Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) edem96 válasza Joci93 (#38898) üzenetére


edem96
senior tag

Ha jot akarsz magadnak akkor inkább egy Ace 2.... Sokkal megbizhatobb mint ezek. Nekem G van de többet van szervizben mint itthon....

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#38902) Gabeszkutya


Gabeszkutya
tag

Sziasztok! Samsung Galaxy Y telóval megegyező tudású készüléket tudtok ajánlani? Itt lenne az ideje lecserélnem de nem akarok kategóriát váltani. Köszönöm a választ előre is.

(#38903) Ricsko :D válasza Gabeszkutya (#38902) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

De ha ugyan olyan tudásút akarsz akkor miért cseréled le??? Ennek semmi értelme nincsen de te tudod -.-"

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#38904) Henker2 válasza Švejk (#38882) üzenetére


Henker2
addikt

Én is a Jiayu felé hajlok :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#38905) Gabeszkutya válasza Ricsko :D (#38903) üzenetére


Gabeszkutya
tag

Nagyon elvan már használva. Meg csak opera mini böngészövel való netezésre használom.

(#38906) dokee78 válasza punky10 (#38900) üzenetére


dokee78
félisten

Azért sok helyen okoz meglepetést az a 4 magos.
Simán erősebb a Novatour tó.

(#38907) mikersz1 válasza Gabeszkutya (#38902) üzenetére


mikersz1
senior tag

Mondj egy árkategóriát és úgy ajánlunk.

(#38908) Gabeszkutya válasza mikersz1 (#38907) üzenetére


Gabeszkutya
tag

Szia. Rendben. Max 20 ezer forintot szánok rá.

(#38909) lenox válasza Švejk (#38882) üzenetére


lenox
veterán

Lenovo p780 hogy viszonyul ezekhez? Illetve mar kerdeztem, csak nem lattam valaszt, lehet tudni valamit a p780 8 GB-os valtozatarol?

(#38910) Ricsko :D válasza Gabeszkutya (#38908) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Samsung Pocket Neo? :)

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#38911) Gabeszkutya válasza Ricsko :D (#38910) üzenetére


Gabeszkutya
tag

Pont azt néztem ki. Ha jól tudom csak annyi a külöbség hogy újjabb Android van rajta.

(#38912) Ricsko :D válasza Gabeszkutya (#38911) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Jha meg több Ram..... Meg szebb is szerintem :))

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#38913) mikersz1 válasza Gabeszkutya (#38911) üzenetére


mikersz1
senior tag

Inkább vegyél akkor egy vodafone smart mini-t.

(#38914) Gabeszkutya válasza mikersz1 (#38913) üzenetére


Gabeszkutya
tag

Nálunk azt nehéz lesz beszerezni. úgy viszik mintha ingyen lenne.

(#38915) nemma


nemma
addikt

Nem gondoltam volna, hogy valaha is kérdezőként fogok írni ilyen topikba, de tényleg gondban vagyok.

Olyan telefont szeretnék, ami gyors, megbízható, bizonyos tekintetben egyszerű. Hibátlan e-mail szinkronizáció, gyors böngésző és szoftver kell nekem, gyakorlatilag más alig.

Fél évig használtam One X-et, tökéletes volt, de elfáradt, most S3-at használok, amíg szervizben van a HTC, de nem tetszik. Fogékony vagyok mindenre, Iphone-ért viszont ennyi pénzt nem fizetek, valamint egyelőre a One árát is sokallom, főleg a One X tudásához képest. Már WP8-on is gondolkodom, pedig több mint három éve androidozom.

Valakinek valami világmegváltó gondolata? Hálásan köszönöm előre is!

(#38916) tomi613


tomi613
aktív tag

Az S4 mini 87.000-ért jó vétel a T.mobilnál?

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#38917) Gabeszkutya válasza tomi613 (#38916) üzenetére


Gabeszkutya
tag

Kártyásan kapható annyiért?

