Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127801) Viktor0610 válasza dewil666 (#127798) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem simán.

Figyelembe véve, hogy nem csak ebben van különbség, hanem pl. kamerában is.

Samsung Galaxy A54

(#127802) pit stop válasza DS39 (#127796) üzenetére


pit stop
addikt

Viszont egy évvel öregebb. Ha a támogatás szempont akkor az nem túl nyerő

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#127803) dewil666 válasza Viktor0610 (#127801) üzenetére


dewil666
őstag

Na srácok 58-ért sikerült helyben vennem Note 5-öt. Most már jöhet az átköltözés :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#127804) Viktor0610 válasza dewil666 (#127803) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szuper! :)

Várunk a topikjában! ;)

Samsung Galaxy A54

(#127805) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Egy ismerősömnek 1 hónapon belül lenne aktuális új telefon vásárlása.

A következő telefonok jöhetnek számításba:
- Huawei P20 Lite
- Huawei Mate 10 Lite
- Xiaomi Redmi Note 5
- Samsung Galaxy A8 (2018)

Gsm boltból lenne, 120k lenne rááldozva, az a nagyon max.

(#127806) juuzer válasza geckowize (#127805) üzenetére


juuzer
addikt

Szia

Redmi Note 5 vagy A8. A másik 2-t inkább ne.

Vamos a la playa.

(#127807) raisen89


raisen89
csendes tag

A segítségeteket szeretném kérni.
Talán nem egy olyan nehéz kérdéssel állok elétek.

Huawei P10 Lite vagy a nemrégiben megjelent Xiaomi Redmi Note 5
(többit kilőttem már, mint a Samsung A6, vagy Huawei P20 ami már drágább szegmens)

Számomra fontos a kamera, illetve a videók hangzása.

Xiaomi előnye egyedül hog 4 gb ram van benne, a 3 helyett.
+ 64 gb belső memória a 32 ellenében.

Tudna valaki esetleg érdemben nyilatakozni?

[ Szerkesztve ]

(#127808) robekraptor válasza geckowize (#127805) üzenetére


robekraptor
tag

Én huawei párti vagyok, nagyon jó telefont hoztak létre. A p20 pro megnyerte az év legjobb okostelefonja címet. Szerintem ha jót szeretnél akkor p20 lite

[ Szerkesztve ]

(#127810) juuzer válasza robekraptor (#127808) üzenetére


juuzer
addikt

Akármennyire is szeretem a Huaweit, az a hardver nem ér 120 ezret úgy, hogy mjuk a 40 ezer forinttal olcsóbb P Smartban is koppra ugyanaz van :)

Vamos a la playa.

(#127811) juuzer válasza raisen89 (#127807) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Egyértelműen Redmi Note 5 :) Ha Huawei, akkor P Smart vagy Honor 7 X :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127812) raisen89 válasza juuzer (#127811) üzenetére


raisen89
csendes tag

... viszont azt olvastam, hogy a Xiaominak nem valami jó a hangja amikor videót veszek fel. illetve a kameránál is vannak hátrányok ahhoz képest, amit tudhatna.

(#127813) kacsento1


kacsento1
senior tag

Na én is tegnap megrendelten a Redmi 5 Plus-t, amit ma reggel vissza is mondtam, és megrendeltem helyette a Redmi Note 5-öt. Még jó hogy tudom mit akarok :-) Meggyőztetek, Köszönöm!

(#127814) dave118


dave118
senior tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy A6+ ról mi a véleményetek? 105k-ért jó vétel lehet?
eredetileg Note 5 lett volna, de 0%THM-el szeretnék most vásárolni és ez a készülék tűnik jó választásnak jelen pillanatban.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#127815) Viktor0610 válasza dave118 (#127814) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, az A8 kapható-e ott, de ha már részlet, akkor én azt venném inkább. :)

Samsung Galaxy A54

(#127816) dave118 válasza Viktor0610 (#127815) üzenetére


dave118
senior tag

A8 125k-ért, egyébként elérhető az is részletre. Megéri a 20k felárat?

... Ami ami, az az.

(#127817) Sungoo válasza dave118 (#127816) üzenetére


Sungoo
addikt

Relatív, kinek mi éri meg. Én is az A8-at venném, az biztos.

(#127818) Viktor0610 válasza dave118 (#127816) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az A8 előnye a gyorsabb proci, a vízállóság és az USB C-csatlakozó (bár ez utóbbi kérdés, mennyire előny :DDD ).

Az A6+ a dupla kamerával valószínű, jobb képet készíthet. De hiába a nagyobb akku, a nagyobb kijelző miatt nem biztos, hogy jobban is bírja.

