Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84201) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok! Mai nap megérkezett AliExpressrol rendelt keycapek. Viszont sokkal kisebbek mint az eredeti ami keychron v3 keycap.
Gondolom eredetileg akkor oem volt rajta ez meg ilyen cherry.

Szerintetek meglehet szokni vagy vegyek egy oemet? Csak az entert tettem bele de látszik sokkal kisebb.

[kép]

(#84202) dqdb válasza Tsebacsi (#84200) üzenetére


dqdb
nagyúr

ennyit még a laptop billentyűzetén sem ütök mellé...
Üdv az XDA profilos kupakok világában ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#84203) dqdb válasza demmer123 (#84201) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem kisebb, alacsonyabb. Megszokás kérdése, próbáld ki a gyakorlatban is, tipikusan 15-20 perc elég lehet az átálláshoz, ha nincsen alapvető inkompatibilitás közted és a profil között.

A Cherry a legkedveltebb* profilnak számít, ebből a legnagyobb választék, OEM-ből csak gyengébb minőséget kapsz. Nekem személyesen nem a Cherry a kedvencem, de az OEM-et kilométerekkel üti kényelemben.

* mármint azok között, akik egyáltalán tudnak a profilokról

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#84204) Tsebacsi válasza dqdb (#84202) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Azt hiszem rossz lehajtót választottam :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84205) 4nick8


4nick8
őstag

Ez a Kailh Prestige Silent ami a Varmilo Minilo Retróval jött elég jó kapcsoló.

(#84206) Tsebacsi válasza dqdb (#84202) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ebben Outemu kapcsolók vannak, ha jól tudom, akkor ez Cherry klón, azaz kompatibilis lehet más kapcsolókkal is ugye?!
Valamint low profile kapcsolóra csak low profile keycap mehet!? De nem muszáj XDA-nak lennie, lehet OEM is?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84207) dqdb válasza Tsebacsi (#84206) üzenetére


dqdb
nagyúr

A low profile kapcsoló veszélyes játék kupakkompatibilitás terén, szóval nem tudok pontos választ adni.

Először is óvatosan szedj le egy kupakot, és nézd meg, hogy MX keresztes-e a kapcsoló vagy sem. Ha igen, akkor akadhat rá kupak, de a Cherryt és OEM-et előre kihúzhatod a listáról, mert ezek a tipikus low profile kapcsolók házán fennakadnak lenyomás közben. Emellett szedd le a Caps Lock és a Backspace kupakját is, mert a stabilizátor is megviccelhet, a Caps Locknál az, hogy 1.75u kupak létére van, Backspace esetében pedig az, hogy nem ott vannak a stabilizátor stemjei, ahol megszokott.

Ha MX kereszt van, a stabilizátorok sem problémásak (azaz Caps Lock alatt nincsen, Backspace alatt sima 2u egy vonalban), akkor DSA, KAM és XDAS (ami DSA-szerű) valószínűleg jó lesz. Sculpted vonalon (ahol minden sor magassága eltér) már rizikósabb a helyzet, erre olyat megoldást tudok csak javasolni, hogy meglátogatsz a billentyűzettel, és végigpróbáljuk, milyen profil nem okoz problémát.

Ha nem MX kereszt van vagy a stabilizátorok problémásak, akkor jó kérdés, talán a Keychron valamelyik low profile kupakkészlete jó rá, de nem merem biztosan kijelenteni.

A low profile mindig kerülendő, ha nem gyári állapotban kell valami és/vagy nem futottad le előre a fenti köröket.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#84208) Tsebacsi válasza dqdb (#84207) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Oké köszönöm, délután foglalkozok vele kicsit, de elsőre nekem cherry-nek tűnt mert az Outemu is úgy hivatkozik magára, mint cherry klón.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84209) pengwin válasza Tsebacsi (#84206) üzenetére


pengwin
addikt

Kb. száz hsz-szel ezelőtt volt szó róla, sajnos az Outemu LP kapcsolók nem kompatibilisek a normál profilú Cherry lábkiosztással.

