Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) mzx válasza Rav3n02 (#24600) üzenetére


mzx
senior tag

Biztosan jó szándékból írta az illető a Xubuntu-t és a Manjaro-t, de ellenvéleményem van, tapasztalatból.
Akartam írni ma reggel is, hogy a Xubuntu (és minden XFCE-s felületű disztró) majdnem annyira terheli a CPU-t, mint a "sima" Ubuntu, és szerintem egy tévhit, h a Xubuntu gyors. Régi gépen évekig teszteltem a Lubuntut, de kipróbáltam a Xubuntu-t is, tehát tapasztalatból mondom.

___________________________

Parancsosoros app-ot tud valaki, mellyel audio file (mp3, ogg) szüneteit, és lehetőleg az eléggé halk részeket ki lehet vagdosni általa?
___________________________

Csak előre tudakozódnék:
Azt írja egy weboldal, hogy
dhclient-2.0.x program kell a 2.0.x-es kernelhez,
dhclient-2.2.x program kell a 2.2.x-es , és a 2.4.x-es kernelhez.

Az enyémre ezt írja ki, az uname -a parancsra:
Linux mintegy-desktop 2.6.32-21-generic #32-Ubuntu SMP
...satöbbi.

Na most akkor nekem milyen kernelem van?? 2.6-os?? És az esetben szerintetek nekem majd a
dhclient-2.2.x program kell...?

____________________________

[ Szerkesztve ]

(#24602) rii


rii
nagyúr

nemide

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24603) tvamos válasza Rav3n02 (#24600) üzenetére


tvamos
nagyúr

Probald ki akkor mar a Peppermint OS-t is, nekem az nagyon bejott.

Mas...
Tegnap a KDE-s Mint helyett feltettem a Unity-s Ubuntut, es az eddig stabilan megy.
Ma megtudtam azt is, hogy hozza kell adjam magam a "Dial out group"-hoz...
Szoval pozitiv kezdek lenni vele.
Mar csak az "app drawer" vagy mi nem tetszik. At tudom az szabni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24604) ubyegon2 válasza Rav3n02 (#24600) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt kifejezetten Old Computers- ra keres rá a DistroWatch. Biztosan találsz olyat, ami tetszeni is fog és még a KDE- t is megúszod! :DD

(#24605) Mr X


Mr X
veterán

Urak, kérdésem lenne.

Adott egy gép, Win7, SSD és egy HDD. Unetbootin-nel raknék fel merevlemezről linuxot. Elvileg ezzel megoldható. Namost. Az unetbootin a C: meghajtót ajánlja csak fel. Nem lesz ez gond? A win-t teljesen le szeretném cserélni, de feltételezem, hogy ha formázom a linux telepítése során, az a telepítőt is törli, kirántva a szőnyeget alóla.

Csinált már valaki ilyet?

(#24606) CPT.Pirk válasza Mr X (#24605) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Linuxot nem így telepítünk. Az Unetbootin arra való, hogy adott disztrók cd képfájlát kitegye pendrivera. Mikor bebootolsz a penről, akkor a disztró telepítőjével rakhatod oda, ahová szeretnéd.

Viszont erősen javaslom, hogy mielőtt élesben próbálkozol, fogj egy virtualboxot és próbáld ki alatta a telepítés menetét, továbbá kezdésnek ha a telepítés mellett döntesz, ne öld meg a Wint, hagyd meg tartalék rendszernek.

Egyebek pedig a téma összefoglalóban, azt is javaslom végigolvasni.

tvamos: sajnos nincs több tippem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24607) Mr X válasza CPT.Pirk (#24606) üzenetére


Mr X
veterán

A linux telepítést megoldom, nem ismeretlen terep. :) Az összefoglalóban pedig én nem találtam leírást erről a témáról.

Azért merült fel ez a lehetőség, mert pl. a saját honlapján is leírják a HDD-s installt, mint lehetőséget. Ezért kérdeztem, amit.

