Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) maggi1886076 válasza Csakatim (#33049) üzenetére


maggi1886076
addikt

azokat felejtsd el, mert megint befürdesz.45-ig szóba jöhet ace2, huawei y300 esetleg ,lumia 520 (windows). használtan több modell is belefér!

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#33052) Steveke


Steveke
csendes tag

Egy okostelefonról simkártya cserélgetés nélkül meg lehet-e tudni, hogy hálózatfüggetlen vagy függő? köszi
Épp használt telefont akarok venni. A srác aki árulja ugyanannál a szolgáltatónál van mint én. De én 2 hónap múlva szolgáltatót váltok. Neki nincs más sim kártyája nekem meg kicsit macera lenne keríteni. A telefon állítása szerint független.

(#33053) szadam123


szadam123
csendes tag

Sziasztok!
THL W200-ról mi a véleményetek?

(#33054) Csakatim válasza maggi1886076 (#33051) üzenetére


Csakatim
újonc

A Huawei is szimpatikus nekem, viszont a lumiaval egy bajom van, a leírás szerint micro simes, az én 8 éves sim kártyám pedig tuti, h nem micro. Sok macera lenne kicseréltetni számmegtartással? ( tmobil)

(#33055) silvergod válasza Csakatim (#33054) üzenetére


silvergod
őstag

az y300 telefonálni jó..másra nem nagyon... :)
attól függ meddig tervezed megtartani...ha hosszabb időre ,akkor felesleges pénzkidobás.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#33056) Blackmirror válasza Csakatim (#33054) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Annyi macera lenne,hogy el kellene menni az üzletbe. :) Náluk vennéd a lumiát is igaz?
Ingyen cserélik.

iPhone X@R, iPad Pro

(#33057) Superhun válasza silvergod (#33055) üzenetére


Superhun
addikt

Volt ilyen telefonod? Ha nem, akkor tessék ide ellátogatni és megkérdezni a tulajokat is erről a dologról. :W

(#33058) silvergod válasza Superhun (#33057) üzenetére


silvergod
őstag

LOL! :D :D :D azért ne verd a falba a fejed!
Kapaszkodj meg de jó erősen.... lehet hogy letaglóz de VOLT!! :K
Álltalában csak olyanról nyilatkozok amihez már volt szerencsém...nem úgy mint itt sokan mások.
Amiről nem tudom hogy milyen arról nem állítok dolgokat...erről tudom hogy milyen és mire való..
.de kösz hogy szóltál :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#33059) Gabelogen válasza silvergod (#33055) üzenetére


Gabelogen
tag

Azért ez így elég erős.
Szerintem egy y300-as tulaj sem csak telefonálásra használja a telefonját.
Ahogy én sem. És nem érzem, hogy felesleges pénzkidobás volt.
Nagyon is jó telefon.

(#33060) silvergod válasza Gabelogen (#33059) üzenetére


silvergod
őstag

kinek mi ugye...attól függ ki mire használja nem?
azért leírhatom a véleményem igaz?
akkor jó....nekem kevés volt ennyi.
és tegyük a szívünkre a kezünket őszintén :D..
merjük azt mondani hogy hosszú távra tervezhetünk vele,?

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#33061) Lui82 válasza Steveke (#33052) üzenetére


Lui82
tag

Az esetek többségében amikor bekapcsolod a telefont ès beboot-ol ha t-mobil vagy telenor v. Voda logo jelenik meg akkor függő, ha a màrkajelzés akkor független. De ez tipus függő is, könnyebb lenne megmondani a típus ismeretében.

(#33062) edem96 válasza silvergod (#33060) üzenetére


edem96
senior tag

Rá kellett, hogy jöjjek, nem szabad ilyen telefont venni. :DDD Se a társát, ami nekem van. Amire vettem arra nem jó. :(((

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#33063) Gabelogen válasza silvergod (#33060) üzenetére


Gabelogen
tag

Persze -persze.
De hány ember vélekedik még erről így?
Nem tudom, hogy neked mi volt a gondod,mert azt nem írod.
Ez alapján meg,akkor honnan tudjuk, hogy rossz?
Szerintem, többen is hosszútávra terveznek vele.
Persze ez relatív, mi a hosszú.
Nekem még nincs meg olyan régen,de én például elégedett vagyok vele.