(#38918) br.rak


br.rak
őstag

Sziasztok!

Kinézőben van egy új teló.
Jelenleg egy T-mobile Variety Text II (aka. alcatel ot-806/807) használok, nagy megelégedéssel.
qwerty billentyűzet , de érintős képernyő 2,8 coll, álló QVGA felbontás, wifi
a billentyűi kicsit már kopottak, de lassan már három éve szolgál hiba nélkül

Szóval a lényeg: qwerty képes telefont szeretnék venni
ami lényeg:
-qwerty billentyűzet olyan legyen mint az ot-806-ban, a nokia E71/72/6-00, BB-ben vagy esetleg mint a Dell Venue Pro
-min 3 coll de inkább nagyobb
-ne fekvő helyzetű legyen a képernyő
-Wifi
-sd kártyával lehessen bővíteni
-FM rádió
-Ha androidos telefon ajánlotok akkor olyat aminek szabvány a felbontása (320x240, 320x480, 800x480, 854x480, stb, stb)

Nézegettem a Nokia Asha 303, de a 2,6 coll kicsit kicsi nekem, pedig nagyon tetszett, használtam is pár napig, csak lett volna kicsit nagyobb a telefon

Ha lehetséges belföldön venném meg és lehetőleg minél olcsóbban :) :)

BB-k most nem játszanak.

Előre is köszi a segítséget.

Br

[ Szerkesztve ]

(#38919) tomi613 válasza Gabeszkutya (#38917) üzenetére


tomi613
aktív tag

Nem kártyásan! 2éves előfizetéssel.

[ Szerkesztve ]

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#38920) Gabeszkutya válasza tomi613 (#38919) üzenetére


Gabeszkutya
tag

Értem. Pedig reménykedtem hogy Kártyás ár.

(#38921) motoflug válasza nemma (#38915) üzenetére


motoflug
őstag

Szerintem, ha meg tudod szokni a csempéket, illetve a zártabb rendszert, akkor simán jól jársz a WP-vel.
Ezen belül árfüggő a dolog, de szerintem ár/érték arányban: 8X, Ativ S a nyerők.

(#38922) habibzita


habibzita
csendes tag

Segítséget kérnék telefonválasztást illetően:
Árkategória. - nem lenne baj, ha olcsóbb lenne :) A határ talán a 40ezer.
Eddig csak új telefonjaim voltak, de 1 év garanciával lehet, be mernék vállalni használtat.
Egyértelműen hosszú távra tervezek
Milyen kialakítású telefont keresel? - Szeretném, ha a hívásgombot ténylegesen is meg lehetne nyomni rajta. A qwerty billentyűzethez is ragaszkodnék.
Amire használom a jelenlegit is (és a jövőbelit is szeretném) - természetesen telefonálás, sms, wifi, office alkalmazások (doc, pdf, xls) illetve filmnézés, emailek, zenehallgatás, kihangosítás, jegyzet, néha fényképezés.
A kameránál alább tudom adni, mint a jelenlegi (Xperia Mini), de azért min. 3.2 Mpx legyen rajta.
A kijelzője sem árt, ha nagyobb, mint 3inch, de azért ne kelljen a telefon miatt külön táskát vinnem, ha megyek valahova.

Eddig Samsungban, és Sony E.ban gondolkodtam (talán Nokia), de aránylag nyitott vagyok, mert csak az itteni tesztekből "ismerem" a többi márkát.
Köszi! :)

(#38923) Tomi0703 válasza edem96 (#38879) üzenetére


Tomi0703
őstag

Azt nem akar.
Meg valami mas 50 k-ert ujonnan?

(#38924) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretnék telefont vásárolni max 65k értékben. Kinéztem pár típust, ezek közül kellene döntenem csak elég nehéz :)
Ami nekem lényegében fontos, hogy gyors, stabil és megbízható legyen. A telefonálás mellett internetezésre lenne használva, azon belül is inkább kapcsolattartásra és navigálásra.