Az Outemu LP kapcsolók Cherry-típusú kupakrögzítést használnak, de én a helyedben vigyáznék, mert valószínüleg a kapcsoló ház+plate útban lesz magasabb kupakprofilok esetén (pl. SA, OSA és hasonlók, de lehet már az OEM is problémás lesz).

Ha pesti vagy akkor fel tudok ajánlani egy próbát Cherry-profillal.

Üdv, pengwin

(#84210) Molydeus válasza Tsebacsi (#84208) üzenetére


Molydeus
senior tag

MX keresztes a képek alapján a switch. Csak nem cseszik el azzal, hogy nem pontosan azonos a mérete.
Ha van ilyen a kupakba kis karmokkal befogott drótvéges stab a CapsLock és a jobb Shift alatt, ahogy dqdb is írja, akkor valószínűleg rámenne a valamelyik Keychron, viszont figyelni kell, hogy a cherry stílusú stab (az említett Backspace) egy vonalban van-e a kapcsoló keresztjével vagy sem. A Keychron mindkettőhöz gyárt kupakkészletet, mert van bill.-jük mindkettővel, a leírásukban ott van, hogy melyik melyikhez. Például:
[link] és [link] egyvonalas stabhoz, az első dye-sub PBT, a másik vékony festett ABS
[link] külpontoshoz, double-shot blended PBT (ABS+PBT keverék)
Őszintén szólva, alig hiszem, hogy gépelési érzetben bármi különbséget éreznél velük.
Max arra lennének jók a te esetben, hogy az anyaggal és a színsémákkal variálj

Ha nincs "drót" stab a CapsLock alatt, akkor ezeket lehet megpróbálni
1. Aliról azok a XVX horizon kupakokat: [link]
Ránézésre nagyon hasonló ez a profil a Blitzwolfon lévőhöz.
Van belőle double-shot blended PBT és átvilágítós is. Ez a profil teljesen sík, mint a notiknál, nincs még az az enyhe lépcsőzetesség sem, ami a Keychronnál, szóval nem segítene ki ezen a téren. Emellett nem túl jó a minőségük sem, amit az áruk is tükröz. Az én korai készletemben van jó pár olyan kupak, amiből van színhelyes és valamiért a másik színből is egy-egy példány, viszont hiányzik belőle egy 2.75U-s jobb Shift, ami 75%-on pont mindegy, de azért na...
2. DSA profil: szintén uniform, de szférikus és szűkebb a felülete, nem ilyen lapos mint a fentiek bármelyike. Írtad, hogy nem szereted, hogy "nincs távolság a gombok között" . Szerintem ez a DSA-val megoldódna. A nagy kérdés, hogy rámegy-e.

Van amúgy egy olyan tippem, hogy a befogott drótvéges stab kivehető és bár biztos hasznos a lapos profilok esetén, a DSA-nál lehet, hogy nem is lenne rá szükség, nem tudod annyira a szélén megütni, hogy gond legyen a stab hiányából, elvégre a nem LP kapcsolóknál sincs ezek (CapsLock, 1.75U-s jobb Shift) alatt stab.

M.

(#84211) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hű köszönöm ez így elég sok infó volt elsőre :D

Itt van pár rögtönzött kép.

Gateron silent yellow-hoz képest egészen más, ahogy a fenti kép is mutatja, máshol vannak a switch lábak.
De a stab szerintem egy vonalban van vele.
Szörnyű rajta a gépelési érzet és túl puha, plusz ugye ez ANSI és nem ISO ami tovább bolondítja a helyzetet. Sok a dupla leütésem a leütött gomb melletire pl mert alig érzem a távolságokat. Lehet, hogy ezzel nem vesződök és visszaküldés lesz, vagy itthon eladom.
Pedig az az XVX még tetszett is és szerintem simán kompatibilis vele.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84212) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Plusz ha már így összeverődtünk, Keychron Q6 esetén a Backspace, space és jobb shift visszatérési hangját hogy lehetne csökkenteni? :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84213) Molydeus válasza Tsebacsi (#84212) üzenetére


