Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127651) juuzer válasza RoSSo3 (#127650) üzenetére


juuzer
addikt

Az se rossz telefon, bár én a szoftveres támogatottság miatt inkább a P Smartot venném meg helyette. vagy egy Honor 8-at, ami kb 80-ért már elhozható több helyről. Drágabb, de jobb is annyival (sokkal) a kamerája.

Vagy esetleg egy iPhone SE használtan. Az 4"-es és a mai napig jó telefon plusz annak is sokkal jobb a kamerája.

Vamos a la playa.

(#127652) RoSSo3 válasza juuzer (#127651) üzenetére


RoSSo3
senior tag

iPhone-t nem szeretnék, a 80 ezer pedig sajnos már nagyon túllóg a kereten :( a 65e is a teteje lenne, az ideális valahol 40-50 között.

Most nézek még p9 lite 2017 vs P10 lite összehasonlításokat, hátha a p9 2017 is "megtenné", méretben az is tökéletes.

(#127653) Dr.NX válasza RoSSo3 (#127547) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#127654) juuzer válasza RoSSo3 (#127652) üzenetére


juuzer
addikt

Akkor már inkább P10 lite. :)

Telekomnál egyébként 70 alatt láttam múltkor a Samsung Galaxy A5 2017-et, az is jó választás lehet.

Vamos a la playa.

(#127655) bandiie


bandiie
aktív tag

Sziasztok! G4-et szeretnék leváltani, elsősorban a nevetséges 2-3 órás sotok miatt. A kiszemeltem a Redmi Note 5, a jó ár/érték aránya miatt. A kérdés csak az, hogy kamerában mekkora lenne a visszalépés a G4-hez képest? Szerintetek?

(#127656) Viktor0610 válasza bandiie (#127655) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annyira nem kell szégyenkeznie a Redmi Note 5-nek a G4 mellett.

Főleg gyenge fényviszonyok között.

Nézd meg magad itt.

Samsung Galaxy A54

(#127657) blueye válasza nagyfam (#127641) üzenetére


blueye
veterán

Nézz el ide :
[link]

(#127658) MARVEL


MARVEL
tag

Sony Xperia xa1-hez milyen gyorstöltőt ajánlotok?
Lehetőleg 5000Ft alatt.

(#127659) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Kezd szűkülni a lehetőség. Garancia + biztosítás (Redben lévő díjmentes) miatt Vodafone-tól tervezek telefont venni.

Az Ár maradt max 120e.

Alap dolgok + emailezés, navigáció, olvasás (pdf), böngészés, youtube, zene hallgatás, fotózás, valamint munkához is használnám (szerver management) , stb.

Most 5.2"-ról váltok, de ez már néha kezdett kicsinek bizonyulni a munka rész miatt. Nem tudom, hogy az 5.5" mekkora "ugrás" lenne, szívem szerint inkább a 6" irányába kacsingatnék.

Itt amik szóba jöttek:

5.5"-6":
Samsung Galaxy A6 (vagy a +)
Samsung Galaxy A8
Huawei P Smart 3/32
Huawei P20 lite 4/64

A felsorolt 4 közül melyik lenne az ajánlottabb? :R

(#127660) bandiie válasza Viktor0610 (#127656) üzenetére


bandiie
aktív tag

Én ebből az összehasonlításból semmit nem szűrök le sajna, inkább gyakorlati tapasztalatok lennének hasznosak, ha esetleg van itt olyan aki mind a kettőt használta. Szerintem a G4-ben nagyon jó kis kamera van, csak már unom hogy mindenhova powerbankal kell szaladgálni.

(#127661) juuzer válasza bucihost (#127659) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Ezek közül az A8 :)

Bár esetleg ha ennyiért vannak tavalyi flagshipek (nem tudom, hogy milyen konstrukcióban nézted őket) akkor esetleg egy LG G6/Huawei P10 ajánlottabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127662) Dzsozi77


Dzsozi77
újonc

Sziasztok!

