Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#87451) Vasinger! válasza asdf_ (#87450) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm szépen, szerintem ez lesz a befutó!

Ezt a szemüvegtisztítóknál kéne keresni?

Azért a biztonság kedvéért rendelnék kínából (ebay,ali) is egy száraz kendőt, tud valaki onnan is ajánlani?

(#87452) Gáboromm


Gáboromm
tag

Sziasztok. Objektíves gépes topikban felvetettem egy témát, ide irányítottak!
Nagyjából:

"Sok nézelődés után.
És a pana gh4, g7 stb. közül végül a gx8 lett a nyerő.

Meg is lett a masina, jól muzsikál meg minden.

Egy gondom van:
kb. 30 percenként újra kell indítani a videót. Vagyis (gondolom túlmelegedés miatt) leállítja a gép a videót. És meg kell nyomnia a kameramannak újra az indítógombot.

Ez elég frusztráló. És nem vagyok így elégedett.

Vagy valamit mégis be lehet állítani a gépen? Ha igen, hogyan?

Kösz a választ!"

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#87453) Balinov válasza Gáboromm (#87452) üzenetére


Balinov
félisten

Eus piacra életerő vamtarifa miatti idolimit korlátozás. Ha nincs rá valami hack, nagyon nem tudsz vele mit kezdeni...

Témába vág, M43 fórumon van egy friss topik, custom oly fw, em1mk1, em1mk2, em5.. Felvétel limit kiütés, focus bracket nem támogatott natív uvegekkel. Láttam egy usert, írja muxik em1mk1el, Pl100-400al a focus bracket.

Ígéretesnek tűnik, szvsz érdemes követni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#87454) 80hun válasza Vasinger! (#87451) üzenetére


80hun
addikt

Ebay? China? Csak aztán nehogy vmi alkoholal átitatott csodát kapjál :)

Zeiss tisztító
link

link

(#87455) asdf_ válasza Vasinger! (#87451) üzenetére


asdf_
veterán

Aha. 662834502022 a vonalkodja.

(#87456) Mercutio_ válasza Gáboromm (#87452) üzenetére


Mercutio_
félisten

gondolom túlmelegedés miatt

Ez nem Sony, itt jogszabályi oka van:DDD:DDD:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#87457) MrChris válasza Gáboromm (#87452) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez már 12 éves történet, minden fényképezőgépre vonatkozik. GX8-nál nem tudok limit megkerülésről. Panasonicnál nincs melegedési probléma, az Sony sajátosság. :D

[ Szerkesztve ]

(#87458) Gáboromm válasza Balinov (#87453) üzenetére


Gáboromm
tag

Ez elég kinai nekem. :) Magyarul?

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#87459) gorgo


gorgo
őstag

megvan még a csencselős topik? Valaki belinkelné, plíz? :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#87460) inzsellér válasza gorgo (#87459) üzenetére


inzsellér
tag

Van, de döglődik:
https://prohardver.hu/tema/micro_4_3_csencselesek_es_akciok/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#87461) gorgo válasza inzsellér (#87460) üzenetére


gorgo
őstag

Kösz! Ez inkább már befejezett múlt: (vagy már) kimúlt! :D

Lumix G Vario, 3,5-5,6, 14-42 Asph, MEGA I.O.S.
ez a verzió mennyire vállalható? Mi a reális használtpiaci ára?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#87462) MrChris válasza gorgo (#87461) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyen van.

(#87463) toyone válasza Gáboromm (#87458) üzenetére


toyone
őstag

29:59-nél le fog kapcsolni és ismét el kell indítanod a felvételt, nem bug, ilyen, hogy ne legyen drágább.
Nincs rá (jelen pillanatban) semmilyen ügyeskedés hogy meg lehessen ezt szüntetni.
Lumix vonalon a GH* széria nem limites.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#87464) Mercutio_ válasza MrChris (#87462) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahol viszont a milc-ekhez nem igazán értenek ;]

gorgo: Venni akarod vagy eladni?
Előbbi esetén, ha ez az első generációs 14-42 (bajonet előtti rész szürke) amit még a G2/G3-hoz adtak, akkor egy fillért se. Csapnivaló a képminősége még kitobihoz mérten is. Inkább keress egy II-esHD verziót (35 körül) vagy egy 12-32-t (35-45 között)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#87465) gorgo válasza Mercutio_ (#87464) üzenetére


gorgo
őstag

Az 1.gent volt szerencsétlenségem ismerni :). Venném.
Kösz a linket!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#87466) gijoe69


gijoe69
csendes tag

Hello
az lenne a kérdésem, hogy stabilizátoros Pana(12-32) obiektívnek működik a stabilizátora Olympus(epl7) gépen?
vagyis érdemes elcseréljem az Olympus14-42 EZ pancake obit a 12-32 -s Panára?

