Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) 80hun válasza MrChris (#41648) üzenetére


80hun
addikt

Na ez az amit a canon soha nem fog megcsinálni :)
Ott az M5
Ha tul jól sikerülne neki egy milc akkor veszélyeztetné a dslr vonalát.

Ha csinálni is fognak ütős milcet akár apsc akár FF vonalon az árától le fog fagyni a mosoly az arcunkról :)

Ne félj jól megválogatják hogy melyik gépből mit hagynak ki, pl a 77D-ben nincs af fine tune ami már kötelező lenne egy belépő dslr gépben is :)

(#41652) p_adam válasza 80hun (#41651) üzenetére


p_adam
addikt

Biztosan lesz "komolyabb" tükör nélküli gépük, csak még várnak vele.

Logikusnak tűnik, hogy adapterezés nélkül maradjon az egész EF foglalat (ugyanúgy mint a Cinema kamerák esetében), csak lehetnek olyan dedikált mirrorless optikáik is, ahol a hátsó elem túlmegy a bajonetten belülre (egy kicsit már alkalmazzák ezt a technikát az EF-S lencséknél). Telénél úgysincs nagy előnye.
A szenzorstabit nem tartom valószínűnek, de nem feltétlen nagy gond, az EF lencsék stabija elég jó és még fejlődhet tovább.

[ Szerkesztve ]

(#41653) MrChris válasza jjeahh (#41650) üzenetére


MrChris
nagyúr

Inkább az ellenkezőjére számítok, mármint, hogy kevesebb funkciót kapna a mostani vázaiknál :D és utánna újra lehet csepegtetni, két frissítéssel majd elérik a mostani dslr szintjét. Na jó, egy hd-ból interpolált 4k-t megkap komótos caf-el :D

(#41654) Dagidög


Dagidög
senior tag

Keresek olyan méretében minél kisebb gépet utazáshoz, amit amolyan mindenesként tudok használni a kis mérete ellenére. A lényeg, hogy elférjen objektívekkel együtt 1, max. 2 övtáskában.
Abban gondolkodom, hogy vennék mellé egy nagylátó-, egy nagyobb átfogású zoom- és esetleg egy fényerős obit, így nagy meglepetések nem érnének. Többnyire álló témát fotóznék (épületek, tájkép, enteriőr, gasztro, néha egy-egy portré). Videós képességek nem fontosak.
Eddig az elképzelésemhez a legközelebb a 400D-m állt, de obikkal együtt már nagy, ennél kompaktabb méretre van szükségem.
Melyik kategóriában érdemes elkezdenem nézelődni?

(#41655) pandur99 válasza Dagidög (#41654) üzenetére


pandur99
aktív tag

Panasonic LX100

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#41656) jjeahh válasza Dagidög (#41654) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic gm1, ha kell a kereső, akkor gm5 + 12-32mm, nagyobb átfogással 35-100mm, fényerősből meg attól függ milyen gyútáv kell... 15mm F1.7, 20mm F1.7, 25mm F1.8, 45mm F1.8 pl. viszonylag pici obik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41657) Throme válasza jjeahh (#41656) üzenetére


Throme
veterán

A GM1 jobb, mint a GF7? Úgy látom egyik se keresős (utóbbi tuti, mert olyan van :) )

[ Szerkesztve ]

(#41658) jjeahh válasza Throme (#41657) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Állítólag masszívabb (ezt nem állítanám biztosra, mert spec alapján a váz anyaga 1kutya, csak itt fórumon írták anno), nincs púp a tetején és kisebb. Cserébe a kijelző fix és ha jól tudom nem tud fullhd alatt 60fps-t.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41659) Neck válasza Dagidög (#41654) üzenetére


Neck
veterán

Kereső mennyire fontos?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#41660) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Teljesen kezdő, kompakt kiváltásra alkalmas MILC vásárlására adnám a fejem.
Egy ismerősöm megy most Kínába és tudna tréfa nélkül hozni nekem egy Yi M1-et, helyi áron, sőt, elvileg még a kínai ÁFA sem lenne rajta, helyi nettó áron jönne. (80-110e HUF lenne a dupla kit, mint pl EZ)

Kerestem, de nem találtam itt a topicban róla semmilyen véleményt; mit gondoltok?
A 42.5mm F1.8 ütősnek tűnik, külön drága, azért szemezek a dupla kittel alapból.

