Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97651) Bici válasza Bici (#97594) üzenetére


Bici
félisten

Erre esetleg valaki tud választ?
Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#97652) MittuDomain_ válasza Bici (#97651) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nem értek hozzá igazán (tényleg nem, no offense), de vagy valami dev board, vagy nexus.

Fejleszteni talán egy 16os 5X is elég, a cég meg leírja az adójából és slussz.
Az indiai csodával szemben gari is van rá, a támogatás garantált, megkapja az új feature-ket, lesz rá N, talán O is, lehet tesztelni az integrált in-app purchase funkciók ujjlenyomathoz kötését, stb.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#97653) Clemi


Clemi
veterán

Az 50-100e forintos sávban szerintetek innen mi a bestbuy? Melyiket ajánlanátok úgy, hogy most L930 telót nyúzok, hogy ne legyen csalódás ha átköltözök.

(#97654) Bici válasza MittuDomain_ (#97652) üzenetére


Bici
félisten

Sajna, nem cégnek dolgozom, csak elkezdtem otthon fejlesztgetni emulátorban, meg a régi 2010/2011-es Xperiáimon, és már ott tartok, hogy kéne egy normális eszköz.

Mivel nincs sok pénzem, így össze szeretném kötni a saját felhasználással is, ezért lenne jó egy viszonylag értelmes méretű eszköz - 5,5-5,7col lenne az ideális. Ha ez nem megy, akkor veszek használtan egy 2013-as Nexus 7 tabletet.
Az in-app purchase-től még nagyon messze vagyok.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#97655) Ájvé válasza Bici (#97654) üzenetére


Ájvé
veterán

Itt találod a CM által támogatott készülékek listáját, ez alapján keresgélnék a helyedben. One+ One-t megkapod 80-ért újonnan, vagy keress egy használt készüléket, ezt tudom ajánlani.

(#97656) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Telefont keresek az alábbi kvalifikációkkal:

- Árkategória: Max. 30-40e FT
- Használt vagy új: mindkettő elfogadható.
- Hol vennéd meg? Teljesen mindegy, független vagy t-mobile függő legyen a készülék.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú táv / best-buy valami alacsonyabb árkategóriában.
- Mire használnád? Egy jobb minőségű kamera fontos lenne, ezen felül szimpla napi használat, telefonálás, internetezés.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem ragaszkodom semmihez, de ha android akkor stabil verzió, a jelenlegi készüléken (Sony Xperia SP) ez nincs meg...

(#97657) Keil Walker válasza Bici (#97651) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Esetleg Zuk z1 eustock.hu-ról 70-ért.

(#97658) istnag válasza Bici (#97651) üzenetére


istnag
addikt

Miért olyan fontos a CM támogatás?Mondjuk nem mintha így tudnék valami ajánlani :D de, ha fejlesztesz, akkor Neked kellene a legjobban a tudni, mekkora egy ótvar f.s tákolmány a cyan. :(((

(#97659) Bici válasza Keil Walker (#97657) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, eddig ez áll a legközelebb a kívánt célhoz. :R
Jóval drágább, mint szeretném, de eddig nincs jobb.
Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#97660) Bici válasza Bici (#97659) üzenetére


Bici
félisten

Viszont, ha már 70k-ban gondolkodunk, akkor a redmi note 3 nem jobb? 63-ért ugyanonnan? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#97661) Ájvé válasza istnag (#97658) üzenetére


Ájvé
veterán

CM ótvar? Ember te se tudod mit beszélsz. Az egyik legjobb custom ROM ami létezik, sokszor sokkal jobb, mint a telefon gyári ROM-ja (sőt inkább mindig) és tovább nyújt támogatást is ami néha óriási fegyvertény. Nyilván neked még nem volt szerencséd CM-hoz, így azért nem kellene ítélkezned.