Molydeus
senior tag

Én ezeket tenném sorrendben:
1. Megnézném, hogy a kupak jól van-e felrakva. Ez elsőre hülyeségnek tűnik, de ha a stab slidereit (a mozgó rész) a kupak nem párhuzamosan fogja meg, akkor csavarodik mozgás közben és ez zörgést idézhet elő.
2. Megnézném, hogy a drót két szára egy síkban van-e, ha nem akkor kiegyenesíteni.
3. Kis öntapadós szivacs csíkot raknék a drót alá.
Ezek a "tickling" zajt tudják kiszűrni. Úgy tudod tesztelni, hogy picit nyomva tartod a kupak egyik szélét éppen csak annyira, hogy még ne aktiváljon, és a másik kezeddel finoman végigütögeted a kupakot. Utána ugyanez a másik oldallal. Ha mozog és zörög, az a "tickling", ha nem, akkor jó.
4. Tennék még sűrű kenőanyagot (205G2, Superlube, stb.) a drót végére. Ehhez nem kell szétszedni, elég felemelni a slidert és a drót vége felüli lyukba kell bejuttatni a lube-ot.
Ezzel lehet csökkenteni annak a hangját, ahogy a drót vége megüti a slidert belülről.
Elvileg lehetne valamelyik szűkítő eljárással is élni (holee mod vagy műanyag esetleg zsugorcső a drót végére), de a Keychron keni a drótot a stabban, így ezt utólag macerásabb (a holee-t konkrétan lehetetlen jól megoldani).
5. Ha esetleg "kopog" a stab, akkor a slider nekikoppan a PCB-nek. Ehhez én band aid modot csinálnék. leszedném a stabot és vagy erre a célra vágott kis öntapadós szivacslapkát raknék a stab ház által közrefogott téglapra a PCB-n, úgy, hogy ne legyen alatta légbuborék.Nekem ez és a Durock V2-esek mellé adott ragacsok váltak be: [link] (link javítva)
Ennek híján házilag is megoldható megfelelő sebtapasszal is (innen ered a mod neve). Viszont minél vastagabb ez a ragacs, annál inkább lesz nyúlósabb a bottom-out.
6. Lehet rakni szivacsot a Space kupak belsejébe is házilag vágva vagy előgyártottat: [link]
Ha vékonyabb a kupok, akkor segíthet.

Ha ez mind nem hoz eredményt, akkor elgondolkodnék a stab cserén. Micafighter remek összefoglalót írt pár hete róluk, korábban pedig a stab modokról is.

M.

[ Szerkesztve ]

(#84214) Tsebacsi válasza Molydeus (#84213) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itt egy kép a backspace-ről. A drót lenne a két szélső stab alatti U alakú fém? A stabok kihúzott állapotban eléggé nyeglék. Ide oda mozognak.

De a Space alattiak kenve vannak.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84215) Molydeus válasza Tsebacsi (#84214) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, a drót az U alakú fém pálca.
A sliderek ilyen lazák, ha esetleg lenne a kupakok gyártásakor egy kis éltérés a foglalatoknál vagy nem tökéletes stab ház beillesztése, akkor ezt tudják kompenzálni.
Ha túl nagy a mozgástere a drót végének, vagy akár a befogásnál - a képen ott, ahol 90°-ban hajlik a drót -, akkor neki ütődik a műanyagnak, és ez is zajjal jár, ezért (és a befogásnál a sima elfordulásért) töltik ki kenőanyaggal az érintett lyukakat.

M.

(#84216) demmer123


demmer123
őstag

Aki használ keychron v3 billentyűt hogy lehet bekapcsolni az rgb-t? fn+light semmit nem csinál fn+l+light se csinál...

