Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75651) ADAM1337 válasza Veron (#75647) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Lego, ahogy jobbomon az orchidea is.

(#75652) Khaosz55 válasza ADAM1337 (#75650) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi a videót, tényleg jó. Viszont én a ritkán használt gombokra tényleg olyat keresek ami rendesen clicky érzés. Megnézem a kék vs zöld videókat.

(#75653) nyunyu válasza ADAM1337 (#75650) üzenetére


nyunyu
félisten

Vajon mennyit/mivel kenhette a kapcsolókat, hogy egyáltalán nem hallani a Silent Lime rugójának megpendülését?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#75654) dqdb válasza nyunyu (#75653) üzenetére


dqdb
nagyúr

Összes rugó bele egy zárható zacskóba vagy kis tubusba, bele 10-15 cseppnyi Krytox GPL 105, zacskó vagy tubus lezár (ha zacskó, akkor érdemes belefújni egy nagyon kevés levegőt), 2-3 percig rázod az egészet, utána már csak csipesszel nyúlj a rugókhoz

Vagy ha a gyári Outemu rugó minősége annyira rossz, hogy a kenés kevés (passz, nincsen tapasztalatom), akkor vegyél TX, Sprit vagy Geon rugót (mármint ha kompatibilis méretben, szintén passz, régebbről rémlik, hogy az Outemu ezen a téren is egyénieskedett).

Gateron X és Milky Pro kapcsolókat én meg sem kenem (az előbbiben tükörsimára vannak polírozva a stemek és a 205 ront rajta, az utóbbi gyárilag meg van kenve), hanem csak a rugókat cserélem ki jó minőségűre, ami átesett a fenti bag lubing folyamaton.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75655) nyunyu válasza dqdb (#75654) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez volt az Outemu White rugóim kezelésére használt zacsi.

Lemonok rugói kétszer ennyi teflonsprayt kaptak az arcukba...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#75656) dqdb válasza nyunyu (#75655) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kulcsszó a 105.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75657) Chal válasza Chal (#75576) üzenetére


Chal
addikt

Végül csak megrendeltem a K8 Pro-t, elvileg holnap hozza a futár. Féltem tőle ugye, hogy magas lesz és nem akarok csuklótámaszt, viszont kiderült, hogy egy kollégámnak van egy Varmilo VA88M-je. Kipróbáltam ma, arról dolgoztam egy fél napot, paraszt módszerrel pakoltam alá annyi magasítást (kb. 1cm), hogy elérje a Keychron K8 Pro speci szerinti magasságát. Egyáltalán nem volt gáz csuklótámasz nélkül, sőt, úgy 1 óra után sokkal gyorsabban gépeltem rajtam mint a jelenlegi Magic Keyboardon. Azt vettem észre, hogy a csuklóm alatti részt az asztal szélén támasztom, és innét nyúlok le levegőben levő csuklóval a billentyűzetre (erre eddig nem is figyeltem). A Magic K. esetén ez a "hátrafeszített csukló" ellenkezőjét eredményezi, gyakorlatilag előrebukik a kézfejem, és ebből a pozícióból püfölöm mélyen a gombokat. A billentyűzetek visszacserélése után vettem észre, hogy mennyire rossz volt ez így, sokkal kényelmesebbnek éreztem a Varmilot még így megemelve is (sőt, igazából emelés nélkül rosszabbnak tűnt).

Szóval dél körül azt mondtam, hogy ez így nagyon biztatónak néz ki, had szóljon, meg is rendeltem. Meglátjuk, majd beszámolok :) Rendeltem hozzá egy ISO PBT Blue set-et is, és impulzusvásárlás jelleggel Gateron Silent brown switcheket. Ez utóbbi lehet, hogy nem volt jó döntés, várni kellett volna kicsit a gyári red-ek megismerésével (nem volt még mechanikus billentyűzetem), de hát karácsony van... :)

[ Szerkesztve ]

(#75658) Horvi válasza Khaosz55 (#75649) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem van kék és zöld kapcsolós mechám is. Mire vagy pontosan kíváncsi? Hangos mindkettő, legalább is a kollégák szerint az volt még a home office előtti időkben.
A lényegi különbség kb annyi, hogy a zöldben a rugó sokkal erősebb, így nehezebb lenyomni. Ha van még valami ami érdekelne megpróbálok válaszolni rá.

