Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187501) cs.zs. válasza RAiN91 (#187500) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez már nagyon régóta így van, full dinamikus az egész.
Csak akkor leszel bajban, ha a teljes (256) GB betelt.

...itt kérem mindenki!

(#187502) G@ben


G@ben
addikt

Múltkor már kérdeztem, de most lenne aktuális a vásárlás:

Ami kell:
- Samsung
- dual sim
- független
- hosszú üzemidő (nagyrészt telefonálás, emailezés, böngésző, messenger, néha fénykép)
- stabilitás, mert munkatelefon
- a rádió előny, de nem létszükséglet

Ajánlottátok az A55-öt, de annak a tesztjében ajánlják az A35-öt is. Hosszú távra, azaz 4-5 évre melyiket vennétek?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#187503) Viktor0610 válasza G@ben (#187502) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem mindkettő jó lehet.
Nekem egy A54 volt, nem volt vele különösebb bajom (a virtuális közelségérzékelőn kívül, mert az nem működött jól).
Az A35 kb. egy újra kiadott A54, az A55 egy kicsit jobb kamerában, sebességben, üzemidőben.
Bogék most az A35-öt jobbnak tartották a kettő közül.
Ha belefér a keretbe, én lehet, az A55-öt venném, mert az erősebb proci miatt várhatóan jobban használható marad idővel, mint a kistesó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#187504) Vtwo válasza G@ben (#187502) üzenetére


Vtwo
senior tag

Amelyiket jobb áron tudod beszerezni.
Nagy difi nincs, az A55 kamerában jobb kicsit és pöttyet erősebb (bár azt nagyon nem venni észre normál használatnál).

(#187505) G@ben válasza Viktor0610 (#187503) üzenetére


G@ben
addikt

Találtam egy hozzászólást, miszerint az A55 üzemideje érezhetően jobb:
[link]
Mindenképp gyári garanciával vennénk, így viszont alig van különbség árban, mert az A55-öt tudjuk kedvezménnyel venni.

Vtwo: az A35 olcsóbb, de minimálisan. Szerintem A55 lesz.

Köszi mindkettőtöknek! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#187506) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Van ezeknél ebben az árkategóriában jobb választás?

Ezeket nézegettem:
Oneplus Nord 3 5g
Poco X6 pro 5g

Árkategória. 120-130e
- Használt vagy új? Is-is jöhet
- Hol vennéd meg? Független, garancia mindenképp kellene.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel hosszabb táv.
- Mire használnád? Normál felhasználás, semmi extra...
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mind1

[ Szerkesztve ]

(#187507) ƵøŁĭ válasza Repsol600 (#187506) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Mi a Poco X6Pro mellett döntöttünk. Elégedett a szülő.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#187508) cs.zs. válasza Repsol600 (#187506) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
ez is abban az ársávban van, 12/256GB 129.000.- Ft, 3+1 év support,
meg ez már vízálló, IP67, 8/256GB, 4+1 év supporttal,
ez úgyszintén, (a nagytesó),
ez a nagy nevű boltokban 120-130.000, a Telekomnál meg csak 109.000, veszett jó listaár, nagyon szép példány (Yettelnél feltöltősben 125.000.-Ft)
szintén Yettelnél a kifutó Samsung A54 8/128GB 117.990.- Ft, jó telefon, IP67, stb, 2023 márciusban még 173.000 Ft-ért vettem, ez is meggondolandó.

Szóval abban az ársávban is van miből válogatni, jó szórakozást!

[ Szerkesztve ]

...itt kérem mindenki!

(#187509) Milka 78 válasza Repsol600 (#187506) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Nord 3 a legolcsóbb még megbízható helyen ahol még ér is valamit a garid és nem lép le a cég jogutód nélkül 1 éven belül...na ott az 144 ropi.

(#187510) Davx97


Davx97
újonc

Sziasztok ! Lassan új telefon vásárlás előtt állok, és nem igazán tudok dönteni mi lenne számomra a legjobb választás.

