Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) Virtualtale válasza MrChris (#36827) üzenetére


Virtualtale
újonc

Megvilágosodtam, köszönöm! :D Eddig Olympust és Panát nézegettem elsősorban abban a naiv tévhitben, hogy jó az objektívkínálatuk. A videó miatt Pana mellett voksoltam inkább, de elnézve a Sonyt, O.o hogy nem vettem észre, hogy legjobb, én buta :D

(#36852) eeXaa válasza Virtualtale (#36851) üzenetére


eeXaa
addikt

Igen! Valóban nagyon buta vagy, én nem kérkednék ezzel... inkább írnád le neki privátban... a trollkodásodra itt senki sem kiváncsi..

[ Szerkesztve ]

(#36853) Virtualtale válasza eeXaa (#36852) üzenetére


Virtualtale
újonc

Most már tényleg elvesztettem a fonalat, legalábbis, hogy részedről trollkodás e.? Minimális (felszínes) tudásom van a fényképezésről/videózásról, de azt tudom, hogy elsősorban az objektívkínálatot érdemes nézni, amiben az oly és pana a legjobbank milcek esetében. Azokon belül is a fix gyutávos fényerős objektívek, ha jól tudom. 5 éve kaptam egy milcet (nx200), ahhoz vagyok hozzászokva, továbbra is olyat szeretnék. De utánanéztem 3300d-nek és 5200d/5300d-nek is. 5500d már túl drága :/ Azt is tudom, hogy Canon jobb AF-ben (dual pixel révén) - javítsatok ki ha tévednék. (Flickr képek és youtube videókra alapozok csupán. Illetve itt olvasgatok utána néha...) Mindenesetre maradnék a milceknél inkább. Sony tényleg nem rossz, csak egyelőre alulmarad objektívkínálatban, és árérték arányban. a6000/6300-nak elképesztő az autofókusza tesztek alapján, és egy a7s ii elfogadnék ^^ De maradnék a valóság talaján. Suttyó ambiciózus amatőrként :)

[ Szerkesztve ]

(#36854) jjeahh válasza Virtualtale (#36853) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A belépő canonokban nincs dual pixel tudtommal.
Az objektív kínálat dologhoz... jó dolog amikor le tudod írni, hogy xy rendszerre több az obi, de ha mondjuk egy adott gépre csak 3 objektív van és azok pont olyanok amilyenekre szükséged van, akkor nem mindegy? :D Én pl. sonyval vagy fujival is tökéletesen ellennék, csak azért döntöttem pana mellett anno, mert sony fronton sokkal drágábbak a keresős modellek, fujira meg hiába van rengeteg szuper üveg, ha pont megfizethető, gyors portré fix nincs, ami számomra alap.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36855) #31733248 válasza Lassú Víz (#36833) üzenetére


#31733248
törölt tag

Bocs, de az, hogy a videó közben nincs a Panán stabilizáció és emiatt remeg a kép, az nem a felhasználó hibája. Az sem, hogy a fókusznak több másodpercre van szüksége ahhoz, hogy betaláljon.

A Pana tudására pedig nem érdemes a gyár reklámvideójával érvelni. Nézd meg, hogyan készült: profi, sínen történő kamera mozgatásokkal, több méteres magasságból, kontrolláltan leereszkedő kamerával, magyarul csupa olyan technikával, ami az átlagos, kézből videózó tulajdonosnak sosem lesz.

(#36856) jjeahh válasza #31733248 (#36855) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kb. egy hét múlva (még vágom) feltöltök és belinkelek neked egy kisfilmet amit mi forgattunk többek között g6 meg gh2-vel, előbbi gimbalon volt folyamatos autofókusszal, utóbbival meg kézből videóztam a kitobi stabijával szintén autofókusszal, hogy ne csak a szájkaraté menjen :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36857) Studi válasza #31733248 (#36855) üzenetére


Studi
addikt

Stabis objektívvel van stabi a Panánál, épp úgy, mint az A6000-nél. Hol itt a hiba?
Ezt a pár másodperces dolgot pedig mi nem tapasztaltuk, ezért gyanús erősen, hogy valamit nem megfelelően használtál.

(#36858) #31733248 válasza Studi (#36857) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem az én videóm, hanem az övé. Szóval tartok tőle, hogy ha egy kamerák tömegeit tesztelő hivatásosnál ilyen, akkor egy amatőr kezében ennél csak rosszabb lesz.