Hello darkness, my old friend...

(#75659) Veron válasza dugo_ (#75648) üzenetére


Veron
őstag

Ne már ez Lego?! LOL :DDD

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#75660) Horvi válasza Veron (#75659) üzenetére


Horvi
őstag

Jaja, nekem is van csak még nem "virágzott ki" :DD

Hello darkness, my old friend...

(#75661) Menthirist válasza Chal (#75657) üzenetére


Menthirist
veterán

elsőnek én is csuklótámasz nélkül használtam a k8 pro-mat, de aztán csak vettem hozzá, és hát csodálatos :D Pedig sosem voltam egy csuklótámaszos ember, és én is wireless használom amúgy :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#75662) Khaosz55 válasza Horvi (#75658) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem zöldet rendelek. Az a lényeg, hogy ritkán használt gombokon lesz, az ESC-re kifejezettem nehezebben lenyomhatót akarok.

(#75663) Chal válasza Menthirist (#75661) üzenetére


Chal
addikt

Meglátjuk, én valahogy nagyon ódzkodok tőle, viszont a mai teszt alapján úgy tűnik, hogy nem fog kelleni. B verzió, hogy elengedem a wirelesst, és Q3 (vagy valami más) lesz belőle a végén. De ezt kört muszáj megfutnom előtte a saját lelki békém végett (és akár még be is jöhet) :D

[ Szerkesztve ]

(#75664) Menthirist válasza Chal (#75663) üzenetére


Menthirist
veterán

lehet hogy tényleg nem fog neked kelleni. Én viszont szinte észre se veszem hogy van alattam :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#75665) Horvi válasza Khaosz55 (#75662) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem nem fogsz csalódni ha ez a lényeg, hogy nehezen lenyomható kapcsolót keresel.

Hello darkness, my old friend...

(#75666) Molydeus válasza Khaosz55 (#75662) üzenetére


Molydeus
senior tag

Esetleg valamelyik nehezebb click bar-os Kailh, Box Navy?

M.

(#75667) dqdb válasza Molydeus (#75666) üzenetére


dqdb
nagyúr

Redragon billentyűzet, így a Kailh kiesik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75668) Molydeus válasza dqdb (#75667) üzenetére


Molydeus
senior tag

Bakker, ez megint benéztem...:/

M.

(#75669) dabadab válasza dabadab (#54312) üzenetére


dabadab
titán

Most örülök ennek (ha meg majd meg is kapom, akkor meg aztán főleg)

Ha valaki ez elmúlt majd' három évben lélegzetvisszafojta várt volna, hogy elkészülnek-e a C64-es kupakok, akkor annak jó hírem van: elkészültek és tegnap meg is kaptam őket :)

DRM is theft

(#75670) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Nincs időm neten keresgélni jelenleg, ezért hozzátok fordulnék segítségért.
Most már ott tartok, hogy nem érdekel mennyibe kerül, de kérlek ajánljatok valami nagyon halk, csendes billentyűzetet, ami bírja a napi 8 órás munkát.
Köszönöm szépen!

(#75671) dabadab válasza dorika87 (#75670) üzenetére


dabadab
titán

Bármi a Varmilótól, amiben silent red kapcsoló van, pl: [link]
(Azt nem írtad, hogy olcsó is legyen :) )

DRM is theft

(#75672) copass válasza dabadab (#75669) üzenetére


copass
veterán

nekem is megjöttek! :D jó érdes a felület.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#75673) dabadab válasza copass (#75672) üzenetére


dabadab
titán

Menő, így aztán meg is oldottad a ház sárgulásának a problémáját :)

DRM is theft

(#75674) 0xmilan válasza dabadab (#75669) üzenetére


0xmilan
addikt

Dude... :Y Egy szavam nem lehet, amiert a Dygma Defy 3 honapot kesik (eddig).

(#75675) dqdb válasza dabadab (#75673) üzenetére


dqdb
nagyúr

A sárgulás nem probléma, hanem állapot. Lehet küzdeni ellene fehérítéssel, de felesleges, az az ABS sajátja :) A sticker bombing egész jó megoldás mindenesetre, tetszik az ötlet.

