Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) jjeahh válasza evko (#36149) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem azt döntsd el első körben, hogy az ergonómia, kereső fontosabb neked vagy a kis méret.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36152) hibavissza válasza evko (#36146) üzenetére


hibavissza
veterán

Lehet maradok a garis Panánál (G5, 50K körül!), majd nyár végén tovább adok rajta, lesz tapasztalat és választok újat.

Kb. két éve én is így vettem g5-öt. A mai napig nem tudom lecserélni jó szívvel, mert ehhez a szolgáltatás csomaghoz - lényegesen jobb képminőséggel - mélyen a zsebembe kéne nyúlni, és a fotós technikai tudásom nem igazán nőtt tovább a gépen.
Igazából egyetlen dolog idegesít baromira a vázon. A számomra érzékelhetetlen nyomógombok. Minden más esetben user error, ha nem sikerült a képem.
Képminőségben ott van gond vele, hogy könnyen, visszahozhatatlanul és rondán ég ki. Emlékeim szerint a Canon 500 D-m sokkal jobb volt ebben. Ezzel azért együtt lehet élni.

(#36153) jjeahh válasza hibavissza (#36152) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A g6-on is ilyenek a gombok, én sem szeretem :) G1, G2, G3 vázakon még jól kitapintható enyhén kidomborodó gombok voltak, a G sorozatban a g5-től kezdték ezt a vázba süllyesztett kialakítást bevezetni. Persze szerintem így is együtt lehet élni velük, vannak sokkal rosszabbak is. Személy szerint én a G1, G2, GH1, GH2 kezelőszerveit szeretem a legjobban, a gombok is jók, meg fókuszmód-sorozat kapcsolókat, tárcsákat is imádom, akció közben semmiért nem kell a menüt túrni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36154) MrChris válasza hibavissza (#36152) üzenetére


MrChris
nagyúr

G6-on általában -⅓-ot korrekciózom, régen Oly dslr-en sokat használtam az expo sorozatot, lehet újra kéne és akkor lehet választan. Videónál szinte mindig -⅓ . Van olyan hely (ovi tornaterem) ahol tök jó szórt fény van és tökéletesen belepasszol a váz dinamika tartományába se kiégés se bebukás, ott a contrast is maradhat 0-án.

(#36155) hibavissza válasza jjeahh (#36153) üzenetére


hibavissza
veterán

Nagyon benne van a kezemben a bugi, hogy vegyek valamit, de most jobban izgat, hogy júliusban viszek a tengerpartra polárt és nd 1000+nd8-at és gusztustalan giccsparádékat fogok gyártani végre :D .....igazából egy 12-35-re izgulnék igazán, de az árából inkább maradok még egy hetet :DDD

(#36154) MrChris: rátettem a motoros zoom pöcökre az expokorrekciót már a második nap :)
legutóbb úgy szívatott meg, hogy a füvészkertben egy spéci fa lombkoronáján átsütő napfényt akartam képernyővédőnek megörökíteni. UWA hiányában 4 képet lőttem (expo sorozat nem jutott eszembe), legalább -1-el alexpózva. Semmi kiégést nem jelzett. Az LCD-n feketeség a kép nagy része, a gépen megnyitva a leveleken átsütő nap mégis kiégve. Semmit nem adott vissza az eredeti fényekből.

Ha az exposorozat eszembe jut, ez sem lett volna gond a masinának.

[ Szerkesztve ]

(#36156) jjeahh válasza hibavissza (#36155) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nagyon erős fényben vagy ellenfényben képelsz, azért látsz a keresőben meg az kijelzőn sötétebb élőképet, mert lerekeszeli az obit és csak akkor nyitja a rekeszt a beállított értékre ha lenyomod az expógombot, sőt szerintem a kijelző fényerejét is lehúzza vagy nem tudom mit csinál, mert manuális obikkal is ilyen :D Ilyenkor előfordulhat, hogy az elkészült kép kiég akkor is, ha az élőképen még jónak tűnt. Erre két megoldás van: rekeszelsz, vagy ha bukét meg dof-ot akarsz, akkor feltolsz egy nd-t az obi orrára.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36157) hibavissza válasza jjeahh (#36156) üzenetére


hibavissza
veterán

A kész kép visszanézésekor nem jelzett kiégést, de mégis túlcsordult a sárga. Szerintem a kiégés visszajelzése nincs rendesen ráprogramozva az egyes színcsatornákra. Más helyzetben, égbolton totál kiégve minden, de a csúcsfények visszahúzásával előjön egy fa és némi kékes égbolt. Pedig villogott mint a frász. Valószínűleg polár szűrő vagy nd lett volna megoldás a lombkoronánál. Majd legközelebb :)

(#36158) jjeahh válasza hibavissza (#36157) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm lehet, én nem tapasztaltam még hasonlót, szerencsére :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36159) Tin válasza evko (#36142) üzenetére


Tin
veterán

sony a5000-nél már nem működik a 20% kuponkód, szóval a kérdésed eldőlt.