(#36859) Byk01


Byk01
senior tag

De rohadt unalmas lett ez a topik ... és dühítő is.
Kb. minden kérdésre jut két-három oldalnyi vita arról, hogy a sony-e a sz.rabb vagy a m4/3.

Bár lassan kérdés sem lesz.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#36860) #40935168 válasza Byk01 (#36859) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az az érdekes, hogy én Canon tükrös APS-C-ről indulva, Nikon fullframe tükröst eldobva kötöttem ki m43 MILC-nél (E-M10) és úgy tervezek Sony fullframe MILC-re átállni a közeljövőben, hogy az m43-at nincs szívem eldobni: egyszerűen pazar élmény, hogy nem húzza a nyakam 10 kiló, legutóbb Zakopane-ban például: röhögtem, mennyire komfortos..

A Sony fókuszban, az tény, nagyon pezseg, de ez normális is szerintem, hogy beszélgetnek róla sokan. De szerintem inkább a DSLR piacba harap bele nagyobbat, mintsem az m43-ba..

(#36861) ati3x válasza Byk01 (#36859) üzenetére


ati3x
senior tag

Ugyanmá! Tudhatnád már, ha jön Econ, akkor sony, aszt sanyi... :) Nekem jelenleg 2 vázam van: EM5 és gm1. Jól láttam a gm1-et most szórják ki, legalább is errefelé, 12-32-el. De már elkezdték a GM5-öt is sőt az utóbbi csak átszámolva egy 10-essel drágább. Szerintem kezdőknek tökéletes gép. A gm5 előnye egyértelműen az evf, és van vakupapucs.. (mondjuk minek? mert a vakuszinkron ugyanúgy 1/50s mint a gm1-nél)

(#36862) Golota válasza dioka7 (#36850) üzenetére


Golota
aktív tag

Micro 4/3, M4/3, MFT. Ugyanannak a rendszernek a rövidítései. Hogy műanyag, vagy fém, az az objektíven múlik. A kitben szereplő mindkét obi műanyag, de ez az égvilágon semmiféle problémát nem jelent. Panasonic és Olympus gyárt ebben a rendszerben gépeket, objektívet meg még pár másik gyűrtó is, pl Samyang. Ezek közül bármelyiket ráteheted,lesz stabid, mert az Olympus a gépbe rakja a stabit, ellentétben a Panával, aki az objektívbe.

Nekem volt PL6. Szerintem egy nagyon jól sikerült kis gép az, szép képeket csinál, a jpeg motorja érzésem szerint ráver némelyik nagyobb testvérre is. A szenzorja ugyanaz, mint az OMD sorozatnak. Két dolgot lehet felhozni ellene: nincs evf és a stabija csak 2 tengelyes. Ennyi pénzért ajándék. A kisebbik obi egy nagyon jól használható darab, szép képe van. A nagyobbat én csak elvétve használtam. Jó vétel, az a lényeg.

(#36863) Byk01 válasza ati3x (#36861) üzenetére


Byk01
senior tag

Érdekes, most leírt egy véleményt, korrekten, belinkelte hozzá egy tesztelő videóját (amin látszott is a hiba), erre jött a trollkodás.
Én letojom, kinek milyen váza van, meg mit tart a legjobbnak, én teljesen jól megvagyok a D90-nel, de az, ami itt meg most már egy jó ideje, nem tetszik ... és valószínűleg nem véletlen, hogy egyre kevesebb a kérdező is.

"Szerintem kezdőknek tökéletes gép."
Econ szerint meg a Sony a tökéletes. Szerintem meg az a tökéletes, amit a mai kínálatból megvesz, mert mindegyik évekig ki fogja szolgálni, ha kérdeznie kell, melyiket válassza.

