Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128301) dangerzone válasza *Mukeey* (#128294) üzenetére


dangerzone
addikt

És a Huawei Mate 10 illetve a Huawei P20 lite-ről mi a vélemény?

Első körben az tetszett neki, csak a fene tudja hogy a P20 dizájnjáért megéri-e a felár, vagy másban is jobb mint a Mate10?!

[ Szerkesztve ]

(#128302) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! LG G7 tetszene, de hozzászólásokban eléggé lehúzták... Most már van pár teszt neten az új HTC-ről, de az is le lett húzva... mi van még ilyen kategóriában ami ajánlott? Az a baj, nokia, iphone, samsung, alapból nálam kilőve

(#128303) Viktor0610 válasza balazska92 (#128302) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor vegyél Huaweit. :D

Samsung Galaxy A54

(#128304) Dr.NX válasza juuzer (#128288) üzenetére


Dr.NX
addikt

Xiaomit miért nem szeretnél? MIUI-ban van Egyszerű mód, kb. úgy néz ki, mint a csempék a WP-n.

Elfogadom a sütiket.

(#128305) dlaccc válasza balazska92 (#128302) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Hol húzták le a G7et? Pont ma akarok menni érte végre találtam elfogadható árban.

(#128306) #81733120 válasza juuzer (#128288) üzenetére


#81733120
törölt tag

Esetleg érdemes meglesni a Nokia 3-at, több RAM/ROM, szóval jóval több ideig el-elmegy, mint a Nokia 2. :K Igaz, az aksi nem túl nagy, de ha nem használja túlságosan sokat, akkor szerintem ezzel se lesz probléma. :)

Vagy Moto E4 Plus, Stock Droid, pont 5,5"-os, 5000 mAh-ás aksi. :Y

(#128307) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem a választásban. Stock androidos vagy ahhoz közeli telefont keresek <80ezerFt áron. Fontos lenne az időtállóság( hardver&szoftver), min. használható kamera, megbizhato működés és relatíve kompakt méret. Ezeken gondolkodom:
Moto G5
Moto G5 Plus
Nokia 6.1
esetleg megvárni a Nokia 5.1-et mert az kisebb és 18:9 kijelzös.
Melyiket ajánlanátok? Esetleg másik versenyzö szóba jöhet?
Köszönöm.

(#128308) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!

iPhone 6-om helyett keresek másik telefont, függetlenül olyan 60-90eFt árkategóriában, újonnan, nem sufni-GSMből.
Ami fontos lenne:
- tudjon 1080p@60FPS-t a kamera, de 4k nem érdekes
- ne csináljon rosszabb képet mint a 6 (azért ezt a legtöbb mostani telefon megugorja :D )
- szeretnék 1280x720-nál nagyobb kijelzőt
- giroszkóp
- jöjjenek rá frissítések, jó lenne ha nem csak Oreo lenne rá, hanem majd a következő is

Méretileg mindegy mekkora. Játszani nem igazán szeretnék rajta, csak Hearthstone-nal, annak meg amennyire tudom nincs annyira nagy igénye.

(#128309) Dyrhoadz


Dyrhoadz
csendes tag

Sziasztok!
Iphone SE készüléket szeretnék venni. Ha gyári garanciával árulják, akkor biztonsággal megvehetem bármelyik gsm üzletben is akár? styleban 110 körü lenne, de pl jemil gsm-ben 86. Nem túl bizalomgerejsztőek ezek a gsm-ek, ne ennyi pénzért ha biztosan ugyanazt kapom szívesen befogom az orrom.
Köszi a segítséget!

(#128310) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Ha a méretmegkötést (150mm max magasság) feladom (vagyis inkább 155mm-re korrigálom), akkor a Meizu M6 note telefon mennyire lehet jó választás?

Kamerában viszonyítva a Huawei P smart és a Meizu M6 note között mekkora a difi (porté érdekelne még mindig leginkább).
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#128311) xilurux


xilurux
tag

Sziasztok szerintetek melyik telefont vegyem meg :
1. xiomi redmi note 5 global verzion 206€ vagy
2. ulefone power 5 kb 280€

fenyképezesre is szeretném hazsnálni . Nemtudok dönteni a xiomirol jókat olvastam javult a fenykepezős része meg a snadragon proci... de uzem ido max 2 nap elége nyúzom a telefont játék nincs.
Ulefonál meg a aku ami megfogott meg a 21 Mp soni camera .

