Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80501) elite.cs11 válasza LadaLord (#80500) üzenetére


elite.cs11
senior tag

A legtobben nem ismerik itt a konkret membranos modelleket. Szoval ha mindnekeppen az kell, akkor menj be egy media marktba es nezz korul.

Amugy membranos az elejen lehet halk lesz, de 6 honap, 1 ev, 2 ev utan biztosan felhangoaodik, mert a membran gumianyaga felkemenyedik es erosebben kell majd nyomni, es a hangja is nagyobb lesz. Ha tenyleg csendes billentyuzetet akar valaki (ami az is marad 5 ev utan is), akkor inkabb a mechanikus eri meg. Nem tudok most osszeget mondani, de talan 50k-bol mar lehet egy fasza halk mechanikust osszerakni.

(#80502) elite.cs11 válasza Domonkos (#80497) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Azert erv, mert nem ergo billentyuzetbol van 10ezer kulonbozo. Szoval minek szivni akar uj layouttal, akar a megfelelo termek megtalalasaval, ha tenyleg nem szamit?

(#80503) [Prolixus] válasza LadaLord (#80500) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Inkább tapasztalat nem nagyon van a manapság kapható membránosokkal. Sokféle van és nem vesszük, pont mert membrános. :)

Ennyi pénzért valszeg nagyjából ugyanazt a minőséget kapod, úgyhogy érdemes azt venni ami tetszik, esetleg valami ismertebb brand. Neszesemmi fogd meg jól tanács, de ez van, az itt rendszeresen fórumozók közül mindneki mechanikust használ. A nem kattogás megoldható mechanikus vonalon is, csak nem ennyi keretből.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#80504) lezso6 válasza FireKeeper (#80481) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kisujjad nem használod a billentyűzeten? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#80505) [Prolixus] válasza lezso6 (#80504) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Lehet valami olyan játékokkal játszik amihez nem kell. De picit én is meglepődtem, legtöbb játék irányításához szerintem kell a nem egeres kéz kisujja :D

Amúgy ezért is lehet jobb lett volna a fémkeretes változat, ott a fémkeret van olyan vastag talán hogy lehet rajta pihentetni a kisujjat és nem vágja a vékony fos műanyag keret.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#80506) lezso6 válasza [Prolixus] (#80505) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meg nem csak játék van. :D Persze nyilván, nem mindenki gépel 10 ujjal. Na nem mintha én valami gyorsgépelő lennék...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#80507) LadaLord válasza [Prolixus] (#80503) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek! :R
Akkor lehet, h az lesz, h húzom, amíg ez megkotlik, és megveszem a TUF Gaming K1-et az egérrel kombóban, az egér meg megy majd a laptop mellé. :)

(#80508) Domonkos válasza lezso6 (#80506) üzenetére


Domonkos
Ármester

>nem mindenki gépel 10 ujjal

Mondjuk azokert a szep 6+u szeles space-ekert szerintem nem tul nagy aldozat. :P ;]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#80509) dqdb válasza Domonkos (#80508) üzenetére


dqdb
nagyúr

6u szép, mert szimmetrikus alsó sor hozható vele össze 1800-on és robbantott 65%/75%-on, a 6.25u meh, a 7u szép és jó, a 10u az csak szép :)

Abban egyetértek veled, hogy a 3u-1u-3u igazán terjedhetne jobban, mert hasznos tud lenni.

Amúgy sok laptop billentyűzeten szocializálódott ember van a világban, aki a hüvelykujját egyáltalán nem használja gépelésre, mert az rögzült az izommemóriájában, hogy az az ujj a touchpadre van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80510) nyunyu válasza dqdb (#80509) üzenetére


nyunyu
félisten

Touchpadot nem mutató+középsővel kell kezelni? :Y

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#80511) lezso6 válasza nyunyu (#80510) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem semmilyennel nem szabad. Pöcökegeret kell használni. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#80512) Molydeus válasza Alan[HUN] (#80473) üzenetére