Árkategória. max 450e
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Független, garancia mindenképp kellene.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel hosszabb táv.
- Mire használnád? Normál felhasználás, semmi extra...
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android/IOS
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6.1 coll környékén.

Alapvetően amire használni szeretném a telefont:
telefonálás
videó nézés (youtube)
böngészés
zene hallgatás
Akkumulátor felhasználási idő
Jó akadásmentes szoftver

Ami számomra nem igazán mérvadó: játék (több éve nem játszottam telefonon), fényképezés, videózás( ezeket szoktam de ritkán).

Amikre gondoltam elsőre iPhone 15 pro, samsung galaxy s23-24 apple még soha nem volt, de most kipróbálnék egyet, viszont rosszat hallani az akkumulátor időről, samsung s24 viszont exynos processor miatt ugyan úgy kispados s23 meg ugye már lassan másfél éves lesz.

Jelenleg egy poco f4-em van ahol a szoftver nálam nem túl acélos negyed évente újra kell rakni, hogy ne szaggasson ezért is szeretnék , most egy másfajta készüléket.

(#187512) titi12 válasza Davx97 (#187510) üzenetére


titi12
tag

iPhone-nal nem tudsz nagyon mellényúlni, de nagyon más, mint a droid (az is lehet, hogy földhözcsapod miatta :) ), de köss rá biztosítást is!
Ha az ember hosszú távra tervez, az 1 évesek is szóba jöhetnek, hiszen a vadiújaknál is elkövetkezik az az idő, és a hibák–tapasztalatok is előkerültek már.

(#187513) Oldfoksz válasza Davx97 (#187510) üzenetére


Oldfoksz
junior tag

Spórolok Neked kb.250 ezer forintot.. :)
A félmillió közeli telók a fotós - gamer tudományuk miatt
kerülnek annyiba amennyibe.
Ezek nem annyira fontosak mint irtad.
Akkor...?
200ezer forintért nagyon penge telók kaphatók.
Ha mégis rászánod a négyötvenet,értéktartás,támogatás és egyebek
miatt az alma a legjobb vásár.

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#187514) energy4ever


energy4ever
addikt

Megjelenes napja korul vettem egy Samsung Galaxy Note 8-at, amit azota is hasznalok, es mai bapig tokeletes! Egyedul a gyari quad lock kompatibilis tok hianya fog ravenni ennek a lecserelesere! Ha vennek egy Galaxy A55-ot, lenne barmi, ami a Note 8-hoz kepest visszalepes lenne? :F S pen hianya persze, de azt amugysem hasznaltam, aktivitas LED, Jack ami nincs rajta, arrol tudok. Teljesitmeny, anyaghasznalat, stb...
Nem volt meg csak felsokategorias telefonom, de en elegnek tartom ezt a tudast/teljesitmenyt amit a note 8 tud, viszont nem szeretnek belenyulni valamibe, amire nem szamitottam, es hiany lesz, vagy elegedettlen leszek.
Netezes, GPS, telefonalas. Masra nem hasznalnam! Ha esetleg valami jobb alternativa lenne, azt is szivesen veszem. Fontos a vizzallosag, mert hiaba a zsebemben, vagy a kormanyon lesz, ha elkap a szakado esso, ne azzon be (motoron, autopalyan).

(#187515) xhege válasza Davx97 (#187510) üzenetére


xhege
addikt

"viszont rosszat hallani az akkumulátor időről"

Régebben tényleg voltak gondok az üzemidővel, de szerintem ez valahol az XR széria környékén megszünt. Manapság meg már kimondottan jónak mondanám. Nyilván egy 6,1 colos telefon akksija kisebb, mint egy 6,8 colosé, de ha azonos méreteket tekintesz, szerintem a 15 Pro simán jobb, mint az S23 vagy S24. Ha meg combosabb kell, akkor ott a Plus vagy a Pro Max. A 15 Pro Max amit most használok sokkal jobban bírja nálam, mint előtte az S23 Ultra.
Szóval az akkui miatt nem kell aggódnod. Az IOS mint rendszer megszokása lesz itt inkább a kardinálisabb kihívás, ahogy ezt előttem is említették.

