Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) Bkrisz9 válasza callmeakos (#38800) üzenetére


Bkrisz9
őstag

P6 saját SoC-ra nem nagyon optimalizálnak úgyhogy a játékokkal lehetnek gondok. Írd le esetleg mi a max keret,hol vennéd,mire lenne használva, mik azok amik fontosak neked hátha tudunk még mondani valamit. Én a P6-ot venném a 2GB RAM miatt ez a kettő közül.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#38802) Švejk válasza callmeakos (#38800) üzenetére


Švejk
őstag

Nagyjából a játékoknál jön az hogy hagyni kell a P6-ot, akár tetszik akár nem. A HiSilicon CPU arra jó, hogy a Huawei demonstrálja hogy tud 4 magos procit gyártani. Nem rossz, de elég gyengécske. Ehhez jön az elég gyenge grafikus gyorsító. Ezek együtt nem egy túl erős kombó. A Qualcomm megoldása támogatottabb, optimalizáltabb, gyorsabb, 4 mag ide vagy oda.
Tehát ha ez fontos, mindenképp válaszd az SP-t. A P6 a formájával tud hódítani, meg a minőségével, de az SP-nek is megvan ugyanez.
Amit ajánlhatok hogy még nézd meg az LG Optimus F6-ot is

(#38803) tazmanka


tazmanka
csendes tag

Sziasztok!
Okostelefon vásárlása előtt állok, segítségetek szeretném kérni ebben.
Androidost szeretnék mindenképp, az árkeret olyan 60-65k. (hosszabb távra szeretném)
A főbb szempontok lennének: hd felbontású ips kijelző, hangos, szépen szóló hangszoró(k) - sokat hallgatok zenét róla, nagy aksi, szoftveres támogatottság, moddolhatóság.
Lenovo p780-ast néztem ki, de kicsit para a gariztatása, meg azt írják, hogy nem szól olyan szépen a hangszórója.Ez pedig fontos lenne eddig nokia 5800-át és sony ericsson xperia playt használtam, mindkettőnek szép basszusai voltak, élmény volt zenét hallgatni rajta.
Mit javasolnátok ezen szempontok figyelembe vételével? :)

(#38804) MurdR válasza tazmanka (#38803) üzenetére


MurdR
veterán

Ha nagyon fontos a zene, akkor SGS3 LTE, abban Wolfson audio van, egy kernel cserével első osztályú multimédia lejátszó lesz. (iPod szintű, mondhatni.)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#38805) callmeakos válasza Bkrisz9 (#38801) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Kizárólag T-Mobile, aranytárskártya, next s díjcsomaggal.
Eredetileg 5 telefonon gondolkodtam el: S4 Mini, Ace 3, Xperia SP, Huawei P6, Galaxy Express.

Akkor ebből SP lesz ahogy látom. Nem mondom azt hogy kár, mert a P6ig, csak azt akartam mindenáron (kivéve ha lehetne a Ténél kapni Nexus4et.), de a P6 olyan veszettül néz ki, hogy huh.

All→M8

(#38806) abwert


abwert
csendes tag

Szerintetek megéri kivárni a Lumia 525-öt? Lesz annyival jobb? Mert esedékes telefon vásárlás előtt állok és nem akarom 1 hónap után megbánni, hogy nem 525-öt vettem :)

(#38807) Gery1987 válasza abwert (#38806) üzenetére


Gery1987
őstag

Szerintem nem. Annyival több, hogy 1 GB RAM-ot kapott...slussz.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#38808) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok telefonvásárlás előtt állok, és olyan kérdésem lenne, hogy karácsony előtt vagy után érdemesebb beruházni rá?
Kb. 50-60k az árkeret

(#38809) tisn válasza tisn (#38771) üzenetére


tisn
addikt

Nagyjabol eldontottem, a lumia 820-at veszem valoszinuleg, viszont a t-szarnal elofizuval dragabb, mint fuggetlenul boltokban. (pl. b-telnel 10k-val olcsobb, rendes afa-s arral.)

