Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10295) atis78


atis78
tag

Sziasztok!

Uj fenykepezogep vasarlas elott allok es ezugyben szeretnem kerni a segitsegetek.

Szitu:
Kompakt geprol(Pana tz7) valtanek felfele olyan gepre amivel komolyabb kepminoseget tudok produkalni.
Fontos lenne hogy a vazat konnyen hordozhassam igy jott hogy cserelheto obi-s rendszerkompakt lesz es nem DSLR.
Tovabba szempont lenne az is hogy a geppel korrekt videokat keszithessek igeny eseten. Az ar nem elsodleges szempont.

Sokat nezelodtem es keresgeltem az utobbi idoben hogy mi is lenne szamomra a megfelelo es alapvetoen 2 modellnel

kotottem ki. (kesobb mas objektivek is szova johetnek)
Panasonic GX1 + 14-42 Powerzoom Kit
Sony NEX-5N + 15-55 Kit

Rengeteg tesztet atolvastam mar de minel tobbet olvasok annal nehezebb a dontes :).

Szoval szeretnem a segitsegeteket es tapasztalatotokat kerni a dontes megkonnyitesehez.

Nehany szempont ami szamomra fontos:
Pana Gx1
Pro
Dedikalt kezeloszervek -> elvileg jobb kezelhetoseg
Kis meret konnyu hordozas.
Beepitett vaku.
Videozal kozben is lehet kepeket loni (sajna csak 2 MP-en :( )

Kontra
Magasabb ar , dragabb objektivek
Tele allasban neha homalyos kepek kitobival (remelhetoleg firmware javitas keszul)
Nex-5n-nel gyengebb video kepessegek (gyengebb manualis beallitasi lehetosegek)
Kisebb szenzor -> kisse gyengebb kepminoseg

Sony NEX-5N
Pro
Nagyobb szenzor ergo magasabb ISO eseten jobb kepek (dpreview alapjan ISO1600 felett inkabb)
Erosebb video kepessegek
Alacsonyabb ar vazra es obikra.
Fejlett panorama mod.

Kontra
Keves dedikalt kezelogomb -> kisse nehezkesebb kezeles talan
Vakut mindig kulon kell csatlakoztatni
Egyes video beallitasnal melegedesi gondok lehetnek.
Obikkal egyutt nagyobb meretek

Ugy erzem nagyon nem nyulhatok egyik geppel se melle de azert erdekelne ti melyik mellett tennetek le a voksotok.

Persze ha lenne mas javaslatotok azt is megfontolnam.

Elora is koszonom a segitsegetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.