És itt én most be is fejeztem, nem akarom tovább táplálni azt, ami ellen kifakadtam.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#36864) grigo válasza ati3x (#36861) üzenetére


grigo
őstag

Ha valaki esetleg szeretne ebben a kiszórásban (hol is van ez pontosan) gm1 vázat és obi nem kell neki az lehet összeállhatna velem, mert nekem meg majd 12-32 fog kelleni. Csak nem tudom mikor mert Sony 55 1.8-ra is nagyon rágyógyultam és nem tudom melyiket kellene előbb.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#36865) ati3x válasza Byk01 (#36863) üzenetére


ati3x
senior tag

Félre ne érts. A sonznak is vannak jó vázai. Egy a6000 pl szintén korrekt gép. Csak nekem úgy tűnik, hogy a sony előbb utóbb fellép az FF vonalra, és hanyagolni fogja az APSC-s vonalat. És nekem pl egy FF sony már nagynak tűnik. (persze még az is lehet, hogy lesz FF-es sonym a jövőben.) A nikon-canon belépői is jók lehetnek kezdőknek, a kérdés az, hogy ki mit preferál. Bonyolult dolog ez.. :) Szerintem a felsoroltak közül nincs nagyon rossz választás. (persze még hozzátehetném a fujit meg a pentaxot is) :)

(#36866) ati3x válasza grigo (#36864) üzenetére


ati3x
senior tag

Svédország. Da a rajalánál is van. A gm1 ugyanabban az árban, a gm5 kicsit drágábban. Asszem ez eredetileg finn bolt. És dereng vmi, hogy páran rendeltek tőlük magyarországra is...

(#36867) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Megéri a felárat az Olympus E-M10 MKII az "MKI"-hez képest?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#36868) asdf_ válasza Kerio (#36867) üzenetére


asdf_
veterán

Mivel boltja valogatja az arakat, kerdes, hogy aktualisan mekkora a felar. Csak a vaz 110 az emagnal (de van magyar boltbol is 120-ert, remeljuk, nem szurke cucc), mig magyar boltbol a Mark II 190-200 korul megy. Na, ennyi kulonbseg biztos nincs a ketto kozott (kerdes, akarsz-e kulfoldi szekhelyu cegtol vasarolni). De az elso szeria nagyon kifuto mar, kerdes, hogy egyaltalan megtalalod-e olyan pakkban, amiben szeretned (adott kitobival). Ha jol remlik, jobb stabi, nagyobb felbontasu evf (ez mondjuk rafert), e shutter, meg video fps-ekben van a kulonbseg, te tudod, hogy ebbol szamodra mi lenyeges, el tudod-e hagyni barmelyiket az arert csereben.

(#36869) Studi válasza #31733248 (#36858) üzenetére


Studi
addikt

Én meg tartok tőle, hogy ha én tudom használni, akkor másnak is sikerülhet.

(#36870) MrChris válasza jjeahh (#36856) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na erre kíváncsi vagyok!
Pár napja találtam a fiókomban két csapágyat szinte pont az s40 kínai steadimba illik. Nagyon finom járású, szinte semmi kottyanásuk sincs, picit fúrtam, faragtam, esztergáltam és egymás fölé beépítettem. Valami elképesztően jó lett, mint a rendes márkásak :D de ez így dupla soros, jobban bírja a torziós hatást. Rendesen trappolva futni is lehet vele, alig marad képi nyoma.
Ha kiszámolnám munkadíjjal valszeg jóval többe kerülne mint pl a Smoother 3000 HD ;] Aszem most ezzel ki is pipáltam végleg a stabi problémát. Még olyat próbálgattam vele hogy vettem a steadi alá egy gereblye nyelet ;] felszúrtam rá a steadi fogantyúját és így összesen kb 4 méter magasra tudom 'daruzni'. Hát nem jött be, bárhogy ügyeskedem csak elfordul a tetején, még bepróbálok alá kicsi mágneseket mint ahogy a magyar stabin van.
Következő projekt a camera slider ;] valami kompakt könnyűt, szállíthatót és egyszerűt kéne kitalálni.

(#36871) Kerio válasza asdf_ (#36868) üzenetére


Kerio
őstag

Köszi!

Akkor marad az MKII

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#36872) asdf_ válasza MrChris (#36870) üzenetére


asdf_
veterán

Következő projekt a camera slider ;] valami kompakt könnyűt, szállíthatót és egyszerűt kéne kitalálni.

Elektromos vedocsobol/rezcsobol a sin es gorkorcsolyakerekek a kocsin, valami ilyesmi DIY videoba belefutottam mar azt hiszem, de gondolom tele van ilyenekkel a net ;) ...

(#36873) eeXaa válasza Kerio (#36867) üzenetére


eeXaa
addikt

...nekem megérné, ha adnék ki annyi pénzt érte. Persze ha nem megyünk mélyen a speckókba, az mk1 is jó választás.

