Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) #89874944 válasza CPT.Pirk (#24347) üzenetére


#89874944
törölt tag

beírtam console-ba ezt:/etc/init.d/gdm stop && /etc/init.d/gdm3 stop && /etc/init.d/kdm stop && /etc/init.d/xdm stop
erre azt írja nem létezik /etc/init.d/gdm.
Megpróbáltam single mode-ban indítani, de hiába nyomok 'e'-t a boot-nál nem történik semmi

(#24352) aelod


aelod
veterán

Ubunturól áttértem erre mivel elegem lett kicsit a unity-ből és az állandó hiba üzenetekből. Eddig tetszik ez a disztró nagyon kézre fekszik minden benne viszont:
Használ valaki Linux Lithe-ot?
Olyan problémám lenne, hogy szeretném a hangkártyám alapértelmezetté tenni. Zene lejátszónál minden egyes szám után kézzel kell állítanom a creative x-fi-re mivel nem teszi be alapértelmezettnek.
Hogyan tudnám beállítani, hogy az általam választott hangkártya legyen minden indításkor és minden alkalmazásnál ami hangot ad :D az alapértelmezett?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24353) #89874944 válasza #89874944 (#24351) üzenetére


#89874944
törölt tag

megnéztem mc-ben is, X11 mappát se látok :U kép

(#24354) CPT.Pirk válasza #89874944 (#24351) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem az a parancs ott nem teljesen jó, mert csak Gnome3-as rendszeren nem is fog találni gdm-et, meg kdm-et, csak gdm3-at.

Szóval próbáld meg csak így: /etc/init.d/gdm3 stop, ez elvileg átrak terminálba. Ott meg ha nem vagy root, akkor su -, aztán mehet a Xorg -configure parancs.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24355) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnek mountolni SAMBA meghajtot. (Peppermint OS)
WIFI-n csatlakozom, laptoppal, NAS-hoz. (SAMBA)
Ubuntu wiki lirasa alapjan sajnos nem nagyon sikerul.
Illetve ugy pontositanek, hogy:
1. megy a mount, csak szeretnem, ha permanent lenne.
2. a leiras alapjan megcsinalom, es terminalbol kiadom a "mount -a"-t is megy
3. a gond az, hogy reboot utan nem csatolja fel a meghajtokat. (foldereket)
// Probaltam a logines modszert is, de az sem megy.
Tudnatok ebben segiteni, jo lenne, ha nem kene minden alaklommal terminalbol mountolni.
Gondolom, a WIFI a gond...
Elore is kosz a segitseget! Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24356) mzx válasza mzx (#24325) üzenetére


mzx
senior tag

up

(#24357) _Dumber_ válasza mzx (#24325) üzenetére


_Dumber_
őstag

Szerintem hiányzik az idézőjel a repó neve előtt és után.

helyesen:

apt-add-repository "http://ppa.launchpad.net/freeipa/ppa/ubuntu"

(#24358) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok! Manjaro 0.8.9 XCFE kipróbálása alatt történt, hogy Firefox használata közben elindult a bal felső sarokból a képernyővédő, egérmozgatásea eltünt. Az egérgörgőt szinte folyamatosan használtam mialatt ez történt. Ezt követően nyitottam egy popup ablakot, az elsötétült, bezártam és a főablak is beszürkült és lefagyott. MINT 16 alatt nem történt még ilyen, ugyanúgy Firefox megy. Ez FF vagy friss Manjaro hiba szerintetek? :F Tetszett amúgy a Manjaro. :)

