Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Rimuru válasza Apollyon (#24397) üzenetére


Rimuru
veterán

Van sok más, egyébként a makepkg-t nem mondanám nehéznek. Én személy szerint weben szoktam csomagot keresni akkor meg már ott van a Tarball is.

Vigyázat, csalok!

(#24402) Vladi válasza _ak_ (#24400) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, ennyi lenne a cél. A boot alatt lefuttatni egy parancsot. Csak azt nem tudjuk, hogy konkrétan a xpenology-n ezt hogy kell kivitelezni.

Alig találtam doksit erről a nas rendszerről, csak egy fórumot. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24403) tvamos válasza sh4d0w (#24398) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom szepen! :R
Egy hete szerencsetlenkedem ezzel. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24404) _ak_ válasza Vladi (#24402) üzenetére


_ak_
addikt

Tudom, elég sokat ültem a gugli előtt, de még eddig sem jutottam el..

Köszönöm! :R

Egyébként vmi bootstrap-et kéne telepítenem, hogy utána tudjam a ipkg csomagokat telepíteni, ez elvileg segíthetne, de ez a bootstrap...na jó biztos van rosszabb, de ehhez nincs kedvem, majd ha semmi sem fog menni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#24405) _ak_ válasza Vladi (#24402) üzenetére


_ak_
addikt

Úgy tűnik, hogy működik a dolog!

Csináltam 2 fájlt s99cpu0,1gov.sh néven bemásoltam a /usr/syno/etc.default/rc.d/ mappába, majd winscpben 0755 engedélyt kellett adni és működik!
Érdekes, hogy amikor 1 fájlba írtam mindkét echot-t, akkor az első nem működött megfelelően, legalábbis annál a magnál nem került átállításra a governor, de külön fájlokban rendesen működött.

Köszönöm még egyszer!

Let's begin, de gozaimasu!

(#24406) Eastman


Eastman
őstag

Üdv Uraim!

12.04-es Lubuntura tennék egy .bz2 kiterjesztésű ikon csomagot, de a Megjelenés testreszabásánál csak .tar.gz illetve .tar.bz2 választható.


+

Mi lehetne a megoldás?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24407) eXorcisto


eXorcisto
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, abszolút kezdő vagyok linux téren és a laptopra (acer aspire 3692NWLMi) lubuntut telepítettem.
A problémám a wifi beállításnál jelentkezik. Abszolút nem tudom mit kéne látnom, vagy hogy azt éppen hogyan kéne beállítanom.
Ilyen van, hogy Wi-Fi kapcsolatok szerkesztése. Ezen belül ilyenek találhatók pl: SSID, Mód, BSSID, MAC-cím, IPv4 beállítás stb. Ennyit kéne látnom és nem mást, ha van már a közelben egy aktív router, de a rendszer teljesen friss?
Illetve ez esetben hogyan bírhatom működésképesre?
Köszi!

(#24408) CPT.Pirk válasza eXorcisto (#24407) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az lxde-n ha a hálózatkezelőre kattintasz, akkor látni fogod az aktív wifiket, pont úgy mint Windowsok alatt. A csatlakozás is úgy megy, nem kell kézzel kapcsolatot szerkeszteni, csak rá kell bökni a listában meg beírni a jelszót.

Eastman: ilyesmit ott kézzel kell betallózni? Hmm. Hát csomagold be úgy, ahogy kéri. :F

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24409) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Külső HDD-k leválasztása Terminalból hogyan történik pontosan, OSX leíráshoz [link] hasonló Linux is gondolom (itt sda1 van aszem :F

(#24410) eXorcisto válasza CPT.Pirk (#24408) üzenetére


eXorcisto
csendes tag

Nem jelez semmiféle wifit :/

(#24411) CPT.Pirk válasza eXorcisto (#24410) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor valszeg maga a kártya sem működik, lehet csak le kell tölteni hozzá egy csomagot. Terminálban az lspci parancs kimenete mit ír?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24412) eXorcisto válasza CPT.Pirk (#24411) üzenetére