Megbizhato boltok ezek? Melyik netes webshopbol erdemes esetleg rendelni?

(#38810) kali válasza tisn (#38809) üzenetére


kali
legenda

olyan helyen nézd/vedd, ahol rendes gyártói garival adják, nem pedig boltival, mert utóbbi nem sokat ér...

(#38811) Gery1987 válasza -Faceless- (#38808) üzenetére


Gery1987
őstag

Karácsony előtt. Most lesznek a nagy akciók. Utána már nem nagyon érdemes főleg ha sokan csinálják hogy neten rendelik és úgy viszik vissza ha nem vált be. Ha boltban veszed...javaslom neked is az online vételt. Ingyen kiviszik és 8 munkanapod van elállni.

Mire használnád? Melyik op.rendszert részesíted előnyben? Hol vennéd?

Ezekre válaszolj és akkor tudunk segíteni mert így nagyon nagy a szórás.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#38812) -Faceless- válasza Gery1987 (#38811) üzenetére


-Faceless-
őstag

Van már konkrét, T-nél Like 300-al [XS-el egyenrangú], vagy függetlenül expansys / speedshop / xxlgsm -ből, ha több jön össze, akkor xperia sp, ha nem, akkor optimus F5, ha még annyi se, akkor xperia L. Szerintem ez a sorrend így korrekt. Bár ha valahol találnék P6-ot (nagy szerelmem) akkor azt vennék.

Igazából olyan mindenre, alkalomadtán jó lenne ha fotózna, androidot jobban preferálnám ( de kb. minden héten 1-szer elgondolkozom a lumia 820-an ), zenét is erről hallgatnék, néha egy kis navi, játék (mondjuk RR3).
A legfontosabb viszont a tartósság kellene, mert hosszú távra kb. 3-4 évre kellene.

[ Szerkesztve ]

(#38813) Gery1987 válasza -Faceless- (#38812) üzenetére


Gery1987
őstag

Azta! A 3-4 év elég morcos.

Megnéztem a készülékek árait. Ha a Huawei P6 a nagy szerelem, akkor miért vállalod be mondjuk részletre? Morcos ára van nem mondom (webshop-ból rendelve 76. 632.- ami 7.992.- kezdővel és 11 x 6.240.- és erre jön a Like 300 2.690.-es havidíjjal), de ezen érdemes elgondolkodni. Ha ez nem játszik akkor szerintem az alsó határ a Sony Xperia SP ezek közül (ez mindegy hogy bolt v webshop ugyanannyiba kerül 67.820.- 6.990.--es kezdővel és 11 x 5.530 szintén a csomagdíj nélkül, ami ehhez plusz 2.690.-).

A másik kettő már 3-4 évre nem biztos hogy elég lenne. Az Optimus F5 nem rossz de nincs hivatalosan forgalmazva így max bolt garanciát kapsz ami egyenlő a WC-papírral sok esetben. Az Xperia L ennél még gyengébb. Ezt a kettőt kilőném.

A másik kérdés az, hogy teljesen új előfizetést vásárolnál, vagy meglévőt újítanál? Mert ha pl. aranykártyás vagy a Telekomnál mindjárt más lehet a helyzet árakkal ami szintén befolyásolhatja a listádat és az árakat is.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#38814) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Páromnak szeretnék venni egy telefont. Max 30000 Ft a keret.
Teljesen átlagos felhasználás, semmi megkötés, max. az hogy a szókereső fusson rajta :D , és androidos lehetőleg.
Ne legyen előfizetéses, kb Desire 200 méretű legyen.
Ár/érték arányban mi érné meg a legjobban mostanság?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38815) -Faceless- válasza Gery1987 (#38813) üzenetére


