Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) F4ther válasza F4ther (#36209) üzenetére


F4ther
tag

Üdv!

Felmerült a gondolataimban, hogy esetleg nikon d750, használtan 400k-ból elérhető, nem sokkal többért újonnan váz (lehetőleg garanciális, zárcserélt, vagy a típushiba utáni sorozat).
Úgy gondolom, hogy a leírt követelményeim fontosabbik részeit teljesíti - természetesen eltekintve attól hogy nem milc. A sony szép és jó, csak valamiért nem kelt bennem túl nagy bizalmat fényképezőgép terén (hiába kiemelkedő a beletett elektronika képességei). A Nikonhoz legalább meg ott a szép nagy objektív család.

Beváltaná a d750 a hozzá fűzött reményeimet?

(#36302) Plafoon válasza F4ther (#36301) üzenetére


Plafoon
tag

Használtan 400k ért nem vennék vázat. Alapból eszetlenül túlárazzák a használt vázakat. Meg rizikós. Haverom vett egy FF vázat 3000 expoval majd kiderült hogy filmeket forgattal vele csak.

(#36303) 80hun válasza F4ther (#36301) üzenetére


80hun
addikt

Persze beválthatja a reményeidet.

Szerintem már egy D610 is megfelelő erre a célra és ez legalább új. :)

(#36304) RocknRoller válasza Plafoon (#36302) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

és az miért baj, h csak filmeket forgattak vele? Szétvágja a szenzort? mint hozzá nem értő kérdezem

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#36305) agoka07 válasza 80hun (#36303) üzenetére


agoka07
senior tag

Én is e két vázon vacilálok és ha már elindult a téma, rákérdezek, hogy megéri azt a bizonyos felárat a D750 és mivel ad többet, mint a D610? Már hetek óta bújom az internetet, hogy tényleg a megfelelő vázat válasszam. A DXOMark szerint a D610 egy kicsivel előrébb jár. Amit a tesztképek alapján észrevettem a D750 javára az talán a dinamikusabb (?) és kontrasztosabb kép.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#36306) F4ther válasza agoka07 (#36305) üzenetére


F4ther
tag

Én pont a dinamika és jobb fényérzékenység miatt mondtam magamnak a d750-et, és ha már a d610 és d750 között kéne választanom akkor többet gyűjtenék az utóbbira. Persze van egy két másik előny is mint a jobb af rendszer, jobb képfeldolgozó rendszer, kihatjható lcd, stb..

80hun: Ha a használt nem játszik, akkor inkább többet gyűjtenék egy új d750-re, nem olyan nagy az az árkülönbség szerintem, hogy ne érje meg. Obira úgy is elmegy több..

[ Szerkesztve ]

(#36307) 80hun válasza agoka07 (#36305) üzenetére


80hun
addikt

Sztem tök ugyanaz a sony szenzor van a D750 és a D610-ben, képminőségre sztem nincs különbség.

Itt elég jól összeszedték a teknikai különbségeket.

F4ther

Semmivel nem jobb dinamikában a D750 a D610-nél

Szolgáltatások és af redszer terén nyújt többet szerintem ahogy te is leírtad :)

[ Szerkesztve ]

(#36308) F4ther válasza 80hun (#36307) üzenetére


F4ther
tag

Igen, elég valószínű, bár az a7-ről nem tudom, de a d600, d610, d750 a Sony IMX-128-(L)-AQP szenzort használja. És úgy gondoltam ha már a képe van olyan jó mint az a7-nek, de a nikon optikával, akkor már d750.
Persze érdekelnek az ellenvetések :)

(#36309) Joci42


Joci42
tag

Sziasztok!

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max).

60 ezer nagyon max 80, objektívvel.

- Felhasználás?
Videózás elsősorban (kis film készítés többnyire), de olykor fotózás is.
- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).
Annyira nem szempont. Lehetőségekhez mérten legyen strapabíró.
- Videó kell? (Van, akinek nagyon fontos, van, akinek egyáltalán nem).
Kell.
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Ennyiből használt.
- Egyéb kívánság, speciális igények?
Legalább 2 évig szolgáljon ki.