A DPreview-t megnéztem, so-so elmegy, üveg lenne itthon hozzá bőven, a felbontás elég, az optikai kereső egyedül ami nagyon hiányozna, de ár/értékben szerintem jól járnék. A vágyott E-M10 II duplaáras, de annyival talán nem jobb. (És nem is tudnék rá szánni sokat 100e felett.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#41661) [KgP].Robot válasza [KgP].Robot (#41634) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

Sziasztok!

Ti melyiket vennetek meg?

1: sum: 60k
- Olympus E-PL 6 (40k)
- Panasonic Lumix G Vario 14-42 mm f/3.5-5.6 MEGA O.I.S kit objektív, műanyag bajonettes, irányár: 20k

2: sum 65k
- Panasonic G3 makulátlan állapotban
- Panasonic Lumix 14-45mm f/3.5-5.6 objektív első sapkával hibátlan állapotban
- további két utángyártott akksi és egy töltő
- M42 to m4/3 átalakító

3: sum: 60k
-Olympus PEN Lite E-PL5 MILC
-Olympus 14-42 1:3.5-5.6 II R MSC objektív, Polaroid UV protector
-Olympus Pen Street Case M táska
-minden tartozék, doboz és papírok, vaku

Felhasznalas a mar emlitett orak es altalanos.

Koszonom!!

(#41662) MrChris válasza MittuDomain_ (#41660) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tök jó az ár, de én akkor sem venném meg. Árán kívül az extra a 4k videó, de azt csak 75mbps-al tudja. Persze ettől még elég a mezei júzernek. Használt piacon Oly 45-öst megkapod akár 60e-t (vagy sigma 60/2.8-at 40e-ért), kitobit 20-ért és egy pl5-t 40e-ért. Az a Yi M1 furcsa gépnek tűnik, furcsa kezeléssel, meg kétségeim vannak a későbbi eladhatóságával kapcsolatban.

(#41663) MittuDomain_ válasza MrChris (#41662) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Csábító amit írsz, a hazai használtra többet ér a kevés esetleg érvényesítő garancia, mint ha vissza kell juttatni Kínába, és még némi support is van. Végiggondolom...
Viszont ha mégis M1 lesz belőle, felajánlom egy PH tesztre mindenki okulására.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#41664) Grga_Pitic válasza MittuDomain_ (#41663) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Olvastam egy review-t, amiben nem dicsérték a kezelhetőségét - de meg nem mondom hol. Az igazán kézenfekvő előnye a kedvező új ára lenne, de Kínából beszerezve pont annyi rizikót futsz, mint egy használt cuccal. Egyetértek MrChris-szel.

(#41665) asdf_ válasza MittuDomain_ (#41660) üzenetére


asdf_
veterán

Nezz meg a youtube-on par review-t. Eszembe nem jutna egy arva fillert sem adni erte. Akarmilyen kepet is keszit, amin osszesen 4 gomb van, az szerintem onmagaban kodolja, hogy csak szivni fog az ember a hasznalattal. Meg szerintem az eletben nem fogod tudni eladni csak oltari bukoval. Ennyi penzbol hasznalt epl5/6 meg valami obi melle.

[ Szerkesztve ]

(#41666) zolem válasza MittuDomain_ (#41660) üzenetére


zolem
aktív tag

?

にんじん

(#41667) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Családi mindenes gépet szeretnék vásárolni (utazások, családi összejövetelek, 90%-ban P&S). A két kiszemelt a Canon G7X Mark II, illetve az Olympus E-M10 Mark II. 200k körüli összeget szánok rá, tehát az Oly KIT objektívet kapna, illetve ez azt is jelenti, hogy mostanában biztosan nem kapna másik objektívet.