(#24359) Apollyon válasza ubyegon2 (#24358) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez inkább xfce bugnak tűnik... Nálam a képernyővédő ki van kapcsolva, mert ha nem, akkor videónézés közben (tökmindegy hogy SMplayer vagy VLC vagy youtube) X perc után bekapcsol beállítástól függetlenül.. Mondjuk ez az egerészős móka nem pont ez, de hasonló és inkább néz ez ki DE, mintsem rendszer/ programhibának.) Többször volt ilyen vagy csak egyszer?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24360) ubyegon2 válasza Apollyon (#24359) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még csak 1 x fordult ez elő tegnap, igaz, hogy egyébként MINT- et használok Cinnamonnal és a hiba óta még nem mentem át Manjarora. Az új HDD- n most kipróbálok pár disztrót, lehet, hogy pont az 1 napos 0.8.9 verzió miatt szívtam ezt a bugot. A Manjaro kezdőnek is fekszik, ahogy tapasztalom, MINT után simán ment még a külön /Torrent partíció auto felcsatolása is, működik is a seedelés. Érdekes volt a qBittorrent telepítése: először nem találta a csomagkezelő, aztán bejelöltem az AUR- t és akkor megjelent és vagy 5 percig futott valami kutyulás, olyan volt, mint ha átkonvertálta volna a programot, hogy működjön Manjaron is. :)
Manjaron az XFCE is egész jól néz ki, nincs olyan fapados hatása, mint a MINT- en, ha Cinna után felrakom.
Egyébként ez az AUR mire szolgál pontosan a csomagkezelőben?

(#24361) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#24360) üzenetére


_Dumber_
őstag

Az aur, a közösség által (tehát lelkes segítők) karbantartott csomagok helye.
Amit láttál, az azért volt, mert a csomag forrásban volt tárolva és a gépedre fordította le a telepítő.

Minden program igy születik, csakba legtöbbet már az adott distrora lefordítva kapod. (kivéve a Gentoo hoz) Az előre fordítottak előnye, hogy könnyű telepíteni, a forrásból telepíthetőnek meg az, hogy belenyúlhatsz a telepítésbe...

[ Szerkesztve ]

(#24362) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#24361) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aha, köszönöm az új információt! Ez az AUR akkor hasonló a MINT- nél a forráskód tárolók engedélyezése opcióhoz.

Egyébként AUR- ból telepíteni ugyanolyan könnyű volt, csak tovább tartott kicsit. :)

(#24363) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#24362) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én az AUR-t nem jelöltem be .
Ha letöltöd a "yaourt" programot, akkor az átnézi a felvett tárolókat + az AUR-t.
Kiiírja, hogy melyik progit hol találod, és a forrásból telepítőknek a telepítés elején lehetőséget, hogy belepiszkálj a telepítésbe.
Én csak egyszer futottam bele, hogy bele keljen nyúlni, de azt is leírás alapján csináltam.

Szóval ami kell hozzá:

sudo pacman -S base-devel -- ez kell a fordításhoz
sudo pacman -S yaourt -- ez a csomagtelepítő

ezután
yaourt "csomag neve" -- idézőjel nélkül, és feltétlenül sudo nélkül

(#24364) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#24363) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Muszájból jelöltem be én is az AUR- t és persze kíváncsiságból, mert először használtam Manjarot, de kifejezetten a Qbittorrent- re volt szükségem- így bejelöltem lesz ami lesz alapon. Kezdő Linuxosok mondjuk sok dolgot lesz ami lesz alapon csinálnak. :U
Köszi, ezt a yaourt- ot majd megnézem ,de belepiszkálni még jó darabig nem fogok a telepítésbe. :Y
Emiatt egyébként most hanyagolom a Manjarot. :(

(#24365) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#24364) üzenetére


_Dumber_
őstag

Még egy dolog ami miatt jó a yaourt. Nem kell pontos csomagnevet megadni. Ki fog dobni egy csomó találatot, amiből választhatsz.

(#24366) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#24365) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ez főleg szimpatikus dolog hozzá nem értőknek! :)
Ha erre a FF/XFCE :F problémára rájövök, ki is próbálom a Yaourt- ot.

Az is lehet, hogy kipróbálom a Cinnamon verziót.

