Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) Alabástrom válasza MrChris (#36350) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Igen, nem rossz az MFT, meg van a helye a fényképezőgépek között, de azért egy ilyen topicban illik objektíven elmondani a különböző rendszerek előnyeit/hátrányait, és nem eröltetni egy-egy rendszert elhallgatva a hátrányait. A vevő hagy döntsön.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#36352) jjeahh válasza Alabástrom (#36351) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A többi rendszernek is vannak hátrányai, egyik sem hibátlan. Csak az a kérdés miben vagy hajlandó kompromisszumot kötni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36353) Byk01 válasza gergo5991 (#36334) üzenetére


Byk01
senior tag

Félreértettél: ha hagyományos módon is akarná használni, akkor is csak manuálisan tudna fókuszálni, ahhoz viszont túl drága. Ha meg csak a fordított makró, akkor inkább a M42-es obi, ami sokkal olcsóbb.

Ha megfordítod az objektívet, akkor fordul az is, hogy melyik gyújtótáv a jó. [link]

Sokan azt is mondják, hogy elrabolták őket az ufók, csak még senki nem tudta bizonyítani. Tény, hogy lehetne kisebb a torzítása, de ha nem kockás lapokat fotózol, és nem komponálsz a kép szélére egyenes, a kép szélével párhuzamos vonalakat, akkor soha nem fogod észrevenni (egyébként meg szoftveresen az egyik legkönnyebben javítható hiba a torzítás)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#36354) polcsa válasza MrChris (#36259) üzenetére


polcsa
aktív tag

Közben szembejött egy e-m10-es szett, úh. most kiárulok majd mindent. Ahhoz lesz az oly 14-150. Ha minden jól megy...
Pedig annyira nem akartam váltani, de már berántott.

(#36355) MrChris válasza polcsa (#36354) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez aztán huszárvágás :D
Volt nálam a 2-es, nagyon tetszett a stabija.

(#36356) polcsa válasza MrChris (#36355) üzenetére


polcsa
aktív tag

A stabija ennek még 3 tengelyes, de azért jobb, mint a pl-5-é.
Egyelőre igyekszem nem beleélni magam, még sok mindent ki kell árulnom.

(#36357) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok,

Főként videózáshoz szeretnék a húgomnak média kurzus/saját film készítéshez gépet. Szettben, tehát váz, objektív, akksi, töltő, táska, kábelek minden egyéb. Első sorban videózásra lenne, másod sorban családi és természet fotózáshoz. Ő ezt a szettet nézte ki magának, utána is olvasott, azt mondta ez jó lesz neki: [link]

Van valami, amivel hasonló árban jobban járna? Ebben a szettben a cuccok fele szerintem rettentő gyenge minőségű lesz, mondjuk nagy részére úgy sem lesz szüksége.

Szeretnénk újat venni, mivel kezdő, úgy is sokáig nálunk marad egy ilyen számunkra komolyabb gép.

(#36358) 80hun válasza FeRRaR1 (#36357) üzenetére


80hun
addikt

Az összes cucc gyenge minőségű lesz kivéve a váz+obi. :)
A D5200 nem kifejezetten videós gép.
Ráadásűl ha ilyen helyről rendel tuti nem lesz rá normális garancia. Ha lesz is küldheted vissza a boltnak ha baj van.

Ez a pana pl egy normális videós gép.

Vagy használtan egy Panasonic GH3 mondjuk. :)

(#36359) jjeahh válasza FeRRaR1 (#36357) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, ennek a szettnek a fele valóban szemét és videóra ez a váz amúgy sem az igazi :D Szerintem ilyen célra inkább Panasonic G6 vagy GX7, ha nem kell a 4k... a maradék pénzből vehet egy normális fluid fejes videós állványt (nem mint a szettben lévő izék), rendes táskát, valamilyen stabilizátort, memóriakártyát és ha szüksége van rá használható szűrőket is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36360) FeRRaR1 válasza jjeahh (#36359) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek,

Panasonic LUMIX DMC-GX7 gyári szettben LUMIX G 20mm / F1.7 II ASPH

Használt, 480-at lőttek vele, hibátlan állapot, akksi 2x gyári, töltő, pánt kábelek. ~ 115.000,- Gyári garanciával. Egyetlen kérdésem maradt, ez mellé kell e vennem másik objektívet, vagy ez alkalmas videózni is?

