Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) rumos14 válasza MrChris (#36692) üzenetére


rumos14
nagyúr

az az érdekes, hogy nekem is, Econ-nak is sikerült a "bőven elég jó"-nál is jobb képeket lőni 16mm-en ezzel az obival. te pedig sosem használtad, de azért hetente leírod h milyen szar :N
emellett én elhiszem, hogy a 12-32 jobb, de egyben drágább is.

(#36702) MrChris válasza rumos14 (#36701) üzenetére


MrChris
nagyúr

A jobb drágább, ez sok esetben így van. Elfogadható képet azzal csak bőven 16mm felett láttam, pár képet linkelt a kolléga korábban azokon is ez látszódott. Meg elég rákeresni a wide állásban készült képekre. Számomra az a szint már nem lépi meg a szódával elmegy kategóriát sem. Ha valaki meg gépet keres és legtöbb esetben a kit obinál nem lép tovább, jó ha ezt is tudja. Minden héten jönnek új érdeklődők ;)

(#36703) eeXaa válasza MrChris (#36702) üzenetére


eeXaa
addikt

Figyi.. lehet papiron, meg amúgysincs ott ez a power zoom ott ahol egy mikrós kitobi, de én azt leszámítva hogy nincs meg a tele tartomámy ami a 14-140mk2 nél megvolt, tökéletesen elégedett vagyok vele... perfekt kombó utazáshoz az 5100al.. végig ott lóg a nyakamban olyan kicsi, és mindig kéznél van... amúgy haverom vette meg a G3 at a kitobival tőllem akivel együtt túrázok... éshát amikor visszanéztem az ő képeit ugyanazokról a dolgokról.... hát enyhén szólva, nem térnék vissza arra..

(#36704) Tin válasza eeXaa (#36703) üzenetére


Tin
veterán

meg hát 110-ért egy nem túl fényerős kitobiért?... én most vettem egy sony 18-105 F4-et 150-ért...

(#36705) rumos14 válasza Tin (#36704) üzenetére


rumos14
nagyúr

mi 110? a 14-140? mert az inkább csak a kitben annyi, amúgy lényegesen több. viszont a 10x átfogású obik mezőnyében nem számít drágának, jó a képminősége és méretre is nagyon rendben van. szóval elég jó kis obi az a 14-140 (mk2).

(#36706) jjeahh válasza eeXaa (#36703) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is g3 van és legutóbb mellettem egy srác 5dmk III + 50mm F1.2 L usm-el nyomta a melót, hát amikor megláttam a fotóit... :Y Pfujjj. Mindennel lehet sz*rt csinálni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36707) Tin válasza Tin (#36704) üzenetére


Tin
veterán

nem a pana 12-32-ről volt szó?

(#36708) eeXaa válasza Tin (#36707) üzenetére


eeXaa
addikt

Igen azzal van savazva a sony pancake zoomja... amihez képest én viszonyítottam a saját 14-140mk2 met... (ami egyébként még mindig megvan) ezután a sony pz-t hasonlítottam a panasonic 14-42 kitobihoz...
..remélem így már érthetőbb :)

[ Szerkesztve ]

(#36709) Tin válasza eeXaa (#36708) üzenetére


Tin
veterán

szerintem sokkal kevésbé múlik az obin egy jó kép, mint a fotóson. meg aztán a 72-ért vett a5000 kitből mennyit érheti a kitobi? 20-at? 20-ért mit vár az ember?:)
egyébként meg, szerintem egyáltalán nem olyan rossz az az obi. messze nem a legacélosabb, de képközépen jó, wide-ban tökmindegy, milyen a kép széle, úgyis torzít, a feladatát meg elvégzi, és jó képeket lehet csinálni vele.
elhiszem, hogy a panáé jobb, de biztos nem annyival, hogy akár elsődleges obinak megtartsa az ember. a kitobi nem arra való, hogy a képminőségét hasonlítgassuk, hanem arra, hogy ne pucér vázakat kelljen eladni, és az emberek vegyék a drágább obikat is.

