Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82601) micafighter válasza micafighter (#82600) üzenetére


micafighter
nagyúr

Elírtam: Rövidebb stem - hosszabb stemre gondoltam, = rövidebb út

(#82602) dqdb válasza NandorHUN (#82599) üzenetére


dqdb
nagyúr

[1800]

Egy sima mezei magyar ISO könnyű és olcsó, de kényelmes és jó billentyűzetet szeretnék.
Amíg a kényelmes és feltétel ott van, addig nem fog senki sem membránost ajánlani. Ollósból pedig azt, ami magyar, senki sem próbálta itt, az elődje eléggé kemény volt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#82603) dqdb válasza micafighter (#82513) üzenetére


dqdb
nagyúr

BBN-t próbáltad már? A taktilis választék nagy részéhez hasonlóan nincsen vele gyakorlati tapasztalatom, de eléggé nagy rajongótábora alakult ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#82604) nyunyu válasza dqdb (#82602) üzenetére


nyunyu
félisten

1800:

Eredeti G80-1800HAMUS 40 centi széles, míg az 1800 Compact formátumú Akko 3098B a kisebb káváknak köszönhetően csak 38 cm.

Hú, de durván besárgult a billzet az utóbbi 5 évben a nappalim energiatakarékos fénycsövétől. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#82605) micafighter válasza dqdb (#82603) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem, most rugókat meg stabilizátorokat tesztelgetek, illetve megjött az aliexpress-es Jwick black, ez nylon top/bottom, POM stem, gyárilag kent. 23 cent/db, plusz szállítás (azzal együtt kb 40 centre jött ki darabja). A Gateron KS-3X47-et tesztelem még, ez a fekete alsó, milky felső házas kapcsoló, ez kapható a Keychronnál, illetve ennek várom még a gyárilag kent, "pro" változatát, hogy megérkezzen taobaotol, ez kb 20 cent volt /db + szállítás, de erre lehet jön majd még áfa. Illetve az új gyártású Cherry Nixie-t néztem, mert kapható belőle gyárilag kent verzió 60 cent körül. Drágállom érte egyébként, de kíváncsi vagyok, milyen a Cherry gyári kenése.

(#82606) Mephike válasza nyunyu (#82604) üzenetére


Mephike
senior tag

Azért szép az öregfiú is a képen, legalábbis nekem totális nosztalgiahangulatom lett tőle.

(#82607) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Mivel 22-e óta vártam türelmesen a fórumtárs válaszára, de nem jött, így vettem egy új Kumara-t, ami számomra óriás meglepetés eddig.
Viszont szeretném olyan smooth-ra megcsinálni, amilyen a sok videóban is hallható.
Ennek ma neki is kezdtem és szétkaptam a billencset.
Egyelőre még csak egy szivacs került be alulra, de már így is hallani a különbséget a gyári red kapcsolókkal.
Szóval mit ajánlotok még?
Aliexpress-ről gyakran rendelek, így az is szóba jöhet.
Milyen kapcsolók lennének a legjobbak?
Tactile és linear is érdekelne.
A gombokkal nincsen különösebb gondom, de jó lenne valami komolyabb.
Gumigyűrűt érdemes-e alkalmazni?
Lube grease lesz Aliról, az már biztos és a stabok alá is teszek majd egy kis ragtapaszt, vagy valamit.
Köszi a választ!

(#82608) ravensky13


ravensky13
tag

Sziasztok! Céges munkához szeretnék vezeték nélküli bill+egér kombót.
1) 20-max 30k amit rá szeretnék fordítani
2) csak új jöhet szóba
3/4) jelenleg egy 2004-es logitech ultraX-t használok :D és nagyon szeretem, nem csere lesz, céges laptop mellé szeretném hozni-vinni a laptop táskájában, szóval fontos a viszonylag vékony kialakítás, nem vagyok mechanikus gomb-fan, nem tartom fontosnak/nem látom különösebb értelmét, bár az is igaz hogy még nem próbáltam
5) nincs preferenciám, jelenlegi billentyűzetem szerintem ollós, de javítsatok ki ha tévedek, nekem ez kényelmes is
6) konkrét modell nincs, logitecheket nézegettem ma a mediamarktban, mk470 jött be talán eddig a legjobban
7) amerikai angol kiosztás lenne a legjobb
8) numpadot szeretnék
9) legyen wireless, háttérvilágításnak örülnék, de mivel elemes kütyükről beszélünk tisztában vagyok vele h ez szűk keresztmetszet lehet, mindenképp legyen hozzá USB dongle(ami egyszerre kommunikál az egérrel is) és bluetooth is jó lenne, hogy valamilyen módon tudjak váltogatni esetleg 2 gép vezérlése között.

