Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) polcsa válasza MrChris (#36250) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ahogy mondod, Tami 110, Oly 80 körül. Igaz a Tamiban a brutál gari fogott meg, 4 év(!), kontra 0.

(#36252) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Drága felesègem már èppen elèg ideje mondja, hogy szeretne egy jò fènykèpező gèpet.
Mivel közeleg a születèsnapja... talán meglepem vele.
Èn teljesen elègedett vagyok a mobilos nyaralòs képekkel :) igazábòl szerintem őt se fogja ezt hosszútávon vonzani, de megérdemel egy esèlyt! (Kíváncsi leszek meddig lesz kedve mindig magával vinni ès arra is külön figyelni)
Kompakt kilőve az volt már ès annak aztán tènyleg nem sok èrtelmèt látom.

Ár: 100? Ha belefèr de lehetősèg szerint maradjunk 150e. alatt. Objektívvel együtt hiszen a nèlkül nem megy.
Felhasználás: Fogalmam sincs. Az aprò virágoktòl a nagy tájkèpekig ugrálò gyerek vagy èn egy sörrel... eleinte biztos mindent le akár fènykèpezni!
Mèret: Inkább kissebb ès könnyebb felé. Strapabíró normális keretek között.
Videó: Ha van jò, de nem elsődleges!
Csak új ès itthon beszerezhető!
Egyèb: Mivel nem tudom hova fog ez fejlődni. Fontos, hogy eladhatò masina legyen. Azaz egy kedveltebb típus.
Akár azèrt mert rákattan ès jobb kell. Vagy mert rájön, hogy mègse akarja annyira. Nő ;)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#36253) Tin_Shield válasza atee (#36252) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én most ezt venném: Panasonic GX7
Kicsi, könnyű, ügyes, gyors, fémházas, jó videó, kereső, dönthető LCD, érintőképernyő, wifi, élénk használtpiac stb.

[ Szerkesztve ]

(#36254) atee válasza Tin_Shield (#36253) üzenetére


atee
őstag

Köszönöm ez befuthat! Mèg van időm gondolkozni kèt hètig kb.

Vagyis ahogy látom ez nem èrkezik meg 2-3 nap alatt. Ahol esetleg még azonnal van raktáron ott mindjárt 170 az ára...
Kifutó széria?

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#36255) gergo5991 válasza atee (#36254) üzenetére


gergo5991
őstag

inkább nézegess szét jobban a piacon, elég sok terméhet kapni, két hét alatt sok változhat. Én amondó vagyok még ha meglepetés is, érdemesebb lenne az asszonyt is bevonni a dologba ha már nem kis pénzről van szó, boltban megtapogatni neki mennyire kényelmes stb, ne hogy aztán csalódás legyen a vége. Vagy valami nagyobb elektrotechnikai üzletbe elvinni valami alibi okból porszíóba kell zsák megnézni stb, aztán a kamerák felé terelni a gyanut, majd titokban megvenni máskor.

(#36256) tvamos válasza atee (#36254) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez a kifutó: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#36257) atee válasza gergo5991 (#36255) üzenetére


atee
őstag

Erre sajnos nincs most lehetősèg. Munka miatt nehezen összehozhatò.

tvamos akkor nem nagyon èrtem mièrt nincs szinte sehol kèszleten.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#36258) Tin_Shield válasza atee (#36254) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van már utódja, de azért még nem holnap fog eltűnni a polcokról.

Ha van még két heted gondolkodni akkor rendeld meg, annyi időn belül meghozza az MM is. Persze csak ha tetszik. Amíg megérkezik máshol esetleg meg is tudod tapizni. És ha mégse jönne be, vagy közben találsz jobban tetsző gépet, legfeljebb nem veszed át. Nem szép dolog, de ebbe nem fog belebukni az MM.
És hogy miért nincs a polcokon? A Panasonic termékek sokkal jobbak mint a magyarországi képviselet elég visszafogott kereskedelmi politikája. Persze ne legyek teljesen igazságtalan, némi javulás azért érezhető.

[ Szerkesztve ]

(#36259) MrChris válasza polcsa (#36251) üzenetére


MrChris
nagyúr

PL5-ben elég harmatos a stabi, lehet, hogy a Pana OIS lenne jobb, van egy 75-ért.