A következők valamelyikére gondoltam:
- HTC Desire X
- Sony Xperia M
- Samsung Ativ S (Expansys).

Az, hogy Droid vagy Win, nem túlzottan érdekes, a Win-t valamivel jobban szeretem a sebessége miatt.
A Samsung Ativ S esetében olyan kérdésem lenne, hogy a Store-ból esetleg külön megvásárolható a Nokia térkép szoftvere? Ha igen, mennyiért ezt tudná valaki?

[ Szerkesztve ]

(#38925) w333 válasza Pano (#38924) üzenetére


w333
félisten

Wp inkább Nokia pl. Lumia 820 / Android -ból megvárnám a Moto G -t :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38926) pit stop válasza habibzita (#38922) üzenetére


pit stop
addikt

Szia!
Qwerty miatt beszűkül választható keret. Talán Nokia Asha 302 van ami megfelel igényeidnek, de ha valóban hosszútávra tervezel, valamint office és multimédiás területen is használnád telefont, akkor a legelső ami szóba jöhet qwertyvel az sajnos a BlackBerry Q5. Használtan, esetleg előfizetési csomag mellé nézz körül, hátha olcsóbban hozzá tudsz jutni mint az új ára.
Q5 minőségben, és mindenben ér annyival többet amit látni fogsz árban - kérdés képes és hajlandó vagy-e érte annyit adni. Kettő között nincs semmi.

(#38918) br.rak Pepitában ugyanez amit fent írtam.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#38927) habibzita válasza pit stop (#38926) üzenetére


habibzita
csendes tag

Köszi!
Sajnos ennek a Nokiának a 2,4-es kijelzőjét kicsit kevésnek találom egy film nézésére (is).
Ez a Blackberry Q5 nagyon szép és jó, meg jó erős aksi van benne, de hát igen, az ára... Blackberrynél nézegettem a 9810-et, de gondolom, amennyivel olcsóbb, annyival rosszabb is. Meg természetesen én tartozom az átlagfelhasználóhoz (vagy még alatta? :) ) így ez komolynak tűnt.
Még szétcsúsztathatók között nézelődtem, de lehet lejjebb kell adnom az igényeimet (pl. a hívásfogadó gomb megnyomása)?

(#38928) nemma válasza motoflug (#38921) üzenetére


nemma
addikt

Köszi a választ!
Esetleg egy Lumia 920?
Alkalmazásokból nem sok kell, Viber, Whatsapp, meg Messenger gondolom a Windowson is fut :)

(#38929) pit stop válasza habibzita (#38927) üzenetére


pit stop
addikt

Nem az a gond, arra van több opció. Qwerty a szűk keresztmetszeted, abból nincs túl nagy kínálat - kicsúsztatósból sem. Ha abból lejjebb adsz akkor lehet többől válogatnod. Nokia 500, 700 pl.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#38930) habibzita válasza pit stop (#38929) üzenetére


habibzita
csendes tag

Látom inkább Nokiát ajánlanál először. Úgy gondolod, hogy ahhoz amiket felsoroltam, a Nokia lenne a legjobb választás? Tény, hogy szerettem a Nokia "nemokos" telefonomat, de a Samsungot is. :)
Ha ennyire kevés qwerty-s telefon van, ami árban nincs messze a pénztárcámtól, akkor tényleg át kellene gondolnom, mennyire kellene. Egy nagyobb kijelzőjű telefonon könnyebb lenne pl. hosszabb emailt írni? Mert már idegesít, hogy ezen a Minin soha nem találom el a betűket, pedig nincsen nagy kezem!
Teljesen jó lenne a mostani is, csak hát megváltoztak az igényeim: nagyobb kijelző, jobb aksi..

[ Szerkesztve ]

(#38931) Pano válasza w333 (#38925) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Köszi. A 820-as-al csak 1 bajom van, a felbontás :) Vagy WP esetében ez annyira nem mérvadó?

