Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) mikersz1 válasza gilfoyle (#35298) üzenetére


mikersz1
senior tag

Így már más. Ezeknek az igényeknek jó a Lumia 520 is. :)

dokee78: Szép különbségek vannak. :Y De nem egy kategória a 2 telefon. :)

Szerk.: L7II jó lenne, csak az 50k, ha 40 körül kell, akkor marad az Y300.

[ Szerkesztve ]

(#35302) gilfoyle válasza mikersz1 (#35301) üzenetére


gilfoyle
őstag

Jah, csak az WP... Ami tök jó (nekem most L 920-am van), csak az androidot végre megszokta, ott megvannak már az alkalmazásai..

(#35303) silvergod válasza neko18 (#35297) üzenetére


silvergod
őstag

én nem akarok vitatkozni..nekem olyan mindegy mit veszel és mennyiért meg hogy mire használod...én csak segíteni akartam...

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#35304) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok, érdekelne, hogy pl a kínai telókat miért nem ajánljátok. Pl Jiayu G3T. 4 x1,5Ghz, 1 GB ram, 4,5" Ips, fém váz ...stb. Az ára pedig 50-ben megáll.

(#35305) dokee78 válasza mikersz1 (#35301) üzenetére


dokee78
félisten

Tudom,hogy nem egy kategória,nem is a célból készültek a tesztfotók.
A kijelző összehasonlítása volt a cél.
A lényeg az IPS és "sima" TFT

[ Szerkesztve ]

(#35306) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#35278) üzenetére


Bazsee71
őstag

További tippek esetleg?

Elnézést a türelmetlenségért, csak megadta magát a telefonja, és nincs tartalék. Böngészem folyamatosan a kínálatot, de sok van...sok rossz.

(#35307) buek1967 válasza gilfoyle (#35295) üzenetére


buek1967
tag

Ezekre csak WP-t. :) Persze a WP8 nem mindenre jó, de ha nem kell olyan speciális funkció, ami nincs rá - a felhasználók nagy része ilyen - akkor érdemes inkább azt venni az előnyei miatt.
...
Most látom, hogy már sokat költött androidos appokra. Akkor maradjon a best buy droid: [link]
Kicsit több csak, min 40. :((

[ Szerkesztve ]

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#35308) M3oH válasza freestailo (#35304) üzenetére


M3oH
addikt

Azokkal itt foglalkoznak. A kínai beszerzés más tészta, átlagember nem keres olyat és nem is lehet ajánlani neki. Akinek olyan kell, az pedig megtalálja a topikot :)

(#35309) freestailo válasza M3oH (#35308) üzenetére


freestailo
őstag

értem, thx

(#35310) mikersz1 válasza dokee78 (#35305) üzenetére


mikersz1
senior tag

Hát igen, nem minden ips számít nagyon jónak. De ez alsókategória, ott ritka.

[ Szerkesztve ]

(#35311) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Üdv...ismerősöm telefont szeretne venni,de nem tud dönteni.
A lehetőségei: 4S,P6,L9,SP
Melyik lenne jó választás 2 évre köbö? :)

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#35312) Tyer válasza Petya2900XT (#35311) üzenetére


Tyer
őstag

Mire?
4S, vagy SP

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#35313) Siriusb válasza dokee78 (#35299) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem semmi a különbség!

(#35314) Petya2900XT válasza Tyer (#35312) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Nagyrészt net és az ahhoz tartozó szolgáltatások...mail,netes játékok,FB,office és pdf olvasgatás neten keresztül...fényképezés alkalomadtán..egy két film hetente...azért igénybe lenne véve..egy 3GS-t váltana :)

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#35315) kodmen


kodmen
tag

A telefon vásárlás előtt lévőknek egy infó: véleményem szerint a VIP-.Phone mellett az XXL-GSM is felejtős! Pedig azt gondoltam, hogy jó nevű cég, nem lesz baj. Tegnap este rendeltem egy S4 mini -t, de mivel nem akart jönni a beígért visszahívás, és utazás miatt sürgős volt a dolog, telefonáltam ma délben én. Kiderült, nem tudják tartani a vállalt 1 napot BP-en, mert nincs készülék, és egyébként sem olyat hoznának, amilyet szeretnék: csupasz, tartozékok nélküli. Helyből töröltettem a megrendelést. Végül a systemini.hu-n rendeltem, de előzetesen telefonáltam -2 kudarc után ennyit megtanultam. Azt mondták, hogy a telefont rendelik -ez fent is volt az oldalon-, és olyan áron, ami az oldalon szerepel (hihetetlen, de ennek ma örülni kell). Szerintem jövő héten ér csak vidékre, ahova utazom, de ha valaki érdeklődik, majd leírom, mi volt.
Köszi a sok segítséget!