Molydeus
senior tag

+ #80472 Domonkos

Tegnap este összedobtam VIA-ban egy kezdeti verziót a kattógós Q8-ra. Letiltottam, a sarkokat és a jobb oszlopot, Alt-tól AltGr-ig van alsó sorom, a bal Space és a két középső Fn a layer váltók, a Ctrl ment a CapsLock helyére, a BackSpace lejött az Enter fölé. Elég konzervatív layereim vannak, adtam még egy esélyt az IJKL-nek, legyártottam egy numpadot egyelőre 789 alá, de ez szerintem hamar költözni fog a bal oldalra, mert sokat használom egyszerre a navclusterrel és a nyilakkal együtt, szóvel lehet TG(x) lesz belőle.
A poén kedvéért van egy az ANSI spec karaktereknek megfelelő réteg a magyar kiosztás alatt. Ebből tanultam is pár dolgot, de még nem tudom, hogy lehet-e VIA-ban megoldani, hogy azonos layeren is a kupaknak megfelelő ANSI karakter jöjjön, jelenleg külön vannak. Elsőre azt tippelem, hogy sehogy.
Ami ennyi használat után feltűnt - a nyilvánvaló marhaságok mellett, mint a 2U-s Ű :D - , hogy hiába a semi-splitség, meg a szögek, a középre rendezés miatt sokkal többet vagyok a home row-n és sokkal kevesebbet mozogna a csuklóm, mint eddig, így viszont kényelmetlenül messze került a bal Shift és főleg a két Alt.
Elsőre ennyi, később variálok még rajta, ha munka közben is kipróbálom.

M.

(#80513) dqdb válasza nyunyu (#80510) üzenetére


dqdb
nagyúr

Precíz műveletekhez lehet, de átlagos mozgatásokhoz a kéztartás változtatása nélkül hüvelykujjal el lehet érni.

Molydeus: lehet-e VIA-ban megoldani, hogy azonos layeren is a kupaknak megfelelő ANSI karakter jöjjön, jelenleg külön vannak
Nem egészen értem, hogy mit szeretnél.

legyártottam egy numpadot egyelőre 789 alá, de ez szerintem hamar költözni fog a bal oldalra
Próbálkoztam többször is numpaddal, de mindig arra jutottam, hogy stagger esetében nem működik/eléggé kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80514) Domonkos válasza Molydeus (#80512) üzenetére


Domonkos
Ármester

NICE!! :)) :))

Ezek a modositasok kezdetnek nagyon jok! :C
Csodalom, hogy mennyi felfedezest tudtal mar tenni, igy fel nap tavlatabol is! :K

Estefele meg irok ehhez egy hosszabbat - meg a tobbieknek is a ma reggeli temarol - de most epp mindenhonnet kesesben vagyok. Estere talan behozom a lemaradasokat. :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#80515) Domonkos válasza dqdb (#80509) üzenetére


Domonkos
Ármester

Egyik kedvencem ebben a kategoriaban a Cherry 0312, ahol konkretan nem also sor van, hanem space. :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#80516) Molydeus válasza dqdb (#80513) üzenetére


Molydeus
senior tag

Spec karakterek:
A WIN-ben magyar kiosztásom van, mert túl sokat kell munkában szöveget gépelnem, kellenek az ékezetek. Viszont ha kódközelbe kerülök - sajnos egyre ritkábban- , akkor azért még megvannak a berögzült emlékek az ANSI spec karakterekre, így egy rétegen kényelmesen tudnám használni. A magyar kiosztáson lévő spec karaktereket a "helyükre" mappaletem, de ugye a magyar "+" nem a "=" alatt van (S(KC_7) ill. S(KC_+)) hasonlóan a "{" és "}", stb, így nem tudom, hogy lehetne megoldani, hogy azonos layerre kerüljenek.

