(#41358) TayRol válasza Muerte68 (#41352) üzenetére


TayRol
veterán

d7200 (de lehet, hogy 7100, van egy elég jó áron újonnan) vagy d610 lesz. most hétvégén eldöntöm. :)

canon-nál 7Dm2 lenne a kiszemelt, de a d7xx a nekem fontos szempontokból jobb.

tükör nélküliek most nem játszanak.

(#41359) RocknRoller válasza #31733248 (#41252) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

nem értem miért, amikor egy csomó helyen (pl fotosarok blog) meg itt is arról beszélnek/tek, hogy a milcekből kijövő képek (pl sony a6000/ A7) minősége nem veheti fel a versenyt a DSLR-ekkel és a videó is nyűgös (akksi és túlmelegedések)...

Akkor mégis miért veszi mindenki ezeket a gépeket és csökken a canikon részesedése a piacból? :D

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#41360) faki_ válasza RocknRoller (#41359) üzenetére


faki_
senior tag

DSLR és MILC között az alapvető különbség a tükör, ill. annak hiánya, ez nem befolyásolja a képminőséget. Videózni legtöbbet a Panasonicot ajánlják és úgy rémlik, kompaktokban is náluk volt eleinte minőségi ugrás ezen a téren. A gyakoribb akksicsere elsősorban az EVF fogyasztására vezethető vissza.

MILC felé a méret és talán a divat is tereli az embereket.

(#41361) Rapid136 válasza RocknRoller (#41359) üzenetére


Rapid136
őstag

A MILC vázak mérete jelentősen kisebb. A Sony A7 váz ráadásul fullframe méretű érzékelőt rejt.
Egy tükrös szettel fotóstáska nélkül nem lehet elindulni, az A6000-es váz 2 vagy 3 Sigma fixxel simán zsebrerakható. Direkt gyártanak "palacsinta" objektiveket amik alig lógnak ki a MILC-ekből, a tükörszerkezet miatt egy DSLR-nél ez nem javítana sokat...
A MILC elektronikus keresőjében gyakorlatilag a kész képet látod expo előtt, a tükrösnél el kell venned a gépet a szemedtől hogy megnézd a kész képet.
Amúgy a Nikonban, Pentaxban pont ugyanazok a Sony érzékelők vannak amik a Sony 7-es sorozatában vagy az A6000-es APS-C vázaiban.

Arról nem is beszélve hogy a MILC vázakkal a korábbi filmes gépek idáig csak porfogóként, nosztalgiából megőrzött objektiv új életre kelnek. Nő az áruk és meglepő módon az emberiség egy jelentős része képes kézzel tekerni az élességet, sőt jobban is szereti kontrollálni azt.
Nyilván ez nem annyira vonatkozik a szakmai, sajtófotózásra és társaira. Bár ott is van aki gond nélkül megoldja a fotózást. És egy kis géppel könnyebb riportot készíteni, nem vonja el az alanyok figyelmét, sőt akár ölben tartott géppel lehet videozni, fotózni.
Az esküvőfotósok meg arra használják a korábbi objektivek képi világát hogy egyedi fotókat adhassanak a párnak.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#41362) tvamos válasza Rapid136 (#41361) üzenetére


tvamos
nagyúr

A legfőbb különbség még talán a PDAF szenzor elhelyezése szerintem, ha ez fontos valakinek.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41363) Rapid136 válasza tvamos (#41362) üzenetére


Rapid136
őstag

Nyilván van még jónéhány, a tecnológiából adódó előny (és persze hátrány) pl. a folyamatos mélységélesség kontroll, ami a tükrös vázaknál külön rekeszbeugrasztó gombbal ellenőrizhető.
Vagy a keresőben a változtatható rácsszerkezetek, vagy más információk megjelenítése.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#41364) #31733248 válasza #31733248 (#41277) üzenetére


#31733248
törölt tag

Így működik egy adapterezett objektívvel a Sony A6000 autofókusza: Sony A6000 + Sigma MC-11 + Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM Contemporary videó AF teszt

Hangosan teker, ezért csak külső mikrofonnal jó, viszont még adapterezve is villámgyors a Panákhoz képest. A felvétel 70mm-en és f4-en készült.