(#35316) cyberkind válasza kodmen (#35315) üzenetére


cyberkind
félisten

Partnero GSM-et nem próbáltad ?
Én tegnap rendeltem telefonon Nexus 4et tőlük, és ma fél 1re meg is kaptam vidékre . :)

Paranormal Cocktivity

(#35317) Tyer válasza Petya2900XT (#35314) üzenetére


Tyer
őstag

Akkor talán a 4S-t mondanám az akku miatt, meg mert már az iOs hez van szokva, de az SP kijelzöje jobb a filmekhez, meg az olvasáshoz...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#35318) Petya2900XT válasza Tyer (#35317) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Meg hát azért csak nagyobb is :)..

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#35319) Kötike


Kötike
tag

Sziasztok!

Vodánál tudnék most készüléket váltani, és a HTC Desire 500, ill. a Samsung Galaxy S3 Mini között vacillálok. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvenni?

(#35320) pit stop válasza Kötike (#35319) üzenetére


pit stop
addikt

Desire 500!

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#35321) Tyer válasza Petya2900XT (#35318) üzenetére


Tyer
őstag

Arra értettem én is.

(#35319) Kötike én is a HTC-re szavaznék
Xperia L nem játszik? SP nem fér bele?

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#35322) viharhozo


viharhozo
addikt

Harmincas holgynek keresek telefont. Eddig nem volt okostelefonja. Az iPhone tetszene neki, de az nincs a Pannonnal, ugyhogy nem jatszik.

A fontos az egyszeru kezelhetoseg es a sebesseg. Tudjon gyorsan bongeszni, legyen gyors a terkep. Facebook nem erdekes, jatekok kozul csak a Szokirakos erdekli (androidra/iphone-ra van, a tobbit nem tudom). A legfontosabb, h a telefont nekem kell karban tartani, es se idom, se kedvem buzeralni, ergo olyan keszuleket szeretnek, ami gyari allapotaban, rim/ram/rom/anyamizeje flash-elese nelkul hasznalhato, es kesobb is kepes magat normalisan frissiteni.

A szoba joheto keszulekek. A kifutokkal nem akarok tokolni, a limitalt mehet. A feltaglak nem erdekelnek, jo lenne max. 50k-ba beferni. Jo lenne legalabb harom alternativa.

Kösz!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#35323) tzsolesz válasza viharhozo (#35322) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Amik ajánlottak:

Samsung Galaxy S Advance,
Samasung Galaxy Ace 2,
Lumia 520,
Lumia 620.

A 2 utolsó a legproblémamentesebb. Ahhoz műszakilag addig kell hozzányúlni amíg a töltőre teszi az ember.....

A másik kettő: Az Advance-t le kéne frissíteni JB-re, mert gyárilag 2.3 van rajta. Az Ace 2 nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#35324) Tyer válasza viharhozo (#35322) üzenetére


Tyer
őstag

Lumia 520, 620,
Ace2 (bár ez már kicsit...)
S Advance, Xperia L

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#35325) viharhozo válasza viharhozo (#35322) üzenetére


viharhozo
addikt

Barom vagyok, mert a lenyeg lemaradt. XL kategoriaju az elofizetes, tehat az 50k ugy ertendo.

Bocs!