Köszi a tippeket :)

(#82609) Alan[HUN] válasza bombibmw (#82607) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Szia, tételesen ami eszembe jut:
- smooth - ez mit jelent pontosan? Ennek fényében tudunk kapcsolót ajánlanit, Outemu-ra keress rá, nyunyu és több fórumtárs is elég sokat kivesézett már, lényeg, hogy csak Outemu és Akko kapcsolókban tudsz gondolkodni a Redragon egyedi socketek miatt
- kapcsoló kenés macera, de szerintem megéri, vagy behetsz gyári kenést is, de az kicsit yolo
- plate filcet is ajánlok, ez filc, méretre ügyelj, de szerintem sokat segit
- én o-ringet sose próbáltam, ha amúgy is veszel kapcsolót, akkor inkább silentet vegyél, egyébként a gépelési élményhez nem ad hozzá, esetleg a pcb alá lehet tenni, de azt elég macerás jól beállitani, viszont sokkal kellemesebb (puhább bottom-out) lesz a gépelési élmény
- Durock/Everglide plate mounted stabok (ugyanaz, csak más szin/márkanév), nagyon nagy előrelépés a gyárihoz képest, viszont wire balancingnak érdemes utánananézni. Ragtapaszt igy sem úszod meg, de első körben próbálj meg csak a platere tenni, hogy ne mozogjon a stab, alá csak akkor, ha muszáj, mert mushy lesz a bottom-out
- Keycapből n+1 van, ha nincs nagy igény, akkor ezek kiválóak lehetnek (Shenpo a dye-subber, a blankek megegyeznek a 21Kb/XMI-vel, ha arról már hallottál)

Első körben ennyi, de szerintem más is tuti mond még okosat :)

#82608ravensky13 - Sajnos/nem sajnos, nagyon elment mechanikus irányba a topik, az szokott lenni a válasz, hogy ami szimpi, azt vedd meg és használd nyugodtan, aztán ha megadja magát, akkor csere, az a atapasztalat, hogy jellemzően már nem olyan tartósak az olcsóbb/nem mecha darabok (ettől függetlenül egyedi, hogy meddig birja, lehet neked simán 5-6 évet eldöcög akár az mk470 is, én egy 3 éves Hama urage membránosról váltottam és a boritást leszámitva a mai napig egészen vállalható állapotnak örvend :)

[ Szerkesztve ]

(#82610) Molydeus válasza bombibmw (#82607) üzenetére


Molydeus
senior tag

A PCB és a Plate közé is érdemes szivacsot rakni: [link]
Ugyanott van filcből is. Mindkettőt próbáltam, a poron szerintem könnyebben kezelhető és jobb a hangja is.

Mielőtt switch-et választanál, meg kellene nézni, hogy milyen hot swap aljzat van benne. Az újabb Redragonokban a Kailh féle van (így néz ki a PCB alján: [link] ) a korábbiakban pedig Millmax-hoz hasonló (valami ilyesmi csak a tüske nélkül a végén: [link] ).
A Kailh-ba bármilyen belemegy, a másikba csak az Outemu vékony lábú kapcsolói
- lineáris: Silent White, Silent Peach
- taktilis: Silent Grey, Silent Lemon
Ezek mellé az o-ring felesleges.

Alis lube-okból pl. innen: [link]
- 205G0: folyékony, switch-hez, rugóhoz és stab műanyag-műanyag felületeihez
- 205G2-t: sűrű, stab dróthoz
- 105: olajszerű, a rugókat érdemes kenni pl a Silent White és Grey esetén, amik hajlamosak pengeni.
Nem rosszak, de 100% garancia nincs rá, hogy valóban eredeti Krytox.
Viszont EU-n belülről pl. innen biztosan eredetit kapsz: [link]

Kupakokra, ha a hang jobban érdekel, mint az RGB, akkor érdemes valami vastag PBT vagy double-shot blended PBT/ABS készletet nézni. A világosabbakat gond nélkül lehet olvasni monitorfény mellett is.