(#36874) jjeahh válasza MrChris (#36870) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Irigyellek, hogy folyton barkácsolsz :D

(#36865) ati3x: Nem olyan nagyok az ff sonyk, bár attól függ kinek mi számít nagynak, nekem most a kánikulában a g3-at is szenvedés "cipelni" :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36875) grigo válasza Kerio (#36871) üzenetére


grigo
őstag

Én emagról mk1-et rendeltem amint kijött az akciónak a második leárazása. Fostam, hogy ennél már nem lesz olcsóbb, sőt, nem is lesz majd kapható. Egyelőre manuállal megy csak, viszont van mindig magamnál hordós gép fine jpeggel. Bevallom őszintén, kis szenzor ide, kis szenzor oda, perverz mód jó vele fotózni és hurcolászni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#36876) Lassú Víz válasza grigo (#36875) üzenetére


Lassú Víz
őstag

kis szenzor ide, kis szenzor oda, perverz mód jó vele fotózni és hurcolászni.

Ennyi. :) Van aki a kép készítését élvezi, más a pixeleket kukkolja, megint más a homogénre mosott zöldesbarna háttértől fossa le a bokáját és így tovább. Ezek a táborok sosem fogják érteni, hogy miért ragaszkodik a másik a saját eszközrendszeréhez. De nem is kell, mert nincs univerzálisan mindenkinek mindenre jó kamera.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36877) MrChris válasza asdf_ (#36872) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze már rengeteg variációt néztem. Kerekes kiskocsit nem akarok. Alu csövek lesznek és poliamid csúszó felületű minimál kocsika, az nagyon jól siklik. Meg köztük hosszában egy M5-6-os menetes szár amit vagy kézzel vagy motorral forgatok... Kézi hajtány hátránya hogy remegtetheti.

jjeahh: Sajnos a látszat ellenére alig van erre időm.

(#36878) jjeahh válasza MrChris (#36877) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Kézi hajtány hátránya hogy remegtetheti"

Rákötsz egy bugyigumit és azzal húzod :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36879) #40935168 válasza grigo (#36875) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mk1 nálam is. Szerintem tűrhető. [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] Én imádom a kis szarost. A 45-öst meg néha igen, néha nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#36880) Virtualtale válasza jjeahh (#36854) üzenetére


Virtualtale
újonc

Nikonoknál elírtam a D-ket...
( Ok, ott nincs dual pixel, nem tudom. Videós témákban általában Canonokat emlegetnek, az autofókusz miatt gondolom..., igen a "sznob profik" manuálisan szeretik :^3 )

Nem vontam le messzemenő következtetéseket az objektívkínálatból. Csak annyit, hogy később nagyobb eséllyel találok magamnak megfelelőt, ha úgy adódik. Egyik márkával szemben se vagyok elfogult. Na jó, Samsung beka...

(#36881) Victoryus94 válasza Virtualtale (#36880) üzenetére


Victoryus94
őstag

"Videós témákban általában Canonokat emlegetnek"
Konkrétan azért, mert a Samsung NX500-amhoz képest olyan a képe a Canonnak (FHD-n) mintha 720p-vel venném azt a Samsunggal... -Ez még simán használható. Nem tűéles a kép, de aki nem 100cm-es FHD-s monitoron nézi fél méterről, annak ez nem sokat jelent.
És van hozzá egy rakat kiegészítő, olcsóbb használt obik, meg bármi, ami kell.

Ha már Canon, akkor valami videós váz... (bár azért a max 50mb/sec h264 vs Samsung 70mb/sec-es hevc-je között így is látszik a különbség)

Na most ugyanez a Nikonnál sokkalta rosszabb. Ha yotube-n lesed, szinte semmi különbséget nem látsz a 480p és az 1080p-s verzió között.

Lehet, a fókusz is közbe játszik, de hogy a kép videóba nem tűéles az biztos.
(Egyébként az Oly/Pana videóit is lestem (köztük a gyárikat is), és a 4k-s videó éles annyira, mint a Samsungom FHD-ben).