(#33064) silvergod válasza Gabelogen (#33063) üzenetére


silvergod
őstag

ha beírod a keresőbe hogy y300 akkor már jó párszor leírtam mi volt vele a gondom...az elmúlt 1-2 hónapban.

Gabelogen hát ha hosszútávra terveztek vele akkor sok szerencsét hozzá
azért szerintem a Cortex A5 és az 512Mb Ram meg egy Andreno 203 elég kevés lesz...már most is az ,ha nem az alap dolgokra használod.

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#33065) dokee78 válasza silvergod (#33064) üzenetére


dokee78
félisten

Gondolom anyámnak alapfelhasználásra jó lesz az Y300.
WP teló nem kellett neki,még esélyes volt a Samsung Galaxy Young igaz az 768MB RAM,de minden máűsban alul marad az Y300 ellenében.

(#33066) Gabelogen válasza silvergod (#33064) üzenetére


Gabelogen
tag

Na jó,megtettem.
Ennyit láttam többször leírva: az y300 egy hulladék ,ne vegyél,
szar a hangszórója,kevés a ram.
Érdekes,nekem jó,és több embernek jó.
Persze,lehetne benne több ram,lehetne jobb is,és akkor drágább is lenne.
Nekem nem akad,használom navigációra,játékok is mennek vele.
Ennyi pénzért ilyen és kész.

(#33067) Jamcsabi válasza silvergod (#33055) üzenetére


Jamcsabi
tag

:C Ez csak a te véleményed!
Ár-érték arányban a legjobb telefon, már fél éve használom. Az eddigi kedvenc készülékem, mindent tud amit kell egy középkategóriás modellnek. ;)
A technika olyan gyorsan fejlődik, hogy hosszú távra egyik telefonnal sem lehet tervezni. Bármilyet veszel, 2 év múlva már elavult lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33068) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Segítséget kérnék.
Szükségem van egy dual-simes telóra amin lehet Viber-elni és Gmail-ezni.
HTC Desire 500-ból láttam ilyet, de egy vagyon.
Valami ilyesmi, de olcsóbban.
Androidos legyen.

(#33069) dokee78 válasza SzalaiG (#33068) üzenetére


dokee78
félisten

Xperia M duál.
Alcatel M,pop
Vagy kínai csodák?

(#33070) atike válasza SzalaiG (#33068) üzenetére


atike
nagyúr

Ott a millió Prestigio típus... Kétkártyásak és lefedik 3,5 coltól 5,3-ig a palettát. A gagyitól (és ezáltal olcsótól) a 4 magos "erőgépig" mindenféle van... :)

Extreme Digital palettája például...

[ Szerkesztve ]

(#33071) silvergod válasza Gabelogen (#33066) üzenetére


silvergod
őstag

Az is érdekes hogy több embernek ugyanolyan rossz....például halk.
A szabad ramod álltalában mennyi?? őszintén...
mert gondolom tudod hogy a topikjában vannak érdekes írások róla

Jamcsabi igazad van...de hogy az y300 nem húzza 2 évig az biztos

és amire reagáltok az az ,(ha figyelmessen elolvastátok az előzményeket) hogy annyit írtam ha hosszútávra tervez ezzel a telefonnal akkor felesleges pénzkidobás...amit tartok is mert így van.
Semmi félrevezető nincs ebben szerintem,mert igaz.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#33072) Riuko válasza Gabelogen (#33066) üzenetére


Riuko
senior tag

Kinek milyenek az igényei és mennyi pénze van telefonra, ezek döntő tényezők!
Számomra is gyenge és főleg csúnya készülék, mit mondjak rá ha nekem az S2 1 hónap használat után is kevésnek bizonyult. Ha neked és nektek jó, akkor használjátok egészséggel. :K

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#33073) SzalaiG válasza dokee78 (#33069) üzenetére


SzalaiG
addikt

Számlás - garanciás.