(#36160) ftc


ftc
nagyúr

Sziasztok

szeretném lecserélni olympus E520-as gépem... Mivel egy ideje nem figyelem a gépek fejlődését segítségeteket szeretném kérni választásban

Max 150 000FT nagyon max 170 000FT objektívvel
Leginkább természet illetve családi fotók...
Méret nem számít
Videó is jól jönne - ha lehet jobb minsőégben
Leginkább új gépben gondolkozok

Eddig oly OM-D E-M10-et néztem...

(#36161) jjeahh válasza ftc (#36160) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez lehet, hogy nehéz lesz, ha az E520-al megszokott oly színeket is akarod meg jó videót is, a kettőt nem kapod meg egy gépben :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36162) ftc válasza jjeahh (#36161) üzenetére


ftc
nagyúr

Eh túl igényes vagyok? :D

Oly annyira nem fontos...csak szeretnék viszonylag jó képeket

(#36163) jjeahh válasza ftc (#36162) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gondolom kukucska kell... Ha minél jobb videó minőség a cél, akkor gx7, ha nem zavar a műanyagos felépítés, g6. Ha az olympusos színek fontosabbak mint a pénzedért elérhető legjobb videóminőség, akkor megteszi az e-m10 is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36164) Studi válasza ftc (#36160) üzenetére


Studi
addikt

Szia,

Mid van az E-520-hoz?
Az E-M5 jó választás, nagyon jó szenzor, még jobb stabi, jó fogás, használtan már igen kedvező ár. Nem csúcs a video, de azért vállalható, és van közben egy bitang stabi is. :)

(#36165) ftc válasza Studi (#36164) üzenetére


ftc
nagyúr

Szia

alap 14-42 azt 70-300 illetve M42-es manuálisok...

E-M5-t nem láttam használtan se jó árban... E-M10-et láttam kb 300EUR értékben...

(#36166) L4mie válasza ftc (#36165) üzenetére


L4mie
veterán

Studi: :K

Vannak 250-280 euró körül :) Német e-bayen van egy csomó, van itt aprón is van egy 90 ért, ha jól tudom.
Ha nem lett volna az e-mag akció E-M10 re /garancia nálam fontos, mert szerencsétlen vagyok/ én most aktívan keresgélném a használt E-M5 öket :)
*vagy: [link]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36167) Muerte68


Muerte68
addikt

Néztem hogy egész jó áron vannak G5-vázak érdemes G3-ról váltani,van akkora külömbség?
Olvastam teszteket az alapján igen de a személyes tapasztalatok megbízhatóbbak szerintem.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#36168) jjeahh válasza Muerte68 (#36167) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Attól függ szükséged van-e arra a pár extrára amit tud. Nekem G6 is van, mégis a G3-at használom, örök kedvenc G-s pana :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36169) Muerte68 válasza jjeahh (#36168) üzenetére


Muerte68
addikt

Főleg képminöségileg érdekel elvileg újabb szenzor és feldogozó-a jobb kijelző magasabb iso+vízszintező csak extra ficsőr nem létszükséglet.Kicsit agasszt a sokak szerint roszabb gomb kezelhetőség.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#36170) jjeahh válasza Muerte68 (#36169) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Képminőség fronton olyan hatalmas különbség szerintem nem érzékelhető. Alacsony iso-n valamivel tisztább a g5-g6 képe, a színek hajszálnyit mintha szebbek és jobb a dinamika. Csak a szenzor miatt én biztosan nem váltanék, ha fontos a m4/3 rendszeren belül elérhető legjobb képminőség, akkor valamilyen sony vagy azzal azonos teljesítményű szenzoros gép kell neked.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36171) ftc válasza L4mie (#36166) üzenetére


ftc
nagyúr

Garancia nekem is sajnos fontos...hasonló eset vagyok én is :DDD

Akkor meglesem élőben a cuccokat azt lesz ami lesz :)

(#36172) Muerte68 válasza jjeahh (#36170) üzenetére


Muerte68
addikt

oké akkor nyilván várok még és inkább OM :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#36173) Alabástrom válasza pethob (#36102) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, végül én is arra jutottam, hogy ha portré, akkor Fuji milc.

