Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) dokee78 válasza mobilizmo (#39250) üzenetére


dokee78
félisten

Esetleg más lehetőség?

(#39252) Haby


Haby
tag

Bocsi előbb rossz helyre írtam. Tehát:
mobilt szeretnék venni, de nem tudom melyiket lenne érdemes, ebben kérnék segítséget.
Kritériumok: 100.000 huf max, email írás olvasás, wifin netezés, hírek olvasása, gps, normális üzemidő,buszon néha zenehallgatás, kb ennyi. Mit tudnátok ajánlani.
Segítséget előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#39253) -KP-


-KP-
addikt

Na úgy tűnik megoldódni látszik a problémám. gondolkodtam különböző árkategóriájú és platformú készülékeken végül leszűkítettem kettőre.

Sony Xperia Sp vagy Huawei Ascend P6? Mindkettő T-s. Árban közel egyforma a két készülék.

pro és kontra milyen érv szól egymás ellen a két gép esetén?

előre leszögezném, hogy a 4g/lte hiány nem érdekel, és a játékok sem(legkevésbé sem).

(#39254) dokee78 válasza -KP- (#39253) üzenetére


dokee78
félisten

P6
+szebb fotók
+szebb kijelző
+több extra
+2GB RAM
+minőségi kialakítás (már szinte Iphone minőség)
-a kevésbbé elterjedt SOC miatt játékokban lehetnek textúra hibák egyébb bugok

SP
+talán támogatottabb
+erős és támogatott 2 magos SOC

-kijelző
-szervíz (Cordon Electronics,de szeretném már,ha szerződést bontanának velül)

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#39255) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, a feleségemnek szeretnék karácsonyra meglepetésként egy okostelefont.
Most nokia 2700-át használt és elég idejét múlt. A T-mobilnál fogom megvenni max keret 55 ezer forint.

Amit kinéztem az a Sony Xperia L vagy M vagy Nokia 625. Kb egy árban van mind a 3.

Melyiket ajánlanátok első okos telefonnak?

Amire használva lesz:
- fényképezés
-facebook, skype
- navigáció
Játék nem hiszem hogy lesz vele.
Ha van más ajánlat ilyen árkategóriában nyitott vagyok( új legyen,független, vagy T-és)

Köszönöm a segítséget!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#39256) dokee78 válasza Rogiii (#39255) üzenetére


dokee78
félisten

Lumiában gyárilag van ingyen Navi,szerintem jobb a fotós képessége is a 2 Xperiától.
Nem tudom WP-n jó-e a Skype.

(#39257) Rogiii válasza dokee78 (#39256) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Én első körben az Xpreia L vagy M-re gondoltam, kicsit félve a windows phone-tól, meg talán a sony formája jobban tetszik, de ha jobb választás a nokia akkor hajlok afelé is.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#39258) Al3xT válasza Haby (#39252) üzenetére


Al3xT
tag

A felesegemnek HTC One-t vettem. A Samsung Galaxy S4-et es a Sony Z/Z1-et sokan lehuzzak. Elobbit a muanyag mivolta es a TouchWiz miatt, utobbit a kamera es a kijelzo miatt.
Magamnak Nexus 5-ot szerettem volna, de vegul Motorola Moto G-t vettem, mert SOKKAL olcsobb, mint barmi mas, viszont mindent tud, amire szuksegem van. Ennyi penzert (50-70 ezer Ft) egyszeruen nincs jobb.

[ Szerkesztve ]

új Motorola Moto E eladó

(#39259) dokee78 válasza Al3xT (#39258) üzenetére


dokee78
félisten

Motorola Moto G egyik hátránya,hogy nem bővíthető.

(#39260) -KP- válasza dokee78 (#39254) üzenetére


-KP-
addikt

+"erős és támogatott 2 magos SOC"

ennek hol van előnye játékokon kívül?