Az AEKII kupakjai PBT-ből vannak a space-t kivéve, ez utóbbi mostanra már szépen besárgult az évtizedek alatt, így néz ki manapság a legtöbb. Sokáig agyaltam, milyen módon fehérítsem ki a Space-t, hogy egységes legyen a kupakok színe, aztán amikor már elkészült az a billentyűzet, amire a kupakok kerültek rá, akkor úgy döntöttem, hogy jó ez így sárgán, mert minden fehérítés csak átmeneti, és rongálja valamennyire a műanyagot magát.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75676) dqdb válasza 0xmilan (#75674) üzenetére


dqdb
nagyúr

3 hónap késés a group buy-ok világában nem késés :DDD A Dygma a Raise-zel is késett, de végig elég jól tolták a tájékoztatást, nem éreztem azt egy pillanatra sem, hogy veszélyben lenne a pénzem (végül nem sokkal szállítás előtt kiugrottam, mert úgy éreztem, hogy a split vonal nem nekem való, ennek az ellenkezője lett igaz 2 év múltán :D).

Ezt például most szállítják majd az EU-ban, az eredeti ETA 2020Q4 volt. Vagy ez 2021. áprilisában futott 2021Q4 szállítással, amiből 2023Q1 lesz, az EPBT-nek is van 2 év közeli teljesítése.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75677) elite.cs11 válasza dqdb (#75676) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Qwertykeys nem szokott késni Qwertykeys nem szokott késni Qwertykeys nem szokott késni Qwertykeys nem szokott késni Qwertykeys nem szokott késni Qwertykeys nem szokott késni Qwertykeys nem szokott késni Qwertykeys nem szokott késni Qwertykeys nem szokott késni :O
Így reménykedek miközben olvasom ezeket a hszeket :D

[ Szerkesztve ]

(#75678) dqdb válasza elite.cs11 (#75677) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Qwertykeys és a mögötte álló Owlab eléggé jól tartotta eddig a határidőket mindkét branddel, igaz, ők nem hagyományos értelemben vett group buy-t tolnak, hanem inkább előrendeléses rendszert, ahol már a GB előtt-alatt folyik a gyártás. A céljuk jelenleg a kiszolgálási idő lecsökkentése a lehető legkisebbre, utána a raktárkészletről elérhetőség. A Meletrix-Wuque páros a Zoommal ugyanezt csinálja.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75679) 0xmilan válasza dqdb (#75676) üzenetére


0xmilan
addikt

Igen, most is nagyon jo a tajekoztatas. A Defy egy hete megkapta a certet szoval most mar kezdodhet a tomeggyartas.

> ennek az ellenkezője lett igaz 2 év múltán
Ezek szerint most splitet hasznalsz? vagy Alice kiosztasra gondolsz?

(#75680) dqdb válasza 0xmilan (#75679) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem tényleges split, hanem ergó, ahol a félsorok nem törnek meg, de van Alice is, ahol ugyebár igen, és van a kettő közötti átmenet, ahol a két oldalon íveltek a félsorok.

Az első az első pillanattól kezdve teljesen természetes volt, 2 év után pedig főleg az, az elején gyakran, azóta egyre ritkábban nyúlok át a túloldalra. A másodiknál a P betű nem volt jó helyen, azt szoknom kellett és még kell (ezt nem sokáig használtam eddig, itt nem a kiosztással, hanem a gépelési élménnyel volt bajom, majd visszatérek rá később), a harmadik okozta és fogja okozni a legnagyobb kihívást, ezt pár nap után félretettem, mert azt vettem észre, hogy a jobb kézfejemben olyan furcsa feszítő érzés volt, még teszek vele egy próbát januárban, aztán legfeljebb megy eladásra. Még van egy harmadik Alice-szerű kisebb szöggel és enyhe ívvel megépítésre várva, és egy negyedik Alice-szerű majd valamikor jövőre érkezik tentinggel.