[ Szerkesztve ]

(#87467) Royo85 válasza gijoe69 (#87466) üzenetére


Royo85
tag

Igen működik.
Ki tudod választani, hogy a vázstabi vagy az objektívben található stabilizátor működjön.
Optikailag jobb a panasonic 12-32, de nincs rajta fókusz gyűrű.
Ha kell a szélesebb látószög akkor viszont meggondolandó a csere.

(#87468) Vasinger! válasza 80hun (#87454) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Huh, most ezt nem teljesen értem :D

Miért lenne alkoholos, amikor szárazat keresnék? :D

Ilyet egyébként a Müllerbe nem lehet kapni? Mert ehhez lenen száraz kendő is, nem csak nedves.

(#87469) gijoe69 válasza Royo85 (#87467) üzenetére


gijoe69
csendes tag

És hogy mindkettő működjön?
Olyan nincs?

[ Szerkesztve ]

(#87470) asdf_ válasza gijoe69 (#87469) üzenetére


asdf_
veterán

Dual IS-re bizonyos gepek bizonyos obikkal kepesek (nem az olcsobb fajtabol). A 12-32-n mondjuk szerintem meg van annyira rovid, hogy tokmindegy legyen, hogy van-e dual IS vagy nincs.

(#87471) MrChris válasza gijoe69 (#87469) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az újabb vázak ismerik a dual IS-t, de ennek utána kell nézni konkrétan mely típus. A pl7-n szerintem nem lehetséges. A 12-32 OIS-e nem túl hatékony, a 3 tengelyes ibis jobb.

(#87472) Mirman válasza MrChris (#87471) üzenetére


Mirman
őstag

Mióta van dual is Olympus es Panasonic közt ? Tudtommal Olympus vázon csak 12-100 és a 300 tud Dual IS-t.

(#87473) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Udvozletem :)

Nemreg lettem tulaja egy Panasonic G7.nek. Kicsit a videozgatassal jatszanek, ezert vallasztottam vegul ezt. Elso benyomas - fotozas nem esik jol vele :). DSLR-t szoktam meg es nem tudom megszokni ezt a keresot, nomeg lassabb is az egesz. Felsobb kategorias gepek ebben jobban teljesitenek?

Olyan erzesem van mintha a regi Fuji S5600-amat hasznalnam (nyilvan jobb egy cseppet :) )

Amit kerdezni szeretnek, van egy Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM obim. Ezt valami konverterrel hasznalhato a G7-el? Autofokusz is marad ekkor? Nikonokkal eleg jol teljesitett, szeretem ezt az objektivet.

(#87474) inzsellér válasza RexMaximus (#87473) üzenetére


inzsellér
tag

A Nikon adapterét nem ismerem, én Pentaxról álltam át, de szvsz ugyanaz a probléma: a Pentax K-M43 adapter nem visz át semmit, tehát nincs autófókusz, és csak olyan obikhoz használható, amelyeken tudod állítani a rekeszt (ezért esett ki nálam a a Sigma 8-16, és maradt a Tamron 90/2,8 Macro, meg a Lensbaby).
A Pana G-9 keresője (és sajnos az ára is) már egész jó

[ Szerkesztve ]

(#87475) neevous válasza inzsellér (#87474) üzenetére


neevous
tag

Azokat az obikkal a problemat meg tudod olyan adapterrel oldani, amiben van rekesz, igy azt az adapteren tudod allitani. A K&F alatalaban jo cucc:
[link]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#87476) neevous válasza RexMaximus (#87473) üzenetére


neevous
tag

A fent linkelt adapterhez hasonlo van Nikonra is:
[link]

AF-ed igy nem lesz, de nem is gondolom, hogy az obinak combos lenne az AF-e video kozben alapbol sem.

Ha AF-et szeretnel, jobban jarsz egy Olympus 9-18-cal, amit 3-400 EUR kornyeken meg lehet csipni.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#87477) MrChris válasza Mirman (#87472) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebben lehet, hogy nincs átjárás, nem néztem utána. Lényeg, hogy PL7-el nem fog duálstabizni.