(#187516) DJGABI


DJGABI
addikt

Sziasztok!

Van mostanában valami bestbuy ajánlat 100k környékén? Nova 5t-ről váltanék, nem lenne hátrány ha erősebb ennél. Bejött a Huawei rendszere, Honor 90-nel szemeztem de az nem sokkal erősebb ennél. Poco F5, X6-ot nézegettem, de Xiaomiból picit kiábrándultam anno (a HyperOS alma-inspirálta fícsörei mondjuk tetszenek). Van egy Realme GT 5G-m, Switch emulátor gépnek vettem, annak kíváló, de akksit zabálja rendesen a Snapdragon 888, a kettőből csinálnék egyet, így emulátorozás miatt csakis a Snapdragon procik jöhetnek szóba. A rendszere utóbbinak is tetszik, a puritán AOSP annyira nem jött be.

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
100k
- Használt vagy új?
nyilván előbbi is játszik
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
mindegy
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
hosszabb / BB
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
normál
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
kompakt, fentihez hasonló méret. asszonynak A54-e van, azt még kezelhetőnek mondanám

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#187517) Zsolt,72 válasza xhege (#187515) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

„Régebben tényleg voltak gondok az üzemidővel, de szerintem ez valahol az XR széria környékén megszünt. Manapság meg már kimondottan jónak mondanám.”

Teljesen egyetértek, magam is így gondolom, illetve ezt tapasztaltam meg.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#187518) Vtwo válasza Davx97 (#187510) üzenetére


Vtwo
senior tag

Pont azok miatt kerül egy teló fél millába, amik számodra nem fontosak( kamera,játék).
Szerintem ezért teljesen felesleges annyit költened rá.
Kb.fele annyiért kapsz már nagyon jó telefonokat (ahogy azt már előttem is leírták).

[ Szerkesztve ]

(#187519) Kaci84 válasza Davx97 (#187510) üzenetére


Kaci84
őstag

Azért az "ezt hallani" dolgot fenntartásokkal kezeld. Általában szélsőséges vagy specifikus használat alatt jönnek elő minden telónál a hátrányok. Érdemes teszt videókat nézegetni.

A kisebb telók közül
legjobb ár-érték arány az S23/24
Iphone-ba: I13

A fentiek bőven elgek arra amit írtál. Ha nem akkor az síma i15 is elég.
Ha nem gond a pénz igen az i15 pro ami minden igényt a legjobban elégít ki a legkevesebb kompromisszummal.

Iphone előnye.
Face ID egy nagyon frankó dolog számomra az a legnagyobb előnye.
Kb mintha nem is lenne a teló lezárva. Mire nyúlok érte már nyitva és nem kell felesleges mozdulat, mint az újjlenyomatnál. Sötétben, sapkában és napszemüvegben is tökéletes.
A rendszer valamivel stabilabb és gyorsabb, de azért nem annyival mint ahogy hájpolják.
Frissítést meg már más gyártók is adnak több évre, pl Samu 7 év.
Hátránya: Azért van az IOS-nek egy kis felára. Tárhelyből is rendszerint kevesebb az árszinten. Nehezebb adatokat gépre másolni vagy adattárolóként használni.

