Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98951) Bici válasza mmdms (#98950) üzenetére


Bici
félisten

Reméljük, hogy nem jársz vele rosszul4
Ezeken a kínai hulladékokon szokott lenni pár meglepi.
pl. rosszul működő érintőképernyő (pár helyen nem érzékel jól, vagy csak nagyon lassan, későn, és épp a hívást nem tudod felvenni), vagy eldobálja az antennát, wifit, GPS jelet, stb.
Persze sorolhatnám még a három hónap után feleződő teljesítményű akkutól a teljes szoftveres halálig a lehetséges hibákat, de reméljük a tiéd kivétel lesz. Vannak jó kínai telók, de amit linkeltél, az túl ismeretlen, és túl olcsó, így 100%-ig zsákbamacskát vettél.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#98952) mmdms válasza Bici (#98951) üzenetére


mmdms
addikt

rocknroll

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#98953) szerzol válasza csakany2001 (#98943) üzenetére


szerzol
senior tag

Köszi!

(#98954) Csori72 válasza mmdms (#98952) üzenetére


Csori72
aktív tag

ha a gyors és pontos GPS fontos akkor sztem nem a telefonok között kell erre alkalmas készüléket keresni, hanem venni pl 1 wayteq x985bt masinát.
nekem is van a telefonomon, és a tabletemen is iGO, de ha hosszútávon kell navigálni akkor röppen fel a wayteq a szélvédőre. a telefon GPS kb arra jó, h ha hirtelen elkavartam valahova akkor visszavigyen az első ismerős helyre. arra pl szerintem alkalmatlan, h 1 miskolc - stuttgart távot vele vezényeltessek végig! nem másért, de a folyamatos töltés, kijelző használat, jelfogás elég jelentős melegedéssel jár, nem kevéssel rövidítve meg minimum az akku élettartamát.

..:: 1+TTTTT ::..

(#98955) D.Orion válasza Csori72 (#98954) üzenetére


D.Orion
veterán

Off: Haverok lementek Lumia-val navigálva Bulgáriába, tengerpartra. :DDD

(#98956) Bici válasza D.Orion (#98955) üzenetére


Bici
félisten

Off: Kollegám is eljutott Észtországba autóval tavaj ősszel egy Xperia X8-cal (256MB Ram, max. 2.3.7 telepíthető rá mókolva) gugli térképpel, 20MB-os mobil adat kerettel, ami nem fogyott el a végére. :P
Eddig sosem ütköztem olyan limitációba, amit egy telefon ne oldott volna meg.
Persze, komoly utazók biztosan tudnának ilyen helyzetet mondani.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#98957) Csori72 válasza Bici (#98956) üzenetére


Csori72
aktív tag

végig lehet csinálni azt a távot is amit én írtam (1150km), de a telefon v tablet tényleg irgalmatlanul fel tud melegedni! nem érdemes kínozni vele a készüléket.
aki félévente cseréli annak mind1, aki hosszútávra tervez 1-1 telefont annak viszont nagyon nem.

..:: 1+TTTTT ::..

(#98958) Bici válasza Csori72 (#98957) üzenetére


Bici
félisten

Érdekes, az én xperia Ray-em nem melegszik fel pár óra alatt szinte egyáltalán (max játék alatt), legfeljebb langyos lesz, de gondolom a mai telók az erős proci miatt melegedhetnek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#98959) 313313


313313
addikt

Htc Desire 530-ról esetleg valakinek valami véleménye?
Telefont keresek, az se baj ha 4,5-4,7"-os, 1,5-2gb ram 16gb belső tárhely. Fontos a fényképezőgép, ne kelljen romolgatni, legyen rá normális garancia.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98960) m1lan válasza 313313 (#98959) üzenetére


m1lan
őstag

Erősen túlárazott, maradjunk ennyiben. A Snapdragon 210 egy belépő kategóriás processzor, akármilyen drágán is adják.

Vernee Thor: 40k Eustock 1 év garanciával, amit a WayteQ biztosít.

MTK MT6753, 5” 720p HD IPS, 3 GB RAM, 16 GB belső tárhely, SD kártya bővíthetőség. ujjlenyomat olvasó, 5 megapixeles előlapi, 13 megapixeles hátlapi kamera, 2800 mAh akksi.

Drágábban, 2 év gyártói garanciával: Asus Zenfone 2 Laser, Huawei P8 Lite, LG Zero esetleg, ezek mind beszerezhetőek az eDigitaltól.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#98961) Ájvé válasza Bici (#98958) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem feltétlenül, csökken a gyártási csíkszélesség ezáltal csökken a fogyasztás, ez nagyon sokat számít, így lehet, hogy mai 4-8 magos processzorok kevesebbet fogyasztanak, mint a régebbi 1-2 magosok.