(#87478) inzsellér válasza neevous (#87475) üzenetére


inzsellér
tag

Kár, hogy nem láttam ezt az adaptert, akkor talán nem adtam volna el a Sigma 8-16-ost. (habár ha a méretét és a súlyát összehasonlítom a Lumix 7-14-el, akkor az alsó 1,3 mm-el rövidebb gyútáv már nem tűnik akkora nyereségnek)

(#87479) RexMaximus válasza neevous (#87476) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Koszonom, lehet futok ezzel egy kort. Igazabaol amire hasznalnam, foleg ezzel az obival ott nem feltetlenul kel af ugy alapbol. Viszont az alap ellesegbeallitasnal is szeretem az af-t egyszerubb lesz tole az eletem :)

Legfeljebb eladom es hozzateszek az alltalad javasolt peldanyhoz.

(#87474) inzsellér

Nem nagyon tudok megbaratkozni ezzel a keresovel, erre igy nem is gondoltam elore. Igaz nem fotozasra vettem de azzal se szamoltam, hogy az egyik eddigi vazamat megtartsam (Nikon D80 marad vlsz, meg emeszgetem ezt... :) ).

[ Szerkesztve ]

(#87480) inzsellér válasza RexMaximus (#87479) üzenetére


inzsellér
tag

Nézd meg a tesztekben mit írnak a G-9 keresőjéről, szuper!

(#87481) tacto válasza inzsellér (#87480) üzenetére


tacto
aktív tag

Csatlakozom, ma néztem epp. A G70 keresője azért még olyan régi panás. A G9, klassz.

(#87482) inzsellér válasza tacto (#87481) üzenetére


inzsellér
tag

És ráadásul szemüveggel is kényelmesen használható!

(#87483) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Megjött a markolat. Tényleg nem valami praktikus nagyobb obi mellett. Lehet, hogy tényleg alakítani kell rajta majd egy kicsit.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#87484) MrChris válasza Speeedfire (#87483) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mondom hogy túl nagy lett a pro széria :D

(#87485) bongeszo válasza MrChris (#87484) üzenetére


bongeszo
aktív tag

abszolút, de majd csinálnak egy mini pro szériát másfélszer ennyiért... ;]

(#87486) Speeedfire válasza MrChris (#87484) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Vagy épp az m1-re lett csak tervezve. :DDD
Kiváncsi lennék rá, hogy a pana is ennyire leccesen férne-e el rajta.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#87487) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kicsit tanácstalan vagyok SD kártya vételével kapcsolatban. Szeretnék egy 64-es káryát venni, de nem tudom milyet vegyek.

Adott egy Lumix LX-100-as gép, ami tud 4k 25 FPS-ben rögzíteni.
Ez alapján az oldal alapján 30 MB/s körül ír a kártyára ekkor a gép: katt

Namost, jelenleg nekem nem egy sima CL10-es Samsuns 16-os SD kártya van benne és gond nélkül fel tudtam vele venni 4k videót. Mikor megnéztem a bitrátáját olyan 10 MB/s körül volt, tehát kb. az elméleti határa a kártyának. Ez lehet véletlen is, de az is lehet hogy ez volt a max amit bírt a kártya. :F Nincs kizárva hogy hosszabb felvételt már nem bírt volna ki ekkora sebességgel.

Namost a kérdésem az, hogy 4k videó esetén mekkora írási sebességű kártyát kéne venni?

Elvileg a Sandisk ultra tudja a 40 MB/s-ot is, az extreme pedig már 60-tól indul. Jól sejtem, hogy nekem az UHS-I-es Sandisk Ultra is elég lenne? :F

Vagy igazából egy combosabb CL10-es is elég lenne, ahogy a mostani kártyám is elégnek bizonyul?

Köszönöm előre is a segítésget! :R

(#87488) MrChris válasza Vasinger! (#87487) üzenetére


MrChris
nagyúr

Amire tud írni 13mbájt/s-al az a kártya elég az LX100 4k-hoz. Nekem egy 5 éves cl10-es samu van, gond nélkül müxik 4k(100mbps) alatt, hekkelt gh2-ben pedig valami noname volt, de a 100megabites videót az is bírta. Ha az LX100 33MB/s-el bírja írni a képeket akkor érdemes lehet olyat venni ami tudja ezt fogadni, sorozatok esetén érzeni ennek áldásos hatását. Meg ha kártyaírás közben valami korlát van azt az időt így rövidítheted.

(#87489) Vasinger! válasza MrChris (#87488) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na akkor egy dolgot tisztázzunk le :D Nekem a sorozatfelvételi képesség egyáltalán nem szempont, csak a videózás.