Numpad
Ezzel én is így vagyok egyelőre, de gondoltam adok még egy esélyt ennek is, hátha. Viszont ez sokkal kevésbé kritikus, mert amikor nagyon kell a Numpad, akkor tipikusan a Q0+-t használom bal kézzel és jobbal vagy a navclustert vagy az egeret. Nekem erre egy külön réteg felesleges is, ezért gondoltam átrakni ezt az opcionális Numpadot a navcluster mellé a jobb oldalra.

#80514 Domonkos
Köszi! :) Foglalkoztat a dolog, meg végre lett is egy kis időm rá.

M.

[ Szerkesztve ]

(#80517) dqdb válasza Molydeus (#80516) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy QMK-ból kóddal, vagy plusz layerrel, vagy makróval, vagy unicode bevitellel lehet megoldani.

Kód esetében annyi kell, hogy adott layeren állva minden billentyűleütés előtt megy egy bal Alt+Shift lenyomás-felengedés, és minden billentyűfelengedés után is. Én ezt a megoldást használom.

Plusz layer esetében ezen a speciális layeren a Shiftet layerváltóvá teszed, ami egy további layerre visz, ahova a shiftes kombinációkat vitted fel.

Makró esetében minden ilyen karakterhez készítesz egy bal Alt+Shift billentyű bal Alt+Shift makrót és azt használod. A makrós megoldáson AHK rásegítéssel még lehet csavarni kicsit.

Unicode esetében (amit a VIA nem tud natívan), a tényleges karaktert küldöd be, de ehhez az OS oldalán kellhet plusz program (Windowsnál kell is).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80518) 0xmilan válasza lezso6 (#80504) üzenetére


0xmilan
addikt

Meglepodnel szerintem, hogy mennyien nem hasznaljak nem csak a kisujjukat, de nagy aranyban a tobbit se. Valoszinuleg az itteni entHUsiASStok kozul is.

Domonkos itt irta, hogy a tulminimalizalt, 3x5+0 (tehat thumb cluster nelkuli) billzetenek "A legnagyobb hatranya meg termeszetesen az az, hogy itt nem egy ujjadat nem hasznalod semmire sem, hanem kapasbol kettot." - itt ugye a 2 huvelykujjara gondolt.

Ehhez kepest az atlag user legalabb ekkora handicappel indul a fizikai kiosztas meretetol fuggetlenul, mert minimum a kisujjait nem hasznalja, de inkabb tobbet.
Es akkor ebbol szuletik az a jelenseg, hogy mivel a kisujjai csak utban vannak neki, ezert ilyen termeszetet meghazudtolo modon hatrafesziti azokat (akarom mondani angolosan eltartja), nehogy veletlenul lenyomjon veluk egy billentyut.

YT shortsokat gorgettem, amikor eloszor feltunt, hogy a nagybetus kEyBOarD YoUtuBErek kozul is tobben igy gepelnek. Hoztam par gyomorforgato screenshotot, ha valakinek nem lenne meg, hogy mire gondolok. Megtekintes csak sajat felelossegre. :D

Az alabbiak igy a tipikus esetek, habar a 3. jobb keze mar kicsit ijeszto. A Sranger Things 4 evadanak a jelenetei (NSFW) jutnak az eszembe, amikor a levegobe emelkednek az aldozatok, aztan eltorik minden csont a testukben.

Aztan van egy kicsit enyhebb verzio, amikor nem igy exorcism-szeruen oldalra fesziti, hanem csak hatra. A lenti alanynak a bal gyurus-mutato ujjai az R3 felett vannak, mig a kisujja feluton az R1 es R2 kozott. Neki valami nagyon eros column stagger kene. :DDD

Aztan volt egy ilyen egyetemi kutatas, amikor mozgaserzekelovel analizaltak kulonbozo emberek gepelesi stilusat:

Itt a jobb felso sarokban levo egyednek konkretan KILENCVEN (90) FOKOS szog van a gyurus es a kisujja kozott! Egeszen elkepeszto. A bal kezen meg ugye visszakoszon a mar ismert hatrafeszitos behajlitas, ami a halott pokok osszezsugorodott labaira hajaz.

