Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Tegla80 válasza Wa2x_ (#11050) üzenetére


Tegla80
addikt

"Balde3"

"aranyköpés"??!! ;]

Sony® & PlayStation®

(#11052) Wa2x_ válasza Tegla80 (#11051) üzenetére


Wa2x_
veterán

... hátha ;] :P

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11053) SirKero válasza Wa2x_ (#11050) üzenetére


SirKero
őstag

Hát sajnos ezek mind drágábbak.
Azért hétfőn rákérdezek az üzletre a garanciával kapcsolatban ( meg a lányomra,hogy elég-e neki a 4GB ) mert ha gyári akkor természetesen nincs vele gondom.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11054) kali válasza ronda (#11045) üzenetére


kali
legenda

nem szoktam általánosítani, meg elfogultan véleményezni, de az lg számora sem a szimpátia példaképe...
nekem is iphone 4s volt, 13 hónapja használtam, és szokásomhoz híven megcsapott az újítás szele, a nexus 4 részemről nem volt a kalapban, de a 4 mag és a 2 gigabyte ram elvárás volt, mert 1 évig azzal biztos kihúzom - ha nem cserélek korábban, mert néha 6 hónapos intervallum is becsúszik -, ezért két típusban gondolkodtam; galaxy s3 lte és xperia z - utóbbi lett, de ez inkább csak a szolgáltatói készleten és árképzésen múlt, viszont nem bántam meg utólag, sőt!
mind a kettőnek vannak előnyei és hátrányai, embere válogatja, hogy milyen elvárásokat helyez előtérbe.
esetedben még akkor a nexus 4 típust választanám, ha nem bejövős az lg, szerintem megéri a kompromisszumot a hibriditás, minimum az erősebb hardver, és a jobb firmware támogatás miatt!
a sony telefonok fényképezés szempontjából nem a csúcs - bár nem is a legrosszabbak -, és akkumulátoros üzemidőben is jobban járnál kicsivel - bár okostelefonoknál mindegyik tölthető egy nap akár kétszer is, ha becsülettel használja az ember.
az iphone 4s után, szerintem lomhának tűnne számodra a 2 magos és 1 gigabyte ram verziós telefon, az android oprendszerrel, pláne akkor, ha nem jelly bean futna rajta.

[ Szerkesztve ]

(#11055) kutymorg válasza kutymorg (#10884) üzenetére


kutymorg
tag

Tegnap este voltam a MM-ban, még mindig tanácstalan vagyok....

ACE2 65k.
SIII mini, SII, SX S 100k. Az Xperia mennyire jó, tartós?

Vagy egy pár hetes SIII mini 70-ért?

(#11056) Wa2x_ válasza kutymorg (#11055) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hát nem a MM-ban kell telót venni.. túl van árazva ott minden..

(#11057) raziel01: miért gyenge az Ace2? Nem azért védem, mert nekem az van, de ugyan az a SoC, mint az S Advance, csak a kijelző más és kisebb.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11057) raziel01 válasza kutymorg (#11055) üzenetére


raziel01
veterán

S3 mini nagyon nőies.
Ace2 szvsz gyenge már.
Szolgáltatós Galaxy S Advance 53k T-mobile.

[ Szerkesztve ]

(#11058) ronda válasza kali (#11054) üzenetére


ronda
aktív tag

Androidból xperia ray/ics-el szálltam ki. Akkor egy kicsit elegem lett a droidból. Most elvagyok a szifonnal is (elég lassan, de megszoktam), de kéne valami nagyobb. Akksiban és fényképezőben nem akarok a 4s-nél gyengébbet.
Szóval most, hogy van már jellybean, megint elkezdtem nézegetni a droidokat. Lehet megnézem ezt a Z-t is.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#11059) kali válasza ronda (#11058) üzenetére


kali
legenda

nekem nagyon bejött a z, még a 4s sebessége után sem problémás, egyedüli probléma a full hd kijelző fogyasztása, wifi netezéssel azért nem bír annyit, mint a 4s, de ez valahol érthető is, de általánosságban gyengébb akkumulátoros üzemidőt vártam a hardver mellé, de kellemesen csalódtam.
az ip-57 sem rossz, bár nem akarom úsztatni a telefont, de a 4s félős volt esőben elővenni, elég egy esőcsepp a jack aljzatba, és oda a gari...
a 4s után, nekem is nagyobb kijelzős kellett, bár nem 5" volt a cél, de 4.3" környékén meg nincs normális hardver.
amennyiben a kamera is fontos, én a helyedben megnézném a galaxy s3 lte típust - ha a szidott műanyag nem tart vissza, mert szerintem nem annyira vészes az -, az jobb fényképezésre, mint a xperia típusok, és kijelző sem fogyaszt annyit, mint a z full hd-je.