(#36260) g.killer


g.killer
aktív tag

Sziasztok!
Egy éve vagyok néha boldog néha elégedetlen gazdája egy e-pl5 nek. Erősen azt érzem, hogy egy dslr-re kéne váltsak, mind a kereső léte mind a biztos fogást biztositó kialakitás miatt. Viszont eléggé tájékozatlan vagyok a dslr-ek világáában. Müködésük elvét tudom felépitésüket értem. De nincs átfogó képem a piacról és ha valaki megemliti nekem a D750-et akkor valójában csak bólogatok okosan de csak annyit tudok hogy Nikon és, hogy egy ff-váz. Ha meg arról olvasok, hogy hú dejö ez a Canon USM akkor teljesen elveszve érzem magam.

Ebben kérnék egy kis segítséget, hogy nincs e valamilyen iromány ami segíthet.

És ha leváltanám a milc-et és max 200k-t ráfizetnék, melyik nikon gép az amelyik ebben az árkategóriában ajánlott?

A választ előre is köszönöm! :)

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#36261) HKorn válasza g.killer (#36260) üzenetére


HKorn
addikt

Mi a bajod a PL-5-tel amúgy?

Run&Ride

(#36262) Studi válasza HKorn (#36261) üzenetére


Studi
addikt

Írta: kereső, biztos fogás hiánya. Bár erre bőven vannak megoldások, alternatívák milc fronton, 200e Ft ráfizetéssel már a m43 rendszerben is igen bőséges a választék. :)

(#36263) jjeahh válasza g.killer (#36260) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Másik topikban is a fogás miatt ragaszkodik egy kolléga a dslr-ekhez, pedig milc fronton is vannak jól megmarkolható vázak, ha milc, akkor nem értem a legtöbben miért automat pici gépekre gondolnak. Pár példa: [link] Persze milc fronton 1d-t nem kapsz, de egyrészt gondolom nem 1d-re váltanál, másrészt szerintem ez már a ló másik oldala.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36264) HKorn válasza Studi (#36262) üzenetére


HKorn
addikt

Igaz, valahogy elsiklottam felette :)

Mondjuk ez miatt én nem fizetnék 200K-t, de ez már más kérdés, valakinek sokat ér a kényelem és a kukucska :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#36265) g.killer válasza HKorn (#36264) üzenetére


g.killer
aktív tag

Köszönom a válaszokat.
Milc fronton is vannak alternatívák, csak milc használat közben rájöttem, hogy nekem nem is fontos a kis méret és még a méreten és a szenzor mozgásos stabilizátoron, és a mirrorless- miat nem lévö rázkódáson kívül nem tapasztaltam mást, ezekkel teljesen elégedett vagyok az epl5 az áráért bőven eleget tesz szeretem a kamerámat, és a milc-nek sem vagyok ellensége, sőt szerintem egy nagyon jó rendszer.

A dslr felé való hajlásom abból is ered, hogy nekem sose volt dslr em diákként nem vagyok olyan helyzetben hogy nagyon váltogathatnám a gépeimet. Ellenben utálom azt az érzést amikor megjelenek a gépemmel valahol és azt érzem, hogy én itt kicsi vagyok a sok bazinagy dslr-kozott.
Belul tudom, hogy d3200- nal siman csinalok jobb képet, de kivulrol is azt latom, hogy barki ranéz egy nagy gépre akkor az e zsir gép, az enyém meg csak cuki! :D :DD Mondjuk ha egy omd 10 400 as obival nem lenne rossz de ugye almodik a nyomor.. :D

Ez a kérdés nalam azt jelenti, hogy mit tuzzek ki célul nem azt hogy holnap megrendelem...

