Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) DS39 válasza jano_77 (#36350) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt: [link] :)

(#36352) jano_77 válasza DS39 (#36351) üzenetére


jano_77
nagyúr

:R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#36353) quailstorm válasza dokee78 (#36349) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A másik kettő az előző generációs, tehát félreértetted.
3 telefon volt: Desire 500, S3 mini, meg S advance, legalábbis a hsz környékén. Ugyanakkor a Desire 500 mostani hardvert tartalmaz, csak annyira low-end és régi design, hogy nem kell túl nagyra tartani. Az kb azért 4 magos, hogy rá lehessen írni a dobozra. Meg elég gáz hogy a Snapdragon alsókatban a 720p-hez 4 magos SoC kell, míg egy MSM8255 lazán vitte anno a 720p-t...

(#36354) w333 válasza quailstorm (#36353) üzenetére


w333
félisten

Meg elég gáz hogy a Snapdragon alsókatban a 720p-hez 4 magos SoC kell, míg egy MSM8255 lazán vitte anno a 720p-t...

Volt Grand X Intel Atom az 1 cpu -val simán vitte az 1080p videókat is :D

(#36355) Tomi0703

Huawei Y300 ! de én inkább az S Advance -t venném ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36355) Tomi0703 válasza w333 (#36344) üzenetére


Tomi0703
őstag

En is arra gondoltam. :D
Es ha az ar inkabb 30 es nem Advance?

(#36356) raven12 válasza Devas (#36331) üzenetére


raven12
senior tag

Nagyon köszi a tippet, rávettem, hogy nézzen utána, és nagyon tetszik neki! :)

(#36357) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hellósztok!

Szerintetek az LG L9 és a Sony Xperia S közül melyik a jobb telefon?
Van valamelyiknek komoly típushibája, amire vásárláskor figyelni érdemes? (Használtan venném)

Előre is kösz a választ!

(#36358) Nova_


Nova_
tag

Köszönöm az ajánlásaitokat!

A Samsung galaxy ace 3-ról mi a véleményetek/tapasztalatok?

(#36359) Arween


Arween
senior tag

sziasztok. Telefon vásárlás előtt állok a kiszemelt egy LG Optimus 4X HD-lenne... DE jelenleg Telenornál nem nagyon van elérhető készlet.(új előfizetésre venném)Ha valaki tud esetleg elfekvő készletről Győr-Budapest környékén ossza meg velem.De azért érdekelne melyik mobilos boltot ajánljátok ahol GYÁRI garanciával adják?(Lg nél minden telefonra 1 év gyári garancia van csak?)

(#36360) Algotis


Algotis
addikt

Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy lemondok a Nexus 5-ről, ugyanis túl nagy lenne.
Olyan telefon kéne nekem ami max. olyan 120k lenne, maximum 4.3 inches, mert máskülönben nem fér el a zsebembe sem.
Előny lenne, ha négymagos lenne, de jó valami erősebb kétmagos is.
A Galaxy S4 mini mellett van még valami hasonlóan jó?

Androidos Outlookból küldve

(#36361) pècsimunkás válasza Arween (#36359) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szia!
Valamelyik E-digital,Media Markt,ahol tuti a garancia.
Bár ők elég húzós áron adják a normális telefonokat. Pl a 4x-et is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#36362) edem96 válasza Algotis (#36360) üzenetére


edem96
senior tag

Helló!

[link]
[link]
[link]
Ezek vannak a Media Markt-ban.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#36363) Algotis válasza edem96 (#36362) üzenetére


Algotis
addikt

Most kinéztem magamnak a HTC One-t, az még a 4,7-es kijelzőjével elmegy, meg tud valamit!

Androidos Outlookból küldve

(#36364) dokee78 válasza Algotis (#36363) üzenetére


dokee78
félisten

Azért a 4MPixeles kamerától sokat ne várj.

(#36365) Algotis válasza dokee78 (#36364) üzenetére


Algotis
addikt

Jéé, azt csak most látom. Hát az elég gyengusz... :U
Nincs semmi telefon amibe legalább van 1,5giga ram, négymagos és max 4,7 inches és van normális kamerája mert valami mindegyikben eltér... :W
Ja, meg HD kijelzője, mert az S4 mininek meg az nincs, amúgy jó lenne...