Bici:
Jobb a Redmi Note 3, de zárt a BL (mondjuk lehet nyitni éppen), de szerintem nem bővelkedik custom ROM-ban sem. Inkább vegyél Mi4-et, erre rengeteg a custom ROM, CM is van ha jól tudom. Persze ez nem phablet, de mint írtam rengeteg a custom ROM hozzá, ha kell egy telefon amin sokat lehet babrálni, akkor ez jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#97662) Sk8erPeter válasza lezuvius (#97643) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi szépen a sok segítséget, meggyőztetek, marad a Moto X Play, meg is rendeltem (innen, amit ajánlottál, ahogy elnéztem, jelenleg itt a legolcsóbb függetlenül). :)
Még egy olyan szempont jutott eszembe az LG G Flex 2-vel szemben, ami bár minimálisan, de ellene szólhat, hogy egy asztalra/más felületre lerakva billeghet a teló épp az amúgy jól kinéző ívelt dizájnja miatt, és előfordult már, hogy az egyik kezem foglalt volt, a másikkal meg nyomkorásznom kellett a telót az asztalon, stb., bár ez mondjuk inkább csak saját magamnak történő megideologizálása annak, hogy miért legyen inkább az amúgy jobb akksival és kamerával rendelkező Moto X Play. :DDD
Elvileg jövő héten megkapom, már várom, kíváncsi vagyok, milyen lesz. :)

(#97648) Postas99:
Neked is köszönöm, Te is hozzájárultál, hogy végül tényleg a Moto X Play lett a kiválasztott. :)

(#97645) Handball94, (#97650) Ryoo: értem, köszi az infót. :)

Sk8erPeter

(#97663) Bici válasza istnag (#97658) üzenetére


Bici
félisten

Még csak kezdek fejleszteni, és csak anniyt tudok a CM-ről saját tapasztalat alapján, hogy gyorsabb és kevesebb ram-ot eszik, mint az eddig általam kipróbált gyári ROM-ok.
Igaz, eddig szükség is volt rá, mert az Xperia Ray az 512Mb RAM-jával mára használhatatlanná vált. CM11-gyel pedig kb. 130MB-tal több szabad RAM-ot kapok. Nem beszélve a sokkal újabb (gyorsabb) Adreno GPU driverről, mint ami a gyáriban van.

És mivel nyílt forráskódú, bele tudok nyúlni úgy, hogy az otthoni szerveren keresztül menjen az adatforgalom monitorozható formában - plusz adatokat is küld így.
CM7 óta így használom az összes telómat, ami a programjaim debugolása miatt fontos.

Egyébként nekem az is jó, ha egy gyári Android build-nek hozzá lehet férni a forrásához.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#97664) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Lehetőség adódott, hogy lecseréljem szeretett LG G3-am! Igazából semmi bajom vele, de mivel barátnőm telefonja elromlott, és nagyon tetszik neki a G3 ezért én vennék másikat ha már kedvezményesen vásárolhatok szolgáltatónál másikat!

Szóval kinéztem pár készüléket:
Huawei P9 / 120 ezer
LG G5 / 150 ezer
Samsung Galaxy S7 / 160 ezer

Ebből ugye kettőnél nem cserélhető az akkumulátor, míg a G5-nél igen! Viszont G5-nél tartok tőle, hogy ha zsebemben hordom a telefont kilazul az alsó modul és nem úgy illeszkedik egy idő után ha esetleg megfeszülne a zsebben!
A másik két esetben aminél nem cserélhető ott a garancia kiterjed az akkumulátorra is? Tehát ha garanciaidőn belül lenne valami baj vele akkor díjmentesen cserélnék?

Láttam mindhárom készüléket élőben, egyenlőre ami nagyon megfogott az a P9! Viszont sosem volt Huawei telefonom, szóval a terméktámogatásuk (szoftverfrissítés, garanciáztatás) érdekelne! Van ilyen téren tapasztalatotok?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#97665) emperorka


emperorka
tag

A Samsung G920F Galaxy S6 ill. a G925F között mi a különbség? Mert a két fajta között kb. 15-20 e forint eltérés van.

[ Szerkesztve ]

(#97666) istnag válasza Ájvé (#97661) üzenetére


istnag
addikt

Így van, nekem még nem volt hozzá szerencsém, de kívánom, hogy neked legyen...(több, mint nekem)

(#97667) hemaka válasza emperorka (#97665) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#97668) emperorka válasza hemaka (#97667) üzenetére


emperorka
tag

Uhh, jó hülye vagyok :) köszi

(#97669) Ájvé válasza istnag (#97666) üzenetére


Ájvé
veterán

Nekem volt hozzá szerencsém és nagyon jó, kívánom, hogy egyszer kerülj abba a helyzetbe, mint én, gyári támogatás megszűnt, de CM támogatás volt rá, így újabb a gyárinál egyébként sokkal jobb rendszert tudtam rátenni. A legnagyobb baj, hogy teljesen tudatlanul állítasz be dolgokat rossznak, Android egyébként erről is szól, szabad választás és lehetőségek, pont ez a legnagyobb előnye.