(#84217) Domonkos válasza demmer123 (#84216) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem tudom.
A hasznalati utmutatojaban nincs errol semmi sem irva? :F

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#84218) Ereshkigal válasza demmer123 (#84216) üzenetére


Ereshkigal
őstag

ki/be: fn+tab
effektek: fn+q
stb.
A manual leir mindent: [link]

[ Szerkesztve ]

(#84219) dqdb válasza Domonkos (#84217) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
ezt az ötletet nézd

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#84220) 0xmilan válasza dqdb (#84029) üzenetére


0xmilan
addikt

A kepre reagalva: A valodi "perfect" keztartas szerintem olyan, hogy nem kell kicsavarni - akarom mondani, becsavarni - hozza az alkarodat:

(#84221) grigo


grigo
őstag

1.Mekkora összeget szánsz rá?
30-40ezer, ha nagyon meggyőző érvvel találkoznék, hogy most valami nagyon megéri és tényleg megéri a plusz pénzt akkor lehet belekarcolnék az 50-be, de még egeret is kell vennem… :U
2.Használt szóba jöhet?
igen, ha kifogástalan állapotút találnék garanciával akkor megfontolnám
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
egy garázsból 10 év után előszedett Trust membrános sz.rt 😊 Amikor összeállt a konfig már nem volt „energiám” erre, és így maradt
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Mindenre. Használom home office-ra ha itthonról dolgozom (tehát írás), de a fotó utómunka is erről a gépről megy, és a játék is. Nem vagyok hc gamer, de most hogy értelmes gépem van egyre jobban visszajön az életembe
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Valamiért alapvetően az a kép él bennem, hogy ha előrébb akarok lépni akkor mechanikus kell, így jó lenne persze, de például látom, hogy a steelseries-nek is van hybrid verziója. Na fogalmam sincs hogy ez hülyeség vagy nem.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
SPC Gear GK650K
Corsair K70
HyperX Alloy Origins
Cooler Master MK750
Cooler Master CK550 V2
Razer Huntsman/Blackwidow
Steelseries Apex 5 (ez egyre jobban nem)
Ezeken akadtam meg elsőre. Mindegyikben van valami ami nem tetszik, de valami mindegyikben igen. Billentyűzet szakmailag nem tudom őket hova tenni, nézem a YT review-kat de ugye az sem megváltás, bármelyik lehet szponzorált tartalom.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO-t szeretnék.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
full size billentyűzeteket néztem eddig
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Világítás mindenképpen, első laptopomnál jöttem rá, hogy milyen jó is amikor este látom a billentyűzetet, azóta nem tudnám elképzelni nélküle a gépet. Feladtam, hogy ne legyen RGB, viszont nem szeretnék mindent televerni, ha már van akkor igyekszem koncepcióban, ízlésesen. Az általam nézettek között is van ami már kicsit sok nekem, de úgy vagyok vele, hogy kikapcsolni, átállítani még mindig lehet. Dizájnra jobban tetszik egy komor sötét amit megbolondít egy kis fény, de ez most szerintem nem a dizájnról hanem valami középútról fog szólni.
Programozhatóság: annyi igényem van, hogy egy hangerő szabályzó gombnak azért nagyon örülnék, ha egy photoshopot vagy lightroom-ot böngészőt tudok hívni gombbal az is szuper lenne, de gondolom ezeket be tudom állítani a saját szoftverrel bárhová akár külön gomb nélkül is, aztán utána már csak megszokás kérdése.
Nagyobb gondom lesz a kapcsolók világában eligazodni, hogy mi lenne nekem itthonra a megfelelő. Kis pasikuckóm van 7 négyzetméter, asztal gép 1-2 kis tároló szekrény és ennyi. Mellettem a felső szinten 2 szoba, egyikben egy 4 éves, a másikba lehet még jön majd gyerek, szóval azt tudom, hogy blue switch szerintem kizárt. Nem tudom létezik-e arany közép, ami egy kicsit mindenre jó de semmiben sem kiemelkedő.

Előre is köszönöm, ha valaki kicsit irányba tesz. Megmondom őszintén, túl sok a típus és a review, ti pedig néha kínaiul beszéltek :) Amúgy érdekes, hogy egy viszonylag egyszerűnek gondolt perifériába mennyire bele lehet mászni...
Szép napot.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#84222) dqdb válasza 0xmilan (#84220) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez a második lépés. A legtöbb ember már az elsőn elhasal ;]

Nem látom, hogy a tenting ezen megvalósítása bármilyen szinten stabil billentyűzetet eredményezne, ami nem rezeg ösze-vissza gépelélés közben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#84223) dqdb


dqdb
nagyúr

Nem rémlik, hogy itt linkelte valaki 1-2 hete vagy máshol láttam, szóval bocsi, ha vótmá.