[ Szerkesztve ]

(#24608) BoB válasza Mr X (#24607) üzenetére


BoB
veterán

De el is olvastad mi van odaírva?

"the resulting install will NOT be a full, standard hard drive installation"

Lesz egy live CD-d ami a HDD-ről megy, nem telepíted rá.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24609) Mr X válasza BoB (#24608) üzenetére


Mr X
veterán

"If you want to make a full, standard install and can't use a Live USB drive as your installer, you can still use a frugal install as the installer (with some extra work needed for partitioning)."

Elolvastam, ezért kérdeztem, hogy próbálta-e már valaki a gyakorlatban. :)

[ Szerkesztve ]

(#24610) BoB válasza Mr X (#24609) üzenetére


BoB
veterán

De ez sem rendes telepítés. Frugal install-ra keress rá.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24611) Mr X válasza BoB (#24610) üzenetére


Mr X
veterán

Lehet én értelmezem rosszul, de mintha azt írná, hogy ha teljes, normál installt akarok, akkor használhatom a frugal installt mint installer.

(#24612) tvamos válasza CPT.Pirk (#24606) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat szetvag az ideg...
Ide megyek: Dash Home --> Installed applications (See 118 more results)
Es itt szetfagyott, ketszer is. Chromium futott csak mogotte.

Van itt valami log, amibol ki tudom olvasni, mi a gyikja?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24613) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Ki akartam próbálni több disztrót is, de itthon idáig már bootnál elhasalt a Minten kívül az összes, az alábbi hibaüzenettel:

Intel M 735 proci

"This kernel requires the following features not present on the CPU:
pae

Unable to boot - please use a kernel appropriate for your CPU."

Distrowatchon erre nem lehet szűrni valahogy?

(#24614) tvamos válasza tvamos (#24612) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es most... Csak a Chromium ment, es igy fagyott meg minden. Patent...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24615) Fritz Teufel válasza tvamos (#24614) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én is Ubuntu 13.10-et használok és 3 böngésző ablak, azokban olyan 12-15 oldal volt nyitva. Éppen kerestem valamit. Egyik pillanatról a másikra összeomlott az UI, de alatta stabilan működött a rendszer, a bejövő levélről kaptam hangjelzést. Brutálisan stabil ez valóban, csak használni nem tudtam. Hard resettel lehetett csak újraindítani :(

6 év alatt a Vista egy alkalommal produkált nekem kék halált, de azt egy azonosítható friss app okozta. Ha valami megakadt, a task managerrel pillanatok alatt ki lehetett lőni és ment minden tovább. Itt a rendszerfigyelő ablak, még a normális működés esetén is másodpercek alatt jön elő és még az is hajlamos a fagyásra. Ezt nem nevezném stabilnak, még ha Linux is. Millió apró bug...

Ubuntunál mindig a korábbi LTE verziót érdemes használni, az remélhetőleg már kellően kiforrott. Minden másra jó az aktuális verzió :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#24616) rii


rii
nagyúr

betettem a Manjaro DVD-t, és a login után elakad ... ezek a hibaüzemnetek jelennek meg

az intefgrált VGA nem tetszik neki?
vagy a hálózatot hiányolja?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24617) rii válasza rii (#24616) üzenetére


rii
nagyúr

ez a 64 bites volt
betettem a 32 bitest, ... itt meg kernel panic ))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24618) mzx


mzx
senior tag

U P - két kérdésem, ismét. Előre is köszönet, aki tudja:

Parancsosoros app-ot tud valaki, mellyel audio file (mp3, ogg) szüneteit, és lehetőleg az eléggé halk részeket ki lehet vagdosni általa?
___________________________

Csak előre tudakozódnék:
Azt írja egy weboldal, hogy
dhclient-2.0.x program kell a 2.0.x-es kernelhez,
dhclient-2.2.x program kell a 2.2.x-es , és a 2.4.x-es kernelhez.

Az enyémre ezt írja ki, az uname -a parancsra:
Linux mintegy-desktop 2.6.32-21-generic #32-Ubuntu SMP
...satöbbi.

