Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) dqdb válasza elite.cs11 (#75500) üzenetére


dqdb
nagyúr

EPBT dyesub PBT jó, reverse dyesub PBT kerülendő, jelenleg jó a minőségük, de a múltban ők "találták fel" a banán space-t, régi motorosok a szakmában, már a 2020-as boom előtt a piacon voltak, mocsok sokat késnek a group buy-okkal, de ez az extrák közül van, szóval nem számít, utálom a betűtípusukat, de ez egyéni probléma és alapvetően elégedett vagyok mindkét készletemmel tőlük, a csomagolásuk nem rossz.

Az EPBT-nek vannak ABS kupakjai is, azok jó messzire kerülendőek.

A készlet az MKEU-nál is elérhető, csak az ő keresőjük használhatatlan, ha nem tudod, mit keresel.
[link] + [link]

Az alapkészlet meglehetősen drága, extrák között 100-105 euróért még elmenne. Az MKEU ára bruttó 21%-os áfával (nekünk ugye 27% lesz a végén és drágább), a PT ára nettó, arra még rájön a 27%, de itt is checkoutkor kifzeted előre az áfát, nem lesz vámkezelés.

Az előző hozzászólásom jól szétesett az utolsó szerkesztéssel, de már nem tudom kijavítani, mert lejárt az idő.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75502) dugo_ válasza Khaosz55 (#75494) üzenetére


dugo_
veterán

Szike lapjával alányúlva fel tudod szedni, fejjel lefelé ráhúzod egy kapcsolóra és kapcsolóstól nyomod rá a nyákra, így a tüskék bevezetik, nem fog rálógni a nyák furataira.

A PE anyagjelölés, polietilén szivacs. Van youtube-on összehasonlítás, vájtfülűek előnyben...

(#75503) Mephike


Mephike
senior tag

Az AH-nál vannak már Gateron Silent Switchek!
A Black, Brown és White változatok kaphatóak.

Megérkezett a V1 is!
Illetve van magyar keycap szett is.

[ Szerkesztve ]

(#75504) Khaosz55 válasza dugo_ (#75502) üzenetére


Khaosz55
addikt

Viszont nem tudom, hogy majd a silent red kapcsolókhoz egyáltalán rakjak-e. Most pl ESC-hez beraktam egy kék kapcslolót. Tetszik, hogy annak hangja van. Nézek abból is silentet, jól összevariálom.

(#75505) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.

Tegnap végleg elromlottak gombok a G910-en, szóval most jellnleg egy Logitech Type-s van használatban, ami kicsi és német szóval ja...
Igazából már néztem billenytűket 100%-osokat, de sajnálom amit elkérnek érte: Everest Max(150€ media dock nélkül, nyáron meg kellet volna vennem a Maxot :((( ), Apex Pro (170€), Flare 2 Animate .
A rengeteg keresgélés után meg probáltam egy 60 ezres tartományt belöni ami 3 billentyű lenne: Apex 7 red, K95 RGB Platinum Na (ansi vagy iso ez, mert a gyártói képen mind 2 van ) és a Strix Scope NX Wireless Deluxe (elvileg magyar, nem tudom milyen switch és inkább kábeles lesz majd). Viszont már azon is voltam/vagyok hogy veszek valami olcsót max 30 ami nem kék ha van. Igazából úgy néztem a legtöbbet hogy softwerileg mit tud vagy jelenit meg a "kijelzőn" és menyire használnám ki.
Ti melyiket választanátok vagy várjam meg a karácsony utánt?
Köszi előre is.

(#75506) Molydeus válasza Khaosz55 (#75504) üzenetére


Molydeus
senior tag

Elsőre önellentmondásnak tűnik a silent clicky, de a kailh silent jade tulajdonképpen ez. És ha jól tudom, ezzel sorba is vettük a kínálatot.
Vannak, akik úgy írják le, hogy egy "eszményi" taktilist csinál a click bar-os clicky-ből.

M.

(#75507) Molydeus válasza dugo_ (#75502) üzenetére


Molydeus
senior tag

A szike jó ötlet, de nem lesz csálé, ha a lábakra hagyod a pozicionálást? Azért a kivágások jóval nagyobban.
Vagy mindegy, mert úgysem látszik?

M.