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#36266) Muerte68 válasza g.killer (#36265) üzenetére


Muerte68
addikt

Vegyél panát szép nagy van markolat evf és még rendszert se kell váltanod

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#36267) jjeahh válasza Muerte68 (#36266) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Már csak valami nikon matricát kell ragasztani rá :D

g.killer: "Mondjuk ha egy omd 10 400 as obival nem lenne rossz de ugye almodik a nyomor.. "
Omd-re az örök klasszikus megoldás.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36268) g.killer válasza jjeahh (#36267) üzenetére


g.killer
aktív tag

Köszi! :DDD

Azt érzem, hogy ti nem támogatjátok a dslr-t és ezt tiszteletben is tartom, hiszen itt ajánlották nekem a e-pl5-öt. Mi az az indok ami miatt milc-platformot válasszak a továbbiakban?

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#36269) gergo5991 válasza g.killer (#36268) üzenetére


gergo5991
őstag

jól érzed, aki nem említi meg hogy netán dslr kéne vagy ha mégis, azonnal átterelik az embert milc-re :D

(#36270) jjeahh válasza g.killer (#36268) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Támogatom én, csak éppen egy markolat miatt nem igazán látom értelmét a dslr-re váltásnak ha már milc-es vagy, mivel milc fronton is vannak markolatos "dslr like" gépek. De ha mindenképp váltani akarsz, akkor azt ajánlom előbb próbálj ki egy belépő dslr-t (ha jól értem nem csúcs vázra váltanál), mert egy belépő vagy középkategóriás modernebb milc után elég kiábrándító lehet egy ilyen gép, általában ezek a vázak full műanyagok, pici és sötét a keresőjük, kevés a fókuszpont, nagyon lomha a sorozat, nincs kihajtható/érintőkijelző, ha meg van, akkor is csak kompromisszumosan használható a gyenge kontraszt af miatt stb. Persze ha ezeket a ficsőröket milc fronton sem használtad ki, akkor dslr-en sem fognak hiányozni... A felső kategóriás gépek dslr fronton is komolyabbak, de belépő szinten nagyjából hosszú évek óta állóvíz van.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36271) Byk01 válasza g.killer (#36268) üzenetére


Byk01
senior tag

Az egyik nepper, és potenciális vásárlót, a másik kütyüb.zi és a technikai finomságok megtárgyalására alkalmas partnert lát benned, a harmadik meg csak vezérkos, és be akar terelni a birkái közé :DDD

Természetesen ez fikció, nehogy elhidd. Valószínűleg meg vannak elégedve a maguk MILC rendszerével, és a maguk szempontjából nézve csak az előnyeit látják (vagy csak azt mondják el).

Arról soha nem esik pl. szó, hogy a Canon és a Nikon rendszeréhez azért low budget megoldást sokkal hamarabb találsz, pl. világítás területén. Persze az mindig megvan, hogy akár egy szódásüveg alját is rá lehet adapterezni egy Oly vázra, de ha fény kellene a fényerő helyett, akkor már bajban vagyok. Vagy ha olyan témát fotózok, amihez követő fókusz kell (kivéve néhány milc vázat), esetleg, ha szeretnék telefotózni. Ezek, ha jól tudom, még erősen korlátos területek a milc rendszerekben. (nem mondom, hogy megoldhatatlanok, de lássuk be, hogy a dslr rendszerek itt még előrébb járnak)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#36272) jjeahh válasza Byk01 (#36271) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"a másik kütyüb.zi és a technikai finomságok megtárgyalására alkalmas partnert lát benned"

Ezt írod úgy, hogy felsorolod a dslr-ek technikai előnyeit, pl a követő fókuszt, holott szó sem volt arról, hogy g.killer lóversenyt akar fotózni, sőt, kihangsúlyozta, hogy az oly-val technikailag elégedett, a kollégának csak az az egyetlen problémája, hogy kisp****-nek nézik a haverok kismilc miatt :DDD Vagy félreértettem valamit?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36273) MrChris válasza g.killer (#36268) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mert sokan dslrről váltottunk.
Bár én kifejezetten keresős milcet akartam, pl5 számomra túl kompromisszumos. Ha neked is olyan dslr kell mint a többieknek és ez egy régi vágyad akkor vegyed meg amit elbír a pénztárcád, nikon 3x00-5x00... különben mindig ott lesz a vágyakozás.