(#36361) MrChris válasza FeRRaR1 (#36357) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez pont elsősorban nem videós gép, viszont jó fotós váz. Ha videó és új, vagy használt akkor Panát vennék, pénztárcától függöen. G6 kifutó ha még van és olcsó, mindent tud. Ha nincs akkor G7. Használtanból 60-70ezerért GH2 meghackelve és ez a legjobb valódi FHD képes váz, ilyen képélességet, felbontást egyik Nikon, Canon dslr sem tud a körülményes raw videót leszámítva.

(#36362) jjeahh válasza FeRRaR1 (#36360) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez egy fix obi és stabija sincs, szal valszeg kelleni fog mellé legalább egy kitobi (használtan 25k), de majd meglátjátok. MrChris kolléga azt hiszem pont ilyen obival videózik amúgy, de ő ebayes s40-es stabival használja. Gx7-el videós szempontból csak egyetlen egy gond van (már ha ez gond...), nincs rajta mikrofoncsati. Amúgy ha használt is játszik, akkor én is ajánlom a gh3-at is, meg a gh2 is nagyon jó, ha belefér egy hackelés és elég a 24fps.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36363) MrChris válasza FeRRaR1 (#36360) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az obi kiváló minőségű és nekem jól eltalált normál látószögű. Fényerős és nyitva is éles. Szinte csak ez van a vázon. Viszont az AF kicsit lassúcska vele.
Kérdés hogy miről is fog szólni ez a videózás tanulás? Ez meghatározná az eszközt is különben rengeteg kacatot össze lehet vásárolni.

(#36364) FeRRaR1 válasza jjeahh (#36362) üzenetére


FeRRaR1
őstag

GX7 amit ajánlottatok tetszik, hirtelen rá kerestem, GH3-at egy darabot nem találtam elfogadható használtat, GH2-őt is csak egyet a hardver aprón, meg egyet ebayen, egyik sem bizalom gerjesztő, szóval maradnék a GX7 vonalon. Milyen stabis obi ajánlott hozzá, ami nem horror ár kategória? A kit obi stabis?

MrChris

Valamilyen saját ötlet alapján kell művészit alkotni, nincs megkötve, lehet szabadban, beltér, akármi. De mivel kezdő lesz minden szinten, ezért egy váz, két akksi 1 max 2 obira gondoltam, és ennyi, aztán ha befut, és ő lesz az új Quentin Tarantino, akkor majd kap komolyabbat, de a GX7 képességeinek a határától is messze lesz jó sokáig, egyedül a stabi gondolkoztat picit.

[ Szerkesztve ]

(#36365) jjeahh válasza FeRRaR1 (#36364) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"A kit obi stabis?"

A panasonic kitobik igen, az olympusok nem. Pana kitobiból a második generációs jobb.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36366) #31733248 válasza FeRRaR1 (#36360) üzenetére


#31733248
törölt tag

Most volt GX7-em, rövid használat után eladtam. Nem rossz gép de az én igényeimet a Sony A6000-em jobban kiszolgálja. Sok kellemes tulajdonsága mellett volt néhány, ami nem tetszett, ezek miatt adtam el:

- Shutter shock
- Harmatgyenge szoftveres támogatás (egyetlen Lightroom színprofilja sincs, a vázra letölthető app ismeretlen fogalom)
- Elég gyakran pontatlan a fókusz, ez mindkét kitobjektívjére jellemző.
- Néha fájóan unintelligens a működése, főleg a fókusz beállításakor. Nem egyszer működik az arcfelismerés, helyén van a kocka, aztán az elkészült képen a 300 méterrel odébb levő háttér lesz éles.
- A napsütést leszámítva össze-vissza méri a fehéregyensúlyt.
- Rossz a fogása (kicsi markolat, pont útban levő szíj)..
- Rossz a szemkagyló mérete és formája, emiatt erős napsütésben problémás.
- Elég gyorsan merül.
- A kitobija ekv. 28mm-ről indul.
- A teleobija (45-150mm) kellemes darab, de elég korán sötétedik, így a számomra fontos ekv. 150 mm körüli tartományban a mélységélessége sajnos igencsak gyenge.
- Gyenge a beépített vaku.
- Gyengébb a raw file-ok tartaléka
- Kis felbontás, 4:3 képarány mellett
- A portréobija elég drága de nagyon jó, az ezt kiváltó Olympus 45-ösének távolabbra fókuszálásnál többször problémái vannak
- Fájóan buta az automata módja, emiatt még elajándékozni sem érdemes olyannak, aki nem ért a fényképezőgép kezeléséhez.
- Ha nem raw-ban dolgozol, túlcsordul a vörös színcsatorna.

Ami viszont sok jó tulajdonsága mellett kiemelést érdemel:

- Egyenletesen jó teljesítményt nyújtó, könnyű kitobjektívek vannak hozzá.
- Könnyűek és jók a kapható obik.
- Az egyik legjobb menü ebben van.
- Érintőképernyő.
- Vízszintező.

Ha nem próbálsz ki mást, ez jobban fog tetszeni, mert nem tudatosulnak annyira a hiányosságai.

(#36367) 80hun válasza FeRRaR1 (#36364) üzenetére


80hun
addikt

Nem videózok , a fiuk inkább de én biztos vennék hozzá egy kézi stabit :)
Valami hasonlót , de majd a fiuk megmondják.

(#36368) jjeahh válasza #31733248 (#36366) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"- Shutter shock
- Lightroom színprofil
- Gyenge a beépített vaku.
- Kis felbontás, 4:3 képarány mellett"

Ezek videónál pont nem számítanak
"- Elég gyakran pontatlan a fókusz, ez mindkét kitobjektívjére jellemző.
- Néha fájóan unintelligens a működése, főleg a fókusz beállításakor. Nem egyszer működik az arcfelismerés, helyén van a kocka, aztán az elkészült képen a 300 méterrel odébb levő háttér lesz éles."

Ott valami nem volt oké, mert a panák pont autofókuszban erősek. 3 panám van, + két közeli ismerős is panát használ, egyiknek sincs gondja az autofókusszal.
"- A napsütést leszámítva össze-vissza méri a fehéregyensúlyt."
Igen, de még így is minden másnál pontosabb a pana awb, mint bármi, amit eddig próbáltam :DDD Amúgy meg videónál ez sem igazán számít, mert ott illik manuálisan beállítani a fehéregyensúlyt.
"- A portréobija elég drága de nagyon jó, az ezt kiváltó Olympus 45-ösének távolabbra fókuszálásnál többször problémái vannak"
Tágra nyitva nagyon távoli témára fókuszálva problémái vannak. De van egyáltalán olyan téma amit kapsz le? :D Szal ez egy létező probléma, de valós körülmények között valszeg sosem fogja észrevenni.
A fogás olyan amilyen, ezért ajánlottam a gh2, gh3, g6-ot is a kolléga figyelmébe.
Az a6000 jó gép, de annak is vannak hibái, én gyűlölöm a fogását, mert nincs elég hely az obi és markolat között, a szemkagyló mérete pici, a palacsinta kitobi nyitva nem a legjobb, a sony színek még a pana színeknél is rosszabbak stb., ráadásul ha nem tévedek jóval drágább a gx7-nél.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36369) #31733248 válasza jjeahh (#36368) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én mondjuk az A6000-hez mérem, hiszen egyszerre volt a kettő.

Arcfelismerés fókusz: a modell a kép közepén(!), az arcfelismerés beállítva, a kocka megjelenik, erre a képek felénél(!) a háttér lesz éles. :(

Ugyanígy egymás után lövök két portrét. Az egyik éles (felbontásban persze a 24 megapixeles szenzorhoz képest sehol nincs, de ez nem meglepő), a másik teljesen életlen.