(#75508) dugo_ válasza Molydeus (#75507) üzenetére


dugo_
veterán

Egy-kettő lehet csálé lesz, de úgysem látszik, meg az fontos, hogy az amúgy is sérülékeny tüskéknek ne legyen plusz ellenállás kreálva, amibe beleakadhatnak, elhajolhatnak.

(#75509) Veron válasza Menthirist (#75492) üzenetére


Veron
őstag

szép lett!
milyen megfontolás alapján választottad a switch összetételt?
én talán az alfák alá tennék tactile-t és mindenhova máshova lineart, ha választani kellene.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#75510) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Esetleg erre valaki tippet vagy csak hogyan építünk billentyűzet lett a topik? :F

(#75511) dqdb válasza monchichi20 (#75510) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezek közül leginkább egyiket sem.

Az nem igazán derült ki számomra a felsorolt billentyűzetek alapján, hogy mit is szeretnél valójában: egy jó billentyűzetet, ami esetleg világít is, vagy inkább egy RGB karácsonyfát, amit billentyűzet funkcióval is rendelkezik. Az előbbire egy Varmilót vennék (vagy ha elég a TKL méret is, akkor Keychron K8-at, ha ANSI is lehet, akkor ez verhetetlen áron van), az utóbbira Wooting 2 HE-t (mondjuk ez billentyűzetként is nagyon jó).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75512) monchichi20 válasza dqdb (#75511) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Ami nekem fontos 100 iso csak az enter miatt (kicsit félre nyomom mindig) jó ha világít de egy színben használom, esetleg ha van valami plusz funkció ami megéri pl Everest Max kijelzo vagy valami használható funkciók. Építeni nem szeretnék ha nem muszáj akkor inkább minél olcsóbban szeretném megúszni, mert nem volt mostanra beidozitve tényleges vettél. A macro is azért volt jó mert tudtam pótolni a Ctrl funkcioit vagy a shift ha nem működött, de szerintem ilyen nem történik csak a loginal... Az Asus strike deluxe blabla red és magyar.
Remélem valamivel érthetőbb volt az elképzelés. Röviden ténylegesen ár érték arányban a legjobb és nem túl régi modellt.

[ Szerkesztve ]

(#75513) dqdb válasza Molydeus (#75506) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
másik megközelítésben itt van ez: silent, de long pole, azaz a felfelé és lefelé (bár ez nem igazán lesz) út hangja tompítva lesz, miközben a bottom outnál a stem vége kopogós, kellemesen mély hangú gépeléssel jár

Silent Jade-et sajnos csak a NovelKeys árul jelenleg, tőlük pedig a szállítási költség brutális.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75514) Mephike válasza monchichi20 (#75510) üzenetére


Mephike
senior tag

Egyiket se venném meg az általad felsoroltak közül, főleg annyiért nem, amennyit kérnek érte.

(#75515) monchichi20 válasza Mephike (#75514) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Még 55 ért is sok az Asus? Az a baj hogy mindenek felment az ára, épiteni meg nem hiszem hogy olcsobb olyat amilyen megfelelne, ezért maradtam a "márkáknál". Enyiből volt jó amikor csak membrános volt, bemetem a legelső boltba azt megvettem a legolcsobbat :D

(#75516) elite.cs11 válasza monchichi20 (#75515) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Én még annyiért se. Ezek a "márkák" számomra rémesnek tűnnek mind designban, mind minőségben. dqdb mondott pár javaslatot, inkább azok közül szemeznék.
De persze kinek mi

Ennyiért amúgy határozottan a keychron fele kacsintgatnék, még iso is van belőle

[ Szerkesztve ]

(#75517) Domonkos válasza monchichi20 (#75512) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Ami nekem fontos 100 iso csak az enter miatt (kicsit félre nyomom mindig)

Vaaagy vegyel egy programozhato billentyuzetet es csereld meg rajta az enter-t es a capslock-ot! Kb. 5 perc atszokni; es mivel ISO-n az eredeti 3U helyett 1U tavolsagra fog kerulni az enter az alap keztartastol, ugy lehetetlen lesz melleutni. Mondjuk ennek hatranya, hogy ha Qwerty-n hasznalnad, akkor az amugy is balkezes kiosztast megjobban balossa teszi. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#75518) monchichi20


monchichi20
aktív tag

És mi a helyzet a Redragonal? Már szemezte vele amúgy abból van olyan ami 100% esetleg magyar és még jó is?
pl amit találtam gyorsban K580-PRO és a SURARA K582/Pro (Quiet-Red Switches), talán jobb switchileg mint amit a logi használt.

