Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98301) Mr.Rain válasza Rottweiler89 (#98300) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Asszonynak ilyen van. Nem rossz telefon, de idővel használhatatlan lesz, mert nagyon kevés a belső tárhelye, és azok a programok, amiket nem lehet sd-re áthelyezni pl. Facebook a folyamatos frissítésekkel belakják, aztán a telefon megbolondul. Perceket kell néha várni hogy hívni tudj, lefagy, stb...

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#98302) Rottweiler89 válasza Mr.Rain (#98301) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Másodlagos telefonnak csak jó lesz... Csak jobb lesz, mint anno az SP volt :W Ezért nem frissítem a facebookot már hónapok óta...

Üdv: Rottweiler89

(#98303) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok!

ZTE Blade S6-ot szerettem volna venni, de nagyon úgy tűnik, hogy már nem lesz. Vagyis elfogadható áron.

Helyette egy ilyen Lenovo A7600?

Tudom,hogy régebbi, és elég nagy is (5,5-ös), de ebben az árban megérné?

Köszönöm!

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#98304) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok!

Egy nagy dilemmába kérném segítségetek:
Galaxy S5-öt váltanék a 3 közül valamelyikre

-S6 edge: XXL Gsm-be 135k, nagyon tetszik, de félek, törékeny és az akksi üzemidő sem a legjobb. Árban ez a max amit szánok a dologra.

-Xiaomi Mi5: aprón 114k, előny lenne a dual sim céges tel. szám miatt, erős hw, de mókolni kell a romot és nincs teljes magyar nyelv. Javítás is nehézkesebb. Ellenben ez is tetszik küllemre.

-Huawei Honor 7: 90k XXL-be, jó ár/érték arányú, de ez áll talán legtávolabb tőlem.

Amire használom a mobilom: közösségi média, kapcsolattartás, NAS távoli elérése, fotók távoli mentése (ezért a tárhely, bővíthetőség nem fontos), led lámpa, okos termosztát vezérlése, böngészés, zene lejátszása kocsiba bluetoothon, kamera fontos tényező (99%-ba ezzel fotózok), gmail, torrent távoli kezelése. Játékra nem használom.

Ezer köszi előre is a segítséget! :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#98305) ferni válasza galaxys80 (#98296) üzenetére


ferni
őstag

Biztos azért kapott Különösen ajánlott plecsnit, mert szar a teló :)

(#98306) Sayuar válasza Rottweiler89 (#98300) üzenetére


Sayuar
őstag

A következő appjaim vannak: igo, gs wave, messenger, bkk futár, call recorder.
Több appra nincs szükségem, ennyivel relatíve jól mozog a rendszer.
Fb szándékosan nincs telepítve, a frissítéseket pedig teljesen kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#98307) galaxys80 válasza ferni (#98305) üzenetére


galaxys80
veterán

Ja, mert az már szentírás.
Te használtad egyébként?

(#98308) Rottweiler89 válasza Sayuar (#98306) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Facebook, Messenger, nagy ritkán Viber, böngészés, zenehallgatás. Ezekre kell majd.

Üdv: Rottweiler89

(#98309) lezuvius válasza hakos1987 (#98304) üzenetére


lezuvius
őstag

Esetleg Nexus 6p?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#98310) Sayuar válasza Rottweiler89 (#98308) üzenetére


Sayuar
őstag

Amikor rajta volt a fb eléggé lelassult....

(#98311) Sandra86


Sandra86
csendes újonc

Sziasztok!

Kérdésem az lenne,hogy hol lehet utánajárni annak,hogy a gyári tartozékokba mik tartoznak? Mindenhol csak annyit tüntetnek fel,hogy "minden gyári tartozékkal",de azt már sehol sem írják,hogy mi jár hozzá?

LG G4 32 GB Brown Leather

(#98312) Zsivi válasza Sandra86 (#98311) üzenetére


Zsivi
tag

Konkrétan milyen telefonról van szó?