GRIN One
[link] [link]
Ez a kiosztás egészen izgatja a fantáziámat. Korábban láttam már 4 soros kivitelben azt a változatot, ami 60%-os tray mount házba ment bele (lehet, hogy linkeltem is itt), de 5 soroban még nem jött szembe mostanáig.

Bónuszként a videó tökéletesen bemutatja SMD dióda, Kailh hotswap socket és Mill-Max forrasztását.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#84224) kurtz


kurtz
aktív tag

1.Mekkora összeget szánsz rá? Nem szempont.
2.Használt szóba jöhet? Igen.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Ducky One 2 Mini [vagy valamék iterációja, lényeg: nagyon kínai, mechanikus, 60%-os], nem cserélem más célra kell.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Tablethez gyorsgépírásra.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mechanikus [red switch-hez szoktam de nem hiszem, hogy a váltás különösebb problémát okozna.]
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs.
7.Milyen kiosztást szeretnél? Magyar vagy angol, mindkettővel elvagyok.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Fuh ez az ami jó kérdés, numpadra és F sorra lehet szükségem lenne [gazd infóra megyek szpni...] de évtizedes viszonylatban nem volt full size billentyűzetem + hordoznám is. Bármi ötlet?
9.Extra igények: Vezeték nélküli, bírjon ki egy 8:00-20:00 kört töltés nélkül. Ha mondjuk lenne egy saját táskája vagy valami az előnyös lenne.

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#84225) pengwin válasza grigo (#84221) üzenetére


pengwin
addikt

Szervusz!
Család és gyerekek mellé nagyon jól jön, ha csendes a billentyűzet. ezt pedig igazából csak mechanikussal érheted el szerintem. A hibrid kapcsolókat szerintem kerüld el, tapasztaltaim alapján a legrosszabb kék mechanikus kacsolók hangját ötvözik sikeresen a membrános billentyűzetek minden hátrányával, hogy duplán szívhass!

Amiket írtál, hogy tetszenek, azok vagy nem kaphatóak, vagy a megadott kereteden felül vannak, a CK550 v2 kivételével.

Pár megfontolás:
1. világítós billentyűzet nem lesz igazán halk (a vékony átlátszó kupakok miatt). Esetleg világos színű, nem világítós billentyűzethez mit szólnál?
2. a neked tetsző billentyűzetek mindegyike "lebegő kapcsolós", vagyis a billentyűzet tetejéből állnak ki a kapcsolók - ez sem tesz jót a hangnak.
3. Milyen kapcsoló tetszene? Kemény vagy puha rugós, simán járó vagy taktilis (utóbbi kicsit, távolról, sötétben hasonlít egy gumidóm lenyomási érzésére). Ha el tudsz menni egy MM-be, akkor ott meg lehet nyomkodni a kiállított billentyűzeteket, meg estleg le tudsz szedni egy darab kupakot és megnézni, hogy pontosan milyen kapcsoló van alatta (fotózd le vagy jegyezd meg a márkát+színt).

Este írok pár ajánlást.

#84224 kurtz
Szervusz!
ISO-UK angol kiosztás (olyan mint a magyar) kéne vagy egyszerűsített angol (ANSI-US) is jó? Utóbbinak egy soros az entere, hosszabb a bal Shiftje (nincs dedikált í gomb).

Milyen tableted van? (BT verzió és OS miatt kérdem).