Ilyen felhasználás esetén van értelme a MILC-nek, vagy jobban járok a kompakttal?

Köszönöm!

(#41668) Tin_Shield válasza cenzor (#41667) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Alternatíva lehet a Panasonic LX100, ott megkapod 1" helyett a m43 érzékelőméretet ÉS a fényerős objektívet egyben

(#41669) cenzor válasza Tin_Shield (#41668) üzenetére


cenzor
tag

Sok jót olvastam arról a gépről, de a dönthető kijelző, illetve az érintőképernyő hiánya miatt inkább a G7X-et választanám a kompaktok közül. Inkább azzal nem vagyok tisztában, hogy tudásban / feature listában van-e olyan különbség a MILC(ek) javára, ami miatt jobban megéri azokat venni a kompaktokkal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#41670) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Én még mindig a G80 12-60-al szemezek.

Mondjatok nyomós érveket lécci, miért ne legyen inkább Fujifilm X-T20 + 16-50mm + 50-230mm!!! :)

Vagy, Fujifilm X-T10 + 18-135mm.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#41671) Tin_Shield válasza cenzor (#41669) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az valóban elég fájó hiányossága az LX100-nak.
A G7XmII jó gép, nem olyan lassú mint az elődjei, és az AF is javulgat. Az 1"-os szenzor képminősége közismert (kb azt tudja mint a régebbi mft szenzorok), az LX100 kivételével minden prémiumkompaktban az van. Szerintem egy komolyabb hiányossága van, az EVF, ez tud annyira fájni (pl. nyáron a tűző napon), mint adott esetben a dönthető kijelző hiánya. Ha ez nem zavar és a cserélhető objektívek lehetősége nélkül is meg tudsz lenni akkor jó választás.

szerk: inkább off-ba teszem ezt már

[ Szerkesztve ]

(#41672) Tin_Shield válasza xXxian (#41670) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A harmadik opciót kihagynám, a 18-135 nekem nem szimpatikus Fuji objektív. Ha nagy zoom kell a m43-dal jobban jársz, a Pana 14-140II fele olyan nehéz és jobb minőségű.
A másik kettő között már nehezebb lenne dönteni. Sokat javult a Fuji de (zömében) videóra még mindig inkább a Panasonicot venném, állóképre pedig Fujit. És nem tudom mennyit számít, de fogd a kezedbe mindkettőt, engem a XT10/20 nem győzött meg, ellentétben a nagytesóval vagy az XE/XPro szériával.

(#41673) xXxian válasza Tin_Shield (#41672) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi. :)

Az a baj, hogy már letettem a voksom a G80 mellett...amikor is megláttam pár Fujival lőtt képet. Hát, tényleg eyecandy...

Van még az X-T20 + 18-55 opció is, itt írták az obiról, hogy kiemelkedő minőségű

Edit: mondjuk 18-55-el már 400k.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#41674) Tin_Shield válasza xXxian (#41673) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nehéz ellenállni a Fuji színeknek ez tény
Én is szemezgettem az XT10-zel, de annyira nem győzött meg az a gép. A távmérős jellegűek tetszettek de kiesnek mert balszemes vagyok, az XT1 pedig túl drága volt. Így maradtam Olympusnál és kárpótoltam magam egy objektívvel :)
A 18-55 átlag feletti kitobjektív a fényerő és a felépítés miatt, rajzra egyébként a 16-50 is rendben van

(#41675) xXxian válasza Tin_Shield (#41674) üzenetére


xXxian
senior tag

Akkor még taperolok egyet, ha lehet. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#41676) [KgP].Robot válasza [KgP].Robot (#41661) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

Valaki?