(#75519) dqdb válasza monchichi20 (#75518) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Redragon jónak számít az olcsóbb kategóriában. Azért nem említettem meg, mert drágábbakra kérdeztél rá. A K580 a fancybb kialakítás, a K582 hagyományosabb és valószínűleg halkabb, arra talán valaki tud válaszolni, hogy hotswap-e valamelyik ezek közül.

A mostani billentyűzetednek nagy eséllyel egy forrasztópákás kezelés kellene csak, és menne tovább.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75520) monchichi20 válasza dqdb (#75519) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Igen mert a tudást is néztem, hogy mit tud a programja meg stb, ha már elkérnek enyi pénzt értük akkor valami elvársom csak lehet. Amúgy is max 3 napig tartana a csoda, mondjuk azt szerettem a mostaniban hogy bizonyos játékoknél volt valami effect azt 10 sec után már nem foglalkoztam vele. Az rgb meg azért kell mert nem villágitja meg semmi a billentyűt (retro kihuzható taró :B ) és valami kellmes szint álitok be. Most a 0,255,255 volt használatban.

Gombokat majd lehet rendelek, de 300ft/db ért találtam és hát kitudja menyi kell mert felváltva voltak a gondok.

[ Szerkesztve ]

(#75521) mrviceguy


mrviceguy
tag

Egy ilyet amúgy hogy használ az ember? Vagy ez olyan, mint a magassarkú a nőknek? :D [link]

(#75522) Domonkos válasza mrviceguy (#75521) üzenetére


Domonkos
Ármester

Melyik resze (reszenek a hianya?) teszi szerinted nehezkesen hasznalhatova?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#75523) Csandi válasza mrviceguy (#75521) üzenetére


Csandi
őstag

Fn kombók vagy layerek közti váltogatás. Sokkal jobb ha a bill gombok funkciója változik a kezed alatt, mint, hogy mindenre van egy gomb es folyton változtatgatnod kell a kezed helyzetét. Plafon 2 hét egy ilyet megszokni de inkább annyi se, aztán legalább ugyanolyan hatékony leszel, viszont mindenképp kényelmesebb.

(#75524) dqdb válasza mrviceguy (#75521) üzenetére


dqdb
nagyúr

Röviden: rétegekkel.

Hosszabban: ezen még sokat nem is kell dolgozni, mert 15u széles, kell egy réteg a számoknak és egy az F-sornak. Egy keskenyebb, 12u-12.75u-13u széles darab már nagyobb fokú testreszabást igényel, de angol kiosztással használva szerintem teljesen élhető egy ilyen billentyűzet is (magyarral nekem túl sok volt a nyelvünk 9 extra magánhangzójának megfelelő elhelyezése 12u szélesség esetében). Ez az a méret, ahol teljes körűen programozható kiosztás elengedhetetlen, hogy a saját kezedre szabd a kiosztást, amihez tap dance, combo és hasonló feature-ök nélkülözhetetlenek.

A QAZ billentyűzet eléggé népszerű a 40%-os körökben, a Pain27 már ott is inkább mém (igen, ez is használható teljes értékű billentyűzetként, itt látható az alapértelmezett kiosztás, amit persze mindenki a saját képére formál). A split darabokkal pedig Dunát lehet rekeszteni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75525) Dr. Akula válasza Domonkos (#75522) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem is túl hipszter a dolog, se numerikus sor, se F sor, túl sokat kell Fn kombózni, minden egyszerű műveletből Mortal Kombat fatality lesz. Szerintem a 75% (már amelyiken van különálló Insert is) a legkisebb, ami még kompromisszum nélkül használható. Alt+F1/F2, Ctrl+Ins / Shift+Ins, Shift+Del, Home/End a legalapabb 1kezes fileműveletek, és egy ilyenen ezeket nem lehet, csak túlbonyolítva. Aztán szoktak olyat is (ezen most pont nem), hogy van PrintScreen, de Insert meg nincs. Nemtom milyen megfontolásból, hány PrintScreent tartalmazó kombót tudnának felsorolni, és az mennyivel több mint amennyi Insertet igényel... Időnként vannak érdekes megoldások, amit szívesen megkérdeznék a gyártótól, hogy itt most mire is gondolt az alkotó. :D Viszont azt tudnám támogatni, hogy ortogonálisan rendezzék újra a hagyományos eltolt kiosztást, könnyebb lenne kitapintani melyik gombot is akarom lenyomni vakon.