Mondjuk most nagyon ki vagyok bukva a Samsungra. Az NX500 szinte a legjobb APS-C -s váz lett. Egyedül a kis akksi+kereső hiánya lehet a hátránya (meg 1-2 szoftveres butaság, amit simán javíthatnának). De az, hogy fogta magát, és megfutamodott... én meg itt maradtam obik nélkül. Vagy van belépős obi használtan annyiért, mint Nikonéknál újonnan, vagy van profi külföldről rendelve hasonló árban, mint Nikonéknál

Ha lenne pénzem, vagy vennék egy samsung 50-150 + 16-50S obit, vagy Sony A7II (ből valamelyiket) +Carl Zeiss, de az már milliós tétel.
Canikonra meg csak erős kompromisszumokkal tudok váltani (mondjuk 300k alatti vázaknál)

[ Szerkesztve ]

(#36882) jjeahh válasza Victoryus94 (#36881) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az, hogy a canonok 1080p videója kissé életlen ha nem utómunkázol elviselhető lenne... de nem 2016-ban, amikor egy dualpixeles váz árából simán kijön egy 4k képes masina. + nemrég ledöbbentem gyenge fényben mennyire szétesik pl egy 60d, 70d vagy 700d videója, iso1600+-on a panák meg az a6000 még simán bírják, a canonok viszont nagyon nem :( Amúgy a nikon d3300 már egész tűrhetőnek tűnik videóban, csak sajnos a benne lévő kontraszt af nagyon lassú, kihajtható kijelző, focus peaking nincs, evf sincs...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36883) MrChris válasza Victoryus94 (#36881) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor lesd meg jobban az Oly és Pana videóit, ég és föld a kettő. 4k-t igazából nem is tud az Oly.
Jó lett volna a Samu, pont akkor hagyták abba mikor kikupálódott. NX30 is jó masszív, mindenes olcsó váz volt.

(#36884) London26


London26
tag

Sziasztok!

Ti melyik gépet választanátok kezdőként és miért?

Köszi a segítséget!

http://www.220volt.hu/Nikon+D7100+kit+AF-S+18-105mm+VR

http://www.220volt.hu/Canon+EOS+70D+kit+18-55mm+IS+STM

(#36885) m3ss válasza London26 (#36884) üzenetére


m3ss
veterán

327e egy 18-55 kites canon aps-c-ert? fotozni biztos nem vennek ilyet ennyiert.
egy komplett m43 szett kijon ennyibol, en inkabb azt vennek. vagy egy sony a7+28-70 hasznaltan, es meg marad is penzed. en sony fanboj lettem :DDD
az egy dolog,hogy siman a legjobb ar/erteku ff kamera most a piacon, de lehet, hogy az egyik legjobb ar/erteku fenykepezo is. persze g3, epl6 meg par ilyen olcso cucc lehet lenyomna.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#36886) London26 válasza m3ss (#36885) üzenetére


London26
tag

Erre gondoltál?
https://www.220volt.hu/Sony+Alpha+7+kit+28-70mm+ILCE-7K
De ez 460K, másrészt használtan én biztos nem vennék, nem bízom a használt gépekben, nincs megbízható forrásom. Miért jobb MILC-et venni, mint DSLR-t (súly és méret kivételével?)

(#36887) Mirman válasza London26 (#36884) üzenetére


Mirman
őstag

Szia !

Én az elmúlt két évben végigjártam az Olympus E-PL5 , E-PL6, E-M10 majd Canon 70D utat és most fogok visszatérni a milcekhez művel nekem a tükrösök nem adtak semmi pluszt az ergonomian kívül . Kezdőként egyetlen tanácsot fogadj meg és a pénzed döntő nagy részét objektívekre fordítsd ne pedig a vazra. Az elkészült kép minőségét ez határozza meg ugyanis nagyrészt , nem pedig a minél jobb váz.

(#36888) London26 válasza Mirman (#36887) üzenetére


London26
tag

Szia!
Köszi a tanácsot. Nekem 2 héten belül venni kellene egy gépet, így első nekifutásra 150-250K között adnék ki szívesen egy fényképezőért, mert nem tudom mennyire fogok belemerülni. De fontos lenne, hogy a fejlődés lehetőségét meg tudja adni, későbbi jobb objektívek vásárlásával.
Nekem ez a MILC technológia teljesen új fogalom. Nem ismerem ki magam benne és nem sok időm van arra, hogy átbogarásszam, nekem az a megfelelő a DSLR-hez képest. Nekem olyan gépre lenne szükségem, amivel mozgásban lévő dolgokat is lehet fényképezni (sport, jármű, rohangáló gyerek stb) Ezt a MILC technológiával is képes leszek?
150-250K árkategóriában melyek a legjobb MILC-ek?
Köszi a segítséget!