(#38932) pit stop válasza habibzita (#38930) üzenetére


pit stop
addikt

Nézz körül androidos fronton, de ilyen árban nemnagyon tudok olyat, aminek külön fizikai híváskezelője lenne, ezért mondtam ezeket :) Szóba jöhet ha feltöltőkártyás árral nézzük: LG L5 II, Sony E, Huawei Y300. Esetleg wp8-as nokiák közül Lumia 520.
Vagy fizikai hívásgombos nokiák közül Asha 311-et láttam még hirtelen. Ez a Nokiák jellemzője.
Menj el egy MediaMarktba vagy egy szolgáltató boltjába és pötyögj érintős telefonon, én és senki más se tudja szerintem ezt neked megmondani, hogy te hogy tudsz gépelni és mekkora kell :D

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#38933) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!Telefonvásárlásban gondolkodom kb.:50ezer ft-om van rá, de teljesen tanácstalan vagyok...
Edig nekem a Sony Xperia SP és a Samsung Galaxy SII.-ő tetszett a legjobban, de egyikhez sem ragaszkodok túlzottan.
Amit szeretnék minimum: egy kétmagos proci, 1gb RAM és 8gb alaptárhely.Illetve ha van rajta sima ,nem USB-be építettt HDMI és MicroSD bővíthetőség azért plusz pont.

Az Xperia SP-re nem tudjátok, hogy fog-e jönni az új Android?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#38934) Orgi válasza habibzita (#38927) üzenetére


Orgi
őstag

Én a helyedben megnézném a régebbi BB-ket (9790, 9780, 9900), azoknak most jól lent van az áruk (főleg itt az oldalon) és vedd figyelembe, hogy +bis előfizu ajánlott hozzájuk.

(#38935) kiki89


kiki89
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem olyan androidos telefont, ami gyártói garanciával rendelkezik, új és a lehető legjobb ár-érték aránnyal bír? Illetve, jó lenne ha többet is ajánlanátok, hogy tudjak válogatni. :) 50 ezret szánnék rá maximum!

köszönöm, Kiki

"Amit birtokolsz, az birtokba vesz!"

(#38936) Bkrisz9 válasza takacsbotond (#38933) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Szerintem mindegyik jó választás. Sp-re elméletileg jön majd 4.3 es elég valószínű a 4.4 is (de ezt nem jelentették be ha jól tudom). Azt hozzá tenném h sony-bol csak gyári fuggetlent ajánlanám mert ha esetleg szeretnél főzött ROM-ot felrakni vagy valami jól jön a nyújtható BL (ami csak gyári függetlenen nyitható)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#38937) habibzita


habibzita
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :-)

(#38938) nagygergo


nagygergo
újonc

Üdv!
Nos, én is szeretnék beruházni egy okostelefonra, karácsonykor lepném meg magam vele. Az összeg, amit így szánok rá, max. 35-45 ezer, de azt is részletben tudnám...
Olyat szeretnék venni, aminek az aksija nem egy napig bírja, Androidos legyen, megbízható, nem az a 'lefagyok a fontosabb eseményeken', ne legyen egy atomerőmű-működtetője, de azért teljesítményileg tudjon is valamit. Netezésre, filmezésre, zenehallgatásra, játékra használnám legfőképpen.
Szívem szerint egy 4 colosat választanék, de ha 3,5 fél körül van, az sem baj annyira.
Viszonylag hosszabb távra tervezném.
Milyen telefont ajánlotok?
Illetve honnan vegyem a telefonom? Utóbbi témában teljesen tanácstalan vagyok. Ha online, akkor melyik honlapról, ha áruházban, akkor melyikben? Konkrétumokra lennék kíváncsi.
Bárminemű segítséget megköszönök! :)

(#38939) motoflug válasza nemma (#38928) üzenetére


motoflug
őstag

Azzal jobban jársz. Azért írtam az előbbi kettőt, mert nem írtál árat. A nokia ingyenes appjai jól jönnek,meg esetleg a 4G is.