(#41677) Tin_Shield válasza [KgP].Robot (#41661) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az E-PL5 és az E-PL6 gyakorlatilag ugyanaz a gép, az E-PL6 eredetileg ázsiai piacos modellnek volt szánva, de végül itt is forgalmazták.
A PL5-höz jár egy kis táska is és az Oly 14-42 összecsukva kisebb, szóval inkább azt, de ha a Pana 14-42-ből a második verziót adják az E-PL6-hoz akkor kb. egál a meccs.
A G3 szenzorban gyengébb mint az Olympusok, és a jpg motor sem az igazi, szóval inkább raw, de azért pár dolog szól mellette. Jobban kezelhető, kifinomultabb az AF, van EVF, kihajtható és forgatható LCD, videóban is jobb mint az Olympusok. A 14-45 egy picivel komolyabb objektív mint a 14-42-k.

(#41678) [KgP].Robot válasza Tin_Shield (#41677) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

Nagyon szepen koszonom a valaszod!! ;)

Karorak fotozasara, altalanos felhasznalasra te melyik szettet valasztanad? Esetleg ha kesobb kiegeszitenem egy masik objektivvel?

(#41679) Tin_Shield válasza [KgP].Robot (#41678) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Általános fotózásra, p&s gépnek jobb az Olympus, jobb a jpg motor, szebbek a színek, jobban bírja a magas érzékenységet. De a G3 szerintem jobb fényképezőgép, ha raw-tól és az utómunkától nem riadsz vissza azzal is jó dolgokat lehet alkotni.
A karóra fotózás a tárgy/makró körbe tartozik, nincs igazi gyakorlati tapasztalatom, úgyhogy inkább csak az elmélet: a kitobjektívek önmagukban kevesek lesznek, kivéve ha találsz olyan gépet amit az Olympus 12-50-nel árulnak. Szóval valamivel javítanod kell az objektív leképezését ez lehet jelátvivős közgyűrű, vagy egy jobb minőségű makro előtétlencse. De ha komolyan gondolod az órák fotózását nem fogod megúszni a dedikált makróobjektívet. Ebből van natív (Panasonic és Olympus is), illetve megfelelő adapterrel számtalan egyéb objektív is használható. És szükséged lesz még állványra, távkioldóra, fénysátorra, lámpákra. És sok gyakorlásra :) Mivel jellemzően van elég fény és a fotóalany sem szalad el, a magas érzékenység nem számít igazán. Érdemes utánaolvasni a focus stacking technikának is, hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#41680) bododani


bododani
senior tag

Hali! Szeretnék venni használtan 120 körül egy tükrös gépet kezdetnek. Szerintetek egy Nikon D5300 18-55 ös obival ez megfelelő lenne? Találtam ennyiért, szerintem megéri az árát, néztem teszteket, nem rossz cucc. :) Kihajtható a kijelzője az is elég baba. :D 6000 expós, simán jó az.

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#41681) Tin_Shield válasza bododani (#41680) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A D5300 jó gép, nem fogsz benne csalódni. A 18-55 rajza rendben van, hogy az optikai átfogása elég vagy kevés, majd kiderül ha elkezded használni, szerencsére nem túl nagy összegből tovább tudsz lépni.

[ Szerkesztve ]

(#41682) bododani válasza Tin_Shield (#41681) üzenetére


bododani
senior tag

Igen, obit bármikor tudok hozzá venni ha lesz pénzem. :) Köszi. :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#41683) zserbox


zserbox
őstag

Sziasztok,
Manapság használtan milyen milc-et érdemes venni szigorúan 150k-ig? (gyári KIT obival)
Első és legfontosabb a képminőség (WiFi, nfc meg egyéb dolgok jók ha vannak de nem ez a fontos)
Esetleges később vennénk hozzá valami ekv. 35mm objektívet is.

(#41684) Tin_Shield válasza zserbox (#41683) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha az állókép elsődleges és a videó nem számít, akkor Fuji szerintem, XE2 vagy talán XT10 is beleférhet. Minden váz és objektív remek darab a rendszerben, de ennek meg is kérik az árát, szóval nézz körbe az új és használt piacon azért, nehogy egy későbbi bővítéskor kellemetlen meglepetés érjen.