(#41365) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Praktikum és régi obik szempontjából oké, de mi a helyzet teljesítmény/ képminőség szempontjából?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#41366) Rapid136 válasza RocknRoller (#41365) üzenetére


Rapid136
őstag

"Amúgy a Nikonban, Pentaxban pont ugyanazok a Sony érzékelők vannak amik a Sony 7-es sorozatában vagy az A6000-es APS-C vázaiban."
Mitől lenne más a képminőség?
Teljesítmény? Az átlagembernek igen ritkán lesz szüksége 4-5 kép/másodperces sorozatra, de az uj A9 most erősen veri a tükrös mezőnyt, ráadásul elsötétedés nélkül tud 20 képet rawban. Igen, vannak hátulütői, de tökéletes gépet még nem csináltak ami mindenkinek megfelel.
Az akku kapacitása az EVF miatt hamarabb merül, de okos beállításokkal és fotózási technikával azért kompenzálható. Ha az ember csak bámul a keresőbe az fogyaszt, erre oda kell figyelni.
Markolattal két akkuval jól elvan az ember és ami a plusz, hogy micro USB-ről tölthetők a Sony vázai, volt hogy autóval indultam fél akkuval, mire megérkeztem a szivargyujtóval majdnem fullra töltöttem :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#41367) MrChris válasza RocknRoller (#41365) üzenetére


MrChris
nagyúr

Teljesítmény szempontjából a milcek gyorsabb sorozatra képesek mint a dslr. A dslr-ben minden kép elkészítése után vissza kell csapni a tükröt, hogy legyen keresőkép ez mindig időt fog elvenni, így 14 fps-nál számottevően nem lesznek gyorsabbak, ami eleve a csúcs árú millás készülékek területe. Míg milcek esetében csak a zárat kell mozgatni, tükörre nem kell várni, ráadásul folyamatos keresőképre is van sorozat közben lehetőség, ez ugye dslr-nél kizárt.
Mióta milcem van rögtön tudom-látom, hogy fotózás pillanatában pislogott a családtag, dslr esetében csak visszanézés után derül ki. Dslr-nél nincs lehetőség arc felismerésre, pláne közelebbi szem fókuszálásra.
Mindezek egy részét nyakatekert módon meg lehetne oldani, de akkor már egy öszvér lassú dslr-milc hibrid jönne létre felesleges HW elemekkel.
Aztán ott van az e-shutter, azzal egekbe lehet tornázni a sorozat sebességet. Ha meg beköszönt a global shutter nem csak tükörre, de még zárra se lesz igazán szükség.

A képminőség szempontjának kérdése értelmezhetetlen, a fény átmegy a lencserendszeren, majd beleütközik a szenzorba, mindkét géptípus így működik. A tükörnek semmi köze a kép minőségéhez. Leicaban szintén nincs tükör. A tükröt a kényszer és praktikusság szülte, mostanra túlhaladottá vált.

(#41368) tvamos válasza Rapid136 (#41366) üzenetére


tvamos
nagyúr

Node az A9 5 ezer dollár. Annyiért legyen is jó!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41369) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok,

Elsősorban család, gyerek fotózásra keresek gépet. Másodsorban kirádulások megörökitésére. Harmadsorban tervezem használni a videós képességeit is a gépnek. Teljesen kezdő vagyok.

Ezek közül melyiket ajánlanátok? Vagy esetleg mást, jobb ár-értékben?
Ilyen árban szoktak lenni, vagy érdemes leárazásra is várni?

[PANASONIC Lumix DMC-GF7KEG-T + 12-32mm]

[Sony Alpha A5000YB + 16-50mm Objektív + 55-210mm Objektív]

[Sony Alpha 6000 16-50mm objektívvel]

[ Szerkesztve ]

(#41370) #31733248 válasza SteeWe (#41369) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Sony A6000-et, írtam róla egy gyakorlatias ajánlót, amit érdemes elolvasni: https://sites.google.com/site/sonya6000ajanlo/

(#41371) Throme válasza SteeWe (#41369) üzenetére


Throme
veterán

A GF7-et én másodgépnek javasolnám, nem fő váznak.

Előnye, hogy nagyon kicsi és könnyű.
Egész jó képeket lő. Videót nem próbáltam, mert nekem az a funkció annyira nem kell.
Kit-ben vásárolva a kb 100k értékű obit adják a vázhoz.
Érintő kijelzőn lehet gyorsan navigálni a menüpontok közt.
Kijelzője kihajtható.
Családdal, és így sok cuccal felruházva jó szolgálatot tesz. Én beszereztem hozzá egy fix-et is. Odafigyeléssel kibekkelhető a stabi hiánya.
Van jó pár előre programozott mód is, ami különféle szituációkat fedd le, szerintem kezdőknek hasznos. Ezen felül ilyen kreatív beállítások, amiket mondjuk én nem fogok használni, csak megnéztem milyen vicces képeket lehet így készíteni.