Én az előnyök miatt az A8-at venném. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#127819) dave118 válasza Viktor0610 (#127818) üzenetére


dave118
senior tag

Jesszumpepi most nézem, hogy Snapi 450 ketyeg az A6+ ban. Na ez a nagy "neves gyártók" átka, elavult cucc pitsa drágán. :D

Megfontolom még az A8-at, de lehet hogy inkább egy Nokia 7, vagy várok valami jobb ajánlatra. Vagy veszek kp-ra egy Note 5-öt oszjónapot' alapon :)

Köszi a segítséget!

Kevés most a 0%-os lehetőség, mondjuk ki az a hülye aki foci vb alatt vásárol bármit is ugyebár :D

... Ami ami, az az.

(#127820) st6969 válasza raisen89 (#127812) üzenetére


st6969
őstag

Ez még 2018 közepén is valóban így van?! :F Ez igaz a csúcskategóriára is?
Hihetetlen, hogy a Xiaomi ezt nem képes megoldani. Nekem még Redmi 4A-m van, amit év vége felé cserélek, de a video hang az vállalhatatlan, gyakorlatilag semmit nem hallasz. :(((

(#127821) juuzer válasza st6969 (#127820) üzenetére


juuzer
addikt

Valahol csak kibukik az olcsóság :D

Amúgy nálam pl a videó nem szempont, a fotó viszont annál inkább.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127822) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!

Oneplus One-om cseréjén gondolkodom, mert néha már rakoncátlankodik.
Oneplus 3 és Zuk Z2 Pro között vacilálok, de meghallgatok más lehetőséget is, hasonló árban,használtan.
B20 lte, jack, és jóféle közösségi support legyenek, nem szeretnék sony méretű kihasználatlan kávákat, és nem szeretnék samsungot. Teljesítményben az 1+3 vagy feletti szintet szeretném. Kár, hogy az 1+3T nem sokkal erősebb.

Tudnátok segíteni nekem ebben?

(#127823) st6969 válasza juuzer (#127821) üzenetére


st6969
őstag

Ezért kérdeztem, hogy a csúcsmodelleknél is így van-e vajon? Csodálkoznék, ha így lenne, mert ott már nincs akkora olcsóság. Ezesetben máris passzolnám a Mi8 SE-t (már ha lesz belőle B20-as, mert ha nem, akkor duplán passzoltam).
Egyébként ritkán veszek fel videót, de ha van pl. egy óvodai, iskolai rendezvény, ahol az én kislányom is szerepel, akkor ne kelljen már beruházni egy videokamerába, meg külön cipelni csak azért, mert sziaomiék nem tudják/akarják a hangot kijavítani a videofelvételen, aminek a képminősége egyébként erre a célra tökéletesen megfelelne. Animal planetnek slow motion 4K movie-t nem szándékozok csinálni, de még egy 5 perces kis iskolai előadást se tudok felvenni normálisan. :(((
Persze fotózni jóval gyakrabban fotózok, egyetértek, hogy az még inkább szempont, de hiába, ha nálam a videóhang balf*szkodásuk kizárja. :))

(#127824) juuzer válasza st6969 (#127823) üzenetére


juuzer
addikt

Vegyél ájfont mert az seamless as f*ck :DDD

Szerintem a csúcsnál már annyira nem. De ha megnézed a Mi MIX 2s tesztjét, ott kb képet kapsz arról, hogy a csúcs Xiamiktól mit várhatsz videó téren.

De akkor már inkább valami Honor vagy tavalyi Huawei, netalántán S8, azok biztos nem okoznak csalódást kb annyiért, mint a Mi Mix 2s.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127825) whited


whited
addikt

Sziasztok
Újonnan ~150-170k szeretnék telefont venni
Mik amik most BB vételek?
Redmi note 5 amit eladnák
Méretben valami hasonló jöhet
Mas igenyem nem nagyon lenne

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#127826) Viktor0610 válasza whited (#127825) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi nem tetszett benne?

Mondjuk, ha a 150-170 ezres kategóriában nézelődsz, akkor nem csodálkozom. Pontosabban de, hogy miért vettél wgy, a kereted felébe sem kerülő készüléket. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#127827) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Huawei P8lite telefonon kezd megőrülni, így tervezem a cseréjét. Viszont nagyobb telefont semmiképp sem szeretnék, a teszteket olvasva pedig 6" alatt már nem igazán látok új modell alternatívát...

Ti melyik androidos telefont ajánlanátok, max. 5"-os kijelzővel (ha kicsi a káva, lehet 5,5" is), erős hardverrel? 1080p felbontás is bőven elég, és legyen megbízható...