Szerintetek melyik a jobb választás ?

[ Szerkesztve ]

(#128312) juuzer válasza BenHans (#128291) üzenetére


juuzer
addikt

Nem szereti a kínai márkákat. (Tudom,hogy a HMD is a Foxconnal gyártat, ebbe ne menjünk most bele pls)

Gondoltam a Meizura sőt, még egy Redmi 4X-re is, csak nem tudom, hogy mennyire lenne bonyolult neki a rendszer. Ezért is gondoltam a Stock Droidra.

Btw a keret max 40 ezer lenne, leginkább Telenornál kártyásan vagy függetlenül.

Egyébként erre a felhasználásra egy új 3310-es is elég lenne, csak szerintem a nagy kezével nem tudná normálisan kezelni a gombokat.

trebrona: igen ezt tudtam, csak gondoltam ennyire basic felhasználásra még elmegy kategória

sfefe: LG-t is néztem, asszem K3-K4-K8 de úgy voltam vele, hogy inkább nem. Akkor már Nokia 2. Bár mondom, szívem szerint vennék egy Redmi 4X-et/5A-t.

Tim82: volt már sajnos idén február-március környékén cseréltetve. :(

Dr.NX: a fentebb leírt okok miatt nem. Bár erre nem emlékeztem, köszi, hogy eszembe juttattad. Most már dereng, hogy anno Hugo Barra is mutogatta, hogy a faterja Xiaomit használ egyszerű móddal :D így már megfontolom, köszönöm :)

Egyébként köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#128313) balazs0102 válasza xilurux (#128311) üzenetére


balazs0102
senior tag

Redmi note 5
(nem a megapixel számít :) )

(#128314) #81733120 válasza balazs0102 (#128313) üzenetére


#81733120
törölt tag

+1
:K

(#128315) xilurux válasza balazs0102 (#128313) üzenetére


xilurux
tag

De a aku meg 13000Mah . Jelenlegi telefonom egy oukite u11 plus is csak a üzemidőt keveslem.

(#128316) Viktor0610 válasza xilurux (#128315) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát én biztos, nem vennék Ulefone-t a Xiaomival szemben, de te tudod. ;)

Samsung Galaxy A54

(#128317) juuzer válasza Viktor0610 (#128316) üzenetére


juuzer
addikt

+1 :)

Egyebkent sok esetben ezek a hatalmas akksik csak kamuk, szoval en fenntartasokkal kezelnem azert a telefont.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#128318) pete_21 válasza Viktor0610 (#128316) üzenetére


pete_21
addikt

+1, tuti nem vennék ulefonet. :)

(#128319) balazs0102 válasza xilurux (#128315) üzenetére


balazs0102
senior tag

13000mAh :DD Nem is értem kínai barátaink miért nem 15ezret írtak rá.. Tudod olyan ez szerintem mint a 18650es akksit lehet venni ilyen kapacitással olcsón...vagyis nem ilyen kapacitással csak nem szégyellik ráírni, aztán tud annyit mint egy 3000-es...

(#128320) zozzo72 válasza Dyrhoadz (#128309) üzenetére


zozzo72
aktív tag

86 nagyon jó ár érte...

(#128321) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali!
Honor 9-ről mi a véleményetek? Ebben az árban van jobb ár/érték arányú mobil? Illetve érdemes most kicsit várni a vásárlással,jön ki sok új teló mostanság és talán lejjebb mennek az árak?

ui: Turbado.hu-ról mi a véleményetek,van tapasztalata valakinek velük? Mire kell gondolni a bolti vs gyártói gari alatt? Boltba bissza dobhatják ugyanúgy de ha van mellé gyártói akkor oda beküldöm fix javitás/csere van?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#128322) Dyrhoadz válasza zozzo72 (#128320) üzenetére


Dyrhoadz
csendes tag

Firstphone-nal maradtam, igaz tőlük 90ért kaptam meg, de szimpatikusabbak voltak.
Ők korrekt cég, ugye?

