Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128601) zsoltip válasza juuzer (#128600) üzenetére


zsoltip
őstag

Én sem jutottam még dűlőre.
2-3 napja, ahogy jött a G4 csereutalványról az infó, sikerült a szolgáltatóval rendezni a dolgot.
De telóm még mindig nincs. :N
Csomó SGS7 és Edge kapcsán érdeklődtem már, de nem vagíyok benne bizonyos, hogy az ideális választás lenne. 2 gen. kijött már, így nem sokáig lesz update...lévén 2016-ban megjelent készülék. :F

Gearbestet is végiglapoztam már. Szó szerint. Végig. De ami igazán jó, kamerában is (legyen OIS), az vagy bazidrága, vagy régi, mint pl.: Asus Zenfone Zoom. Android 6.0-s.

Xiaomim volt az Lg G4 előtt, Redmi 2. Az is korrekt volt, de valszeg azért éreztem jónak, mert Lumia 820-ról váltottam rá. Csak kamerában volt gyérebb. :)

Most viszont full tanácstalan vagyok. Leginkább használt, de garis vonalon maradnék továbbra is, az árak miatt. Viszont nem szolgáltató függő használtat vennék, mert a G4 ügyintézéseiben ez már gubancosnak bizonyult... NEm tudtam, hogy minden telefont, amit megvesz az XY ügyfélszámú ember, az hozzá van regelve, még a 2 év után is. Kegyetlen. (De persze biztonsági okokból érthető is lehet... )
De mi a retek lenne jó, még nem tudom. LG V20, vagy V30, Vagy G7, sok pézzzé... :D

S7 vagy Edge késazülékek közül melyiket vennétek? Vagy más hasonló? :F

[ Szerkesztve ]

(#128602) juuzer válasza zsoltip (#128601) üzenetére


juuzer
addikt

Hmmm

Amúgy én is Redmi 2 Prot használtam anno, azt nagyon szerettem :) (Csak a Ksziaomi fenbojoknak ajánlom szeretettel ;) )

S7-S7E - Honor 9 - Huawei P10 - LG G6 vonalon elindulhatsz szerintem. Esetleg egy Gen 1 Pixel. (Bár mint tudjuk egy Ksziaomi Redmi 57483930 Prime Pro A Note ezerszer jobb MINDENBEN.) A használt piacot sajnos nem ismerem :/

Vamos a la playa.

(#128603) zsoltip válasza juuzer (#128602) üzenetére


zsoltip
őstag

Ez az utolsó Xiaomi dolog valami irónia volt? Nem igazán értem. Helyre tennéd kérlek? :) Végülis úgy kell érteni, hogy nem szereted a gyártó termékeit? Vagy mire gondolsz? :)

(#128604) juuzer válasza zsoltip (#128603) üzenetére


juuzer
addikt

Szarkazmus volt :)

Igen, nem szeretem, vagyis az indokolatlan hypeot meg fillérb*szást, ami itt a fórumon van. Hogy le vagy nézve és egyből, ki vagy utálva, h bármi rosszat mersz rá mondani is. Mert egyből le vagy ugatva. Ez a bajom és lassan emiatt utálom az egész márkát.

Plusz a Mi A-em még mindig Android 8.0-val futkos, mert a Xiaomi képtelen berhelni egy normális firmwaret. Talán harmadjára pullbackelték a 8.1-et. De azért jön a Redmi 6 for no reason, miközben a támogatás elég gyatra. És még egy stock droidot se tudnak kiadni normálisan. De ez az én nyűgöm.

És igen, elnézést kérek mindenkitől, akinek ez rosszul esik,de azt gondolom nem kell imádnom a márkát és ezt tapasztalatok alapján le is írhatom.

Egyébként meg ugyanúgy ajánlom őlet ettől függetlenül, mert a középkategóriában gyakorlatilag verhetetlenek.

Ne haragudjatok, bocsánat.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#128605) Dhampir válasza juuzer (#128604) üzenetére


Dhampir
félisten

Éljen az őszinteség! :C

(#128601) zsoltip

Még rosszabb, ha olyan igény merül fel, mint OIS + FM-rádió is. :)

[ Szerkesztve ]

(#128606) Sgr_A válasza lazioforever (#128597) üzenetére


Sgr_A
addikt

Keress xiaomi redmi 4x-et

(#128607) psg5 válasza Ájvé (#128599) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!

Igen tesztkepeket nezegettem. A6+ tol a mobilkepes topikban még sajna keves van.

Lg V10 szintjét ugy altalaban hozná az A6+?

F.K.T.