[ Szerkesztve ]

(#36710) eeXaa válasza eeXaa (#36708) üzenetére


eeXaa
addikt

..ahh, mostmár látom hogy rumos kérdezett rá vmi másra... amúgy az a 12-32 es pancake pana zseniálisan jó, nincs semmi hasonló a kategóriájában képminőségileg, és méretben sem.. szval azért annyi...

36709: teljesen egyetértek..

[ Szerkesztve ]

(#36711) rumos14 válasza eeXaa (#36710) üzenetére


rumos14
nagyúr

ja bocs ha bekavartam. a 110-es árat akkor sem értem, a 12-32 magában lehet h annyi, de egy kitobit sosem így szoktunk árban belőni... mert magában a Sony 16-50 is ennyibe kerül.

(#36712) Tin válasza rumos14 (#36711) üzenetére


Tin
veterán

persze, hogy nem, mint írtam feljebb is. de nem is én kavartam ide az árát. ha meg árról beszélünk, akkor annak az obinak ez az ára, igaz, nem sokkal olcsóbb a 16-50 sem "bolti" áron.
viszont ha tényleg abba az irányba megyünk, hogy a pana azért jó, mert jó hozzá a kitobi, akkor az egész megint hülyeség, mert mégis ki vesz rendszert kitobi alapján? eleve, ki hasonlítgat egymással kitobikat képminőség szempontjából, és minek? ha valaki nem akar obit cserélgetni, akkor vesz kompaktot...
szóval végképp nem értem az egész 12-32 vs 16-50 összehasonlítást...

(#36713) Lassú Víz válasza Tin (#36712) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ezeket a "kitobiat" szívesen elfogadnám :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36714) eeXaa válasza Tin (#36712) üzenetére


eeXaa
addikt

..igazából a 12-32 a gm1 gm5 el igazán ütős kombó... ha méret minőség szempontból állunk a dologhoz akkor nincs jobb alternatíva a piacon... hozzáteszem kompakt méretben.. más kérdés ha méretben egy kicsit elmegy a nagyobb irányba, akkor a sony apsc a vázak már sokaknak jobb választás..

[ Szerkesztve ]

(#36715) Tin válasza Lassú Víz (#36713) üzenetére


Tin
veterán

csak ezek nem kitobik... :)

eeaa: értem, de ha a méret a lényeg, akkor miért van odakeverve a képminőség? ha a tökéletes kép a lényeg, akkor nem kellene, hogy a méret, vagy a súly játsszon szerepet, ha meg az utóbbi, akkor nem hiszem, hogy fenn kellene akadni azon, hogy a képszéleken nem tökéletes egy objektív.

értem amúgy, amit mondasz, és gond nélkül elfogadom ezt, csak nem értem, hogy akkor miért nem egyszerűbb lenni egy jó kis kompaktot?

[ Szerkesztve ]

(#36716) eeXaa válasza Tin (#36715) üzenetére


eeXaa
addikt

...mert a szenzorméret mindenek felett! :) meg lehet cserélgetni az obit... és ebben az m43 mint rendszer verhetetlen...

(#36717) lionhearted válasza Tin (#36715) üzenetére


lionhearted
őstag

Compact = 1/2.5" jó esetben 1/2.3"
MFT = 4/3"

Ha nem akarom cserélgetni az ojjektívet, akkor ott a telefonom! ;]

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#36718) Tin válasza lionhearted (#36717) üzenetére


Tin
veterán

aha értem :D

szar a sony, mert szar a kitobi, sokkal jobb a pana, mert jobb a kitobija, de persze ne kompaktot, mert annak meg kicsi a szenzora, és nem baj, hogy az mft-nek is csak feleakkora, mint az aps-c-nek, az a jobb, mert olcsóbb, és hiába vannak jobb üvegek sony-ra, az drága, de a kompakt fényerős obijai sem jók, mert akkor nem lehet cserélni, amit meg ugye minek, hiszen a pana obija a best, ami a legkisebb is, és minek cserélni.