Na most akkor nekem milyen kernelem van?? 2.6-os?? És az esetben szerintetek nekem majd a
dhclient-2.2.x program kell...?

[ Szerkesztve ]

(#24619) CPT.Pirk válasza tvamos (#24612) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy kernel log valamerre. Ha nem a /var/log/kern.log az útvonal, akkor locate kern.log parancs megkeresi, bár lehet nem pont kern.log a neve, de azt hiszem az szokott lenni.
Max keress rá, hogy ubuntu kernel log, ez egy szöveges fájl amiben találhatsz valami infót a halál okáról.

mzx: igen, 2.6-os kerneled van. Igaz már az se egy mai kernel, de ha a progid csak 2.4-es kernelig támogatott, akkor valszeg abbahagyták a fejlesztését.

De a dhclient véletlen nem a dhcp-client? Mert az elvileg alapból fent lesz a rendszereden.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24620) mzx válasza CPT.Pirk (#24619) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi. :) A pár napos kérdésembeli pendrive mount-olást is esetleg meg tudod mondani? Ha benyomom a gépbe a pendrive-t, nem jeleníti meg a Nautilus, viszont kiírja lsusb-re, hogy ott van. (15 éves pendrive. Az újabbakat azonban kapásból csatolja a Nautilus, ha bedugom.)

-------------------------------

Az audio szünet-kiszedegetősre valaki tud progit? (LD: ELŐZŐ HSZ-EM.) Lehetőleg parancs sorost, légyszi, mert régi a gépem, kicsi a vinyóm, az Audacity sok giga temp-et csinál, ezt nem szeretném, általában nincs elég empty space a hdd-n.

[ Szerkesztve ]

(#24621) mzx válasza CPT.Pirk (#24619) üzenetére


mzx
senior tag

Lejárt a szerk időlimit... új hsz:
De igen, úgy néztem, a Nautilus szerint az lesz, és eleve fent van a gépen, csak nem igazán látom át, hogy elegendő lesz-e az, ami eleve fent van. Szolgáltató javasolja a progit.

(#24622) Fritz Teufel válasza mzx (#24621) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Talán ez segítség: Audio tools for Linux commandline geeks
A csomagból a SOX tűnik a legjobbnak.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#24623) rii válasza rii (#24617) üzenetére


rii
nagyúr

lubuntu - kernel panic ))))-.

mi a vihar van itt? ))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24624) lionhearted válasza Rav3n02 (#24613) üzenetére


lionhearted
őstag

Amit ír is, hogy olyan procid van, ami nem támogatja a PAE-t. Keress olyan disztrót, amihez nem kell, vagy keress rá workaroundokra. A mai disztrók inkább feltételezik azt, hogy sok ramod van, mint hogy egy 19 éves technológiát nem ismerő CPUd. :)
Ubuntu-ból a 12.04-et még meg lehet oldani, hogy felkerüljön, illetve a Xubuntu 12.04 pl a nonPAE kernelre épül. Illetve van nonPAE-s minimaliso.

Tegnap még működött...

(#24625) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Midori bömgészővel nem műxik a gugli apps.
Ez ismert probléma? Van rá megoldás? Végigpróbáltam az összes maszkolási lehetőséget, egyik sem segített.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24626) tvamos válasza CPT.Pirk (#24619) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Ha haza ertem keresem is.

Lehet, hogy az Optimus kavar be?

Az a legtalanyosabb az egeszben, hogy W7/VB teljesen stabil, megy minden, mint az alom, csak ugye ott meg lassu minden, csak LXDE/XFCE-vel volt ertekelheto a sebesseg.