M.

(#82611) Molydeus válasza ravensky13 (#82608) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ez viszonylag sokat lefed abból, amit szeretnél:
[link]
Amit nem:
- nincs dedikált 2.4GHzes dongle, csak bluetooth (3 eszköz között válthatsz)
- az ára szállítással együtt 38 körülre jön ki

M.

(#82612) nyunyu válasza Molydeus (#82610) üzenetére


nyunyu
félisten


Jéé, eddig nem tűnt fel, hogy a billzetemből kihajított hangtompítatlan Akko CS Crystalnak is 0.7*0.2mm vékony lábai vannak, mint az Outemuknak.

Meg múltkor írtam, hogy a Silent Lime, Peach szériákból már van 5 lábú verzió is.
Grr, ma hozta volna a futár a Peach V2-t, csak pont nem voltam itthon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#82613) pengwin válasza bombibmw (#82607) üzenetére


pengwin
addikt

Így kis rugdosás után még lehet eljutok a válaszig is, mea culpa. Ha jól emlékszem magyar TKL-t szeretnél, ami halk, és lineáris vagy taktilis. Előre szólok, hogy szerintem ár-érték arányban elérted a mechanikus billentyűzetek csúcsát, innen lefelé visz ilyen szempontból az út.

TL;DR: Kezdésnek én egy hot swap keychron-t ajánlanék, mert abban egyszerű lesz kisérletezni a kapcsolókkal és viszonylag olcsó ha a videókban hallható "smooth" hangra mész, akkor szerintem egy műanyag/polikarbonát házzal jobban jársz, mint a teljesen felesleges centi vastag aluminiummal. Kapcsolóból valamilyen gyárilag előre kent lesz kényelmes kezdésnek, mondjuk Gateron Pro 2.0 Yellow (lineáris), vagy Outemu Silent Lemon (taktilis). A Kumarán lehet próbálkozni a különböző modok hatásával, és eldöntheted, hogy tetszenek-e neked. Tape mod, vastagabb magyar kupakkészlet mehet a Kumarára is, azon is javítani fogja a hangot.

1. Ami a hangon tud kellemes irányba változtatni az a NYÁK aljára szorosan ráragasztott maszkoló szalag vagy hasonló ragasztó szalag, és a vastagabb kupakok. Kupakból sajnos nincs olyan, ami magyar, vastag, és még a háttérvilágítás is működik vele. Magyar+háttérvilágítás mellett sajnos pár rossz minőségű szettre korlátozóódik a kínálat, és háttérvilágítás-kompatibilitás nélkül is csak pár normális magyar kupakkészlet létezik, pl. KPrepublic aliexpress-en, vagy a Keychron saját EU webshoppal. KPRepublic készlete egy TKL-hez kb. 80$, cserébe anyagában festett PBT ami tartós és nem is néz ki rosszul. Szerintem a Keychron ennél sokkal szebbet ad féláron, csak legyen nekik készleten.

2. Ali-n kapható számtalan hot swap funkcióval rendelkező barebone kit (értsd: NYÁK és ház van, de kapcsolók és kupakok nélkül). Feker, Keypro, Womier, GMK, stb. márkanéven futnak, 60-120$ között, valamint a Keychron-tól is lehet barebone kit-eket venni 80-100$ körül (utóbbiakra garantáltan nincs már egyéb magyar adóteher). QMK/VIA kompatibilis firmware plusz pont bármelyiknél, mert ezeket utána tudod módosítani, míg valami házon belüli megoldásnál nem biztos, hogy ez a lehetőség adott lesz. Barebone kit-hez kelleni fog még kupakkészlet (40-80$), és kapcsolók (40-70$), szóval egy egyedi építésű TKL-nél az össz költség valahol 150-270$ között lesz.