totál ellentmondás az egész. de egyre biztosabb vagyok benne, hogy ez tényleg egy mft topik:D

(#36719) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Nincs itt topikgazda vagy valami? :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36720) eeXaa válasza Tin (#36718) üzenetére


eeXaa
addikt

..vagy nem érted vagy nem akarod... senki sem állította hogy az m43 a legjobb rendszer, de nem véletlen olyan népszerű.. én 5 évig használtam, miközben megváltoztak a prioritások, ezért vettem sony-t.. mindkét rendszernek vannak hibái, amik mások, és az a kérdés hogy kinél melyik oldalra billen a mérleg..

36719: ..nem értem mi zavarja a szemed egy "milyen cserélhető objektíves gépet" topikban? :U

[ Szerkesztve ]

(#36721) Tin válasza jjeahh (#36719) üzenetére


Tin
veterán

ugyanúgy menne az aspc szarozás és az mft éltetés akkor is. sokszor annak is egy mft milcet ajánlanak, akinek valójéban dslr-re lenne szüksége, és azzal is jönne ki legjobban. legalább jól látszik belőle, hogy melyik az a rendszer, amit erősen kell ajánlani

eeaa: de, tökéletesen értem. én pl. hajlottam volna egy mft gépre, amikor a canon 70d + obik alternatíváját kerestem, de bejött az akciós sony, megvettem, viszont ezek után már biztosan nem vennék mft-t elvből sem, látva, hogy milyen szintű elvakultság van a hívők részéről. az előzőt is csak azért írtam be, mert teljesen logikátlan az egész, és nem, nem igaz, hogy csak az mft létezik, és az a legjobb, az ide betévedőket pedig mégis mintha mindig erről akarnák meggyőzni. engem csak ez zavar. de az az igazság, hogy valószínűleg csak én lógok ki ebből a sorból.

[ Szerkesztve ]

(#36722) lionhearted válasza Tin (#36721) üzenetére


lionhearted
őstag

Mindenki tudja, hogy a Canikon a legjobb, definíció szerint. Tehát nekik nem kell a reklám, aki hallott a fényképezőről, az ismeri.
A Sony mindig is megosztotta az embereket, maga a márka is, és a gépei is. Tehát lesz egy fele-fele arány, aki szívesen ajánlja, meg olyan, aki az ellenségeinek sem.
A Fuji hegy, nem fényképező.
A Samsung porszívót gyárt, nem fényképezőt.

Kérdés? :U ;]

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#36723) eeXaa válasza Tin (#36721) üzenetére


eeXaa
addikt

Szerintem logikus hogy mindenki azt a rendszert ajánlja leginkább amit éppen használ.. :U

(#36724) Tin válasza lionhearted (#36722) üzenetére


Tin
veterán

nincs, és kezdek rájönni, hogy én vagyok a hülye, hogy egyáltalán belemegyek az ilyesmibe.

eeaa: persze, de akkor úgy hasonlítson, hogy van rálátása a másik oldalra is. csak az elmúlt hetekben olyan ordító ferdítéseket lehetett olvasni a sony objektívekről és vázakról, ami egyszerűen butaság. és nem értem, miért.