(#97670) istnag válasza Ájvé (#97669) üzenetére


istnag
addikt

Most tényleg azt gondolod nem próbáltam? :O
Azt mond, hogy az Android miről szól, had döntsem el magam(nak).

(#97671) Alastair' válasza istnag (#97670) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Miért vagy ilyen rossz véleménnyel? Én jó ideje CM13 alapú 6.0.1-es romot használok az S4-en és körökkel jobb mint a gyári 5.0.1

Alister from Hell

(#97672) forzaroma


forzaroma
tag

Sziasztok!
Gondolkozom telefonváltáson de szerencsére még nem sürgős így inkább csak tájékozódom. De egy jó lehetőséget kihasználnék! :)
Mindenképpen dual simeset keresek és 4,8 - 5,0"-nál ne legyen nagyobb.
Ami fontos, hogy ne gagyi műanyag házas legyen és jó képeket csináljon!
Árban olyan 70-75 ezerig mennék el.
köszi

Amiket néztem eddig az a Xiaomi Mi4, Huawei P8Lite, Honor 6 de nyitott vagyok bármilyen ajánlott telefonra!

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#97673) #70516736 válasza Ájvé (#97669) üzenetére


#70516736
törölt tag

Hagyd már nem lát a sense-nél tovább

(#97674) athomi


athomi
veterán

4.3 - 4.7" között vannak újonnan vásárolható normálisabb, jól használható készülékek max. 50.000,-Ft-ig?

[ Szerkesztve ]

(#97675) Ájvé válasza forzaroma (#97672) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha nem kell a B20 és elég a belső tárhely (nem bővíthető) akkor Mi4, egyébként Honor 6. P8 Lite ezek mellett labdába se rúghat.

(#97676) #70516736 válasza Ájvé (#97675) üzenetére


#70516736
törölt tag

Melyik honor 6 az amelyik dualsimes és tudja a b20-at?

[ Szerkesztve ]

(#97677) Ájvé válasza #70516736 (#97676) üzenetére


Ájvé
veterán

Dual sim-et nem néztem, akkor maximum a bővíthetőség mehet a Honor 6 javára, gyengébb SoC mellett.

[ Szerkesztve ]

(#97678) mghltm


mghltm
addikt

tanacsot szeretnek kerni, a kovetkezok a kovetelmenyek:

- Árkategória - 80e es 120e kozott
- Használt vagy új - mindketto, de hasznaltbol csak normalis garos ( mm, edigital, etc )
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? - ahol megtalalom azt amit javasoltok, vodas vagy fuggetlen kellene
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - hosszabb ido, legalabb 2-3 ev
- Mire használnád? - hivas, sms, gyermek fenykepezese / videozasa, netezes wifin, gps ritkabban
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - mindegy, johet alma, droid, wp
- Milyen kialakítású telefont keresel? - max 4,7 col es legalabb hd felbontasu kijelzo
- egyeb - dual sim-es legyen, legalabb 16gb belso memoria, microsd bovithetoseg nem feltetel, marka samsung / lg / nokia elonyben ( apple dual sim hianya miatt nem jatszik ), csepp / por / utesallosag elony a gyerek miatt, 4g / lte nem fontos

koszonom szepen!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#97679) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Telefont szeretnék cserélni. Jiayu F1-ről váltanék aminek annyi hibája van hogy szoftveresen nincs támogatva. Időnként ilyen olyan process leáll (nincs fent FB messenger), nem tudnak felhívni mert a telefont eldobja a gsm jelet de nem mutatja.
Szóval olyan telefont keresek aminek jó a szoftveres támogatottsága. Hosszabb távra venném.