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#36366) Arween válasza pècsimunkás (#36361) üzenetére


Arween
senior tag

No igen ez a baj, itt 90-100e környékén van ami előfizuval 60 lenne...Esetleg ebben az árban hasonló tudású készülékként mit ajánlotok?

(#36367) Algotis válasza dokee78 (#36364) üzenetére


Algotis
addikt

Azért elfogadható képeket csinál azzal a 4 megapixellel?
Nem kell nekem hiperszuper, csak hogy elfogadható legyen, nem várok semmit attól a kamerától.

Androidos Outlookból küldve

(#36368) edem96 válasza Algotis (#36367) üzenetére


edem96
senior tag

Szerintem nem csinál rossz képeket. A HTC One-ra +1 a részemről.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#36369) kali válasza Algotis (#36367) üzenetére


kali
legenda

elfogadható, csak a többi csúcskategóriás készülékhez képest gyengébb kicsivel, és akkor is inkább csak jó fényviszonyoknál, illetve távolabbi témáknál.

(#36370) Algotis válasza kali (#36369) üzenetére


Algotis
addikt

A mostani LG Optimus 2X-emnél jobb képeket csinál? Vagy legalábbis gyorsabban fúkuszál?
Bőven elég lenne nekem már az is, csak ne legyen 10 másodperc míg fókuszál, mert azt nagyon utálom...

Androidos Outlookból küldve

(#36371) pècsimunkás válasza Arween (#36366) üzenetére


pècsimunkás
addikt

L7 II esetleg? 65 e Huf. Van fehèr ès fekete.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#36372) gabf


gabf
csendes tag

Hali!

Szeretnék telót venni, a 3 közül Ti melyiket választanátok és miért?

Sami S3 Mini
Sony Xperia L
HTC Desire 500

Köszi előre is!

(#36373) maggi1886076 válasza gabf (#36372) üzenetére


maggi1886076
addikt

Xperia L

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#36374) Algotis válasza gabf (#36372) üzenetére


Algotis
addikt

Én az S3 minit, tesómnak az van és nagyon meg van vele elégedve, de én is szoktam nyomogatni és tényleg nagyon ott van. Mellesleg picit jobb a processzor, de ez már más téma, az Xperia L is nagyon jó, több benne a ram. Inkább csak annyit mondanék, hogy kizárnám a HTC Desire 500-at.

Androidos Outlookból küldve

(#36375) stifi


stifi
senior tag

Sziasztok,

Sony Xperia U telefonomat cserélném le valami másra, mert eluntam az állandó akadozását és fagyásait. Az Xperia U volt az első okostelefonom, megtetszett az Android és a Sony design sincs ellenemre, kinéztem magamnak az Xperia L és Xperia M telefonokat és ebben kérnék segítséget.

a legfontosabb:
- 3,5" nekem elég, minden ami ennél nagyobb az számomra teher, de nincs 4" alatt erősebb hardverű telefon mint az Xperia U, annak pedig mennie kell, így hajlandó vagyok kompromisszumot kötni 4" vagy 4,3" méretben. és itt merül fel a kérdés: az Xperia L nagyon tetszik de az Xperia M kicsivel kisebb és könnyebb is, a hardverük azonos de állítólag a kijelzője a teszt alapján gáz, ez valóban így van?
ha igen akkor el is dőlt a kérdés, ha van olyan a kijelzője mint az U-nak akkor még versenyben van, tud valaki erről nyilatkozni?