(#36725) jjeahh válasza Tin (#36721) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én nem szoktam apsc-t fikázni, kb kéthetente megfordul a fejemben, hogy kéne egy fuji a manuálok alá :D Mondjuk amióta van focal reducer már annyira nem izgat a dolog.

eeaa: Tin kolléga néhány érvelése elég alaposan félrevezethet pár mit sem sejtő friss usert, pl:

- "mft-nek csak feleakkora a szenzora, mint az aps-c-nek"
- "hiába vannak jobb üvegek sony-ra"
- "a kitobi nem arra való, hogy a képminőségét hasonlítgassuk, hanem arra, hogy ne pucér vázakat kelljen eladni, és az emberek vegyék a drágább obikat is."
- "nem hiszem, hogy fenn kellene akadni azon, hogy a képszéleken nem tökéletes egy objektív"

Stb, dög vagyok tovább visszaolvasni :DDD Jók a sonyk amúgy meg jók a panák is, de minden rendszernek/váznak vannak hibái, csak sokan nem képesek elismerni... :U Igen, a sony apsc szenzorok jobbak, pana fronton meg a kitobik, és? :F Durva ez a hónapok óta folyó értelmetlen hitvita és egyik topikban sincs helye, nem lehetne esetleg egy "KINEK A NAGYOBB" topikot csinálni ennek? :DDD

(#36726) eeaa: Hidd el, ha vastagabb lenne a pénztárcám a fujit preferálnám. Persze mellé úgyis kéne egy pana videóra :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36726) eeXaa válasza Tin (#36724) üzenetére


eeXaa
addikt

jeahh-nak és mchris-nek is van rálátása, de valamiért az m43 at preferálják.. szerintem nincs ezzel baj.. inkább csak nem kellene mindent mellre szívni amit az ember a fórumon olvas... és ez vonatkozik mindenkire...

(#36727) eeXaa válasza jjeahh (#36725) üzenetére


eeXaa
addikt

"Igen, a sony apsc szenzorok jobbak, pana fronton meg a kitobik, és?" ...és az a vicc hogy ezeket a különbségeket is csak az igazán vájtszeműeket zavarja... én pl. látom hogy miről van szó, de nem érdekel ennyire hogy felhúzzam magam rajta...

[ Szerkesztve ]

(#36728) jjeahh válasza eeXaa (#36727) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Engem sem zavar, de elfogadom, hogy másoknál gépvásárláskor akár döntő tényező is lehet, ezért sosem árt megjegyezni mint tényt... A gond csak az, hogy ebből mindíg sértődés, hiszti, hitvita kerekedik, oszt győzze a többi user oldalakon át bogarászni a hozzászólásokat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36729) Tin válasza jjeahh (#36725) üzenetére


Tin
veterán

igazad van, nem 50, hanem 60%-a az mft az aps-c méretének...

a panasonic és a fuji saját gyártmányú high end objektívjeit nem ismerem, de a sony objektívjeit elég sok helyen látom kiváló minősítéssel, már a canonos fórumokon is.

a kitobi valóban nem arra való szerintem, hanem arra, hogy eladják vele a pucér vázat, és ösztönözzenek rá, hogy rendes objektíveket vegyél.

az utolsó állításom pedig a teljes szövegkörnyezetben: "ha a tökéletes kép a lényeg, akkor nem kellene, hogy a méret, vagy a súly játsszon szerepet, ha meg az utóbbi, akkor nem hiszem, hogy fenn kellene akadni azon, hogy a képszéleken nem tökéletes egy objektív."

ezeket hívják csúsztatásnak... gondolom most keresgélsz tovább, hogy megpróbáld hitelteleníteni az állításaimat, netán bebizonyítsd, hogy hülye vagyok, aminek egyrészt nem értem, mi értelme, mert a véleményem ettől nem változik, a rólad alkotott kép pedig meredeken fog beleszállni a földbe.

(#36730) eeXaa


eeXaa
addikt

Szerintem itt nincs is értelme belemenni mélyebb speckókba, v. pl. optikai teljesítménybe.. aki nem tudja magától hogy milyen gépet vegyen annak úgyis mindegy... aztán meg valós tapasztalat, tudás nélkül szajkóznak hasonlókat.... ha valakit igazán érdekel a dolog úgyis belemerül az egyes szakmai topikokba, hónapokra, évekre...