(#11060) Beenga2013


Beenga2013
csendes tag

Sziasztok.
Max 85ért milyen telefont ajánlatok?
Ami fontos:
-Android ICS legalább
-2 mag
-4-4,3 colos kijelző
-Vaku
-2év gyári garancia(nem gsm boltos)
-Vodafonos, vagy független legyen

Erről vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#11061) Wa2x_ válasza Beenga2013 (#11060) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jó a P, csak nem bővíthető és kicsi az akku. Ezen kívül One S-t, S2-t, S Advance-t, L9-et találhatsz ennyiért.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11062) ablack válasza Beenga2013 (#11060) üzenetére


ablack
senior tag

Az Xperia P itt [link] például olcsóbb gyári garanciával.

(#11063) Beenga2013 válasza ablack (#11062) üzenetére


Beenga2013
csendes tag

Ezt a boltot nem adta be nekem múltkorában a kereső, nem is ismerem.
Tény, hogy olcsóbb, még +postával is,sonywebshopból nincs postaköltség 50 felett, viszont ott meg adnak hozzá smart headsetet ajándékba, csak az a kérdés, hogy kell-e nekem az:)


Wa2x_
Lg nem tetszik és az már nagyobb is mint ami írtam.
Advance- l sokáig szemeztem, de nem nagyon találtam használtan se 60 alatt vodafonost vagy független, csak gsm boltos garival.
One s meg S2 is 85 felett van újonnan, normális garival, ha már ennyit kiadok érte nem akarok használtat.

[ Szerkesztve ]

(#11064) kutymorg válasza raziel01 (#11057) üzenetére


kutymorg
tag

T-mobile nem játszik, és sajna nincs Glonass az Advance-ban. Ugyanez a bajom a P-vel is, ha lenne benne, akkor meg is venném már ma részletre.

Az Xperia S hardvere jobb, mint az SIII minié (nem fehérben még tetszik is)? A kijelző és a kamra felbontása nem lényeg, de minősége igen!
Melyik használható jobban gyári rendszerrel? Csak olyan mod-ok jöhetnek szóba, mai garancia vesztéssel nem jár!

(#11065) kali válasza kutymorg (#11064) üzenetére


kali
legenda

összehasonlítás;link
manapság elég gyér az s3 mini 480 * 800 felbontása, csak ~ 233 ppi, bár anno az s2 4.3" mellett is elment, de az akkor volt...
cpu és gpu különbség adott, viszont a firmware és garis támogatás az s3 mini mellett szól, ha az is számít!

[ Szerkesztve ]

(#11066) Tewe013 válasza Beenga2013 (#11060) üzenetére


Tewe013
őstag

Szerintem a P a legjobb választás ebben a kategóriában.

(#11067) kutymorg válasza kali (#11065) üzenetére


kutymorg
tag

Nem játékra kell a telefon, tehát az alacsonyabb órajel még talán jótékony hatással van az akkuidőre.

Valóban egy qHD kijelző jobban mutatna a Miniben, de ez van. Maga a kijelző minősége (színkezelés, fényerő, kontraszt) fontosabb számomra. Super AMOLED vs Bravia... melyikben jobb?

Sokan szidják az S-t hardveres problémái miatt, illetve az összeszereléssel is vannak problémák, ha jól tudom.
Az Fw számít; a gari csak akkor, ha baj van vele.

Van más Glonassal felvértezett minőségi telefon ebben a kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#11068) kali válasza kutymorg (#11067) üzenetére


kali
legenda

igen, jobb az sgs3 mini üzemideje, és az sxs esetén adód(hat)nak problémák, például eleinte a sárgás kijelző sláger volt...
a kijelzőt inkább neked kellene összehasonlítani, mert kinek melyik a bejövősebb, volt már nekem is szinte minden típus, hogy csak az utóbbikat említsem; sgs; super amoled, sgs2; super amoled plus, iphone 4s; led - backlit ips lcd, xperia z; tft full hd - és mindegyik megszokható a maga módján, akkor jön ki inkább a különbség, ha egymás mellett vannak a telefonok, vagy nagyon nem szimpatikus valamelyik valakinek.
a super amoled élénkségét nem mindenki szereti, de nekem például nem volt vele probléma, pláne az sgs2 alatt, ahol már lehetett választani profilokat is.
a leírtak alapján, akár a barátod is lehet az s3 mini, pláne akkor, ha nem túlárazva veszed.