Ha így nézzük, akkor egy sima CL10-es kárty vagy esetleg UHS-I bőven kiszolgálná minden igényemet?

Csak mert az útmutatóban 4k-hoz UHS-III-at ajánlanak, de gondolom az inkább mareking fogás miatt van.

(#87490) 80hun válasza Vasinger! (#87489) üzenetére


80hun
addikt

Egyébként csak fel kell lapoznod a használatit és írja hogy 4k-hoz U3-as kártya ajánlott :)

(#87491) MrChris válasza Vasinger! (#87489) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az LX100 2014-ben jelent meg, UHSIII pedig 2017-ben meg. Furcsa lenne ha 4k-hoz egy három évvel később megjelent kártyaszabvány kéne. Eleve 64GB-os kártyáktól is furcsa lenne, ha nem bírnák a 13MB-t írni másodpercenként és másfél óráig tartana a teleírása.

(#87492) 80hun válasza Vasinger! (#87489) üzenetére


80hun
addikt

Látom kevered a besorolásokat.
Ez is pl egy U3-as kártya :)

(#87493) MrChris válasza 80hun (#87492) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem U1-es van, azzal is probléma nélkül megy a 4k. Van egy régi 4gb-s noname kártyám, most kipróbáltam 1 percet felvéve frame drop nélkül bírja a 4k-t. Szvsz túl van lihegve a 4k kártyaigénye, inkább a processzorokat terheli nagyon a visszajátszása, szerkesztése, tömörítése.

(#87494) 80hun válasza MrChris (#87493) üzenetére


80hun
addikt

Így egyszerübb volt megszerkeszteni a használatikat :D

(#87495) jaanoo89 válasza bongeszo (#87485) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Vagy visszatérnek a jól bevált recepthez: pici fényerős fixek.
A Panasonic 25mm f/1.4 bár nem a legkisebb, még mindig jó méretű objektív.

Ennek a rendszernek szerintem méret/fényerő terén ennyit kellene hozni, 1.4-2.0 közötti éles fixek, illetve az E-M1/GH szériához a 2.8-as fényerejű zoomok.

De ez a PRO széria... arra mondjuk jó, ha nagyon vágynék a jobb háttérelmosásra, akkor van lehetőségem venni egy 45/1.2-t, de hogy valaki csak PRO objektívekkel rakja össze a szettjét, az számomra elég fura, tekintve hogy létezik hasonló áron és méretben egy APS-C Fuji X rendszer is.

(#87496) Mirman válasza jaanoo89 (#87495) üzenetére


Mirman
őstag

A poén hogy ha valaki csak pro objektívekből rakja össze a szettjét akkor már Sony FF áraketógirában van ami csak marginálisan nehzebb a legtöbb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#87497) MrChris válasza Mirman (#87496) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért kéne olcsóbbnak lennie?

Hogy kisebbnek kéne lennie az már egyértelműbb.

(#87498) #31733248 válasza jaanoo89 (#87495) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az a helyzet, hogy nagyobb szenzoros rendszerek felől nézve az MFT-nek jó áron, kb. 100 ezer forintért kellene jó minőségű f1.4-es fixeket produkálnia. És bocs, de MFT-n egy f2.8-as zoom egyáltalán nem tűnik izgalmasnak, hiszen egy FF gép kitobija is többet nyújt ekvivalens fényerőben, mint egy MFT PRO objektív.

(#87499) Mirman válasza MrChris (#87497) üzenetére


Mirman
őstag

Nem feltétlenül kellene olcsóbbnak lennie , de azért az se normális hogy lényegesen drágábbak. Itt például a Sony szettel FF-re számolva fényerősebb és olcsóbb objektívjeid vannak hasonló élességgel és kisebb mérettel. Biztos pazarok az Olympus Pro obik de akkor is túl vannak árazva rendesen . Egy 25%-os áreséssel 300K körül tényleg baromi jók lennének, de így szerintem nem.

Mielőtt meg leszek gyanusítva hogy Sony ügynök vagyok , eddig csak Olympus gépeim voltak és 1 darab Canon emellett. :D

[ Szerkesztve ]

(#87500) Grga_Pitic válasza #31733248 (#87498) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Köszi, rég nevettem ilyen jót!

Mirman: ha cinikus akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy ott a Voigtlander f0.95, ugyanaz az ekvivalens fényerő, és a legolcsóbb penre is felcsavarhatod.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.