3. A kapcsoló ízlés dolga... én taktilis kapcsolóknál annyit javasolnék, hogy ne vegyél olyat, aminél nagyon eltér a taktilis visszajelzés és a kapcsolás helye - ezek láthatóak a műszerrel mért (nem gyári!) force curve grafikonokon. Úgy nehéz ajánlani, hogy nem adsz valami támpontot. Tetszik a piros kapcsoló lenyomásához szükséges erő? Sokat ütsz-e vele félre? Kell-e valami keményebb rugós kapcsoló vagy az már zavarna? Egyébként a piros kapcsolóknál szerintem csak keményebb taktilis kapcsolókat fogsz találni.

4. A gumigyűrű megint csak ízlés kérdése, de nekem pl. nem tetszett, mert egy taktilis lila kapcsolót majdnem teljesen lerontott egy irodai gumidóm lenyomás érzetére: gyakorlatilag garantált, hogy lenyomod a kapcsolót a gyűrűig, és ott olyan ruganyos gumis érzet fog fogadni.

Üdv, pengwin

(#82614) micafighter


micafighter
nagyúr

QK60 és QK65höz jönnek új plate opciók, EU-ban CandyKeysnél lesz. Új anyagok: ABS, UHMWPE, PP: https://discord.com/channels/917981019095846972/1112596546517733457/1112608878501298321

(#82615) bombibmw


bombibmw
veterán

Köszönöm mindenkinek a kimerítő választ!
Ez a Kumara már így is fényévekre van a White Shark Spartan X-től mindenben, de kíváncsi leszek a további javulásra.
Olcsó billt kerestem, amit lehet moddolgatni és testreszabhatom.
Majd még a csatlakozót átalakítom Usb-C-re és a házat is átfestem idővel.
Köszi mégegyszer! :)

(#82616) Mephike válasza nyunyu (#82612) üzenetére


Mephike
senior tag

Ha nálad lesz majd az új csendes őszibarack írj majd pár szót róluk, mert filózom rajta, hogy én is megkóstolom őket. ;)

(#82617) elite.cs11 válasza micafighter (#82614) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ez mondjuk eleg meno, hogy utolag csinalnak uj platet hozza. Ez elterjedt dolog? eddig nem vettem eszre mas markanal.

(#82618) dqdb válasza elite.cs11 (#82617) üzenetére


dqdb
nagyúr

Custom vonalon eléggé alapvetés az open source plate fájl, amiből aztán olyan kiosztást vágatsz olyan anyagból, amilyet szeretnél, emellett utólagos GB is előfordul időnként (Mechlovin' szokott népszerű nyák-plate kombókat tolni).

Max a király ebben tervezői oldalról, ennyi plate-variánst gyártott csak az egyik billentyűzetéhez.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#82619) micafighter válasza dqdb (#82618) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosítanék: olyan anyagból, amilyet találsz :D EU-ban csak POMot és Acryl-t találtam (Acryl több féle vastagságban), amiből vágnak. Világ viszonylatban is elég kevés helyet találtam ahol több féle anyagból lehet választani, anno PC-t pl USA-ban találtam. Egyedül a Proto-t tudom, ahol vágatnak több féle anyagből, pl CF, PP de ez is árban ha jól tippelem 40-50 EUR + szállítás + áfa lenne.

Mondjuk azt még hozzá tenném, hogy ha van hozzá anyagod, akkor pl aluból valószínűleg itt országon belül is sok helyen fognak tudni vágni neked, ha van hozzá plate fájlod.

(#82620) dqdb válasza micafighter (#82619) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ott van a Laserboost egy rakás fémmel Spanyolországban, és a Snijlabnál is akadnak műanyagok.

Nekem a szívfájdalmam a PA66 nylon elérhetetlensége, és nem EU szinten, hanem úgy egyáltalán. A PP ezt némileg pótolja, de nem teljesen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#82621) Seep válasza Molydeus (#82611) üzenetére


Seep
senior tag

Ezt ne, ez kek switch-es, az nem olyan jo irodaba.