[ Szerkesztve ]

(#11069) kutymorg válasza kali (#11068) üzenetére


kutymorg
tag

Megnézem a S3m 70-ért, ha gebaszos, akkor lehet marad az Ace2. 100-at nem adok az SXS-ért, nem győzött meg.

(#11070) pit stop válasza kutymorg (#11067) üzenetére


pit stop
addikt

S képpontsűrűsége nagyon meglátszik jó irányba szerintem; technológiai különbség viszont már egyéni kérdés te szemednek melyik tetszik.
Hardveres problémában mire gondolsz? Összeszerelési minőségen meg az első szériás sárguláson kívül - amit gariba cseréltek s csak arra volt jellemző - nem hallottam.
Dizájnja ami megütközteti inkább embereket - vagy nagyon tetszik vagy nagyon nem általában.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#11071) Wa2x_ válasza kutymorg (#11069) üzenetére


Wa2x_
veterán

Pár tesztfotó ha az Ace2 mellett döntesz, ma lőttem az első 14-et. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11072) quailstorm válasza kutymorg (#11069) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Xperia S-nek a legnagyobb baja az üzemidő, tényleg használva napi két töltés kell neki. Akkucsere meg nincs.
Hardver rendben van, szoftver régi, még 4.0.4, meg laggos is. Kamera se meggyőző. A többi szerintem teljesen rendben van, árát megéri. A képernyőről annyit hogy az amoledet nem bírom, bár a korai verzió visszafojtva egy rezisztív panellal, még jó volt nekem is (omnia 2). Vagy LCD vagy semmi. Örök élet, nem ég be, és természetesek a színek, valamint kizárt hogy pentile legyen. Csak nem lehet odaverni az asztal sarkához, mert nem szereti.

(#11073) ronda válasza kali (#11054) üzenetére


ronda
aktív tag

Kicsit utána olvasgattam a Z-nek. Tetszetős darab, de az már tényleg nagy. SGS3 annyira nem tetszik, de az LTE verzió (a 2 giga ram miatt) nekem is megfordult a fejemben. Bár az sem kicsi.
Nem tudom mi legyen.
Pedig lassan cserélném kéne valami nagyobbra. Meg tele a zacsim azzal, hogy a szifonra nincs egy pontos, megbízható adatmennyiség számláló (mint droidra a3G watchdog), mert mindegyik a beépített számlálóból szerzi az infót (csak egy kis csicsát tesz hozzá) az meg egyszerüen pontatlan és szinte havi rendszerességgel van egy-egy nap, amikor túllépem a napi limitemet. Droidon, 7 hónap alatt, 3G watchdog mellett ez egyszer sem fordult elő (illetve egyszer, de akkor én voltam hülye és "csak" 4000 forintomban volt). Iphone-on, szintén 7 hónap alatt már kb 25000ft túlfizeténél járok.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#11074) kali válasza ronda (#11073) üzenetére


kali
legenda

nagy a z, de az s3 lte mellett, nekem már nem igazán számított az a minimális eltérés.
anyagában és összeszerelésileg is jobb a z, mint az s3 lte, de attól még utóbbit is használnám, ha az lett volna, annyira nem vészes.
a nexus 4 nem sokat volt a kezemben, de lesz lehetőségem használni kicsit, megpróbálom legyűrni az lg elleni parányi elfogultságomat, nem annyira rossz az sem.
az adatforgalmi probléma ismerős, volt, hogy a 4s még csak 250 megabyte adatmennyiséget mutatott, és a szolgáltatós kerekítés miatt, már a duplájánál jártam. igaz, nem ráfizetéses a mobilinternetem, csak lassítós, meg azóta nagyobb csomagba is léptem, de akkor is...
nem sok 2 gigabyte ram verziós készülék van, de az iphone után kell, hogy pörögjön az android, meg ugye gyors a fejlődés is, akár félévente nagy ugrások vannak.

[ Szerkesztve ]

(#11075) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Mai nap jött egy elhatározásom hogy SGS3 minit rendelek le magamnak viszont előtte gondoltam megkérdezem, hogy van e másik telefon amit érdemes megnéznem a megrendelés előtt..

Szépnapot!

(#11076) Írok


Írok
csendes tag

Egy olyan telefont szeretnék amelyiknek a gps vevője jó meg a térképe
is, android vagy wp iOS nem mert drága, bírjon el azért jobb játékokat is, kamer 8 megapixel min. vaku is legyen. Ja és elülső kamera is kell.Melyiket javasoljátok?

[ Szerkesztve ]

(#11077) batai15 válasza Dexter-2000 (#11075) üzenetére


batai15
félisten

menynibe tudnád meg venni az s3 minit?