(#38940) matec7


matec7
tag

sziasztok, új telefont készülök venni, eddig a g2 tűnt befutónak, de sok tesztben olvastam, hogy nagyon tele van pakolva softverekkel, meg az ui is leterheli a rendszert, és mivel nem vagyok nagyon hozzáértő érdekelne, hogy a mindennapi használatban ez milyen hátrányban nyilvánul meg? illetve az előző telóm xperia s volt, és imádtam a billentyűzetét, a hibajavítást, és van különbség ebben telefon és telefon között? ha igen, akkor melyik az ami leginkább hajaz a sonyra? és ezek alapján melyik lenne szerintetek megfelelő választás az alábbiak közül? még a teljes akadásmentesség fontos lenne: Xperia Z, LG G2, HTC One, esetleg SGSIII/IV

(#38941) jooker82 válasza matec7 (#38940) üzenetére


jooker82
nagyúr

Tele van pakolva minden jóval a G2,de ez a használatot nem befolyásolja.. Messze jobb,mint az xperia s-ed... a kijelzőjét ha meglátod,azt mondod,hogy ég és föld.... Meg az aksiideje is. A rendszer is jobban testreszabható,de alapjaiban hasonló,mivel android mindkettő.
A felsoroltak közül a g2 éri meg legjobban.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#38942) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Egy ZTE Blade (igen,még az első,klasszikus!) telefont szeretnék nyugdíjazni.A baj az,hogy egyetlenegy telefonon akadt meg a szemem:
Lenovo P780

Konkrétan nem ezt a típust kerestem,pusztán a márkával szimpatizálok,emiatt kezdtem el náluk keresgélni.Az összeszerelés és az anyagminőség az,ami megfogott...szerintem gyönyörű telefon.

Van olyan telefon,ami hasonló minőségű eszközzel rendelkezik,itthon is beszerezhető,és esetleg olcsóbb?(max 50k) ,vagy erre semmi esély?A vic az,hogy NINCS értelmes telefon 50k alatt sehol,ami számomra felfoghatatlan! :( Ami fontos,hogy Telekomos legyen,vagy független,a belső felépítés 2-4 mag,min 1gb ram és 2gb körüli szabad hely(az SD kártya bővítés szerintem már alap)

Ha túl bonyolult,vagy esélytelen ilyen áron bármi értelmes teló,akkor jöhetnek drágábbak is. :R

(#38943) torma93


torma93
újonc

Sziasztok! 4évig megbízhatóan szolgáló Samsung S5230-omat tervezem lecserélni idén karácsony tájékán, szóval az őskorból készülök igen nagy ugrást megtenni...
Mindenképpen új, lehetőleg kártyafüggetlen készülékre gondoltam, hosszú távra, kb. 60-70ezer között, különösen jó vétel esetén az ár felmehet 80-ig.
Követelmények az új készülékkel szemben:
- Android op. rendszer előnyben, Wifi, Bluetooth
-legalább 4,5 hüvelykes kijelző
-tisztességes kamera, led segédfénnyel
-fullHD minőségben tudjon videót rögzíteni, és gond nélkül lejátszani
-1 GB RAM
- komolyabb játékok se okozzanak neki gondot (ez inkább csak a sebesség és a hardver ereje miatt fontos)
- jó zenelejátszási lehetőségek

