Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26749) nasinas


nasinas
tag

Sziasztok!

Igényeim a belépő szinten vannak, jelenleg egy Canon 1100D + 18-55 kitobim van.Jól elvagyok vele.
( Korábban Sony 300 D + Tamron 17-50 + Sony 70-200 ( asszem) - de ezt egyben eladtam,túl nagynak találtam ,mindig a HD videokamera - Panasonic - győzőtt, mert kicsi volt. Szóval van valami tapasztalatom is, de hangsúlyozottan amatőr szinten)

Ha netán egy picit frissítenék, akkor az alábbiakból melyiket érdemes? ( Ha egyáltalán)
A méretek/súly most ne számítson, az 1100D-vel jól elvagyok , szóval a képminőség számítana, mindegy,hogy tükrös vagy milc.Vagy lehet,hogy nincs is akkora különbség, és akkor már egy nagyobb lépést kéne tenni váz terén....de ez a jövő zenéje akkor.
De ha mégis most frissítenék, akkor:

Canon 1200 D - a meglévő kitobival és majd később egy 18-135 SMT-vel. ( Vagy kapásból a 18-135-ös szett)
vagy
Nikon D 3200 + 18-105 VR szett
vagy
Pentax K50 + 18-55 kitobi (esetleg az ő 18-135 féléje szettben ) és később külön a 18-135 Pentax optika.

Ezekhez képest jó alternatíva-e az Oly E-PL5 - most a kétobis szett nagyon jó árban van.Ez van -e olyan jó mint a fentiek,képben.

Tehát a képminőség érdekes, megyek az utcán és fotózok (épületek, érdekes kilátások pl hegyről a városra, erdőben a természet, de főleg épületek ) valamint megyünk csoportosan kirándulni és én vagyok a fotófelelős.(csoportkép, riport arról amit láttunk)
A videós képességek most mellékesek.

Kérdés még: az adatok alapján a Pentax a nyerő a fenti tükrösök között. Mégis szinte olcsóbb a többinél, és nem is nagyon szoktak áradozni róla. Akkor most mi a helyzet a Pentax vonallal?

Ezer hála és köszönet! :R

Ami ami, az az !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.