(#82622) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
minimál de a minőség rovására ne menjen
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Valami olcsó, alap Logi, K akármi, háttérvilágítás kell
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Netezés, játék, grafikai munka
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Genius Scorpion K215 Illuminated HUN-t nézem az ára miatt de elég gagyinak néz ki :), White Shark LEGIONNAIRE Mechanikus RGB gamer billentyūzet, magyar kiosztás ennek az ára még belefér
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
magyar
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
világítás, jó lenne ha lehetne programozni hogy melyik billek világítsanak,
Az ilyen ollós, gumiharangos stb. dolgok nem érdekelnek, lenyomom akkor nyomódjon le :)
Nem tudom mi számít halknak vagy hangosnak de inkább induljunk a halk irányból.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82623) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Mi okozhatja azt, hogy ha egy mechanikus billentyűzet duplázik? A Ducky One 3-m most megint elkezdte. Egyelőre csak a szóköz, de nincsenek illúzióim, firmwarefrissítés, mindenen túl vagyok. Ha azt írjátok, hogy csak a kapcsolóval lehet gond, akkor talán kicserélem, de ha azt írjátok, hogy ez valami konstrukciós hiba lehet, akkor mivel ez a negyedik ugyanattól a cégtől, vissza fogom kérni az árát. Nézzük sorban:

- 1. Ducky - fröccsöntés hibás volt a burkolata, volt egy nagy, szembeötlő sorja a tetején
- 2. Ducky - fél év után elkezdett ismételni
- 3. Ducky - a 2. Ducky helyett kapott darab, az USB csatlakozója KH-s volt, állandóan bontotta a kapcsolatot
- 4. Ducky - a 2. és a 3. helyett kapott darab, ez van most, negyed év után ismétel

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Aquila non captat muscas.

(#82624) micafighter válasza Hegyirabló (#82623) üzenetére


micafighter
nagyúr

Lehet, hogy csak a kapcsolóval van gond. Ha hotswap a billentyűzet, simán meg tudsz cserélni egymással két kapcsolót, hogy teszteld. Cseréld meg a szóköz kapcsolóját egy másikkal.

Ha továbbra is a szóköz hibázik, érdemes szétszedni a billentyűzetet és megnézni a nyák hátoldalán a forrasztást a szóköznél.

(#82625) Hegyirabló válasza micafighter (#82624) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Szerencsére igen, ilyen. Csak hát a második is ezt csinálta, ott is csak egy billentyűvel kezdődött, aztán már 4-5 is csinálta, mire szervizbe vittem. Szétszedni meg nem nagyon akarnám, ugrik a garancia. :(

Aquila non captat muscas.

(#82626) Molydeus válasza Seep (#82621) üzenetére


Molydeus
senior tag

Fehér világítással és fekete, szerk.: nem átvilágítós kupakkal van belőle Gateron LP Red és Brown is, csak át kell állítani a kiválasztást.
A Red-ek a K3Pro-ban nem akasztottak még ki senkit nálunk, akkor sem amikor egy kifejezetten csendes zónában találtam csak helyet.

M.

[ Szerkesztve ]

(#82627) Molydeus válasza Hegyirabló (#82625) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szerintem ilyen pechsorozat nincs, egyszerűen nem megbízható a Ducky 3. :(
Én a helyedben visszaküldeném és ha van mondjuk Varmilo-juk vagy Keychron-juk, akkor ezekből választanék.

M.

(#82628) Hegyirabló válasza Molydeus (#82627) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Sajnos nekem is erre kell gondolnom. :( Nem lesz könnyű küzdelem, legalább is úgy sejtem, de nem rettenek meg a kihívásoktól. Pont most nézem a Keychronokat, nekem nagyon kellene az RGB, mert játszom is, meg sötétben dolgozom is. Illetve ISO és magyar, ezt meg egyelőre nem találok az említett márkánál.

Aquila non captat muscas.

(#82629) Hegyirabló válasza Molydeus (#82627) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Asusokat nézegetem még, csak azoknak meg úgy tudom nem szabványos kapcsolója van, nem nagyon találtam róla valamit, hogy milyen a cherryhez képest.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#82630) Molydeus válasza Hegyirabló (#82629) üzenetére


Molydeus
senior tag

Teljes méret, ugye jól emlékszem?
Az építés még mindig kizárva? Egy kapcsoló csere sem fér bele, ha hotswap a bill? Nem kell hozzá más csak egy kupak leszedő és egy switch kiszedő csipesz, amiket manapság szinte minden hot swap bill.-hez adnak, de van kényelmesebb és olcsó megoldás helyettük is.