Ha azt hinned, akkor a vicc kedveert photoshopoltam ossze, mert ilyen a valosagban nem letezhet, akkor itt a video, amibol screenshotoltam.

Ugyaninnen van egy WPM osszehasonlitas, miszerint a fenti figura gyorsabban ir, mert konzisztensebben ugyanazokkal az ujjaival uti le ugyanazokat a billentyuket, mig az alsonak folyamatosan ide-oda kell rangatnia a kezet, mert csak 1-2 ujjat hasznalja.
A videoban nem emelik ki, de egyertelmu, hogy a felso az, aki az egeszsegesebb keztartast hasznalja. Lehet, hogy csak veletlen egybeeses.

Bonusznak egy kep arrol, ahonnan az itteni tema is indult. Szegeny Slenderman-nek hiaba van split, colstag boardja, a kisujjat nem tudja bevetni, mert az lelog(!) a billentyuzetrol, mert ~3U (!!) tavolsagban tartja a gyurus ujjatol. :DDD

Csak a rend kedveert egy kep arrol, hogy hogyan nezne ki a normalis keztartas (attol teljesen fuggetlenul, hogy itt a splitrol keszult, bar ez nyilvan segit):

Az ember kisujjat szinte nem is latod, mert a helyen van, a gyurus mellett/mogott, nem 2 kilometerrel odebb kicsavarva, hatrafeszitve.

Koszi, hogy eljottel a TED talkomra! :)

(#80519) FireKeeper válasza [Prolixus] (#80505) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Lehet valami olyan játékokkal játszik amihez nem kell
valami ilyesmi. használom, alaptól a Q-W-E-n pihen a gyűrűs-középső-mutató ujjam, a kicsi meg pont lelóg. de szerintem megszokom majd, hogy a caps lockon pihentetm majd, vagy a shift-en (utóbbi jobb lenne mert az kell játékban is).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#80520) Molydeus


Molydeus
senior tag

Kailh Box White:
Nem akarom elkapkodni, de úgy tűnik, nekem ez az ideális clicky. Könnyű, nincs wobble, finoman jár, és nem is tudom, olyan finoman kattogós a hangja. Az asszony konkrétan elaludt mellette este, és ma is azt mondta, hogy nem zavaró, átment a WAT-on. :D
A taktilitása sokkal jobb, mint amiket eddig próbáltam (az MX Blue-kra ebből a szempontból már nem emlékszem, de az MX Brown és a Garetron Brown... :U ). Azt vettem észre, hogy sokkal kevesebbet bottom-outolok vele.
Még egy misét megérne, hogy milyen egy magas profillal, most a cherry Arctic klón van rajta.

M.

(#80521) Molydeus válasza dqdb (#80517) üzenetére


Molydeus
senior tag

Egyelőre marad a VIA, jó lenne a QMK, de arra most végképp nincs érkezésem.:/
Shift layerváltás...klassz, köszi! :R

M.

(#80522) dqdb válasza 0xmilan (#80518) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amióta láttam egy Twitch pollt, ami alapján az enthusiast réteg fele egyáltalán nem használja a jobb Shiftet (nem reprezentatív persze), azóta semmin sem lepődöm meg.

Nagyon ritka az a billentyűzetes streamer, aki tud a könyv szerint gépelni, vagy azért, mert a legtöbben önmaguktól tanultak meg gépelni, de van olyan is, akinek baleset miatti idegsérülés 2 ujjra redukálta a finom motorikus mozgásra alkalmas ujjait az egyik oldalon, aztán az agya a másik oldalt limitálta be hasonlóan. De ők nem a gépelésről streamelnek, hanem billentyűzetekről, a kettő nem ugyanaz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80523) lezso6 válasza 0xmilan (#80518) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nagyon érdekes. Én nem is tudom hogy gépelek, sose tanultam tudatosan, de használom az összes ujjam. Most jutott eszembe, hogy az altgr-t is jobb hüvelyk ujjal nyomom, ugye programozáshoz sokszor kell, főleg a hülye PHP sok $ jeléhez. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#80524) dqdb válasza FireKeeper (#80519) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezért jó a lépcsős Caps Lock, mert annak a mélyedésébe belefér ilyenkor a kisujj.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80525) dqdb válasza lezso6 (#80523) üzenetére


