Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) Hapcii válasza Muerte68 (#41243) üzenetére


Hapcii
újonc

Köszönöm a véleményeket mindőtöknek! Sokat segítettetek! :R
Azt hiszem akkor alapvetően továbbra is a Sony felé kellene orientálódnom, aztán próbálok halászni vmilyen akciót, mert anélkül azért nagyon durva az ára annak az a6300nak :DD

#41244 jjeahh: hogy mindig mindenhol be kell nyelnie valamit az embernek… :N igen, az a pdaf tényleg kellene akkor, mondjuk azért nem vetem el a panát sem egyelőre, néztem néhány tesztvideot és tetszik. Bár a képekkel a sok utómunka nem hiányzik. Szép, nagy kutyád van ;)

#41245 MrChris: köszi a tippet és belátogatok majd a videos fórumba ezzel a melegedős kérdéssel. Ja, hát ne is mondd, én is sajnálom már most is a pénztárcámat, mert velem ellentétben neki annyira nem áll jól a fogyás. :)) Gondolkodtam is rajta, h elég költséges szenvedély lesz ez, ha már csak egy plusz kellékek nélküli gép is ennyibe kerül…

#41246 Econ: neked is köszönöm az ismertetőt, az objektíves részért külön hála és köszönet!

(#41252) #31733248


#31733248
törölt tag

Sony Overtakes #2 Position in U.S. Full-Frame Interchangeable Lens Camera Market - érdekes fejlemények! A FF piac többi része 2%-kal visszaesik, a Sony 23%-kal nő. Nem lesz könnyű helyzetben a Nikon, az biztos...

(#41253) frankstork válasza #31733248 (#41252) üzenetére


frankstork
aktív tag

Meg is érdemlik... Évek óta "ülnek" a babérjaikon. Kíváncsi leszek a sok csak canikon dslr fotosznobra néhány év múlva

(#41254) MrChris válasza frankstork (#41253) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez még csak a kezdet. Ha saccolok akkor kb 12%-al esett a Canon ff dslr. Valamit lépni fognak, vagy lépniük kell, mert gondolom így nem csak a vázeladás, hanem lencsékre is csökken a kereslet. Csak szimplán ki kéne dobni a tükröt, pentaprizmát, helyére egy rendes evéefet oszt kész. Többi meg szoftver, meg is oldottam :DDD

(#41255) frankstork válasza MrChris (#41254) üzenetére


frankstork
aktív tag

Látva akár egy kis oly használhatóságát, sokoldalúságát, nem is értem mire várnak... És ahogy írod, igazából tükör ki, evf be lenne a mutatvány. A Sony meglépte, jól tette, ezek meg majd mennek a farvizén, egy darabig legalábbis.
Megvan hozzá mindenük, nem a konzervatív fúezdeprofigépmertükrös usereket kellene etetni, hanem újra odaállni a sor elejére. Vagy ha annyira megy a tükrös, mert ezekből ki nem lehet nevelni, akkor párhuzamosan tolni a MILC-et.
(Egyébként név nélkül leírom, hogy párom elkezdte az OKJ-t, mert kell a k papír, ugye. Az osztályban egyből ő lett a fekete bárány, mert skandallum, de milcet használ, egyedüliként, és ráadásul oly-t. A tábácsi, több évtizedes tapasztalattal, ráadásul egy analóg-digitális váltással a háta mögött, leszólta, hovatovább kijelentette hogy a komoly munkához majd kell egy tükrös... Szerencsére nem a tudás kell hanem a papír...)

(#41256) MrChris válasza frankstork (#41255) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gondolom a fókuszrendszer az egyik sarokpont. Azzal el kéne érni a mostani külön álló szenzorok szintjét. Nem csak sebességben hanem gyenge fényben is.

(#41257) tvamos válasza MrChris (#41256) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sebessegben mar van franko... :)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41258) akcsy


akcsy
tag

Sziasztok!

DSLR-es kezdő gépet szeretnék, előző cégemnél egy CANON EOS 5D MARKIII-vel fotózgattam ha kellett,a másik cégnél sajnos nincs gép, így egy belépő gépre gondoltam. A keretem ilyen 130 max 150-ig engedné...
Így három verzió jutott szóba:
Canon EOS 1300D ilyet teszteltem családnál, igazából tesztett a használata

Canon EOS 1200D itt a két Canon közti különbséget nem értem, hogy megéri-e venni mondjuk az 1300d-t, tud e annyival többet...