[ Szerkesztve ]

(#24367) #89874944 válasza CPT.Pirk (#24354) üzenetére


#89874944
törölt tag

oké, így már bezárja a gdm3-at. LE is fut a Xorg config, viszont hibával :F itt a log amit csinált: Xorg.0.log

még boot közben ezt a sort vettem észre:
waiting for /dev to be fully populated...[ 4.966554] [drm: radeon_pci_probe] *ERROR* radeon kernel modesetting for R600 or later requires firmware-linux - nonfree :U

(#24368) Apollyon válasza ubyegon2 (#24366) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csak megjegyzésképp, ha nem lenne clear akkor azt még tudd hogy a yaourt = AUR, csak annyi a különbség hogy ha yaourt-tal keresel terminálban akkor ugye AUR-ban is keres, mintha a grafikus csomagkezelőben bepipálnád az AUR funkciót. Ha ezt már tudtad akkor nem szóltam :)

Viszont mindenképp ajánlom a terminálos programtelepítést, mert a grafikus csomagkezelő szerintem nem működik a legjobb hatásfokkal, és még néha bugos is (befagy kis időre, lassú stb.) Bár igazából amit lehet én mindent terminálban intézek, sokkal egyszerűbb és gyorsabb na meg jobban is néz ki :))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24369) CPT.Pirk válasza #89874944 (#24367) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A logban nincs error. Mi volt a hiba?

Amit ír a bootnál az meg az, hogy fel kell telepítened a firmware-linux-nonfree csomagot, amit akkor tudsz, ha az /etc/apt/sources.list fájlban a sorok végén nem csak a main szó áll, hanem ez: main contrib non-free.

Ha nem egyértelmű, ez segít a sources.list fálj generálásában: http://debgen.simplylinux.ch/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24370) #89874944 válasza CPT.Pirk (#24369) üzenetére


#89874944
törölt tag

(#24371) CPT.Pirk válasza #89874944 (#24370) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Először is egy apt-get update, majd apt-get upgrade -et csinálj.

A hiba meg nagyjából azt írja, amit a lentebbi hiba, hogy a kernel modesetting nélkül csak vesa módban megy a vga. Tedd fel azt a csomagot amit írtam, indítsd újra a gépet és próbáld meg úgy a xorg generálást.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24372) #89874944 válasza CPT.Pirk (#24371) üzenetére


#89874944
törölt tag

felraktam a csomagot, csináltam update-et meg upgradet is, aztán xorg-ot is, de nem javult semmit.

[ Szerkesztve ]

(#24373) ubyegon2 válasza Apollyon (#24368) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

yaourt = AUR, Köszi, ezt még nem tudtam. :) (igazából semmit nem tudok még ARCH alapból) A terminalos dolognál attól tartok, hogy már a MINT- nél megszokottak kavarcot okoznak. :F Amúgy MINT- nél sem rutinból megy még. :)

[ Szerkesztve ]

(#24374) CPT.Pirk válasza #89874944 (#24372) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tedd fel még ezt a két csomagot: libgl1-mesa-dri xserver-xorg-video-ati aztán restart.

Az ati howto szerint ők is kellenek. https://wiki.debian.org/AtiHowTo

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24375) Rimuru válasza Apollyon (#24368) üzenetére


Rimuru
veterán

yaourt != AUR

Vigyázat, csalok!

(#24376) #89874944 válasza CPT.Pirk (#24374) üzenetére


#89874944
törölt tag

mindkettőből a legújabb verzió volt fent.

szerk:
most viszont lefutattam ezt az egészet:
apt-get install firmware-linux-nonfree libgl1-mesa-dri xserver-xorg-video-ati
felrakott még vmi pár kB-os vackot.

és Gallium 0.4 on AMD ARUBA lett, általános felülettel :C :) köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#24377) #89874944 válasza #89874944 (#24376) üzenetére


#89874944
törölt tag

a bootnál viszont még mindig problémái vannak :( ...
waiting for /dev to be fully populated...[ 5.482317] radeon 0000:00:010: firmware: failed to load radeon/TAHITI_uvd.bin (-2)
[ 5.609354] radeon 0000:00:01.0: radeon_uvd: can't load firmware "radeon/TAHITI_uvd.bin"

[ Szerkesztve ]

(#24378) CPT.Pirk válasza #89874944 (#24377) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hiszem a kellő microcode még nincs bent az initramfs-ben.