Az is gond, egy kicsit, hogy Chromecast-ot hasznalok, es az nem annyira komalja a firefox-ot... vagy csak en nem talaltam meg a megfelelo plug-in-t.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24627) rii válasza rii (#24616) üzenetére


rii
nagyúr

az milyen már, hogy bettem ugye a 64-bites Manjaro DVD-t ... hibaüzenettel be sem jött a graf. felület

majd a 32 bites Manjaro-t kernel panic
Lubuntu: kernel panic

majd visszatettem a 64 bites Manjaro-t: eljutottunk az egér kurzorig
reset
most már bejött a graf. felület Login screen-je is ... igaz hogy nem enged be ...
reset
most másfajta login screen jön be, és továbbra sem enged be

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24628) Jim-Y válasza rii (#24627) üzenetére


Jim-Y
veterán

nekem volt hasonlo elmenyem a gepemmel. LMint 13,14,15 kernel panic naponta, de legalabb feltelepultek. Debian stable pedig 2,3 naponta kernel panic. Nem sikerult megoldani a problemat. A workaround az lett, hogy ssd helyett hdd-n hasznalom a linuxot.

(#24629) rii válasza Jim-Y (#24628) üzenetére


rii
nagyúr

itt alapból HDD van
de én ilyet még nem láttam, hogy ennyi kernel panic

mit kellene? fordítani kernelt erre a gépre?
ezért az durva ... 97'-ben csináltam olyat utoljára, azt se tudom eszik-e vagy isszák már a kernelfordítást ...

vagy valami másik kernelt betölteni-letölteni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24630) Rav3n02 válasza lionhearted (#24624) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Nem is értem, hogy a T42 (legalábbis ez a chipset) miért maradt PAE támogatás nélkül. Az a baj, hogy ahhoz még nagyon kezdő linuxos vagyok, hogy nekiálljak berhelni :( Bodhi felment de az nem tetszik, Mint az lassú, ráadásul Youtube teljesen használhatatlan (flash telepítés nem akar összejönni).

Puppy megint nem annyira gyere be, de megpróbálok non PAE disztrókat szemezgetni, hátha...

(#24631) lionhearted válasza Rav3n02 (#24630) üzenetére


lionhearted
őstag

YT-n használj HTML5-t, akkor nem kell hozzá flash. Nem minden videó fog működni, de legalább valami. :)

A többire sajnos nem tudok mit mondani, segítünk, amiben lehet, de a nonPAE-s CPU egy jó nagy...szívás. :(((

Tegnap még működött...

(#24632) rii


rii
nagyúr

Jelentem, Manjaro felment .-)
minden van mi szem-szájnak ingere ... net, wifi, vga, sound ...

köszönöm a segítséget!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24633) CPT.Pirk válasza mzx (#24621) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom a szolgáltatónak mire kell ez a vacakolás, egyszerű DHCP kliens. Nincs most neted azon a gépen?

Am. pendrivera nem tudom, de pl. egy teljes formázást megnéznék. Ha az sem, akkor vennék egy újat, 16G-s pendrive nem kerül 3000Ft-ba sem.

tvamos: igen van rá esély, hogy legalább a vga környékén az okoz gondot. Nem nagyon ismerem az nVidia cuccait ezen a téren.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24634) tvamos válasza CPT.Pirk (#24619) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg van a log file, csak nem tudom, mit nezzek benne.

Amit nem ertek, mit keres benne ez:
Mar 18 23:51:54 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 0.000000] AMD AuthenticAMD
Mar 18 23:51:54 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 0.000000] Centaur CentaurHauls

Ez valami hiba lehet?
Mar 19 08:06:19 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 966.201165] vboxpci: IOMMU not found (not registered)
Mar 19 08:09:21 tomi-Latitude-E6420 kernel: Kernel logging (proc) stopped.

Ez gyanus meg:
Mar 19 08:10:22 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 0.000000] No AGP bridge found

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24635) CPT.Pirk válasza tvamos (#24634) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

AMD AuthenticAMD: AMD proci. IOMMU: valszeg mert nem virtualbox alatt fut. Nem hibák.