(#128608) csaba1203 válasza psg5 (#128607) üzenetére


csaba1203
addikt

:N

(#128609) novakalex


novakalex
aktív tag

Használtan a P10 vagy a Honor 9 jobb vétel? Vagy 70-80e-be van jobb ajánlat használtan?

(#128610) Viktor0610 válasza juuzer (#128596) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az alapproblémám a felejthető kameraképességgel volt.

Kategóriában, pláne nem használt és/vagy korábbi csúcskategóriával összevetve teljesen rendben vannak a Xiaomik.

Amúgy a Honor 8 mellett sem kell szégyenkezzen, különösen nem gyenge fényviszonyok mellett.

Igyekszem majd ignorálni az ilyen tagokat/beírásokat. ;] Elnézést kérek mindenkitől a beírásomért. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#128611) Viktor0610 válasza novakalex (#128609) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Leica kamera miatt a P10-et mondanám.

Samsung Galaxy A54

(#128612) novakalex válasza Viktor0610 (#128611) üzenetére


novakalex
aktív tag

Annyi, hogy latom hogy nincs benne infra, amit viszont sajnálok mert nap mint nap használom azt a jelenlegi redmi 4x-en.. :(

(#128613) Viktor0610 válasza novakalex (#128612) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát, ha infra kell, az eléggé leszűkíti a lehetőségeid.

Samsung Galaxy A54

(#128614) psg5 válasza csaba1203 (#128608) üzenetére


psg5
veterán

Redmi note 5 re is ugyanez igaz ?

F.K.T.

(#128615) Viktor0610 válasza psg5 (#128614) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Bár gyenge fényviszonyok mellett nem rosszabb.

Samsung Galaxy A54

(#128616) Ájvé válasza juuzer (#128604) üzenetére


Ájvé
veterán

Én úgy tudom hogy Google adja a támogatást Android One esetében, kamera szoftver a Xiaomié mivel a stock droid kamera szoftvere nem kezel két hátlapi kamerát, de javíts ki ha tévedek. Nem a Xiaomit védem mert pontosan tudom milyenek, csak A1-nél én úgy tudom így van.

(#128617) zsoltip válasza psg5 (#128607) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem. V10 kamerája elég erős lett. A6-ok kicsit alatta vannak. ;)

(#128618) psg5 válasza Viktor0610 (#128615) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!
Csudaba, lehet mégis két telefont hordozok hagyom a ket simet...

F.K.T.

(#128619) T. I.


T. I.
senior tag

Ha esetleg valaki prémium telót keres, olcsón, garival, és a Nokia név hallatán megdobban a szíve (mert mondjuk évekig N8-at használt) annak egy tipp: jófogásra tegnap került fel egy nokia 8 sirocco.120ezer Huf-ért. :-)
Nem, nem én hirdetem, és nem is ismerem a hirdetőt, csak időnként ráböngészek erre a típusra (is).

(#128620) tigor


tigor
tag

Sziasztok,
Kis segtség, vagy inkább véleményre lenne szükségem. Egy Huawei P7-m van, immáron 4 éve. Kicsit megviselt, a kijelző már sajna törött, és azért néha már érezhetően belassul néha, amitől az ideg szétvág, mert pont akkor amikor gyorsan szeretnék valamit megnézni vagy csinálni vele. Már elkelne egy újabb teló.
A kiszemeltek:
- Nokia 7 plus: jó értékeléseket kapott mindenhol, a kicsit "roszabb" kamerát el tudnám viselni, és a nem olyan fényes kijelzőt is. De méretben ezt egy kicsit nagynak találom. Inkább túl nagynak. És nemtudom mennyire lehet "itdőtálló" készülék teljesítmény szempontjábl.
- Samsung Galaxy S9, ez most online van leárazva -60.900HUF-al. Egész jó kis deal-nek tűnik, Előfizu újítással/hosszabbítással és kamatmentes részletre csak egy 1000-el lenne drágább mint egy S8.
De ennél véleményeknél írták, hogy rohadt sérülékeny, és ahogy néztem a hajlított kijelző miatt nincs is rá se értelmes tok, se fólia. A másik az üzemidő. Attól sincs mindenki elájulva, mondjuk a 3000mAh-t énis kevésnek tartom. :)) De valaki a Samu fórumba írta, hogy mivel ennek van a legfényesebb kijelzője, így nyáron persze, hogy ez megmutatkozik.
- Sony Xperia XZ1, ez most az euronics-nál van leárazva a többi sony készülékkel együtt, 160k-ra. Ennek a mérete is jó lenne, a külleme is tetszik, és teszteknél ez is jó értékeléseket kapott.
Szóval, előre is köszönöm a válaszokat/tanácsokat. :))

(#128621) psg5 válasza Ájvé (#128599) üzenetére


psg5
veterán

Ennyire elszallt a Samu?