Egy split billentyűzetem volt, egy Corne, de azt megépítés nélkül adtam el, amikor láttam, hogy nem működne a túl kevés sor miatt. Egy ErgoDox-Redox kipróbálása még hátravan, a Defy is hasonlít ezekhez,

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75681) Chal


Chal
addikt

Megjött a K8 Pro, a magassága hogy problémás e, az most nem merném megítélni, egyelőre az újdonság varázsa meg a kevés idő miatt ez nem lenne objektív :)

Viszont a Gateron silent brown-ok kapcsán egy kérdés: betettem próba jelleggel párat, a space, backspace, enter alatt már most csodákat művel, halkabb is jóval, illetve ezeknek nagyon kongó/doboz hangja volt a gyári red-ekkel, ez teljesen elmúlt. Viszont a silent brown-okban hallani a rugót amikor elengedek egy-egy gombot, és felpattan. Ezt hívják "pengésnek"?
Ha jól látom, ezeken nincs gyárilag lube, ha tennék rá, akkor megoldódna a dolog? Van valami házi praktika erre, amit 1-2db switchen ki tudok próbálni (van bőven pluszban), mielőtt rendelnék egy rendes erre való zsírt? Gondolok itt valami könnyen beszerezhető dologra (szilikonzsír, stb..), pl. egy OBI-ból. Egyébként decathlonos teflonzsír van most itthon, szép piros, a bringa csapágyait szoktam vele kenni :)

[ Szerkesztve ]

(#75682) dqdb válasza Chal (#75681) üzenetére


dqdb
nagyúr

a magassága hogy problémás e, az most nem merném megítélni
Írj pár sort, és közben nézz le a kezedre. Ha a csuklód a levegőben van, akkor nem lesz baj, ha az asztalon pihen és a kézfejed hátrafeszül, akkor kezdheted nézegetni a csuklótámaszokat.

Ezt hívják "pengésnek"?
Igen, ez a rugópengés, és ezt csak a kenés mulasztja el. Ha lefelé úton pengene, akkor a plate lenne.

Ha jól látom, ezeken nincs gyárilag lube, ha tennék rá, akkor megoldódna a dolog?
Jól látod, a Silent Brown nincsen megkenve, de jelen esetben nem a kapcsolót kell megkenni, hanem a rugókat, és olaj kell rá.

A kapcsolót is meg lehet kenni, ahhoz GPL 205 az ajánlott, a hozzászólásban szereplő helyen az is van, és nem árt egy kapcsolónyitó sem.

Tudok adni egy billentyűzetnyi Gateron Yellow rugót, ami mellé becsepegtetek némi 105-öt, a nyomásgörbe alapján ugyanolyan rugó lehet benne, mint a barnában, de a többit neked kell megoldani.

Gondolok itt valami könnyen beszerezhető dologra (szilikonzsír, stb..), pl. egy OBI-ból.
Szilikonzsír a stabilizátorba jó csak, és ott a a drótra, de oda az egyik legjobb, kapcsolóhoz túl sűrű. Kísérletezni kísérletezhetsz, de ha lenne olcsó házi praktika, akkor mindenki azt használná, amit linkeltem, az biztosan jó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75683) Chal válasza dqdb (#75682) üzenetére


Chal
addikt

Huh, nagyon köszi, a felajánlást különösen, de szerintem rendelek inkább olajat + zsírt, azt hiszem a boldog tudatlan életnek már úgyis vége a random fos billentyűzetekkel, szóval rezzenéstelen arccal dobálok a kosárba bármit, jó ha van itthon :DD

Most elbizonytalanodtam kicsit, mert a fülem mellett pattogtatva egy barnát (nem beszerelve, csak úgy magában), mindkét irányban van egy kis fémes hangja. Lehet akkor, hogy az érintkező is csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#75684) konvergal


konvergal
csendes tag

Hello!

Tudtok ajánlani billentyűzetet a következő feltételekkel:
* mechanikus
* TKL vagy 75% méret
* ISO layout (nagy enter, hosszú í)
* RGB háttérvilágítás
* Bluetooth kapcsolat
* Mac / OSX támogatás

Keychron K8 pro jó lenne de félek, hogy túl magas. 10 éves gyerkőc is használná.

Köszi!

