Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81301) Ispy válasza micafighter (#81292) üzenetére


Ispy
veterán

Nem jó, én eladtam. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#81302) iszoke válasza Ispy (#81300) üzenetére


iszoke
senior tag

Redragonról hallottam, bár a kínai cuccokban nem nagyon bízom. Keychront egyáltalán nem ismerem, a Ducky pedig szerintem már felsőkategória. Azokról mi a véleményetek?

(#81303) Ispy válasza iszoke (#81302) üzenetére


Ispy
veterán

Nos a duckynak max az ára felsőkategória, ha minőség kell ebben a kategóriában, akkor varmilo. Ja, a varmilo is kínai. :D

De a keychron is népszerű, sok billel, minden árkategóriában, az is ajánlott. Gondolom az is kínai lesz.

Redragon a belépő szint.

Duckyval szoktak gondok lenni, szerintem a varmilo és a keychron is jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#81304) iszoke válasza Ispy (#81303) üzenetére


iszoke
senior tag

"Gondolom az is kínai lesz."

Na ne szívass már... :(((

Keychronból amúgy csupa csonkított billentyűzet kapható, amennyire látom vagy Ducky lesz akkor, vagy Redragon. Szuper. Amúgy a Ducky miért csak árban felsős, ha szabad kérdeznem?

(#81305) Ispy válasza iszoke (#81304) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ott kezdődik, hogy festett kupakok 65k-ért....ne már. Meg voltak is rá panaszok, olvass vissza itt a topikban.

Attól nem kell félni, ha valami kínai....ja minden kínai, btw.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#81306) iszoke válasza Ispy (#81305) üzenetére


iszoke
senior tag

Tajvani. Akkor már úgyis mind Made in Taiwan.

(#81307) Mephike válasza Ispy (#81303) üzenetére


Mephike
senior tag

Keychron Honkongi, de francia főhadiszállása van már.
Ducky Tajvani, viszont elvileg őket már felvásárolták, de az önállóságukat tudtommal megőrizhették.
Varmilo kínai, egész pontosan sencseni.

(#81308) Ispy válasza iszoke (#81306) üzenetére


Ispy
veterán

Én nem vennék sem duckyt, sem asust, sem corsairt, sem egyetlen gémer csodát sem annyiért, amennyit kérnek érte.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#81309) Ispy válasza Mephike (#81307) üzenetére


Ispy
veterán

Tehát mind ugyanott készül. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#81310) dqdb válasza iszoke (#81306) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem attól jó vagy rossz valami, hogy hol gyártják, hanem attól, hogy hogyan gyártják és milyen minőségellenőrzés van.

A több száz dolláros custom billentyűzeteknél a Made in USA egyenesen szitokszó, a Made in EU sem hangzik túl jól, a Made in South Korea is bizonyos területeken gyártásminőségben gyengébb lesz, mintha a csúcs kínai gyártók egyikére bízták volna a gyártást (persze ugyanott vannak rettenetes minőséget produkáló gyártók is)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81311) iszoke válasza dqdb (#81310) üzenetére


iszoke
senior tag

Pont ez az, hogy a kínai cuccok hétköznapi értelemben nem a minőség(ellenőrzés)ről, hanem az olcsó tömegtermelésről híresek (hírhedtek)...

Legszívesebben egy Steelseries-t próbálnék meg, de abból meg csak UK vagy US kapható.

(#81312) [Prolixus] válasza iszoke (#81311) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szerintem nem értetted amit írt, pont azt írja hogy kínából nagyon sok jó minőségű billentyűzet jön ki. A te ismereted csak a tömeggyártott gagyira korlátozódik, a piac másik szegmensére nem, ezért nem olyan könnyű ezt elhinni.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#81313) Ispy válasza iszoke (#81311) üzenetére


Ispy
veterán

Ne viccelj már, kínai nélkül itt kőkorszak lenne...olyan a minőség, amilyet megfizet a megrendelő.