Valamint szóba jött a Nikon d3300 ami ugye egy árban van a CANON eos 1300d-vel, csak nem tudom melyik csinálhat szebb képet, valamint félek a kezelőfelletétől, ugyanis eddig csak Canonnal dolgoztam, Nikont szó szerint csak képről láttam... De meggyőzhető vagyok más típusra is :) Köszönöm előre is :)

(#41259) csacsi77 válasza akcsy (#41258) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ezek közül a Nikon D3300 a legjobb vétel. Szuper szenzor van benne és az AF-P objektívvel már elfogadható videókat is csinál. A menü meg szokható, bár számomra is a Canon az átláthatóbb.
Az 1200 és 13000 között szerintem semmi értékelhető változás sincs. Mindkettőben az "őskövület" 600D szenzora van. Ha már Canon, akkor egy jó állapotú használt 600D, azzal pont ott vagy mint ezekkel, de marad pénz a zsebedben.

Öreg fater megoldja!!!!

(#41260) akcsy válasza csacsi77 (#41259) üzenetére


akcsy
tag

Köszönöm, akkor érdemesebb megszokni a Nikont? (Azota azert mar felejtettem is fotos tudasombol, ugyhogy nem hiszem, hogy nehez lenne ratanulni egy nikonra) :) Videót nézve nem is olyan ördöngőség beállítani manuálban sem, ahogy videón láttam :)
Igen igen, hallottam hogy akkor egy 600d-t eri meg, bar gyorsan korulnezve, nem lattam akkora arrest, azaz 90 felett arultak azokat is hasznaltan ugye, es mar a garancia is reg lejart... :/

(#41261) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok, egy kis dilemma előtt állok, gondoltam hátha tudtok tippeket adni.
Jelenleg van egy a6000-es gépen 16-50 kit obival, és egy 50mm sony 1.8.
Hiányzik a nagyobb zoom átfogás. Keresnék egy általános használatra megfelelő de mégis jó minőségű zoom obit nem túl drágán. A 16-50-es kevés, illetve nem elég éles nekem, és bekapcsolt oss-el olyan mintha nem lenne stabilizátor, amikor visszanézem a videót... Emiatt jó lenne ha stabis lenne az obi. Az 50-es beltéren egyszerűen túl messze lát mindent, ezért emellé gondoltam egy rövidebbet beszerezni. Viszont jó lenne ha ez is stabis lenne.
Azon is elgondolkodtam, hogy lehet jobb lenne váltani, mert a stabis obik drágábbak mint az anélküliek, és akkor vennék egy olyan vázat (pl PANA), ami szenzorstabis.
vagy váltok, és veszek Nikont, ami nagyobb lesz de legalább a 18-105 olcsóbb hozzá mint a sonyhoz.. Szóval 10-105 jónak tűnik, és csak vmi rendes fix is arrafelé... ;]
a6000 APS-C-s, nagy visszalépés lenne egy m43? (pl: PANA), vagy menjek egy kategóriávl feljebb - FF, vagy maradjon az a6000 és vmi tuti obit vegyek mellé.
Gyerekeket fotózok/videózok beltérben, kültéren városnézés, nyaraléás, duna part, stb... vagyesen kb mindent. Érdekel a macro is.
Remélem érthető voltam.

Köszi a tippeket!

(#41262) Tin_Shield válasza muranyig (#41261) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 16-50 márpedig jó, majd jönnek a Sony-sok és megmondják neked ;]
A stabilizált objektívek videózáskor messze nem olyan hatékonyak mint a Pana/Oly féle legújabb vázstabik.
Ha Panára váltanál elbukod a PDAF-et és a 24MP szenzort, helyette kapnál 4k videót és jó szenzorstabit, neked kell tudnod melyik ér többet.
Ha maradsz a Sonynál, beltérre az 50-es helyett jobb a 35 f1.8, van benne OSS, de hogy videó alatt mennyire hatékony azt nem tudom. A Sony 18-105 egy jó objektív, de nem kicsi, ellenben nagy és nehéz, főleg a 16-50-hez képest. Ki kell próbálni mennyire áll kézre az a6000-en. Esetleg a Sigma adapterezett megoldásait is megfontolhatod, ha nem is érik el mindenben a natív objektíveket, de állítólag vannak élhető kombinációk elfogadható áron.
Nikon DSLR-rel ha a fényképezés nem is, de a videózás elégé fatengelyes lesz az a6000 után

[ Szerkesztve ]

(#41263) muranyig válasza Tin_Shield (#41262) üzenetére


muranyig
tag

Köszi!
Nikon videója miben rosszabb?
Gondolkoztam már az adapteres verzión. Sigmát adapterezzem? Melyik adapter jó hozzá? (Annyi van... canon, nikon, stb...) - Tényleg, ha mmár adapter, ott mennyire vesztem el pl az AF-et? (vagy más egyéb nyalánkságot?) Melyik adapter ajánlott?