[ Szerkesztve ]

(#187520) ggeleven


ggeleven
őstag

Ha valaki éppen ezekkel szemez, akkor érdemes ránézni emagra, mert az Otthoni ajánlatok (júnuis 4-6) között van pár mobil is, amik külön nincsenek kategorizálva, csak a termékadatlapon látszik, hogy van rá 15% kupon. Akciós árra is megy, ÚCS-re nem.
Tegyetek mellé pl egy 200 Ft-os fúrószárat és már él is a kupon. Nem bivaly erős akciók, de hivatalos viszonteladók között jó ár, kb a szürkék árszintje. Samu kuponokkal most nem tudom mi a legjobb elérhető, de ezt legalább nem kell vadászni.
Pár példa:
Samsung Galaxy A34 5G 8/256 GB zöld, fekete, lila, ezüst 105e-115e
Samsung Galaxy A54 5G 8/256 GB zöld, fehér, lila (grafit jóval drágább) 114e
Xiaomi 13T 8/256 GB kék és fekete színben 161e
Samsung Galaxy S23 FE 8/256 grafit és zöld 208e

UI.: Sok bajom van az emaggal mostanában, de most csak az árat néztem. Az meg megint egy másik kérdés, hogy egyes infók szerint emag is saját hatáskörben javít, mert úgy gyorsabb, mint a gyártónál érvényesített.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#187521) Zsolt,72 válasza Kaci84 (#187519) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

"Nehezebb adatokat gépre másolni"

Ezt nem tudom megítélni, mert sosem próbáltam. :) Sem Symbian, sem Bada vagy WP, Android rendszerek használata során nem merült fel nálam ilyen igény, ezért nincs róla tapasztalatom iOS alatt sem.

"vagy adattárolóként használni."

Ezt nem értem. Számomra nem okoz semmi nehézséget, sokféle adatot tárolok a Fájlok alkalmazásban, a kezdeti átállási időszak pár napját követően nincs vele nehézség (szerintem). Persze, mindenkinek más a vérmérséklete, rugalmassága, ezért bizonyára akad olyan is, akinek ez nehezebben megy, mint más rendszer alatt.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#187522) Repsol600 válasza Repsol600 (#187506) üzenetére


Repsol600
addikt

ƵøŁĭ, cs.zs., Milka 78
Köszönöm.

Redmi Note 13 Pro+ ajánlott? Találtam egyet jó áron, garival.

[ Szerkesztve ]

(#187523) Kaci84 válasza Zsolt,72 (#187521) üzenetére


Kaci84
őstag

Androidot rendszerint PC-re dugva lehet a tárhelyét külső adatárolóként használni. Bármit lehet le-fel másolni Windows Intézőben, Total Commanderben stb. Ez IOS-nél nem működik vagy nem így működik. Ha meg is oldható ez valahogy máshogy ezt akkor is a hátrányok közé sorolnám.

(#187524) Zsolt,72 válasza Kaci84 (#187523) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A PC és iPhone közötti fájlmozgatásra egy nagyon felhasználóbarát, könnyen kezelhető Windows alkalmazás nyújt segítséget: [link]

Persze, az igények eltérőek :) , nálam minden felhőben van már az első Androidos eszközöm (azaz 2010) óta, illetve minden más rendszer esetén is ez vált be nekem. Évente egyszer csatlakoztatom PC-re az iPhone-t, amikor főverziófrissítés esedékes.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#187525) movax válasza Kaci84 (#187523) üzenetére


movax
őstag

Vagy még kábel sem kell, a beépített FTP-funkciók segítségével (a MIUI-fájlkezelőben és Total Commanderben), évek óta nem dugtam kábelt adatátvitelre a telefonba.

(#187526) Kaci84 válasza Zsolt,72 (#187524) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem rossz ez a program, de nem olyan mint egy teljes értékű fálj kezelő vagy képnézegető. Meg ha olyan gépnél vagy amin ez nincs rajta és nem tudsz vagy akarsz telepítgetni.

movax: Az meg sebességben nem lesz olyan. Meg ahhoz és egy kicsivel magasabb tudás kell.