(#36274) fireman123 válasza Byk01 (#36271) üzenetére


fireman123
őstag

eeegen, nagyjából igazad lehet ...én is úgy érzem, hogy a topic 4-5 "vezérkos"-a milc fan (ezzel nincs semmi baj), így ezt az igét hirdetik (ezzel sincs baj), .....csak tapasztaltam már, hogy amikor határozott elképzeléssel jön valaki hogy dslr-t akar venni ilyen vagy olyan okból, akkor nem abból a kategóriából ajánlanak pro és kontra érvekkel a különböző gyártók különböző típusait összevetve, hanem jön a rábeszélés a milcre :D

(#36275) asdf_ válasza fireman123 (#36274) üzenetére


asdf_
veterán

hogy amikor határozott elképzeléssel jön valaki hogy dslr-t akar venni ilyen vagy olyan okból

En meg azt tapasztaltam, hogy jellemzoen semmi indok nincs, hogy miert akar dslr-t. Es emoge en automatikusan odarakom, hogy o sem tudja, siman csak azert mert csak, mert szep nagy, meg profinak nez ki, meg valakijenek ilyen ekkora van, stb., es azt is, hogy a kerdezo, aki 1200d meg d3300 kategoriaban nezeget, azt sem tudja, hogy letezik a milc, meg hogy mi az.

(disclaimer: nincs milcem, meg nyerni kell a lotton hozza/nem fotozom annyit, hogy erdemes legyen elkolteni ra egy szatyor penzt)

(#36276) Muerte68 válasza Byk01 (#36271) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem beszélem rá azért mondtam a panát mert csak méret problémája volt a belépő dslr ek nem túl acélosak de persze használható nekem is volt.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#36277) Byk01 válasza jjeahh (#36272) üzenetére


Byk01
senior tag

Hé, azt is írtam, hogy ezt az első mondatom komolyan ne vegye :)

Utána igen, írtam a dslr-ek előnyeiről, mert a milc-ek előnyit mindig elmondjátok, és az minden oldalon ott van, nem árt néha a másik oldalt is frissíteni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#36278) g.killer válasza jjeahh (#36272) üzenetére


g.killer
aktív tag

Nem nem erről van szó! :U
Hiszen akkor nem vettem volna e-pl5-öt. Engem a oly ban annyi zavar amit már írtam, hogy hiányzik a kereső, a jó markolat. És a stabit nem érzem túl erősnek. Mégegyszer nem a milc-bol hianyzik hanem ez en epl-embol!! . A másik a legtöbb kiegészitő a dslr-ekhez van...
Engem rohadtul nem érdekel, hogy mit gondolnak a haverok ismerosok, szomszédnéni... A saját érdekemet vettem figyelembe és mivel a környezetemben aki profin foglalkozik fotózással vagy foglalkozott, azoknak dslr-jük van miért ha ott az olcsobb jobb milc? :F Persze ezek a fotosok a felsokategoriat hasznaljak...
Úgy gondoltam, hogy ha nem zavar a méret és elmondom a szempotjaimat akkor kapok egy nem eggyoldalu választ például: itt van, a pana vs nikon de nikonbol nem tudsz olyan felszereltségűt venni csak 350k-ér. Így gondoltam és szerintem egy fotóst nehogy már a méret érdekeljen ez azért kicsit kö@ög feltételezés volt. Lehet,hogy ez jött le a leírásomból de nem.

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#36279) Muerte68 válasza g.killer (#36278) üzenetére


Muerte68
addikt

A méret is lényeges :)) a legfőbb külömbséget le is ìrtad a dslr ből nem kapsz anyiért mint a milc ből.A méret pld azért számít mert nekem pld körülményes volt a nagy gép hurcolása azért cseréltem le

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#36280) Varoz válasza fireman123 (#36274) üzenetére


Varoz
őstag

Ez nettó hülyeség, ugye tudod?
Nekem érdekes módon nem ajánlott senki milcet. Na akkor ez most, hogy van? :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#36281) jjeahh válasza g.killer (#36278) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Engem rohadtul nem érdekel, hogy mit gondolnak a haverok ismerosok, szomszédnéni..."

"Ellenben utálom azt az érzést amikor megjelenek a gépemmel valahol és azt érzem, hogy én itt kicsi vagyok a sok bazinagy dslr-kozott.