Most kezdenék komolyabban foglalkozni kis film készítéssel (minimális tapasztalatom már van) és elérkezettnek látom, hogy beruházzak egy komolyabb, saját dslr-re. (eddig iPhone-t és régebbi Panasonic videókamerát használtam)

(#36310) MrChris válasza Joci42 (#36309) üzenetére


MrChris
nagyúr

Panasonic GH1, videós gép teljes manuális állítási lehetőség, valódi FHD felbontás, progresszív 24p/s. Kihajtható forgatós kijelző sok kezelőszerv. Létezik bitráta hack is rá, csak változó hogyan bírják. 45-nél többet nem ér, 60-ért néha GH2 is van, az még jobb. Obiból belefér az alap kit 14-42, vagy manuálozhatsz, de az ebben az árban már szűkös, kb egy 55mm-es Helios vagy más 50-es 10e-ért, meg valamilyen olcsó 135-ös fér bele. 50mm-esnél nagyobb látószögű már drága és nem lesz igazán jobb mint a kitobi. Viszont pótakksik se ártanak meg állvány ami ha lehet fluid. Ha nincs peták, akkor kreatívnak kell lenned és barkácsolhatsz riget, egyebeket.

(#36311) bandhajon@


bandhajon@
aktív tag

sziasztok van egy nikon d5100 as gépem gondolkodom rajta hogy le cserélem egy d300 ra
szerintetek külömbséget érezni fogok? jobb gép a d300? köszi a válaszokat...

Vizuális mesemondó.

(#36312) MrChris válasza Joci42 (#36309) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bár régi, de jó kis gép, fel lehet turbózni :D Az utómunka pedig minden vasnál sokat számít.

(#36313) 80hun válasza bandhajon@ (#36311) üzenetére


80hun
addikt

Építésí minőségben mindenképp jobb a D300 végülis egy pro apsc-s gép volt annó.
Meg persze a beépített AF motor a régi nikon obikhoz, és egyebek., igazi strapás váz.

Viszont szenzorban rosszabb. ISO800 a max ha nagyon-nagyon muszály iso1600 de ott már van zaj bőven :)

Ha nem fontos a szögbeverős váz én inkább a D7000 v D7100-at céloznám meg .

[ Szerkesztve ]

(#36314) bandhajon@ válasza 80hun (#36313) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

köszönöm válaszod...

Vizuális mesemondó.

(#36315) Joci42 válasza MrChris (#36310) üzenetére


Joci42
tag

Köszönöm a segítséget :)

(#36316) Throme válasza bandhajon@ (#36311) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem összegkeretet is adjál meg, mert így akár D7200, vagy már D500, és akkor FF gépeket még nem is említettük...
Azt értem, hogy D300-zat jelölted meg, de lehet kicsivel többért tényleg d7x00 is látómezőbe kerülhet.

Pl a d7000 ugyanazt a szenzort használja, mint a mostani géped, így annak minőségét ismered, viszont kapsz további hasznos funkciókat...

szvsz

(#36317) bandhajon@ válasza Throme (#36316) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

szia köszönöm válaszod!
hát kb 120 k, költenék a következö gépre..

Vizuális mesemondó.

(#36318) Throme válasza bandhajon@ (#36317) üzenetére


Throme
veterán

Nem vagyok otthon a használt árakban, de szerintem ennyiből már nézhetsz használt D7000-ret. Esetleg kicsivel többért...
Majd a többiek pontosítanak.

(#36319) MrChris válasza Joci42 (#36315) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem rábeszélni akarlak, van egy gh1 a zindexen 40-ért, talán még alkudni is lehet.
Dslrből talán az 550d az első ami használható videóra, ez jobban bírja a zajt, viszont messze nem olyan éles a videója, mert valójában alacsonyabb felbontásból interpolál. Meg nem igazán vannak videós szolgáltatásai.
Amúgy meg gh2-t ajánlanék, a plusz pénzért (60-70e-ért elvihetőek) kiforrott ergonómia, kezelőszervek, jobb szenzor, multiaspect (szélesebb látószög), hackkel nagy bitrátájú még élesebb kép. Ebban az árban a G6-on kívül nincs is igazán alternatívája, hackkelve pedig nagy űr van felette.