Régóta vacilálok és nem megy a választás:-) Kb egy árban van a mate 10 pro és a p20.
A p20 mellett szól a kicsit jobb kamera,hogy picit kissebb és a szuperlassított videó, a mate 10 pro mellett pedig a jobb akku idő és a vízállóság.
Ti melyiket vennétek?:-)

(#127663) juuzer válasza Dzsozi77 (#127662) üzenetére


juuzer
addikt

Máté Tíz Pró :D

Vamos a la playa.

(#127664) kali válasza Dzsozi77 (#127662) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A Mate 10 Pro hamarosan megkapja a P20 Pro kamerájának a szoftveres extráit, onnantól az sem szól a P20 mellett.
Szerintem több pozitívum szól a Mate 10 Pro mellett, az általad említett jobb akkumulátoron és az IP védelmen kívül, az egyik legfontosabb a több RAM, aztán van sztereó hangszóró, infra és még néhány apróság.

(#127665) Mans20 válasza Dzsozi77 (#127662) üzenetére


Mans20
addikt

Amelyik a fontosabb. Én a P20-at vettem mert UPC-nél nem sok választás van. Ha lenne Mate én sem tudnám. Annyival nem jobb a P20 kamerája.

(#127666) xlaxix


xlaxix
tag

Sziasztok!

Elgondolkoztam egy új telefon vásárlásán. Egy Xperia Z3C-t váltanék. Eddig két telefont is kinéztem, mind a kettő tetszik pedig árban és méretben is más kategória. A Z3C-ben tetszett a kis mérete és a viszonylag nagy erő. Ezért az egyik új kiszemeltem az Xperia XZ1 Compact.
Második kiszemeltem méretben nagyobb kategória (árban pedig alacsonyabb), egy 5,5 colos cserép, egy Xiaomi Mi A1 :) . A Z3C után adnék egy esélyt egy jóval nagyobb telefonnak is, valamiért ez a Xiaomi is nagyon tetszik. Főleg azért, mert nagyon sok jót olvastam róla. Illetve a kínált hardver mellé elég kedvező ár is párosul.

Haverjaim azt mondták nekem, hogy a Sony az "szar" és nem vesz már senki sem ilyen telefont. Már-már kiröhögtek az XZ1C hallatán. :D Én igazából nem hinném, hogy ennyire szarban lenne a Sony. Mit gondoltok erről? Mert már több embertől is hallottam, hogy Sony-t nem venne.

És a végére idebiggyesztem a kis kérdőívet, hátha tudtok nekem ezeken kívül más telefont ajánlani. :)

- Árkategória.
100-120 ezer forintig maximumom.

- Használt vagy új?
Újonnan.

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón?
Csak újonnan vásárolnám bármely megbízható webshopból. Előfizetés szolgáltatónál kilőve.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszú távra tervezek.

- Mire használnád?
Facebook, Messenger, böngészés, nem árt ha jó minőségű fényképeket lehet készíteni vele, illetve azért 1-2 játék is elindulna rajta.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
A Z3C-ből kiindulva a kisebb méretű telefonok tuti nyerők, de mint fentebb írtam szívesen kipróbálnék egy nagyobb telefont is.
Legnagyobb méretű telefon, amit használtam 5,3"-os volt, különösebb problémám azzal a mérettel sem volt. Bár, ha jól emlékszem a felső sávért már nyújtani kellett a hüvelykujjam keményen. :D

[ Szerkesztve ]

(#127667) juuzer válasza xlaxix (#127666) üzenetére


juuzer
addikt

Szia,

Énnaz XZ1 Compactot mondanám. Jóval erősebb, mint a Mi A1. Az A1 se rossz telefon egyébként (arról írok hehe :D ) de egy csúcskategóriás telefon után több tekintetben xsalódas.

Ebben az árban van még LG G6 meg Honor 9, a helyedben megnézném őket is, jobb telefonok, mint az A1. (Nem lebeszélni akarlak, csak szerintem egy tavalyi csúcskészülék minden tekintetben jobb és jobban járnál egy olyannal.)

Vamos a la playa.

(#127668) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Hi
Vennék egy telót az s8 mellé
Másod telefonnak szinte csak gps-re lesz használva
Újonnan venném
Meizu m6
Meizu m6 note
Xiaomi redmi5
Xiaomi redmi 5a
Ezeket nézegettem de jó lenne minnél olcsóbban megúszni

[ Szerkesztve ]

(#127669) t.imi válasza Dhampir (#127635) üzenetére


t.imi
addikt

Szia.