"azt latom, hogy barki ranéz egy nagy gépre akkor az e zsir gép, az enyém meg csak cuki! :D :DD Mondjuk ha egy omd 10 400 as obival nem lenne rossz de ugye almodik a nyomor.. :D"

Lehet tényleg én értelmezem félre a dolgokat, de ellentmondást érzek a szavaidban.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36282) Tin


Tin
veterán

a DLSR és a MILC között egyetlen különbség van: a tükör, és mára elavulni látszó fókuszrendszer, meg persze a hozzá tartozó optikai kereső - a DSLR ennyivel több.

formára MILC-ből is bármekkorát vehetsz, a szenzor tulajdonságai gyártó-, ár-, és méretfüggő, PDAF van a MILC szenzorokon is, és DSLR-nél is van PDAF-os érzékelő, a 70D pl. gyakorlatilag azt tudja szerzor-fókuszálással, amit egy MILC.

csak míg MILC fronton nagy a verseny, és mindegyiket telepakolják egy csomó extrával, a DSLR-eknél ez nem igény, ezért rengeteg olyan funkció, ami a MILC-ek előnye, nincs meg.

viszont a fejlődéssel lassan ott tartunk, hogy a MILC-ek többet tudnak, mint a DSLR-ek, leszámítva persze a hagyományos PDAF fókuszt, ami kérdés, hogy egyáltalán szükséges-e még....

(#36283) 80hun válasza g.killer (#36278) üzenetére


80hun
addikt

Tessék én ajánlok neked nikon-t :)

D7100 egy jó kis váz :)

(#36284) MrChris válasza g.killer (#36278) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megkaphatod m4/3-ban a markolatot, keresőt, sokkal jobb vázstabit, ez pénzfüggő, meg hogy tetszik e, esetleg a markolatot mint kiegészítőt.
Munkára foghatóság más tészta, kezdve az ergonómiától a technikai képességen át a megjelenésig. Belépő milceket nincs sok értelme hasonlítgatni a profi fotósok dslrjeihez, kategóriát a kategóriával. Milc azért nem olyan olcsó, csak gyorsabban fejlődik/avul/cserélődik, hamar akciózzák, kerül ki a használtpiacra. Ha sok hátrányát érzed a milceknek tényleg dslrt válassz, kiegészítő mindig kevesebb lesz, mint ahogy objektívekből is egy CaNikonhoz képest.
Csak kérdés, mire is van szükséged?

(#36285) MrChris válasza Tin (#36282) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azért ennél árnyaltabb a kép.

(#36286) Tin válasza MrChris (#36285) üzenetére


Tin
veterán

technikailag nem.

nyilván egy canon vázban benne van ezer és ezer tapasztalat, visszajelzés, azokat rendes terepfotózásra alakítják ki, ezerféle objektív létezik hozzá a használtpiacon, rengeteg tutorial, jó menü, használható funkciók, szaktudás, és sorolhatnánk a végtelenségig.

de a DSLR és a MILC között technikailag a tükör, a pdaf fókusz, és az optikai kereső a különbség. ezért is hívják az utóbbit mirrorless-nek.

(#36287) g.killer válasza jjeahh (#36281) üzenetére


g.killer
aktív tag

Igen igy kiollozva ellentmondásos amit írtam összeollózva idiótának érzem magam. De én ezt a hulyen erzem magam a nagyok közöt azután a mondat után írtam, mellesleg még ezért" A dslr felé való hajlásom abból is ered, hogy nekem sose volt dslr em diákként nem vagyok olyan helyzetben hogy nagyon váltogathatnám a gépeimet." Ezt a nagygépes f@ságot csak ilyen poén szinten emlitettem, hogy az indokaimon kivul ezért is gondoltam a dslr-re. Ez az egész vicc valószínüleg azért is van amiért ide látogattam, mert van pár elképzelésem de ezen kívül fingom sincs melyik rendszer kell nekem :DDD

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#36288) 80hun válasza Tin (#36286) üzenetére


80hun
addikt

A PDAF miért különbség. Némelyik milcben nagyon korrekt PDAF van :)
Ez az összehasonlítás pont jó neked.