A kiszemeltek:
- Xiaomi Redmi Note 2 (ennek kicsit elriaszt a mérete, nem szeretem a tepsifonokat)
- Doogee x5 PRO (itt kérdéses az akku, barátnőmnek vettem egy DG110-et, és naponta kellett tölteni)
- Xiaomi Redmi 3
- valami hasonló tudású/méretű Samsung

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#97680) ADAM1337 válasza Met (#97679) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Doogee x5 pro van testvéremnek alapra jó, de a chat borzasztó ez a 2 ujjas érzékelés, plusz frissítés 0.
Xiaomi redmi 3 elég jó, de garancia a xiaomik-ra nincs, vagyis van eustock aki kiírja, de amúgy nincs.

(#97681) NeoExDeath válasza NeoExDeath (#97644) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Erre a kérdésemre tud valaki javaslatot adni? Köszönöm!

(#97682) #44406528 válasza ADAM1337 (#97680) üzenetére


#44406528
törölt tag

Sziasztok!

Néhány hónapja már kértem itt tanácsot, amit köszönök, de most újra hozzátok fordulnék.
Akkor az LG G2-met cseréltem le LG G4-re. Jó kis telefon, de az üzemidejével - legalább is nálam - gondok vannak. Ezért asszonyra átruházom, magamnak pedig új készüléket vennék.

Számomra elsődleges szempont az üzemidő, gyors net, e-mail, elfogadható kamera. Op rendszer mindegy, kijelző méret úgyszintén ( ha normálisan megjelenít weboldalakat, e-maileket ). Játékra mértékkel használnám, inkább az irodai funkciók és a beszéd a hangsúlyos. Hosszú távra keresnék mobilt. Ár nem szempont.

A fentiek ismeretében Telenor jelenlegi kínálatából melyik csúcskészüléket ajánlanátok? Nem vagyok rajongója egyik márkának sem, számomra a telefon munkaeszköz.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ash

(#97683) lezuvius válasza NeoExDeath (#97681) üzenetére


lezuvius
őstag

iPhone mellè tennèm le a voksot, mert a VR jelenleg (szerintem) tartalomban ès minõsègben is kevès ahhoz, hogy ezèrt vegyen valaki telefont+ IOS-n teljesen hibàtlanul mūködik a Google integràlàsa. Valamint az IOS optimalizàltsàgàval màig nehezen tud versenyezni az Android (appok+OS-re èrtem). Termèszetesen ha fontosabb a jobb kamera,bõvíthetõsèg,vízàllòsàg ès szebb kijelzõ, akkor ne is gondolkozz ès S7-t vedd.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97684) Met válasza ADAM1337 (#97680) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, akkor a Doogee már ki is esett

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#97685) A guru válasza #44406528 (#97682) üzenetére


A guru
addikt

Ha a keretbe belefér egy S6 edge+ vagy S7 edge akkor jobbat nem kapsz munkára szerintem. Ha olcsóbbat keresel akkor Huawei P9, Nexus 6p vagy ha best buy akkor nexus 5x bár ott is necces az üzemidő.

(#97686) Ájvé válasza ADAM1337 (#97680) üzenetére


Ájvé
veterán

Van rá garancia, Wayteq biztosítja. Gondolod Doogee stb márkákra másfajta garancia van itthon?

(#97687) kisfer válasza MittuDomain_ (#97619) üzenetére


kisfer
aktív tag

Hello

Köszi,tetszik a telefon. :)

Esetleg mi lenne a következő telefon ami vmennyivel drágábban best buy lenne?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#97688) MittuDomain_ válasza kisfer (#97687) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A 30-50e közti kategóriában nem vagyok otthon. :(
50 felett képbe jönnek a Meizuk és Xiaomik, 70ért a ZUK Z1, 84e-től az 5X, e felett már szerencsére nehéz mellényúlni.
Ebben a kategóriában remélem segíteni tudnak a többiek.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#97689) #44406528 válasza A guru (#97685) üzenetére


#44406528
törölt tag

Köszi a gyors választ! Az 5,7-es kijelző kicsit "riaszt". Ezek kis testvérei ( S6 Edge és S7 ) mennyire jöhetne szóba?

Köszi!

(#97690) NeoExDeath válasza lezuvius (#97683) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Köszönöm a választ!