(#128323) zozzo72 válasza Dyrhoadz (#128322) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Nem ismizem őket.

Jó vételt csináltál.

Használd egészséggel!
:K

(#128324) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

S7 Edge vagy OnePlus 3T szerintetek?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#128325) bacskait


bacskait
tag

[link]
Err esetleg valaki tudna válaszolni?

(#128326) enginev3.0 válasza bacskait (#128325) üzenetére


enginev3.0
félisten

Redmi note 5? Redmi 5 plus sem rossz, de note 5 jobb kamerában
Hardverapron szerintem ki tudsz fogni 50k körül

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#128327) desigo


desigo
senior tag

Sziasztok !
LG G6-ot szeretnék vásárolni.
vip-phone 24 hó gyártói garanciával adja máshol meg csak egy évvel (smartshop,elite,b-tel stb)
Számlával honnan érdemes most megvenni?

(#128328) RoSSo3 válasza AsakuraDave (#128321) üzenetére


RoSSo3
senior tag

engem is nagyon érdekelne, hogy mik a tapasztalatok - karácsony után sok a használt (gyakorlatilag új) mobil a piacon, de kell addig várni? vagy lesz bumm, ha jönnek-jönnek az újdonságok?

(#128329) bacsi2


bacsi2
csendes tag

Sziasztok!

Nővéremnek keresgélek kisebb telefont, 5"-nél nagyobbat nem igazán szeretne.

A Xiaomi Redmi 4X-et néztem ki. Nagyon max 50k HUF a keret. Van esetleg ennél jobb ár/érték arányú ötletetek?

Beszerzési forrásnak mit ajánlatok (eu webshop vagy hazai beszerzés kéne, áfa miatt nem rendelnénk Kínából)?

[ Szerkesztve ]

(#128330) BenHans


BenHans
addikt

cellpeti: S7 Edge kijelzője jobb, a kamerája is. Ha kihasználod a +2GB RAM-ot akkor OP3T, ha nem olyan fontos akkor szerintem S7 Edge.

desigo: Szia! Az LG IMEI-s számlával 1 évig javítja az EU-s modelleket. Igazából ha ennek megfelel mindegy honnan veszed. Turbado és Smartshop ajánlottabb boltok ha lehet ilyet mondani, netes rendelés esetén van 14 napos elállási jogod ha bármi van, amúgy pedig leinformálhatod a gyártónál IMEI alapján.
2 év garanciát csak a szolgáltatós készülékekre vállal az LG.

bacsi2: Szia! Xiaomi Redmi 5 40eFt, vagy ha nincs annyira kőbe vésve a keret, akkor 55eFt-ért elég jó ajánlat a Redmi Note 5. Egyben válaszoltam a beszerzés kérdésére is.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#128331) Sungoo válasza BenHans (#128330) üzenetére


Sungoo
addikt

És ajánlottál 2 db batár kijelzőt. :)

(#128332) BenHans válasza Sungoo (#128331) üzenetére


BenHans
addikt

Igaz, bocsánat. Késő van, elkerülte a figyelmem.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#128333) Karel666


Karel666
tag

Hali! Egy Lenovo k30-w-t váltanék, ami még működik, csak már lassú és sokszor elfogy a ram(1gb).

- Árkategória.
40-70k
- Használt vagy új?
új
- Hol vennéd meg?
mindegy(telenor kártyám van)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
2 év minimum
- Mire használnád?
Telefonálás, netezés , FB, messenger, gps, játék semmi
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Mit javasoltok?
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5"

Legyen normális akkuja, kicsit strapabíróbb fajta kellene, kamera elég az átlagos, de azért használható legyen.
Melyek az ajánlott típusok?
köszönöm

(#128334) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok! Töltő problémában kérném a tanácsotokat.

Van egy Samsung J5 telefonom illetve páromnak egy Samsung tabletje.

Van a gyári töltője aminek sajnos rövid a madzaga, illetve kellett pár USB töltő a lakásba, így vásároltam 4 db.

A gyári Samsung rövid kábellel, valamint az 1,3 méteres UGreen valamint a Philips USB kábellal tök gyorsan tölt, 730 ma-t tartósan adja akár PC-ről akár hálózatról töltöm.