Nekem is megfordult a fejemben LG G6 vásárlás. Viszont 1 év garancia van még MM, Edigi, stb üzletekben is.
2 év garanciát hol adnak LG telefon mellé?

[ Szerkesztve ]

(#127670) MM válasza t.imi (#127669) üzenetére


MM
őstag

G6 topicban a Turbado-t javasolják a 2 év garancia miatt.

(#127671) #81733120 válasza Sgr_A (#127668) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ha GPS-re kellene csak, akkor szerintem Redmi 5.

A sima M6 MediaTek-es procival van felszerelve, olvastam, hogy ezekkel a procikkal rendelkező mobilok navigálás esetén nem megfelelőek, bár lehet, hogy ez már azóta változott.

A Redmi 5 hosszútávra jobb, tehát ott RAM-ból és ROM-ból is több van, mint az 5A-ban, szóval több térkép is elfér rajta SD kártya nélkül.

Az M6 Note meg kicsit drágább, mint a Redmi 5, bár kb. azonos szinten vannak HW-t nézve.

Szóval én a Redmi 5-re voksolnék.:K

[ Szerkesztve ]

(#127672) Viktor0610 válasza #81733120 (#127671) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez elég rég volt. És már akkor is csak a gyenge minőségű gyártóknál.

Az MTK-procis Hongmim GPS-e hibátlan volt. :K

Samsung Galaxy A54

(#127673) t.imi válasza MM (#127670) üzenetére


t.imi
addikt

Mi a manó! Köszönöm :)

(#127674) #81733120 válasza Viktor0610 (#127672) üzenetére


#81733120
törölt tag

Akkor tévedtem, de egyben tanultam is valami újat. :) :R

(#127675) Laza... válasza Viktor0610 (#127672) üzenetére


Laza...
addikt

Bizony! :K És nagyjából az első, és uccsó MTK-s hibátlan GPS-es teló volt...

Never give up!

(#127676) Drughi


Drughi
addikt

Üdv, egy hölgy kollégám szeretne telefont vásárolni az alábbi paraméterekkel:

-Dual sim
-32gb tárhely ( min) + micro sd ( 2 sim esetén is!!) Vagy 64gb
-brutto 80eFt újonnan vagy patika újszerű használt
-a lehető legjobb kamera
-mérete ne legyen nagyobb a 150x72es méretnél.

Amire használva lesz: telefon, sok email, sok fénykép, gps, közösségi alkalmazások. 50-50 be munkaeszköz és szórakozás.

Kinézett újonnan egy Xperia Z5 gold telefont, szerelem volt rögtön, de nem merte megvenni. Érdemes lehet ilyet venni 1 évre?
Xiaomi Redmi 5 és Note 5 kilőve, nem tetszik és nagy neki.

Jelenleg egy Samsung A5 2017 és egy J5 2017-e van, ezek helyett kellene egy dual telefon.

[ Szerkesztve ]

(#127677) Dhampir válasza t.imi (#127669) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Árukeresőn láttam, már 118.370 Ft-ért van, 24 hónap gyártói garanciával kiírva. Boltot reklámozni nem szeretnék, ár alapján ott meglelheted.

[ Szerkesztve ]

(#127678) #81733120 válasza Dhampir (#127677) üzenetére


#81733120
törölt tag

Linkelem, ha nem baj. :)

(#127679) juuzer válasza Drughi (#127676) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Szerintem a Sony jó választás lehet :)

Vagy Honor 8, az dual active es 145,5*71 mm-es es 80k korul már kapható.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127680) bucihost válasza juuzer (#127661) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi. Az a baj sehogy nem jön ki a matek... Voda előfizuban nagyon erős, de tel árakban nem igazán. Az A8 120.000 Ft lenne, 2 év garival+biztosítással. De utána olvasva az árhoz képest meg nem tud olyan hű de sokat az A8.