[ Szerkesztve ]

(#36320) jjeahh válasza MrChris (#36319) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A gh1 is olyan éles videót tud 24p-ben mint a gh2? Nemrég összehasonlítottam a gh2 anyagát pár canon videójával (650d, 60d, 70d) iso1600-on, hát az utóbbiak borzalmasan teljesítettek az előbbihez képest. Normális fényben alacsony iso-n is érezhető a különbség, de valamiért az elvileg jobb szenzor ellenére gyenge fényben durván elvéreznek a canonok a gh2 mellett részletességben. Így én nem tartom kizártnak, hogy a gh1 még az őslelet 12mp szenzorral is elveri videóban a canonokat :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36321) MrChris válasza jjeahh (#36320) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igazad lehet, csak pár napig volt 700d-m és meglepődtem milyen gyenge volt kevés fényes környezetben. No meg az élesség.
Gh1-hez élőben nem volt szerencsém, csak youtubon videóminőség összehasonlítóhoz. Abban jó volt.

(#36322) Victoryus94 válasza MrChris (#36321) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem Samsung NX500 és Canon EOS 70D-nél van videóba tapasztalatom.
Nem rossz a Canon, csak nem tűéles.
Samsungon 1080p-nél is látod, hol a legélesebb a kép... Canonnál olyan mintha a a legélesebb tartományban sem lenne igazán éles.
Zajkülönbség inkább iso 3000-től látszik.
Egyébként csak az alsó kategóriás Canon váznál, és obinál ugrál a fókusz gyakran (700D), a nagyobb gépek nem vészesek ilyen szempontból... videózásra is alkalmasak, csak ne 4K-s monitoron nézzék vissza :D

Ui.: A Samsung NX500 a Pana hasonló árú gépeit veri videóban... a felsőbb kategóriás 4K-s gépei viszont a Panának már jobbak

[ Szerkesztve ]

(#36323) bandhajon@


bandhajon@
aktív tag

sziasztok szeretnék venni nikon d5100 hoz makro fordito gyürüt.ami 52 mm
csak azért kérdem mert most jöttek meg a makro lencsék és 18-105 obira 49 mm est rendeltem
67mm helyett..
köszi a válaszotok...
ez jo lesz az én vázamra??

[ Szerkesztve ]

Vizuális mesemondó.

(#36324) Tin válasza Victoryus94 (#36322) üzenetére


Tin
veterán

Canon ratyi videókat csinál. amennyire tiszta volt az első, az 550D képe, úgy romlott le egyre jobban. 70D, sőt a 80D sem jobb. egyedül az ML RAW jó az 5D-n. de amúgy direkt butítják le, a kódolás is vacak, meg szerintem a feldolgozás is direkt ilyen.
oké, általános, hogy a 4K downsize az kb egy éles FHD, de ugyanazt, amit downsize-olva elérsz FHD, azt tudhatná alapból is.

(#36325) sideburns válasza bandhajon@ (#36323) üzenetére


sideburns
aktív tag

Most írtad, hogy 67 mm a szűrőmenet, miért vennél 52 mm-est?
Ez kell neked:
[link]

(#36326) MrChris válasza Victoryus94 (#36322) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azért nem éles a Canon, mert nem 1080 sorból dolgozik, ezt ábrával ki is lehet tesztelni, főképp ha van egy Pana mellette :D Meg ezért is olyan éles a Canon dslr raw videója, xxxd-k nem is bírják ilyenkor a fhd-t csak ~700 sort.
Tartok a jövőbeni Canon, Nikon, Olympus 4k videós képességétől, tippelnék hogy kb fhd-ból fogják interpolálni ;]

[ Szerkesztve ]

(#36327) fireman123 válasza sideburns (#36325) üzenetére


fireman123
őstag

hopppp ...ez lehet engem is érdekel .....hogy működik ez az "obi fordítva felrakás" a vázra???? ...nekem D5300 van 18-105-el illetve 35mm 1,8G obival.
Ha beszerzek egy ilyen linkelt fordítógyűrűt és azzal rakom fel a vázra az obit akkor így lehet makrózni? (gondolom csak full manuális módban lehet kísérletezgetni?, mivel semmi visszajelzés nem lesz a vázra) ...bocs ha hülyeséget kérdezek, de ebben abszolút járatlan vagyok :B
Amúgy a 18-105-el vagy a fix 35mm 1,8G-vel érdemes így próbálkozni makróra?

(#36328) Byk01 válasza fireman123 (#36327) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem lesz egyszerű, mert a rekesz automatikusan a legszűkebb értékre áll be, így gyakorlatilag nem fogsz látni semmit. marad a játék, hogy kézzel tartod (nem túl felhasználóbarát), vagy egy papírdarabbal kiékeled.