dqdb
nagyúr

Magyar kiosztáson fejleszteni a mazochizmus egyik minősített esete ;] Zárójelek és társaik ritka rossz helyen vannak az AltGr rétegen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80526) lezso6 válasza dqdb (#80522) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én a jobb shiftet nagyon sokszor használom, s ezzel volt is bajom nemrég a 75%-ra átállásnál, mert addig a jobb felén nyomtam, ami 75%-nál már a kurzor ugye, így sok volt a félrenyomás. S amúgy az a kis ujjam el volt törve anno, ezért kicsit cikkcakk is, meg idegileg se 100%, de mégis használom. Mondjuk lehet az is számít, hogy kb 5 éves korom óra zongorázom.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#80527) dabadab válasza dqdb (#80522) üzenetére


dabadab
titán

De ők nem a gépelésről streamelnek, hanem billentyűzetekről, a kettő nem ugyanaz.

Erről Orosz Péter jut eszembe, aki úgy volt autós újságíró a Totalcarnál, hogy jogosítványa se volt :D (Én nagyon szerettem az írásait.)

DRM is theft

(#80528) elite.cs11 válasza dqdb (#80522) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Arról nincs valami infod, hogy a jobb controlt hányan használják? :D

(#80529) Molydeus válasza elite.cs11 (#80528) üzenetére


Molydeus
senior tag

Én nagyon szívesen használnám...ha lenne. :D

M.

(#80530) dqdb válasza elite.cs11 (#80528) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nincsen, de azt valószínűsítem, hogy még kevesebben, mint a jobb Shiftet. WKL billentyűzeteknél eléggé gyakori, hogy a Windows gombot teszik oda.

Molydeus:Én nagyon szívesen használnám...ha lenne.
Ott van egy komplett kurzorblokkod a megfelelő helyen, egyik billentyűre kösd rá modtap segítségével. Az már jó kérdés, hogy melyik billentyű lenne a legjobb, ha nem lenne robbantott kialakítású, akkor a → lenne a javaslatom (hasonló esetben használom így egy billentyűzeten), itt talán a ← lenne a választásom.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80531) elite.cs11 válasza Molydeus (#80529) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Csak azért merült fel bennem, mert az elmúlt egy évben (amikor jobban elkezdtek érdekelni a jobb - nem razer - mechanikus billzetek) akkor jöttem rá, hogy én konkrétan soha nem használom a jobb controlt. Mondjuk szerencsés, hogy így alakult, mert a QK75ön nem kell majd átszokni , simán az lesz az FN.

szerk.: a jobb shiftet elég gyakran használom cserébe, jellemzően a , . - gombok váltására. A bal shiftet meg a nagybetűkhöz

[ Szerkesztve ]

(#80532) Domonkos válasza elite.cs11 (#80531) üzenetére


Domonkos
Ármester

>a jobb shiftet elég gyakran használom cserébe, jellemzően a , . - gombok váltására.

Egeszen pontosan hogy is utod a Shift+- -t? :F
Meg ne orjits, hogy a jobb shifttel! :(((

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#80533) elite.cs11 válasza Domonkos (#80532) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Elég érthetően leírtam szerintem. Mi nem tetszik benne? :Y

(#80534) Domonkos válasza elite.cs11 (#80533) üzenetére


Domonkos
Ármester

Marmint jobb kis- es gyurusujjall? :F

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#80535) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Sziasztok, irodai használatra keresek vezeték nélküli bill+egér szettet. Akár egyben akár külön is érdekel.

1.Mekkora összeget szánsz rá? 15-30k
2.Használt szóba jöhet? Igen
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
4.Mire használnád a billentyűzetet? irodai munka
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? wireless
6.Van konkrét modell ami tetszik? nincs Dell/Logitech
7.Milyen kiosztást szeretnél? magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? 100%-osat, multimédia gombok is jó ha bannak
9.Extra igények: kényelmes


Előre is köszi a segítséget!