Igazából, most gondolva egyet lejjebb mentem a kerettel és nézelődtem más fele...
Xiaomi Redmi Note 5 4/64 - 70.600 Ft 2 év bolti garival. (vagy 77.660 Ft, de akkor a 2 év az nem szerviz hanem csere gari)

Tesztek alapján nem egy rossz telefon, viszont a shop nem tudom mennyire megbízható. Turbado-ról van valami infó? Mennyire ajánlott? :R

(#127681) Viktor0610 válasza bucihost (#127680) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vedd meg az EUstocknál.

Ott csak 65. ;)

Samsung Galaxy A54

(#127682) bucihost válasza Viktor0610 (#127681) üzenetére


bucihost
senior tag

Igen, ismerem Őket. De sajna csak 1 év garit adnak... és általában 1 év után kezdenek el problémázni a telefonok. Inkább ráfizetnék 5-10 ezret, és akkor legyen 2 év normális gsm gari. :R

(#127683) Mandy98


Mandy98
újonc

Sziasztok!
Szeretnék Samsung Galaxy S7 vagy S8 készüléket venni. Az S7 mellett szól, hogy jobban tetszik a design, illetve hogy a kisebb kijelzőt jobban preferálom. Az S8 mellett pedig az, hogy újabb.
Az S7-hez most hozzá tudnék jutni 90000 Ft körül újonnan. Az S8 most ennek a kétszerese, ezért azt csak nyár végén tudnám megvásárolni.
Szerintetek vegyem most meg az S7-et vagy várjak nyár végéig az S8-ra? Legalább 3 évig szeretném használni a telefont, de csak alap dolgokra használnám (telefonálás, netezés, filmnézés, közösségi oldalak, fényképezés, zenehallgatás).

(#127684) KubanitoS válasza Mandy98 (#127683) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szóval mégis mi is szól akkor az S8 mellett? Mert vagizni azzal sem nagyon lehet már, van S9 is...

bandiie: G4-em van nekem is és nálam is probléma a kevés sot és a melegedés. Nekem is Note 5-öt ajánlottak. Még nem cseréltem, annyi tapasztalatom van az ajánlott telefonról, hogy egyik barátomnak Note 4 van és saját tapasztalata, hogy nyüstölés mellett másfél - két napot kibír és egyáltalán nem melegszik. (Előtte drágább, "márkásabb" telefonjai voltak, de azt mondja ez a Note 4 az eddigi legjobb telefonja.)

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127685) Mandy98 válasza KubanitoS (#127684) üzenetére


Mandy98
újonc

Nem szeretnék vagizni vele.
Az szól mellette, hogy mivel újabb, ezért tovább tudnám használni, mert hosszú távra tervezek.

(#127686) KubanitoS válasza Mandy98 (#127685) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem vagyok szakértő, így ne vedd készpénznek, amit leírok, de véleményem szerint teljesen felesleges kétszer annyiért S8-at venni az S7-tel szemben. Annyival tutira nem jobb. Az meg, hogy "újabb" és ezáltal tovább fogja bírni egyáltalán nem biztos. Ezek az andoridos telók eléggé egykaptafára készülnek, kijelző, proci, memória, háttértár, akksi. Két-három év után minimum az akksit lehet már cserélni és akkor még szerencséd is volt. Én írtam, hogy LG G4-em van, aminek a teljesítménye a mai napig megfelel, nem is ezzel van a problémám, pedig három éves konstrukció.

Szóval én azt mondom, hogy az olcsóbb megoldást válaszd a kettő közül, de neked is javasolnám az ajánlott Xiaomi Redmi Note 5 telót, aminek kemény öt napja volt a PH tesztje. Új modell, mindent tud, amit kell és 65 ezer forintba kerül.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127687) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Xiaomi telefonok esetén, ha a webshop azt írja, hogy gyártói garancia van a készülékre, akkor azt vehetem nyugodt szívvel, mert a Wayteq szervizeli? Azt tudom, hogy bolti garanciát kerülni kell, de a gyártói garancia annyira nem tiszta. Köszönöm!