(#41264) csacsi77 válasza muranyig (#41263) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nincs saját tapasztalatom, de azt mondják, hogy a Sigma MC 11 tud mindent. Stabilizátor jelet, AF-et, rekeszvezérlést visz át.
Ezzel a Sigma Canon végű objeketívjei teljes körűen működnek. Például 17-70 f/2,8-4 DC OS HSM Contemporary. Ezzel fényerőd is van valamelyest, az obi nagyon jó, marad stabid cserébe orrnehéz a cucc, mert az obin kívül még az adapter is ott van.
A mellékelt linken ki is próbálhatod a terméket, hiszen ott van a boltban, biztos engednek egy próbát.

Öreg fater megoldja!!!!

(#41265) Mirman


Mirman
őstag

Üdv hölgyek / urak .

Hol lehetne a legtöbb gépet egymás mellett megtapogatni ? Oly E-M5 II , FUJI X-T20 , Canon 80D stb .

Köszönöm előre is .

(#41266) muranyig válasza csacsi77 (#41264) üzenetére


muranyig
tag

köszi! Kicit combos a 90e ft.... Kipróbálom vmikor!

(#41267) #31733248 válasza muranyig (#41261) üzenetére


#31733248
törölt tag

A 16-50-nel milyen videózásnál stabilitási problémáid voltak? Mert két dolog szokott lenni: nem tudsz vele úgy sétálni, hogy ne remegjen a kép. Ezen egy 100 eurós gimballal tudsz segíteni (a vázstabis GX80 is remeg, ha járni kezdesz vele, cserébe az autofókusza katasztrófa a Sony után). A másik a zoom gomb működtetése során fellépő rázkódás, ami tipikus felhasználói hiba (ha videózásnál eleve rajta tartod az ujjad, nincs ilyen hiba).

A megoldás egyrészt a gimbal, másrészt a 18-105mm f4 megvásárlása, aminek gyakorlatilag egyetlen gyártónál nincs vetélytársa. Belső, ráadásul hangtalan zoom és fókusz, jó átfogás, állandó fényerő, változtatható sebességű fókuszmotor stb...

Sigma 17-70 f/2,8-4 DC OS HSM Contemporaryt és Sigma 8-16-ot is használok MC-11-gyel, mindkettő nagyon jó optikai és építési minőséget jelent. De videózásra egyértelműen a natív 18-105 a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#41268) csacsi77 válasza muranyig (#41266) üzenetére


csacsi77
senior tag

Van ebay-en olcsóbb is. Viltrox, Fotodiox, azok olcsóbbak. de már nem biztos, hogy olyan jó minőségűek. Ezzel tuti megy minden, azt hiszem Econ fórumtárs használja is, nála érdeklődhetsz.

Meg is jött Econ.... :DD

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#41269) vihartigris válasza Mirman (#41265) üzenetére


vihartigris
őstag

A Fuji-n kívül elég sok gépet (Canon, Nikon, Sony, Pana, Oly) lehet megtapogatni a media mark üzleteiben.

bármi reciproka a semmi

(#41270) MrChris válasza #31733248 (#41267) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tessék sétálok a gx80 stabijával, második snitt párban pedig a futás se szégyen! Pedig ez egy olcsó m4/3-os váz.
Itt meg a gyereket simán lekövetem séta közben.
Ne abból indulj ki hogy kocsonyásan remeg az a6000-ed videó képe amint teszel vele pár lépést.
Mutass nekem 100€-s gimbalt ami segít is rajta és jobb lesz mint a GX80 stabija! Nem himbilimbizik, nem forgolódik kezelhetetlenül.
Már megint jön a megtévesztés belőled, elfelejtetted linkelni az elfogulatlan :D a6000 istenítő, m4/3 fikázó teszted. Elárulom a titkot, hogy a gx80 is tud fhd50/60p-t és élesebb a jobb moiré kezelése miatt mint az a6000. Mutass sétálós a6000+16-50-es sétálós optikai stabis tesztet!