(#39261) Zoli133 válasza tisn (#39246) üzenetére


Zoli133
őstag

Köszi az infót a felhozott dolgokkal tisztában vagyok, de mindennek van free alternatívája WP-n is. (Ennek direkt utánanéztem). Ha csak ezt vetted észre hátránynak eldöntetett a kérdés. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#39262) Al3xT válasza dokee78 (#39259) üzenetére


Al3xT
tag

Ez eleg szubjektiv. Aki 32 GB zenet, vagy HD filmet hurcol a telefonjan, annak biztosan nem, de a tobbseg nem media centernek hasznalja a telefonjat. :)
Akinek alkalmankent jol jonne egy kis plusz hely (Moto G, LG G2, Nexus 4 es 5 tulajok :) ), az hasznalhat OTG kabelt, vagy meenova adaptert. ;)

új Motorola Moto E eladó

(#39263) Bkrisz9 válasza -KP- (#39260) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Nem csak játéknál hanem másnál is előfordulhat h nem szereti a SoC-t (de a legtöbb programnál minimális ennek az esélye) illetve frissítéseknél is lehet hátrány és a közösségitámogatásban is

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#39264) dokee78 válasza Al3xT (#39262) üzenetére


dokee78
félisten

Szó nélkül elcserélném rá az Xperia L-t. :K

(#39265) Kiralybali


Kiralybali
tag

Sziasztok!

Általános iskolás lányomat tervezem meglepni egy olcsó okostelefonnal (annak ellenére, hogy nem látom feltétlenül szükségesnek, hogy legyen neki egy ilyenje, minőségi és egyben drága darabra nem áldoznék, mert lába kélne, elhagyná, stb. én meg gutaütést kapnék, de ez most mellékes is).
Szóval ahogy néztem, pl. van most nem kártyafüggetlen Samsung Galaxy Y és Pocket 13-17 ezer körül.
Mobiarénán olvasva a két tesztet azt sejtem első ilyen telefonnak tökéletes lesz, de nem egy csoda. Pocket kapcsán azt írták, ugyan az a hardver van benne, mint az Y-ba. Ez alapján van-e egyáltalán értelme a drágább Pocket-en gondolkodni?

Röviden,melyiket válasszam, és miért? :F

[ Szerkesztve ]

Balage

(#39266) dokee78 válasza Kiralybali (#39265) üzenetére


dokee78
félisten

Melyik szolgáltatónál vennéd?

(#39267) punky10 válasza Kiralybali (#39265) üzenetére


punky10
addikt

A Pocket másfélszer annyi RAM-ot kapott,mint az Y,és ujabb droid fut rajta.
És pl a Trénél olcsobb,mint a legtöbb "butafon"...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#39268) w333 válasza Al3xT (#39258) üzenetére


w333
félisten

+1 a Moto G 170€ áron nagyon "bestbuy" telefon :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#39269) motoflug válasza Zoli133 (#39261) üzenetére


motoflug
őstag

Az Ativ S nem játszik ?

(#39270) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok!

Édesanyámnak keresek valami elérhető árú telefont (40-60e).

Sok kikötésem nincs, mert nem támasztottak túl nagy igényt.
Android legyen, mert azt már megtanulta,
legyen nagy képernyője (lássa a gombokat, a billentyűzetet azt szeretné),
szeret vele fényképezni, így ha lehet ez a funkciója legyen erős, ezzel együtt legyen beépített tárhely és memóriakártya hely.
Mindenképpen új, számlás
Mind1 hol veszem meg.
Anyu minden második évben kér telefont, így nem túl rövid távra tervezünk, legyen el vele addig.
Egyébként anyu néha netezik rajta, de keveset, főleg a telefonál, smst ír, és fényképezget vele tudtommal.
Kialakítása mind1, nagy képerő, és azért csinos legyen.

Előre is köszönöm :R

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#39271) VD válasza pittbaba (#39270) üzenetére


VD
őstag

Kár, hogy csak androidban gondolkodtok. A leírtak alapján a Lumia 625-öt pont neki találták volna ki. [link]

(#39272) pittbaba válasza VD (#39271) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Óh ez tényleg nagyon jó lenne, de szegény most elé tolok megint egy új rendszert, sokkot kap :) Csak droid. Arra tipp ?