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#35326) Tyer válasza viharhozo (#35325) üzenetére


Tyer
őstag

Jaaaah, akkor válassz egy szimpatikusat bármelyik közül...
S4 mini talán a legmegfelelöbb.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#35327) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Céges szolgáltatóváltás történik nálunk, T-ről váltunk Telenorra, és kaptunk keretösszeget készülékvásárlásra is. A cég egy Sony Xperia P kategóriás készüléket fizet, ha mást szeretnék venni, akkor ráfizetéssel lehet. A vállalatoknak szánt készüléklistából egyelőre ez az, ami szimpatikus, de magáról a készülékről nincs tapasztalatom. HTC-re, mint magára a márkára kíváncsi vagyok, de androidos telefonból sajnos elég gyér a választékuk, én pedig mindenképp olyat szeretnék, Desire X és One kapható náluk.
Jelenleg egy Samsung Galaxy S-t használok immár 3 éve, azt hiszem ez a telefon már kiszolgálta önmagát, de kicsit fáj a szívem megválni tőle, brutál jó hangzást lehet kicsikarni ebből a készülékből, nagyon jó hangchip került bele, félek az új telefon lesz az akármilyen, nem fogja megközelíteni.

Amire használni fogom: főképp munkaeszköz lesz, telefonálás, e-mailezés, 4 fiók szinkronizálása (exchange, fb és 2db gmail), időnként GPS, sok-sok zenehallgatás, gyakran netezés, néha fényképezés.

Mit ajánlotok? :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#35328) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Jó látom, hogy 80K körül függetlenül most az Xperia SP az egyik legjobb vétel? :F

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#35329) istnag válasza A_ScHuLcZ (#35327) üzenetére


istnag
addikt

A HTC One lesz a Te telefonod,ha fontos a hangzás. Hidd el,hogy megközelíti a jelenlegi telefonod.

(#35330) A_ScHuLcZ válasza istnag (#35329) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Azt elhiszem, de sajnos nem tudok most 100k körüli összeget rászánni (egész pontosan 110k plusz), és halasztani sem lehet a dolgot, mert hó végén váltunk.

Desire X-nél nem tetszik, hogy nem kapja meg a JB-t hivatalosan. :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#35331) tzsolesz válasza RootRulez (#35328) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha nem számít a kamera igen.

Azért mi előtt itt ajánl valaki egy telefont, (nem RootRulezre értem) nem árt a hiányosságokat, és gyengeségeket is felsorolni ám.
Jó az SP, hardveresen, és külcsínre, de a kamerája gyenge. Ezt nem árt tudni. Nekem nem kéne ez miatt pl.

(#35332) gilfoyle


gilfoyle
őstag

A két teló közül melyiket javasolnátok?
Sony Xperia J vagy Samsung Galaxy Ace2
Itt leírtam mire kellene.

(#35333) istnag válasza A_ScHuLcZ (#35330) üzenetére


istnag
addikt

Desire X -t én nem vennék.
Hogy hallgatnál zenét? Fülesen,vagy kihangosítva? Ha fülesen,akkor a One S -ből is ki lehet hozni nem várt dolgokat egy jó fülessel,de ezt mindenképp teszteld le,ha tudod,hogy neked megfelelne vagy sem.
Mondjuk,azt hozzá kell tenni,hogy nem új telefon,de JB van rá.(4.1.1 igaz jelenleg úgy tűnik ennél frissebb nem lesz rá)

[ Szerkesztve ]

(#35334) mtcob válasza gilfoyle (#35332) üzenetére


mtcob
senior tag

Ace 2 :K az xperia J egy borzalom....gyenge nagyon a hardver, laggol a szoftver és a RAM is kevés benne azért a pénzért amit elkérnek érte....:( Ace 2 jó választás, minden téren jobb ;)

(#35335) pit stop válasza viharhozo (#35325) üzenetére


pit stop
addikt

Ha Android tetszik jobban, akkor Optimus G a legjobb döntés.
Ha Wp, akkor Lumia 920.
Mindkettőt nyugodtan használhatja szvsz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#35336) istnag válasza gilfoyle (#35332) üzenetére


istnag
addikt

Ezen két telefon közül a Samu jobb,igaza van bigpeace -nek.

(#35337) fntastic


fntastic
aktív tag

Alacsonyabb árkategóriában (<50k) van olyan gyártó, aki folyamatosan ad ki frissítést a telóira (ROM), vagy használható friss ROM-mal adja a készülékeit?