(#75685) Lecsoo11


Lecsoo11
csendes tag

Segítsetek irányba állítani kérlek!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Érdekelne, hogy mekkora összegért lehet ilyesmit találni amire szükségem van. Sajnos eléggé nehéz eltájékozódni a billentyűzetek között úgy, hogy nem vagyok benne ismerős


2.Használt szóba jöhet?
Igen

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Hama Cyberboard, szeretnék egy mechanikust, ami jobban rám van szabva


4.Mire használnád a billentyűzetet?
Napi használat, általános gépelés és alkalmi játék

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus, nem túl hangos, érzetre anno tetszett a Cherry brown amikor próbáltam

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Tetszenek a hotswapos, könnyen testreszabható darabok, akár tudok saját keykapet is 3D nyomtatni, mert van MSLA nyomtatóm


7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Egyedi billentyűzetnél nem tudom mennyire számít, de előnyben részesítem a magyart (szóval ISO 100%(?))


8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Numpad kell, Fn-sor is jó lenne

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Háttérvilágítás, de nem kell hogy billentyűnként tudjam állítani

[ Szerkesztve ]

(#75686) dqdb válasza Chal (#75683) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, az érintkezőnek is van némi hangja, de azt nem igazán hallani gépelés közben. A rugó pengése hangsúlyosabb tud lenni, de nem minden lenyomáskor szokott pengeni, hanem csak időnként.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75687) dabadab válasza dqdb (#75686) üzenetére


dabadab
titán

Az egyébként csak nekem tűnik úgy, hogy idővel eltűnik a pengés hangja (most jutott eszembe, hogy amikor új volt a Varmilóm, akkor néha csinált ilyet, most viszont nem tudtam egyetlen pengést se kipréselni belőle)?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#75688) mrviceguy válasza Chal (#75683) üzenetére


mrviceguy
tag

Én most hergeltem bele a gateron silent black-eket a Q2-be, és valami isteniek, konkrétan néma lett tőle a billentyűzet - leszámítva a pengést. Eddig 3 kapcsolót azonosítottam, amik pengenek a 38-ból amit beszereltem - és mivel 110 van a dobozban, cserélem inkább olyanra, ami nem peng, nem szórakozok a kenegetéssel :D (tudom, tudom, sárlelkű gyaúr vagyok)

(#75689) mrviceguy válasza konvergal (#75684) üzenetére


mrviceguy
tag

Csuklótámasszal semmi nem túl magas, és a Carpal tunnel is elkerülhető :)
Amúgy a K8 Pro-t én csak ajánlani tudom, nekem kb 2 napig volt meg, és már le is nyúlta a női szakasz, aki K3-on szocializálódott. Ha a bluetooth és a VIA/QMK, akkor annál nincs jobb, ami most itthon kapható a leírt paraméterekkel szerintem.

(#75690) dqdb válasza dabadab (#75687) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet, de ehhez nem elég türelmes az idegrendszerem :DDD Ha másképpen nem nyúlok hozzá egy kapcsolóhoz (amit preferálok), akkor is a rugókat lecserélem megkentre.

mrviceguy: ha neked megfelelő úgy, ahogyan van, akkor miért nyúlnál hozzá? A cherry picking megszokott ebben a műfajban, ahol van gyártási szórás.

Vannak, akik a gyárilag jól megkent kapcsolót is képesek újrakenni, mert ők jobban tudják, én meg ezekben legfeljebb rugót cserélek, és azt is csak akkor, ha az nincsen megkenve és néha peng. Az utóbbi 4 kapcsolóvásárlásból 3 olyan volt, amiből kettőt rugót cserélve, egyet stock állapotban használok, a negyedik pedig MX Black, aminek tényleg kell a gondozás.