(#80536) elite.cs11 válasza Domonkos (#80534) üzenetére


elite.cs11
senior tag

igen és mutató vagy középsőujjal a 3 említett billentyűt.

(#80537) dqdb


dqdb
nagyúr

Candykeysnél 99 euró a GMK Modern Japanese Desko és a kétféle GMK Shanshui base kit. Az előbbi csak TKL, így annyira nem jó ajánlat, az utóbbinak része a numpad is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80538) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok! Billentyűzet vásárlásra adtam a fejem, szeretnék segítséget kérni. :) Előre is köszönöm! :R


1. Maximum 20k a keret rá
2. Inkább újat keresek, de nem zárkózom el a használttól sem
3. Jelenleg egy Brown Switches Spirit of Gamer XK500-at használok, szeretem, de két okból cserélném le: Ki szeretném próbálni mennyivel gyorsabb a Red Switch és kisebbet keresek, mert nem férek az asztalomon
4. Kb. mindenre használnám, elsősorban játék, böngészés és chatelés, illetve sok mindent szeretek excelben vezetni alapszinten
5. Mechanikus és red switches billentyűzetet keresek
6. White Shark Shinobi-t és a Redragon Anivia-t néztem
7. Csak magyar ISO kiosztás jöhet szóba, nem szeretnék már semmit módosítani rajta (utólag vásárolható keycapekkel sem)
8. A 60%-os megtetszett, de 65%-os is megfelel vagy TKL.
9. Világításra szükségem van, de gondolom az ár behatárolja a sokszínű fényt, így az egyszínű világítás vagy a vezetéknélküli kivitel felejtős.


Tudom, hogy az excel és a numpadnélküliség kizárja egymást, erre gondoltam kiegészítőnek arra a havi 1-2 alkalomra [link] vagy be lesz kötve másodlagosnak a Spirit of Gamer K5-ösöm.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#80539) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Építem a Monsgeek M1-et, hát.. Ez sokkal tovább fog tartani mint amire számítottam :D első custom építésem.
Örülök hogy adtak matricát a force break modhoz, csak épp az ANSI verzióhoz olyat adtak ami a stabok alá is jó (két lyuknak van kivágás a végein) , az ISO-hoz meg olyat amin csak a közepén van. Nem baj, ollóval megoldottam.. Igaz így csak az egyik lyuk alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#80540) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ezt biztos így van, hogy a kapcsolókat csak a két kis pin tartja a helyén, vagy rosszul csinálok valamit? Így billeg a pcb-n. Vagy a plate majd lefogja?

(#80541) elite.cs11 válasza -FreaK- (#80540) üzenetére


elite.cs11
senior tag

A plate-et előbb teszed a pcb-re és utána dugod be a switchet. A leírásod alapján te úgy csinálod, hogy pcb-be dugod a switchet és utána akarod a plate-et rátenni.

(#80542) -FreaK- válasza dqdb (#80203) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem is nyomja fel a plate-et ott ahol YellowFlash-nek, szóval ez tervezési hiba lesz. Simán a plate-ből vagjak ki egy kis darabot ott? Úgy nézem az megoldaná.

(#80543) -FreaK- válasza elite.cs11 (#80541) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ja nem, csak teszteltem a Stabokat, ami eddig meglepően jól sikerült, csak a space zörög kicsit még, mert ferde volt a drót, egyenesitettem rajta, de nem lett perfect. Azért dugtam be 3 switch-et, de fura hogy billeg, de gondolom így normális. Meg ahogy szedtem le a kupakokat, kiszedte a Kapcsolót is.. Mondjuk ez ilyen box stem vagy hogy hívják, elég erősen fog.

[ Szerkesztve ]

(#80544) dqdb válasza -FreaK- (#80540) üzenetére


dqdb
nagyúr

User errornak hangzik. Ezt nézd meg, itt látszik, hogy mit, hogyan és mi után használt.