(#33074) Gabelogen válasza silvergod (#33071) üzenetére


Gabelogen
tag

Igen persze,ismerem a topikját.
De a hozzászólások többsége mégsem arról szól amiket írsz.
Nyilván, mindenkinek mások az igényei.
De nem sok olyan hozzászólást láttam ,hogy valaki 3 hét után megvált volna tőle.
megnéztem a memóriát 98mb
Söprés után 120mb :-)
Van hálozat+wifi bekapcsolva.
Nem vezetsz félre senkit szerintem.
Ha valaki ilyen telefont akar venni akkor nem egy ember véleménye alapján fog dönteni.
Én továbbra is használom egészséggel :-)

(#33075) Silent77 válasza silvergod (#33071) üzenetére


Silent77
veterán

Nálunk 3db van a családban, mindenki megvan vele elégedve.
Amiben egyetértek, hogy halk.
Nekem is kevés lenne, de ár érték arányban nagyon jó telefon szerintem.
Pl játék terén meglepődtem, mert minden simán megy amivel játszanak. (RR3)
Szabad ramot pedig felesleges nézni androidnál, azért van, hogy használja.
2 évet nálunk kifog bírni.

Riuko jól írja.
Nekem még a kinézete is tetszik.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#33076) atike válasza SzalaiG (#33073) üzenetére


atike
nagyúr

Te láttad amit írtam....? :U

(#33077) Steveke válasza Lui82 (#33061) üzenetére


Steveke
csendes tag

HTC-ről lenne szó. Tudtommal az okostelefonoknál már nem cserélik le a bootképernyőt. Elvileg van egy progi amivel le lehet kérdezni a CID-et és azt írták ha független akkor a CID-ben nincs semmi szolgáltatóra utaló szó. De ezt nem tudom, hogy ez igaz-e

(#33078) Csakatim


Csakatim
újonc

Látom, az y300 kiváltott némi szóváltást :) Őszintén, nálam csak azért jött szóba, mert a családban 2 is van. Nem panaszkodtak még rá, de igaz, h nem régóta van nekik.
Az igazság az, h a lényeg, mint azt az első bejegyzésemben is írtam, hogy tudjak telefonálni (nem úgy, mint most...jelenlegi tapasztalatom alapján, amit a mostani készülékem nyújt, attól félek, hogy ezek az "okosak" nem érnek semmit térerő fronton). De az is fontos lett, hogy tudjak kényelmesen netezni bárhol, bármikor, mert sok online intézendő dolgom lenne... különben én nem is ragaszkodnék okostelefonhoz. Na és persze nem szeretnék több 100.000 forintot egy telefonra költeni, főleg azért, mert tudom, h 1-2 év múlva megint lesz újabb és jobb, szebb stb.
Viszont úgy gondolom, hogy jó lenne, ha újabb 6 hónap múlva nem vágnám földhöz mérgemben azt a telefont amire most 45000 ftot készülök költeni.
Szóval a lényeg a stabil térerő, minden szempontból.
Egyébként melyik adat szolgál arra, hogy tudjam, mennyire képes venni a jelet egy telefon ?

(#33079) Xaels válasza Steveke (#33077) üzenetére


Xaels
félisten

Nem igaz. A CID szám és a SimLock egymástól független a HTC-nél. Például ott a One. Idehaza az összes szolgáltató alap HTC_032-es CID-el ellátott készüléket árusít viszont mind függő. Persze vannak olyan CID-ek amik egyértelműen szolgáltatóhoz köthetőek, de attól még nem feltétlenül lesz SimLock a telefonon viszont a frissítések attól a szolgáltatótól fognak függeni. A progi meg ingyenes a Play áruházban: [link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#33080) pècsimunkás válasza Csakatim (#33078) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szia!

Nekem ZTE V970-em van,tökéletes térerővel. A családban van több 2-4 éves Nokia telefon,ahol azokkal nem lehet telefonálni,az enyémmel vígan lehet. És kb 32.000.- Huf -ba fájt a telefon.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#33081) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Hali!