Hátrányai is vannak persze.
A méretéből adódóan nem igazán kényelmes, főleg ha nagy a kezed.
Nincs kereső (bár milceknél az evf is eszi az energiát), így az LCD-t használod keresőként, mint egy mobiltelefonnál.
Zabálja a naftát emiatt (kb 250-300 képre elég). Egy kirándulásra legalább 1 pótakksi nem árt.
Erős napfényben nem igazán előnyös az LCD-s kép komponálás.
Nincs benne stabilizátor, így az obiban kéne lenni. A kit-obiban van, de mondjuk egy fix obival már nincs stabilizátor.
Külső vakut nem lehet hozzá csatlakoztatni, sem keresőt.
Beépített van, ami kb egy szobához elég, hogy bevillantsa (ez nem hátrány persze).

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#41372) Tin_Shield válasza SteeWe (#41369) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A GF7 100e fölött kicsivel jó vétel (vagy alternatívaként a Sony a5000 normál kit).
Ha többet tudsz áldozni akkor 200e környékén jó/árték arányú a Sony a6000 (vagy alternatívaként a Panasonic GX80).
230 ezrért az a5000 duplakit nem jó bolt, az a teleobjektív nem ér 100 ezret, nagyon max. a felét.

De ha nem tervezel a kitobjektíven kívül egyéb objektív(ek)et is venni/használni akkor megfontolandó a cserélhető objektíves gép helyett valamelyik jobb csúcskompakt is, pl a Panasonic LX100 vagy Sony RX100 markIII is.

[ Szerkesztve ]

(#41373) frankstork


frankstork
aktív tag

Mivel megy mindig a vita, hogy a mikronégyharmadnagyonkicsi, meg a többi, az aps-c zászlóhordozóknak tessék LINK

(#41374) Throme válasza frankstork (#41373) üzenetére


Throme
veterán

...és te tudsz ilyen képet készíteni milc-el?
Tökmindegy mivel fotózol, az ilyen kép nem esik csak úgy ki a gépekből....
Nem biztos hogy ilyen körülmények közt jön ki a nagyobb szenzor előnye.

(#41375) Muerte68 válasza frankstork (#41373) üzenetére


Muerte68
addikt

jó kis teszt,12-ből 12 :D de elég tanulságos,mondjuk a mosodánál rögtön tudni hogy FF :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41376) frankstork


frankstork
aktív tag

@Throme. Kb erre számítottam...

[ Szerkesztve ]

(#41377) tuki2200


tuki2200
senior tag

Sziasztok, első gépnek, nyaralasokhoz-kirandulashoz a Nikon 3300-at tudnátok jo szívvel ajánlani? Még a Canon 60D-t néztem, de az nem annyira szimpatikus. Ugy vettem észre a 3300-nak nagyobb a tábora és eleg szép képeket lehet csinálni vele..

(#41378) Throme válasza frankstork (#41376) üzenetére


Throme
veterán

Boldog ember a fórumon....

(#41379) pandur99 válasza tuki2200 (#41377) üzenetére


pandur99
aktív tag

Igen, és objektívnek a 18-105 VR-t.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#41380) tuki2200 válasza pandur99 (#41379) üzenetére


tuki2200
senior tag

Köszönöm szépen! :)

(#41381) Throme válasza tuki2200 (#41377) üzenetére


Throme
veterán

Nem egy kategória a két gép. Lehet, hogy jó a nikonban a szenzor, de a másik funkciókban gazdagabb.
Mindkét rendszerhez van elérhető áru obipark, ami kezdésnek simán jó.
A tábor pedig nézőpont kérdése. Ha bemész a canon fórumba, ott elenyésző lesz a d3300 tulaj ;) és fordítva is így van.
Az se rossz, ha feltérképezed az ismerősi kört, ki mit használ, hogy könnyebben tudj más obikat kipróbálni.