Szerintem ezt akkor is a hátrányok közé kell sorolni attól függetlenül, hogy vannak rá valamilyen módok vagy éppen vannak akiknek nincs rá szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#187527) zolnagy válasza ggeleven (#187520) üzenetére


zolnagy
őstag

A múlt héten rendeltem 2db telót a gyerekeimnek emagról. Tegnap jött a kód az easyboxba. Kinyitom és nem volt benne semmi…
Felhívtam a megadott számot, egyeztettem mára egy házhozszállítást (mert íziboxba még 1x nem lehet), de egész mostanáig semmi írásos visszajelzés nem jött. A csomagomra meg azt írják, hogy átvéve…
Kíváncsi vagyok mi lesz a vège

(#187528) Kaci84 válasza zolnagy (#187527) üzenetére


Kaci84
őstag

Meg lesz az, mert van videófelvétel, hogy tettek bele valamit vagy sem. Viszont számíthattsz rá, hogy hetek, de akár 1 hónap is lehet mire lesz belőle valami. Tapasztalat.

(#187529) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Egy konkrét modellről kérnék véleményt.
VIVO X80 lite 8/256
Szlovákiában vásárolná az ismerős. Ott most 150 euró (legyen 60 000ft), boltban, hivatalos forgalmazó.
Mennyire használható még a Dimensity 900?
Közösségi appok, böngészés, youtube. Néha CoD.
Ilyen árban van esetleg más ötletetek?
Előre is köszönöm! :R

Maine coon

(#187530) Zsolt,72 válasza Kaci84 (#187528) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Ezt jó tudni. Nem jártam még így, de elég kellemetlen egy helyzet, amikor ott állsz az üres automata előtt…

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#187531) Orgi válasza atosan (#187529) üzenetére


Orgi
őstag

Az én telómba (Realme 9 Pro+) Dimensity 920 van, ami ha jól látom kb 5%-al gyorsabb, igaz játszani sose játszom, de minden más röccenés nélkül megy, amit használok.

(#187532) atosan válasza Orgi (#187531) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm szépen! :R

Maine coon

(#187533) zolnagy válasza Kaci84 (#187528) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát, ha így lesz, akkor elállok a vásárlástól és emagon soha semmit nem veszek többet…

(#187534) cs.zs. válasza atosan (#187529) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
60.000 Ft-ot megér, de az itthoni 90 ezret nem.

Frissítésben ugyan 3 főverziót kap,
de sajna ez Android 12-ről indulva értendő (ha minden igaz). Tényleg 12-vel indul gyárilag?

Az ereje kb megegyezik a Samsung A25 Exynos 1280 erejével, amit én ugyanarra használok, amit Te írtál - játék nélkül. Nekem szép folyamatosan, azonnal történik minden. Nyilván újkorában még illik neki, aztán majd ledöccen később :))

...itt kérem mindenki!

(#187535) Kaci84 válasza zolnagy (#187533) üzenetére


Kaci84
őstag

Ez butaság, Ha jó akciók vannak ki kell használni. Amúgy is az automatákat nem ők üzemeltetik. Ők is csak annyit tudnak, hogy küldenek egy reklamációt és meg kell várniuk a határidőket.
Sajnos az van, hogy nem nagyon éri már meg ügyfélszolgálatot fenntartani és amik vannak azok is olyanok, hogy sokszor csak alap dolgokba tudnak segíteni. Ha van valami kicsit szélsőségesebb ügy akkor elakad a sztori.
Amúgy nekem nem üres volt, hanem én küldtem vissza, de az automatát állítólag nem okéztam le és nem regisztrálta a feladást. A futár az ismeretlen csomagot a telephelyre vitte gondolom a megfelelő helyre tette és ott állt két hónapig. Hiába gyötörtem őket napi/heti szinten nem volt rá ember aki levegye a megfelelő helyről és bevételezze. Nem tudom ebben mennyi szándékosság volt, de több mint egy hónapig nem kaptam meg emiatt a pénzem.

(#187536) zolnagy válasza Kaci84 (#187535) üzenetére


zolnagy
őstag

Lehet, de ha tényleg heteket szivatnak, akkor én nem fogom a pénzemmel a bevételüket növelni. Tudom, nem fognak ettől csődbe menni, de nem hagyom szó/tett nélkül. A telefonokra nekünk most lenne szükségünk, nem egy hónap múlva. Én nem visszaküldtem, hanem vásároltam tőlük valamit.