Sony Xperia SP (67.000 Ft)

vagy

Samsung Galaxy S4 mini (77.000 Ft)

Szerintetek a 2 közül melyik a jobb, ha ezeknek a feltételeknek kell eleget tenniük?

Napi 1-2 óra telefonálást, GPS-ként való működést - elég pontos, gyors? - (autós töltőről, úgyhogy itt nem gond a fogyasztás) , wifi hotspotként való működést, akár egy órát, illetve napi 1/2-1 óra böngészést.

Előre is köszönöm: sarkanyolo

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#33082) Csakatim válasza pècsimunkás (#33080) üzenetére


Csakatim
újonc

Köszönöm az infót, de mivel ZTE telefonnal fürödtem be, jelenleg kb. 10%on áll a bizalmam feléjük. Még egy kínai noname telefon inkább szóba jöhet... elismerem, lehetséges, hogy a ZTE is gyárthat jó telefont, de ez nálam már olyan, mint a vallás: hiszem, ha látom... (de hogy mikor... lehet soha).

(#33083) Dhampir válasza pècsimunkás (#33080) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem 7 éves Nokia telefonom van (E61) és fantasztikusan jó hangja van, telefonálni is tökéletesen lehet vele. Használtan már akár tízezerért kapható, de valaki már ötezerért is vett ilyet. :)

(#33084) Lui82 válasza sarkanyolo2 (#33081) üzenetére


Lui82
tag

Helló
Mind a kettő eleget tesz igényeidnek, a SP kicsit nagyobb ha a méret is számít.
Az akksi időtartam jobban variálható a sony-n! MEg persze egy fokkal olcsóbb is! Én használtam , nagyon meg voltam vele elégedve! A samu meg talán jobban kézre áll az csak 4,3' as, meg talán kicsit szebb (szerintem)

(#33085) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

Lenovo A820-at néztem magamnak, külfödi webshopból 30-40e közt lehetne hozzájutni.

Van valami más alternatíva amit itthon meg lehetne venni ilyen árban akár apróról használtan is?

(dual sim nem szempont, IPS kijelző kell meg minél erősebb és fejlettebb SOC)

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#33086) cyberkind


cyberkind
félisten

w333 kolléga az LG Nexus 4-et javasolta megvételre nekem, de időközben megtaláltam ezt az LG-t, erről mi a vélemény, vagy inkább maradjak a Nexus-nál ?

Paranormal Cocktivity

(#33087) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Üdv!

Elvileg 30 ropiért Huawei G510-et tudok szerezni. Most egy Ace-t nyúzok, 4.0.4-el, de úgy érzem ez túl sok neki. A G510-ben csak az 512 MB RAM szúrja a szemem.

Hasonló formatervvel, max 40-ig van jobb?

The glass is already broken.

(#33088) pècsimunkás válasza Dhampir (#33083) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szia!

6220 c , c5-03 ,azok a telefonok amikről beszèltem. Nem azt mondom ,h rosszak,de ahol azokkal már nem lehet telefonálni (pl:prèsház) az enyèmmel mèg vìgan lehet. Azokkal meg kb 20 mètert ki kell onnan menni.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#33089) barnam_ válasza szadam123 (#33053) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem volt Thl W200, szerintem nagyon jó telefon.
Szép a kijelző, nagyon gyors a telefon, de egy napnál több üzemidőre nem kell számítani. Kevés az 1800 mAh 5"-os kijelzőhöz 4 maghoz...