[ Szerkesztve ]

(#36731) Tin válasza eeXaa (#36730) üzenetére


Tin
veterán

szerintem sincs, főleg nem egy kitobjektívnél... és visszatértünk az elejére :D

(#36732) eeXaa válasza Tin (#36731) üzenetére


eeXaa
addikt

:DDD

(#36733) #31733248 válasza Tin (#36721) üzenetére


#31733248
törölt tag

Vagyunk itt néhányan, akik szerint a fiúk "kicsit" túltolják az MFT imádatát és lépten-nyomon lehúzzák a Sonyt, de kénytelenek leszünk hozzászokni, hogy ez így is marad... :)

(#36734) bandhajon@ válasza jjeahh (#36697) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Köszi mindenkinek a választ gondolom akkor jobban járok ha obit
cserélek nem vázat.
egyébként 18-105 obim van ami nikon

[ Szerkesztve ]

Vizuális mesemondó.

(#36735) asdf_ válasza #31733248 (#36733) üzenetére


asdf_
veterán

Azert nem kicsit vicces pont toled olvasni, hogy masik mit tolnak tul :P A sajat postjaid olvasod neha? :D

(#36736) #31733248 válasza asdf_ (#36735) üzenetére


#31733248
törölt tag

Csak azt nem veszed észre, hogy miközben én valóban elégedetten használom a Sonyt, nem igyekszem legyakni a másik márka termékeit, mint itt jópáran.

(#36737) MrChris válasza #31733248 (#36736) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha ha ha :DD hát ez ordas! De ha mégis igaz, akkor valaki bitorolja a nickedet, mert a m4/3 fórumra lép be vele időnként 'legyakni', fikázni, beszólni, trollkodni, lekicsínyleni... Ilyet én, jjeahh és 'jópáran' nem teszünk.
Ez a topik viszont márkafüggetlen, lehet kérdezni, ajánlani, érvelni... ha meg jó rendszer a m4/3 az nem a Sony hibája ;]

(#36738) #31733248 válasza MrChris (#36737) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ugyan már. :N

(#36739) Lassú Víz válasza #31733248 (#36733) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A dolog úgy kezdődik, hogy jön valaki, aki benyögi, hogy azt ne vedd mert
a) APS-C alatt nincs élet
b) gyenge a Sony 16-50-es nagylátó végen.

Aztán elszabadul a már-már személyeskedésbe csapó áradat. Pedig az igazság az, hogy ma már mindennel elég jó képet lehet készíteni, sőt a pár éves cuccokkal is. A képet készítő ember tudásán sokkal több múlik, mint a technikán.

A DOF mániákusok meg vegyenek középformátumú vázat, az is cserélhető obis :)

Szerk:
MrChris, Econ: szeret(t)em ezt a topikot, mert sok gépről, rendszerről meg lehetett tudni, hogy épp hol tart, vagy ötletet adott utánolvasáshoz. De ha így megy tovább, hamarosan repülni fog a kedvencek közül. :(((

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36740) #31733248 válasza Lassú Víz (#36739) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én is szeretem ezt a topicot, a személyeskedésért pedig tényleg kár. DOF ügyében egy régi manuális 135mm f3.5 örvendeztet meg mostanában, sokat portréztam vele, komolyabb mosodát nyújt, mint az egyébként kitűnő Sony 50mm f1.8. Ráadásul nyitva is olyan éles, hogy a gyengébb nem zavart tiltakozását váltja ki, ha nem rontom el a fókuszt. :D

(#36741) Studi válasza #31733248 (#36736) üzenetére


Studi
addikt

:U

[ Szerkesztve ]

(#36742) sasa134 válasza #31733248 (#36736) üzenetére


sasa134
addikt

Repedezik a mennyezet... Semmi másról nem szól a tevékenységed mint arról, hogy aps-c alatt nincs élet és a Sony sz@rta a fotózást (16-50, 50 1.8, plusz olcsó sigmák. Bumm, megvannak az érvek). Vicc..