(#41382) tuki2200 válasza Throme (#41381) üzenetére


tuki2200
senior tag

Árban ugyan annyi lenne most a 2, az 5500-at is néztem de akkor mar nem futna objektívre, ezért néztem ezt a 2, mert az arukhoz képest csak jókat írnak róluk

[ Szerkesztve ]

(#41383) tvamos válasza frankstork (#41373) üzenetére


tvamos
nagyúr

Egy profi fotos meg tudja oldani Nikon 1-gyel is, akkor mar minek az MFT! ;]
(A hattermosast meg megoldja szoftverbol a gep, meg fotosoppolni sem kell.)
[link]
Oke, a 60fps-es 4K-t nem oldja meg, de akkor amit nem lehet vele, arra ra lehet mondani, hogy "Az minek!?.." :P
A lenyeg, hogy ne erjen Ricochet Drive Crash... nagyon veszelyes dolog. [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41384) Throme válasza tuki2200 (#41382) üzenetére


Throme
veterán

Ha egy árban vannak, akkor én bekérdeznék a canon fórumon, hogy mi a vélekedés, és a tapasztalat (inkább az utóbbi) a 60d-vel?
De biztos hogy 60D, és nem 600D?
Nem mindegy! Nekem nagyon gyanús, hogy az nem 60d lesz...

(#41385) MrChris válasza tvamos (#41383) üzenetére


MrChris
nagyúr

Dehogynem, fhd-t fel interpolálod 4k-ra és Twixtorral megduplázod a frameket :D

(#41386) tuki2200 válasza Throme (#41384) üzenetére


tuki2200
senior tag

60D igen, 8ezer Ft a különbség, azért nem akartam tematikus topicba kérdezni, mert nyilván mindenki a saját döntését védi ha beruházott és pártatlan véleményt nagyon nehéz kapni.. néztem rengeteg képet neten igazából mind2 nagyon szép képet csinál, legalábbis nekem a telefonhoz meg akciokamerahoz képest, a nagyobb nemzetközi oldalakon kezdőknek pénztárca függvényében 3300-5500at ajánlják nekem is a Nikon fele húz a szívem de Nemtudom miért meg egyik sem volt a kezembe, jovoheten érkeznek az országba a gépek azért gondoltam megkérdezek tapasztaltabb embereket

(#41387) Rapid136 válasza tuki2200 (#41386) üzenetére


Rapid136
őstag

Nincsenek tapasztalt emberek...
Mindegyik géppel lehet képet készíteni, de nem mindegy a kényelem, a funkciók stb.
Minden autó elvisz A-ból B-be, de van aki a Volvóra esküszik, van aki a Toyotára.
A Sony érzékelők jelenleg jobbak a Canonénál, nagyobb a dinamikatartományuk, a Canon lubickol a megszerzett hirnevében és nem sok innovációt tesz az érzékelőkbe és a vázakba is csak módjával.
A Nikonban, Pentaxban is Sony érzékelő van.
Amit érdemes meggondolni hogy a tükrös gépek méretéhez képest jóval kényelmesebbek napi használatra a MILC vázak, amikben pont ugyanaz az érzékelő van mint a tükrösökben, semmivel sem gyengébbek.
Ha naponta vinnéd a gépet magaddal, akkor nem mindegy a súly, meg az hogy egy DSLR-hez egy plusz objektivvel már táska kell, mig egy MILC-et a kabátzsebedben is tárolhatsz.
Persze cserébe a MILC vázak és az objektivjeik drágábbak. De a MILC vázakkal könnyebb adapterrel olcsó manuális obikat használni, mig a Nikonnal ez szinte lehetetlen.
Mindenesetre neked kell eldöntened mi fontos.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#41388) frankstork válasza Rapid136 (#41387) üzenetére


frankstork
aktív tag

Szerintem ahogy terjed majd a milc egyre olcsóbbak lesznek az üvegek. Legalábbis remélem.

(#41389) Dr.NX válasza frankstork (#41388) üzenetére


Dr.NX
addikt

Persze, mindenki ezt reméli, de miért lennének olcsóbbak?

Elfogadom a sütiket.

(#41390) Throme válasza tuki2200 (#41386) üzenetére


Throme
veterán

Jó lenne azért kézbe is venni a masinákat. Lehet a "tapperolással" egyből kiesik az egyik.
Képekkel is vigyázni kell. Ha már kész képeket nézel mondjuk valamelyik megosztón, ott a téma és a kidolgozás is befolyásolhat, miközben ez nem a technikán múlik.

Tesztképeknél meg az lehet csalóka, hogy a nikon gépek alapbeállítása inkább a lágyabb, mint sem az éles tartományban lenne. Legalább is pár szériával korábban így volt. Aztán az ügyes tesztelő lőtt képet a dobozból kivett vázzal, és a nikon rendre alulmaradt a canon, pentax vázakkal szemben...

Obiparkot is nézd, hogy melyikhez mi, és mennyiért érhető el.
Ha még az ajánlott milceket is hozzáveszed, akkor mégnehezebb lesz a döntés, erre készülj.
Annyi lehetőség, funkció... stb van, hogy tényleg nem könnyű a legmegfelelőbb rendszer kiválasztása.

szvsz

(#41389) Dr.NX : így van! Én se adnám olcsóbban, ha most is megveszik a népek. Majd ha csökken a kereslet, akkor olcsóbb lesz...