A Pana AWB nem tudom milyen, ennél sajnos nem jó.

A távolabbi fókusz nekem fontos portréobinál, ezért nem számít bocsánatos bűnnek, ha csak közelre pontos és megbízható. Például a koncertfelvételeknél jön jól, ebből linkeltem is már két galériát, ezeket a másik géppel f2-es rekesszel, tűpontos fókusszal toltam végig.

Fogásra és váz kialakításra a GH-sorozat és a G-s Panák tényleg nagyon jók, a GX7-é sajnos nem az. A GX8-at viszont nagyon jó váznak tartom ilyen szempontból.

A szemkagylót nézd meg alaposabban, napsütésben nem valami kellemes sajnos. A Sonyra inkább nem reagálok.

[ Szerkesztve ]

(#36370) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Köszönöm még egyszer mindenkinek, egyenlőre figyelek egy GX7-et és egy GX8-at, első licites jól áll nagyon, második simán le van akciózva pana kit obival 200e környékére. Jelenleg fele ár alatt van a GX7, ha felmegy 60-70% közé, akkor lehet inkább GX8 lesz, ha nem akkor jól árasított 7.

(#36371) Studi válasza jjeahh (#36368) üzenetére


Studi
addikt

Teljesen fölösleges, önigazolásnak vette a GX7-et. :)

(#36372) hibavissza válasza #31733248 (#36366) üzenetére


hibavissza
veterán

A gx7 a felcsapható keresőn és tapi kijelzőn kívül nem igazán versenyképes egy a6000 vázzal, hacsak nem valami brutál akcióban féláron van. Engem a kezdetleges vázstabija sem mozgat, de valaki erre gerjed.
Ez a fókusz mizéria nekem csak az Oly 45-tel jelentkezik.

Nagy vonalakban jól összefoglaltad a hiányosságokat. Érdemes lenne egy árban az a 6000-hez közelebb álló modellel összevetni. Pl. GX80. Mert onnan nézve elég röhejes az a 6000 szolgáltatáscsomagja és képminősége.

(#36373) Nippon válasza Studi (#36371) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem meg ez a fajta szurkálódás az ami teljesen fölösleges. :)

(#36374) hibavissza válasza Nippon (#36373) üzenetére


hibavissza
veterán

Annyiban igaza van, hogy teljesen felesleges kör volt. Kézhezvétel nélkül is tudható volt a kimenetel. Az a6000 egy remek, előre mutató konstrukció volt megjelenésekor a gx7 pedig egy kövület volt már mikor kiadták. Pár feature és trendi váz, de ennyi. Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy rossz gép lenne. Vannak hibái, ahogy a Sonynak is.
Nincs értelmes magyarázatom arra, hogy a6000-rel a kezében mi vitte rá a vásárlásra.

(#36375) Nippon válasza hibavissza (#36374) üzenetére


Nippon
őstag

Az lehet, de akkor sem kell folyton kifigurázni a másikat.

(#36376) Studi válasza Nippon (#36375) üzenetére


Studi
addikt

Nem kifigurázásról van szó, ugyanezeket leírta már sokszor azelőtt is, mielőtt megvette volna a GX7-et. De most, hogy kb. három napig használta is, már nyugodtabb lélekkel írhatja le tényként a zöldségeket. :)

(#36377) jjeahh válasza hibavissza (#36374) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Autofókuszban, videóban valóban előremutató volt, de ott is vannak ósdi dolgok, pl. kereső, kijelző. Mondom ezt úgy, hogy semmi bajom nincs a sonykkal, az a6000 is pár apróságot leszámítva viszonylag szimpi volt amikor kipróbáltam. A gx7 meg sosem volt kövület és most sem az, csak annak is vannak hiányosságai, ahogy minden váznak :N Nem értem én ezt a folytonos sony vs mft vitát :U Mindenki azt használja amelyik neki tetszik, pont.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36378) pepusos


pepusos
senior tag

Sziasztok! Régi vágyam egy tükrös fényképező, és most a Media Markt 20 havi ingyen hitelre adja a Nikon D330-at 18-105mm VR objektívvel és a Nikon 5300-at 18-140mm VR objektívvel. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megéri a D5300 70.000 forinttal többért, vagy elég lehet a D3300 is? Magyarul: jobb annyival az 5300 hogy azt vegyem? Felhasználási cél: kirándulás, tájképek, kutya, macska, minden ami jön... köszi előre is!