[ Szerkesztve ]

(#41271) bendefeco válasza MrChris (#41270) üzenetére


bendefeco
tag

Kezdődik :)

(#41272) muranyig válasza #31733248 (#41267) üzenetére


muranyig
tag

szia, az első a probléma. Milyen gimballal lenne jobb?

(#41273) muranyig válasza MrChris (#41270) üzenetére


muranyig
tag

Jók ezek a gx80-as videók. Stabilitásban messze veri az a6000-et. Kérdeés a képminőség mennyire lesz látványosan rosszabb azonos viszonyok között. pl.: low light, beltér
4k-ban 25fps-t tud ugye?

(#41274) MrChris válasza muranyig (#41273) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja, 4k-ban 25, esetleg ügyesen ntsc-re állítva 30p.
A zaj attól is függ mi a végcél. Nálam 1080p a megjelenítés ezért csak abban látom az eredményt. Ennek zaj szempontjából nagyon jót tesz az extra felbontás. Ha meg szűröd is Neatvideóval elég szép lesz a vége. Majd erről is készítek mintát.
Kíváncsi lennék melyik a legolcsóbb gimbal stabilizátor amit már érdemes venni 1.5kg-os cucchoz. Biztosan nem 100€, inkább 3-400 és ez az alja.

(#41275) #31733248 válasza MrChris (#41270) üzenetére


#31733248
törölt tag

A GX80 stabija jobb a Sony kitobiénál, ezt nem is vitattam és a videódat is láttam már. De a GX80 képe is remeg, szóval én azzal sem sétálgatnék. Egyébként szoftveres stabilizálás volt, vagy sem?

(#41276) MrChris válasza #31733248 (#41275) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nincs megdolgozva szoftver stabival, ezt tudja ez a kombó. A 12-32-ben elég gyenge az ois, másik kitobival lehet még egy picivel jobb lenne. Mercallit próbáltam, de nem sokat tesz hozzá, azért újra ránézek a rolling miatt.
Amúgy ez a remegés nagyon a töredéke, jól kompenzálja a stabi. 2:13-tól látható, hogy milyen gx80-bmpcc-a6300-al sétálni.
Van még egy haszna az IS-nak, hogy a gx80-on ha bizgerálom a manuál obik fókuszgyűrűjét, vagy a rekeszgyűrűt akkor nem remegteti, kocsonyásítja a képet. Még a nagy csattanással rekeszelhető OM obiké sem. Ez pl zavart szenzorstabi nélkül.

(#41277) #31733248 válasza MrChris (#41276) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért ezekben a magán összehasonlító videókban nem bíznék. A múltkor is láttam egy Sony-Fuji AF összehasonlító videót, aztán ment annak alapján az észosztás. Csak arról nem volt szó, hogy az AF átállása gyorsítható és lassítható is a Sonykban, attól függően, hogyan kívánja a jelenet. Mint ahogyan valamiért a fókuszlégzést is kifelejtette a tesztelő. De mondom, ettől még jobb a GX80 stabija, de az az autofókusz számomra továbbra is fájdalmasan lassú. És ahogyan olvasom az MFT fórumot, mások is így vannak vele.

(#41278) muranyig válasza #31733248 (#41267) üzenetére


muranyig
tag

az a baj a sony 18-105 obival, hogy kb 200e ft. Ennyi pénzért (180e-ért is van) kapok 3 év garival Nikon d3400-at 18-105-el....
ez is a dilemmám egyik része.
Akkor már lehet, hogy érdemes váltani....
Vagy másik gépnek megtartania Sonyt, mert még így is olcsóbban jövök ki.

(#41279) Throme válasza muranyig (#41278) üzenetére


Throme
veterán

Erre le fognak csapni. A sony az f4 végig, a nikkor pedig kitobi, un. " sötét " kitobi. Valószínűleg a sony obi jobb képminőséggel bír.

A fényerős obik nikkorban se olyan olcsók.

[ Szerkesztve ]

(#41280) #31733248 válasza muranyig (#41278) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tudom, hogy sok a 200 ezer is, de annak az obinak a reális ára kb. 350 ezer lenne. Videóra tényleg alkalmasabb bármelyik rendszer bármelyik obijánál ebben az árkategóriában. Hidd el, nem véletlenül vezeti hosszú ideje már az összes gyártó összes MILC-obija közül ez az eladási listákat az Amazonon.