Vettem a Speedshopban Samsung márkájú 1,5 méteres gyári kábelt (legalábbis fólia szerint annak árulják)
Ez azt csinálja, hogy rádugom, elindul 150 mA-ről felmegy max 500-ig majd szépen visszacsorog és 200-350 közé beáll, de ugrál össze vissza a töltés. Hogy lehet az hogy ugyanolyan kábel (ami ráadásul még gyári is) sokkal szarabbul tölt mint a kínai gagyi?

(#128335) usergefi válasza maglew (#128334) üzenetére


usergefi
kezdő

Szia!

Szerintem itt több sikerrel jársz.

https://www.youtube.com/channel/UCOUWT6usZkzhcyJKaA3e-QQ

(#128336) maglew válasza usergefi (#128335) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi

(#128337) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen telefonokat ajánlanátok, ennek az utódját keresem, ezért fontos, hogy a linkelt telefon tudása és legfőképpen anyaghasználata legyen az ajánlott készülékek mérvadója és alapja. Ezt a telefont egy elég masszív fém házba tervezték, ezért nem hajlik meg talán soha és ütésálló a cucc, sokat leesett már.. Talán, bár ki tudja, vannak ehhez hasonló újabb "fém" telefonok szintén ilyen minőségi kialakítással, talán tudtok segíteni benne, mert nagyon sok féle van a piacon.

És akkor, a kérdésekre is a válaszok ezek lennének, ha már a fent leírtak alapján lenne pár ajánlott darab, akkor:
- Árkategória: max.50k
- Használt vagy új: használt és lehet 1-2-3 éves modell is (lehetne új is, de az nem biztos, hogy beleférne az 50k keretbe)
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek: használtan apróról és kártya függetlenül, az egy plusz, ha még van rá kis gari, de nem kitétel.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont: hosszútávra a legjobbat, olyat, mint a bevezetőmben belinkelt telefont is.
- Mire használnád: telefonálás-telefonáláskor fontos a jó hangminőség, sms, fényképezés-ritkán, de normális minőségben-jó közeliket tudjon készíteni, internetezés-böngészés, letöltés, elég a 3G is rá bőven, igényesebb játékokra igazából nem lenne használva, de egy adreno 320 szintjét azért tudja, a proci minimum legyen egy qualcomm apq8064t szint, ram minimum 2GB, belső háttértár minimum 16GB, zenelejátszásra is lenne használva jack-en keresztül-legyen azért jó belső hangminősége és híváskor a hangszóró a csengőhangkor is jól szóljon mert vannak androidos nem olyan régi telefonok, amik még nem is max. hangerőn de már a hangszóró recseg-serceg-torzít csengőhangkor pláne zene lejátszáskor, na ilyen bazári nem kell ezt még a 10 éves gombos telefonok is jobban tudják, konkrétan márka nincs meghatározva, viszont samsung nem érdekel (volt már több is)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt op.rendszerhez, vagy jó neked a zárt is: legyen benne választható opció, hogy lehessen váltogatni a hálózatot 3G és 4G között, lehessen rá tölteni 3rd programokat és a gyári haszontalan appokat kiszedni belőle és csinálni egy "tiszta" os.-t, úgy mint lehet valamennyire windows-on és androidon.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra: a linkelt telefonhoz hasonlóan, kb. 67x136x8mm, ami lehet kisebb is, de már nagyobb nem igazán lenne jó és kb. 155g, aksi minimum 2500mAh, erős fém szerkezetű (a hátlap már lehet műanyag), a kijelző is fontos, hogy nagyon jó képe legyen, éles, kontrasztos, színes, fényerőszabályzója széles skálát tudjon (jól le lehessen venni a fényerőt és fel is tenni) és outdoor napfényben is kivehető legyen azért valamennyire, a felbontás min. 1280x720 és nem baj ha "csak" annyi, csak jó legyen a kijelző (a linkelt készülék kijelző üvege egyébként karcálló is, nincs rajta védő fólia v. üveg és nem is tervezek ilyesmit, nem tudom van-e ilyen mostanság, vagy ez már nem "divat", mert dobd el hamar trendiség van meg fólia ragasztgatás).

Lényegében talán ennyi lenne.
Előre is köszi a segítséget srácok!