Nem szokásom hülyére hajtani a telefont, magasabb igényeim is inkább a hosszú távra tervezés miatt vannak, egy megbízható, sokoldalú, jó felhasználói élményt nyújtó készüléket szeretnék.
Amikor átnéztem a kínálatot és az árazást, nagyon megtetszettek az Alcatel készülékei a szép formaterv és a jó árazás miatt. Az Idol X-ben azt hittem meg is van a győztes, csak sajnos úgy vettem észre, hogy gyenge a vas a fullHD kijelzőhöz, videókhoz, a komolyabb játékoknál pedig csődöt mond. Ha pedig ennyi pénzt adnék egy készülékért, akkor jó sebességet várnék el. Kár érte, talán egy 1280x720as felbontású kijelzővel tökéletes választás lenne, tényleg gyönyörű telefon. Legújabb választásom egy Samsung Galaxy S3 lenne ami tényleg egy remek készülék, viszont nem ma jelent meg, és kicsit tele van szórva olyan extra funkciókkal amelyek már talán túl sokat is nyújtanak nekem :D szóval kérdéseim a következők lennének:
1. Valamilyen tekintetben "elavult" lehet az S3 így 2014-hez közeledve? Van valamilyen hátránya, vagy hiányossága ami miatt nem érdemes ma már ezt a készüléket választani?
2. 80ezerért láttam legolcsóbb áron neten GSM boltokban, 1 éves forgalmazói garanciával. Ez vajon magyar garanciát jelenthet? Egy ilyen csúcskészüléknél veszélyes csak az 1éves garanciát választani? Vagy épphogy olyan minőséget képvisel, hogy nem annyira veszélyes, nem jellemző rá a meghibásodás?
3. Ha bármilyen más készüléket tudnátok ajánlani, nagyon megköszönném!

Kösz ha elolvastátok, előre is köszönök minden véleményt, segítséget, ötletet! :)
Üdv

(#38944) yello72


yello72
csendes tag

üdv

voda smart mini vs galaxy neo pocket 15k vs 16k

melyik legyen ??? :R

(#38945) quailstorm válasza yello72 (#38944) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Smart mini, mert SOKKAL erősebb + nagyobb felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#38946) dokee78 válasza yello72 (#38944) üzenetére


dokee78
félisten

voda smart mini

(#38947) Gery1987 válasza torma93 (#38943) üzenetére


Gery1987
őstag

Üdv!

Az S3 még mindig jó vétel annak ellenére, hogy nem mai csirke. Ettől még támogatott lehet viszont a forgalmazói garancia semmit ér...konkrétan WC papír effekt...van de kitörölheted vele. Biztos hogy nem azzal venném. Érdemes az MM és edigital oldalait. Az edigital esetében én amit megvennék talán most valamelyik Lumia lenne mert Androidból a független piacon ilyen kijelző méret mellett nincs normális és rendes garanciás.

Ha mindenképpen független kell akkor Alcatel. De szigorúan gyári garanciás! Sajnos mást nem tudok mondani.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#38948) pit stop válasza torma93 (#38943) üzenetére


pit stop
addikt

Xperia SP szerintem kielégíti kívánalmaid, frisebb is, és frissítés is jön még rá - de ha mégis átsiklottam volna valami felett akkor elnézést :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#38949) torma93 válasza Gery1987 (#38947) üzenetére


torma93
újonc

Köszi szépen! Sajnos garanciás dolgokkal nem vagyok még nagyon tisztában, meg tudnád mondani, vagy tudsz linkelni valami írást, hogy mik a forgalmazói gari veszélyei? Önköltséges az érvényesítése, a gyárinál meg nem? Vagy csak simán lassabbak, sz@rabbak, nem megbízhatóak?

(#38950) Pano válasza torma93 (#38949) üzenetére


Pano
addikt

- Lassúak
- Szinte ott keresnek kifogást a garanciális ügyintézés elkerülésére, ahol akarnak.
- Neked kell visszajuttatni a cuccot (ha mondjuk nem Bp-i vagy, akkor körülményes, meg még fizetni is kell).
- Kevesebb garanciát kapsz (nem minden esetben) és a garancia lehet, hogy nem terjed ki olyan dolgokra, amire a gyári viszont kitérne.

Persze, vannak megbízható boltok, de én személy szerint inkább fizetek többet a gyári gariért, mint, hogy ilyen garanciával vásároljak. Annyival nem olcsóbb az esetek nagy százalékában, hogy megérje a kockázatot.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.