(#41281) Tin_Shield válasza muranyig (#41278) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha csak az átfogás kell, akkor a Nikon 18-105-nek nem nagyon lesz párja. Ez a DSLR-ek egyik legnagyobb előnye, hogy a nagyobb átfogású zoom objektívek kedvező árban elérhetők, a MILC gártók valamiért még kihagyják ezt a ziccert. A másik a 3rd party fényerős(ebb) zoomok.
A Sony 18-105, pedig ahogy már írták másik liga. Adhatná a Sony kitben is jóárasítva, de gondolom úgy vannak vele, hogy minek, enélkül is elég jól fogy.
A Pana 12-60-at érdemes megfontolni ha a váltás mellett döntesz. Nem fix fényerős és nem is belső zoomos, de nagyon jó átfogású jó rajzú objektív, az e-bay-en kitből bontva 90e körül szokott lenni.

(#41282) wms


wms
senior tag

Egy barátom Németországban vett egy A6300 vázat. Két obi között vacillál a 18-105 f4 vagy a 16-70 f4 Zeiss. Melyiket ajánlanátok?

(#41283) wms válasza wms (#41282) üzenetére


wms
senior tag

Bocsi a Sony milcbe szerettem volna küldeni. :R

(#41284) #31733248 válasza #31733248 (#41280) üzenetére


#31733248
törölt tag

Most nézem: van egy Sony 18-105 az aprón 139 ezres irányáron. 2016 májusi, szerintem érdemes lenne megnézni.

(#41282) wms

Mindkettőnek van előnye, én a 18-105-öt venném.

[ Szerkesztve ]

(#41285) total90


total90
veterán

Hetfotol nalam lesz a Sony R7II egy hetig probara. Megy majd egy vs Nikon D800 a mindennapokban :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41286) vihartigris válasza total90 (#41285) üzenetére


vihartigris
őstag

Az Olympus EM1 már járt nálad vagy az ezután jön?

bármi reciproka a semmi

(#41287) total90 válasza vihartigris (#41286) üzenetére


total90
veterán

A Sony lesz az elso. Egyszerre nem tudtam mindent beszerezni, de aprilis vegeig, majus elso heten lesz nalam inden, amit ki akartam probalni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41288) vihartigris válasza total90 (#41287) üzenetére


vihartigris
őstag

Utána írhatnál egy jó kis összefoglalót.

bármi reciproka a semmi

(#41289) tvamos válasza total90 (#41285) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon kíváncsi vagyok a gépek sebességére! A D800-at fogdostam már, az elég gyors... A7RII-t még nem láttam előben.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41290) JohnyBlue válasza tvamos (#41289) üzenetére


JohnyBlue
őstag

a sonyt jobban meglehet fogni és jobban repül mint a d800 ami, nagyobb, nehezebb szóval szerintem a sony lesz a gyorsabb :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#41291) zool1 válasza JohnyBlue (#41290) üzenetére


zool1
őstag

A g2 hogy repül...?! :DDD ;] (gyorsabb mint a dddddd..?!)

[ Szerkesztve ]

(#41292) emté


emté
újonc

Hi,

Tanácsot szeretnék kérni gépvásárlás kapcsán. Már egy ideje tervezek egy MILC gépet venni, amit nem csak fényképezésre, hanem videózásra (amatőr filmezésre) is használnék, mindezt kb. 180ezres max. limit mellett. Fontos lenne, hogy legyen mikronfon bemenete, és ne legyen közismert hibája (mint pl. a Sony Alpha széria túlmelegedése). Hosszas kutakodás, fórumok, youtube-os videók átnyálazása után két készülékre szűkítettem le a kört: Canon EOS M3 és Panasonic Lumix GH3. Itt megtorpantam, mert képtelen vagyok dönteni, hogy melyik lenne a jobb választás. Árban azért van eltérés, nem is egy időben jelent meg a két gép, de a videós tesztek alapján kb. mindkettőt jónak érzem a célra...csak nem tudok dönteni. :U

Akad itt esetleg valaki, aki élettapasztalatát felhasználva segítene dönteni? :R

Köszi,
EmTé

u.i.: ilyen összehasonlító oldalakat is megnéztem, de nem lettem vele előrébb...
http://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-M3-vs-Panasonic-Lumix-DMC-GH3