Oké, gmk kivétel. :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#81314) Throme válasza Ispy (#81267) üzenetére


Throme
veterán

"A megoldás a vakon gépelés" Még így se mindegy :N

Ebbe beletartozik az írásjelek, műveleti jelek, logikai jelek...stb jelek ismerete is, így már nem kevés.
Betűket tekintve van kb 9 olyan, amit oda kell képzelni, a többi oda van írva (ja és +1 az Y, Z csere).
Na de az egyéb jelek....

#81264revonz
Ha másként nem, kinyomtatsz egy magyar kiosztást és arról nézed le, amit nem találsz az angolon. aztán majd megszokod, megtanulod.
Én is angol-UK leosztást használok.
Van hogy keresek valamit. Nagyjából tudom, de azért van hogy próbálgatok. szvsz

(#81315) Ispy válasza Throme (#81314) üzenetére


Ispy
veterán

Amiket napi szinten használok azokat tudom hol vannak, amiket nem....azokat soha többet nem használom. :D

Ja és a vicc, hogy sokszor csak ízommemóriából találom el hol vannak, ránézésre fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#81316) dqdb válasza iszoke (#81311) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy termék minősége általában arányos az árával, kivéve, ha a márkafelárat vagy az aktuális hype-ot fizettetik meg vele súlyosan (ami hype sokszor a minőségre negatív hatást is gyakorol).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81317) dqdb válasza Ispy (#81315) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ja és a vicc, hogy sokszor csak ízommemóriából találom el hol vannak, ránézésre fogalmam sincs.
Egyszerűen nem értem, hogyan képes az izommemóriám az Y-Z helyét tökéletesen helyesen kezelni úgy, hogy nálam alkalmazásonként külön kiosztás van beállítva, így most a böngészőben QWERTZ, de egy Alt+Tab és Visual Studióban máris QWERTY.

Ugyanígy immúnis vagyok az alsó sorra és az eltérő méretre is, oké, kell egy fél óra, mire bemelegszik minden, és optimálisan ütöm le, nem pedig valahogyan (például 60% után TKL-en a PgDn-t a dedikált gombbal kombináció helyett).

Mindeközben az AltGr+I/J pedig megoldhatatlan probléma elé állít, amiről többször lepattantam.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81318) elite.cs11 válasza iszoke (#81311) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Mennyibe kerul a steelseries amit kiprobalnal?

A UK kiosztas az ugyan az, mint a magyar (mindketto ISO, mig a US az ANSI), csak a kupakokon nem azt fogja irni, hogy á, hanem azt ami az angol kiosztason van ott.

[ Szerkesztve ]

(#81319) dqdb válasza iszoke (#81311) üzenetére


dqdb
nagyúr

Legszívesebben egy Steelseries-t próbálnék meg, de abból meg csak UK vagy US kapható.
Az Apex 3 semmi extra membránosnak tűnik, a mostani 17e forintos árával még talán elmegy, de vészesen közel vannak hozzá a Redragonok, a normál 24-25e forintos ára már inkább vicces.

A félmechanikus Apex 5 egy vicc a jelenlegi legolcsóbb 46e forintos árával.

Az Apex 7 is drágább a kelleténél, ennyiért már szerencsés lenne saját márkás kapcsolók helyett valami ismertet és elismertet használni.

Az Apex Pro tényleg jó, bár olcsóbban inkább Wooting two HE-t vennék, ami ugyancsak Hall-effektust használó kapcsolókkal jön, de szoftveresen erősebb, bár igaz, arra várni kell valamennyit.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81320) iszoke válasza elite.cs11 (#81318) üzenetére


iszoke
senior tag

Attól függ melyiket nézem. Az Apex 3 már 25k körül kapható, 5 már 45-50. Bár most, hogy így jobban megnézem egyikkel sem lennék beljebb ami a nyelvet illeti, mivel hiába ISO az UK is, a gombok száma akkor sem egyezne. Na mindegy.

Ha más nem megy, legfeljebb leragadok a Redragon valamelyik darabjánál.

"Ne viccelj már, kínai nélkül itt kőkorszak lenne...olyan a minőség, amilyet megfizet a megrendelő."