Két átvilágítós, magyar készlet kapható itthon:
- Keychron: [link] ebből a K8 kellene neked a teljes mérethez, de ez is TKL, tehát a numpadnak az eredeti bill. kupakjait tudnád használni.
- Gloriuos: [link] ez teljes méret 6.25U Space-es alsó sorral
Persze mindkettő festett lézerezett vékony ABS, ami ugyanolyan, mint a Ducky - vagy bármelyik másik gyártó - magyar feliratos, átvilágítós kupakjai. Ez a megoldás nem tesz jót a hangnak és fényesedni, kopni is fog.

Halkított taktilis kapcsolók az Outemukkal indulnak: Silent Grey (a rugója peng) és a könnyebb Silent Peach.
A jobbakra majd írnak a többiek ajánlást.

Bill.-ből pedig a Keychronnak van teljes méretű ISO-i, a K10Pro, a V6 és a Q6: [link]
Én azt gondolom, hogy a fentiek bármelikével jobban járnál, mint a Ducky One 3-vel vagy akár az Asusokkal.

M.

(#82631) nyunyu válasza Molydeus (#82630) üzenetére


nyunyu
félisten

Silent Peach az lineáris, Silent Lime a könnyű hangtompított taktilis Outemu.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#82632) Molydeus válasza nyunyu (#82631) üzenetére


Molydeus
senior tag

Köszi! Mindig keverem őket. :)

M.

(#82633) Mephike válasza Hegyirabló (#82628) üzenetére


Mephike
senior tag

Még a Varmilok körül nézz körbe, ott adott a jó minőségű magyar kupak (a Ducky esetében merész lenne a jó minőséget említeni a One 3 széria esetében a magyar felirat esetén).

(#82634) nyunyu


nyunyu
félisten


Jééé, Silent Peach V2 már ilyen cuki műanyag befőttesüvegben jön, nem a szokásos zipzáras zacsiban?

Első ránézésre ennek is van egy finom susogós hangja, mint a régi Silent Lemonnak (=ráférne a kenés a stemre/rugóra), viszont ez lineáris, nincs neki olyan idegesítő taktilis huplija.

Puhaságra szerintem az MX Red környékén lehet vagy alatta, Outemu Red/Silent Whitehoz képest jóval puhább!
-> kevésbé fárasztó, könnyebb rajta gépelni, viszont könnyebb véletlenül félreütni is.
(Mostanában sokszor hibázom a közepesen kemény Silent Whiteon, mert nem nyomom le eléggé a puha Lime után, aztán nem kapcsol. :( )

Itt írtam eredetileg a Lemon és Peachről, ott leírtak az 5 lábú változatra is igazak lehetnek.

Közben nézem kijött valami taktilis Outemu Yellow Cream Pro is, ami egyfajta átmenet lehet a puha Silent Lemon és a kemény Silent Grey között, viszont ez már 5 lábú, és nejlon házas. (kevesebb erzsibí, cserébe rugalmasabb, halkabb ház)
Viszont ilyet biztosan nem veszek, mert elég volt a furán döccenő taktilis kapcsolókból.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#82635) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet az oka, hogy a Q betű nem működik az új billemen.
Keychron v3 az alany, mindegy milyen kapcsolót rakok bele, gyári kapcsolóval se működik....Van ötletetek, hogy mit csinálhatok vele ?Socketen nem láttam problémát.

Gondoltam bedobom ide is, mert ez jobban pörög és lehet tud valaki segíteni :R

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#82636) ferni válasza ferni (#82588) üzenetére


ferni
őstag

Erre valaki?

Ducky One 3 TKL-t is néztem, de mint itt lejjebb is írják csak a baj van vele.

(#82637) Hegyirabló válasza Molydeus (#82630) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, teljes méret.

A Keychron K10 jónak tűnik, de azt nem találok itthon. :F Na meg ugye hogy ISO magyart tudok-e ezekből építeni dedikált 'í'-vel?