(#75526) copass válasza Csandi (#75523) üzenetére


copass
veterán

játéknál elég szopó azért fn+q hogy 1-et nyomj! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#75527) Dr. Akula válasza copass (#75526) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Na igen, strafelés közben vagy az egeret, vagy a WASD-ot dobod el, hogy elérj az Fn-ig. :)

(#75528) Domonkos válasza Dr. Akula (#75525) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem meg nem az. Viszont mivel en is a hagyomanyos kiosztason kezdtem, azt hiszem, hogy ertem, hogy mi a legtobbek problemaja:
Ti nem funkciokban gondolkodtok (= funkciokat akartok nyomni) a billentyuzeten, hanem billentyukombinaciokban (/-at) amivel elertek bizonyos funkciokat. A hiba pedig ott van, hogy ezaltal mindenki azt hiszi, hogy billentykombinaciokat kell megtanulni. Pedig nem. Funkciokat kell csak elerni. - ami persze a billentyukombinaciok megerteset (de nem a megtanulasat) koveteli - de azokat a felprogramozas utan nagyjabol el is lehet felejteni. :U

De szerintem a Ctrl-<valami> funkciok is pontosan ugyanolyan Mortal Kombat-ozast igenyel, mint az en altalam hasznalt kombinaciok, csak azok nem a funcs retegen, hanem a Ctrl-on vannak. :B - plusz szamomra sokkal kenyelmetlenebbek is, mert egyreszt nem szeretem az egykezes kombokat, masreszt ballal amugy is ugyetlenebb vagyok...

>1kezes fileműveletek
Ha nem all kezre, akkor programozd at! Ne a billentyuzetet - azt altalaban nehezebb - hanem a programot. Miert akarnal olyan kombinaciokat nyomogatni, amihez ki kell csavarnod a csuklodat? :F
Talan erdekes, de en az egykezes kombokat nem szeretem. En ha lehet - es persze miert ne lehetne - nekem minden 2 kezes. :K

>Insert-es kombok
Egyes terminalokon gyakori a primary/secondary vagolap eleresere.

>Ortogonalis elrendezes
A row-staggered-nel biztosan jobb, de afelett meg van a columnar-staggered. Amit meg meg lehet dobni egy kis tenting-gel es egyeb ives elrendezesekkel.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#75529) Domonkos válasza copass (#75526) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem ismerek olyan jatekot, ami akar csak 40 kulonbozo billentyut igenyel a normal iranyitashoz. Nem hiszem, hogy a maradek, nem hasznalt billentyukre ne lehessen minden egyeb funkciot siman felpakolni. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#75530) dqdb válasza Dr. Akula (#75525) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem a 75% (már amelyiken van különálló Insert is) a legkisebb, ami még kompromisszum nélkül használható.
Szerintem pedig a 60%-os 7u alsó sorral és osztott jobb Shifttel :DDD A 75%-ost egy teljesen értelmetlen kiosztásnak tartom, és a TKL-eket is FRL-ként használom, mert egyszerűbb Fn-t nyomni, mint nyújtózni az F-sor elérésére). De ebben az a legjobb, hogy preferencia kérdése az egész, mindenki azt használ, ami neki kényelmes és beválik a gyakorlatban.

Aki csak azért használ 40%-os kiosztást, mert az hipszter dolog, közben meg küzd, mint disznó a jégen, az egy idióta. Azonban ha maga a kiosztás bejön neki a gyakorlatban, hatékonyon tud dolgozni rajta, akkor meg nem nevezhető hipszternek. Volt 40%-os billentyűzetem, mind ortolineáris, mind staggered, mind columnar staggered, mert kíváncsi voltam, milyen használni egy ilyet, nagyon nem működött az első kettő, a harmadik így ki sem próbáltam már, és eladtam mindhármat. De nem azt mondom, hogy a 40%-os kiosztás hülyeség, hanem azt, hogy nálam nem működik.