[ Szerkesztve ]

(#128338) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok,

Egy hölgy ismerősöm az alábbi telefonok közül választhat:

Huawei y7
Huawei P9
Htc u play 32GB

Netezni, melózni, tele lesz fényképpel ahogy ismerem. A fenti típusok közül melyikkel járna a legjobban?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#128339) Sungoo válasza CactuS (#128338) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha csak ezek jöhetnek számításba, P9. Erős hardver, jó kamera.

(#128340) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#128337) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kiegészítésnek azért még annyi, hogy nem fontos karcálló üvegű telefon, ami persze jó lenne, mint amilyen a meglévő, de lehet, hogy ilyen nem sok van a piacon és nem tudnátok emiatt ajánlani többet.

(#128341) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Lg V30 vagy mate 10 pro ?
tárhelyet és ramot ne nézzük most.
Melyiket vennétek?

(#128342) balazs0102 válasza Sterilzona (#128341) üzenetére


balazs0102
senior tag

Én mate 10et.

(#128343) Dhampir válasza AsakuraDave (#128321) üzenetére


Dhampir
félisten

A bolti garanciával együtt jár, hogyha bezár a bazár, akkor megszűnik a jótállás.

Ilyen esetben az "EU-s" 1 év garancia után pá-pá lesz, tehát ezután amíg hibátlanul működik, addig fog tartani a szürke-importos és nem biztos, hogy minden esetben sokkal olcsóbb teló.

(#128344) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Árkategória: maximum: 165k
- Használt vagy új? Csak új
- Hol vennéd meg? Itthon, dual sim kell igy bar szolgaltatos is lehetne de ott kevesebb az ilyen. Sufni gsm kilőve. Már gondolkozom 0%thm-es ajanlatokon is.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2,5 évre mint mindig.
- Mire használnád? Altalanos hasznalat, DE legfontosabb szempont a camera minőség és ne akadjon 1,5 év múlva.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Droid
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Max 6"

F.K.T.

(#128345) Shingen válasza Sterilzona (#128341) üzenetére


Shingen
addikt

+ mate 10

風林火山

(#128346) BenHans válasza psg5 (#128344) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Éppen egy picivel meghaladva a keretet és a kijelzőméretet OP6 (6/64GB).
Nem hinném, hogy ha a 6" belefér az a +0.28" gondot jelentene.
HTC U11 sem lenne sokkal kisebb 5.5" mellett, cserében idősebb, viszont a fotós képminőséget tekintve valamivel jobb.
Összességében szerintem a OnePlus egy friss és nyerő ajánlat a feltételeid szerint.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#128347) psg5 válasza BenHans (#128346) üzenetére


psg5
veterán

Szia! De ezt itthon normalis uzletben nem tudom beszerezni ha jol latom.

F.K.T.

(#128348) BenHans válasza psg5 (#128347) üzenetére


BenHans
addikt

Meg tudod venni, csak nem éri meg... Innen érdemes.
Ha mindenképp itthon akarod venni és valami nagyobb boltban ahol van törlesztési lehetőség akkor HTC U11. pl euronics
Amúgy a két éves gyártói gari a HTC esetében jár az európai régióba szánt készülékekre bárhonnan veszed.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#128349) psg5 válasza BenHans (#128346) üzenetére


psg5
veterán

[link]ezek az S 8 ak nagyon tetszenek de sem azt nem latom hogy dual-e sem azt hogy fotoskepessegben milyen.

Koszi! Ilyen kuldoldi tortenet nem jatszik sajna.

Vegulis HTC rol jokat olvastam, s bar tudom izlesek de annyira nem megnyero a kulseje :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#128350) BenHans válasza psg5 (#128349) üzenetére


BenHans
addikt

Dual S8-at hivatalos helyről nem fogsz találni. Amit találhatsz az nem EU-s és nem lesz gyártói garid.

Az U11 nagyon jó készülék, kiváló fotós képességekkel. Nézz be a topikjába.

Az euronicsnél amit linkeltem elég jó ár a nevesebb boltok között és van hitel ha minden igaz, de ha mégis egyben vennéd, 152-ért van turbadonál, arra is van két év garid ahogy írtam csak eus legyen, ezt pedig magad is le tudod ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.