(#127828) juuzer válasza whited (#127825) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Attól is függ, hogy mire használnád :) Én mondanék egy S8-OP6 (bár szerintem ez drágább)- Honor 10/View 10 kvartettet.

Stehe: Szia!

Igen, nagyobbak lettek a képernyők, viszont pl méretben nem lettek sokkal nagyobbak, mint pl egy 5"- 5,5"-es telefon. Nyilván ez gyártó/modell függvényében változik.

Az esetleg segítene, ha megmondanád, hogy mi a keret és mire használnád :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127829) bododani


bododani
senior tag

Heló! Maximum 10-12 ezer forint körül keresnék egy olyan telefont, amin csak telefonálni szeretnék. Jó akku, jól hallható és nagyjából strapabíró telefont keresek. Márkákat is mondhattok, ha konkrét típust nem tudtok, hogy melyek azok, amik nem mennek másnap tönkre. Köszi előre is. :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#127830) Sgr_A válasza dave118 (#127819) üzenetére


Sgr_A
addikt

Milyen elavult cucc
Az a 4es széria legfiatalabb tagja 14nm csikszélességen gyártva kb snapi 625 szintjén van
Ha 425 vagy 435 lenne benne akkor az elavult

[ Szerkesztve ]

(#127831) gyulazsolti válasza bododani (#127829) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A szomszédban van egy ilyen, nincs rá panasz. :) [link]

(#127832) T. I. válasza gyulazsolti (#127831) üzenetére


T. I.
senior tag

Mondjuk a topic címe a melyik okostelefont vegyem. így már nehezebb lesz az árkategóriában ajánlani.

(#127833) Zin


Zin
senior tag

Androidos Samsung nem tud olyat hogy egy iphone-t lekövetek hogy a tulaj hol van a térképen pontossan ezt hogyan lehetne megoldani ? csak a telefonszáma van elmenteve a telefonba mondjuk ugy érdekelne nincs ilyen program?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#127834) trebrona válasza Zin (#127833) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha az NBH alkalmazottja vagy, semmi akadálya. ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#127835) pit stop válasza Zin (#127833) üzenetére


pit stop
addikt

Ha saját készüléked, akkor Sony-nál van ilyen biztonsági funkció/lehetőség.

Telefonszám alapján max. titkosszolgálat...
Szerk.: Ilyenkor végig gondoljátok mit kérdeztek? Telefonszám alapján akárkit végig követni... :W Orwell legyen veletek..

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#127836) Sungoo válasza Zin (#127833) üzenetére


Sungoo
addikt

Nagyon remélem, hogy nincs. Szerintem Te sem lennél boldog, ha ajánlást kaptál volna. :)

(#127837) whited válasza Viktor0610 (#127826) üzenetére


whited
addikt

Korábban a fent említett kategóriába tartozó telefonjaim voltak, de annyi jót olvastam, hát kipróbálom
Nem rossz, de visszamennék :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#127838) adp válasza Zin (#127833) üzenetére


adp
őstag

ez most komoly? :D :D :D :W :Y :Y :Y

(#127839) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Srácok, melyik telefon tudja az ébresztést egy képernyőre rajzolt "ábrával"?Elsősorban Huawei vagy Honor érdekelne - ez EMUI vagy Android függő tulajdonság?
Ha már duplakopp nincs, ez is "megtenné".

Nem találok logikát abban, melyik készülékekben van benne a duplakopp és melyikeben nincs. Egy kevésbé népszerű Honor 6C Pro-ban benne van, de a p9 lite 2017 vagy a P10 lite sem tudja, pedig elvileg frissebb.

(#127840) Stehe válasza juuzer (#127828) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi!

Fix keretem nincs, jó lenne max. 100.000 Ft-ból megúszni. Mostani telefonon P8 lite, újan 40e volt, előtte P6-om volt újan 110e-ért vettem, akkora különbséget nem éreztem mikor lecseréltem a mostanira... :-)

Teljesen általános dolgokra használnám, email, böngészés, navi, telefonálás... Jó lenne ha egy napnál tovább bírná, és ha nem lenne tégla mérete és súlya...

(#127841) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek telefont választani. Kaptam egy LG G4-et ami gari után bootloopos lett. :(
Ezt szeretném lecserélni. A keret most erre kb 40K. Újban gondolkodom.
Amire használnám. Netezés Vodafone hálózaton vidéken. Szóval B20 benne kellene legyen.
Waze-el navigálás, Facebook, fényképezés, kevés videózás. Játékra nem használnám.
Gyors legyen viszont és tükörsimán menjen, ne akadozzon használat közben.
Én valamilyen Xiaomira gondoltam de mostanában olvastam, hogy a MIUI nem támogatja az appok sd kártyára telepítését. Ebből mi igaz?
Szóval ennyi pénzért egy jó ár érték arányú telefont szeretnék.
Egy ilyen teló nagy visszalépés lenne a G4-hez képest?