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#36743) rumos14 válasza MrChris (#36737) üzenetére


rumos14
nagyúr

érdekes, hogy mennyire másképp értelmeznek emberek dolgokat, én Econ részéről még egyetlen alaptalan, fikázó hozzászólást nem olvastam. sztem ez amúgy személyiség kérdése, van, akinek a fórumos bozótharc az élete, van, akinek van családja, munkája, ami fontosabb számára.
Econ ráadásul kipróbálta a m43 rendszert, vett egy jó vázat és obikat, szóval minden csak nem csőlátású. leírta tényszerűen, hogy neki miért nem vált be a váz ill. a rendszer.

(#36744) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Az a baj, hogy a termékeket nem lehet egyértelműen összehasonlítani.
Szét lehetne bontani árra, meg szolgáltatásokra... de a szolgáltatások minőségét már nehéz objektíven értékelni. (pl. a samsung nx500 tud vezetéknélküli adatátvitelt, de ha nem nfc-vel párosítasz, van hogy 30-40 perc elmegy vele, mire sikerül)

Az objektívekre sincs olyan teszt, ami igazán pontosan, és valós értéket adna vissza, és ami szerint a többi objektívet is lehet értékelni (dxo mark pl nem jelzi a stabi minőségét, az autofokusz pontosságát, sebességét, stb.) -és több oldalon csalnak azzal, hogy a fókuszt nem pontosan lövik be, vagy akár utólag élesítenek a képen...

Az emberek pedig vagy adatokkal dobálóznak, amiket 1-1 gyártó/újságíró reklámoz, vagy a saját, szubjektív véleményük alapján (ami lehet hogy összetett tapasztalatot jelent, de az is lehet, hogy csak 1--2 vázat, vagy 1 gyártó termékét használta) <- ezért nem feltétlen lehet bántani senkit. Azon termékekről, amiket használt tud véleményt alkotni. Csupán mindenkinek tisztában kell vele lennie, hogy 2 ember nem egyforma. Nem ugyanúgy fogja használni a gépet, és nem is ugyanarra. Sőt akár a "szép bokeh" sem feltétlen ugyanaz 2 ember számára.

A problémát abban látom, hogy a kérdező nem tudja előre, hogy a neki javaslatot tevő fórumozónak milyen tapasztalata van. És nem feltétlen kezeli fenntartással az itt kapott információt. Így viszont könnyű félrevezetni, vagy összezavarni (pl. amikor két hozzászóló ellentétes véleményt ad ugyanarról a gépről -ezt én is tapasztaltam nem rég: érdeklődtem egy adott gép után, hogy 70D-hez viszonítva milyen. Majd ugyanazon tulajdonságok alapján 2 teljesen eltérő véleményt kaptam, mivel nem tudom kipróbálni, nem is fogom megtudni, melyik állt közelebb a valósághoz).

DE én egyet értek azzal, hogy a legtöbb embernek, aki pl. Nikon gépet keres a fórumban, nagy eséllyel nem a nikon tükrös gépe a legmegfelelőbb, csak épp nem jártas a témában, csak épp ez a gyártó ugrik be neki, mint profi gépkészítő, és ha már a kompakt nem elég, akkor bizony profi mindenes kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#36745) Tin válasza Victoryus94 (#36744) üzenetére


Tin
veterán

a fejlécben a kezdőknek való kérdéssor sem igazán jó, pont azokra nem kérdez rá, amik elég fontosak egy rendszer ajánlásához. és nincs is kikényszerítve sem az összefoglaló elolvasása, sem pedig a vonalvezető mentén feltett kérdések.

más topikokban ez sokkal-sokkal jobban működik, és az emberek is hasznosabb válaszokat kapnak, mint hogy MrChris szerint az A6300 váz egyszerűen nem való videóra, meg a 16-50 még szódával sem jó...