Az hogy van hogy igen nagy az ardifferencia A6+ es Redmi note 5 kozott megis nemhgy hasonloak tesztek alapjan de samu elmarad szinte mindenben? Ezt nem vagon. Persze igy ertem hogy szolgaltatoi kinalatokban miert ezeket az elavult procival szerelt akar dualsimeseket szorjak komoly akcioban...

Szoval ha ugyanaz a ketto ara. Mondjuk 55 k ert mind a redmi n5 es mind az A6+ beszerezheto lenne es egy Lg V10 et valtana aminhez viszonyitva minimum nem szeretnék rosszabbat akkor is redmi a jobb valasztas? ( max 2 evre)

F.K.T.

(#128622) zsoltip válasza juuzer (#128604) üzenetére


zsoltip
őstag

Értem. Így már vili. :)

(#128623) csaba1203 válasza psg5 (#128621) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez attól függ milyen szempontokat helyezel előtérbe.
Samunak jobb a kijelzője mivel amoled.
Akku mindkettőben combos van és bár nem találtam pontos adatokat az üzemidő hasonló lehet.
A szervíz Samura 2 év gyártói a másik 1 év.
Rendszer mindkettő pörgős.
Neked kell dönteni ha teheted nyomkodd meg őket üzletben hátha úgy könnyebb lesz a választás.

(#128624) juuzer válasza Viktor0610 (#128610) üzenetére


juuzer
addikt

Nyugodtan :)

Szerintem még mindig elég felejthető. Nem rossz de egy régebbi csúcskészülékkel szemben elvérzik.

Nyilván fossáromolva meg bootloaderezve gcammal meg minden egyébbel jó képek készíthetők, de egy átlaguser ilyet nem fog csinálni. Kivéve ha nem fossa keresztbe a bokáját az XYZ ROM-tól :)

De nyilván nem értek ehhez, szóval elnézésed kérem.

Bocsánat, ne haragudj. Én is igyekszem majd a hozzászólásaidat ignorálni :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#128625) trebrona válasza juuzer (#128624) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem szereted a márkát, tudjuk már mindannyian. Kár ezt minden hozzászólásodban ismételgetni.

Egyébként Honor 8 kamerája valóban jobb, mint bármelyik Redmié.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#128626) Ájvé válasza psg5 (#128621) üzenetére


Ájvé
veterán

Eddig is elvolt szállva, már nagyon rég óta.
Samsung mindig is túl árazott volt, itt a nevet is megfizeted nem csak a tudást.
Xiaomi pedig egy kis cég (Samsung, Apple és más nagy multikhoz képest) aki piacot próbál kiharcolni, ezt pedig árazással tudja elérni. Nézd a Huaweit, néhány éve még milyen jó árban voltak (Honor 6), de mára az is befutott és eléggé emelkedtek az árak.
Egyik se jelentene előre lépést a V10-hez képest, de igen összességében Redmi Note 5 még így is jobb lenne, én mondjuk hardvert nézem elsősorban, de kamera se rossz benne, még ha esetleg kamera jobb is lenne az A6+-ban, még szerintem úgy se érné meg. Hardver A6+ esetében visszalépés lenne, RN5 esetében pedig nem.
Ha igazán le szeretnéd váltani a V10-et, úgy hogy ne legyen visszalépés akkor 100 körül kellene legalább nézelődni. Legalábbis szerintem.

(#128627) kali válasza Ájvé (#128626) üzenetére


kali
legenda

A befutás mögött az is van, hogy a támogatás tekintetében (is) növekednek, a Huawei is épített ki a közelmúltban Magyarországon is korrekt hazai képviseletet, üzlet- és szervizhálózatot...stb., ha a Xiaomi így tenne, ott is lenne drágulás, mert egyfajta muszáj tényező.

[ Szerkesztve ]

(#128628) Ájvé válasza kali (#128627) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezért alkalmaz viszont eladókat, akkor nem kell kiépíteni.
Másrészt a Honor széria pont a Xiaomi miatt jött létre, egy olcsóbb brand ami árban is versenyre tud kelni velük, de ma már ez is drága, de miért is? De nekem mindegy, én azt veszem ami ár/érték arányban jobb, nem azt nézem mi van ráírva (jó persze kínai A brand játszik csak, az alá nem megyek).