(#98313) Sandra86 válasza Zsivi (#98312) üzenetére


Sandra86
csendes újonc

Lg G4-et szeretnék venni és kétféle színben gondolkodom. Vagy a barna vagy pedig a bordó bőr hátlappal szeretném. A barnához tudom,hogy pl. adnak a csomagban egy műanyag arany hátlapot is. A bordónál is adnak-e,erre lennék kíváncsi leginkább.

LG G4 32 GB Brown Leather

(#98314) Lezli90


Lezli90
újonc

Sziasztok!
Telefon vásárlásba szeretném a tanácsotokat kérni, mert nem igazán vagyok otthon a mobilok terén, és nincs időm ezzel foglalkozni most.
Eddig lg g3-am volt, ami maximálisan kiszolgálta az igényeimet. Mivel egész nap számítógépnél dolgozom, túl sok mindenre nem használom, net, navigáció, de leginkább telefonálok.
100.000 ft felett nem szívesen szánok rá, de G3-nál gyengébb telefont se akarok. Az lg menüje nekem nagyon bejött, de a G4 meg G3 közt alig van különbség, G5 meg nem tetszik. Kizárólag androidos készülék érdekel és a kijelzője 5"-nál legyen nagyobb.
Előre is köszi a javaslatokat.
Üdv,
Laci

(#98315) Alastair' válasza galaxys80 (#98307) üzenetére


Alastair'
nagyúr

40-ért nagyon jó vétel a Vernee. Ha vannak is apró hibái, az megbocsájtható ennyiért.
A topikjába is jó véleménnyel vannak.

Alister from Hell

(#98316) Zsivi válasza Sandra86 (#98313) üzenetére


Zsivi
tag

Erre vonatkozóan Én sem talàltam semmit, szerintem az a legegyszerübb ha felhívod a webshopot ahonnan rendelni akarod :)

(#98317) Zsivi válasza Lezli90 (#98314) üzenetére


Zsivi
tag

Ha 100 fölé nem akarsz menni, és a g4 sem jàtszik, akkor most még nem biztos hogy célszerű vàltani.
Estleg Lg V10?

(#98318) Szabi1979 válasza #46372352 (#98281) üzenetére


Szabi1979
csendes tag

Azért jön szóba a kínai telefon, mert sokkal jobb ár-érték arányúnak tűnik. De csak tűnik, azért is kérdezősködöm. Az LG Leont korábban is nézegettem, de az X5 Prónak 2GB RAM-ja van pl., és jóval jobb a kijelző felbontása is, az eustockon meg lehet venni nettó 22-23-ért, a Leont meg még mindig bruttó 40 körül látom. Mobilarénás teszten olyat is olvastam, hogy előfordul, hogy hívás után fél percig hálózatot keres. Persze ezt azóta ezerszer javíthatták, meg a kínainak is lehet ezer nyűgje, de pont erre vagyok kíváncsi.

(#98319) Lezli90 válasza Zsivi (#98317) üzenetére


Lezli90
újonc

Nem baj, ha kicsit drágább végül is, csak nem szívesen költök telefonra. :) Váltani meg nem akartam, de a G3 megsemmisült.

(#98320) hakos1987 válasza lezuvius (#98309) üzenetére


hakos1987
őstag

Annyira az nem győzött meg, snapdragon 810 rendesen melegszik.... inkább a fenti háromból választanék, erre nagyjából sikerült leszűkítenem a kört.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#98322) Szabi1979 válasza #46372352 (#98321) üzenetére


Szabi1979
csendes tag

Komolyan megfontolom az általad írtakat, amiket köszönök is. Edigitálnál most akcióban ugyanannyi az LG Spirit, mint a Leon, ami talán egy kicsivel jobb, de a testben van egy aggasztó dolog: "a belső tároló 8 gigabájtos, ami a középkategóriában rendben volna, ám az első szoftverfrissítés után fennmaradó 2,49 gigabájt szabad tárhely fájdalmasan kevés, és hiába az microSD opciója, alkalmazásokat arra nem lehet telepíteni. Egy példa: feldobtam az Asphalt 8-at és néhány benchmark appot a Mobilarena TV adás előtt, és maradt kb. 500 megabájt tárhely minden másra..."
A Leonnál nincs ilyen para? Nem tudod, lehet SD-re alkalmazásokat másolni?