#82633 Mephike Neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#82638) micafighter válasza steewcv65 (#82635) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha hotswap a billentyűzet, elképzelhető, hogy a hotswap socket meglazult. Vedd ki a kapcsolót és nézd meg a nyák hátulján a Q helye alatt a hotswap socketet:

Ha nincs kapcsoló a foglalatban, a bekarikázott részeknél minimális rés szokott lenni. Ha meglazult az egyik vagy esetleg mindkét foglalat, jóval nagyobb lesz a rés, mint kéne, és ha nagy a rés, a kapcsoló lábaival nem lesz rendes kontakt. Ha kiveszel egy kapcsolót egy működő helyről, látni fogod, mekkorának kéne lennie a résnek :semmi rés nincs, vagy épp, hogy átlátsz rajta.

Ha meglazult a foglalat, egyszerűen javítható, a nyák alja felől egy csipesszel benyúlsz és össze tolod a két lemezt. Ha a forrasztás rendben van, akkor valószinűleg ennyi a gond.

Itt egy jó videó erről: https://www.youtube.com/watch?v=S3wuA8uEVhM&ab_channel=KBDfans

[ Szerkesztve ]

(#82639) Molydeus válasza Hegyirabló (#82637) üzenetére


Molydeus
senior tag

Abból a háromból, amit linkeltem lehet ISOkiosztású és magyar feliratos megoldást gyártani (nagy Enterrel, balra tőle Ű-vel és a bal Shift mellett í-vel).
Egyedül a szín lesz a kérdés, mert ahogy írtam, az afternél is kapható magyar feliratos, átvilágítós Keychron készletekből csak a K8 (TKL kiosztás) olyan, ami teljesen rámegy a K10Pro/V6/Q6 trióra és a numpad akkor is az eredeti kupakokkal oldható csak meg, mivel a TKL-ből ez a rész hiányzik.
A Glorious készletéből a numpad is rendben van, ott a felette lévő 4 billentyű lesz kék.

M.

(#82640) Hegyirabló válasza Molydeus (#82639) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, csak hol szerzem be magát a billentyűzetet? Itthon pont ezeket nem látom egy boltban sem!?

Aquila non captat muscas.

(#82641) Molydeus válasza Hegyirabló (#82640) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szerintem legkorábban Afternél szoktak megjelenni az újabb ISO Keychronok, esetleg egy mailt megér feléjük, hátha tervbe van véve náluk is.
Ha nem várnád ki, akkor a gyártói webshopról is megrendelheted. A szállítási költség egy ekkora bill. esetén 25$ körül szokott lenni, de ezen felül nincs további költség. 10-12 nap alatt ideér. Egy esetleges garanciális ügyintézés persze nyilván macerásabb, mintha itthonról szereznéd be.

M.

(#82642) Hegyirabló válasza Molydeus (#82641) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ááá! Nagyon jó! Köszönöm szépen! Azért jövök még, mikor elkezdem összerakni. Na megy ugye intézni kell a Ducky visszát is.

Aquila non captat muscas.

(#82643) bombibmw


bombibmw
veterán

A Krytox 205G0 mivel helyettesíthető, ami kapható itthon is?

(#82644) dqdb válasza bombibmw (#82643) üzenetére


dqdb
nagyúr

Például azzal a 205g0-lal, amit valaki megrendelt helyetted a Keygemtől és eladja neked.

Klube-bal, G-Lube-bal és társaikkal lehet kísérletezni, de úgy nem olcsóbbak a biztos forrásból származó 205g0-nál, hogy a tapasztalatok alapján rosszabbak annál, ahogyan AliExpressről sem érdemes ilyesmit rendelni, mert ki tudja, hogy mit kapsz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#82645) Molydeus válasza ferni (#82636) üzenetére