(eddig minősíthetetlen pocsék képeket csináltam, de moossssst.... Mutatóujjam minden rezdülésére magazincímlapra illő képek teremnek!!!)
:))

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#36174) L4mie válasza Alabástrom (#36173) üzenetére


L4mie
veterán

Pont mint nekünk :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36175) #40935168 válasza L4mie (#36166) üzenetére


#40935168
törölt tag

E-M10 sztem jobb választás volt :K
Anélkül, hogy szót szaporítanék, látom már vki csinált egy kb összehasonlítót.. [link]

Szóval én minden mai emberke helyében E-M10-eznék, ha Oly és fontos a pénz. Nagyon jól eltalált arany középút, szuper kis gép.

Szerk.: bár elfogult vagyok, mert nekem is E-M10 van :B

[ Szerkesztve ]

(#36176) Golota válasza #40935168 (#36175) üzenetére


Golota
aktív tag

De az EM5- ben benne van az 5 tengelyes stabi, ami az EM10-ből tudtommal kimaradt, az "csak" 3 tengelyest kapott. Ez kimaradt az összehasonlításból, pedig elég komoly tényező. Rosszul tudom?

(#36177) #31733248 válasza Golota (#36176) üzenetére


#31733248
törölt tag

Fényképezési szokásoktól függ, hogy kinél számít komoly tényezőnek, vagy tényező-e egyáltalán...

(#36178) Golota válasza #31733248 (#36177) üzenetére


Golota
aktív tag

Ebben egyetértünk, de ha már paramétereket hasonlítanak össze egy ilyen fej-fej mellett tesztben, akkor ennek is ott kellene lennie. Van olyan fontos feature, mint bármelyik másik, ami viszont szerepel a listában...

Még egy dolog: az anti-aliasing filter mint pozitívum szerepel az em5 oldalon, míg annak a hiánya meg előnyként az em10-nél....

[ Szerkesztve ]

(#36179) jjeahh válasza Golota (#36178) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez egy snapsort stílusú random összehasonlítás, ami valszeg specifikációk alapján automatikusan összehasonlítja a gépek tudását, nem igazi teszt, szvsz az ilyeneket semmi értelme nincs nézegetni, mert félrevezethetnek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36180) L4mie válasza #40935168 (#36175) üzenetére


L4mie
veterán

:) Két dolog miatt lett ez és nem E-M5, ez volt akciós éppen E-magnál, ebből kifolyólag erre volt garancia, sajnos E-M5-ből 90-110 ért vannak csak vázak használtan, sőt fotós zsibvásáron 120 ért ajánlgatták...
lejárt garanciával, nekem meg remélem elég lesz a 3 tengelyes stabi meg nem gond a nem időjárás-állóság.

E-M5-ből lehet e-bayről vadászni 80-85 körül szép példányokat +20 ért kitobit, de mi van ha valami rejtett hibája van...

Mindkettő nagyon jó kis váz, de persze ha lett volna pénzem akkor E-M5 Makr II-t vettem volna :D
De nekem drága.
139 ért nem volt szerintem jobb választás a piacon kategóriájában. és igen ribi lettem, de fontos volt az ezüst-fekete oldscool design. :K
Már csak utazós obi meg fényerős obi kell, utóbbit sztem megoldom konverterrel :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36181) Plafoon


Plafoon
tag

Üdvözlet az Uraknak!

Érdemes Pentax rendszert kiépíteni? Jelenleg 2 éves Pentax K-50-et nyüstölök kitobival, nagyon meg vagyok vele elégedve, de szeretnék feljebb lépni, több obit venni, esetleg egy jobb vázat, tartalék aksikat, stb. Viszont tartok attól hogy a Pentax elkapja a Samsung-szindrómát, hogy megszűnik és cseszhetem az egész rendszert. E-digital például már félig megszüntette a forgalmazását a pentaxnak (ami azt jelenti hogy teljesen meg fog szűnni, a Sony SLT gépeivel is így csinálták). Más nagyobb e-áruháznál meg soha nem is volt Pentax. Tudom, hogy vannak még forgalmazók, de ők is megszűntethetik a forgalmazást, bármikor.
A másik lehetőség egy Nikon rendszer kiépítése lenne a 0-ról, valószínű D7100-as vázzal.