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#39273) SSB


SSB
csendes tag

hello mindenkinek! karácsonyra tervezek venni egy telefont. Jó néhányat végig néztem és végül ezekre jutottam Gigabyte Gsmart roma (1 giga ram :D nem túl jó aksi :( ) Nokia Lumia 520 ( 512 ram :( viszont 8 gb memória) Sony Xperia L (talán ez lenne a legjobb csak egy kicsit drága nekem :DD utálok telefonra pénzt költeni holnap úgyis kijön egy új xdd. Szóval ezeket nézegettem de ha van valami jobb 4nél nagyobb kijelzővel amin jól lehet netezni és a játékok sem nagyon szaggatnak (bár nem vagyok az a nagy játszogatós) akkor bármi mást is mmeghallgatok. előre köszi :))

ha nem fér be a procihűtő....ez van

(#39274) tzsolesz válasza pittbaba (#39272) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Milyet használ most? Csak hogy legyen mihez viszonyítani.

Galaxy S Advance, vagy Ace 2 ami beleférhet szerintem. De ott van az LG Optimus L7II is, az is beleférhet.
Ezek fehérben jól néznek ki, és nőknek is jól áll a használata.

(#39275) dokee78 válasza SSB (#39273) üzenetére


dokee78
félisten

Nokia Lumia 520-ra mivel WP,azért nem igazán van annyi játék,mint egy Droidra.

(#39276) pittbaba válasza tzsolesz (#39274) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Asszem régi Galaxy Minije van tán, vagy ilyesmi kaliber, már nem emlékszem, nem a legkorszerűbb masina már, szóval ehhez viszonyítani már nem nagyon lehet!
Megnéztem ezeket a típusokat.
Mástól is várom esetleg a tippeket ha van még valami észben.
Köszönöm!

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#39277) edem96 válasza pittbaba (#39276) üzenetére


edem96
senior tag

LG F6?

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#39278) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Van ra esely, hogy lenyomozzam az ellopott S3 Mini-t ha nem volt aktivalva a mobile tracker?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#39279) punky10 válasza Csaby25 (#39278) üzenetére


punky10
addikt

Nem sok.Ha komoly lopásgátlo(Cerberus,Avast)van feltelepítve,egy profi csapat ellen akkor sincs esélyed.Ezek hiányában meg az amatőr csövesek sem buknak le... :(

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#39280) Zoli133 válasza motoflug (#39269) üzenetére


Zoli133
őstag

Néztem, de túl nagy méretben a 4,3as átlót is szokni kell majd a 3" után, de a 4.7" már sok lenne.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#39281) tisn válasza dokee78 (#39256) üzenetére


tisn
addikt

Nem tudom WP-n jó-e a Skype.

epp csak kiprobaltam, de kep es hang volt

(#39282) Simtu


Simtu
senior tag

3 teló között gondolkozom: lg Prada 3, htc Sensation xe, Motorola atrix 2. Melyiket ajánljátok?

(#39283) dokee78 válasza tisn (#39281) üzenetére


dokee78
félisten

Úgy értettem,nem ismerem a rendszert,hogy bugos-e rajta a skype.
Hülyeséget meg nem akartam mondani,vagyis írni.

(#39284) tisn válasza Zoli133 (#39261) üzenetére


tisn
addikt

Ha csak ezt vetted észre hátránynak eldöntetett a kérdés.

Azt azert vedd figyelembe, hogy elso okostelom. (Van egy android tablet meg a gyereknek, de azt nem hasznaltam tul sokat.)

(#39285) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Helosztok!
Ha valaki T-s vagy ki akar próbálni valami telefont annak szólok most újították fel Fehérváron a plázában a T-t és az összes mobil kipróbálható ami fenn van a honlapot... A G2.től kezdve az S4 Zoomig miniden 5S stb...

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#39286) mobilizmo válasza dokee78 (#39251) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem ragaszkodom ehhez. Ő mondta, hogy HTC tetszik neki, sok osztálytársának van. Én magamtól nem vennék mert ugye a cég lassan haldoklik. Most Galaxy Y van neki, annál majdnem minden jobb, de azért valami többé-kevésbé normálist szeretnék venni neki, de nem kell extra. A peremfeltételek:
- android (ajánlgattam neki Lumia-t, de nem akar windowst)
- max. 4" (van neki egy Nexus 7)
- 60 kHUF környékén
MM-ban nézegettem a Desire 300-at, nagyon szép készülék, amennyire meg tudtam nyomogatni normálisan működött. Aztán most megnéztem, hogy csak 512 MB RAM van benne 2x1 GHz SOC-al és JB van rajta. Na ettől rögtön kirázott a hideg, Az én xPeria U-m ugyanilyen vas, ICS-el és meg lehet tőle őrülni, olyan szar.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39287) dokee78 válasza mobilizmo (#39286) üzenetére


dokee78
félisten

Ugyanez van a Desire X-ben is csak ott 768MB RAM.