Alapvetően telefonálásra kell a telefon, kényszerből a céges előfizetés mellé vettem okostelefont hogy rálássak 1-2 dologra online, így a funkciók annyira nem érdekelnek - mind a kettő tudja azt amit az Xperia U gondolom (csak gyorsabban)...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#36376) mtcob válasza stifi (#36375) üzenetére


mtcob
senior tag

Szerintem inkább az L-t vedd, tényleg elég gyenge az M kijelzője, főleg a színekben és a betekintési szögekben mutatkozik ez meg :( L-nek a Sonyk közül a csúcs Z1 és Z Ultra után a legjobb minőségű kijelzője van :K
Esetleg iPhone nem tetszik? Gyorsan teszi a dolgát, minőségi, és kompakt.....egy 4-4S tökéletes ha valóban nem teszed ki nagy igénybevételnek ;)

[ Szerkesztve ]

(#36377) stifi válasza mtcob (#36376) üzenetére


stifi
senior tag

igen az ájfon nagyon tetszik fizikailag, valóban eltalált méret és tudom hogy rengeteg appot találnék ami még a munkámat is segítené - de egyrészt nincs szükségem ennyi mindenre (nem akarom hogy függjek a telefonomtól), a google szolgáltatásokkal tök jó szinkronban vagyok a telefonommal, a notebookommal és az asztali pc-vel is tehát bevált az android
másrészt elvből nem adok ennyi pénzt telefonért (használt nem játszik, céges használatra veszem újonnan 1-2 évente a telefonjaimat kártyafüggetlenül és így az iphone nagyon drága, 2 év hűséget nem vállalok)

többször megfordult már a fejemben mert igazad van, jó ötlet - de az U-t sem akartam igazán, ha már rászántam magam nem váltanék platformot újra...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#36378) mtcob válasza stifi (#36377) üzenetére


mtcob
senior tag

Ebben az esetben Xperia L (megéri a felárat az M-hez képest a sokkal jobb kijelzője miatt) :K
Vagy (bár ez se android se iOS ) a Lumia 620, ami még egész jó áron van és mellé nagyon stabil és gyors készülék....Nem tudom mennyire szimpatizálsz a WP-vel, de érdemes utánanézni/kipróbálni pl egy MediaMarktban, ugyanis simán jó lehet az elvárásoknak, és jobb áron is adják mint a két Sony-t, miközben hardveresen kb egyszinten vannak ;)

[ Szerkesztve ]

(#36379) w333 válasza gabf (#36372) üzenetére


w333
félisten

Xperia L ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36380) stifi válasza mtcob (#36378) üzenetére


stifi
senior tag

köszi a tanácsot, a páromnak windows phoneja van és elég szoros a kapcsolatom a microsofttal (ismerem a szoftvereiket és a telefonjukat is) - az M és L közötti vacillálás előtt már eléggé leszűkítettem a kört és kiesett az iphone meg a windows phone is :)

holnap megpróbálom a mediaban mind a kettőt megfogni, remélem sikerül dönteni!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#36381) dokee78 válasza gabf (#36372) üzenetére


dokee78
félisten

Néha az az érzésem direkt jön néha újonc,megkérdezni azt ami pont nemrég volt kérdés.

Mert ha vissza olvasol,pont én is válaszoltam rá.

(#36382) dokee78 válasza Algotis (#36374) üzenetére


dokee78
félisten

Minek jobb a processzora?

(#36383) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni... már több mint 1 éve lejárt a T-nél az előfizetésem és szeretném meghosszabbítani a hűségidőt. (tarifát még nem döntöttem el, lehet Next)
Így hosszú távra terveznék, mert azóta is az X8-am van :)
Árban max 65ezerig mennék el. Olvastam itt az új Alcatelről is, de hát nem tudom, néztem az új Samu Ace 3-at, erről sem írtak jót. Gondolkodtam a Samu S3-on is, de már nem tudom eldönteni. Ti mit ajánlanátok?
Ami biztos, hogy csak androidos telefon jöhet szóba :)
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#36384) MurdR válasza biznisz_man (#36383) üzenetére


MurdR
veterán

Ha belefér a keretbe az S3 LTE, akkor nyugodt szívvel merem ajánlani. Hatalmas felhasználói kör áll mellette, sokáig lesz rá frissítés ROMfőzőktől is. Ha az X8 elég volt X évig,akkor az S3 is elég lesz éveken át. (Ebayen meg rengeteg kiegészítőt megtalálsz hozzá, akár a dupla akku pl.) Az S3 mellett szól még a prémium garancia is, ami konkrétan azt jelenti, hogy házhoz mennek javításra, ha gáz lenne.