Most is oda tartunk, még nem tűnt föl? :P

[ Szerkesztve ]

(#81321) elite.cs11 válasza iszoke (#81320) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Elozo kommentjeben dqdb elegge reszletesen kifejtette, ezeknel szerintem egy redragonnal jobban jarnal 25kert

Vagy kicsit feljebb keychron is befigyelhet

(#81322) iszoke válasza elite.cs11 (#81321) üzenetére


iszoke
senior tag

Tudom, nem is vitatom. Csak a kérdésre válaszoltam.

(#81323) nyunyu válasza dqdb (#81295) üzenetére


nyunyu
félisten

Inkább az az érthetetlen, hogy a Cherry nem kínál sárgát.

Nekik ott van az MX Nature White, az felel meg kb. a Gateron Yellownak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#81324) 4nick8 válasza Mephike (#81307) üzenetére


4nick8
őstag

Keychron olyan kinai hogy már nem is lehetne kinaibb.

(#81325) Ereshkigal válasza 4nick8 (#81324) üzenetére


Ereshkigal
őstag

És? Ez semmit nem jelent.

(#81326) pengwin válasza dqdb (#81258) üzenetére


pengwin
addikt

Az optikai kapcsolóknál nem egy NYÁK-ra forrasztott fényforrás az egyetlen alkatrész, ami meghibásodhat? Nyilván a slider is eltőrhet benne, de azért az elég extrém lehetőségnek tűnik (és lehetséges hibaforrás bármilyen mechanikus billentyűzetnél).

Üdv, pengwin

(#81327) t256 válasza Ispy (#81300) üzenetére


t256
őstag

A Charo nevű youtuber az egyik videojában kifejtette, hogy ez a világ egyik legfeleslegesebb hobbija. Soha nincs vége, mindig kipróbálnál másik switch-et, másik keycap-et vagy layout-ot váltasz. Legrosszabb esetben beszállsz egy Group Buy-ba :D

Ne felejtsük el, hogy hány ember tanult meg programozni pár ezer Forintos membrános billentyűzeten. Senki sem lesz jobb fejlesztő attól, hogy több százezret költ billentyűzetre, de azért jobb azt nyomkodni napi 10-12 órán át :)

Én pár éve retro játékkonzolokat gyűjtöttem. Na az aztán felesleges. A régi emlékek miatt beszereztem pár Super Marios játékot, de nem is játszottam csak bújtam a netet, hogy hol fog feltűnni valamelyik régi kedvenc.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#81328) Ispy válasza t256 (#81327) üzenetére


Ispy
veterán

Nincs olyan, hogy felesleges hobbi, amennyiben az örömet okoz. :B

Egyébként meg egy jó bilt kell összrakni. Úgyis megunod majd. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#81329) Throme válasza t256 (#81327) üzenetére


Throme
veterán

Mindig vannak megmondó emberek. Csinál egy vacak yt videót és folytatja a bélyeggyűjtést/pöcörő pöckölést ;]

(#81330) dqdb válasza pengwin (#81326) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nyilván a slider is eltőrhet benne, de azért az elég extrém lehetőségnek tűnik
Nem annyira extrém, ezért is írtam mechanikai meghibásodást. Túl sok baleset vagy headshot miatt kupakba tört stemet láttam ahhoz, hogy ezt ne kezeljem veszélyforrásként. Ha kapható külön a kapcsolótípus, akkor persze nem probléma, és pár darabot szoktak ezekhez adni ajándékként.

A nyák oldaláról nem tudok nyilatkozni, a triviális hibák esetében szerintem ott akár még jobb is lehet a helyzet egy rakás forraszpont kiesésével.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81331) dqdb válasza Ispy (#81328) üzenetére


dqdb
nagyúr

Olyan van, hogy drága és még drágább hobbi ;] Az egerek olcsók a billentyűzetekhez képest, a billentyűzetek olcsók az órákhoz és autókhoz képest.

Amíg felelősségteljesen költesz és közben jól érzed magad, addig semmi baj ezekkel. Ha pedig kiszállnál, és ésszel építetted a portfóliót, akkor a nyereséges kilépő is simán összejöhet, ha impulzusok útján, akkor is egy jó része visszajön a befektetett összegnek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81332) pengwin


pengwin
addikt

Matias mechanikus billentyűzetekkel van itt valakinek személyes tapasztalata?