Galaxy ACE3 LTE tökélees lesz,bőven erősebb mindkettőnél. :K

[ Szerkesztve ]

(#39288) mobilizmo válasza dokee78 (#39287) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az egy fokkal jobb.
Te mit ajánlanál?
MM-ben néztem a Galaxy ACE3 LTE-t is, nem annyira csinos darab, de sokkal jobb vas.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39289) maggi1886076 válasza mobilizmo (#39288) üzenetére


maggi1886076
addikt

Ace3 egy nagyon jo telo. Nem banod meg, ha azt veszed.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#39290) mobilizmo válasza maggi1886076 (#39289) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lehet, hogy az lesz, rögtön 2, a feleségemnek is kell.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39291) dokee78 válasza mobilizmo (#39290) üzenetére


dokee78
félisten

Olvass előtte a topikjába,valami wifi gondot emlegetnek,nem tudom javítva lett-e vagy mi okozza.

[ Szerkesztve ]

(#39292) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Eladnám a Samsung Galaxy S Advance telefonat,hogy vegyek egy nagyobb kép átmérőjűt.Csak android jöhet szóba t-mobilos vagy gyári garival rendelkező legyen.Az átmérője 4.3-5 terjedjen főként nettezés és ebook olvasásra kellene lehessen bővíteni így olyan jöhet szóba amelybe tehetek micro sd kártyát.A legjobb megoldás a LG F6 lenne de ahogy olvastam még nem nagyon elérhető itthon.

[ Szerkesztve ]

(#39293) pit stop válasza qwertly (#39292) üzenetére


pit stop
addikt

Telekomnál nem is lesz, így azzal ne is számolj. Moto G sem - mielőtt felmerülne...
Ha megírnád, hogy T-mobile-ba milyen csomag mellé vennéd, valamint hogy mekkora a kereted még lehet segíteni is tudnánk ;)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#39294) qwertly válasza pit stop (#39293) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,feltöltös kártya érdekel max 70000FT értékik.

(#39295) DS39 válasza qwertly (#39294) üzenetére


DS39
nagyúr

mi van ha megveszed a Telenortól 60k-ért az F6-ot és nálunk legálisan kifüggetleníted? (úgy rémlik 7650 Ft-ba kerül náluk a függetlenítés, de ezt a Telenor topikban pontosabban megmondják)

(#39296) pit stop válasza qwertly (#39294) üzenetére


pit stop
addikt

Alcatel OT IDOL, Desire 500, L7 II, Xperia L - ezek amiket hirtelen találtam. Alcatel a legnagyobb, de én inkább többit mondanám elsőre.
DE Xperia SP ottvan 74.990-ért, 4,6'-os kijelzővel, bővíthető, és messze jobb mint fentiek. Az lenne a jó választás.

(#39295) DS39 : F6 topikban ez felmerült, és az a gond, hogy nem volt egyértelmű a válasz tőlük, hogy garancia megmarad-e; hiába Telenor függetlenít.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#39297) qwertly


qwertly
addikt

Köszönöm a válaszokat,akkor már csak a mostani telefonat kell eladni :DD és ha még ilyen jó árban lesz a sony akkor olyat veszek ha nem lesz jobb ajánlat.

(#39298) w.miki


w.miki
veterán

Szerintetek az ujmobilok.hu oldalról érdemes új, két SIM kártyás telót venni?
Kínából még sosem rendeltünk, és a bizonytalanság miatt nem is merünk :(
Vagy ti hol vennétek új, DUAL SIMes mobilt, garanciával itthon?
..és ... milyet, 50k-ig?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#39299) dokee78 válasza w.miki (#39298) üzenetére


dokee78
félisten

Van Duál simes topik is.

(#39300) DS39 válasza dokee78 (#39299) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt magyarázzátok meg miért baj ha itt kérdeznek ilyet? ami dual sim-es az már nem okosteló? :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.