(#127688) trebrona válasza KubanitoS (#127686) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért S7/8 helyett Redmit ajánlani kissé túlzás. :)

Esetleg, ha már Xiaomi: Xiaomi Mi Mix 2S 6/128

Teszt

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#127689) KubanitoS válasza trebrona (#127688) üzenetére


KubanitoS
veterán

Teljesen igazad van, én csak az árazás szempontjából próbáltam megközelíteni a dolgokat, illetve a rendkívül pozitív teszt alapján. Az általad linkelt teló azért más kategória. :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127690) *Mukeey* válasza deadelon (#126095) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Lol😁

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#127691) *Mukeey* válasza Mandy98 (#127683) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Hát az S7 nem lesz annyira okés innentől 3 évig.
Ezekre az igényeidre szinte felesleges is,ráadásnak az akkuja katasztrófa.
Ahogy fentebb irták,erre tök okés a redmi note5 is akár,vagy bármi ilyesmi,mert az ára nem fog nagyot esni,viszont friss telefon és sokáig támogatva lesz.
S8 180ezerért meg túlzás,ha-n 100körül patent,garis készülékek vannak.Használtban egy S8 vagy új Redmi Note5.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#127692) Mandy98


Mandy98
újonc

Köszönöm a válaszokat :)
Most már szinte biztos, hogy az S7-et fogom megvenni. Az S8 mellett tényleg csak annyi szólt volna, hogy tovább tudnám használni, és hogy egy kicsivel többet tud. De úgy hallottam, hogy a designon kívül tényleg nincs nagy különbség a kettő között.
A Xiaomikkal annyi bajom van, hogy túl nagyok. Bár tudom, hogy az S8 se valami kicsi, de azt fogtam már élőben is, és valahogy olyan kialakítása volt, hogy nem tűnt olyan nagynak.

(#127693) Ájvé válasza KubanitoS (#127689) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 5 azért elég messze van tudásban az S7 főleg S8-tól, szóval ezért durva azt ajánlani helyette. Mi Mix 2S azért már bőven egy lapon velük, mondjuk kamerában lehet még ez is kevés hozzájuk képest.

(#127694) juuzer válasza bucihost (#127680) üzenetére


juuzer
addikt

Az se egy rossz telefon, go for it. :) Bár anyaghasználatban gagyibb.

Vamos a la playa.

(#127695) szaszab válasza Laza... (#127675) üzenetére


szaszab
aktív tag

Az előző telefonom (Lenovo P70) és a jelenlegi Ulefone Power 2-m is MTK-s procival rendelkezik. Mindkettőt sűrűn használtam GPS-ként. Bármennyire is kerülendő sokak számára az MTK procis telefon, én meg vagyok elégedve velük.

(#127696) adp válasza bucihost (#127682) üzenetére


adp
őstag

Szerintem ha minimum 2evig hasznalod szinte minegy h 1 vagy 2ev a gari, volt mar par telom, mind 3ev vagy utan kezdett szarakodni, ha mondjuk az aksit nem nezed, de az hasznalat kerdese
De ha mondjuk 1,5evente cserelsz eladaskor jol hangzik a fel ev gari

Amugy +1 note5nek, sztem veri a tobbit amit kineztel

[ Szerkesztve ]

(#127697) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Nagyszülőnek keresek telefont, gondolom 2 GB RAM és 16 GB háttértár az alap, de prociból mire kéne figyelni? Láttam egy Nokiát ami pont a procin hasalt el.

Ilyen Meizu meg Xiaomi mennyire lenne jó? Nem vagyok egy túl nagy Android mágus úgyhogy nem bírkózok meg minden féle rootolgatással meg ilyenek. Olyan készülék kéne amit kiveszek a dobozból és működik.

Prestigio, AKAI, iLike, Allview, Alcor típusú márkákat léci ne mondjatok akármilyen jók is, nem bírom elviselni a létüket.

:R

(#127698) Sungoo válasza erahurka (#127697) üzenetére


Sungoo
addikt

Hogy bír elhasalni a Nokia egy procin?

(#127699) erahurka válasza Sungoo (#127698) üzenetére


erahurka
félisten

Asszem a Nokia 3 volt az, a MA! teszt lehúzta mert nem volt folyamatos a működése.

(#127700) Dhampir válasza szaszab (#127695) üzenetére


Dhampir
félisten

Sony Xperia E4 is jól működik még. Csak gyengécske a kamerája és nincs benne giroszkóp.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.