Igen, vágj ki a plate-ből, ha útban van. Kép alapján plate mount stabilizátorhoz készült a kivágás, ami kisebb és kissé más alakú, mint a PCB mounthoz kellene.

Úgy látom, hogy használsz PCB szivacsot, de így is érdemes először a négy sarokban bedugni a kapcsolókat, majd a billentyűzet közepéről a szélek felé haladva bedugni a többit.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80545) dqdb válasza -FreaK- (#80543) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azért dugtam be 3 switch-et, de fura hogy billeg
Ha Akko CS Silver kapcsolót vettél, ahogyan tervezted, akkor nem csoda, ha lötyög. Hotswap + plateless eleve nem túl nyerő kombináció lötyögést tekintve, de a 3 pines kapcsoló + hotswap + plateless halmozottan nem nyerő ilyen szempontból, mert a hotswap socket nem fogja eléggé erősen a kapcsolót, és még a két extra műanyag láb sincsen meg, hogy valamennyit stabilizáljon.

Plate-tel jobb lesz a helyzet sokkal.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80546) elite.cs11 válasza -FreaK- (#80543) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ah értem. Igen hát a plate-be akad be a switch oldalán lévő kis pöcök, az tartja a kapcsolót.
Elég alap, hogy így kijön, nekem van hogy úgy kijön a switch hogy a plate is ott van alatta, az a durva :D és nem is box

(#80547) -FreaK- válasza dqdb (#80544) üzenetére


-FreaK-
veterán

Oké, köszi.
A videó alapján akkor én is a PE+plate foam kombót csinálom, csak kár hogy a PE nem teljesen passzol az ISO kialakitashoz.

(#80548) dqdb válasza SkiDev (#80538) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ki szeretném próbálni mennyivel gyorsabb a Red Switch
Semennyivel. Gyorsabb kapcsoló alatt azt szokás érteni, amelyiket kevésbé kell lenyomni az érzékeléshez és a teljes út is rövidebb a megszokottnál, ezek a kapcsolók speed név alatt futnak. A barna és piros kapcsolók tipikusan 2 mm-nél kapcsolnak 4 mm-es teljes út mellett.

A 60%-os megtetszett, de 65%-os is megfelel vagy TKL.
Ha nem programozható a billentyűzet kiosztása szabadon (ami eléggé tipikus), akkor az funkciósor nélküli billentyűzetnél azzal jár, hogy a bal felső sarokban lesz az Esc. Ez angol nyelv esetében nem akkora probléma, de a magyar kiosztásban ott lenne a 0, ezért ezeknél a billentyűzeteknél a 0-hoz Fn+Esc kombinációt kell lenyomni.

Körülbelül ugyanazt kapod az összes gyártótól ebben a kategóriában, ha TKL alá mész, akkor azt nézd meg, hogy melyik billentyűzeten milyen Fn+valami kombinációkkal tudod elérni az egyes billentyűket, melyik tűnik kényelmesebbnek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80549) dqdb válasza -FreaK- (#80547) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elsőre én kihagynám a PE foamot, első építésed, most csak állítsd össze a PCB foammal (ez amúgy nagyban megkönnyíti az építést, elsőre a PC és úgy minden flexibilis plate trükkös tud lenni). Aztán ha nem tetszik a hangja vagy csak szimplán kísérleteznél, akkor még mindig be lehet rakni azt a réteget utólag is (a stabilizátorokat nem kell hozzá kivenni, egy-egy vágást kell ejteni csak a drót átfűzésére).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#80550) [Prolixus] válasza -FreaK- (#80542) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Úgy tűnik akkor úgy ahogy van elcseszték az ISO változatokhoz rendelt plate-et, rosszat sikerült berendelni hozzá. Írj te is a supportnak, hogy küldjenek újat, meg ha elegen írnak csak leesik nekik a tantusz hogy itt valami nem egyedi hiba van, hanem az összes rossz...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.