Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#87351) fil válasza Mercutio_ (#87350) üzenetére


fil
őstag

Az szerintem egy sima micro usb. A legtöbb mai mobiltelefoné jó hozzá...

(#87352) Royo85 válasza Mercutio_ (#87350) üzenetére


Royo85
tag

(#87353) inzsellér válasza Mercutio_ (#87350) üzenetére


inzsellér
tag

Megnéztem a GX80-ét, ugyanez:
https://ugyismegveszel.hu/termekek/micro-usb-tolto-kabel-590-ft-ert-reszletek?gclid=Cj0KCQjw-o_bBRCOARIsAM5NbIPFPtYBB4Jo4fQNXnYJSgBdgoqVHw6a2S_NsVbeQF0FgfaII0bKDOoaAi6yEALw_wcB

[ Szerkesztve ]

(#87354) Schanyee válasza Mercutio_ (#87350) üzenetére


Schanyee
senior tag

Kicsit overkill a kérdésre, de most jött meg nemrég és tetszik, hátha segít f valakinek. Az aksikat még keveset teszeltem, az alapján okék. Ami bejött, hogy a konnektor fejen van 2 usb, tudok mellette egy telefont is 1 konnektorról tölteni meg a töltő is micro USB-s, így hordozható aksirol is mehet (mondjuk nem próbáltam, hogy elindul e a töltés, és most kölcsönbe van). Szóval így egybe jó a csomag. Ha valakinek ezek külön megvannak, akkor nyilván nem éri meg ennyit kiadni érte, de ha kell akkor nem olyan drága.
[link]

(#87355) Mercutio_ válasza fil (#87351) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hoppá, és tényleg :DD pedig mintha korábban valami egyedi csatlakozót használt volna a Pana.....vagy az az Olympus :U

Schanyee, inzsellér, Royo85: :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#87356) MrChris válasza Mercutio_ (#87355) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam az Oly E510-nek van egzóta usbje.

(#87357) Royo85 válasza fil (#87351) üzenetére


Royo85
tag

Tényleg jó hozzá a telefonom töltője! :)
Pedig a múltkor pont meg akartam nézni jobban, hogy milyen csatis.
:C

(#87358) hibavissza válasza ati3x (#87337) üzenetére


hibavissza
veterán

A star tracking bizony megjelenhetne az 5 tengelyes stabival ellátott gépekben. Szerintem irgalmatlan jó feature lenne. "Picivel" több értelemmel mint a hi-res. Persze erre kellene egy szoftver fejleszteni. Mondjuk ez az ami baromira nem megy a fényképezőgép gyártóknak.

ps.: lehet le kellett volna védetnem az ötletet? :D

[ Szerkesztve ]

(#87359) scarabaeus válasza hibavissza (#87358) üzenetére


scarabaeus
őstag

"lehet le kellett volna védetnem az ötletet?"

Ahhoz szerintem késő, rémlik, hogy van ilyen felhasználás már, más vázon.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#87360) weiss válasza hibavissza (#87358) üzenetére


weiss
addikt

Elkéstél vele, Pentax tudja :)

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#87361) hibavissza válasza weiss (#87360) üzenetére


hibavissza
veterán

És tényleg. Utána olvasgattam. UWA objektívekkel nem egyenletes a széleken ugyan úgy csíkot húznak. Telén viszont jó. Azért hihetetlen, hogy pont a Pentax csinálta meg. :) Pedig az Olympustól veszik a technológiát mind. Vagy ezt is rosszul tudom....

(#87362) Mercutio_ válasza hibavissza (#87361) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem rosszul, a Pentax már 2006-tól ibis-t tett a vázaiba (K100D) míg az Olympus 2007-ben kezdte (E-510) előbbi esetén nagyobb a szenzor így annak vezérlése is saccra komplikáltabb + a 2009-ben kihozott K7-ben már a stabi az optikai tengely elfordulást is (bizonyos határok között) kompenzálta, de itt volt először elektronikus "vízszintező " is, szóval sok jó dolgot kihozott a Pentax, kár, hogy hiába várjuk mindmáig tőlük a rendes milc-et.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#87363) tacto válasza hibavissza (#87358) üzenetére


tacto
aktív tag

A hi-res-t ne bantsd :) , az egyik ok, amiert a ennel a rendszernel vagyok (bar epp megint erkezik egy Fuji vaz, manualis objektivhez).

(#87364) hibavissza válasza tacto (#87363) üzenetére


hibavissza
veterán

Csinálhatnál egy tesztet. Hirtelen nem találtam ilyet. Ugyan azt meglövöd HI-Res-sel és PS stacking-gal. A sorozat is annyi képes legyen mint a HI-Res. Utána leméretezed UHD 16:9-re. Kíváncsi lennék a különbségre.