(#36746) MrChris válasza Tin (#36745) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szép csúsztatás, FHD-ja majrés, pana jobban kezeli, 4k-ja ütős. Viszont a ¼ óra alatti túlmelegedés elég nagy hátránya. Míg visszahűl addig leég a szülinapi torta :DD

(#36747) Tin válasza MrChris (#36746) üzenetére


Tin
veterán

legalább arra emlékezz, amit leírsz... vagy olvass vissza, semmi csúsztatás nem volt ebben.

van itt pár ember, aminek te vagy a fő szószólója, akik egyfolytában a sony-t fikázzák. inkább azon gondolkozz el, miért jó feszkót generálni egy topikban, ahol a segítség lenne a lényeg.

(#36748) silmatauki válasza Tin (#36747) üzenetére


silmatauki
őstag

MrChris-nek teljesen igaza van a Pana 12-32 vs. Sony 16-50 témában. Ha valaki soha nem akarja lecserélni a kitobiját, akkor eleve jobban járhat pl. egy GM1/5 + 12-32-kombóval, mert nagyon olcsó (mondjuk egy – a 299 eurós GM1 kithez képest most itt Finnben - duplaaannyiba kerülő LX100-hoz képest), és 24mm equiv-en is tökéletes az obi. Persze senki sem vitatja, hogy a Pana szenzora sehol sincs a 24 Mpixeles Sonykhoz képest (de még az amúgy zajban kb. ¾ fé-vel gyengébb 20 Mpixeles Sonyk is jobbak.)

A Sonynak ráadásul a drágább obijaiban is nagyon durva minőségi szórás van, lásd a 16-70-es (1000 dolláros obiról van szó!) tulajok nyűgjeit. Gyak. nincs olyan natív obi Sony APS-C-re, ami ne lenne vagy eleve gyenge (PZ kit), vagy rizikós, ha a bolt nem ad normális, akár több obi cseréjét / végigpróbálását is lehetővé cseregarit.

Én a magam részéről csak akkor vennék Sony APS-C-t a jobb Sony zoommal (16-70), ha tényleg garantálná az eladó azt, hogy addig próbálgathatom az obikat, amíg egy normális rajzút, nem decenterest nem találok.

(#36749) Tin válasza silmatauki (#36748) üzenetére


Tin
veterán

ez, amit leírtál egy vélemény, normálisan érvekkel alátámasztva. ezért mondtam, hogy nem jó a kezdő kérdéssor, mert pont nem derül ki belőle, hogy az emberünk tovább akar-e fejleszteni, vagy csak egy sima kitobis megoldást keres a kompakt helyett, illetve hogy mi a fontos neki a rendszerben: a méret, a teljesítmény, stb stb.

azt senki sem vitatta, hogy MrChris-nek igaza van-e abban, hogy a pana 12-32 obi jobb rajzú, mint a sony 16-50 (ezzel még én is egyetértettem). de az nem segítség sehol, hogy a kérdező felsorol 3 variánst, a válasz pedig kb ez: a sony semmiképpen nem ajánlott videóra, a 16-50 képminősége pedig csapnivaló.

ebből nem tanul senki semmit, ez így csak felesleges feszültséggerjesztés, főleg, hogy két kitobit hasonlítani teljesen értelmetlen egy cserélhető objektíves gépnél, ahol az ember lehet, hogy rendszert választ.

(#36750) Tin_Shield válasza Tin (#36749) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Egyátalán nem felesleges a kitobikat is összehasonlítani, ill. megemlíteni a gyengeségeket is. Főleg nem a Sony APS-C esetében, ahol korlátozott a továbblépés lehetősége a 16-50-ről, ha valaki egy tisztességes rajzú, kiegyensúlyozott optikai tulajdonságokkal bíró alapzoomot szeretne. Nem mindenkinek jön be a videóra optimalizált 18-105 "lób.szó" mérete és a pici váz kombó. Odáig meg már el sem megyek, hogy mi van ha valaki fényerőt is szeretne a zoom mellé. Rendszer választásakor ezeket is mérlegelni kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.