-Faceless-
őstag

A részlettől egyenlőre tartózkodnék :/ , de még meglátom, hogy alakul lehet végül ott kötök ki. Vodás vagyok már ~8 éve azt hiszem, csak ugye ott amennyi kedvezményt adnak ezért ahogy mondtad kb. Wc papír szindróma. Azért 3-4 év mert általában minden kütyüt hosszú távra veszek, és úgy évente egyet cserélek, csak most laptopra egy kicsit több ment mint így utólag szerettem volna.
Igazából még semmiben sem vagyok 100%-ig biztos még az is lehet, hogy eltolom az egész vásárlósdit hátha a P6s lenyomja az alapmodell árát.
(ha jól tudom december elejére készítik elő forgalmazásra a P6s-et, és a Mate 2-őt is)

(#38816) Narakh


Narakh
senior tag

Vásárlás előtt állok, végül két esélyes maradt. Ahogy olvastam, a Lumia 520 és az Xperia M hardveresen nagyjából megegyezik, ás az áruk közt se lenne annyira vészes különbség. Szimpátia alapján szívem szerint a Nokiát venném, viszont tartok kicsit a WP-tól. Létezik erre a platformra böngésző, ami hasonlóan jóindulatúan bánik az adatforgalommal, mint az Opera Mini? Hát valami igazán használható médialejátszó?
Általánosságban melyiket ajánlanátok első okos kütyünek?

Ha valaki segítene információval vagy akár a véleményével, azért nagyon hálás volnék.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#38817) Hunt3r22 válasza callmeakos (#38800) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Jövőhéten lesz teszt szerintem Lg l6-ról ( hétfőn legalábbis Ma tv-ben benne lesz)

4.5 col, 4g, remek üzemidő

szerintem olcsóbb lesz mint az sp, és tudásilag is ott van.

rövid áttekintés:

[link]

[ Szerkesztve ]

Xr

(#38818) Algotis válasza Zsadi (#38814) üzenetére


Algotis
addikt

Szia!

Itt van néhány ami szóba jöhet:

Xperia E
LG Optimus L4 II
LG Optimus L5
Motorola Defy+

WP-ből pedig:

Lumia 520
Lumia 610

Androidos Outlookból küldve

(#38819) jooker82 válasza Zsadi (#38814) üzenetére


jooker82
nagyúr

A Média marktban 29900 az L4 II,az elég jó kis stabil telefon.
[link]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#38820) Ricsko :D válasza Algotis (#38818) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Lumia 520 ha bejön a WP....

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#38821) Algotis válasza Ricsko :D (#38820) üzenetére


Algotis
addikt

Igen, azt írta hogy lehetőleg androidos, azért a választás lehetősége megvan.

Androidos Outlookból küldve

(#38822) Gery1987 válasza -Faceless- (#38815) üzenetére


Gery1987
őstag

Az attól függ a P6s bekerül-e a szolgáltatói kínálatba. Ha igen akkor esélyes hogy lenyomja valamennyire. De a decemberi független piacos megjelenés nem hozza magával a szolgáltatós pláne a magyar megjelenést. Lehet abból lesz vastagon jövő év mire bejön.

Szóval ha most jó az ára annak amit kinéztél érdemesebb. Lehet olcsóbb soha sem lesz.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#38823) ultio


ultio
senior tag

Sikerült 3 készülékre szűkítenem a kört:
Motorola Moto G
HTC Desire 500
LG Optimus F6

A Motorola független lenne, a másik kettő szolgáltatói.

Melyiket ajánlanátok?

rasti rusti

(#38824) Ricsko :D válasza ultio (#38823) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Én a Motot venném.... :))

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#38825) jooker82 válasza ultio (#38823) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az F6-ot nagyon dicsérik,pedig még csak egy hete kapni. :) Olvasgass a topicjába [link] Van akinek 3 napja megy a teló 3 óra kijelzővel és még csak 67 %-ra merült.... Nem lassul be nem akadozik.Stabil rendszere van. :)

Távirányitó,NFC,LTE,Qslide,Quickmemo....stb is található benne.