(#36379) hibavissza válasza jjeahh (#36377) üzenetére


hibavissza
veterán

Igazad van. Mindamellett az a6000 vázzal jobb fotókat lehet csinálni pusztán a képminőséget szemlélve még ha néhány - egyébként szokható - extra hiányzik is belőle. Nyilván kizárólag az elérhető képminőséget pixelkukkolva nem lehet értelmesen megítélni egy rendszert. Kinek ez, kinek az ahogy írtad.
Én nem cserélném el az a6000-et egy gx7-re, ha a pénz nem számítana. Az általam használt objektívekre van jó Sony variáns. Másrészt én a Sony-t adtam el, pedig a gx7-hez képest fosszar g5-tel nyomom. :D Van az a pénz. Illetve pont nincs. :)

Miben volt a gx7 előre mutató megjelenésekor? Emlékeim szerint a GH3 köröket vert rá és árban nem volt szakadék a kettő közt. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#36380) gergo5991


gergo5991
őstag

Ahogy mondogadtátok hogy a katasztrófa miatt felmentek a nikon árak, ha eddig nem is tünt fel, de pld a d7200 kitben 369k-ról 399k ra emelkedett 1 nap alatt.

(#36381) Studi válasza hibavissza (#36379) üzenetére


Studi
addikt

"a6000 vázzal jobb fotókat lehet csinálni pusztán a képminőséget szemlélve" - jajj

(#36382) Ear001 válasza Studi (#36381) üzenetére


Ear001
addikt

Jujj.

(#36383) hibavissza válasza Studi (#36381) üzenetére


hibavissza
veterán

báncsák' a m43-ot és fáj vagy mi a jajgatás oka? itt volt az asztalomon mind a két váz kitobival. nem tesztképeket nézegettem. és nem egy délutánra adták kölcsön.

[ Szerkesztve ]

(#36384) #31733248 válasza Studi (#36371) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#36371) Studi

"Teljesen fölösleges, önigazolásnak vette a GX7-et. :)"

Ugyan már, mire jók ezek a személyeskedő szövegek? Ilyen elcseszett fókuszú képekből csináltam egy rakással, miért ne írnám le? Olyan bénázásokat produkál a GX7, hogy alig hittem el. Ez van, hidd el, én is sajnálom.

(#36372) hibavissza

Úgy látom, nehéz elfogadniuk a kollégáknak a valóságot. Szimpatikus volt a GX7, úgy voltam vele, hogy ha mégsem jönne be, meglepem vele Apámat. Aztán sajnos kiderült, hogy az automata módja kirívóan buta, így sajnos a Jófogáson végezte...

(#36385) MrChris


MrChris
nagyúr

Az elmúlt 24 óra sok hülyeséget ki kéne moderálni!

(#36386) Studi válasza hibavissza (#36383) üzenetére


Studi
addikt

Csak a hülyeségek fájnak.

Econ: az én vázammal lehet akkor hibás, mert azzal oda tudom állítani az élességet, ahova szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#36387) #31733248 válasza Studi (#36386) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézd, hibavissza kollégának és nekem is egyszerre volt A6000 és GX7. Ha a kolléga is megerősíti, hogy az általam részletezett hiányosságok jellemzik a GX7-et, akkor nem egyedi hibákról és hiányosságokról van szó. :N Különösen feltűnő ez akkor, ha az ember megtapasztalta már, milyen, amikor igazán jól, teljesen megbízhatóan működik egy másik gép.