Először próbáld ki az update-initramfs parancsot, bár nem tudom miként kell használni. Aztán meg a dpkg-reconfigure linux-image-3.... ahol a pontok helyén a te kernel verziód lesz, ha használod a tabot. Ez a parancs azt hiszem megcsinálja az initramfs frissítést is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24379) mzx válasza _Dumber_ (#24357) üzenetére


mzx
senior tag

Nem látok okot az idézőjelre, de kipróbáltam így is, így sem sikerült sajna hozzáadni a repót.
Lehetséges, hogy a probléma oka az, hogy túl régi a LinuxMint-em? 9-es verzió, ami azt hiszem 2009-ben lett kiadva.
Sajnos a gépem kapacitása és teljesítménye nem elég a biztonságos, és belátható időn belül történő oprendszer firssítéhez.
Tehát el se férne a merevlemezen... így is hely szűkében vagyok, folyton "radíroznom kell" file-okat a pici vinyóról.

De persze csak tippeltem, hogy netán a régi linuxverzióm miatt nem tudom felvenni a repót.

Van ötlete vkinek, mi lehet az oka?

Ezt szeretném továbbra is installálni.

[ Szerkesztve ]

(#24380) #89874944 válasza CPT.Pirk (#24378) üzenetére


#89874944
törölt tag

updateltem így: update-initramfs -u
aztán a dpkg-reconfigure is lefutott rendesen, de továbbra se tudja betölteni a tahiti-t.

megnéztem a /lib/firmware/radeon/ mappában, és nincs ilyen TAHITI_uvd.bin
kép

ebben a topicban is volt vmi hasonló probléma. De a megoldást nem teljesen értem. Vmi ppa-t adott hozzá, és így kevesebb hiányzó firmware lett, a tahiti például pont meglett azt hiszem. :U

(#24381) tvamos válasza tvamos (#24355) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Erre nincs valakinek valami jo otlete?
Annyi lenne, ha a gep felcsatlakozik az otthoni wifi-re, akkor csatolja a meghajtokat..
Kosz! // Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24382) _Dumber_ válasza mzx (#24379) üzenetére


_Dumber_
őstag

Igazad volt.. Megy idézőjel nélkül is.
Nekem legalábbis egy Kubuntu 13.10-es felvette

(#24383) CPT.Pirk válasza #89874944 (#24380) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Dobd be a kérdésedet a nagy linuxos topicba is szerintem, mert erre most nincs tippem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24384) mzx válasza _Dumber_ (#24382) üzenetére


mzx
senior tag

Igen, de akkor én mit tegyek? Amíg LinuxMint 9-esem van, addig ne is reménykedjek, h rendszerem felveszi a repót? Vagy más lehet az oka? Avagy meg lehet oldani, h felvegye nálam is?

(#24385) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Adott egy intel b75-ös lap, benne egy G1610-es proci és Xpenology rendszer. Utóbbi a Synology NAS-ok DSM-je, de elfut pc-n is.

A kérdés a következő, hogyan tudnám leszabályozni a cpu sebességét?
Elvileg ha jól értettem mindent, akkor be van töltve az acpi_cpufreq modul, a cpunál látni is, hogy hogyan tudna skálázodni, viszont a governor performance beállításon van és az istennek sem tudom ezt megváltoztatni.

nem találtam olyat, hogy cpufrequtils, ugye telepíteni sem tudom ( -ash: apt-get: not found), meg találtam modprobe parancsokat is, de azok sem mennek pl.: DiskStation> modprobe acpi_cpufreq
modprobe: chdir(3.2.40): No such file or directory

Próbálkoztam olyannal is, hogy a átírtam a scaling_max_freq-et is, de ez önmagában még nem állította át, ráadásul restart után vissza is állt az eredeti értékre, mert a gubban nem találtam olyan sort, amit még módosítanom kellett volna.