(#98962) n.andras74 válasza Csori72 (#98954) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Én Olaszországba járok Microsoft telóval HERE Drive navival.... ingyenes nem kell hozzá net sem.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#98963) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!
Barátnőm szeretne egy okostelefont.
Én kínait vennék de sajnos ragaszkodik a garihoz.
Nem lenne rá sok pénze: felső határ 35k. Magyarországról, garival, kártyafüggetlenül.
Mit érdemes venni ennyiből? Lehetőleg még egy darabig használható legyen és ne legyen batár nagydarab a telefon.
Előny lenne ha dual-simes lenne, de szerintem nem létszükséglet. Használt nem játszik.

Köszönöm a válaszokat üdv.

(#98964) neight


neight
csendes tag

Sziasztok!

100k körül melyik a bestbuy készülék átlagos használatra?
Jelenleg ezekkel szemezek:

Huawei Honor 7 dual gold
LG G4 H818P 32GB dual titan
Huawei Ascend P8 titanium grey, gold
vagy esetleg valamelyik OP készülék?

Illetve mik a tapasztalatok a mobilkereskedes-ről?
Érdemes tőlük rendelni vagy van más alternativa ami jó áron kinál megbizható szolgáltatást?

előre is köszi a segítséget.

üdv,
Jani

(#98965) Tyer válasza xLt` (#98963) üzenetére


Tyer
őstag

Itt nézelődjön... Kellemest a hasznossal...
Ezt a Vernee-t igazán dicsérik... 39...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#98966) A guru válasza neight (#98964) üzenetére


A guru
addikt

Nexus 5x expansysról.

(#98967) lezuvius válasza neight (#98964) üzenetére


lezuvius
őstag

G4, Nexus 5x, P9 lite is egeszen jo, bar hadveresen gyengebb az LG-nel.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#98968) Ájvé válasza neight (#98964) üzenetére


Ájvé
veterán

Normális garanciával jó lenne, de úgy egyik sem túl jó.

(#98969) mmdms válasza Csori72 (#98954) üzenetére


mmdms
addikt

Szerintem meg pont hosszú utakra alkalmasabb egy teló, lényegesen kevesebbszer pillantok rá zeg-hamburg távon, mint (ha épp elkeveredek) hamburgon belül. Van hogy egy lehajtó után közli, hajts tovább 304 km-t, majd tarts balra. :DDD Ilyenkor a kijelzőt is lekapcsolja.
Jelet is könnyebben talál pályán, és épületek között se kell menni. A melegedéssel sajnos szembesültem én is, miután beszart a klímám, pittyegett a telefon éles hangon és figyelmeztetett h az akku túl forró. (nyári kánikula, dugóban) Kis idő elteltével tokból kivéve mukodott tovább, de szerintem klímás kocsiba ez nem szabad h problémát jelentsen.
Másik indok a navi ellen: nem akarok még egy eszközt hurcolni. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#98970) neight válasza Ájvé (#98968) üzenetére


neight
csendes tag

Mit értesz az alatt hogy normális garanciával?

Egyébként egyre inkább hajlok a g4 felé már csak az a kérdés hogy honnan érdemes beszerezni.

(#98971) SybenX válasza neight (#98970) üzenetére


SybenX
őstag

G4-re 1 év gyártói garit kapsz mobilkernél és +1 év boltit ha úgy veszed.Én G4-et ajánlom!

(#98972) hariboh


hariboh
tag

Sziasztok!

Sikeresen betörtem Nexus 5-öm kijelzőjét, és miután megtudtam mennyibe kerülne kijavítani, fájó szívvel úgy döntöttem, hogy ideje beruházni egy új készülékre. Ugyanakkor fogalmam sincs mit is szeretnék.
Elég nagy zenefan vagyok, és mindig is akartam egy HTC-t, így a HTC 10 jó választásnak tűnne, de az ára, kinézete (bár élőben még nem láttam), illetve az, hogy utóbbi időkben csak nexusom volt, kicsit elijesztett tőle. Kézenfekvő lenne egy Nexus 5x/6p, de előbbiről úgy tudom nem számítana túl nagy upgradenek, utóbbival meg a méret elég nagy probléma. Nem szívesen mennék 5,2 fölé.

Esetleg van más, ami szerintetek még szóba jöhet? Illetve az említettek közül melyiket ajánlnátok?

Előre is köszi a segítséget!

(#98973) Tyer válasza hariboh (#98972) üzenetére


Tyer
őstag

H10 nagyon szép élőben...
A Nexus-t megértem, de a Sense egy nagyon jo Felület, amugy a 8 már eléggé legyalult... Fogdoss meg egyet. Árban meg... 200 körül már meg lehet kapni. És hát most az a csucsgép...De legalábbis top3 mindenben.
Mondom ezeket 1 ho használat után.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#98974) hariboh válasza Tyer (#98973) üzenetére


hariboh
tag

Megkérdezhetem honnan szerezted be?