Nézd meg az időpontokat a baloldalt, és a fagyás környékén lévő sorokat vizsgáld meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24636) tvamos válasza CPT.Pirk (#24635) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pont most fagyott meg. Ez tortent:
Mar 20 22:02:17 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 18.210467] vboxdrv: Found 4 processor cores.
Mar 20 22:02:17 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 18.210882] vboxdrv: fAsync=0 offMin=0x19a offMax=0x2432
Mar 20 22:02:17 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 18.210946] vboxdrv: TSC mode is 'synchronous', kernel timer mode is 'normal'.
Mar 20 22:02:17 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 18.210948] vboxdrv: Successfully loaded version 4.1.12_Ubuntu (interface 0x00190000).
Mar 20 22:02:17 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 18.503970] vboxpci: IOMMU not found (not registered)
Mar 20 22:02:23 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 24.562418] wlan0: authenticate with 84:1b:5e:b8:1d:f1
Mar 20 22:02:23 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 24.566111] wlan0: send auth to 84:1b:5e:b8:1d:f1 (try 1/3)
Mar 20 22:02:23 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 24.569222] wlan0: authenticated
Mar 20 22:02:23 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 24.569340] iwlwifi 0000:03:00.0 wlan0: disabling HT as WMM/QoS is not supported by the AP
Mar 20 22:02:23 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 24.569343] iwlwifi 0000:03:00.0 wlan0: disabling VHT as WMM/QoS is not supported by the AP
Mar 20 22:02:23 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 24.569841] wlan0: associate with 84:1b:5e:b8:1d:f1 (try 1/3)
Mar 20 22:02:23 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 24.572619] wlan0: RX AssocResp from 84:1b:5e:b8:1d:f1 (capab=0x411 status=0 aid=2)
Mar 20 22:02:23 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 24.592030] wlan0: associated
Mar 20 22:02:23 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 24.592057] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): wlan0: link becomes ready
Mar 20 22:02:47 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 47.764740] audit_printk_skb: 189 callbacks suppressed
Mar 20 22:02:47 tomi-Latitude-E6420 kernel: [ 47.764743] type=1400 audit(1395349366.999:75): apparmor="DENIED" operation="open" parent=1 profile="/usr/lib/telepathy/mission-control-5" name="/usr/share/gvfs/remote-volume-monitors/" pid=2454 comm="mission-control" requested_mask="r" denied_mask="r" fsuid=1000 ouid=0

Elvileg nincs semmi AMD benne.
Core i5 + nVidia Quatro

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24637) CPT.Pirk válasza tvamos (#24636) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tulajdonképpen van benne AMD, mert a 64 bitet AMD64-nek hívják, az az ő találmányuk. :D

Az az AppArmor dolog érdekes, idegilenesen megpróbálhatsz nélküle bootolni, itt írják hogyan kell. http://wiki.apparmor.net/index.php/AppArmor_Failures
Igazából nem ismerem az apparmort, szóval ezt a logot lehet érdemes lenne belinkelned a nagy linuxos topicba is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24638) tvamos válasza CPT.Pirk (#24637) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom a segitseget.
Egyenlore kikapcsoltam az apparmort, (barmi is legyen az,) es most tesztelem majd.
Megkeresem a nagy Linux topicot is.

Amugy jellemzoen akkor fagy ki, ha el van inditva a Chromium bongeszo, ugy figyelem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24639) rii


rii
nagyúr

manjaro alatt hogy van a csomagkezelő?

Midnight commandert (vagy valami kétablakost) fel lehet tenni manjaro alá?

tudnátokkérlek torrent és DC klinenst ajánlani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24640) rii válasza rii (#24639) üzenetére


rii
nagyúr

midnight megvan, de hogy kell telepíteni Linux alatt a programokat?