Az S7-nek jobb a kamerája, és a kijelzője? Pont fordítva gondoltam :) Nekem az iPhone kamerájában a lassított videók felvétele tetszik nagyon, de lehet hogy ezt már az S7 is bőven tudja.

(#97691) lezuvius válasza NeoExDeath (#97690) üzenetére


lezuvius
őstag

Tesztkepek alapjan szerintem jobb az S7 kameraja bar egy szakerto velemenyere kivancsi lennek.
Lassitott felvetelt mind a ketto 720p/240fps-el, illetve 1080p/120fps-el tudja de az S7-ben levo OIS itt nagy elonyt jelent(het). Kijelzo igaz elegge szubjektiv ezert is inkabb ismerettsegi korbol meritve mondom azt, hogy az uj generacios S-AMOLED kijelzok (Note 4 ota) igencsak etalonnak szamitanak (nem hiaba pletykaljak, hogy az Apple levaltja az IPS-t).
Osszessegeben az S7 jobb telefon papiron de amit az Apple szoftveres teren nyujt az nalam a cupertoni ceg fele donti a merleget (1715mAh-s akkuval van 5h SoT-m ès meg 33% van hàtra...)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97692) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Tesomnak kellene új telo kb. Honor 6 szint.
Szerintem ma már kell a 3 GB ram, Lg g4, nexus 5, meg még mi jöhet szóba?

Jó lenne ha MM vagy Edigital lehetne megvenni, mert tesomnak fontos a gari nem szeretné sufni trafikokban telot venni.
Köszi

風林火山

(#97693) Shingen válasza Tosee (#97664) üzenetére


Shingen
addikt

Te hol láttad a Huawei P9 / 120 ezerért? :F

風林火山

(#97694) lezuvius válasza Shingen (#97692) üzenetére


lezuvius
őstag

Htc M9, OnePlus 2, Note 4, MI5, Nexus 5X kozul valamelyik?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97695) Shingen válasza lezuvius (#97694) üzenetére


Shingen
addikt

Ok, köszi

Az a baj, egyik telo sem éppen 100 körül van.
Csak az ilyen sufni boltokba lehet 120 körül kapni őket.
Tesom meg inkább csak nagy áruházakba szeret műszaki cuccokat venni, jobban bízik bennük. :U

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#97696) Tosee válasza Shingen (#97693) üzenetére


Tosee
őstag

Telekomtól ennyiért tudom elhozni...
Sikeresen megnéztem ma is a 3 készüléket, és a G5-öt sikerült kizárnom!
Tehát maradt az Samsung Galaxy S7 és a Huawei P9! Ahogy néztem mindkettő nagyon jó képeket csinál! Viszont a samsung drágábbra jönne ki, 160 ezer lenne! Kérdés, hogy megér-e ennyivel többet?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#97697) holozis_HUN válasza Shingen (#97692) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Xperia Z3? Nem akármilyen kínai (nincs bajom a kínaiakkal). MM-ben nem tudom, hogy lehet-e még kapni. Bár a Z3-nak szerintem gyengébb a procija, de sokkal "elfogadottabb, ismertebb", mert Qualcomm. Újonnan 90k asszem. Kamera nem rossz benne, vízálló (bár nem kell mérget venni rá...) stereo előlapi hangszóró, illetve 3gb ram és jól is bánik vele. Üzemidő kiváló! Ja és még Android N preview is van rá, Marshmallow fut most nálam. Valszeg kap N-et is.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#97698) Shingen


Shingen
addikt

Srácok végigböngésztem a MM oldalát, és 2 telot választottam ami a tesomnak megfelelne.

HONOR 7 VS. HUAWEI P8

Várom a véleményeteket.
Köszi

風林火山

(#97699) knoxhu válasza knoxhu (#97656) üzenetére


knoxhu
senior tag

Még érdeklődnék :)

(#97700) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok!

Telefont szeretnék vásárolni, max ár 40e forint.
Lehetőleg 2 vagy több giga ram legyen benn, jó lenne a 16 giga rom, de ha nem megoldható akkor 8 giga minimum. Főleg netezésre, filmezésre használnám, de ezen kívül Clash of Clans és Hearthstone is szóba jöhet mint játék.

Számomra egy előnyös szempont, ha kivehető az aksi.

Köszönöm szépen a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.