Egészében véve a GX7 nálam ezek után csak a feltételesen ajánlott kategóriába fér bele, magyarul jó vétel lehet, ha alaposan le van árazva.

(#36388) Lassú Víz válasza #31733248 (#36384) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt azért be kell látni, hogy a mutatott kép user error. Egy jól kiválasztott fókusz területtel képtelenség, hogy a háttér legyen éles, mert egész egyszerűen nincs benne. Az egy másik probléma, hogy általában az automata módok alapértelmezett beállítása a teljes képmezős CDAF, ami véleményem szerint úgy hülyeség, ahogy van, és ilyen képeket produkál mint amit linkeltél. Persze nem zárom ki, hogy vannak jobb és rosszabb algoritmusok annak kitalálására, hogy mit fotózok és ahhoz képest minek kell élesnek lennie. A keressük meg a legkontrasztosabb területet algoritmus eredménye csak véletlenül egyezhet a fotós szándékával.
A GX7-et az aranyáron mért Oly E-P5 vetélytársának szánták, és azt a küldetést szerintem be tudta teljesíteni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36389) #31733248 válasza Lassú Víz (#36388) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ugyan már... Az egyik kép éles, a másik életlen, a képen ugyanott van a modell. Portrénál jelzi az arcfelismerést, aztán mégis a háttér lesz éles és ilyenből egy rakás készült. Vagy éppen hasonlóan verőfényes napsütésben jelzi a fókuszálást, aztán ehhez képest egyetlen éles pont nincs a képen. Szóval ezek aligha tekinthetők másnak, mint a GX7 hibájának. De az is eleve mekkora baklövés, amikor beállítod a kép kellős közepére a modellt (3 méterre tőled), aztán automatán úgy lövi be a fókuszt, hogy a háttér legyen éles? Alig hittem el, hogy ez tényleg ilyen... Sokkal intelligensebben kellene működnie.

Még egyszer: ezek sorozatos hibák, nem egyediek és nem csak nálam produkált ilyeneket a gép, hanem hibavissza kolléga is visszaigazolta ezeket a hiányosságokat.

(#36390) Studi válasza #31733248 (#36389) üzenetére


Studi
addikt

Ezért is mondom, hogy az enyém lehet akkor a hibás: hiányzik belőle ez a hiba. Mert az enyémmel lehet következetesen éles képeket lőni. Vagy én nem értek hozzá, és elrontok valamit, azért nem potyognak belőle a félrefókuszált képek.

(#36391) Victoryus94 válasza Studi (#36390) üzenetére


Victoryus94
őstag

Csak egy kérdés kívülállóként:
Nem lehet, hogy más firmware verziót használtok?

Egyébként nekem a Samsung szinte mindig jól lövi be, de ha sorozatra állítom, össze-vissza ugrál. Konkrétan át kell raknom manuálisra a fókuszt, mert a 8 képből max 2-3 értékelhetőt lő.

(#36392) jjeahh válasza Victoryus94 (#36391) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A gh2-őmön biztos régebbi a fw :DDD és ekkorát az sem hibázik, csak ha user error van a dologban.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36393) rumos14 válasza Studi (#36390) üzenetére


rumos14
nagyúr

nocsak egy újabb márkavita, jujj,nehogy kimaradjak :D
ha ennyire életlen képet nem is, de csináltam már félrefókuszált képet Sony-val, és még fogok is csinálni :D itt vszleg a világosabb háttér zavarhatott be, nyilván ilyenkor az expo gombot sem érdemes már lenyomni.
ezt leszámítva Econ kollégának alapvetően igaza van, és sztem ha a GX7 jobban beválik, simán rendszert váltott volna.
szvsz a GX80 sem püföli el az A6000-et, képminőségben pl. biztosan nem, de amúgy egy tetszetős váz, és ha lenne rajta miki bemenet, pár év múlva (fillérekért) videós váznak lehet h meg is venném.