Üdv, pengwin

(#84226) nyunyu válasza kurtz (#84224) üzenetére


nyunyu
félisten

Numpad, F sor, tablethez csatlakoztatható esetén szétnéznék a bluetoothos 1800 compact vonalon is.
Akko 3098B vagy N, Royal Kludge RK96

Nekem a 3098B van, de mivel a KVM switchem eléggé instabil volt a dedikált USB vevőjével, így kénytelen vagyok vezetékes módban használni.
Fogalmam sincs, mennyit bírna BLE módban.
(Android 7+ BT4.2 telefonnal próbáltam pár percig, működik)

Hmm, megint kapható akciósan a kék 3098B???
Grr, rózsaszínt szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#84227) nyunyu válasza nyunyu (#84226) üzenetére


nyunyu
félisten

Így utólag az RK96 jobb ár/értékűnek tűnik (Pláne a limited editionok 90$-ért), nagyobb akku, stabilabbnak mondott rádió, csuklótámasz.
Viszont az Akko mellett meg a sokkal szebb ASA profilú kupakok szóltak (sajnos az újabbakon már Cherry van :( )

Ja, Akkon van BT3 mód, nem csak BLE-vel pároztatható.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#84228) dqdb válasza kurtz (#84224) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kicsi, könnyű, stabil BLE kapcsolat, sok hetes üzemidővel, taktilis, hordozásra termett: HHKB Hybrid, de ezt tényleg használtan kell keresni 100-150 eurós tartományban, mert újonnan eléggé durva ára van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#84229) torma1981 válasza Molydeus (#83784) üzenetére


torma1981
veterán

Alza árul. MX Keys S MAGYAR billentyűzet.

[link]

Lézerezett, nem az igazi, de magyar. Kicsit sok a karakter rajta, de használható. Nem tudom ki csinálja a lézerezést, de jó minőség.

[ Szerkesztve ]

(#84230) Dr. Akula válasza dqdb (#84228) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miben különbözik a Classic és a Hybrid? A leírás szerint a classic vezetékes, a hybrid meg madzag+wireless, de a classicnál is ott figyel a leírásban hogy "Operating TimeApprox 3 months *3" + "*3 When using Alkaline batteries, different battery types may provide different results." Azaz ez is úgy tűnik mintha wireless is lenne. Most akkor hogy?

(#84231) dqdb válasza Dr. Akula (#84230) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Classic kizárólag vezetékes a félrevezető specifikáció ellenére.

Hybridből van halkított változat (Type S), ez megfontolandó lehet, ha olyan helyen kerül használatra (ezek drágábban futnak), Classicból nincsen halkított.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#84232) pengwin válasza nyunyu (#84226) üzenetére


pengwin
addikt

Akko (.com és .de) és RK honnan szállítanak?
Akko DE oldalán is éppen akciós a kék 3098B, meg 110€-ért van nekik rózsasszín is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#84233) Tsebacsi válasza pengwin (#84232) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hű ez nagyon jó alternatíva a keychronra nem?! Van ISO, minden ami nekem kell és csak 100 euró. Kérdés jön-e rá áfa?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84234) nyunyu válasza pengwin (#84232) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkogear.de-s rózsaszín az szállítási díj+ÁFA miatt inkább a 150€-t fogja nyaldosni, míg a .com-ról rendelt kék megáll 105-110$-ből, mert ott nem számolnak rá +ÁFÁt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#84235) pengwin válasza Tsebacsi (#84233) üzenetére


pengwin
addikt

Én most egyetlen ISO darabot se látok belőle náluk, de nyunyu tapasztalatai alapján nem is a .de-ről rendelnék hanem a .com-ról.

#84234 nyunyu
Várj, hogy van ez? Ha a .de Németországból szállít, akkor onnan rendelve csak ÁFA különbözet kéne rárakódjon, nem még +27% ÁFA. Vagyis német ÁFA helyett kéne fizetni a magyart.
Ha a .com EU-n kívülről szállít, akkor pont, hogy náluk kéne még (ár+szállítás)*(magyar ÁFA)-t fizetni.
Hogyhogy ezek pont fordítva működnek?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#84236) Tsebacsi válasza pengwin (#84235) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsit bújva a netet, a legolcsóbban még mindig úgy lehet Wireless 75% ISO mecha billentyűzethez jutnom, ha rendelek a keychron-tól egy K2 V2-t, és ha még csendre is vágyok, akkor bele Silent K pro switcheket. Ez így 125$
Nem tudom, megér-e ez ennyit...
Persze ez a blitz-vicc se nagyon :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84237) pengwin válasza Tsebacsi (#84236) üzenetére


pengwin
addikt

Esetleg ez?