Ha minél nagyobb arányú leképezést akarsz, minél nagyobb látószögű objektívvel próbálkozz (zoom obinál a nagylátó végén).

Azt jól látod, hogy visszajelzés semmi, full manuálisan kell dolgoznod.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#36329) fireman123 válasza Byk01 (#36328) üzenetére


fireman123
őstag

köszi az infót ....ez így eléggé macerás lehet (...."kiékelés" :Y , nem hiszem, hogy lenne rá türelmem :D

(#36330) Byk01 válasza fireman123 (#36329) üzenetére


Byk01
senior tag

Vegyél egy D-s objektívet, azzal nem kell trükközni, vagy valami M42-est (nem ilyet :D)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#36331) fireman123 válasza Byk01 (#36330) üzenetére


fireman123
őstag

Vegyél egy D-s objektívet ....konkrétan melyikre gondolsz? (tudnál linket adni?) ...bocs, kezdő vagyok :B

(#36332) gergo5991 válasza fireman123 (#36331) üzenetére


gergo5991
őstag

szerintem erre gondolt, bocs nem ismerem a magyar boltokat mit honnan érdemes venni, és még az ára sem brutál, ha az ember meggondolná magát.

(#36333) Byk01 válasza gergo5991 (#36332) üzenetére


Byk01
senior tag

Inkább valami régi filmes gép kitobijára, amit el tudsz hozni már 10 ezer Ft körül használtan. Azok általában 35 mm-ről indulnak, tehát fordítva jobb a leképezésük. Az 50-es is jó, de mivel a kérdezőnek D5300-a van, csak manuális fókusszal tudná használni, akkor meg inkább valami olcsóbbat ajánlanék.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#36334) gergo5991 válasza Byk01 (#36333) üzenetére


gergo5991
őstag

ha reverse macrozna akkor tök mind1 hogy af-s es az obi vagy sem, mert nem fog visszafele feltéve működni. Makrónál meg szerintem jobb, ha nagyobb a gyujtótávolság, használtam egy 40mmes nikon microt és azzal már igen ke kellett mászni a témába. Ha meg általános célre is felhasználna egy nikon 35mm-t, nem tudom elégedett lenne-e vele, mert sokan mondják hogy durván torzít.

(#36335) MrChris válasza gergo5991 (#36334) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezek mekkora nagyításra képesek? Milyen képminőséggel? 10éve egyszer próbáltam és annyira nagy volt a nagyítás ami számomra már használhatatlan, 1-2mm-es tárgyak elég vacak képminőséggel.

(#36336) Alabástrom válasza g.killer (#36290) üzenetére


Alabástrom
senior tag

"Felhasználás: Hobbi fotózás de minden terület studiótol kezdve a makrón át portré, család."

Bocs, hogy dilettánsként beleszólok, de mivel írtad a portrézást, fontos kiemelni, hogy az MFT-nél 2-es szorzó érvényes a mélységélességre is. Ezt vedd figyelembe, ha portréobjektívet keresel MFT-hez. (így pl a sokat hypeolt 45mm f/1.8 "portréobjektív"-nek a mélységélessége nagyjából egy 90mm f/3.6-tal ekvivalens, amit szvsz túlzás portéobjektívnek nevezni...)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#36337) jjeahh válasza Alabástrom (#36336) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"szvsz túlzás portéobjektívnek nevezni"

Hogy mi? :DDD :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36338) Alabástrom válasza jjeahh (#36337) üzenetére


Alabástrom
senior tag

szvsz! :D

Biztos sokan szeretik, de volt ilyenem (na jó, még nem kelt el), portéztam vele, nem tetszett. Szerintem nem én vagyok az egyetlen. :DDD Portrézni több mosóka kell. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#36339) tvamos válasza MrChris (#36335) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem a 70-300-ra van fordito adapterem, az eleg szar. (Hasznalhatatlannak mondanam.) Nincs is vele elrakva kepem. Kollegam is probalgatta a pringle can megoldast D7100-on, de neki sem jott be. Vesz inkabb macro obit. En tudom, hogy bena es turelmetlen vagyok, ezert azt mondanam, nagy melo, sok turelem kell hozza, nem biztos, hogy megeri. (Azert, ha gondolod, este megprobalom elokeresni a szet-emet, es loni vele par kepet.) Nekem a kozgyuru jott be. (A macro elotet sem, persze olcso kinai van.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#36340) Sefter válasza Alabástrom (#36336) üzenetére