(#41293) tvamos válasza JohnyBlue (#41290) üzenetére


tvamos
nagyúr

Így már nem is várom annyira az "elfogulatlan" véleményedet. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41294) MrChris válasza emté (#41292) üzenetére


MrChris
nagyúr

A GH3 egy profi videós váz. Gomb-tekerő kiosztása, mennyisége, személyre szabhatósága, minősége is ehhez mért. Forgatós kijelzője praktikus videónál. No meg a kereső se utolsó dolog. Nagyon éles videó képpel rendelkezik. Aszem 110e-ért is előfordult aprón. 180-ért GH4-et is ki lehet fogni.
EOS M3-nak szokásos interpolált/line scippelt videó képe van, gyenge moiré kezeléssel, ami egy 720p-ből felturbózott 1080p-re hasonlít. Mivel amatőr filmezésre keresel, ezért utómunkánál még több jelentősége van, hogy legyen tartalék a videóban, különben hamar szétesik a kép.

(#41295) emté


emté
újonc

Azt hiszem ezzel el is dőlt a dolog, köszönöm a megerősítést :) Pont 110-ért van egy GH3 váz, szerintem le is csapok rá! Esetleg van valami tipped, hogy beltéri, pár méteres snittekhez milyen optika passzolna hozzá? Ez lenne az első MILC-em, és még nem látom át a palettát... :U

(#41296) OceanStorm


OceanStorm
tag

Nem rég jött meg a kamera forgató kiegészítő, csináltam róla egy egyszerű videót. Nekem eddig nagyon bejön a cucc, ajánlom bárkinek aki time lapse-ben gondolkodik. Nem bonyolult, pillanatok alatt be lehet állítani a kívánt mozgást (korábban tévedtem hogy fokot nem lehet beállítani, de lehet!), és nagyon szépen forgatja a gépet. Talán egy csöppet ferdén áll a gép a videón, közbe rájöttem hogy kell rendesen rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#41297) MrChris válasza emté (#41295) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez attól függ, hogy mit szeretnél, mekkora a helyiség, mennyi fény van, mi a cselekmény... Normál gyutávba éppen belefér(het) egy személy tetőtől talpig, erre vannak a 17-20-25-ös obik. 20-as bár élesebb, de a fókuszálásban gyengusz, ha kevés a fény. Nekem 20-as van, azért elboldogulok vele, annyira jó a képe, hogy nem akarom lecserélni. Ha van egy kis hely talán 3-4m akkor arc-váll esetleg félalak beleférhet az Oly 45/1.8-ba vagy egy adapterezet 50-essel is kísérletezhetsz. Univerzálisnak, pedig a 14-42 kitobi stabival, talán 30-35-ért mérik a kettes verziót. Van motoros változata, simább zoommal, mert az alap obikkal nem lehet lágyan zoomolni. Ezek a zoomok persze kevesebb fényt engednek be.
Olympus tedd próbára akcióját kihasználhatod (pl.: EM10mk2), mielőtt bármit veszel, bár videó képességben, szolgáltatásban elmarad a GH3-tól de láthatod kb hogyan is müxik egy ilyen rendszer.

OceanStorm: ez tök jól néz ki. A m4/3 vagy a videós fórumra feltehetnél majd vele készült videót.

[ Szerkesztve ]

(#41298) OceanStorm


OceanStorm
tag

Amint megtalálom a time lapse menüt a gépben felteszek videót. :) Egyelőre még csak autós témákat videóztam így nem is nagyon mentem bele. Ezt viszont most szombat délután lőttem. Ez meg egy kép a sok közül.

(#41299) bendefeco


bendefeco
tag

Sziasztok,

Készült egy újabb videó, remélem ez már jobban tetszik :)

https://www.youtube.com/watch?v=LzWTGz-E9K0

(#41300) #31733248 válasza emté (#41292) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem szeretnélek rábeszélni, ha már ennyire tartasz a Sonytól, de ha nem fogsz 20 perc feletti egybefüggő felvételeket készíteni, akkor nem lesz gondod a túlmelegedéssel. Egyébként is fél óra a maximum, gyártótól függetlenül. Mikrofon bemenet helyett van vakupapucs, amire a Bluetooth mikrofontól a puskamikrofonig azt teszel, amit akarsz...

(#41299) bendefeco

Nézd meg a színbeállításokat, elég béna még mindig...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.