Let's begin, de gozaimasu!

(#24386) Gyurvagyi


Gyurvagyi
tag

Sziasztok!

Megpróbáltam feltelepíteni az általatok javasolt manjarot (0.8.9)
Kiírtam DVD-re. Ha a "Boot manjaro linux with nonfree graphics drivers"-t választom valami olyasmit ír, hogy nem tudja elindítani a grafikus felületet.
Ha a sima "Boot manjaro linux"-ot akkor elindul de a bejelentkező képernyőn van egy "manjaro" felhasználó és nem tudok belépni "manjaro" jelszóval? Mit csinálok rosszul?
Egyébként a két előbbi indítási mód között mi a különbség? Egy Acer Aspire 5672 laptopra szeretném fel imádkozni. ATI videokártya van benne.

Challenge accepted!

(#24387) MKLS válasza Gyurvagyi (#24386) üzenetére


MKLS
aktív tag

Én USB-ról telepítettem bár szerintem ez DVD-ről is ugyanaz, live-ként nem kell bejelentkezni, onnan meg 2 click a telepítő indítása.Lehet a kiírt DVD-vel van valami..

[ Szerkesztve ]

(#24388) Braddock válasza mzx (#24384) üzenetére


Braddock
őstag

A 9-es Mint támogatása lejárt 2013-ban, lehet érdemesebb lenne újabbal próbálkoznod. 13-as LTS verzió (2017-ig támogatott), vagy májusban jön a következő LTS (17), azt is megvárhatod, ha nem sürgős.

[ Szerkesztve ]

(#24389) Vladi válasza _ak_ (#24385) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen disztró, milyen proci?*
cat /proc/cpuinfo itt látod, hogy mennyin járatja éppen. Elvileg minden disztrón automatikusan kéne mennie, hogy terhelés nélkül leveszi az órajelet. De kézzel is beállíthatod, hogy mennyin tartsa. Anno csináltam, de kevésre emlékszem már. :D

Amire viszont emlékszem, hogy 9.10-es uborka nem bírt el a sima amd procival. fél napot tornáztatott, mire le tudtam venni az órajelet. Fedorát rábootoltam 'oszt csinálta. :W

*Közben meglett. :D

cpuinfó mit mond?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24390) Vladi válasza Vladi (#24389) üzenetére


Vladi
nagyúr

link, itt volt anno az ámokfutásom.
Először te is nézd már át alaposan, hogy minden megy -e, meg megvannak a beállítások. Nekem akkor rosszul vette a minimum értéket. 2600 volt a minimum és a maximum is és ezért e kettő között váltogatta. :DDD

De lehet nálad más. Annyi, hogy direkt is megadhatod a sebességet, amint tartsa neked, utána valami init vagy valamiylen skriptbe beteszed és kész.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24391) _ak_ válasza Vladi (#24389) üzenetére


_ak_
addikt

Csak az egyik magra vonatkozót illesztem be, a másik is ugyan az. Jól látni, hogy maxon megy a cpu.

DiskStation> cat /proc/cpuinfo
processor : 0
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 58
model name : Intel(R) Celeron(R) CPU G1610 @ 2.60GHz
stepping : 9
microcode : 0x12
cpu MHz : 2600.000
cache size : 2048 KB
physical id : 0
siblings : 2
core id : 0
cpu cores : 2
apicid : 0
initial apicid : 0
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 13
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx rdtscp lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good nopl xtopology nonstop_tsc aperfmperf pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm pcid sse4_1 sse4_2 popcnt tsc_deadline_timer xsave lahf_lm arat epb xsaveopt pln pts dtherm tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid fsgsbase smep erms
bogomips : 5188.01
clflush size : 64
cache_alignment : 64
address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management:

Nem is csoda, hiszen a default governor nálam performance-ra van állítvam de winscp-bül (mert onnan könnyebb ;] ) áírtam a scaling_governortban ondemandra (mag 0,1), utána az info szerint 1600-on megy csak ahogy kéne, de ez csak egy restartig jó és sehogy sem találtam, hogy hol lehetne még átírni.