(#187537) Milka 78 válasza zolnagy (#187536) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Dobd be az Emag topikba, hátha tud valaki valami okosat mondani, de ez egy rémálom.

(#187538) Gdi


Gdi
senior tag

Üdv mindenki!

Az alábbira mit tudnátok ajánlani?

- Árkategória. 100-140e HUF, talán ha jelentős ugrás van akkor kicsi még belefér.
- Használt vagy új? Új (kártyafüggetlen)
- Hol vennéd meg? M.o.-i üzlet, elszámolható áfás vagy aam számla kell. Garancia is kell.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 3-4 évet azért húzzon ki.
- Mire használnád? Napi dolgok + kis ingázás közbeni távelérés és unatkozós játék. (Tehát mobilfizetek vele, ezen hívnak, netezgetek, hotspot laptophoz, távoli elérés asztali PCre, (anydesk, teamviewer, rdp..) stb. És ha nincs mit Hearthstone vagy manapság Warcraft Rumblet nyomkodom rajta...)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Ne nyafogjanak miatta a bankos és a gov appok, amik pld nem szeretik a unlockolt loadert és hasonlókat.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Távelérés miatt jó a nagyobb, de amekkora az A32 az bőven megteszi.

Fontos, hogy tudjon VoLTE-t (T-mobilos hálón)! És legyen jó a tornyok közötti váltása (BP-Szeged közötti vasútvonalon fontos a minél kevesebb offline időszak)
8GB RAMra is gondoltam, a gyors appváltás miatt.
Nem kell dual sim. Nem kell csúcs kamera. Nem kell vezeték nélküli töltés sem.
SD kártya lehetőség előny, ha nincs akkor nagyobb tárhely (160+ GB felhasználható).
Ujjlenyomat-olvasó hátlapon vagy oldalsó gombon preferált, de nem kizáró ok a kijelzőbe rejtett sem.
És ha valakinek van tapasztalata az említett Warcraft Rumble / Hearthstone játékkal... akkor az menjen jól rajta, ezek eddig nagyon vacakul futottak Zenfone M1 Pro-n, és Galaxy A32-n. Valószínű nem csak a proci miatt, hanem a pörgős háttértár is sokat segítene betöltés közben.

Illetve dual appokhoz az Island nevű alkalmazást használom, azt telepítve érezhetően belassult minden. Szóval ha alapból tud (egyszerre aktív) "munkahelyi" meg "személyes" profilokat appokhoz, az is előny.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#187539) sunny1


sunny1
csendes tag

Telóvásárlásban kérem a segítségeteket.
Ár: 60-80eft között
Új,független,garanciás
Minimum 3évig kapjon még biztonsági frissítést.
Használat: böngészés,youtube,filmnézés
Android
NFC nem kell. Minimum 6GB Ram
Minél tovább szeretném használni.

(#187540) Vtwo válasza sunny1 (#187539) üzenetére


Vtwo
senior tag

Samsung A15 6/128,8/256.

[ Szerkesztve ]

(#187541) flashpointer


flashpointer
őstag

mobilnet antenna/vetel erossegenel milyen parametert kell nezni vagy nincs megadva ? Elozo telegonom nem mukodott a munkahyen, se mobilnet se bazis, mostani jo de nem akarom meginr hogy a kovivel ne tudjak netezni ha adott helyen vagyok...

(#187542) energy4ever válasza energy4ever (#187514) üzenetére


energy4ever
addikt

Valaki esetleg tudna valaszolni erdemben? Annyira reg nem kovetem a telefonos hireket, ujdonsagokat, hogy foggalmam sincs a mai helyzetrol.