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#38826) quailstorm válasza ultio (#38823) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem a Desire 500. A szívem a Motohoz húzna engem, de az F6 meg egy józan választás. A Moto viszont nem egy elavult rendszerrel jön és jóval jobb a kijelző, ezt is mérlegeld.
F6 meg valószínűleg stabil lenne, alkalmas telefonnak, amire nagyon sok 50-60ezres (és alatta) droid nem képes.

(#38827) Cyrin válasza quailstorm (#38826) üzenetére


Cyrin
addikt

Sőt beígérték a motorolára a kitkat-et is januárban.

(#38828) Hunt3r22 válasza Cyrin (#38827) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Szerintem Lg l6 is megkapja 4.3-ig legalább, de 4.4 sem kizárt. ( tudom belelóg a kezem a bilibe. :D )

Xr

(#38829) mikersz1 válasza Hunt3r22 (#38828) üzenetére


mikersz1
senior tag

Én F6-ot mondom a normális garancia miatt.

Hunt3r22: Nem l6, hanem F6.

[ Szerkesztve ]

(#38830) Hunt3r22 válasza mikersz1 (#38829) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Igaz! :W

Xr

(#38831) ultio válasza mikersz1 (#38829) üzenetére


ultio
senior tag

Hát igen.
Ez is fontos szempont, ráadásul nálam előkelő helyen áll a gari és a Motorolának nincs is Magyarországon képviselete. Motonak mennyi a gyári garija? Az LG-nek tudtommal 1 év.

A F6 olcsóbb is talán + bővíthető tárhely, ami egy idő után jól is jöhet, bár én pont nem tárolok sok mindent a mobilon.

Nehéz ügy, Desire-t én is kizártam, így kettő közül kell döntenem.
Hardverese melyik az erősebb? Ahogy írtátok a Moto G-nek sokkal jobb a kijelzője.

rasti rusti

(#38832) Hunt3r22 válasza ultio (#38831) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Motorolát mennyiért tudnád megvenni?

Xr

(#38833) ultio válasza Hunt3r22 (#38832) üzenetére


ultio
senior tag

Nem lenne kedvezményem rá.
Itt venném v. az angol Amazonon.

rasti rusti

(#38834) PandurBoo


PandurBoo
újonc

Üdvözletem!:)
Nos, a helyzet az, hogy egy kis segítségre lenne szükségem telefon ügyben. Új készüléket szeretnék vásárolni, hogy végre megszabadulhassak a 3-4 éves ütött-kopott ócskaságomtól (Samsung S3650 Corby).
Nagyon tetszik a Galaxy SIII, de emellett egy iPhone 4S-nek sem mondanék nemet. Mindkét telefon tetszik, és nyakra-főre dicsérik mindkettőt.
Nem hiszem sőt tisztában vagyok velem, hogy nem tudnám kihasználni a telefon tudását, mivel a telefonálás és SMS-ezésen kívül többnyire internetezésre, viberezésre, skypeolásra, blogolásra(ergo hosszabb szövegek bepötyögésére), filmnézésre, zenehallgatásra és fényképezésre(mert azt imádom) lenne használva.

A másik dolog viszont a méret... túlontúl is apró kezeim vannak, amiben nagy valószínűséggel bután állna az SIII-as. Persze ez nem okoz akadályt, ha hasznos számomra a ketyere.:)

Esetleg egy kis összehasonlításfélét kérhetnék a hozzáértőbb emberkéktől a két mobilról?:)

(#38835) Hunt3r22 válasza PandurBoo (#38834) üzenetére


Hunt3r22
őstag

dióhéjban:

s3 android -> vannak főzött romok, mókolhatod a telefonodat / nagyobb kijelző

Iphone -> Ios gyorsabb felület, kisebb kijelző

mind2 telefon jó, neked kell eldöntened melyik op-t szeretnéd, illetve mekkora kijelzőt :)

[ Szerkesztve ]

Xr

(#38836) jooker82 válasza ultio (#38831) üzenetére


jooker82
nagyúr

nem biztos,hogy jobb a kijelzője...attól,hogy HD még nem jelent garanciát rá,hogy jobb is . Szervizről meg annyit,hogy szerintem külföldre kellene küldened,ha valami gond van.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#38837) callmeakos válasza Hunt3r22 (#38817) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De ahogy nézem a T-Mobile-nál még a Hamarosan Kapható készülékek listájában sincs.