Amit tényleg kezelni kell, az a stabilizátor, de ha a billentyűzet gyártója kellő energiát fordított rá, akkor ez is megúszható.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75691) nyunyu válasza dqdb (#75682) üzenetére


nyunyu
félisten

Gateron (Silent) Brownnak a Reddel egyezik a rugója, Yellow rugója keményebb.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#75692) nyunyu válasza Chal (#75683) üzenetére


nyunyu
félisten

Taktilis kapcsolóknak a hangtompítás+kenés ellenére is marad valamennyi hangjuk, ahogy a taktilis púpon átlendül az érintkező.
Ilyenkor szokott pluszban megpendülni a rugó is, ha nincs/rosszul van kenve.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#75693) dqdb válasza nyunyu (#75691) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a specifikációt nézed, akkor a pirossal, ha Haata görbéit, akkor a sárgával :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75694) nyunyu válasza dqdb (#75693) üzenetére


nyunyu
félisten

Magamnak hiszek :DDD

Nekem a Gateron Brown túl puha volt az MX Brown után, utóbbi rugója megegyezik az MX Reddel, Blueval.
Gateron Yellow viszont keményebb, mint az MX Red.

Itt valami nagyon félrement, mert a mérése szerint a Gateron Yellow puhább, mint a Red.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#75695) dqdb válasza nyunyu (#75694) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rég volt a kezeim között Gateron Brown, pár darab akad még a fiókban egy 3-4 évvel ezelőtti megrendelésből, és egy megépített GH60 nyák pedig a kacatok mélyére süllyesztve rettenetesen zörgő stabilizátorokkal. Emellett a sárga Gateronokkal (Milky Pro vagy X) is csak annyit csinálok manapság, hogy új állapotában kicserélem a rugókat, szóval azoknak a gyári rugójáról sincsen friss tapasztalatom :DDD

8 euróba kerül 110 rugó, van belőle ~15 különböző súlyú változat, változatonként négy hosszúságban, és le van tudva a gyári rugókkal kapcsolatos nyűglődés. Cserébe jön a melyik is kellene kérdéskör ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75696) elite.cs11 válasza dqdb (#75682) üzenetére


elite.cs11
senior tag

mennyire lehet rossz, ha a kis superlube grease-emet nem csak a drótra tenném, hanem a stabiház és a stabi "kapcsoló" közé? gondolom nagyon nagy rosszat nem fogok vele okozni.
a jelenlegi keychronomnál is csináltam ilyet, de a qk75 stabjai full szárazon jönnek majd.

(#75697) Chal


Chal
addikt

VIA-val vagy QMK-val lehet olyat csinálni, hogy egy adott switch lenyomása esetén csak az alatt legyen meghatározott színű fény, toggle megoldással? Azaz egyszer megnyomom, piros lesz, ha ismét, akkor pedig kikapcsol.
Teams-hez csináltam mute macro-t a default Siri/Cortana button helyére, tök jó lenne hozzá egy ilyen funkció is :) Persze annyiból problémás, hogy nincs feedback az app-tól, szóval könnyen ki lehet ejteni a szinkronból ha máshol nyomja meg az ember, de azért jó lenne így is.

[ Szerkesztve ]

(#75698) dqdb válasza Chal (#75697) üzenetére


dqdb
nagyúr

VIA: nem
QMK: igen

Feedback úgy lehet, ha a számítógépen fut egy egyszerű kis program, ami USB raw HID protokollon keresztül leküldi a Teams státuszát, amit a billentyűzet feldolgoz. Ez bonyolultabbnak hangzik, de hidapi segítségével 15 sorból megvan maga a leküldés, és a billentyűzet oldalán sem bonyolult a kód. Ha kell segítség majd ebben valamikor, akkor tudok átdobni működő kódot, mert ezzel foglalkoztam már.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75699) mrviceguy válasza dqdb (#75698) üzenetére


mrviceguy
tag

Annyira, de annyira megfogadtam, hogy nem csúszok bele a QMK + libusb bütykölésbe, mert az végtelen időkút, erre most jöttök az ilyenekkel és már legalább tíz applikáció integráció van a fejemben, ami nélkül nem tudok élni... :( :D

(#75700) Mephike válasza Lecsoo11 (#75685) üzenetére


Mephike
senior tag

Szóval ha jól értem egy hagyományos 100%-os layoutot keresel.
Mondanám, hogy fogj meg egy Keychron Q6-ot, dobj bele egy neked tetsző brown switchet és tegyél rá valamilyen keycapet. Ez így végtelen élet és örök boldogság, ja meg a vége valahol kb. 110k lenne. Belefér ez, vagy ez túl ok?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.