(#11078) HuMarc válasza Írok (#11076) üzenetére


HuMarc
addikt

Valamiféle infó az árról? :F Egyértelműen valamelyik Nokia Lumia kell neked, azokhoz ingyenes offline navigáció jár.

(#11079) Wa2x_ válasza Írok (#11076) üzenetére


Wa2x_
veterán

Lumia 820, 920 vagy megvárod a 720-t.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11080) Dexter-2000 válasza batai15 (#11077) üzenetére


Dexter-2000
őstag

70-71K környékén függetlenül

Szépnapot!

(#11081) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok! Az ilyen telefonok miért kerülnek csak ennyibe?

(#11082) batai15 válasza Dexter-2000 (#11080) üzenetére


batai15
félisten

Pótolj kicsit és optimus 4x hd-t tudol venni azt mondom.
De mondjuk xperia p és stb ezek jobbak.

(#11083) HuMarc válasza szlovibuki (#11081) üzenetére


HuMarc
addikt

Mert nincsenek kifizetve az EU-s/amerikai forgalmazáshoz szükséges szabadalmak, mert nincs rajta ÁFA, mert "nagykereskedésből" veszed, és így nincs rajta a kiskereskedő haszna.

(#11084) Dexter-2000 válasza batai15 (#11082) üzenetére


Dexter-2000
őstag

azok már vagy nagy telefonok vagy nem áll kézre legalább is a P biztos nem volt már szerencsém hozzá ...

Szépnapot!

(#11085) diegho


diegho
nagyúr

Látva a lumi520 beígért árát úgy gondoltam megvárom, de most, hogy 30k az Ace2 telenornál, elbizonytalanodtam. Mennyire jó ez az Ace2? Főleg netezésre, telefonálásra lenne használva. Ha jól tudom még nincs rá hivatalosan 4.1, de lesz.

(#11086) HuMarc válasza diegho (#11085) üzenetére


HuMarc
addikt

Már van rá hivatalos JB. Arra, amire kéne (sőt, minden másra is) tökéletes, ez a megvárom a következő telefont általában örökké nyúlik, nem érdemes várni :N

(#11087) Wa2x_ válasza diegho (#11085) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jó az Ace2, amivel jobb, mint az 520 az az előlapi kamera, a vaku és a több RAM, de ugye az OS miatt nincs számottevő különbség a működésben, ha gondolod várd meg (nincs szükséges, előlapi camra + vakura), ha nem az se baj, jól jársz mindkettővel.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11088) diegho


diegho
nagyúr

Lumia külsőre jobban bejön, ezért várok kicsit még.

(#11089) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

esetleg az S4 miniről már lehet valamit tudni?

Szépnapot!

(#11090) bobooo válasza Dexter-2000 (#11089) üzenetére


bobooo
addikt

S4 ? Le vagyok maradva? :Y

(#11091) HuMarc válasza Dexter-2000 (#11089) üzenetére


HuMarc
addikt

Még a rendes S4-ről sem tudni sokat, nemhogy az S4 Mini-ről :N

(#11092) Wa2x_ válasza bobooo (#11090) üzenetére


Wa2x_
veterán

Igen, amennyit az S4-ről ;]

HuMarc: lemaradtam most én :D

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11093) HuMarc válasza Wa2x_ (#11092) üzenetére


HuMarc
addikt

Öregszünk, mi? :P

(#11094) Wa2x_ válasza HuMarc (#11093) üzenetére


Wa2x_
veterán

Közbe nézem a Fantasztikus 4-est :DDD

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11095) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

jól van akkor ezt a témát hagyjuk. Maradok az S3 mininél :D

Szépnapot!

(#11096) Švejk válasza Wa2x_ (#11094) üzenetére


Švejk
őstag

Fantasztikus 4S? :DDD Hát ne haragudj, de a 4S már nem fantasztikus, akkor már inkább az 5, ha iPhonet akarsz ;]

(#11097) Wa2x_ válasza Švejk (#11096) üzenetére


Wa2x_
veterán

:D :P

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11098) Medicine Man


Medicine Man
csendes tag

Sziasztok! Az alábbiak közül melyik választanátok: Nokia Lumnia 800, Lumnia 620, Samsung galaxy ace2, ZTE Blade 3?

(#11099) Wa2x_ válasza Medicine Man (#11098) üzenetére


Wa2x_
veterán

620 vagy Ace2 attól függ mire kell.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11100) Medicine Man válasza Wa2x_ (#11099) üzenetére


Medicine Man
csendes tag

Sms, telefonálás, multimédia, fénykép, internet. Üzleti célra nem használom és nem akarok rácsatlakozni a NASA központjára sem vele :) Alap dolgok.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.