(Android-ra gondolok most, WP8-as telók jobban állnak ezen a téren azt sejtem :) )

[ Szerkesztve ]

(#35338) mtcob válasza fntastic (#35337) üzenetére


mtcob
senior tag

Sok helyen még a csúcskategóriában is vannak nem kis csúszások a frissítésekkel, nem hogy a középben....:( androidból ha jó szoftveres támogatást szeretnél vegyél nexust :K nem vagyok teljesen tisztában a használtpiaci árakkal, de nagyjából ennyiért már van galaxy nexus használtan, azt érdemes lehet megnézned ;) legfrisseb android elérhető rá (4.3) és meg merem kockáztatni hogy talán még a 4.4et is megkapja :C

[ Szerkesztve ]

(#35339) RootRulez válasza tzsolesz (#35331) üzenetére


RootRulez
félisten

Hmm, esetleg mát tudsz, ebben a szegmensben, ami számításba jöhet?

═════════════════════════════════════════

(#35340) mtcob válasza RootRulez (#35339) üzenetére


mtcob
senior tag

Optimus G? Nexus 4? :)

(#35341) A_ScHuLcZ válasza istnag (#35333) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Mint írtam, a telenoros készüléklista HTC szempontból igen korlátozott, összesen 2 androidos telefon van benne, a Desire X és a One. Jelenleg innen kell választani, más opció nem jöhet szóba. Vagy nem HTC-t választok, hanem más márkát, Sony meg Samsung van 1 rakás.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#35342) fntastic válasza mtcob (#35338) üzenetére


fntastic
aktív tag

Galaxy Nexus-szal az a bajom, hogy AMOLED-es és félek a beégéstől, főleg használtan venni. (láttam ilyen darabokat is eladóban)
De egyébként vágom, hogy valami ilyesmi a helyzet, de mégis melyik gyártó a legjobb a szoftverességben? (ha nem is friss, legalább használható gyári nem telepakolt szirsz*rokkal)

Bár, ha én kitudom szedni magamtól belőle, akkor nem gáz, ha szisz*ros, csak a többi része legyen jó. (nem tudom, hogy ki lehet e, de custom rom-oknál láttam hogy vannak belerakva az alap alkalmazások, és ha letudnék szedni egy gyári rom-ot és azt megbuherálni ennyit rajta akkor az még elfogadható :D )

[ Szerkesztve ]

(#35343) mtcob válasza fntastic (#35342) üzenetére


mtcob
senior tag

Ki lehet fogni még garanciásat, de egyébkébt megértelek hogy félsz a beégéstől :K
Hát az LG szoftver elég jól meg van írva, nagyon stabil és gyors, azt ajánlom....HTC is elég jó, csak ennyiért nem kapsz normális hardvert htc-ből...:( esetleg még bizonyos modellek esetében a Samsung is jó, de alsóbb kategóriában hajlamos rosszul megírni a szoftvereket...szóval én az LG-t mondanám :K egyébként mennyire max az az 50k ?

(#35344) tzsolesz válasza RootRulez (#35328) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen. Nexus 4, 4X HD, Galaxy S3

(#35345) Blackmirror válasza tzsolesz (#35323) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Telenornál az advance JB-vel jelent meg.

iPhone X@R, iPad Pro

(#35346) tzsolesz válasza Blackmirror (#35345) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor jó későn jelent meg náluk. :Y :Y

(#35347) fntastic válasza mtcob (#35343) üzenetére


fntastic
aktív tag

Nagyon max :D Igazából nem használnám én ki annyira a telót, mert se fényképezni, se játszani nem akarok rajta, kizárólag alapfunkciók, csak hogy egy böngésző meg egy pdf olvasás viszonylag jól fusson rajta. Meg alap használatra ne legyen csiga (akadozó menü meg ilyenek irritálóak). Egyébként én is nézegettem a Nokia Lumia 520-at, csak mivel lehetséges, hogy fejlesztenék Android-ra, meg azon már megvannak a megszokott programok (szegedi menetrend pl.), így ha lehet amellett maradnék.

[ Szerkesztve ]

(#35348) istnag válasza fntastic (#35347) üzenetére


istnag
addikt

Esetleg kínából rendelés? :U 40-50 között már korrekt készülékek vannak. Gyengeségük a fényképező,de,ahogy láton neked az nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#35349) RootRulez válasza tzsolesz (#35344) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezek meg már nem 80K-sok... Köszi mindenesetre...

═════════════════════════════════════════

(#35350) fntastic válasza istnag (#35348) üzenetére


fntastic
aktív tag

Azokon a szoftver jó? Garancia? Nem ismerem ezt a kínából rendelés dolgot egyáltalán. :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.