./configure?
vagy makefile?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24641) rii válasza rii (#24640) üzenetére


rii
nagyúr

midnight fenn is van

./configure
make
make
install kellett neki

de az rtorrentnél a ./configure lemegy, de aztán nincs make ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24642) Claude Leon válasza Rav3n02 (#24600) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Esetleg Centos?
Ha nem zavar, hogy a kernel még 2.6, meg eleve minden nem a legújabb verzió, azért a frissítések átjönnek a redhatból, meg live-ot sem láttam belőle.
Amúgy szimpatikus.
Nálam a kernel miatt esett ki

(#24643) ubyegon2 válasza rii (#24639) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#24644) Cyrin válasza rii (#24641) üzenetére


Cyrin
addikt

és ha csomagkezelőben bejelölöd hogy AUR-ban is keressen?

mert ott van egy pár:
[link]

(#24645) Jim-Y válasza rii (#24641) üzenetére


Jim-Y
veterán

Amit írtál módszerrel te fordítasz a forrásból. Ha úgy akarsz manjaro alatt is telepíteni mint debian alól apttal repositoryból, akkor a pacman lesz a segítségedre. Torrent kliensre, ha elérhető, én a Deluge-ot ajánlom. üdv

[ Szerkesztve ]

(#24646) tvamos válasza CPT.Pirk (#24637) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ma reggel megint csontra fagyott az Ubi, ugyhogy nem az apparmor lehet a megoldás. Mar megorjltem, hogy jo lett... :(((

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24647) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#24645) Jim-Y: sikerült - és egyedül ezt - a Deluge-t feltennem, és nagyon bejön .... köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24648) mzx válasza Fritz Teufel (#24622) üzenetére


mzx
senior tag

Nagyon szépen köszi! :)
Egyelőre ott tartok, h tanulmányozom a manual-t. A silence opciója lesz a SoX-nak. Szótárazgatom, nem értem teljesen, csak alapfokon beszélem az angolt.

Arra próbálok rájönni ebből a fél oldalnyi "silence" leírásból, hogyan tudom az összes, minimum fél másodperces szünetet kivágni az adott audio file teljess hosszából, készítve ezáltal egy új audio file-t.

Az se világos számomra, h kizárólag wav file-t szerkeszt-e, vagy mást is, bár ír mp3 példákat is a doksi, de a play parancs pl kiabált mp3 miatt, h nem tetszik neki...

Lehet használni a sox parancson kívül / helyett a rec (felvétel) és a play (lejátssza parancssorból az adott audio file-t) parancsokat. Utóbbival tesztelem épp a silence-t, egyelőre ne mértem a kapcsolóit. Kétszer három van:
above-periods [duration threshold[d|%]
[below-periods duration threshold[d|%]]

Ír egy példát rá (itt a rec helyett ha sox lenne, akkor készítene egy másik file-t ilyen módon, ha meg play lenne, akkor meglejátszaná a megadottak szerint, tehát most tekintsünk el attól, h rec-cel, vagy mással kezdődik-e) :
rec parameters filename other-effects silence 1 5 2%
Itt a paraméterek: egyes, ötös, valamint kettő százalék. Ezeket nem értem... Csak azt h az első "valami" above-periiods, a második az ehhez tartozó duration (időtartam), a harmadik meg valami treshold (küszöb?)

_______________________

#24633 CPT.Pirk:

Köszi a választ.
Amúgy van másik pendrive-om is, csak, gondoltam, a régit is használnám.

[ Szerkesztve ]

(#24649) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

első linuxként valamit ki szeretnék próbálni, szigorúan W8.1 mellé telepítve, úgy, hogy a 120-as SSD-n, amin még 30gb hely van, elférjen olyan 15gb-on. HDD-ből tudok neki adni bőven partíciót
némi előismereteim vannak suli miatt, ubuntut próbáltam is már régen..
elsősorban eclipse környezet miatt használnám, illetve neteznék rajta
a gép: latitude E6420, i5,16gb Ram, 120gb SSD+320gbHDD+1tb esatan. a dell oldalán vannak ubuntus driverek, nem tudom mennyit jelent

melyik disztrot ajánlanátok? fontos szempont, hogy "normálisan" nézzen ki.
a HW-vel nem lesz gond, de a lényeg, hogy minél gyorsabb legyen, minél simább, egy w8.1 gyorsasággal már kiegyezek
illetve a windowsos mappák betallózása minél simábban menjen
előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24650) Jim-Y válasza eastsider (#24649) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ubuntu 12.04. udv

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.