Üdv, pengwin

(#84238) Tsebacsi válasza pengwin (#84237) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tuti jön rá áfa :P Amúgy egész tűrhető. De ha még nem is, akkor is silent switch kell bele. Mondjuk az már csak egy tízes.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84239) grigo válasza pengwin (#84225) üzenetére


grigo
őstag

Szia. Köszi a választ.
A csendes alatt nem azt értem, hogy teljesen izolált stúdiót szeretnék, csak mondjuk nem direktben hangosat. Mondjuk szeretem a hangját, de annyira nem hogy rá is erősítsek egy blue switch-el.
1. világosat nem igazán szeretnék megmondom őszintén, ellenben valami fény kell, hogy legyen, azaz hát jó lenne ha lenne.
2. ez most így nekem még nem mond semmit, akármit is veszek, jó lenne valahol megtapogatni, hogy mire is adok ki pénzt. Vagy találni 1 billentyűzetet mind felett, és vakon berendelni. Akkor realizálom, hogy ez mennyivel jobb és nem tudom a többi milyen lett volna. És mivel drága volt, "akkor mostmá' ez lesz" :) (egy darabig)
3. Ezt sajnos így leírások alapján nem tudom eldönteni, kell egy hely ahol meg tudom nézni. Lementem a helyi MM-ba. Nos kicsit elszörnyedtem, a hama meg a trust már a minőséginek számított. Semmi más nem volt. A top billentyűzet a Trust GXT 865 Asta volt, amit árukereső vélemények alapján nyilvánosan kell elégetni. De amúgy a leütés tetszett rajta. Valószínű egy nagyobb üzletet kell kerítenem.

+1: fórumtárs ajánlotta a Keychron k10pro-t. Először azt mondtam, hogy ez lego :) Aztán egyre jobban tetszik. Egy gondom van, hogy mindenhol a kék színt látom elérhetőnek. (mármint nem switch hanem hagyományos értelemben vett kéket). Sajnos ezzel úgy vagyok, hogy ilyen összegekért már nem akarok kompromisszumot és kell, hogy tetszen. Nézelődök most amazon.de-n is meg mindenhol.

Egyéb beszélgetéshez kapcsolódva, én is a de-n rendelnék. Maximum áfa különbözetet kell fizetni szerintem de lehet hogy még azt sem. Emlékszem valami fura közösségi áfa szabályozásra. Majd előtúrom.
Amúgy most rendeltem egy headsetet de-ről. Annyi volt az ár és szállítás amennyi, és volt még currency convert költség valami 1500.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#84240) Jorus


Jorus
nagyúr

Mennyire lehet lemenni splitben key számban, ha mindenképpen szükségem van ékezetes karakterekre? Mármint ésszerű keretek között, nyilván akár két billentyűvel is megoldható minden, de mondjuk, ha használni is szeretném. :D
Corne Minit néztem, hogy azon esetleg el lehetne lenni, de lehet Corne alá nem tudnék menni. Most a Redoxot kvázi Corneként konfigoltam fel, de még nem találtam igazán jó kiosztást. Van vkinek Corne Minire ékezetes layoutja esetleg? Vagy ötlet, amiből ki tudok indulni, aztán kireszelni magamnak, mert néha jól jön, ha már lát az ember vki hasonlót. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#84241) dqdb válasza Jorus (#84240) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem, amikor 39 gombos 40%-on próbálkoztam, akkor nem az ékezetekkel volt problémám, hanem a magyar nyelvben AltGr rétegre kerülő speciális karakterekkel, azokat volt eléggé kényelmetlen elérni. Ma sokkal nagyobb QMK tudással és sokféle kiosztáshoz sikeres alkalmazkodás után szerintem hasonló lenne a helyzet, mint az esetedben, mert vadabbul konfigurálnám a kiosztást :D

Ha sikerült összehoznod valamit, akkor bedobhatnád ide a végeredményt, nagyon érdekelne.. Angol és amerikai 40%-os felhasználókkal beszélgetve többször is arra jutottunk, hogy a magyar nyelv plusz 2×9 betűjét elhelyezni fejvakarós dolog, és ami szépen működik 26 betűs ábécénél, az nagyon nem működik 35 betűs ábécénél.