Alt+F1/F2, Ctrl+Ins / Shift+Ins, Shift+Del, Home/End a legalapabb 1kezes fileműveletek
Igen, ezek mind mennek egy kézzel.

Aztán szoktak olyat is (ezen most pont nem), hogy van PrintScreen, de Insert meg nincs.
Ezért kell olyan billentyűzetet venni, ahol testre tudod szabni a kiosztást, és máris az Print Screen helyett Insert kerül oda.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75531) 4nick8 válasza dqdb (#75530) üzenetére


4nick8
őstag

Vortex Core:
Ez azért már kihívás

(#75532) copass válasza Domonkos (#75529) üzenetére


copass
veterán

1,2,3,4 kőbe van vésve, annak ott KELL lennie. azt nem tudod máshová rakni...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#75533) Domonkos válasza 4nick8 (#75531) üzenetére


Domonkos
Ármester

Basszus, mennyire szerettem volna egy ilyen billentyuzetet a Poker 2-m utan! :)) :))

Pontosabban, akkor csak egy minivan-t:

Ellenben pont jokor kerult hozzam egy planck, es utana a poker - meg minden mas staggered billentyuzet - labdaba sem tudott rugni. :N

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#75534) dqdb válasza 4nick8 (#75531) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez azért kihívás, mert nem programozható teljes körűen, kevés réteged van, nincsen tap dance, nincsen combo, amivel tényleg hatékony lehet az ember. Nem a méret miatt, az alsó sor még túlzsúfolt is kissé.

Sokkal egyszerűbb például a két space-re tenni tap dance-szel a két Fn layert, mert könnyebb eltalálni, mint az 1u méretű kék Fn-t az alsó sor közepén.

Domonkos: nekem ilyen volt egy Preonic és egy Corne mellett mielőtt a 60%-os minimum mellett maradtam.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75535) Molydeus válasza copass (#75532) üzenetére


Molydeus
senior tag

De ez is csak addig igaz, amig kötöd magad a WASD köré rendezett funkciókhoz.
Az első dolog egy játékban (igaz, hogy nem FPS-ezek), hogy átrendezem, mert a WASD nagyon kényelmetlen nekem. Cursor blokk köré vagy Numpad-ra rakom át.

M.

[ Szerkesztve ]

(#75536) nyunyu válasza Domonkos (#75529) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem ismerek olyan jatekot, ami akar csak 40 kulonbozo billentyut igenyel a normal iranyitashoz.

X-Wing, Tie Fighter, Flight Simulator?

Előbbi kettő nem mostanában volt, Tie Fighter miatt kellett acélbetétes Gravis Firebird joystickot vennem, mert kettétört a QuickShot.
Fiatalabb olvasóink biztosan nem emlékeznek erre a márkára, mert 97-ben szűnt meg...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#75537) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Lehet kihuzom ezzel a Logitech Type-S-el jővő évig hátha lesz valami akcíó.
Letoltam egy karikát a mw2 ben hamár ingyen hétvége van és viszonlag hamar rá áltam.
Már az esc gombot is megjegyeztem, na de a 0-át nem tudok írni szóval addig marad a régi numrész miatt. Kiprobáltam a FN+1 hátha az de leálitotta a gépet :)) , szóval így oldom meg egyenlőre, vagy angolra állítom meg valami fényt varázsolók hozzá hogy lássam a gombokat.

(#75538) Domonkos válasza nyunyu (#75536) üzenetére


Domonkos
Ármester

hmmm.. igaz. Bar most, hogy a regieket emlited, nekem is eszembe jutott a nethack. Meg hogy egyetem ota szerintem nem is jatszottam vele. :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#75539) 4nick8 válasza nyunyu (#75536) üzenetére


4nick8
őstag

Mennyi régi vevő! Mintha hájjal kenegetnének!

De Phoenix volt az igazi menő.

(#75540) copass válasza Molydeus (#75535) üzenetére


copass
veterán

wasd alap, nincs mit ezen sokat magyarázni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#75541) Molydeus válasza copass (#75540) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nem kell magyarázni, de attól, hogy a legtöbben ki sem próbálnak mást, még nem jelenti, hogy mindenkinek jó. Az elcsúsztatott W nekem legalábbis nagyon nem.
Amikor balkézre kerestem valamit, ami egyben numpad is lehet, akkor egyértelmű volt, nem lesz staggered. Végül még az Left-et is feljebb raktam egy sorral, mert hosszú gyűrűsujjal nekem kényelmesebb.