Molydeus
senior tag

Előre bocsátom, csak nem kompetitív játékokkal játszom, és a reflexeim sem a régiek, szóval a latency nekem messze nem elsődleges szempont, úgyhogy inkább azt írnám le, hogy mit érdemes átgondolni. Igérem, nem megyek bele a jó-e a gamer bill. kérdéskörbe.
A latency mellett 3 megkötésed van: az ISO kiosztás, a méret és hacsak nem akarsz forrasztani, akkor a hot swap képesség.
Átnéztem a listát 7ms alatt. Kiesik minden, amiből csak ANSI van és amik nem MX kompatibilis kapcsolókat használnak, vagyis a nagy része ártól függetlenül.
Ha Kumara kupakjait egy az egyben szeretnéd felhasználni, akkor az tovább bonyolítja a helyzetet, mert az csak szabványos alsó soros TKL-re vagy 60%-osokra lesz jó. Ha esetleg kevernéd a magyar feliratos alfákat az új bill. sajátjaival, akkor egy nem barebone 65-75%-os is jó lehetne. Viszont az efféle keveréssel lehetnek gondok, mert a gamer bill.-ek OEM profilú kupakjai messze nem szabványosak, szóval nem csak a látványban üthet el, hanem mondjuk magasságban, felületben is.
Hot swap a listáról pl. Corsair K70 Pro Mini, és a Dropos Shift, de ezekből nincs ISO, a Shift nagy is nem is mai darab, az áruk pedig...
A GMMK 2-esből van ISO, hotswap is, a barebone 65%-os bele is férne a keretbe, de neked kupakokkal kellene és úgy már kilógna, ráadásul még így is keverned kellene a kupakokat.
A GMMK-nak van ugyan magyar kupakkészlete, de önmagában egyik GMMK 2-esre sem jó, viszont házon belül keverve legalább a kupak profil és design stimmelne. Ez ha jól számolom 58eFt-ra jönne ki itthonról. Mehetne bele a Bobagum, a GMMK ugyan integrált Plate-es, de gyárilag ki van tömve szivaccsal, nem lenne hangosabb szerintem a Kumaránál, (én sima Gateron Silent Redekkel használtam, azokkal halk, tompa, "mechás" kopogása volt).
Költségcsökkentésnek meg eladhatnád egyben a Kumarát (ha megvannak még az eredeti kapcsolói) és a GMMK-ból a Fox switcheket.

Szóval ez elég nehéz ügy.
Vagy a latency-ből kellene jelentősen engedned, de hát pont emiatt váltanál, vagy a hot swap-ból és az ISO-ból.

M.

[ Szerkesztve ]

(#82646) Hegyirabló válasza Mephike (#82633) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A Varmilo amúgy kinézetre eléggé Ducky, de jól néz ki. Csak ezek a narancs színű gombok... Ezt nem lehet átépíteni?

Aquila non captat muscas.

(#82647) mrviceguy válasza steewcv65 (#82635) üzenetére


mrviceguy
tag

Új billencs, akkor garancia, ne szórakozz a szétszedéssel, mert a figyelmetlenül összerakott case letöri a kapcsolók kekszeit a daughterboardon, és több a kár, mint a haszon. Hol vetted?

(#82648) mrviceguy válasza Hegyirabló (#82646) üzenetére


mrviceguy
tag

Varmiloban is cserélhetőek a keycappek, de annál jobb minőségű magyar keycappek nincsenek ma a piacon, szóval ha mégis cserélnéd, itt hardverapron kettő másodperc alatt tudod eladni a ratja lévő cappeket.

(#82649) NandorHUN válasza dqdb (#82602) üzenetére


NandorHUN
addikt

De én nem mechanikus bill akarok.....

Azért a pacon szerintem van pár ezer használható billentyűzet ami nem mechanikus, és nem egy vagyon. Egy használható jó billentyűzetet akarok ami jobb mint a TESCO-s 1200 HUF amire a cég nem akar költeni egy forintot se mert tudja hogy mi szívunk vele.

Otthon van keychron Q1, Q3 etc.. de azt nem fogom bevinni,mert nem cipelem oda vissza minden nap.

Tehát:
- olcsó, de nem a legolcsóbb
- könnyű
- USB-s
- magyar

és legyen kényelmes és jó

Ennyi elvárás van.
Lenovo X1C-men se mech bill van és 1000x jobb mint ami bent van cégnél,

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#82650) Ispy válasza NandorHUN (#82649) üzenetére


Ispy
veterán

Az olcsó és a jó ebben a topikban nem létező fogalom, ami olcsó nem jó, ami jó meg mechanikus. Ha ilyen paraméterkkel keresel, akkor el kell menni élőben megnézni a kínálatot és megvenni, ami tetszik.

A laptopokon ollós bill szokott lenni, az meg fehér holló kategória, bár van egy típus, amit szoktak itt ajánlani, bár a nevére nem emékszem, keress vissza.

Megvan, Cherry STREAM, de az meg nem magyar.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.