(#128629) kali válasza Ájvé (#128628) üzenetére


kali
legenda

A csak viszonteladós megoldás sosem olyan megbízható és úgy nem is olyan kelendők összességében a termékek.
A Honor külön márka (lesz) minden tekintetben, mert túlnőtte magát, elérte azt a szintet, hogy nem kell már azokkal versenyeznie, akikkel korábban még igen, pontosabban már nem azokkal kell, így megérett rá, hogy ne csak és kizárólag a Huawei égisze alatt tevékenykedjen.

[ Szerkesztve ]

(#128630) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Szép napot. :) Kérdésem lenne. Max 200.ezerig szerintetek melyik a leggyorsabb telefon? Boot idő, telefonon belül lépkedés, programok megnyitása, netezés,...stb..Elsősorban ezekre lennék kíváncsi. Melyik készülék reagál leggyorsabban bármit amit végrehajtok rajta. Most minden más mellékes. Csak erre lennék kíváncsi. 1-5 skálát esetleg fel lehetne szerintetek állítani?

Köszönöm előre is. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#128631) psg5 válasza Ájvé (#128626) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!

Preferenciaban a kamera ven elso helyen.
Valahogy rendszer porgossegben nem latok oriasi kulonbsegeket. Persze ez lehet az en hibam.

100 at sajna egyenlore nem tudok raszanni de ha lenne 0% thm vel jo alternativa akkor meggondolnam de mi az ami ugras lenbe 100k korul? Nem joval tobbet kelkene raszanni hogy erdemi ugras legyen?

F.K.T.

(#128632) diegho válasza psg5 (#128631) üzenetére


diegho
nagyúr

LG G6 például nem lenne visszalépés kamerában.

(#128633) Ájvé válasza psg5 (#128631) üzenetére


Ájvé
veterán

Nokia 7 Plusra gondoltam, de az inkább 120-130 körül van.
Előttem írt G6 se rossz, hardverben is jó előrelépés lenne.

(#128634) diegho válasza Ájvé (#128633) üzenetére


diegho
nagyúr

Én nem cserélnék ois-es telefon ois nélkülire. Akkor már inkább egy P10-est néznék.

[ Szerkesztve ]

(#128635) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Meizu M6 Note (50k) vs. Nokia 6.1 (80k). Megéri a Nokia a 30 ezres felárat vagy használhatóságban nincs túl nagy különbség? Nem akarok tepsifont, ezért nézek ilyen 5,5"-os telefonokat. 3GB RAM legyen, fullHD kijelző, meg normális kamerák rajta. Kb ennyi az elvárás, a többi csak plusz. :)

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#128636) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Sziasztok !

Milyen készülékeket tudnátok ajánlani a következő feltételekkel ?

- Max 100.000-ig
- Csak ÚJ készülék
- DUAL SIM
- Független(magyar és német sim kártyákhoz, különböző szolgáltatók mindkét esetben)
- max 5,6" kijelzőméret
- lehetőleg ne legyen lekerekített kijelzős(edge)+kapható legyen hozzá itthon fliptok
- minimum Android 7-8 v ezekre frissíthető legyen gyárilag
- 3-4GB ram
- min 32-64 GB tárhely+bővíthetőség(adatmentés,archiválás microsdre)
- GPS ami csak belefér
- Főleg telefonálás+videótelefonálás
- Facebook, Viber, Skype
- Youtube és társairól 720p filmek
- max 2-3 éven utána tuti cserélni fogja

T-mobil előfizuja van, jöhet szolgáltatói ajánlat is(nem kérdeztem még meg, mennyi ideje van a hűségből)
Ez a B20 téma nem tudom mennyire érdekes Németországon belüli mobilnet esetén( ha fontos, akkor az sem lenne rossz).

A fő gondom h még ezen a héten kell a készülék, mert szombat este megy vissza tesóm.

[ Szerkesztve ]

(#128637) Ájvé válasza Ricco_hun (#128635) üzenetére


Ájvé
veterán

M6 Note is tudja ezeket, de ha számítanak a frissítések, tiszta Android akkor Nokia jobb választás.

(#128638) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

... Itt nemet media marktba ha jol latom, 450 euro mar csak a mate 10 pro.
Ugy nez ki, csak az lesz az uj telo ...