(#87362) Mercutio_ : lélekben Pentaxos vagyok. A Safox miatt vettem anno Canont.

[ Szerkesztve ]

(#87365) tacto válasza hibavissza (#87364) üzenetére


tacto
aktív tag

Csak es kizarolag (mü)targyfotora hasznalom, ott müködik. Szerethetö, nem draga rendszer, es kiforrott, haromszor tertem ra mar vissza :K
Lehetösegeim szerint most epp a legjobb erre. Kompromisszumokal, termeszetesen. Upgrade innen mindig lehetseges. A Fuji nem arra kell momentan.
(Pl. a Sigma DP utomunkaja, szinkezelese borzalom, viszomt cserebe kb. mint egy ipari szkenner. Most mar azt mondanam, az egy tajfotos cucc, bar a dinamikajat nem ismertem ki, nem arra hasznalom, amikor ritkan elökerül).
A teszt, ja, de nekem tökeletesen müködik ez a feature, epp ez szuper a m43-ban, katt es kesz. Nem allitom, hohy mindenre jo, altalaaban e mellett közepformatumnan megfotozodik, ami szükseges (de az körülmenyes, mindegy, hosszu).
Am megnezem, amit mondasz, mikor lesz idöm.

[ Szerkesztve ]

(#87366) Studi válasza hibavissza (#87364) üzenetére


Studi
addikt

"Utána leméretezed UHD 16:9-re" :U

(#87367) hibavissza válasza Studi (#87366) üzenetére


hibavissza
veterán

:U :U :U

(#87368) jaanoo89 válasza tacto (#87363) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

+1 a HI-RES-re. 1 katt és kész az 1 db RAW. Kényelmes.

(#87369) topikk


topikk
senior tag

43rumors.com:

Simon • a day ago

"Good morning, all,

believe it or not, Olympus has made a trend-setting decision for the camera sector by merging its development department of medicine and imaging. They have 21 developers in the field of sensor technology. How many camera manufacturers can access on 21 senesor competence headcounts ? very few. The boys are real geniuses. They develop sensors " to get inside the body where it's always dark to shoot perfect shots. And as a kind of "waste product", there is a top sensor for the EM1 MK III, so look forward to it, because there is no reason to buy an FF camera anymore. Unless you need pictures for big posters.
The only question is, who is gonne produce the sensor , TowerJazz or Sony ?

Well, the camera's gonna cost a little more. Unfortunately. But in addition to the camera, the MC-20 will be added in Q1 2019, which, in conjunction with the 150-400, is unique in the market.

The 6. axis is a "virtual" one. Olympus is still working on how to patent it. Bring a real step forward in stabilization for C-AF for photos and movies."

Ugy tunik az Oly szenzor vonalon ujit, jon az MC-20 es a 150-400 zoom.

(#87370) asdf_ válasza topikk (#87369) üzenetére


asdf_
veterán

Unless you need pictures for big posters.

Ez a butaság mikor fog már kimenni az emberek fejéből? Pont a poszter az, ahova nem kell a nagy felbontás, egyszámjegyű megapixel bőven elég....

(#87371) tacto válasza asdf_ (#87370) üzenetére


tacto
aktív tag

:K Kevernek hetet - havat, "posztermeret", aminek a reklamposzterhez technikailag semmi koze. Nade, semmihez semmi koze, fabol vaskarika, a dimenziokra akarnanak ezzel utalni :DDD

(#87372) Lassú Víz válasza asdf_ (#87370) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha a szobád falán van a poszter és közelről is nézheted, akkor kell. Az óriás plakáthoz meg nem, mert azt messziről és sokszor mozgás közben látod, és a rajta lévő képen sem a részletekben van a lényeg.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#87373) Balinov válasza Lassú Víz (#87372) üzenetére


Balinov
félisten

Sztem is, a poszter amire mi gondolunk az inkább az angol billboard lenne. Sztem is itt nagy méretű, pl A3 nyomatokra gondolhatott a költő

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#87374) asdf_ válasza Balinov (#87373) üzenetére


asdf_
veterán

Jogos.

(#87375) tacto válasza Balinov (#87373) üzenetére


tacto
aktív tag

Pontosan, fura is, hogy a velhetoen nativ angol igy keveri.

(#87376) topikk válasza Balinov (#87373) üzenetére


topikk
senior tag

Az A3 meg nem igazan nagy meret, az siman megy 16-20 megapixellel. Egy ideje nyomtatgatok itthon, ebayeztem egy Canon PRO 100-at, A3+ a maximum amit tud a nyomtato, de az is teljesen jo m4/3-al.