(#36394) Lassú Víz válasza Victoryus94 (#36391) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Minden lehet, de basszus, ha látom a kijelzőn vagy a keresőben, hogy modell helyett a k. messze lévő Országház az éles, nem exponálom le a képet, hanem újra fókuszálok.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36395) Victoryus94 válasza Lassú Víz (#36394) üzenetére


Victoryus94
őstag

Persz, ez így van :)
Akkor van gond, ha mondjuk fél méterrel tolja el a fókuszt a gép, azt csak akkor látod, ha belezoomolsz

(#36396) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Mulatságos ez a topic!

A gépek objektív összehasonlítása helyett mindig kötekedésbe és személyeskedésbe csap át a dolog. Ha valaki bármi kivetnivalót talál egy-egy itt hypeolt rendszeren, annak vagy irreálisak az igényei, vagy béna, mert kijavíthatta volna a gép hibáját. :))

Néha az az érzésem, hogy át lehetne nevezni a topicot "Jézus Krisztus is MFT-vel lőtt" topicra. :))

Az új kérdezők egy-két nap után többnyire el is tűnnek... :C

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#36397) Grga_Pitic válasza Alabástrom (#36396) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A Milyen cserélhető objektíves gépet? topikban azért nem túl meglepő, hogy a kérdezők, miután kaptak választ, eltűnnek. Nem vesz vázat az ember minden héten (mondjuk hito kivételével - bocs! :) -, de neki már nem kell itt kérdeznie).
Más rendszert is lehet amúgy ajánlani, arról nem az MFT-s srácok tehetnek, hogy ők a legaktívabbak.
A vázakat úgysem tudod objektíven összehasonlítani, mert mindenki a saját igénye felől közelíti meg a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#36398) Alabástrom válasza Grga_Pitic (#36397) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hát, nem tudom... Mikor valaki megjelenik itt azzal, hogy DSLR gépet szeretne ilyen-olyan igényekkel, majd ráugranak egy csomóan hogy lehülyézzék az igényeiért és beleverjék az MFT-t, akkor nekem gyanús, hogy nem azért tűnik el az illetnő, mert máris megvette az MFT-t. ;]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#36399) t.benedek válasza Alabástrom (#36398) üzenetére


t.benedek
tag

A helyiek védelmében legyen mondva, hogy (részben) a topic olvasgatásának köszönhetően vettem én is MILC-et, de utálnám magamat ha DSLR-t vettem volna, mert kb sehova nem vinném magammal. Persze nem ez a topic volt az egyetlen tájékozódási pont (kb 2 hónapig olvastam review-kat és nézegettem a boltokban fényképezőket), de azóta sem bántam meg.
Hint: Sony lett, nem MFT

(#36400) Golota válasza Alabástrom (#36398) üzenetére


Golota
aktív tag

Vagy mert úgy jön ide a legtöbb ember, hogy kompaktról vált és a fejében a jó fényképező=tükör-reflexes. Aztán mikor meghallja, hogy nem kell egy 32 kg-s, kizárólag kombival szállítható gépet vennie ahhoz, hogy a családi albumba jó minőségű fotók kerülhessenek, akkor megörül. Bármennyire is meglepő, az érdeklődők nagy része olyan gépet szeretne, amit könnyen magával tud vinni és jó képeket tud vele lőni. Aki kifejezetten DSLR-t keres, az meg nem fog elszaladni ettől.

Saját tapasztalat: sok ismerős megvette a böszme nagy Canikon szettet, mert "kellett már egy jó gép". Mikor meglátja az EM5-öt (ami MILC fronton nem egy kis gép), akkor meg vakarja a fejét, pláne, hogy a képek minősége legalább olyan jó (jobb), mint amit ő meglőtt a hasonló áron beszerzett, kifutó gépével. Ha tudta volna, akkor ő is ilyet vett volna. El kell fogadni, hogy az átlag-user, akiben egyáltalán ez a kérdés felmerül, sokkal jobban jár egy MILC géppel, mert az igényeit/képességét messzemenően lefedi a MILC és semmi olyat nem csinál, amihez kifejezetten DSLR kellene. A különbség, hogy a MILC-et magával viszi, a másikat meg csak vasár- és ünnepnapokon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.