(#98323) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Cégnél eladnak pár telefont, feleségemnek vennék valamit de nem tudom melyik éri meg.
Sony E1 17e
Sony E3 25e
Voda Smart 4 mini 15e
Leon 4g 25e
Huawey Y360 16e

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#98325) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Kollégám új telefont szeretne,e-digitálról részletre.
Ami belefér neki: Samsung J3(2016) vs. J3 duos Lte vs. J5 duos.
Melyik a jobb ezek közül???
Ami nekem feltűnt,hogy a J3 duos kamerája "több megapixeles",nem tudom ezáltal jobb lehet-e.J5-é még több.Viszont a J3 duos több frekvenciát támogat.
(Személyes véleményem a J3 duos,közepes kamera,több frekvencia miatt)

Szerintetek?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#98326) btudos válasza Dolby (#98323) üzenetére


btudos
veterán

Ebből a listából maximum a Leonért érdemes pénzt adni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#98327) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Cégtől kapok új telót... hosszú a lista, kollégám jobban ért hozzá, leszűkítette nekem.
Tul. képpen ami kell: alap dolgok (tel, SMS, óra, ébresztő, jegyzet), gugli naptár, gugli tel. számok, e-mail kliens. Kicsi legyen, nem szeretnék nagyot. Ne akajon, ne fagyogasson. Irodában/autóban használom, wifi legyen. GPS kellene.

Sok progit nem rakok fel, fényképezni ritkán szoktam, zene /rádió is ritkán, ezek nem szempont.

Amiket talált nekem:
Mate 8 - ez nagy, nem akarom igazán.
Honor 7 - nem kicsi, dual sim. Trétől jönne, ott a dual simből mindkettő csak trést fogad? Mert akkor bele is lehet khmmm...
iPhone SE 16 GB: kicsi, nem duál... de kezeli a 2 mail fiókot is, szal. a fene tudja.
Sony Xperia Z3 Compact: kicsi, aranyos... ez sem dual, ha jól tudom.
Sony Xperia Z5 Compact: ez sem dual, ha jól tudom.
P8 Lite is opció még, jónak tűnik

Méret miatt iPhone, dual miatt Honor 7 felé hajlok... :U
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#98328) btudos válasza ViZion (#98327) üzenetére


btudos
veterán

Honor 7 független, ennyivel tudok segíteni. A többi rajtad áll, iOS vagy Android, méret, formaterv. Amelyik jobban tetszik. Egyikkel sem nyúlsz mellé szerintem.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#98329) ViZion válasza btudos (#98328) üzenetére


ViZion
félisten

OK, köszi!
Kolléga megkérdezi, mert szerinte mindkettőbe trés karit lehet rakni... :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#98330) blt.62 válasza csakany2001 (#98291) üzenetére


blt.62
őstag

Annyiért újszerű S6-ot is kap. Az jobb mint a G4.

MegtorloXp

(#98331) Zsivi válasza ViZion (#98329) üzenetére


Zsivi
tag

A Weboldalon azt írják hogy kártya független, szerintem ez azt jelenti nem csak trés kari megy bele, de az a biztos ha megkérdezitek.

[ Szerkesztve ]

(#98332) Postas99 válasza burjancsaba (#98297) üzenetére


Postas99
senior tag

Nézz körbe a Motrola honlapján, Droid Turbo 2 shattershield kijelzővel ennyiből kijön. A kijelző törhetelten, a készülék független és itthon is működik, vagy sétálj be az ottani Verizon boltba.

(#98333) ViZion válasza Zsivi (#98331) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi, közben más is írt, h független. Ez lesz sztem, nem kicsi, de majd megszeretem... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#98334) Zsivi válasza Dolby (#98323) üzenetére


Zsivi
tag

Egyértelműen a Leon a legjobb :)

(#98335) blt.62 válasza Zsivi (#98334) üzenetére


blt.62
őstag

+1 leon

MegtorloXp

(#98336) Zsivi válasza Doggy dog (#98325) üzenetére


Zsivi
tag

a J3 duos LTE és J5 duos, azok a régebbi (NEM 2016-os) modellek, vagy a 2016-osak?