(#87377) hibavissza válasza topikk (#87376) üzenetére


hibavissza
veterán

Attól függ milyen dpi-t tud a masina, milyen papírra, milyen tack értékű festékkel, stb. Ahogy nem mindegy milyen monitoron nézed vissza a képeid. A 16 megás szenzorból kieső képből ha kivágsz 16:9-et és kirakod fHD teljes képernyőre, már alap érzékenységen is kezdeni kell valami a zajjal homogénebb felületen.
A nagy felbontás az utómunkához hasznos igazán. Általános nyomdai célokra, fészre nem indokolt 6 megánál nagyobb felbontás, ha nincs utómunkázva a kép.
De tettem már címlapra 1 megás fotót is.....igaz vagy 20 éve. Jó lett.

Manapság a szoftveres bűvészkedés megy a mobiloknál. 20 megás érzékelő, de a lencse és zaj miatt szemre marad kb. 3 mega hasznos info. Persze verőfénynél. Estefelé meg indul a hangyák háborúja

[ Szerkesztve ]

(#87378) topikk válasza hibavissza (#87377) üzenetére


topikk
senior tag

Nincs osszehasonlitasi alapom, de mindenesetre ez a nyomtato hihetetlenul jo A3+ kepeket nyomtat az m4/3 kepekbol, sokfele papirral probaltam (Canon, Hahnemuhle, Ilford). Egeszen kozelrol sem latom a kis pontokat, osszeolvad minden. Azt hiszem a nativ DPI 300.

(#87379) hibavissza válasza topikk (#87378) üzenetére


hibavissza
veterán

Biztos jó. Nekem Epson 4880 van. :)

(#87380) Mercutio_ válasza hibavissza (#87377) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahogy nem mindegy milyen monitoron nézed vissza a képeid. A 16 megás szenzorból kieső képből ha kivágsz 16:9-et és kirakod fHD teljes képernyőre, már alap érzékenységen is kezdeni kell valami a zajjal homogénebb felületen.
Ehhez nincs köze a megjelenítőnek? (Led formája, meghajtó elektronika minősége, valós 8/10bit vagy csak 6+2, stb.?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#87381) hibavissza válasza Mercutio_ (#87380) üzenetére


hibavissza
veterán

A legjobb zajszűrő, ha az 1/3-ad diptriás szemem lecsukom és a 3/4-essel nézem.

(#87382) topikk


topikk
senior tag

Erre kijohettek volna valami jo kis akcioval.

(#87383) Ereshkigal válasza topikk (#87382) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ja, pl. Elmarit 50-200mm féláron. :DDD

(#87384) Mirman


Mirman
őstag

Én a netes hangulat miatt teljesen abban a hitben voltam hogy az MFT rettenetesen el van maradva a Sony-hoz képest eladási adatokban és keresettségben. Ezzel szemben Amazon népszerűségi listák szerint EU-ban MFT vázak terén jóval népszerűbb , objektívek terén pedig kicsivel több van MFT-ből mint Sony-ból a top 100-ban. USA-ban teljesen fordított a helyztet itt a Sony lényegében letarolja a piacot és legalább kétszer annyi E-mount vázat adnak el mint MFT-t.

Lényeg a lényeg hogy jó tudni hogy még mindig egy népszerű rendszer és érdemes erre alapozni . :C

(#87385) Tin_Shield válasza Mirman (#87384) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ázsiában is erősek, Japánban meg hagyományosan listavezetők a tükörnélküliek között, ha jól emlékszem. Jó kis rendszer ez, mára elég érett, kiforrott, aránylag kevés hülyeséggel.

[ Szerkesztve ]

(#87386) hibavissza válasza Tin_Shield (#87385) üzenetére


hibavissza
veterán

Az az érdekes, hogy Japánban már a második a Canon a MILC-ek közt. [link]

(#87387) Mirman válasza hibavissza (#87386) üzenetére


Mirman
őstag

Még érdekesebb hogy az első 3 helyezett mind növelte a részesedését de nem egymás javára.

(#87388) MrChris válasza hibavissza (#87386) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha a CaNikon hozza a tényleg pariban lévő milceket akkor kerülnek fel a többiek a szopórollerre. Canon szinte csak kiböffentette az m50 előtti elég harmatos milceit néhány obival és mégis vették mint a cukrot. Feltételezem erősen dolgoznak a folytatáson ha a Nikon belép a ff milccel.

Mirman: előfordul, hogy van aki a képességeinek, ötleteinek hiányát az eszközre fogja és temetési hangulatot kelt.