(#36182) #40935168 válasza Plafoon (#36181) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mire használnád, milyen témára főleg ?

A Pentax félelmed tökéletesen megértem, olyan, mint autóban a Saab... :)

[ Szerkesztve ]

(#36183) Plafoon válasza #40935168 (#36182) üzenetére


Plafoon
tag

Munkám végett épületek közelebbről fotózása (helyhiány miatt) kis gyújtótáv (14-20 mm) és hobbi szinten természet-táj fotózás, esetleg macrozás. Keretem 600k van rá, kb.

(#36184) #40935168 válasza Plafoon (#36183) üzenetére


#40935168
törölt tag

Erre sztem a K-50 megfelel amúgy. Fullframe irányba lehet menni (más márkával), de épületnél sokat nem adna így nagylátó tartományban, makrónál meg még csak csökkentené a mélységélességet.

Szerintem ha racionálisan belegondolsz, hogy kütyübuzulhatnékod van-e, vagy TÉNYLEG szükséged van-e komolyabb cuccra, rájössz, hogy csak kütyüznél.

Ha mondjuk azt mondtad volna, hogy tele tartomány, madarak, állva, röptében, azt mondom, Canon DSLR.
Ha azt mondtad volna, hogy modellfotó, akkor azt mondom, valami MILC, arcfelismerővel, bár ha vakurendszer is kellhet, akkor Nikon + CLS (vaku). Természetre, tájképre a nagy dinamika miatt Nikon, de a Pentaxodban is jó szenzor van... szóval ...

Én maradnék ennél :K

Vagy gyorsan eladod és veszel ugyanennyiért kb. CaNikon-t, hogy később azokra vehess telét, akármit, ha változna az ízlésed, igényed.. JÓ telét... (Canon)..

[ Szerkesztve ]

(#36185) Victoryus94 válasza Plafoon (#36183) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem is válassz egy milcet... kb 200 ezer körül.. a kitobi nem rossz hozzá. Emellé vehetsz egy makró obit. Esetleg egy fényerős nagylátót, ha kellene.
Sony se rossz (A5100,6000) (épületnél előnyösebb), de makrózáshoz valóban jobbak a micro 4/3-os rendszerek.

Ui.: Macrózást egyébként meg lehet oldani régi manuális obikkal is... minősége nem rosszabb mint a mai obiknak, de áruk kb tizede annál.

[ Szerkesztve ]

(#36186) Byk01 válasza #40935168 (#36184) üzenetére


Byk01
senior tag

Fullframe irányba lehet menni (más márkával)

Már lehet Pentax-szal is menni full frame irányba. Nyilván nincs még olyan kiépítettsége objektív meg egyéb kiegészítő szinten, de nekem nem tűnik eleve halálraítélt megoldásnak (főleg, hogy a régi objektívekkel azért kompatibilis)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#36187) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Barátnőmnek keresünk egy belépő dslr gépet 120-130k-ig max. Egy kezdő kitben gondolkodunk, amivel el tudna játszadozni egy darabig, és beletanulni a használatba. (én speciel nagyon nem értek a témához, csak próbálok segíteni neki kutatni, hogy a legjobb ár/érték arányban tudjon választani)

Első körben Canon 1200d/1300d-t néztem 18-55-ös IS obival, de most, hogy itt olvasgatom a hozzászólásokat, eléggé elbizonytalanodtam :)

Mivel ebben a kategóriában még a Nikon D3300-at írtátok jobb választásnak, elkezdtem ezeket is böngészni.
Itt két fajta objektívet találtam, amivel árulják:
- AF-P 18-55 VR
- 18-55mm VR II

E kettő között van lényeges különbség? Érdemes a II-es kitet választani? Ezek közül melyik a képstabilizátoros, már ha egyikük az egyáltalán? :)
Pl ezt nézem épp: [link]

Emellett érdekelne még, hogy a Canonhoz viszonyítva a Nikon is ajánlott kezdőknek? Egyszerű kezelni? Milyen pozitívumok szólnak mellette a canonhoz képest?

Köszi előre is a segítséget :) :R

[ Szerkesztve ]

(#36188) Sefter válasza kew (#36187) üzenetére


Sefter
veterán

Szia!

Belépő kategóriában , ahol Te is nézelődsz, jobb a Nikon.
Az AF-P obi újabb, más fókuszmotor van benne (videónál is van autófókusz).
Mindkét objektív stabilizátoros, ezt a nikonnál VR-el jelölik.
canon-Nikon kezelhetőség megszokás kérdése.
Ha tehetitek 18-105 vr obival vegyétek a Nikont, nagyobb átfogása miatt jobban használható utazós rendszerhez.