(#98337) Zsivi válasza hakos1987 (#98304) üzenetére


Zsivi
tag

Ha szeretted az S5-öt akkor szerintem az edge való neked.... Egy tokkal és egy powerbank-el minden kiküszöbölhető amit negatívként írtál :)

(#98338) Doggy dog válasza Zsivi (#98336) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Csak a J3-ra írja a 2016-ot.Többi biztos előbbi.
Még A5 tetszik neki.Az valamivel drágább,de még belefér.Az is 2015ös.
Frekvenciák miatt még mindig a J3 duos mondanám,de nem követem figyelemmel a mostani felhozatalt.
Szerinted?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#98339) hakos1987 válasza Zsivi (#98337) üzenetére


hakos1987
őstag

ez is igaz, ott a pont! ;) Már csak az XXL GSM-es garitól nem tudom, hogy féljek-e vagy sem! Bár ma du. megyek egy hirdetett edge-t meglesni, elvileg új, 2 év garival, de magánszemély.... számla nélkül nem érvényes a gari, ugye?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#98340) Zsivi válasza hakos1987 (#98339) üzenetére


Zsivi
tag

Számlát mindenképpen kérj hozzá, anélkül nem nagyon...

(#98341) Zsivi válasza Doggy dog (#98338) üzenetére


Zsivi
tag

Igen a j5 dous (2015) és a j3 dous (2016) vannak egy árban. Egyébként mintha ugyan az lenne a két telefon, csak a kamerájuk más(a j5 több MP(igaz régebbi), nem tudom melyik a jobb mindkettőről van tesz MA-n ott olvasgasd el ezt a részt, nézd meg a teszt képeket). A frekvencia különbség szerintem nem számít (LTE mindkettőben van), tökéletesen fogja mindkettő tartani a hálózatot.

Most szóba jött az A5 (más árkategória, ha belefér nyilván ez), viszont ez nem dual sim-es... Fontos a dual sim vagy nem?

Esetleg még a p8 Lite-ot javasolnám (10-el drágább mint a J-k, de szerintem sokkal jobb (pl. 2gb RAM), majdnem ugyan az mint az A5, ja és dual simes).

(#98342) Shingen válasza ViZion (#98327) üzenetére


Shingen
addikt

Trénél kártyafüggetlen a H7, tehát bármilyen kártya mehet bele.

風林火山

(#98343) ViZion válasza Shingen (#98342) üzenetére


ViZion
félisten

:R Igen, már tudom.
...egyik szolgáltatóban sem bízom, ezért előre kérdezek inkább.
Szerdán itt a Horror 7, majd kiderül miféle. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#98344) totron


totron
addikt

Sziasztok, keresem a legkontraszttalanabb (legszürkébb, legfakóbb képű, kinek hogy tetszik) telefont, amivel csak találkoztatok valaha. Ettől függetlenül nem baj, ha nem bóvli. Elsősorban használtan.

[ Szerkesztve ]

(#98345) koxx válasza totron (#98344) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nokia 3210, kivalo uzemido es strapabiro

(#98346) Doggy dog válasza Zsivi (#98341) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nem kikötés a dual,csak a frekvencia miatt írtam,gondoltam a J3duost.
Köszi a segítséget!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#98347) totron válasza koxx (#98345) üzenetére


totron
addikt

...okostelefont. Könnyebb olvasni rajta. Bizonyos érték alatt persze visszájára fordul a dolog, az ugyancsak fárasztja a szemet, de egy átlagosnál alacsonyabb kontrasztú kijelző áldásos tud lenni.

(#98348) galaxys80 válasza koxx (#98345) üzenetére


galaxys80
veterán

Az okostelefon lenne?

(#98349) DrBubo77 válasza galaxys80 (#98348) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az eredeti kérdésben "csak" telefon szerepelt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#98350) Zsivi válasza DrBubo77 (#98349) üzenetére


Zsivi
tag

De a fórum nevében szerpel az okos :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.