M.

(#75542) Menthirist válasza Dr. Akula (#75525) üzenetére


Menthirist
veterán

nekem elég a tkl is, bár még így is rengetegszer nyúlnék a numerikushoz, annyira megszoktam, de azért még elvagyok :) Ennél kisebbhez viszont azért nagyon át kellene állítanom már az agyam.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#75543) mrviceguy válasza Domonkos (#75538) üzenetére


mrviceguy
tag

Én 60%-ossal tolom, nem a rétegekkel van a baj, és kódolok, nem játszom (mert arra ott a deck) - de ha játszanék, ott az ELITE-hoz lehetne specenként külön kiosztást rátölteni, de valószínüleg a Cities Skylines-ban is kínosan mosolyognék, amikor körforgalmat akarnék hotkeyekkel feltáblázni.
Visszatérve oda, hogy mi hiányozna: a számok és betűk mellett racionális magyar kóder ISO-UK-ban kódol, hogy ne kelljen minden alap karakterhez valami módosítót lefogni, tehát bár shifttel minden gépelnivaló elérhető, mellette még ha nem VIM-ben kódol az ember fia, hanem a modern világ által alárakott IDE funkciót is ki szeretné használni, akkor azért ott is van egy laza 50-60 funkció, ami jó lenne elérni (kódnavigáció, formázás, keresés, teszt futtatás, debug-run-compile, IDE navigáció, refaktorálás, etc)
Ezeket persze bele lehet szuszakolni egymás hegyére-hátára (ugye kb 36 gomb van, amit értelmesen lehet layerezni) cipőskanállal a számok mellé-alá-fölé, max majd két lépésben megy global rename, de ha a kényelem az elsődleges szempont, akkor az már a 'defeating the purpose' kategória. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#75544) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Beraktam az a ESC helyére egy kék kapcsolót. Azért annak is megvan a feelingja rendesen.

(#75545) Domonkos válasza mrviceguy (#75543) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat jo. Modern IDE-kben nem vagyok otthon, es nem is nagyon tudom, hogy ezeket a funkciokat, most akkor tenyleg a szovegszerkesztonek kellene-e tudnia, vagy hogy a zarojelben felsorolt dolgok, azok tenyleg nincsenek-e meg vim-ben - de igy elso olvasatra nem hangzik valami ergonomikusnak.
Pontosabban csak nagyon ellene megy a "hardvert faragjuk az anatomiahoz es a szoftvert a hardverhez" elveimnek. En gyulolnek egy olyan szoftvert hasznalni, ahol meg a gyorsbillentyuket sem lehet szemelyre szabni. :O

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#75546) dqdb


dqdb
nagyúr


2022, a szent Thock hangzás keresése :U

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75547) nyunyu válasza 4nick8 (#75539) üzenetére


nyunyu
félisten

Arra gimisként nem volt pénzem, mert másfélszer annyiba fájt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#75548) mrviceguy válasza Domonkos (#75545) üzenetére


mrviceguy
tag

Személyre lehet - feltéve ha van elég billentyű :)

(#75549) elite.cs11 válasza dqdb (#75546) üzenetére


elite.cs11
senior tag

hipyo videói után engem már semmi nem lep meg :D (párnabelső, gyurma, aerogel, kilmat)

(#75550) ferni válasza Molydeus (#75465) üzenetére


ferni
őstag

Na, végül vettem Bobagum Silent Linear switchet a Kumarába, elképesztő a javulás csak ettől is, nagyon brutál.
Switch is pont olyan, amilyet akartam mindenhogy, tökéletes választás volt, még ha nem is a legolcsóbb, de ezzel el leszek így már bőven, nem gondoltam, hogy csak switchtől ennyire be tud halkulni.

Amit itt linkeltél "Szivacsok, mindkét réteg együtt", volt rajta new user bonus, meg kidobott valami kupon kódot is, kemény 1727 Ft volt ez a dupla szivacs :DDD

Egy kérdésem lenne csak, Kumarán ezt a Space gombot hogy lehetne még halkítani?
Van erre valami megoldás?
Stabilizátorokat érdemes kezelni, ez mit takar?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.