Psn ID: sefter_hun

(#36189) kew válasza Sefter (#36188) üzenetére


kew
senior tag

Értem, köszi :) Én arra tippeltem volna, hogy a vr II az újabb :D

(#36190) fireman123 válasza kew (#36189) üzenetére


fireman123
őstag

Arra azért figyelj, hogy hivatalos viszont eladótól vedd ...Nikonnál a vázra 3 év, az obira 1 év a hivatalos gari ....amit linkeltél ott csak 1 évet írnak :(

(#36191) kew válasza fireman123 (#36190) üzenetére


kew
senior tag

Igen, az pont 1 éves, de van ott 3 évvel is.
Pl most ez lehet a befutó, 3 év gar, kuponnal ~124k: [link]
Ez pl edigitalnal 132e.

(#36192) fireman123 válasza kew (#36191) üzenetére


fireman123
őstag

hehe ...árulnak hivatalosat és szürke importosat is ugyanott :F :Y

amúgy az Edigitállal vigyázni kell, én náluk vettem egy Nikon 35mm 1,8G obit és nem a sárga fejléces Nikon garipapírral adták, hanem saját "edigis" gari papírral ....amikor megvettem ez fel sem tűnt, csak most hogy AF beállításra vittem a Nikon szervízbe közölték hogy ez így bibis gari szempontjából ....szerencsére nálam volt a doboza és abban megtaláltuk at EU-s Nikon gariszelvényt (rajta az obi gyári száma) és azt a számlával együtt elfogadták.

[ Szerkesztve ]

(#36193) kew válasza fireman123 (#36192) üzenetére


kew
senior tag

Hát passz :D
Van ajánlott bolt, ahol hasonló áron hozzá lehet jutni? (férjen el 130-ba)

(#36194) fireman123 válasza kew (#36193) üzenetére


fireman123
őstag

[link] ..na jó 2e-el hosszabb, de kapsz 12e studió használatot ajándékba :D , illetve [link] ez éppen belefér, ....de én 18-105-el venném drágábban, gyorsan rövid lesz a 18-55

[ Szerkesztve ]

(#36195) kew válasza fireman123 (#36194) üzenetére


kew
senior tag

kösszencs! :)
sajna az most nem fér bele, így is 100k körül akarta venni a canont, de most rábeszéltem erre 130ért :D Egyelőre ellesz ezzel szerintem, aztán majd nézegethet obikat később.

(#36196) MrChris válasza kew (#36195) üzenetére


MrChris
nagyúr

55mm nem igazán éri el a kedvelt portré gyutávot, ezért kell majd erre egy telezoom ami nagy, az olcsók gagyik, nagyok, nemcipelemmagammal méretűek, alapzoom meg elég eladhatatlan utólagos cserénél. Márpedig 55mm-el bele kell mászni a barátok arcába, nem lesz észrevétlen.

(#36197) fireman123 válasza MrChris (#36196) üzenetére


fireman123
őstag

szerintem is kidobott pénz a 18-55 ...egyrészt tényleg rövid, és ha megtartja és később vesz 55-től induló telét akkor éppen a legtöbbet használt gyútávok közepén kell cserélgetni .....ha eladja használtam alig ér valamit (15-20e) ...tényleg célszerűbb egy 18-105 vagy ha hosszabb kell, akkor az új tami 18-200 stabis.

[ Szerkesztve ]

(#36198) kew


kew
senior tag

:Y elhiszem srácok, de erősen túllóg a kereten :D +75k a tervezetthez képest. Azért átgondoljuk természetesen, mert valóban igazatok van :)

(#36199) HKorn válasza kew (#36198) üzenetére


HKorn
addikt

Mindenképp DSLR kell barinőnek? MILC nem játszik? Egy ilyen 110K-ért 2 obival? Ezzel lefeded azt a tartományt ami egy kezdőnek kellhet, ráadásul a gép sokkal kisebb, elegánsabb és tudásban közel van egy belépő DSLR-hez.

Én DSLR-ről váltottam erre és nem bántam meg, sokkal praktikusabb egy ilyen kis gép, sokkal hamarabb viszem magammal bárhova, mint a böhöm tükröst.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#36200) atok666 válasza HKorn (#36199) üzenetére


atok666
őstag

Mi volt az a bohom tukros?

Atok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.