(#41685) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! 4 éves Nikon D3200-esemet cserélném le valamikor a közeljövőben. Felmerült, hogy egy MILC-re váltanám, pl. erre a Fujifilm X-T20-ra. Hogy lehet azt megoldani, hogy használhassam az obijaimat (Tamron 70-300 mm, Nikkor 50 mm, Tamron 18-200 mm). Van erre valamilyen adapter, ami által nem romlana a képminőség? Fontos lenne, hogy az új gép jó legyen a másodpercenkénti egymás után készített képek számában (ennél T20-asnál ez 14 kép/mp). Vajon a külső METZ vakumat hogy tudom erre feltenni? Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#41686) §man


§man
újonc

Sziasztok!

Létezik olyan masina, ami videoban és fotóban is jó teljesítményt nyújt olyan 300-350k árkategóriában? Vagy felejtsem el és ez még mindig inkább 2 eszközt igényel?

Olyan 60-40% arányban videóznék és fotóznék, hobbi célra venném a gépet, kirándulásokat, kisebb összejöveteleket (pl szalonnasütés - ahol sokszor kevés a fény), családot örökítenék meg vele kültérben és beltérben egyaránt.

Videó szempontjából a Pana G7et, illetve G80/85-öt néztem, szimpatikus a panák szenzorstabija, de a színei annyira nem jönnek be és alacsony fénynél nagyon elvéreznek, ahogy nézem.
Fotóra Fuji X-T10et és Fuji X-E2-t is néztem, ezekhez tudnék venni még a kitobin kívül más obit is. Viszont ezek - bármennyire beleszerelmesedtem a színeibe és a képalkotásába - messze nem tudnak olyan videót, mint a vetélytársak gépei. T20at néztem még, tudom, hogy sokat fejlődött AF-ben és sokkal jobb a mozgókép alkotási képessége, de még így is elmarad a Panáktól.
Sony a6300-ban szintén a színek nem tetszenek és a túlmelegedési probléma sem valami biztató, főleg így nyáron...
Szóval látom, hogy mindenképpen kompromisszumra kényszerülök, de nem tudom, hogy melyik irányban induljak el. :( Tudtok valamit javasolni, melyiket ajánlanátok nagyon? Esetleg az említetteken kívül vmi mást ami megfelelő lehetne nekem?

(#41687) jjeahh válasza §man (#41686) üzenetére


jjeahh
nagyúr

X-t20 nekem nem tűnik gyengének videóban, csak nincs brutál szenzorstabi. Gx80 + valamilyen számodra ideális fényerős fix? Mert ugy-e nem csak a szenzoron múlik a gyengefényes teljesítmény, az sem mindegy milyen üveget raksz rá, de ezt biztosan te is tudod :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41688) §man válasza jjeahh (#41687) üzenetére


§man
újonc

az az igazság, hogy egyiket sem volt még lehetőségem kipróbálni, sajnos ismerősei körben sincsenek,úgyh jútyúb vidiket néztem, ott láttam 1-2 nagyon elszomorító x-T20 videót, bár simán elképzelhető az is, hogy júzer error volt benne és lehet hogy nulla/kevés gépkezelési ismerettel álltak neki videózgatni. Vadászgatta rendesen a vidikben a fókuszt és sokszor életlen volt, majd megpróbálom megkeresni, hogy mikről beszélek.

az az igazság amúgy, hogy a pana szenzorstabija jó lenne, mert nem igazán van "kedvem" gimbalt is venni :D a Gx80ra mindjárt rákukkantok. fényerős fix tudja ellensúlyozni azt, hogy a panák nem egy low light bajnokok? úgy láttam dpeview-n, meg más helyeken, hogy elég tisztességesen zajosodnak beltérben.