Az ACE3-mal sincs sok probléma. Nézegesd meg a felső kategóriás Huawei telókat is. Ami meg az olcsóbb alternatíva, az a BladeV.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36385) Orgi válasza stifi (#36375) üzenetére


Orgi
őstag

Én is Xperia U tulaj vagyok és nekem is elegem van ezen termékből maximálisan, de Te még ezek után ismét vennél Sony telefont? :R

(#36386) dokee78 válasza Orgi (#36385) üzenetére


dokee78
félisten

mi is a gond az új Sonykkal?
Miért ne venne?

(#36387) Bitpalace válasza freeknight (#36335) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Hát az, hogy kérdeztem, melyik készülék fér bele a bűvös 100k keretbe 2 éves hűséggel Mozaik S csomagban, ami legjobbat ki lehet hozni. Maradt a P6 és az Xperia Z. De sokan a Z-t mondják inkább, de nem tudom hogy miért lenne annyival jobb?

üdv!

(#36388) minek?:S válasza Orgi (#36385) üzenetére


minek?:S
őstag

Egem is érdekelne a probléma. Nekem is Xperia U van és megvagyok vele elégedve, valamint nem egy Sony-t fogtam, amikkel szintén nem volt gond...

Üdv.:M.

(#36389) odrif


odrif
MODERÁTOR

Úgy döntöttem lecserélem a Sony Xperia U készülékemet.

Olyan készüléket keresek ami:
3,5 nem nagyobb kijelző
2 db email folyamatos figyelése (facebook sose)
Jól és gyorsan pozicionáló GPS (ez nem jött össze a kis U-nak)
Minél hosszabb üzemidő.

Tudtok ajánlani típusokat?

dokee78:
Látom felettem is eladnák a Sony Xperia U készüléküket.
Nekem a gondjaim:
1. nem tudtam mit kezdeni azzal hogy iszonyat gyorsan merült a telefon, ha az adatforgalom be volt kapcsolva és folyamatosan figyelt 1 db gmail, és 1 db céges emailt. (facebookot legyilkotam róla, sose ment)
2. visszacsengett a telefon ha egy másik fél hívott, tehát felvettem a hívást majd a fülemen még csörgött a telefon 2-3 másodpercig.
3. 2X-3X kellett volna, nagyon de nagyon a GPS, 30 perc után sem találta meg hol vagyok, és hova szeretnék menni.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#36390) stifi válasza Orgi (#36385) üzenetére


stifi
senior tag

műszaki cikkeket árulok (konkrétan notebookokat) így tisztában vagyok azzal hogy ha egy gyártó terméke nem sikerült jól, attól még nem az egész gyártó szar. nem tudsz olyan gyártót mondani akinek ne lenne rossz terméke bármilyen területen - viszont kevés olyan gyártó van aki fel tud mutatni átlagon felüli dolgokat.

amikor vettem az U-t jó volt, de fejlődnek az alkalmazások és ettől a telefon még nem lesz gyorsabb, nem lesz benne több memória. engem az őrületbe kerget ha nem tudok felvenni egy hívást mert éppen az emailjeimet nézem és egyszerűen nem reagál ha fel akarom venni..
tudom tegyek rá valami kiherélt ROM-ot de én elvárom egy piacon forgalomban lévő dologtól hogy ne kelljen hekkelni hanem működjön amikor kiveszem a dobozból.. nekem erre se időm se türelmem, hogy megfejtsem miért nem működik a google maps vagy az opera böngésző a legutóbbi frissítés óta.. valószínű gyenge már hozzá a hardver, ezért megválok tőle és veszek egy frissebbet.

(#36389) odrif erről beszélek, idegesítő tud lenni amikor ilyenek történnek. velem is számtalanszor megtörtént már hasonló, én is emailezésre, navigációra használom a telefont (facebook csak böngészőben) meg néha fotózok részegen.. a fotói mondjuk tetszenek.
viszont ki kell ábrándítsalak - nincs erősebb hardverű 3,5" okostelefon a piacon szerintem, de még 4"-ban sem tudsz válogatni, 4,3"-nál pedig hatalmas a választék és csak a pénzed szab határt.