(#36289) Tin válasza 80hun (#36288) üzenetére


Tin
veterán

legalább - ha már válaszolsz egy threadre - olvasd el a megelőző hozzászólásokat is... csak az eggyel azelőtti hozzászólásomat kellett volna.

egyébként ott én nem a szenzor PDAF érzékelőire gondoltam, hanem a klasszikus, tükrös gépek érzékelőire.

amúgy a videó, amit mutattál, egy rossz vicc. láttam már korábban, de annyira béna a faszi, hogy a 70D hátrányára írja, hogy lassabb záridővel fotóz, és ezért elmosódott a kép, tehát rossz a fókusz. meg hát, a fókuszponton túlra nem képes fókuszálni. ha a live view-t hasonlította volna össze, ott már más a helyzet, mivel a 70D ezzel az dual pixel AF-el simán király. van egy ennél sokkal jobb videó, ahol kis drónt reptetnek, és azt fotózzák, és bár ott is azt hozzák ki előnynek, hogy a képszéleken jobb a MILC, ez megintcsak nem igaz, ha live view-ban hasonlítják.

almát körtével. a tükrös fókuszálás olyan, amilyen, és szerintem is elavult, de ettől még gyors, relatíve pontos, és ez a megszokott, így teljesen jól használható. profi fotós úgysem egyet csettint, hanem sorozatot, és abban lesz értékelhető kép is.

egyébként meg, a jövő egyértelműen a MILC-é, szerintem is. és a szenzoros nagysebességű autófókuszé meg az EVF-é, ahol azt látod, ami a fotó lesz, olyan rekesszel, olyan effekttel, olyan beégéssel, ahogy az a végterméken látszani fog, és sötétben is.

[ Szerkesztve ]

(#36290) g.killer válasza MrChris (#36284) üzenetére


g.killer
aktív tag

Köszönöm a választ! :)
A 4/3 rendszer is tökéletes. Felépitem előröl a kérdést.
A vásárlás időpontja: 1 éven belul
A gépre szánt összeg: 200k-300k
Felhasználás: Hobbi fotózás de minden terület studiótol kezdve a makrón át portré, család. Fontos, hogy jó fogása legyen jó keresővel. Lehetőleg street fotóknál voszonylag kevesebb fényben is megfelelő minőséget csikarjon ki magából nagyobb iso mellet is. Nekem fontos lenne az utángyártott objektívek és kellékek elérhetősége.
Elvárások: Legyen értékálló hosszú távon kiszolgáljon.
Azért szeretném a lehető legjobbat is választani mert nelecsöppentwm egy világba az e-pl5 el ami nagyon tetszik ellenben úgy érzem, hogy epl korlátai miatt a felszint kapargattam csak meg. :B
Nekem fontos a jó támogatotság népszerüség is, például epl5 rol yt-n van ossz vissz 5 vide de nem találtam sokat róla

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#36291) jjeahh válasza g.killer (#36287) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha haver vagy ismerős körökben van valakinek belépő dslr, vagy akár d7xxx (ha azt akarsz), akkor szerintem tényleg érdemes lenne kipróbálnod. Kár, hogy valszeg nem lakok a közelben, pont nálam van egy 60d és egy d7000 is itt hányódik néha, meg a saját vázaim is pont markolatos milc-ek :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36292) 80hun válasza Tin (#36289) üzenetére


80hun
addikt

live view-ban ment a 70d, vagy rosszúl gondolom hogy a kijelzőn csak akkor van élőkép a 70d-nél ha live view-ban videózól?
Eleve ez egy videós összehasonlítás amit belinkeltem és a videóból mutogatja az áloképeket v nem ?

(#36293) Tin válasza 80hun (#36292) üzenetére


Tin
veterán

"faster shutter & focus"
"poor auto focus (blurr)"

tökmindegy, miből vette, aki ilyen baromságokat leír az A6000 javára, két vázat tesztelve a kitobjektívjeikkel, az a teszt egyszerűen nem teszt.

tessék, ez egy normális teszt. hosszú, de ajánlom mindenkinek, aki egy dslr-t akar egy milc-el hasonlítani.

ebben a tesztben minden benne van, a fotózás, a videózás, rengeteg egyéb dolog, és igazságosan, részrehajlás nélkül hasonlítja össze a két rendszer egy-egy középkategóriás, új gépét, a canon 80d-t a "klasszikus" milc-el, egy sony a6300-al. és olyan dolgokat is tesztel, amire nem is gondolnál egy specifikáció elolvasása után, de amint fotózni kezdesz, rájössz, hogy mennyire fontos (pl. akár a burst-nél a buffer mérete).