Nagyon szívesen kipróbálnék egy Quiet Prót, és viszonylag normális áron (25 ezer JMF) hozzá lehetne jutni.

Üdv, pengwin

(#81333) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Nincs tapasztalatom ezzel a mikrokapcsolós billentyűzetekkel, szeretném átérezni milyen lenyomni egy gombot, mindegyik fajtából, majd az MMben megnézem.

KB 20k van a billentyűzetre, az egyetlen dolog ami fontos lenne hogy cserélhető legyen a kapcsolók :) és esetlen, bár félek hogy álmodozz lesz a válasz, cserélhető vezetékkel.
Jelenleg egy Genius SlimStar i250 használok :) te jó ég, ez a billentyüzet 3k került anno, most meg 20k ért veszek, hová fejlödött a piac, na mindegy.

Mármint, segítsetek megtalálni a legmegfelelőbbet.

[ Szerkesztve ]

(#81334) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!

A lentiekben kérném a segítségetek. A következő pár hónap folyamán lenne aktuális a vásárlás.

1.Mekkora összeget szánsz rá? ~50e rugalmasan. Ha olcsóbban is van megfelelő örülök, de ha indokolt valamennyivel többet is tudok rá költeni.

2.Használt szóba jöhet? Nem

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
CM CK550 V1 (Gateron Brown), Túl nagy, kicsit hangos (bár mióta O ringeket felpakoltam nem vész), meg szeretnék szabadulni a vezetéktől.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Munka, általános felhasználás, játék vegyesen

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Mechanikust, lehetőleg minél halkabbat, inkább lineárist, mint taktilist

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Keychron K2, K2 pro esetleg K8, K8 pro kimondottan tetszik, de PBT keycap-es billentyűt szeretnék.

7.Milyen kiosztást szeretnél?
ISO, Magyar vagy Angol.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? TKL 75% esetleg 80%. Numpad nem kell, funkcióbillentyűk viszont kellenek.

9.Extra igények: Vezetéknélküli, de legyen lehetőség vezetékes használatra. Ha többféle módon lehet használni vezeték nélkül (BT/USB dongle) az nagy előny. Világítás kell, de RGB nem szükséges, sima fehér háttérvilágítás is elég. Állítható fényerő viszont fontos. PBT keycap.

Ha a megadott összeg esetlegesen kevés, akkor légyszíves írjátok meg, meddig kellene a keretet kb. kitolni.

Más:
Egy már nem garanciális (2 éves múlt), de hibamentes CM CK550 V1 Gateron Brown switches billentyűnek O-ringekkel ellátva, mennyi lehet a reális használt piaci ára? 1 kicsi esztétikai hiba van rajta, a W gomb oldaléléről 2 ponton 1-1 mm hosszúságban lejött a festék.

Köszi előre is a segítséget. :R

(#81335) Domonkos válasza Abrion (#81333) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...most meg 20k ért veszek

Azert arra keszulj fel, hogy egy adag kapcsolo is - mondjuk a billentyuzet meretetol fuggen - ugy 10k+ lesz...

Egyebkent van akarmi preferenciad? Kemenyseg, billentyuut, stb?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#81336) lezso6 válasza formula01 (#81334) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bármikor VCS88?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81337) formula01 válasza lezso6 (#81336) üzenetére


formula01
aktív tag

Tetszene, viszont jól látom, hogy nincs rajta háttérvilágítás? Elég sokat használnám sötét szobában. tudok vakon gépelni, de zavarna a hiánya.

(#81338) SoulReaver válasza formula01 (#81337) üzenetére


SoulReaver
veterán

Azon pont nincs háttérvilágítás.

Nekem a Varmilo VEM88 jön holnap elvileg. Azon viszont van... :)

Más:
Afterhours ugye tartja a 2 napon belüli szállítást? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#81339) formula01


formula01
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#81340) elite.cs11 válasza formula01 (#81334) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ha a minoseg miatt akarsz PBT keycapet akkor az atvilagitosat engedd el azok nem tisztan PBT-bol vannak.
Ha vakon gepelsz tenyleg, akkor meg szerintem butasag lenne egy ertelmetlen featurert lerontani egy komponenst.