Sefter
veterán

A rekesz értéket miért kell szorozni :F

Psn ID: sefter_hun

(#36341) Plafoon válasza Sefter (#36340) üzenetére


Plafoon
tag

Mert más az érzékelőlapka mérete

(#36342) Sefter válasza Plafoon (#36341) üzenetére


Sefter
veterán

Az rendben, de az nem csak a gyutávra van hatással..?
Attól mert kisebb az mft lapka, az obiban lévő rekesz ugyan annyi fényt enged át azonos rekesz értéken, nem ? Ezek szerint egy apsc vázon s szorozni kell?
Lehet én tudom rosszul, nem kötözködésből írom..:B

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#36343) jjeahh válasza Alabástrom (#36338) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A mosóka mértéke ízlés kérdése, én is jobban szeretem ha jobban mosogat egy obi, de szerintem nem a mosás miatt nevezünk egy üveget portréobinak, hanem a gyútáv miatt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36344) Alabástrom válasza Sefter (#36342) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Igen, APS-C-n is szorozni kell.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#36345) Alabástrom válasza jjeahh (#36343) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hát, nem tudom... Valamiért bennem az él, hogy a gyújtótávolság mellett a nagy fényerejű obikat mondjuk portréobinak a mosóka miatt. 10-20 éve szerintem senki sem mondott egy f/3.6-os obit portréobinak. De lehet, hogy tévedek... :F

De egyébként nem akartam az obi körül vitát nyitni, csak azt az (ezen a fórumon nagyon keveset emlegetett) tényt akartam kiemelni, hogy ha valaki gépvásárláson gondolkodik, és a portré szempont, akkor érdemes odafigyelni, hogy a kis mélységélesség az MFT-nek nem erőssége.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#36346) MrChris válasza Alabástrom (#36336) üzenetére


MrChris
nagyúr

"(így pl a sokat hypeolt 45mm f/1.8 "portréobjektív"-nek a mélységélessége nagyjából egy 90mm f/3.6-tal ekvivalens, amit szvsz túlzás portéobjektívnek nevezni...)" A sok béna meg ezzel a vacakkal nyomatja a poertérkat. Pedig hallgathatnának rád! Mennyi ilyen tudatlan fotós van!

(#36347) Alabástrom válasza MrChris (#36346) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Szinte bármivel lehet jó fotót lőni. És ez egyáltalán nem rossz objektív, sőt, az áráért szuper!

De mint mondtam, nem az objektívről akarok vitatkozni, hanem a rendszerek közötti döntésben segíteni.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#36348) Lassú Víz válasza Sefter (#36342) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem, a mélységélességre is. A bokeh meg többek közt a frontlencse méretétől függ. A fényerő az annyi, amennyi. Azt nem kell szorozni.

Ami a portrét illeti, van aki lefossa a bokáját attól, ha modell írisze éles, a szempillája homályos, az orra meg füle épp, hogy sejthető. Nekem meg az tetszik, ha a fotós meg tud mutatni valamit az alany személyiségéből, életéből is. Lásd Korniss Péter munkássága.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36349) tvamos válasza MrChris (#36346) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na, most miattad rakkattantam a Tamron SP 35mm F/1.8 Di VC USD-re...
Price: $599
:Y

(#36348) Lassú Víz válasza Sefter (#36342) üzenetére
Gondolom, van az a fotos, aki a modelt akarja megmutatni, van aki meg onmagat kifejezni, mindketto muveszet.
En meg probalok nem elmosodott kepeket csinalni. Altalaban. :DD

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#36350) MrChris válasza Alabástrom (#36347) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egy jó rendszer, igény szerint sokféle vázzal és a legnagyobb milc obi választékkal, fixek szinte kivétel nélkül kiválóak, nincs köztük olyan hogy azt semmiképp ne vedd meg a minősége miatt. Van több portréobija is, egyik a 45-ös és teljesen alkalmas a feladatra. De persze lehet venni FF gépet is csak egy kissé húzósabb a rendszer árfekvése, pláne úgy, hogy az illetőnek 2-300ezre van vázra és objektívekre. m4/3 ennyiből kihozható pl. em10+ 14, 20, 45-ös sor kb. lefedi az igényeit, még portrézni is fog tudni, makróra pedig vannak jó és olcsó megoldások.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.