[ Szerkesztve ]

(#36294) fireman123 válasza Varoz (#36280) üzenetére


fireman123
őstag

nyilván nem szó szerint mindenkinek megy a milc ajánlás ....viszont én ezt szűrtem le a topic olvasása során, biztos van aki nem így látja ....de részemről be is fejeztem :D ....személy szerint nem igazán érdekel a milc/dslr vita ....az a véleményem mindenki döntse el mit akar, hallgasson meg minden érvet pro és kontra ....csak én azt tapasztaltam amit korábban írtam (de ez csak az én véleményem)

(#36295) Muerte68 válasza g.killer (#36290) üzenetére


Muerte68
addikt

Dslr szerű fogás pana,jobb kép kisebb markolat om 5-10
Ha m4/3

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#36296) MrChris válasza g.killer (#36290) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értékállóság sajnos a milceknek nem erősségük, szinte mint az okostelefonok. :D Viszont tartósnak tűnnek, bár a dslrek is. Az utángyártotton gondolom azt érted, hogy ne Lumix és ne Olympus legyen mert hogy az drága. Egyenlőre ezt sem tudják, minimális a külső támogatás. Ellenben szinte mindegyik obi nagyon jó vagy kiváló, nagy a lefedettség és már van használtpiac, sok példány még garis is.
Olympusból próbáld ki az üzletben melyik tetszene és bírnád megvenni, ingyen elviheted egy hétre és azalatt kiderül kell e. OMD rendszer mindegyik tagja marha jó stabival van és keresős, mkII-esek pedig már annyira nagy felbontásúak hogy már nehéz kukacoskodni rajta. Nálam volt egy em10mk2 nagyon egyben van masszív, egy markolat azért hiányzott róla, de olyat lehet venni különbözőeket.

(#36297) Plafoon válasza Tin (#36293) üzenetére


Plafoon
tag

A milcek drágák, gyorsan merülnek és lassú AF :D

(#36298) Tin válasza Plafoon (#36297) üzenetére


Tin
veterán

na ja, csomó ilyen van:

a dslr-ek meg nagyok, nehezek, sok mindent nem tudnak, és sokszor pontatlan az AF:)

most még a dslr a jobb, de pár év (a technológia már adott), és a milcek rájuk vernek.

szerintem idővel egy jelenlegi dslr átlag méretű, de milc belsejű és tudású milc lesz a standard.

(#36299) Lassú Víz válasza g.killer (#36290) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Neked kell tudnod mire vágysz. Van géped, lehet vele fotózni, nem vagy kényszerhelyzetben. Dobáld a pénzt a malacperselybe, és akkor törd fel, amikor már tudod, hogy mit miért veszel meg. A jó szemen, meg azon, hogy nálad van-e a gép vagy otthon (mert nagy), sokkal több múlik, mint azon, hogy m4/3 vagy APS-C vagy FF.

DSLR vs MILC: Engem kifejezetten mulattat amikor egy nnnD-s ember lenézi az Oly E-M1-est. Az sem utolsó szempont, hogy egy messenger táskába belefér a vázzal együtt 5 objektív és egy rendszervaku mellé még a fél liter víz, szemüveg, e-book, pzs, iratok, pénztárca, tepsifon, tolltartó, tartalék akku + apróságok. Ja, maradt még hely laptopnak, állványnak. :P

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36300) tvamos válasza Lassú Víz (#36299) üzenetére


tvamos
nagyúr

meg azon, hogy nálad van-e a gép vagy otthon

+1 amipta milc-em van, szinte mindig nálam van. (es tudok 1200fps videót is lőni vele. ;) )

Csak sajnos nincs az a hang, amikor felcsap a tükör...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.