(#36889) Muerte68 válasza London26 (#36888) üzenetére


Muerte68
addikt

Sony A6000 pld-Olympos OM 5-10,ezekkel nem lehet nagyon mellényúlni.Vagy ha DSLR-esebb kell ott vannak a Panák.Sebességre fókuszban asszem a Sony a legjobb :U (de ha nem így van nyugodtan javítsanak :K )

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#36890) xXxian válasza London26 (#36888) üzenetére


xXxian
senior tag

Szerintem olvasgass itt picit először. Meglepően hamar ki lehet okosodni.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#36891) Victoryus94 válasza London26 (#36888) üzenetére


Victoryus94
őstag

MILC géppel is tudsz rohangáló gyermeket fotózni, ha épp az kell.
Talán még pontosabb lesz a fókusz is.
Viszont csak kültérben -vagy nagypn fényerős obival (igaz ez a DSLR-ekre is -bár sportban egy 70D azért villámgyors tud lenni jó obival- ez viszont használtan sem jönne ki obival együtt)

Sony A6000-nek egész jó az AF-e szerintem. Van keresője is. (találsz róla videót)
Az objektívek nem annyira olcsók rá sajnos, mint pl. Canonra. De egy fix portréobi nem olyan vészes (pl. Sigma fixek nem drágák 19/30/60mm). Emellett pedig 16-50 / 55-210 használható, és később tudsz tovább lépni.
-Esetleg megveted obi nélkül, és egy 28-70-es obit hozzá, vagy 18-105 használtan.

Kültérben elég az f3.5 portré kivételével bármire. Beltérben kevés lehet, de nem tudom mire használnád leginkább.

(#36892) jjeahh válasza London26 (#36886) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milc vs dslr-re nem válaszolok, mert kirobbantana egy újabb vitát :D
A linkelt dslr-ekre milc alternatíva mozgó témára: sony a6000.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36893) London26


London26
tag

Értem.
Akkor Nikon D7100 vs Canon 70D vs Sony A6000
Valaki fel tudna sorolni pro-kontra 5 dolgot, amiért inkább az egyiket venné a másik helyett?
Semmilyen kialakult fényképezős múltam nincs, 10 éves kis kompakttal fotóztam eddig kiránduláskor, meg amerre jártam. Sokkal minőségibb képekre vágyom, háttér elmosódott képekre is. Egy olyan gépre lenne szükségem, amivel jól meg lehet tanulni az alapokat és ha kialakul milyen témák érdekelnek a leginkább, akkor jó objektívekkel minőségi irányba el tudjak lépni.
MILC obik %-osan mennyivel drágábbak a DSLR obikhoz képest?
Köszönöm, minden tanács jól jön, szorít az idő!

(#36894) dioka7


dioka7
senior tag

Üdv, megvolt a csere, immár egy Olympus E-PL6 tulaja vagyok, hát kb. 25-30 képet lőttem eddig vele, és még erősen tanulom, de már ordít a különbség... Köszönöm mindenkinek a tippet :R Még annyi kérdésem lenne, hogy tud-e valaki valami jól bevált táskát ajánlani hozzá? Ja és még valami, kép (RAW) szerkesztéséhez mi a legbeváltabb progi?

[ Szerkesztve ]

(#36895) Muerte68 válasza dioka7 (#36894) üzenetére


Muerte68
addikt

az olympus saját Raw feldogozója is elég jó ráadásul ingyenes :K
Elvileg a géphez adott cd-n rajta van vagy a net-ről ingyen letölthető.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#36896) dioka7 válasza Muerte68 (#36895) üzenetére


dioka7
senior tag

Netről nem tudtam leszedni, (nem találtam meg a letöltő "gombot"), bár csak 5 percem volt rákeresni, cd-hez meg nincs meghajtóm. De majd megoldom valahogy, megnézem mindenképp. Köszi :R

(#36897) Lassú Víz válasza dioka7 (#36896) üzenetére


Lassú Víz
őstag

http://support.olympus-imaging.com/ov3download/ oldal alján

Lightroom-ban is van hozzá profil. Nem ugyanolyan, de majdnem, a szolgáltatásai meg messze jobbak mint a gyári raw szerkesztőnek.