eXorcisto
csendes tag

Jónak kell lennie, eddig windows alatt tökéletesen működött, arra meg tudtam csinálni.
Terminal:
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 945GM/PM/GMS, 943/940GML and 945GT Express Memory Controller Hub (rev 03)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/GME, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation NM10/ICH7 Family High Definition Audio Controller (rev 02)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation NM10/ICH7 Family PCI Express Port 1 (rev 02)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation NM10/ICH7 Family PCI Express Port 2 (rev 02)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation NM10/ICH7 Family PCI Express Port 3 (rev 02)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation NM10/ICH7 Family PCI Express Port 4 (rev 02)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #2 (rev 02)
00:1d.2 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #3 (rev 02)
00:1d.3 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #4 (rev 02)
00:1d.7 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB2 EHCI Controller (rev 02)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev e2)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Bridge (rev 02)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) IDE Controller (rev 02)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation NM10/ICH7 Family SMBus Controller (rev 02)
06:01.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation BCM4401-B0 100Base-TX (rev 02)
06:02.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)
06:04.0 CardBus bridge: ENE Technology Inc CB-712/4 Cardbus Controller (rev 10)
06:04.1 FLASH memory: ENE Technology Inc ENE PCI Memory Stick Card Reader Controller (rev 01)
06:04.2 SD Host controller: ENE Technology Inc ENE PCI Secure Digital Card Reader Controller (rev 01)
06:04.3 FLASH memory: ENE Technology Inc FLASH memory: ENE Technology Inc: (rev 01)
06:04.4 FLASH memory: ENE Technology Inc SD/MMC Card Reader Controller (rev 01)

(#24413) CPT.Pirk válasza eXorcisto (#24412) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valszeg telepíteni kell hozzá a firmware-t, mert Broadcom kártya. A csomagkezelőben keress olyat, hogy b43-fwcutter és azt telepítsd fel, aztán restart.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24414) eXorcisto válasza CPT.Pirk (#24413) üzenetére


eXorcisto
csendes tag

Nem találom a b43-fwcuttert, illetve ha a terminalba akarom telepíteni ezzel a paranccsal: sudo apt-get install --reinstall b43-fwcutter firmware-b43-installer, akkor "a dpkg megszakadt... futtassam a "sudo dpkg --configure -a" parancsot, aminek a végleges eredménye azon kívül, hogy DKMS: install completed. -> Segmentation fault.

(#24415) King Unique


King Unique
titán

(#24409)-re vki :F

(#24416) Vladi válasza King Unique (#24409) üzenetére


Vladi
nagyúr

unmount /dev/azonosító :)

Jah nem, umount

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24417) eXorcisto válasza eXorcisto (#24414) üzenetére


eXorcisto
csendes tag

Közben már olyan szintre jutottam, mindenféle sikertelen próbálkozás következményeképp, hogy hiába telepítem teljesen újra a lubuntut, az additional drivers-t egyáltalán nem találom :D ráadásképp már a sudo-s installációs parancsokat sem veszi be "ez a csomag nem található".
Közben már befonja a haját az, akit sikeresen "megleptem" ezzel a géppel :D
Azt hiszem visszarakom az xp-t (nem szívesen), valamint egy ideig nem hiszem, hogy újra neki esek.
Egy pöppet csalódtam magamban, 6 órán át szenvedtem egy wifin, sikertelenül.

(#24418) CPT.Pirk válasza eXorcisto (#24417) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Seg fault elég kemény hiba, esetleg nézz meg egy másik disztrót. Meg annak a wifinek is mennie kellene kb. gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24419) eXorcisto válasza CPT.Pirk (#24418) üzenetére


eXorcisto
csendes tag

Az lesz, majd megpróbálkozom egy Ubuntuval, mindenképp linuxot szeretnék rá.
Köszönöm a válaszokat :)
Remélem a későbbi próbálkozásnál azért már nem kell jelentkeznem

(#24420) CPT.Pirk válasza eXorcisto (#24419) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy kicsit radikálisabb váltás javasolnék, mert ezek testvéri viszonyban vannak...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24421) eXorcisto válasza CPT.Pirk (#24420) üzenetére


eXorcisto
csendes tag

Valamit utánanézve a gépigényével is gondok lennének :) Másodjára így a Bodhi-t fogom kipróbálni és majd kiderül hogyan muzsikál.