(#41689) jjeahh válasza §man (#41688) üzenetére


jjeahh
nagyúr

X-t20 videójáról szerintem a fuji topikban érdeklődj, én anno ott láttam pár vele készült videót, sőt valaki x-t2-vel is hasonlítgatta.
Az af sebesség szerintem panákkal sem lesz gyorsabb, azokban pdaf sincs... egy fényerős fix igen, többet hoz konyhára mint egy apsc szenzor. Persze fujira is lehet fixet venni, csak a fuji fixek úgy általánosan drágábbak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41690) KawaBazsy válasza §man (#41686) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nem tom mi a gond a Sony színeivel, sztem teljesen realisztikus a szín visszaadása. Ha fontos a videó, akkor csak Pana, Sony vonalon nézelődnék.

(#41691) Neck válasza KawaBazsy (#41690) üzenetére


Neck
veterán

+1 a Sonyra - a melegedésre meg (legalábbis A6000-nél) orvosság volt egy akksis markolat...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#41692) MrChris válasza §man (#41686) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha jó videót és gyors fókuszt szeretnél akkor 6300, ha jó videót és jó szenzor stabit akkor G80. Szembefutást a sony jobban bírja mint a pana.
Az 'alacsony fény'-t honnan vetted? Kevés fényt jelent, vagy hogy naplementekor/keltekor a sok vörös miatt elrontja a wb-t?

Neck: Az a6000 nem épp mai videós váz, elég moirés fhd-ja van. 6300 fhd-ban bírja a hosszú idejű felvételt, 4k-nál van a túlmelegedés és lcd fényerő levétel.

(#41693) faki_ válasza Anubis_9 (#41685) üzenetére


faki_
senior tag

Adapterek vannak ~2000 Ft-től felfelé, a jobb minőségűek ~5000 Ft felett ([link], [link], [link], [link]), de autófókusz nem lesz. Az 50mm-est talán van értelme adapterezni, ha nincs olcsóbb, hasonló minőségű manuál alternatíva, a másik kettőt nem hiszem.

A vaku úgy sejtem, manuálisként fog működni, ha nincs valami automata funkciója, akkor csak teljes fényerőn villan.

(#41694) Anubis_9 válasza faki_ (#41693) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hát akkor ez így nem az igazi. El kellene adnom az obikat és a vakut is. :(( Akkor még marad egy ideig a D3200-es. Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#41695) pandur99 válasza Anubis_9 (#41694) üzenetére


pandur99
aktív tag

Szerezz be inkább egy jobb objektívet a Nikonra, jobban jársz!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#41696) #31733248 válasza §man (#41686) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az A6300-nak van valami 13 színmódja és ezeken belül is finomhangolható, szóval ne abból indulj ki, hogy egy színmódban nem tetszett,

(#41697) #72797440


#72797440
törölt tag

Canon M5-öst a szegényes objektív választék miatt nem favorizálja senki? Megnéztem EM10 II, GX80 keresőjét. Pana túl kontrasztos, Oly képfrissítése lassú. Sajna A6300-ban nem volt akksi, GX8 OLED nem volt, viszont EOS M5 ott volt nagyon csak full frames fényerős üveg van hozzá. EM1 II-t nem sem tudtam megnézni meg Fujit sem.

[ Szerkesztve ]

(#41698) Muerte68 válasza #72797440 (#41697) üzenetére


Muerte68
addikt

az M5-ön nincs is evf-csak opcionálisan ut ólag felrakható :U az olympus képfrissítése szerintem bőven válalható-szerintem a legtöbb evf-néha gondolkozik-de ha ez is problémát okoz akkor ott az ovf-vagy a Fuji-hibrid kereső optikai fele az biztos nem frissít vagy szaggat :K
Az M5-képe jó-a gép fapad kevés obi és csak opcionális evf.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41699) MrChris válasza #72797440 (#41697) üzenetére


MrChris
nagyúr

Menj a fotoplusba, ott szinte minden van, csak persze ki kell kérni. Ezeket a kijelzőket lehet állítani mint színezet, kontraszt, színtelítettség és még némelyiknél a frekvenciát is. Laggolás lehet kevés fény, vagy hosszú záridő miatt is. Mikor egy hétre elhoztam az em10mk2-t nem tűnt fel amit írsz.

(#41700) #72797440 válasza MrChris (#41699) üzenetére


#72797440
törölt tag

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.