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#36391) odrif válasza stifi (#36390) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"nincs erősebb hardverű 3,5" okostelefon a piacon"

az gond! nem akarok egy féltéglát magammal vinni.
Akkor egyenlőre lehet marad a régi Nokia E52 .

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#36392) Orgi válasza dokee78 (#36386) üzenetére


Orgi
őstag

Nem írtam olyat, hogy gond van velük, hanem megkérdeztem hogy miután nem vált be annyira a mostani Sony készüléke ad-e ismét esélyt a gyártóak. Mindezt azért tettem, mert kíváncsi voltam a véleményére, mivel ugyanabban a cipőben járok, mint ő.
Én pl inkább körbenézek más gyártónál, mivel a Sony X10 minim (kapott 1 db szoftverfrissítést) és a Sony Xperia U-m (kapott 1 db szoftverfrissítést) előző telefonjaimmal sem voltam maradéktalanul elégedett. Illetve közel sem.

[ Szerkesztve ]

(#36393) Orgi válasza minek?:S (#36388) üzenetére


Orgi
őstag

Az U topicban azért elég vegyesek a vélemények és elsősorban a rootolt meg custom romos készülékek tulajdonosai tűnnek elégedettnek... a mostani és egyelőre egyetlen hivatalos ICS frissítéssel azért akadnak gondok és nem lehet mind user error. De ez mindegy is, én valamivel többet vártam a megvásárláskori tesztek alapján a készüléktől és itt nem extra dolgokra gondolok, hanem hogy pl ne 10 másodperc legyen mire fel tudok venni egy hívást. Meg ne kelljen kernel cserével rootolnom és custom romolni...

(#36394) m1lan válasza odrif (#36389) üzenetére


m1lan
őstag

Hozzátenném még azt a jelenséget is, amikor nem csatlakozott le rendesen a fülhallgató, és nem szóltak a hangszórók. Én meg nagy nyugodtan telefonálni akartam, és nem hallottam semmit... A felvehetetlen telefonhívásokat akkor meg már ne is említsük :N

Én Nokia Lumia 520-ra cseréltem le az Xperia U-t úgy 3 hete. Hát ég és föld... a Nokia javára. Persze, van akinél nem játszik a Windows Phone, de amióta váltottam, kevésbé hullik a hajam :DD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#36395) Bkrisz9 válasza Orgi (#36392) üzenetére


Bkrisz9
őstag

2012-es sony modellek köztudottan rosszak szoftveresen. Sola,U,P,S legalábbis tuti de a GO-val is vannak,voltak gondok. a T és a V már jobbak és azóta javultak de még mindig nem az igazi (lásd pl.: xperia z első eléggé döcögős szoftvere)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#36396) odrif válasza m1lan (#36394) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

nálam egyenlőnre nem játszik a Windows Phone.
Mást nem találtál az U utódjaként?
Lehetőleg ne legyen már nagyobb 4'-nál.

20 éve a Prohardveren

(#36397) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Huawei Ascend P6
vs.
Sony Xperia Z

Nem tudom melyik legyen. Z-nél akku nekem nem hátrány, ha kell veszek hozzá akksis tokot

üdv!

(#36398) Devas válasza odrif (#36396) üzenetére


Devas
őstag

Pedig a Nokia navigációja a legjobb. Te tudod.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#36399) w333 válasza Bitpalace (#36397) üzenetére


w333
félisten

Xperia Z ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36400) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Nem tudtam, hogy tegyem fel a kérdést, de gondolom itt sok a szaki.
Adott egy telefon amit megszeretnék venni. Elöfizus, de kapok hozzá mindent. Garipapaír, doboz, stb. Így is megtudnak szivatni azzal, hogy bejelentik, hogy lopott, mert ugye dobozzal meg garipapírral elég nehéz telefont lopni. :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.