(#24422) King Unique válasza Vladi (#24416) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm! :R
Azonosító meg gondolom az az sdaxx vmi, v kokrét lemeznév?

(#24423) Jim-Y válasza King Unique (#24422) üzenetére


Jim-Y
veterán

sudo fdisk -l vagy df -h
innen már ki fogod tudni találni, hogy melyik van mountolva, és milyen néven. üdv

(#24424) MasterMark


MasterMark
titán

Nemrég a youtube videók gyorsítva játszódtak le, most már egyáltalán el sem indul csak áll 0-nál. Stabil Chrome, Linux Mint 16. Valaki ötlet? :DDD

szerk.: Jah tudom, rakjak fel másik disztrót. :DDD Bocs. ;]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#24425) Apollyon válasza MasterMark (#24424) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csak youtube vagy minden video stream oldalon? Nálam a reklámblokkoló megoldotta ezt a problémát, én mondjuk FF-t használok.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24426) MasterMark válasza Apollyon (#24425) üzenetére


MasterMark
titán

Csak youtube-on. Ha embedelve van valahova ott jó.

szerk.: AdBlock-ot felraktam, így sem indul.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#24427) Vladi válasza King Unique (#24422) üzenetére


Vladi
nagyúr

lehet azonosító is, sdb1 pl, vagy direkt eléréssel is hivatkozhatsz rá, pl:
/media/usb1 vagy ami éppen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24428) King Unique válasza Vladi (#24427) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a választ! :R

(#24423) Jim-Y: egyelőre elméleti szinten kérdeztem, azért érdekelt a pontos válasz, de majd kipróbálom élesben, köszönöm.

(#24429) MasterMark


MasterMark
titán

A Youtube megjavult...

Hogy tudom a megosztásokat összehozni a Win-es megosztással? Alapbeállításon látom a win-es hálózatot, eddig bele is tudtam menni a munkacsoportba, de most már nem enged.
Magamat is látom a workgroup munkacsoportban. Hogy tudnám magamat is a saját munkacsoportunkba rakni? (Szerintem emiatt nem érem el.)

Próbáltam a samba conf-ban átírni, de nem csinált semmit szerintem.

Switch Tax

(#24430) MasterMark válasza MasterMark (#24429) üzenetére


MasterMark
titán

Újraindítás után ezzel az átírással sikerült elérni, hogy most már a Windows hálózat-ba se enged be.

A megosztások listájának lekérése meghiúsult a kiszolgálóról: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

Switch Tax

(#24431) MasterMark


MasterMark
titán

Ja és még egy kis probléma. Restart után cserélődik a hangkártya "azonosítója" ALSA-ban. Egyszer hw0 egyszer hw1. A másik a HDMI.
Lehet ezt valahogy fixálni, hogy melyiket kapja?

Bocs a sok hsz-ért.

Switch Tax

(#24432) Vladi válasza MasterMark (#24431) üzenetére


Vladi
nagyúr

pulseaudio nincs?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24433) MasterMark válasza Vladi (#24432) üzenetére


MasterMark
titán

Van, de ALSA-t akarok.

Switch Tax

(#24434) Rimuru válasza MasterMark (#24433) üzenetére


Rimuru
veterán

Nézd meg ezt.

Vigyázat, csalok!

(#24435) MasterMark válasza Rimuru (#24434) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R

Linux Mint-ben üres vagy nincs is /etc/modprobe.d/modprobe.conf. Itt hogy csináljam?

Switch Tax

(#24436) Claude Leon válasza _ak_ (#24400) üzenetére


Claude Leon
senior tag

/etc/rc.d alatt a rendszerindítás cuccai vannak, initszintnek szerint csoportosítva (téged főleg a 3 és 5 érint majd), a számozott filenév szerinti sorrendben.
berakod valahova a szkriptet (pl /etc/cpufreq-be, amit előzőleg létrehozol), a megfelelő init.d-k alatt pedig csinálsz rá linket, az elképzelt sorrend szerinti számmal kezdve, azt annyi

[ Szerkesztve ]

(#24437) Rimuru válasza MasterMark (#24435) üzenetére


Rimuru
veterán

Hozz létre magadnak, régen én így csináltam. Értelemszerűen az options után a saját eszközöd kell
/etc/modprobe.d/alsa.conf
options snd_intel8x0 index=0
options snd_cmipci index=1

Vigyázat, csalok!