[ Szerkesztve ]

(#41391) Grga_Pitic válasza Throme (#41390) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A kereslet már csökken egy ideje, és minden egyre drágább.

(#41392) frankstork válasza Dr.NX (#41389) üzenetére


frankstork
aktív tag

Ahogy nő a piac, nő az eladás, egyre olcsóbb lesz. Ld pl. LED tv-k,

(#41393) Throme válasza frankstork (#41392) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem hiba a tv-khez hasonlítani a fotós cuccok árképzését.

Igaz én nem milc fronton mozgok. Tükrösnél egyáltalán nem lett olcsóbb mondjuk egy N18-105, pedig kb 2008-as obi. Jó ideje olyan 70k körül van.
Vagy egy N70-300 volt 120-140k, aztán 180k, most nem is tudom hol tart, talán "visszaesett" 160k-ra... pedig kijött egy "olcsósított" N70-300... ja és van konkurencia is, jó áron, több garival, és hasonló minőségben... mégse esik az ára...

A vázak mondjuk olcsóbbak lesznek, csak ott meg az a trükk, hogy kb 3, talán 4 év és nem kapsz újat boltban. Az új modellek nemhogy olcsóbbak, hanem inkább drágábbak picivel az elődmodell bevezető árához képest.

Mindezt úgy, hogy állítólag zsugorodik a tükrös piac, mert mobiltelefon, meg nagyszenzoros kompakt és milc átveszik a helyét több fronton is (belépő és profi). Ezt nem tudom, de itt a fórumokon is sokan ezzel jönnek.
Akkor hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#41394) MrChris válasza frankstork (#41388) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mivel a milcekre sokkal kevesebb a szar obi ezért inkább csak a használt piacon van ármozgás. A legtöbb üveg évek óta ugyan azon árban van, néha kapcsolt akcióban van olcsóbban.
Dslrre nagyságrenddel több a lencse csak épp jó részükről elmondható, hogy olyat minek gyártanak? Dunát lehet rekeszteni az egyszer használatos telezoomokkal, a szódával elmegy fixekkel.

(#41395) Throme válasza MrChris (#41394) üzenetére


Throme
veterán

Ugyan túl sok obival nem volt dolgom, de nem vettem észre hogy a pana 12-32 kitobi (külön 100k), aminek a külső tubusa lötyög (és ahogy elmondtátok nem csak nálam), mondjuk jobb lenne a n18-105 (külön kb 75k), akár - nagylátó irányban - egy sigma 10-20 (ami meg 130k) obiknál. Ugyanígy nem látom, hogy a sigma 19mm f2.8, amiben, ha a váz ki van kapcsolva eléggé kotyog valami (itthon kb 64k) jobb lenne a n35mm fix-nél f1.8 (kb 55-60k). Sem építési minőségben, sem képminőségben...

[ Szerkesztve ]

(#41396) Mirman válasza Throme (#41395) üzenetére


Mirman
őstag

Könyörgöm ne egy kitobit és a rendszer létező legolcsóbb 3rd party obiját hasonlítsuk már gyártói obihoz.

(#41397) Dr.NX válasza Mirman (#41396) üzenetére


Dr.NX
addikt

Muszáj, ha azt akarja, hogy az jöjjön ki, hogy az ő cucca mennyivel jobb. ;]

Elfogadom a sütiket.

(#41398) Throme válasza Mirman (#41396) üzenetére


Throme
veterán

Jól van, jönnek a kifogások :D

(#41399) Throme válasza Dr.NX (#41397) üzenetére


Throme
veterán

Ezt benézted. A felsoroltak közül mindegyik van. De toljátok csak a szokásos dogmákat.

(#41400) voriae válasza Throme (#41395) üzenetére


voriae
tag

Nálam a lötyögés-kotyogás nem befolyásolja a képminőséget, együtt tudok vele élni. A 30-as Sigmából azért jönnek fura, néha rémisztő hangok, azt aláírom. Jó tudni, hogy ez nem bug, hanem feature. :)
A MILC-obijaim viszont kisebbek-könnyebbek, amik szintén nem befolyásolják a képminőséget, de a jókedvemet igen, nekem ez is szempont. A kitobik listaára szerintem nem releváns, még egy nullkilométeres Pana kitzúmot sem láttam elmenni 100-ért, inkább 50-ért az aprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.