(#98975) Klon


Klon
aktív tag

Sziasztok!

50e Ft-ert milyen hasznalt telefont erdemes venni?
Tudnatok segiteni?

Jelenleg egy Galaxy S4-em van, ettol jobbat szeretnek, de hasonlo meretut. Max 5.5" -os androidost.

Koszi

(#98976) Tyer válasza hariboh (#98974) üzenetére


Tyer
őstag

Igen, én Expansys-tól vettem, de ott drága :D Bár az arany 220 körül volt legutobb :D
Amugy Mobilkereskedes.hu-n godnolkodtam még. De a forumon több helyről is volt beszerzés, és mindenki elégedett.

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#98977) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy itthoni megbízható boltból honnan és mennyiért lehet a legolcsóbban beszerezni a Huawei Mate 8 telót? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#98978) paulchambers


paulchambers
csendes tag

HTC One M8 73ezerert gyari garival, kártyafüggetlen jo vétel? Vagy esetleg tudtok jobbat max 5"-ig?

[ Szerkesztve ]

(#98979) #56573440


#56573440
törölt tag

Sziasztok

Z ultra utódot nézegetek, de nem igazán látom mit lenne érdemes...
Lenovo phab plus elég sok helyen kapható de... Jön a xiaomi mi max, van már hua is ekkora méretben, jön az Asus is ősszel.

Ki mit javasolna ami mondjuk hw szinten nem vusdzalepes? 6.4" vagy fölötte :)

[ Szerkesztve ]

(#98980) csakany2001 válasza #56573440 (#98979) üzenetére


csakany2001
senior tag

Huawei P8 Max.Szerintem hozza azt a szintet amit a Z Ultra,mondjuk jó nagy darab.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#98981) lezuvius válasza #56573440 (#98979) üzenetére


lezuvius
őstag

Lenovo Phab2 Pro ?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#98982) peet1990


peet1990
csendes tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok. Új, vagy garanciás használt érdekel jó ár/érték aránnyal. Sok olvasgatás után a következők maradtak fent a szűrőn: xiaomi mi4, honor 6, honor 7 lite. Ebből látható, hogy a keret 50-80eFt (utóbbi csak új készülék esetén).
Ami fontos lenne és ellentmondásosak az infók: 4G/LTE az országban melyikkel használható biztosan (T-mobileos vagyok) 800, 1800, 2600Mhz-en?
Szempontjaim: megbízhatóság, sebesség (sok apró app és nem egy durva), 16G belső legyen (de afölött nem számít), üzemidő, gyors GPS helymeghatározás és ne kelljen bajlódni a kínai rendszerrel (full európai használatra készen lehessen megvenni). Kamera, kiejlző, ujjlenyomat, stb. másodlagos.
Ezek alapján melyiket ajánlanátok? (Akár a fentiektől eltérő típus is érdekelhet.)

Előre is köszönöm!
Péter

(#98983) peti9918


peti9918
csendes tag

Sziasztok :)
Telefon vásárlás előtt állok már vagy 2 hónapja de valahogy nem győzött meg a Vernee Thor az 1 év garanciával. További lehetőségeim : Samsung Galaxy J3, J5. Lenovo A7000 , Lg k8. Ezekhez 2 év garancia jár ha jól tudom
Amikre szükségem lenne:
-Viszonylag jó kamera
-5 mp előlapi kamera
-Android 5,0+
-Micro SD bővíthetőség
Azért csak ilyen telókat néztem mert nem szoktam játszani a telefonomon csak alap dolgokra kellene, a mostani Ace 3-mal sincs semmi bajom viszont már kicsit elavultnak érzem szeretnék egy jobb telefont.
Ha ez fontos akkor : Általában zenehallgatás, netezésre használnám és néha lőnék pár képet instagrammra ezért kellene hogy ne csináljon nagyon rossz képet.
Ha valaki más telefont ajánlana :
Fontos hogy magyarországi garanciával legyen
Ne legyen több 50 ezer forintnál!
A válaszaitokat köszönöm! :)

(#98984) LámaZ válasza Outblast (#98912) üzenetére


LámaZ
addikt

IP68-as szerintetek melyik jó? Persze, legyen olcsó is.

Legyen minden jó!

(#98985) uyka


uyka
tag

Sziasztok!