(#81341) formula01 válasza elite.cs11 (#81340) üzenetére


formula01
aktív tag

Elsősorban azért szeretnék PBT-t, mert ezek az ABS keycapek kegyetlenül tudnak kopni, ahhoz képest a CK550-em még meglepően jól bírja. Másodsorban mert nagyon nem szeretem a hangját, ahogy ez a vékony műanyag kong, vagy kopog, nem tudom jobban megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#81342) dqdb válasza formula01 (#81341) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tökéletesen körülírtad a világítós PBT-t: az is tud fényesedni (csak lassabban) és az meglehetősen vékony egy Varmilón lévő dyesub PBT-hez képest.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81343) Abrion válasza Domonkos (#81335) üzenetére


Abrion
senior tag

gyorsan írók :D a meglövő kb hát lapos, de használtam már olyat is ami nehéz volt lenyomni., ahogy írtam nincs preferenciám, most mondjam azt neked annyi a preferenciád az én billentyűzetemről mint nekem a mechanikusokról :D
írj olyan KB ami jó és falikapcsolóval együtt kerül 20k ba vagy esetleg max 25.

[ Szerkesztve ]

(#81344) elite.cs11 válasza formula01 (#81341) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Pont ezekert engednem el az atvilagitos kupakokat, kevesbe fognak kopni, mint egy abs, de jobban, mint egy igazi pbt. Tovabba egy rendes pbt-n keresztul nem fog latszodni, hogy vilagit barmi is a billzeten. Szoval nem baj, ha a billzet tudja, csak mondom, a kupaknal szerinte ne olyat vegyel.

Pont a minap be kellett nyuljak valamiert a monitor moge, es felulrol latom, hogy megy a led a billentyuzetemen (rendes pbt kupakjaim vannak), mondom mi a fene ez mikor kapcsolt ve :D

(#81345) elite.cs11 válasza Abrion (#81343) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ennyiert a redragon mechanikus billentyuzeteket lehet ajanlani. Nem hibatlanok, lehet rajtuk javitani is hazi moddingal, de ami jo, hogy hotswapes (ha jol tudom), szoval kesobb akar mas switchet is tehetsz bele.

(#81346) Abrion válasza elite.cs11 (#81345) üzenetére


Abrion
senior tag

Megkérlek írj sorozatszámot is :), az árukeresőben túl sok a választék :)
És milyen hibára érted pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#81347) elite.cs11 válasza Abrion (#81346) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ja bocs, ugy ertettem, hogy ez ilyen belepo szintu kategoria, de szemelyes tapasztalatom nincs vele
A redragon kumara-t szoktak ajanlani, de ha valami hulyeseget irtam valaki csak kijavit :D

(#81348) Abrion


Abrion
senior tag

amúgy melyik kapcsoló olyan mint mondjuk a membrános? hogy a lenyomás végén érintkezik, ha jól látom a kék az?

(#81349) Domonkos válasza Abrion (#81348) üzenetére


Domonkos
Ármester

Gondolom azert kerdezed, mert azokat szeretned mindenkepp elkerulni ;)

Ha van egy jo tulajdonsaga a mechanikus kapcsoloknak, akkor az az, hogy nem kell tovig utni. Nagyban hozza tud jarulni a kenyelemhez, ha raerzel, hogy meddig kell lenyomni, hogy mar kapcsoljon, de az ujjad megsem "puffan bele" a (back)plate-be.
Szerencsere minden az MX szeriaval kompatibilis kapcsolo ilyen. (ugy tudom)
A kapcsolas "magassagaban" es a teljes ut hosszabban viszont vannak kulonbsegek. :K

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#81350) 0xmilan válasza Abrion (#81348) üzenetére


0xmilan
addikt

A legtobb 4 mm-en jaro kapcsolo 2 mm kornyeken regisztralja a leutest. A kek is. Csak ott ugye van egy akkora kattanas - ami erzekelheto a lenyomas vegenek is - hogy utana egybol "bebukik", mert a taktilis pupon ateseshez es a bottom outhoz is 60 g kell, de attol meg utazik ott 2 mm-t, ha teljesen lenyomod.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.