(#127842) DS39 válasza boygabi_ (#127841) üzenetére


DS39
nagyúr

Hamár gari úgy sincs, egy custum rom nem oldaná meg a problémát?

(#127843) juuzer válasza boygabi_ (#127841) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Szerintem visszalépés lenne sajnos. Nem vagyok otthon a témában, de a custom ROM-ot, amit a kolléga előttem ajánlott kipróbálhatnád, hátha.

Egyébként a MIUI nem támogatja az appok SD-kártyára való helyezését sajnos :(

Stehe: egy Honor 9 esetleg? Picivel 100 ezer felett van, de elég jó telefon annyiért, amennyiért adják.

Olcsóbban a Honor 8-at (kb 80k) vagy a Xiaomi Redmi Note 5-öt (65k) mondanám. Igaz a Honor 8 valószínűleg nem kap már Oreot, ezért is hajlanék a Honor 9 felé, ha még belefér a keretbe. Igaz akksiban a Xiaomi jobb (4000 mAh), viszont elég nagy, a 18:9-es képarány ellenére is.

Turbadonál 110k-ért van LG G6, az is egy jó választás lehet :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127844) boygabi_ válasza DS39 (#127842) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Sajna egy hard reset sem megy a telefonnak. Nem indul el: LG logó és főzi magát a cucc.

(#127845) Viktor0610 válasza boygabi_ (#127844) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hardveres hiba.
Alaplap cserével oldja meg az LG. Garanciális időn túl eléggé bukós a dolog.
40 ezerért elég sokat vársz a kiszemelt készüléktől, már bocs.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#127846) *Mukeey* válasza whited (#127825) üzenetére


*Mukeey*
addikt

S8,S8+
Mi Mix/2
Mi8(ha végre kapható lesz)
Mate10pro
Nokia7plus(érdemes ránézned,ár-értékben jó teló nagyon)

De szerintem az S8+ most a BB,én azt választanám!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#127847) zozyk


zozyk
addikt

Valamelyik nap kérdeztem az A8 vs Lg G6 közötti döntést.
A G6-ot ajánlottátok, de közben nézelődök és a Huawei P10 nem lenne opció? Árban még az is beleférhet, és a fotós cuccok terén jobbnak tűnhet a P10
:)

[ Szerkesztve ]

(#127848) whited válasza *Mukeey* (#127846) üzenetére


whited
addikt

Azért ahogy látom a M10P jobban sikerült masina mint pl egy S8, nem ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#127849) Sungoo válasza boygabi_ (#127841) üzenetére


Sungoo
addikt

Xiaomi Redmi 5. Olcsó, jó. 40K-ért muszáj lesz kompromisszumokat kötnöd.

(#127850) bikkamokka


bikkamokka
tag

Sziasztok! Ezt írtam jún. 11-én:

"Árkategória 200-300e Ft
- Használt vagy új, inkább új. Lehetőleg magyar garival.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciáva, esetleg használtan az aprón (alig használtan)
- Hosszú távra tervezek, inkább éppen a mostani best-buy telefont keresem ebben a kategóriában.
- Mire használnád? telefonálás, sms, email, fényképezés, zenehallgatás (spotify autóban bluethootról), navigálás (Waze) Naponta legalább 60-80 percet telefonálok. Munkaeszköz
- Ragaszkodsz valamelyik op renszerhez? Androidra vagyok berendezkedve (volt ipadem, de nem váltanék)
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Most Nexus 6p-m van, ennél nagyobb úgy sincs. :)

Ami eddig volt: Motorola Defy, Nexus 4, Nexus 6p (ez van most is, egy 15 hónapja cserélték garanciába, alaplaphiba miatt.)

Amiben gondolkozom: Huawei p20 pro, Oneplus 6, Pixel 2 XL ...vagy megvárom a Pixel 3 XL-t (vagy ami lesz helyette).
Megszoktam: a havi biztonsági frissítéseket, a friss androidot (most is 8.1 van), és a jól használható kamerát.

Ti mit javasoltok? Köszi előre is."

A nexus 6p nem akart várni tovább, töltésre, gombnyomásra nem reagál. :(( Pixel 3 XL kiesett, most 1 évre (aztán jöhet a pixel 3) kellene valami telefon ezek közül Huawei p20 pro, Oneplus 6, Pixel 2 XL

vagy: veszek egy középkategóriásat... Mi5 A1 - friss android vagy valami honor, huawei...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.