Az ékezetes layer sokadik elvetés után is nekem a legjobbnak tűnő megoldás, ezzel csak az a probléma, hogy a kilencből hét ékezetes betű az UIO-ra esne, szóval ott fejben eléggé kellene adaptálódni. A másik lehetőség a repülő ékezetes írás némi QMK kóddal megtámogatva, de ezt anno sem kedveltem meg, inkább Alt+kód módon vittem be az ékezeteket.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#84242) Ereshkigal válasza Tsebacsi (#84236) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A V2 nem wireless.

(#84243) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#84242) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ah, benéztem, a K2-t nem látta meg a szemem, bocs. :B

(#84244) TaaT


TaaT
veterán

Elnézést hogy itt offolok, de ez a topik pörög a legjobban. Azoktól kérdeznék akik újítottak már fel IBM Model M billentyűzetet. Az enyémről is lepotyogtak a műanyag szegecsek a lemez hátulján, ezért elkerülhetetlen a Bolt Mod.

És itt jönne a kérdésem, a neten vannak akik Bolt Mod-ot csinálnak, és vannak akik Screw Mod-ot. Utóbbi szimpatikusabbnak tűnik nekem, mert nem kell teljesen átfúrni a műanyag "tartót". Vélemény, tapasztalat ezzel a verzióval kapcsolatban?

Give them hell Ukraine!

(#84245) Mephike


Mephike
senior tag

Valaki próbáta már a Gateron G Pro 3.0-ás switchek valamelyikét? Ha igen pár sort írhata róluk, köszi!

(#84246) dqdb válasza TaaT (#84244) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kérdésedre nem tudom a választ gyakorlati tapasztalat hiányában, így csak infó dobnék be a további kérdezéshez: ha van Discord accountod, akkor ezen a szerveren ajánlanám a #vintage-discussion csatornát. Illetve itt van egy részletes guide onnan.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#84247) TaaT válasza dqdb (#84246) üzenetére


TaaT
veterán

Köszönöm, hasznos volt a második link! :R

Give them hell Ukraine!

(#84248) pengwin válasza grigo (#84239) üzenetére


pengwin
addikt

Bocsánat, tegnap este már nem volt időm körbejárni egyikőtök igényeit sem komolyan.

Keychron K10 Pro ISO kiosztással (német, magyar, spanyol, olasz, tradícionális angol) csak kék-fekete színben kapható tudtommal, nem csak te nem találsz más színt.

Egyébként a K10 Pro LED-jei sem világítanak át a kupakokon, csak közöttük.

Lebegő kapcsoló szabadon áll, nem öleli körbe a billentyűzet, pl Trust Asta: Ezzel szemben a K10 Próban így van " süllyesztve" a kapcsoló:

Utóbbi megoldás nyilván lényegesen halkabb, akkor is ha egyébként minden más egyezik két billentyűzet között.

Amazon.de-ről biztos csak annyi felár van amennyit te tapasztaltál, de lehet az Akko billentyűzetmárka saját .de és .com webshopjainál nem - ezekről volt szó.

Üdv, pengwin

(#84249) Yamaha R1 válasza pengwin (#84248) üzenetére


Yamaha R1
tag

"Egyébként a K10 Pro LED-jei sem világítanak át a kupakokon, csak közöttük."

A magyar kiosztással rendelkező K10 Pro-n ABS keycap van, ezen átvilágítanak a ledek: [link].

[ Szerkesztve ]

(#84250) pengwin válasza Yamaha R1 (#84249) üzenetére


pengwin
addikt

És valóban... azért ez elég brutális eltérés az ANSI és az ISO között. V.ö.:

OSA Profile Double-shot PBT Keycaps
kontra:

Üdv, pengwin

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.