(#187543) Zsolt,72 válasza flashpointer (#187541) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Az SAR értéke lehet iránymutató. [link]

Erre keress rá, vannak róla táblázatok. [kép]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#187544) flashpointer válasza Zsolt,72 (#187543) üzenetére


flashpointer
őstag

jo de en azt akarom hogy eros legyen a vetel akkor a legjobban sugarzokat nezzem? :D

(#187545) Zsolt,72 válasza flashpointer (#187544) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Pontosan. :K

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#187546) cs.zs. válasza energy4ever (#187514) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
egy összehasonlításban semmi nem szól már a régi Note 8 mellett, gyakorlatilag mindenben jobbak már az utódai - pár osztállyal lejjebb is.
(Note 8 IP68, az A34-A35, A54-A55 pedig IP67 minősítésűek)
Maximálisan tudják azt, amihez te most eszközt keresel, mérlegelni sem kell.
Az A55 8/256GB nagynevű boltokban, akik garantáltan a magyar Samutól szerzik be a készülékeket, 180-190-200.000 Ft körül szóródik, de a legnagyobb viszonteladónál csak 166.100.- Ft, a második (?) legnagyobbnál meg 169.990.-
(én ezt mindenképp tőlük venném)

Ugyanígy érdemes kikeresni a többi szóba jöhető terméket is.
:R

...itt kérem mindenki!

(#187547) Viktor0610 válasza energy4ever (#187542) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem jó lehet az A55, de kamerában nekem nem tűnik jobbnak, mint a Note 8. Nem rossz, csak nem is jobb nála. Illetve, ha szoktad géphez csatlakoztatni, akkor az A55 csak 2.0-s USB-t kapott, nincs DeX (ha használtad azt a Note 8-on), a Note 8 3.1-es USB-vel jött ki.

Xiaomi 13T

(#187548) rasotamas


rasotamas
veterán

Kicsit off kérdésem lenne, de szerintem nincs rá jobb topik.
Évtizedek óta megszoktam a tudatot (2001-ben kezdtem a Westelnél), hogy a Telekom a legjobb minőségű szolgáltató, de kezdenek kétségeim lenni, ami kezdődött úgy, hogy Telekomos topikban olvastam, hogy 5G kevesebbet tud, mint a Yettel 4G. Emellett elég drága is.
Nyilván függ attól, ki hol lakik. Én Pest megyében lakok, talán már kicsit a szigorúan vett agglomeráción kívül, és Pesten X kerben dolgozok. 3-4 csík esetén sem érzem a sebességet, BP-n kívüli részen lakott területen kívül harmatos lófütty nincs nemhogy térerő. Melóhelyen gondolom sokan lógnak egy tornyon, azért lassú. Publikus díjcsomagban vagyok, merthát magenta meg otthoni is ott van, meg ha hirtelen kéne telefon bármikor tudok venni.
De felmerült, hogy ez mégsem a jó irány.
1. Melyik most a legjobb minőségű szolgáltató?
2. Megéri-e egyáltalán szolgáltatótól részletre telefont venni, vagy ennél sokkal jobban is járhatnék? Ha igen melyiktől?
3. Flotta esetleg?
4 létezik 1 év hűség készülék nélkül, t-nél ezt nem tudom hogy megy, ez lehet jobb irány?

Ja meg persze ami tetszik telefon azt nyilván nem árulják pl Pixel vagy Nothing, amit árulnak és közelebb áll hozzám az sosincs raktáron, amit egy régebbi megfizethető kompromisszumnak tartanék ( Iphone 13 Pro) azt már újonnan nem árulják.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#187549) Sungoo válasza Milka 78 (#187537) üzenetére


Sungoo
addikt

Nálam ez egy instant stroke lenne… Ilyet még nem is hallottam. :W

(#187550) Orgi válasza energy4ever (#187514) üzenetére


Orgi
őstag

Van 7 év a két telefon között, én nem gondolnám hogy bármiben visszalépés lenne az A55, sőt...
"Netezes, GPS, telefonalas" - ezt így kb minden teló teljesíti, a legalja kivételével.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.