(#33090) lexter00 válasza w333 (#33010) üzenetére


lexter00
őstag

+1 a Jiayunak elképesztően jó az a telefon saját tapasztalatból mondom.Már elakarták velem cserélni egy Galaxy S3-ra ráfizetés nélkül mert neki is nagyon bejön a formája és a tudása is elég jelenleg mindenre, de nekem nem kell samu mert olyan nőies szerintem lehet hülye vagyok hát de ilyen makacs vagyok én :D Meghát nincs minden máasodik embernek ilyen :K Csak sokan félnek a külföldi rendeléstől és inkább ellene beszélnek hogy így meg úgy nincs rá garancia ezzel is igazat adva maguknak hogy megérte 20-30 ezerrel többet adni egy rosszabb telefonért. De a magyar garis telóval is lehet szívni nagyot szóval ez ne nagyon legyen szempont

(#33091) Riuko válasza lexter00 (#33090) üzenetére


Riuko
senior tag

Nem vagyok rosszindulatú, de valószínűleg egyből megváltozna a véleményed ha egyszer meghibásodna vagy eleve rosszat kapnál mint én. Visszaküldtem, soha többé nem láttam, igaz nem pont ilyen volt, de Jiayu.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#33092) lexter00 válasza Riuko (#33091) üzenetére


lexter00
őstag

Persze ez benne van a pakliban.

(#33093) Danex


Danex
addikt

Hello, telefonvásárlást előtt állok és egy kicsit a segítségeteket kérném, mert nem teljesen tudok választani. :U

Perpillanat a T-Mobilenál van előfizetésem, de a nagyobb készülékválaszték miatt talán a Telenornál kötnék ki.

- Árkategória
Először egy 60k-as kategóriát húznék meg(egybe fizetve), de ,ha van olyan opció amivel kijönne havi 5-6ezerre egy 2ezres tarifával részletre/hűséggel akkor 80-nagyon max 90 is lehet.
- Használt vagy új
Új!
- Hol vennéd meg?
Ár függvénye... T-mobile előnyben!
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszútávra, és ár miatt értelemszerűen a best-buy.
- Mire használnád?
Jelenleg ZTE Skate-em van és eléggé jó dolognak tartom, hogy még mindig készülnek rá ROM-ok, tehát a megfelelő fejlesztői háttér nagyon fontos helyen áll.

Képernyőben minél nagyobb (4,3"-5") és szebb ,lehetőleg sima HD, IPS.

RAM: 1GB

Játszani nem nagyon játszom a telefonon, szóval ez nem lényeges szempont

Kamerából minél jobb, FullHD-s videórögzítésnek örülnék, de nem kötelező feltétel.

Szögletes formában gondolkozom, tehát a Samsungok kiesnek többnyire.

Ár alapján elsőre ezeket néztem ki (telenornál), de persze máshonnan is jöhetnek!
ZTE Blade Super
LG Optimus 4X HD
Alcatel One Touch Idol Ultra
Sony Xperia ion

Előre is köszönöm! :R

(#33094) maggi1886076 válasza Danex (#33093) üzenetére


maggi1886076
addikt

4x hd.jo kis telo.jelenleg best buy.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#33095) Riuko válasza Danex (#33093) üzenetére


Riuko
senior tag

Én biztos, hogy ezek közül a 4X HD-t választanám, igaz , hogy a kamerája nem a legjobb de általános célokra megfelelő még az is.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#33096) Geri985


Geri985
tag

Htc desire 500 vagy lg optimus l7 II ?

(#33097) Ricsko :D válasza Geri985 (#33096) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Szerintem a Desire 500.... A kezelöfelület miatt is meg jobb prociba is ..... Meg szvsz szebb is... :D

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#33098) lexter00 válasza Danex (#33093) üzenetére


lexter00
őstag

Hát nemtudom az LG nálam elvágta magát örökre az Optimus 2X miatt olyan lehúzást ritkán látni egy ilyen nagy cégtől

(#33099) Riuko válasza lexter00 (#33098) üzenetére


Riuko
senior tag

Igazad van....... :Y Nekem egyszer 15 évvel ezelőtt volt egy VW Golf-om, rengeteg baj volt vele, az óta se vettem Golf-ot,
sőt senkinek sem ajánlom a német autókat mert sz.rok. :C
Azóta csak Dáciát veszek, ezekben biztos nem csalódhat ez ember.... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#33100) lexter00 válasza Riuko (#33099) üzenetére


lexter00
őstag

Hát na nem mindenkinek jön ba a német mérnöki tudomány meg a Koreai se :P

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.