[ Szerkesztve ]

(#87389) Balinov


Balinov
félisten

Srácok, em1mk1, tudom hogy van olyan beállítás, ahol szabályozni lehet hogy a stabi mikor menjen, de nem találom.... :B kérdés, hogy lehet beallitani hogy fókuszkor ne, csak exponal menjen az Ibis? Gyanítom ezzel értékes akkuidot lehet nyerni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#87390) Lassú Víz válasza Balinov (#87389) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Inkább vegyél még egy akkut. Ha expónál kell a stabi, akkor a fókusznál is :) . Gondold végig mennyivel könnyebb dolga van az AF rendszernek ha az érzékelőn állandó a kép tartalom annál, mint amikor berázod.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#87391) Balinov válasza Lassú Víz (#87390) üzenetére


Balinov
félisten

De hülye vagyok, igazad van, arra gondoltam hogy komponalaskor legyen off, fokusznal, exponal meg On

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#87392) Lassú Víz válasza Balinov (#87391) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ilyen biztosan van, nálam így működik. Csak félig lenyomott expo gombra indul el a stabi. Viszont ma este már nincs energiám megkeresni a hozzá tartozó menüt,

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#87393) Tin_Shield válasza Balinov (#87391) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olyat kell keresni, hogy "Half Way Rls With IS". E-M5/E-M10-en a "C Release" blokkban van, valószínű a nagytesón is ott lesz valahol

(#87394) Balinov válasza Tin_Shield (#87393) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi sracok, ezen a nyomon mar el tudok indulni :R (amugy meg, Nyúl úr, RTFM!!!)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#87395) jaanoo89 válasza MrChris (#87388) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

"Canon szinte csak kiböffentette az m50 előtti elég harmatos milceit néhány obival és mégis vették mint a cukrot."

Igen, mert a kiforrott FF tükrösök miatt a sok profi azt használ (de azok a profik meglőnék a képeik 99%-át jól más rendszerben is) és emiatt a Canon egy nagyon vonzó név. Valószínűleg marketingre is több pénzt költenek. Be fogják szántani (a Nikonnal kézen fogva) az egész piacot valószínűleg, ezért is mondtam anno még a Sony-t is bizonytalannak, amiből aztán több oldalas off topik lett.

Nem lehet velük mit kezdeni, a japánok nem azt csinálják, mint USA-ban, hogy kitalálnak valamit és azonnal levédetik, így már kis túlzással a sarki boltos is összetákol Japánban egy 5 tengelyes stabival ellátott vázat satöbbi satöbbi.

A kisebb gyártók kifejlesztettek kemény pénzzel mindent, ami szükséges egy jó MILC-hez, a CANikon kivárt, mert jól fogytak a tükrösök és olcsóbb megvárni, míg minden technológia elérhető lesz számukra a többiek által és amikor már kezdenének megcsappanni a tükrös eladások, akkor szépen kijönnek a MILC-el, óriási marketinget mögé raknak és szét bombázzák a piacot.

Nagy tételben mernék fogadni, hogy MÁR AZ ELSŐ FF vázaikba minden úri huncutság belekerül, amit ma egy Fuji, Olympus, Pana, Sony Milc tud.

Szerintem az MFT-nek akkor lehet még sok-sok éve, ha folytatják a tényleg pici fixeket és nem csak a viszonylag nagy PRO-kat nyomatják, illetve a kézből kitartható HI-RES kelleni fog, mert a számháborút nem szabad elveszíteni. :W

(#87396) 80hun válasza jaanoo89 (#87395) üzenetére


80hun
addikt

Azért várjuk ki még azt hogy a Canikon itt milc forradalmat csinál :D

(#87397) hibavissza válasza jaanoo89 (#87395) üzenetére


hibavissza
veterán

Kíváncsi vagyok rá. Elég öldöklő piacra érkezik. Fuji H1, Sony A7 III ott vannak a szeren és normális országban megvéve elég jó áron adják őket. A Nikont már most borítékolom, h egy túlárazott Sony lesz. Kivéve, ha KF-es lesz az a 4000 eurós váz. Akkor lesz pofára esés. Az Olympus is pukkantani akar valamivel az ősszel. Pana pdaf is jöhetne. Érdekes lesz az év vége.

[ Szerkesztve ]

(#87398) jaanoo89 válasza hibavissza (#87397) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Én nem örülök annak, hogy ők is belépnek, mert miután kihalt körülöttük mindenki, akkor le fog ülni a piac és csak a mobilgyártókban bízhatunk, hogy előrébb viszik az ipart.

Nem hiszem el, hogy a tükrösöket ne lehetne tovább fejleszteni, mindenesetre már több mint 1 évtizede nem hallok jelentős újításról. A normális élőképet is ha jól emlékszem az Olympus hozta be a tükrösökhöz. :)

[ Szerkesztve ]

(#87399) jaanoo89 válasza 80hun (#87396) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Biztos, hogy kijönnek a FF Milccel és pont ez az, hogy nem fognak forradalmat csinálni, hanem lemásolják a már meglévő megoldásokat és a nevükkel + extra nagy marketinggel lenyomják a többieket.

[ Szerkesztve ]

(#87400) tacto válasza jaanoo89 (#87399) üzenetére


tacto
aktív tag

Azert az arkepzes nemileg szamitani fog :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.