A neten mindenfelé cpufreq-set írnak, ami a cpufrequtil telepítése után érhető el, de olyat már nem tudok csinálni. A mire épül kérdésre csak annyit találtam, hogy Linux kernelre.. :D

Let's begin, de gozaimasu!

(#24392) Vladi válasza _ak_ (#24391) üzenetére


Vladi
nagyúr

"áírtam a scaling_governortban ondemandra (mag 0,1), utána az info szerint 1600-on megy csak ahogy kéne, de ez csak egy restartig jó és sehogy sem találtam, hogy hol lehetne még átírni."

Akkor már majdnem kész. Keress valami skriptet, ami lefut induláskor és oda lehet tenni a felhasználói parancsokat.
Aztán csak egy
echo ondemad > /valami/nemtommi/scaling_governor
parancs kell és minden indulásnál beállítja neked.

A cpufrequtil pont ezt csinálná neked, de a nélkül is lehet boldogulni.

mod:
xpenology-t nem ismerem, de ilyet találtam neten: /usr/syno/etc/rc.d/ Nézd meg, hogy itt vannak -e az induló dolgok, és van -e amibe enged piszkálni.

mod2: link itt kérdezd már meg a népet, hogy hová lehetne tenni, hogy bootnál lefusson.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24393) _ak_ válasza Vladi (#24392) üzenetére


_ak_
addikt

Elég sok fájl van ott, és ahogy nézem az összeshez van írási engedélyem. Többségében, ha nem mind szolgáltatás indító vagy konfiguráló (és csak remélni tudom, hogy nem mondtam hülyeséget).

Itt kéne egyet találnom, ahová beillesztem azt a sort?

szerk.: OK, köszi, innen próbálkozom egy kicsit. :R

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#24394) tvamos


tvamos
nagyúr

Olyat lehet csainlni Linuxon, mint mondjuk... Androidon.. hogy ha tortenik valami esemeny, (jelen esetben csatlakozik a gep az otthoni wifi-re,) akkor vegrehajtson egy batch file-t?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24395) sh4d0w válasza tvamos (#24394) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyafenébene?

https://www.coreinfinity.tech

(#24396) tvamos válasza sh4d0w (#24395) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ne mar! Lecci! Mond meg legalabb azt, hogy milyen kereso szot irjak a google-be!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24397) Apollyon válasza Rimuru (#24375) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Oké, a szó szoros értelmében nem az, de tudtommal csak a yaourt-tal lehet könnyedén elérni terminálból az AUR csomagokat ;p

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24398) sh4d0w válasza tvamos (#24396) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

cron

https://www.coreinfinity.tech

(#24399) Vladi válasza _ak_ (#24393) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Itt kéne egyet találnom, ahová beillesztem azt a sort?"

Ezt a rendszert nem ismerem, de általában a linux disztróknál van erre egy hely. Pl fedora 17 ami előtt ülök, itt van egy ilyen:

/etc/rc.d/rc.local

Ebben írja:

# This script will be executed *after* all the other init scripts.
# You can put your own initialization stuff in here if you don't
# want to do the full Sys V style init stuff.

Tehát ide teheted a rendszer parancsokat, a boot folyamat végén lefuttatja.
A tiédben kellene egy ilyet keresni.

Én például ezt tettem be:

echo low > /sys/class/drm/card0/device/power_profile

Ezzel veszem le a gpu órajelet fixen minimumra.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24400) _ak_ válasza Vladi (#24399) üzenetére


_ak_
addikt

Korrekt, igaz ott szerintem két tucat fájl is volt, de ez mindegy. xxx.sh, ha jól emlékszem, de elég specifikusak voltak a nevek.

Egy próbát simán megér nekem, ha más nem jön össze.
Mondjuk egy cpugov.sh fájlt kéne létrehoznom ott, az echo ondemand paranccsal, ugye?

Let's begin, de gozaimasu!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.