(#24438) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Helló, szeretnék Linuxot, konkrétan Ubuntut, telepíteni a Windows 7 mellé. Mivel nem szeretnék partíciókat törölni (ez jelen esetben Win újrarakással járni, amit nagyon nem szeretnék), ezért az egyik meglévő partícióból szeretnék levágni helyet és új partíciót létrehozni. Konkrétan abból a partícióból szeretnék levágni, amelyiken most a Win 7 van, mivel 100 GB van neki adva, és kb. 75 gb szabad is úgy, hogy teljesen be van lakva. Ez lehetséges, tehát a rendszerpartícióból levágni? Ha igen, hogyan csinálhatom ezt meg a legyegyszerűbben és legbiztonságosabban? Olyan 40 GB-t szánnék a Linuxnak.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#24439) MasterMark válasza tfalcon96 (#24438) üzenetére


MasterMark
titán

Gparted tud partíciót kicsinyíteni.

colomb2: Köszi, amint lehet kipróbálom. :R

Switch Tax

(#24440) ubyegon2 válasza tfalcon96 (#24438) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mastermark kicsit kibővítve. :U
:R Sorry MM, de az ilyen rövid válaszok nekem is csak akkor segítenek, ha már tudok valamit csak hirtelen nem jut eszembe.

A Gparted egyszerű és nagyon jó. Az alkalmaz parancs előtt látni fogod az eredményt az ablakban, ha valami nem OK, akkor vissza tudod vonni lépésenként is akár. A Linuxnak nem szükséges az elsődleges partíció úgy mint a Windowsnak.

[ Szerkesztve ]

(#24441) tvamos válasza ubyegon2 (#24440) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most Peppermint OS-t hasznalok. Sajnos folyton lefagy videó lejatszas közben. Ugy tortenik, hogy megakad a gép, átvált fekete képernyőre, kiír valamit, de se végigolvasni, se lefényképezni nem sikerül Sosem, de valami hablaty a GPU-vál kapcsolatban, majd visszakapcsolja a lefagyott os-t, ami iszony lassu, es par másodperc után teljesen kifagy. 5 perc utan sem történik ilyenkor semmi, vagy megismétli a fekete képernyős dolgot...
A gép egy Dell Latitude E6420, i5+nVidia quadro.
Tudtok ebben segíteni?
Azon is gondolkodom, hogy atterek mint-re, állitólag az jobb lenne, tobbek között, mert nagyobb a közössége, meg lelőhelyen is használják, de nem is tudom... tetszik az LXDE...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24442) ubyegon2 válasza tvamos (#24441) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#24443) MasterMark válasza ubyegon2 (#24440) üzenetére


MasterMark
titán

Bocs, eddig sosem használtam a programot. Amikor az OpenElec-et tettem fel, akkor láttam, hogy ez valami particionáló. Mivel a telepítőből nem tudtam kicsinyíteni partíciót, így megnéztem. Elsőre ment minden ahogy kell. Szerintem nagyon egyszerű használni.

Szóval ezért írtam, csak a programot, mert minden tök egyértelmű rajta. :)

Switch Tax

(#24444) ubyegon2 válasza MasterMark (#24443) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudom, miért írtad, de tényleg vannak esetek, amikor jön a 2. kérdés, hogy ezt most hogyan? A legrosszabb, hogy nem tudhatod a kérdező tudásszintjét az adott témában. Attól, hogy itt újonc még lehet sok témában professzionális tudása. Nem megróni akartalak amúgy, nehogy úgy vedd! :U Bennem még friss az élmény, mert pár hónapja tértem át Linuxra és nemrég vettem a WD Blacket is. Mindkét esetben az itteni fórum topicokat hívtam segítségül. Érdekes, hogy pár éve csak úgy hirtelen kellett HDD- t vennem és akkor is Black lett a vége, de qrvára nem bántam meg! Nagy harcban sebesült meg, de most újra 100 %-os a HD Sentinelen! :C Igaz, hogy akusztika minimálra van állítva.