All→M8

(#38838) dokee78 válasza callmeakos (#38800) üzenetére


dokee78
félisten

Olvasgass bele a P6 fórumába. :K
Én Sonys vagyok,de elgondolkodtató kérdés.
Én is nehezen döntenék.

(#38839) Narakh válasza Narakh (#38816) üzenetére


Narakh
senior tag

Erre esetleg valaki? :U

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#38840) dokee78 válasza Narakh (#38816) üzenetére


dokee78
félisten

Olvasgass bele,WP és Droid,illetve a két mobil topikjába.
Bár első okostelefon tulajként a WP sem rossz választás,de lehet csalódás lesz,ha van droidos a környezetedben és csili vili témák és háttérképek megtetszenének azoktól el kell búcsúznod.

Nincs elég csempe a fürdőszobában? ;]

(#38841) Narakh válasza dokee78 (#38840) üzenetére


Narakh
senior tag

Engem inkább a programok általi támogatottság aggaszt.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#38842) dokee78 válasza Narakh (#38841) üzenetére


dokee78
félisten

Droidra több ingyenes van ha jó az emlékezetem.

(#38843) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!
40k-ért mit lehetne kapni? Net, zene, játékra lenne. Függetlenül vagy akármelyik szolgáltatónál lenne véve.
Ha függetlenül lenne véve akkor jó a bolti gari is.

(#38844) Zsadi válasza jooker82 (#38819) üzenetére


Zsadi
őstag

Algotis, jooker82:

LG vonal lesz úgy látom, az jönne be neki. (Én maradnék az Xperia-nál, ha magamnak kellene :) )
Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#38845) callmeakos válasza dokee78 (#38838) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Érdekes, mert amíg meg nem láttam az SPt, addig az Xperia L-t akartam nyálcsorgatva. Most az SP, de ez a P6 megint megkavart. De inkább biztosra mennék a teljesítmény szempontjából. Nem akarok megint úgy járni, mint a Grand X INel.

All→M8

(#38846) DS39 válasza Tomi0703 (#38843) üzenetére


DS39
nagyúr

40k körül: Lumia 520 - független, Blade V - független, Ace 2 - Telenor.

(#38847) Tomi0703 válasza DS39 (#38846) üzenetére


Tomi0703
őstag

Igen. Pont ezeket néztem ki neki (húgomnak). L520-at nem akar, nem jön be neki a teló meg WP se tettszik neki (hiába mondtam, hogy a legjobb ezért a pénzért.
V-t is néztem neki (de ez ugye bolti garis). Viszont most végigböngésztem a Telenor kínálatát és láttam még a Solát is 35 k-ért. Szóval most azon gondolkozom, hogy Ace 2 vagy Sola... :F

:Y

(#38848) DS39 válasza Tomi0703 (#38847) üzenetére


DS39
nagyúr

itt elvileg 24 hónap gyártói garival adják V-t.

Solában 512 MB ram van, ha játszani is akar, akkor inkább az Ace 2. (768 MB ram + nagyobb aksi)

[ Szerkesztve ]

(#38849) punky10 válasza callmeakos (#38845) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem menj be egy Tré-pontba,és nyomogasd egy kicsit mindkettőt.Én csak egy szűk órát próbálgattam a P6-ot,de nem volt lassú.Pedig már be volt "lakva":launcher,widgettek...stb
Igaz,az SP is gyors,unokatestvérem Next launcherrel használj,pöpec...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#38850) lalakov


lalakov
senior tag

Tudnátok ajánlani nekem 50000 Ft környéki jó mobilt? Legyen jó kamerája, akadás mentesen fusson, android legyen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.