130k- körül keresnék telefont 4K-s 5,5 - 5,7ˇ kijelző 4k-s videó felvétel szinte ami kritériumom van.
Eddig az LG V10 - LG G4 - és a Samsung Note 4- el szemeztem Ezek közül szerintetek melyik ? :)

Vagy esetleg tudnátok ajánlani egy olyan készüléket ami nem ismert és jó és ezekkel a paraméterekkel rendelkezik ? ( Gondolok itt pl; kínaiakra )

Előre is köszönöm szépen a választ!
:R

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#98986) Wallenberg válasza uyka (#98985) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Vodafone Smart Premium 7?

108 kártyásan, 2K felbontású és 5,5 colos kijelző, 8magos processzor, Android 6.0 Marshmallow operációs rendszer.

Van már róla teszt a Mobilarénán.

A telefon másik neve Alcatel Idol 4S.

[ Szerkesztve ]

(#98987) lezuvius válasza uyka (#98985) üzenetére


lezuvius
őstag

~4K-s kijelzovel csak a Sony Z5 Premium rendelkezik, de az is csak videoknal es fenykepeknel, tobbi esetben 1080p-ben jeleniti meg a tartalmakat.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#98988) Wallenberg válasza lezuvius (#98987) üzenetére


Wallenberg
senior tag

De az 180.000 körül van még most is.

Persze szolgáltatónál új előfizetéssel vásárolva olcsóbb is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#98989) snecizero


snecizero
senior tag

Gyerkőcnek akarok mobilt vásárolni. Előtte egy Alcatel onetouch pop c7 volt. Ezt a kettő fajtát néztük ki.

Prestigio Muze C3 3504

Alcatel Pixi 4 (5") 5010D Dual SIM

Csak játékra kell neki. Telefonálásra nem fogja használni. (9 éves :) )

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#98990) Wallenberg válasza LámaZ (#98984) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Mennyire legyen olcsó? Strapatelefon lehet? Myphone Hammer Axe? Vagy más Myphone?

[ Szerkesztve ]

(#98991) Wallenberg válasza snecizero (#98989) üzenetére


Wallenberg
senior tag

A Muze C3 HD IPS kijelzővel rendelkezik, az Alcatel viszont úgy tudom, már Marshmallowt futtat, de annak a felbontása csak 480*854-es.

[ Szerkesztve ]

(#98992) lezuvius válasza Wallenberg (#98988) üzenetére


lezuvius
őstag

160-170e korul van az ara es az az egyetlen 4K-s telefon...

2K-s felbontassal 130e-ig OnePlus 3-t ajanlom.

Wallenberg
Szerkesztesi idon belul NE hozz letre uj hozzaszollast!

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#98993) Wallenberg válasza lezuvius (#98992) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Egyetértek. 2K-s telók közül az a legjobb.

De ő 130-ért keres telót.

[ Szerkesztve ]

(#98994) Wallenberg válasza peti9918 (#98983) üzenetére


Wallenberg
senior tag

A Lenovo A7000 50000 Ft. 2 év gari, 8 mag, HD felbontás 5,5 colos kijelző, 2 GbB RAM és csak 8 GB ROM. Az alsó érintésvezérelt gomboknak nincs háttérvilágítása. Viszont nagyon jó képeket készít és az akksija is kivehető (2900 milliamper).
Gyárilag Lollipoppal jött ki, de már kijött rá a Marshmallow frissítés. Gyárilag van rajta fólia és tok is tartozik hozzá.

A Samsung J3 és J5 telók 50 fölött lesznek. Beépített aksis telók. Szerintem túlárazottak a tudásukhoz képest.

Az LG K8-at nem nagyon ismerem.
Marshmallow van rajta.
Mennyivel rosszabb, mint az LG K10?

[ Szerkesztve ]

(#98995) SybenX válasza uyka (#98985) üzenetére


SybenX
őstag

Lg V10 a legjobb a felsoroltak közül.4k-s telefon pedig még nem létezik.

(#98996) Wallenberg válasza SybenX (#98995) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Van egy. A Sony Z5 Premium. Van már róla mobilarénás teszt is.

lezuvius (98992): OK!

[ Szerkesztve ]

(#98997) diegho válasza lezuvius (#98992) üzenetére


diegho
nagyúr

Az OP3 "csak" FHD.

(#98998) lezuvius válasza diegho (#98997) üzenetére


lezuvius
őstag

Koszi. Rosszul emlekeztem :B

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#98999) diegho válasza lezuvius (#98998) üzenetére


diegho
nagyúr

Ettől függetlenül 130k-ig messze a legjobb vétel.

(#99000) lezuvius válasza diegho (#98999) üzenetére


lezuvius
őstag

Szerintem is. + az altala jelolt 3 telefon egyike se egy erobajnok es nemsok tartalek van bennuk a 2K-s kijelzohoz. Mondom ezt ugy, hogy tobb G4-t es Note 4-t is hasznaltam es az alapsebesseggel nincs gond veluk de jatekoknal mar igencsak erzodik, hogy nem tul combos a hardveruk...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.