(#24445) Vladi válasza ubyegon2 (#24444) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igazad van abban, hogy nehéz belőni a kérdező tudásszintjét. De ebben ő is ludas, mert illene azért pár szóban besaccolni.

Én is sokszor voltam gondtan, hogy mennyire részletezzem ki az illetőnek a megoldást. Aztán írok 2-3-400 sort, mire közli velem, hogy már nem is érkelni. :)) :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24446) ubyegon2 válasza Vladi (#24445) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez csak azt bizonyítja, hogy az intelligencia szintjét is lehetetlen belőni. :Y

Abban teljesen igazad van, hogy soxor a kérdező is úgy teszi fel a kérdést, hogy csak poent lehet rá küldeni, attól meg megsértődik. :)) Másrészt a hosszú válaszadásnak az a nagy haszna, hogy sokan hasznosíthatják. Én számtalan kérdésre kaptam így választ, mert nem csak kérdezni, visszaolvasni is lehet!

(#24447) tvamos válasza Vladi (#24445) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos ez is megesik, meg az is, hogy mire valaszolsz, vegkepp eltolja a kezdo az OS-t, hogy mar nem lat semmit a kepernyon. Nekem meg az volt, hogy probaltatok segiteni, es kozben a gep adta fel a harcot az eletben maradasert. Mindketto nagyon rossz erzes! Hidd el, nekunk is! Erdekelne, hogy kiprobaljuk, amit irtok, de nincs min...

(#24442) ubyegon2 válasza tvamos (#24441) üzenetére
Akkor legyen XFCE? Valami villamgyors minimal DE-t szeretnek... (Na, mondjuk a Peppermint is ugy lett, hogy megtetszett a hatter, igy valtottam Lubunturol Peppermintre. Ne rohogjetek ki!)

Most latom, hogy 12-bol van LXDE, es 15-bol XFCE, amugy marad a hegesztes... (Azt nem nagyon szeretem, mert elbenazom, es megilyedek. Majd talan par ev mulva...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24448) Vladi válasza ubyegon2 (#24446) üzenetére


Vladi
nagyúr

Aha. Ezért kezdtem el blogolni anno. Az 5. alkalommal már nem írtam le, csak belinkeltem. :))

(#24447) tvamos:

előfordul. Leírom, hogy adja ki x parancsot, de már a 8.nál jár és csodálkozik, hogy nem megy. :D

De amiért haragszom és pár itteni arccal is összerúgtam már a port, hogy valaki kérdez valamit. persze még nem látja át, hogy rossz irányba halad. De azért a válaszolók sietnek neki konkrét valaszt adni. Aztán viszik be a sötét erdőbe.

Pl: hogy kell letöltött amd drivert telepíteni. Add ki ezt vagy azt a parancsot. Nem. Ilyenkor 2 lépéssel visszább megyünk, és közöljük vele, hogy nem töltünk le drivert, hanem nézzük a csomagkezelőt...

egyébként neked miylen drivered van? mert a hiba az eléggé noveauo bugnak tűnik.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24449) tvamos válasza Vladi (#24448) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos most nem ulok elotte, es nem tudom megnezni. (Bent vagyok a melo helyen.)

Azert is rossz az en esetem, mert a regi Intel Atom netbookom elhagyta magat, es csak kitermeletem belole az SSD-t, amit most beraktam az uj gepbe, es ment minden magatol. Mondjuk nyomtam update-et, meg upgrade-et, de no... azt hiszem, megerette egy uj OS, mert azert ez a gep... soxorta erosebb....

A lenyeg, hogy amivel az OS jott, en ugy hagytam. Mondjuk, nem tudom, hogy vannak a dolgok... de en orulnek neki, ha az integralt VGA-t hasznalna a rendszer, es nem akarna az nVidiat bizgetni. (Csak ha en manualisan bekapcsolom... ha meg lehet ilyesmit oldani.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24450) ubyegon2 válasza tvamos (#24447) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

PCLinuxOS LXDE 2013 Desktop Ez nem hegesztős és elég népszerű.
Xfce- vel a Manjaro nagyon jó, de miért nem válogatsz?

A MINT 16 Cinnamon- ról nem is beszélve! Régóta a legnépszerűbb! :C Persze, látom, régi a gép. :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.