Táska: nekem egy Manfrotto Befree Messenger táskám van. Elsőre rohadt nagynak tűnik, de ha belegondolsz nem is hülyeség. Mindennapos használatra kerestem táskát, amiben jól elfér a fényképezőgép is. Az a baj, hogy a gyártók legtöbbször ká jó táskát akarnak csinálni fotós cuccoknak. De mi van, ha tennél bele szemüveget, esernyőt, fél liter vizet, iratokat, pénztárcát, papírzsepit? Hát kezdenek elvérezni.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36898) jjeahh válasza dioka7 (#36896) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Itt van, görgess az oldal aljáig, pötyögd be a gép alján lévő sorozatszámot, majd "letöltés".

London26: Egye fene, 5 dolog csak úgy a teljesség igénye nélkül:

1: d7100 videója gáz, canoné sem valami extra, sony-é frankó
2: d7100 af élőképen lassú, 70d gyors, sony gyors
3: objektív-tartozékpark: ezekben a canon-nikon a legjobb, cserébe sony sokkal jobban adapterezhető.
4: nikon-canon többet bírja egy akksiról, mivel az optikai kereső nem fogyaszt áramot... bár cserébe sokkal kevesebb hasznos infót ad mint a sony elektronikus keresője.
5: sorozat, fókuszpontok: előbbiben a sony a legjobb a három közül, utóbbiról meg valszeg ezek a képek mindent elárulnak: d7100, 70d, a6000
Méretet, súlyt nem írtam, mert gondolom nyilvánvaló...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36899) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni mint kezdő fotós, egy új dslr géphez, illetve objektívhez. A keretem váz+obi-ra kiegészítők nélkül kb 300-310 ezer Ft lenne, ennyiből szerintem nagyjából elérhető amit szeretnék kezdő szinten. Amire használnám az tájkép, illetve természetfotók (ide szükségesnek tartom a 200-300mm közti max gyújtótávolságú obit, akár egy messzebb lévő madárról), illetve utazás közben lőni pár képet, néhány házról vagy emlékműről, illetve családtagokról. Ezeket főleg napfényes/fényes időben szoktam általában. Mostanában kezdtem el még a portré fotózást, bár ehhez nekem sztem bőven elég egy alap kit obi a mostani Panasonic Fz38-asom után. Illetve nem tudom mennyire kell nagy fényerős obi egy beltéri fotózáshoz (családi összejövetelek ünnepek, ahol vagy nincs lámpa csak ablak fénye vagy pár lámpa fénye van). Nagyából ilyen célokra használnám fotózás téren. Videó szempontjából 1080p/60fps lenne szükséges vagy, ha nem lehet váltani ntfs-be akkor 1080p/50fps-el is megfelelő, videó közbeni beállítás nem annyira fontos, mivel eddig is megoldottam enélkül. Ami nagyon jól jönne az a timelapse lehetőség akár külső kioldóval is, illetve a videózás miatt a kihajtható kijelző. Fontos, hogy újonnan szeretném beszerezni a dolgokat.
Jelenleg a tervem egy Nikon D5300 + af-p18-55 vr-os kit ami mellé beszereznék egy Tamron 70-300mm usd vc obit. Esetleg ezen gondolkodtam el egyedül, hogy ezt használtan 80-90 körül jó állapotban lehet kapni, de még nem döntöttem előre. Későbbre terveznék egy fix 50 vagy 35mm-es 1.8-as obi azt főleg a sötétebb képkehez illetve talán ?portréhoz?.
Nem tudom, hogy esetleg Canon terén milyen alternatíva lenne ilyesmi elképzelésekkel. És igen tudom, hogy jobb lenne természetre nagyobb gyújtótáv vagy nagyobb fényerő de ahogy teszteket néztem nekem megfelelne az ilyen szintű nem profi képek is :).

u.i.: Fontos azért a megfizethető obi kínálat, későbbi obik vétele miatt, ezért se nagyon szeretnék sony a6000 dupla kitet ami kb 300ezer lenne
Előre is köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#36900) m3ss válasza jjeahh (#36898) üzenetére


m3ss
veterán

azert ez a lefedettseg eleg durva ennyi penzert. kicsit bemutat a sony a canikonnak. sony apsc + 18-35 1.8 is jo kombo lenne. masodvaznak se bannam ha nem lennek ennyire ff fanboj.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.