[ Szerkesztve ]

(#128639) lucifer15


lucifer15
tag

Üdvözlet Hölgyek Urak!
Telefon váltáson gondolkodom,lekellene cserélnem a Samsung J5 2016 omat. 12 éve Samsung van,nagyon megszoktam. Tetszik az A8 as. Végigolvastam az összes hozzászólást,es igazából eget rengető hibát senki nem említett.
Ma az egyik üzletbe megpróbáltak lebeszélni az A8 ról, helyette a Huawei Mate 10Lite készüléket ajánlották.
A 2 készülék között 40 000,-ft a különbség. Ha van önök között olyan aki ismeri mindkét készüléket és meggyőzően indokolja hogy csak is az A8 és a Huawei Mate 10 Lite rengeteg hibával rendelkezik az ne tartsa magában ossza meg velünk. Előre is köszönöm a meggyőző érveket.

(#128640) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok! Édesanyám szabadulna a 720-as Lumiájától,

Árkategória. 30-40k
- Új kellene garancia miatt
- Jó lenne valami stabil garancia, szóval megbízható boltból, semmiképpen se zugGSM-től
- 2-3 évre
- Telefonálásra, sms-re, minimális fotózás, Navigáció fontos, szóval b20 + jó gps kéne.
- Droid .
- 4.5 mx 5"

Első körben RedMi4X-re gondoltam neki, de nyitott vagyok más opciókra is :) :R
Kérdés, hogy hol lehet jó áron b20-as 4X-et szerezni, esetleg valamelyik újabb Xiaomi jobb lett talán?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#128641) TJLavin


TJLavin
tag

Sziasztok. Használtan milyen áron érdemes Huawei P10-et keresni? Mi lenne szerintetek az elfogadott ára jelenleg egy szép állapotú garanciás esetleg hálózatfüggő készüléknek?

(#128642) Dhampir válasza L4mie (#128640) üzenetére


Dhampir
félisten

A Xiaomikra alapból egy év garancia jár.

(#128643) Sungoo válasza L4mie (#128640) üzenetére


Sungoo
addikt

Jobbak lettek, de nagyobbak is.

(#128644) Norbi. válasza TJLavin (#128641) üzenetére


Norbi.
őstag

65-70

(#128645) lazioforever válasza juuzer (#128600) üzenetére


lazioforever
tag

"juuzer" , "Tapsi75"
Köszönöm a válaszokat. Előzetesen én is a Xiaomi-ket néztem, mert sokan mondják, hogy olcsó kategóriában a legjobb választás.

Ma volt időm kicsit böngészni a témában, és hosszas keresgélés után találtam pár típust, ami felkeltette a figyelmemet:
Meizu M6 32GB / Meizu M6 Note
Vernee M5
Motorola G5s
Xiaomi Redmi S2 (az ajánlott Redmi 5 és Redmi 4x-hez képest nem tudom, mi a különbség)

Ezek közül melyiket ajánlanátok megvételre?
Ahogy néztem, mindben minimum 8 magos processzor, és 3Gb Ram van. Mit érdemes még összehasonlításban nézni?

(#128646) psg5 válasza diegho (#128634) üzenetére


psg5
veterán

Koszi mindegyikotoknek.
G6 kinezete nem jon be de ha az a legjobb alternativa dual sim miatt megnezem az Lg nagyon bejott mint marka.

A P10 nem elavult tobbihez kepest?

Nokia 7 plust nezegettem de kamerarol azert nem irnak jot.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#128647) psg5 válasza Dhampir (#128642) üzenetére


psg5
veterán

Mondjuk ez nem nagy érv :) .
Kb minden 10k feletti műszaki termékre 1 év kotelezo jotallas jar itthon még akkor is ha a gyarto nem vallal garanciat. 151/2003 Korm. Rendelet alapján. [link]

F.K.T.

(#128648) pit stop válasza tigor (#128620) üzenetére


pit stop
addikt

Én az XZ1-et választanám a helyedben. Viszont 2 év gyári garival van olcsóbban is (kb. 50k-val) - úgy pedig még jobb választás szvsz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#128649) Ájvé válasza lazioforever (#128645) üzenetére


Ájvé
veterán

Verneet inkább felejtsd el.
Meizu M6 Note jó választás, bár frissítés nem túl gyakori. Redmi S2 is hasonló tudású, úgy látom 8.1-es Android is van rá szóval egész friss.
Moto G5s elmarad ezektől tudásban, főleg SoC téren.
Esetleg Redmi Note 5 még beleférne az jó vétel.

(#128650) csaba1203 válasza lucifer15 (#128639) üzenetére


csaba1203
addikt

Maradj az A8 mellett szerintem az a jobb választás minden tekintetben.
Nem azért,mert a másik készüléknek sok a hibája,hanem ha ezt a két készüléket hasonlítjuk össze főbb szempontok alapján.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.